Waterweg 13 Banenverlies Schieland Ziekenhuis Leen de Zeeuw voor even burgemeester Directie wil in paar jaar 122 formatieplaatsen laten vervallen Vlaggen als moderne kunst voor stadskantoor Vrijspraak van incest door fout Lof voor 'Lange Jan' op Liesveld Onrendabele pomp dicht Moek is zoek Havenbedrijf koopt Vulcaanhaven-terminal Lasershow na opening Delftse Poort-gebouw OnderzoeK naar roi van provincie bij vuilstort Mozaïek naar de rechter Vlaardingen ondertekent Klimaatverbond Man gegrepen Veel mis aan caravans Glasdieven in kraag gevat Inbreker(17) ingesloten Inbraak in sportzaak Auto te water Botsing bij afrit rijksweg Diefstal in kerk Rotterdams Dagblad Dinsdag 19 mei 1992 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131BC Gaardingen tel 010-4350557/fax 4319754 Dordrecht - Een van de twee bevers uit het observa torium bij het bezoekerscentrum De Hollandse Bies- /boscb is voortvluchtig. Tien dagen geleden wisten twee dieren dooreen gat in de omheining te ontsnap pen. Het mannetje - Makker - werd na enkele dagen ontdekt en liet zich zonder veel problemen vangen. In de hoop dat het vrouwtje. Moek, ook snel terug zou zijn, hield het Natuur- en Recreatieschap de ver missing geheim, maar toen ze na een week nog niet boven water was. werd de verdwijning bekendge maakt. „Het zou kunnen zijn dat ze een rustig plekje heeft willen opzoeken om jongen te werpen" vertelt Daam Bruisters, opzichter in dienst van het schap. „Dat is vorig jaar ook gebeurd in de Flevohof, waar ze een paartje in gevangenschap houden." Probleem is alleen dat niet met zekerheid kan wor den vastgesteld of Moek echt drachtig is. „Bevers zien er het hele jaar moddervet uit.'Bovendien stelde de politie vast dat de bevers naar alle waarschijnlijk heid hulp hebben gekregen bij hun ontsnapping. „Volgens de politie vertoont het hek knipsporen," Toch denkt Bruisters niet aan diefstal. „Ten eerste zouden we dan Makker niet hebben teruggevonden. En ten tweede hebben we aanwijzingen dat Moek zich in de buurt van het Wantijpark ophoudt." Een eerste aanwijzing kwamen volgens Bruisters van iemand die opbelde dat hij een bever had gezien. „Toen we zelf gingen kijken, vonden we inderdaad aangevreten boomtakken. Helaas waren die niet vers meer; het zou goed kunnen dal ze verder is ge trokken. Komende dagen zullen we de omgeving van het park in ieder geval goed uitkammen." Makker krijgt intussen alle rust die Moek heeft pro beren te zoeken. Het observatorium is voorlopig niet toegankelijk. De speur tocht naar bever Moek gaat onver minderd Archieffoto Tioleman van RijnberU Rotterdam - Het Gemeentelijk Havenbedrijf zal voor in totaal 22,2 miljoen gulden de in Gaardingen liggende Vulcaanhaven-terminal van de Koninklijke Frans Swarttouw kopen. Het gaat om de water-, ka demuur- en terreingedee'iten (zonder de opstallen). Het massagoedoverslagbedrijf, dat zich financieel volledig wil concentreren, op de kernactiviteiten overslag, opslag en bewerking en daarbij zo min mo gelijk geld wil vastleggen in grond en dergelijke, zal de terminal gaan huren van de gemeente. Het Havenbedrijf hoemt.de investering in een kre dietaanvraag-voorstel aan de raadscommissie voor de haven rendabel.. Per jaar zal gemiddeld 3,2 mil joen gulden aan zeehavengeld binnenkomen. Rotterdam - Ter gelegenheid van de officiële ope ning van het Delftse Poort-gebouw, met z'n 150 me ter het hoogste kantoorpand van Nederland, wordt morgenavond vanaf het dak een lasershow gegeven. Dit zal naar