Waterweg 11 ROM kan niet gescheiden inzamelen Sien geeft de pijp aan Maarten Stormvloedkering wordt zichtbaar Mega-schoolreis naar Rotterdam Redactie verhuisd 'Sluiting Julianabrug leidt tot gevaarlijke situaties' Koorleidster Jo Mulder krijgt culturele prijs Brand bij Gevado Extra treinen Dire Straits Bisdom Rotterdam in actie tegen fraude Werken voor vernielingen in woning asielzoekers 's-Gravendeel moet op zoek naar burgemeester Stankcode 2 ingetrokken Op valreep moet particulier bedrijf worden ingehuurd voor proef in Holy en Westwijk GGD verhuist half juni Tweede moskee in Maassluis Speeltuig voor wijkvereniging a Fietsende knaap betast vrouw Brand in Prof. Teldersstraat Fransen het land uitgezet Auto's botsen Greep in kassa Inbraak in drie woningen Onder invloed achter het stuur Vernielingen aan school Inbraak winkel Autokraken Rotterdams Dagblad Woensdag 27 mei 1992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Vlaardlngen wordt een stad van msga-schoolroizen. Ginger, er kort geleden al zo'n zestig bussen met alle isoriingsn van het christelijk basisonderwijs naar de £fte!ing,jsJstera!> stap ten TOO leerlingen van de scholengemeenschap Wecttefltf» Zuld op de trein voor een schoolreisje naar Daar toe was bij de NS een specials trein gechaiterd Op het programma stonden öeSpido, het Imax-'ihetrftef.Trapi- cana en de door het Rotterdams Dagblad ïngopaU e Euro mast. Omdat de 700 leerlingen niet allemaal bij de at tracties terecht konden is er met roosters gewerkt. Aanleiding voor de reis Is het 25-jarig bestaan, volgend jaar, van Westland-Zuld. Foto Roei Dijkstra Dordrecht - Een brand bij de Gevudo in Dordrecht heeft gisteravond, voor een enorme rookontwikke ling gezorgd De brand leverde echter geen gevaar op voor de omgeving. Het opslaggedeei'x. voor grof vuil was gisteravond door nog onbekende oorzaak omstreeks elf uur in brand geraakt. De brandweer moest met groot materieel uitrukken. Een meting ter plaatse sloot volgens de brandweer het vrijkomen van giftige gassen uit. Ze was vanochtend nog bezig met nablussen. Volgens een woordvoerder van de brandweer valt moeilijk te zeggen wat de oorzaak van de brand is geweest Brandstichting wordt niet uitgesloten. Rotterdam - De Spoorwegen laten voor de bezoekers van de concerten van de Dire Straits een groot aantal extra treinen rijden van en naar de Kuip in Rotter dam. Dire Straits treedt daar tussen 29 mei en 1 juni vier keer op. Na afloop van de concerten is overigens niet heel Ne derland meer per trein bereikbaar, waarschuwt de NS. Muziekminnaars uit Groningen, Friesland, Drenthe, Limburg en Zeeland moeten 's avonds laat maar zien hoe ze thuis komen. Volgens een woord voerder van NS is het om organisatorische redenen niet mogelijk het vervoer ook naar deze verre stre ken te waarborgen. Het extra materieel, dat tussen de bedrijven door de popliefhebbers moet vervoeren, zou dar. de volgende morgen niet op tijd of> de nor male diensten kunnen worden ingezet. Rotterdam - Het bisdom Rotterdam gaat maatrege len nemen om fraudes bij dekenaten en parochies te voorkomen. Aanleiding daartoe is de verduistering van 1,6 miljoen gulden uit de parochiekas door de ex- penningmeester van de Leidse Petruskerk. Het bis dom wil nu bij de bank de financiële toestand van haar parochies kunnen controleren. Dordrecht - De drie mannen uit Bleskensgraaf die- deeember vorig jaar in hun dorp vernielingen aan richtten in de woning van asielzoekers in Biekskens- graaf, mogen