verwachting van ongeveer half tien tot middernacht gaan duren. De openingshandeling wordt eerder die dag verricht door prinses Margriet. Zij wordt met haar echtgenoot mr. Pieter van Vollenhoven, omstreeks kwart over vier in Rotterdam verwacht. De Delftse Poort, op de hoek van Weena en het plein van het Centraal Sta tion. is het nieuwe hoofdkantoor van de verzeke ringsmaatschappijen Nationale Nederlanden en RVS.De drieduizend personeelsleden zijp. de afgelo pen maanden al naar hun nieuwe werkplek ver huisd. De begane grond van het, door architect Bon- nema ontworpen, gebouw fungeert als winkelge bied. Ook is er een dependance van het museum Boymans van Beuningen in gevestigd. Rotterdam - Het. onderzoek naar de rol van de pro vincie Zuid-Holland bij diverse vuilstort-affaires, zal zijn gebaseerd op twaalf 'öumpplaatsen'. Het gaat volgens dr. J. Blokland van een speciale onderzoeks commissie om de geschiedenis van vuilstortingen in het Lickebaert-gebied in Gaardingen, het Hoge Bergsehe Bos in Bergschenhoek, Zoetermeer Noord west, de geluidswallen in Gouda en Réeuwijk, sloten in de Krimpenerwaard. Roomburg te leiden, stort plaats Van der Marei in Aarlanderveen, de Coupépol der en ook de Steekierweg in Alphen aan den Rijn, Tespellaan in Noordwijkerhout en Mellery in België. Lagere ambtenaren zullen daarover alleen achter ge sloten deuren worden ondervraagd. Een groep van zeker tien voormalige bestuurders en hoge ambtena ren krijgt de oproep ook in het openbaar te worden gehoord. Dit zal in september gebeuren. Rotterdam - De stichting Migranten Omroep Moza- iek heeft een kort geding aangespannen tegen Om roep Rotterdam. Daarin wordt het besluit van Om roep Rotterdam aangevochten om Mozaïek van de. kabel te halen. Dat gebeurde op 7 april nadat volgens directeur Henk Tiesma van Omroep Rotterdam een redactie van Mozaïek de reclamerégels "had overtre den. Het besluit van Tiesma is inmiddels bekrach tigd door zijn bestuur. Mozaïek is het daar niet mee eens en wil dat op 17 ju ni aan de president van de Rotterdamse rechtbank voorleggen. De migranienomroep plaatst vraagte kens bij de rigoureuze stappen van Omroep Rotter dam. In afwachting van de langdurige bodemproce dure wil Mozaïek de rechter vragen Omroep Rotter dam te bevelen de radioprogramma's iot.die tijd ge woon door te geven en besprekingen met nieuwe' zendgemachtigden op te schorten. Schiedam - Bij het Schieland Ziekenhuis moeten inde komen de tweëenhalf jaar meer dan honderd banen verdwijnen. De eerste klappen vallen bij de verpleging, zo is het voornemen van de directie. De inkrimping heeft te maken met de bezuinigingen die het zie kenhuis wii doorvoeren om effi ciënter te kunnen werken. Er wordt gedacht om 10.8 miljoen gulden te besparen. Daarnaast 2ijn er sinds de fusie van hel No- let Ziekenhuis met het Gemeen teziekenhuis dubbele taken blij ven bestaan. Daar kan wat aan worden gedaan omdat van twee gebouwen naar één onderkomen wordt teruggegaan. De inkrimping van het aantal ver pleegkundigen moet niet alleen het eerst gebeuren, maar ook het snelst. Daar is anderhalfjaar voor uitgetrokken. Er is berekend dat er 61 formatieplaatsen moeten verdwijnen. Dan rest nog een jaar om de overige banen te schrap pen. In totaal moeten er 122 for matieplaatsen weg bij het Schie land Ziekenhuis. Het bestuur van het ziekenhuis vergadert begin iuni over de plannen. Fusie Het Schieland Ziekenhuis heeft besloten te fuseren met het Gaar- dingse Holy-Ziekenhuis, maar daar staat deze inkrimping los van, aldus algemeen directeur L.A. van Kijk van het Schieland Ziekenhuis. Over vijf jaar. zo is de planning, moet er een nieuw, ge zamenlijk onderkomen in ge bruik worden genomen nabij het NS-slation Schiedam Nieuwland. Een klein jaar geleden rekende Van Eijk voor dat er in dat nieuwe ziekenhuis voor zo'n 1600 men sen een full-time baan was. Sa men hebben de ziekenhuizen 1700 man personeel in dienst. Toen wilde hij nog geen exact ge tal geven. Hij noemde dat specu latief. Van Eijk wil het banenverlies slechts globaal bevestigen. Exac te getallen noemt hij niet. De Schieland-directeur zegt eerst nog met zijn bestuur te moeten overleggen. ..Dat stelt de zaken vast," aldus Van Eijk. De uitwerking van de fusieplan nen verloopt overigens goed. zo heeft directeur M. J. Rutgers van het Holy-Ziekenhuis kort gele den laten weten. Vooruitlopend op de definitieve uitwerking wordt al een aantal gezamenlijke projecten verder gestalte gege ven. zoals de ziekenhuisapo theek. de klinisch .chemische la boratoria. de bacteriologische la boratoria en de centrale sterilisa tie-afdelingen. Gehoopt wordt dat eind 1997, be gin 1998 de eerste patiënten in het nieuwe ziekenhuis kunnen worden opgenomen. Vlaardingen - De gemeente Gaardingen zal het Klimaatver bond ondertekenen. De ondertekenaars verplichten zich moeite te doen om energie verbruik en gemotoriseerd ver keer te beperken, de uitstoot van C02 (koolmonoxide) per hoofd van de bevolking te halveren en hel gebruik van drijfgassen te stoppen. Bovendien verklaren de onderte kenaars dat zij de Indianenvol ken in het Amazonegebied zullen steunen. Vlaardingen/Den Haag - Een 46-ja- rige Vlaardinger is vorig jaar on terecht door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot zeven maanden cel wegens incest. Tot die conclusie kwam het Haagse hof gisteren tijdens de behande ling van het hoger beroep dat de Gaardinger tegen het vonnis van de rechtbank had aangespannen. De verdachte was in beroep ge gaan omdat hij vond dat hij on schuldig was. Maar het hof be sloot gisteren dat het zich niet meer over de schuldvraag zal bui gen. Het hof was van mening dat het openbaar ministerie (OM) de verdachte vorig jaar te laat in ken nis heeft gesteld van de sluiting van het gerechtelijk vooronder zoek. Daarom besloot het hof tot de niet-ontvankelijkheid van het OM. De Gaardinger is door deze beslissing definitief van de zaak af. De rechtbank achtte in maart vo rig jaar bewezen dat de verdachte schuldig was aan incest met zijn toen j 1-jarige dochtertje. De Gaardinger heeft van meet af aan ontkend enig seksueel contact met zijn kind te hebben gehad. De uitspraak van hel hof was een verrassing voor verdachtes advo caat, mr. J. van der Hoeven. Net als de rechtbank had ook hij de vormfout van het OM over het hoofd gezien. Morgen krijgt de Schiedamse burgemeester Reinier Scheeres ze, de bonte dundoeken. Ze tonen bijna geen sterren en nauwe lijks rechte banen, maar des te meer kuikentjes, poezen en Ka- rel Appel-achtige kleurenvlakken. De Nederlandse en Franse scholieren die zaterdag aan het werk togen bij Shipmate bteken een geheel eigen kijk te hebben op het fenomeen vlag. In oude kleren en op blote voeten scharrelden de kinderen overgrote ta fels in de Vlaardingse viaggenfabriek, de witte lappen dundoek bewerkend met rollers en kwasten. iedere vlag was een Frans/Nederlandse co-produktie. De ont werpen waren eerder onder leiding van kunstenares Wilma Kuil tot stand