dienstverlening verrichten. Dat liet de Dordtse politierechter mr ML M. Steenbeek gisteren weten. Na het nuttigen van enkele kratjes bier was het drie tal op de bewuste avond de woning van de asielzoe kers binnengedrongen en begon de boel te slopen. De ruiten van de voordeur gingen er uit en een ther mostaat. een wastafel en een lichtschakelaar moes ten het ontgelden. De asielzoekers waren inmiddels in paniek het huis uitgevlucht. Toen de politie arriveerde, verzetten de dronkeman nen zich tegen hun aanhouding. Twee agenten kre gen een knauw van de hond van één van de mannen die zijn dier tegen de wetdienaars had opgehitst. Een andere verdachte sloeg een agent, waardoor deze ge wond raakte. Tijdens de zitting werd duidelijk dat de agressie van de mannen niet bewust was gericht tegen de asiel zoekers. Toch vond officier van Justitie mevrouw mr, H. J. M. van Maren de feiten serieus genoeg voor een onvoorwaardelijke vrijheidsstraf. Ze eiste tegen twee van hen tien weken cel. De derde moet wat haar betreft zes weken achter de tralies. Maar de officier gaat er ook mee akkoord als de gevangenisstraf wordt omgezet in onbetaalde arbeid, respectievelijk zestig uur voor het tweetal en dertig uur voor de der tig verdachte. 's-Gravendeel - Burgemeester J. D. Nederlof van Js- Gravendeel maakt met ingang van 1 januari 1993 ge bruik van de VUT-regeling. Nederlof is dan ruim 43 jaar in overheidsdienst geweest Nederlof is sinds 1 december 1986 burgemeester van 's-Gravendeel. Daarvoor was hij eerste burger van Marken waar hij in februari 1980 werd benoemd. Rotterdam - De Milieudienst DCMR heeft voor de bedrijven in het Rijnmondgebied stankcode 2 inge trokken. De DCMR verwacht dat door de matige oos tenwind de verontreiniging zich Ir. voldoende mate kan verspreiden en de kans op stankoverlast klein is. Stankcode 2 betekent dat de industrie de uitstoot van stankvenvekkende stoffen met de helft moet te rugbrengen en werkzaamheden die stank veroorza ken moet uitstellen. Vlaardingen - Bij de invoering van het gescheiden inzamelen van huisvuil in Vlaardingen komt de gemeente op de valreep tot de conclusie dat de Reimgings-, Ont- smetiingsdienst en het Marktwe zen (ROM) dit werk eigenlijk niet aankan. Inschakeling van een particulier bedrijf is nodig, beeft de gemeenteraad te horen gekre gen. Ovei hel apart inzamelen van enerzijds groente-, tuin- en fruitafval en anderzijds het res tant aan vuil wordt al jaren ge sproken. Een paar keer is invoe ring van het systeem uitgesteld, maar over een maand moet het er toch van komen m de wijk Holy- Zuid en weer een maand later m een deel van de Westwijk. In die buurten komen betonnen containers waarin reeds bestelde metalen opvangbakken worden gereden om het vuil op te vangen. Nu, vier weken voor het systeem wordt ingevoerd, krijgt de ge meenteraad te horen dat de ROM dit werk niet aankan. De reinigingsdienst voert aan dat de vaste routine bij het ophalen van huisvuil door de komst van de blokeontainers wordt doorbro ken. De ROM is niet bij machte die wijziging zelf op te vangen en adviseert een ophaalcontract af te sluiten met het vuiintsbedrijf BFI. Dat rekent per jaar ƒ275.000,- voor dit werk. De ROM denkt overigens dit bedrag zelf te kunnen betalen aan het particuliere bedrijf. Hoofd R. A Blom van het Werk verband Milieu Vlaardingen wijst erop dat er al werk wordt uitbe steed en dat er vacatures zijn. Bo vendien is het project bij de ROM in handen en niet bij zijn organi satie, die overigens wel