gekomen bij de Vrije Academie. De scholieren waren al een weekje met elkaar opgetrokken en konden elkaar goed ver staan. Op momenten dat zich toch taalproblemen voordeden, werd het oudste communicatiemiddel ter wereld erbij gehaald: het lichaam. De frïsgeverfde vlaggen verdwenen zaterdag meteen in de oven van Thurmer. Bij het stadhuis van Schiedam wordt een vlagge- mast geplaatst waaraan bij officiële gelegenheden zo nu en dan een 'scholïerenvlag' zal wa pperen. Hetzelfde gebeurt in Vienne, partnerstad van Schiedam en woonplaats van de Franse scho lieren, die een weekje te gast zijn geweest van basisschool De Kameleon. Foto Gerrit de Heus/Roel Dijkstra. Door Ben van Haren Vlaardingen - De meerderheid in de gemeenteraad geeft steun aan de plannen om op het kruispunt van Liesveld en Veerplein een bij na zeventig meter hoge apparte mententoren neer te zeiten. Het al naar architect Decker 'Lange Jan' genoemde gebouw kreeg gis teravond in een uitgebreide com missievergadering veel lof toege zwaaid. Alleen de bedenker van de bijnaam, Cor de Jonge van SGP/RPF/GPV, vindt dat Gaar dingen met zo'n toren, hoger dan de oude Grote Kerk. een ..te grote broek" aantrekt. „Waarom moet het per se zo hoog worden?" Dat wilde De Jonge we ten van de architecten van AGS in Heerlen. Maar eersj uitte hij zijn ongenoegen over het feit. dat hij telkens de nieuwste Liesveld plannen uit het Rotterdams Dag blad moet vernemen. „In de laat ste raadsvergadering werd ik af gehamerd toen ik vragen stelde over de toen in die krant al ont hulde plannen over de hoge toren en nu moet ik weer het ontwerp hierin zien en erbij lezen, dat dit de keuze is van het college." Wethouder Ton van der Steen be vestigde de juistheid van de be richtgeving en wees op de vrije nieuwsgaring, #die hieraan ten grondslag ligt. Over de noodzaak van de hoogte van het gebouw trachtte archiiect Jos Severeijns van AGS De Jonge te overtuigen. „Hoogbouw maak te al deel uit van het plan, dat we in 1987 voor de prijsvraag hebben ingestuurd waaruit u uw keuze heeft gemaakt. Het wegvallen van de mogelijkheid om aan de noordrand van het Veerplein een markanie wand neer te 2etten, noodzaakte ons tot een nieuwe in vulling. Stedebouw is nu eenmaal niet als een blokkendoos waarbij je zomaar stukken kunt verplaat sen. Elke plek heeft zijn eigen ei sen en dus moet je telkens apart ontwerpen. Vanuit onze architec tonische gedachte is deze slanke toren, als een soort naald, op het snijpunt van de twee assen van het gehele plan ontwikkeld. Die verticale versterking is volgens ons nodig als contrast ten opzich te van de 330 meter lange horizon tale lijn van hel viaduct." Henk van de Berg en Wil Baris- Hoogerwerf van het CDA noem den het 'een schitterend plan', Le- ny van Halteren-Schilder en Henk Royers van de VVD vonden het ook mooi en Peter Roovers van de PvdA verpakte zijn bewon dering in een waarschuwing aan zijn collega's. „Tegenover het Imaxtheater in Rotterdam had Carl Weeber zo n vijf jaar geleden met een woonto ren ook ingezet op 70 meter (een kritische bouwgrens.