by de voorbereiding is betrokken. Is hij niet verbaasd dat dit soort zaken nu nog moet worden geregeld? .,Ja, ik was verbaasd. Ik mocht aannemen dat de ROM dit werk zou uitvoeren." De kort geleden in dienst getre den vakdienstdirecteur J. Brink man, m wiens portefeuille de ver antwoordelijkheid voor de ROM is ondergebracht, wijst er ook op dat er een tekort aan mensen is. Bovendien is men met een be drijfsplan bezig en worden er al lerlei andere project ontwikkeld. Op de vraag of iemand met zijn managementskwaliteiten het met vreemd vindt dat dit soo1"* zaken nu nog moeten worden geregeld, is zijn reactie: „Ja, dat is een open deur, waarvoor ik kan gaan schie ten. Ik ben hier pas en ik begnjp dat zaken hier in verandering zijn. Je kan in dat verband wel veel willen, maar je moet naar je mogelijkheden kijken. Ervarin gen m andere steden leren ook dat het gescheiden inzamelen van huisvuil ingrijpender is dan men dacht." Vlaardingen - De redactie Wa terweg van het Rotterdams Dagblad is vandaag verhuisd. Het onderkomen aan de Brede Havenstraat in Vlaardingen is ingewisseld voor een redactie ruimte aan de Westhaven plaats, nummer 22 (derde ver dieping). Met het succes van het Rotter dams Dagblad is aldus de re dactie Waterweg meegegroeid naar een ruimere en moderne re kantoorruimte. Het tele foonnummer verandert ook. Dat wordt 010-2340055. Het volledige adres is Rotterdams Dagblad (Editie Waterweg), Westhavenplaats 22, 3131 BT Vlaardingen. Het postbus nummer (Postbus 4008, 3130 KA Vlaardingen) blijft gehand haafd. In al die verhuizingsperikelen zijn gisteren per ongeluk de fo to's bij het 60- en het 70-jarig bruidspaar verwisseld. Wij bie den daarvoor onze excuses Vlaardingen - De hoofdvestiging van de GGD Nieuwe Waterweg Noord aan de Soendalaan in Vlaardingen gaat 17 juni dicht. In de daarop volgende week ver huist de GGD naar het Cincinna- ti-gebouw aan de Mr. L.A Ke- sperweg by station Vlaardingen- Oost De noodvestiging in dit ge bouw gaat op 19 juni open. In de tussenliggende dagen is de Schiedamse vestiging aan de 's Gravelandseweg geopend voor spoedgevallen. De GGD moet verhuizen in ver band met de sloop van de panden aan de Soendalaan, waar dit jaar een begin wordt gemaakt met de bouw van de nieuwe ouderen voorziening zorgcentrum Soen- da. Het tijdelijke onderkomen in het Cincinnati-gebouw wordt in 1994 verruild voor een permanen te vestiging in een nieuw kantoor pand bij station Vlaardingen- Oost. Maassluis - De islamieten in Maassluis krijgen zaterdagmor gen 6 juni hun tweede moskee. Het gebouw heet Saidi Ibrahim, wat profeet Braham betekent. Burgemeester Van Es en de Ma rokkaanse consul openen het ge bouw, dat eigendom is van de Ma rokkaanse Islamitische Vereni ging Maassluis en is gebouwd aan de Burgemeester Zaneveldstraat. De eerste moskee staat aan de Westlandseweg. Na de opening is het gebouw voor alle Maasslui- zers te bezichtigen van half twaalf tot half twee. In het pand is naast een gebeds ruimte ook een ontmoetingsruim te voor sociaal-culturele activitei ten. Ook derden kunnen hiervan gebruik maken. Verder zal er les worden gegeven in de koran of Arabisch. Ook Ne derlanders kunnen er Arabisch leren. Vlaardingen - De wijkvereniging Hoevenbuurtm Vlaardingen mag van de gemeente de wip en twee veerelementen aan de Staveren- hoeve overnemen voor het sym bolische bedrag van een gulden. Maar daar slaat wel een a<mlal voorwaarden tegenover. De wijkvereniging moet de speel- attributen goed onderhouden. Als