- bvh) maar na bezwaren van bewoners be sloot de raadscommissie het te rug te brengen tot ongeveer acht verdiepingen. Nu heelt iedereen in Rotterdam er spijt van dat er zo'n laag. onafgemaakt torentje staat." vertelde Roovers. In de beeldbepalende toren, te genover hel restaurant China Pa lace. komen 60 appartementen. die volgens Van der Steen een huur zullen gaan doen van ge middeld 1100 of 1200 gulden per maand. Woningbouwvereniging Samenwerking'77 bouwt ze, evenals de drie kantoorverdiepin gen die eronder komen. Ook bouwt zij in de sociale sector 44 woningen, met een maximale huur van 690 gulden per maand, in de twee gebouwen van vijf ver diepingen, die aan de Markgraaf laan de toegangspoort naar het vernieuwde Liesveldviaduct vormen. In de twee taps gevorm de torentjes op het viaduct, tus sen Veerplein en Hoogstraat, bouwt de belegger in de vrije sec tor 24 luxe appartementen en twee penthouses. Het bestaande busstation op hel viaduct krijgt een volledige over kapping en een lift of roltrapver binding met het Veerplein. Tus sen de Hema en C&A verdwijnen de donkere tunneltjes en zorgt een zogenaamde luie trap dag en nacht voor een verbinding naar de Hoogstraat en tijdens winkel tijden is bij C&A binnen tevens een rollend tapijt hiervoor be schikbaar. Uit alle fracties werd wel aange drongen op meer groen en de mo gelijk kunstwerken op het dak van de winkels aan het Liesveld en andere stukken van het via duct. Ook was er het pleidooi voor bespreking van het totaalplan in de gemeenteraad. Van der Steen wilde die toezegging niet doen en verwees naar het mandaat, dat de raad aan het college heeft gege ven om de plannen uit te werken. Maassluis - Leen de Zeeuw fietst vandaag vermoedelijk met een 'pieper' in zijn borstzakje langs de Maassluise vlieten. Het WD- raadslid met de meeste dienstja ren neemt voor twee dagen de honneurs waar voor burgemees ter Hans van Es. Hij is gebombar deerd tot loeo-burgemeestcr omdat Van Es al zijn reguliere plaatsvervangers, de wethouders, heeft meegenomen naar de bos sen van Oi sterwij k. Normaliter neemt wethouder Ruud Timmermans als loco-bur gemeester de zaken waar als de burgemeester buiten de stad ver blijft. Als tweede, derde en vierde vervanger treden respectievelijk de wethouders Wustrow. Snoeck- Schuiler en Storm op. Veel mensen denken dat de nes tor van de gemeenteraad na de wethouders de eerst aangeweze ne is om de burgemeesterstaken waar te nemen als alle leden van het college van B \V buiten de stad verblijven, maar dat berust volgens gemeente-voorlichter Ype Kramer op een misverstand. „Het gaat om het aantal dienstja ren. Daarom treedt Leen de Zee uw en niet Herman van Hoeven als vervanger op." Het college heeft zich in de bos sen terug getrokken om zich te beraden over de toekomst van het ambtelijk apparaat. Met gemeen tesecretaris Henny Huiskes en het uit vijf hoofden van dienst be staande managementteam willen de wethouders een diepgaande discussie voeren over de taken, die de gemeente in de toekomst wel of juist niet moet verrichten. Leen de Zeeuw; dienstjaren Archieffoto De gesprekken vloeien mede voort uit de zogenoemde twee- procentsoperatie, die de gemeen teraad aan het college heeft opge legd. Deze stellingname leidt er toe dat het ambtelijk apparaat lot 1996 jaarlijks met zes personen moei worden ingekrompen. Wet houder Anton Wustrow (onder meer personeelszaken) is per soonlijk tegenstander van het in krimpen van het ambtelijk appa raat, maar hij heeft aangekondigd de wens van de gemeenteraad loyaal uit te voeren. De discussie zal ongetwijfeld be langentegenstellingen aan hel licht brengen. Na eerdere bezui nigingsrondes zien de hoofden van dienst niet graag dat er op nieuw op hun personeelsbudget wordt gekort. Maar op het stad huis wordt verondersteld, dat de scherpste kantjes er onder het ge not van een goed glas wijn en wat copieuze etentjes wel af zullen gaan. Schiedam - Er komt geen nieuwe exploitant in het Esso-benzinesta- tion aan de Rotterdamsedijk, dat onlangs werd gesloten en dichl- geplankt. Het gebouwtje wordt waarschijnlijk gesloopt. Oliehandel Sintmaartensdijk, die het station exploiteerde, ziet geen heil in verlenging van het con tract met Esso. „Het pompstation is voor ons noch voor Esso renda bel te maken." aldus een woord voerder van Sintmaartensdijk. Volgens het bedrijf zou de pomp aan de Rotterdamsedijk mini maal 2 miljoen liter brandstof pér jaar moeten verkopen, een op dit adres onhaalbare hoeveelheid, ook al omdat Sinlmaartensdijk op een steenworp afstand een eigen benzinestation heeft. De exploi tant zou aan de Rotterdamsedijk bovendien kostbare investerin gen moeten doen om te voldoen aan de nieuwe milieuvoorschrif ten. Volgens de woordvoerder houdt de sluiting geen verband met het feit dat het slation ver schillende keren het doelwit is ge weest van gewapende overvallers. „Dat was voor ons geen reden om tot sluiting over te gaan." Vlaardingen - In de Van der Spie gelstraat is een 28-jarige Gaar dinger gisteren door een onbe kende bij de keel gegrepen, gesla gen en bestolen van zijn geld. De politie stelt een onderzoek in. Vlaardingen - Er mankeert nog veel aan caravans, zo heeft de Gaardingse politie geconstateerd op zaterdag 9 en 16 mei. Toen kon men caravans laten controleren bij de politie, die dat samen met het nutsbedrijf deed. Er werden 62 caravans gekeurd. Dat leverde 172 gebreken op. Zo was vaak de verlichting niet tn or de, hadden dertien caravans geen nationaliteitsteken en waren vele wiellagers versleten door het lan ge stilstaan van de caravan. Bij 28 caravans moesten de wielen weer worden uitgebalanceerd. Een medewerker van het nutsbe drijf ontdekte zes lekkages in gas sy sternen en bij negentien cara vans moest de drukregelaar wor den vervangen. Twee caravans, van het bouwjaar 1987 en 1973, werden goedge keurd. Vlaardingen - De Gaardingse po litie heeft gisteravond rond negen uur twee mannen uit Waddinx- veen van 28 en 26 jaar aangehou den op verdenking van diefstal, van dubbelglas ramen in de Van Bleiswijkstraal, alsmede van een zeventigtal kozijnstenen. IVlaassluis - In de Logger te Maassluis heeft de politie een 17- jarige jongen uit die stad aange houden vanwege een poging tot inbraak in een woning. De knaap was betrapt en de getuigen had den de politie gebeld. Maassluis - In een zaak voor sportartikelen aan de Arthur van Schendelstraat te Maassluis is vannacht ingebroken. Er is een aantal trainingspakken verdwe nen. Getuigen hebben gezien dat drie personen er met de buit van door gingen. Schiedam - Aan de Korte Haven in Schiedam is gistermiddag een auto te water geraakt. De eige naar heeft zijn auto zachtjes het water zien inglijden. Toen de auto met zijn neus de bodem raakte stonden de achterwielen nog op de kade. De wagen is op de kant getakeld. Schiedam - Op de 's-Graveland- seweg in Schiedam zijn gister middag tegen vijf uur twee auto's op elkaar gebotst. De bestuurder van de ene, een 52-jarige Rotter dammer, komend van de rijks weg, had geen voorrang gegeven aan een 26-jarige Schiedamse au tomobilist. De materiële schade was groot. De Schiedammer en zijn inzittende moesten worden behandeld in hel ziekenhuis. Schiedam - Uit een kerk aan de Mgr. Nolen slaan is zondagoch tend rond elf uur een tas wegge nomen. De tas is later leeg in de stortbak van de WC teruggevon den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2