dit niet gebeurt, doet de gemeen te het op kosten van de Hoeven- buurt. HPS&Cj Na een halfjaarheienen bouwen zijn decontouren vandestorm vloedkering in de Nieuwe Waterweg, bij hetOranjekanaal, aldui- delijk herkenbaar. In 1997 worden op twee schiereïfandjes 23 meter hoge deuren van acht meter dik gebouwd, als bescher- mingtegen hoge waterstanden. De werkzaamheden liggen nog behoorlijk op schema, ondanks een paar verfijningen in het ont werp. Foto Westlands Fotoburo Vlaardingen - Het afsluiten van bruggen kan mensen tot gevaar lijk gedrag aanzetten. Dat bleek reeds enige maanden geleden toen in Maassluis de Koepaard- brug werd afgesloten, Fietsers en wandelaars maakten toen mas saal gebruik van de nabijgelegen spoorbrug. In Vlaardingen is nu iets vergelijkbaars aan de hand. Na het afsluiten van de afgeschre ven Prinses Julianabrug maakt het langzame verkeer ook hier soms gebruik van de spoorbrug. De gevaarlijke situatie is voor de SP-fractie aanleiding geweest vragen te stellen aan het college van B en W. Raadslid Joke Fou- sert eist dat het college snel een einde aan deze praktijken maakt. Dat sommige fietsers over de spoorbrug lopen wekt bevreem ding, want honderd meter ten zui den van deze plek kan men ge bruik maken van een nieuwe oe ververbinding. In Maassluis lag het gevaarlijke gedrag iets meer voor de hand; daar vormde de al ternatieve route langs de haven een omweg van zeker een kilome ter. Maar ook fietsers en voetgan gers die van de nieuwe brug ge bruik maken, zijn volgens de SP in Vlaardingen niet veilig af. Tus sen de spoorwegovergang en de Nieuwe Brug ontbreekt het vol gens de SP aan veilige voorzie ningen. De SP hoopt dat er snel een trottoir voor de voetgangers kan worden aangelegd. Vlaardingen - Op een moment dat Vlaardingse componisten volop in de aandacht staan heeft ook de Culturele Raad haar steentje willen bijdragen. De commissie heeft het in 1988 in gestelde waarderingsteken d' Akerboom toegekend aan mevrouw Johanna Mulder. Met de prijs uit de commissie haar waardering voor het feit dat de diligente zich tussen 1929 en 1983 verdienstelijk heeft ge maakt met het dirigeren van tal van kinderkoren in Vlaardin gen. Jo Mulder, die tegenwoordig in Den Haag woont, componeerde verschillende kinderoperettes, die door de diverse Vlaardingse gezelschappen werden uitge voerd. Met de koren maakte zij diverse concertreizen, onder meer naar Tsjechoslowakije, Engeland, België, de Verenigde Staten en Canada. In de jaren datzy actief was hebben duizen den kinderen de eerste schre den op het mu2iekpodium ge zet Velen van hen zijn vandaag de dag nog immer actief in het koor* en muziekwezen. Mevrouw Mulder werd in 1912 in Middelburg geboren. Reeds in 1 -929 gaf zij haar eerste uitvoe ring met een kindergroepje. Voor haar verdiensten als am bassadrice van de Vlaardingse muziekcultuur werd Jo Mulder bij haar afscheid van Vlaardin gen in 1983 onderscheiden met de eremedaille in goud, verbon den aan de orde van Oranje- Nassau. De culturele prys d' Akerboom werd eerder toege kend aan de Vrije Academie en de archeologische werkgroep Helinium. Maassluis - In Maassluis bestaat niet bepaald de indruk dat de emancipatie van de vrouw is vol tooid, maar toch hebben feminis tische voorvechters van vrouwen huis Sien de handdoek in de ring gegooid. Als gevolg van de terug lopende belangstelling heeft het bestuur bij de gemeente de huur opgezegd van het pandje aan de Noordvliet. De siumng van Sien neeft wet houder Ruud Timmermans op zijn beurt geïnspireerd tot het op zeggen van de huurovereen komst bij de eigenaar van het pand, een elektrotechnisch bu reau. Op deze wijze vormt de sluiting van Sien een aardige bezuini gingspost van 12.000 gulden per jaar voor het college, dat op dit moment de laatste hand legt aan de voorjaarsnota. De pnncipe-beslissmg om het pand op te geven, heeft echter fel le kritiek uitgelokt. In de Com missie Emancipatie werd wethou der Timmermans onlangs onder vuur genomen over het voorne men van het college. Naast Sien zijn er in Maassluis verschillende andere vrouwengroepen actief en die willen best gebruik blijven maken van het gebouw aan de Noordvliet. Voordat hij zijn beslissing over het opzeggen van het gebouw nam, verzuimde wethouder Tim mermans ruggespraak te houden met de belangengroepen. In het college liet de wethouder bij de behandeling van het voorstel om het pand af te stote- direct weten, dat hij geen bezu - heeft. Ver schillende leden i de commis sie emancipatie e" ertegenwoor- digers van de Iviaassluise Vrou wenraad en De Regenboog, een multiculturele vrouwengroep, ne men hem dit kwalijk. Geschrokken van de kritiek heeft Timmermans de commissie voor emancipatie aangekondigd dat hij op de zaak zal terugkomen. Nu Sien als belangrijkste huurder is afgevallen, ligt het volgens een woordvoeider van de gemeente Maassluis echter niet voor de hand dat de gemeente het pand aan de Noordvliet alsnog gaat aanhouden. „In de commissie zal er verder worden gesproken. On der meer zal worden bekeken of er alternatieve plaatsen zyn te vmden voor de vrouwengroepen. De internationale vrouwengroep zou wellicht een plaats kunnen vinden in één van de moskeeën. Verder beschikken we in Maas sluis over verschillende wijkac- eommodaties." Schiedam - Een ongeveer 18-janJ ge jongeman heeft maandagn^ dag rond half zes op de Sportjaar in Schiedam een 27-jange vro^. uit Maassluis lastig gevallen. Dj vrouw fietste in de richting va* Vlaardingen toen zij door de jon geman voorbij werd gepasseerc en onzedelijk betast. Toen vrouw het viaduct opging bleef d< man onzedelijke taal roepen. D* jongeman had oranje/rood haar veel sproeten, een bol gezicht er, fietste op een fel gekleurd,' mountain-bike. Vlaardingen - Ineenwoningindj Professor Teldersstraat te Vlaar dingen is vannacht rond kwar over één brand uitgebroken. D: bewoner had op het gasfornuis een frituurpan op het vuur gezet was in de woonkamer gaan zitten en constateerde even later dat de vlam m de pan was geslagen. Hij kreeg het niet alleen uit De brandweer bluste het vuur. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft gisteren twee Frans mannen van 21 en 20 jaar heiland uitgezet. Dat gebeurde na overleg met het ministerie van Justitie Het tweetal is richting Frankrijk gestuurd. Beide mannen verble ven al enige maanden in de regio Rijnmond. Schiedam - Op de L-Graveland seweg in Schiedam ziji. gister middag even na vijf uur twee per sonenauto's tegen elkaar gebotst Dat gebeurde op de kruising me: de Brauwweg. Een Schiedamse bestuurster van 45 jaar moes voor behandeling van wat wor den even naar het Schieland Zie kenhuis. De bestuurder van d; andere auto, een 39-jarige mar van uit Zevenbergen, mankeerde mets. Een half uur eerder botsten op Nieuwe Haven een 70-jange Vlaardinger op een snorfiets en een 32-jarige Maassluizer op een fiets met elkaar. De oudste van het tweetal liep een aantal schaaf wonden en een hoofwond op. Vlaardingen - In een winkel op het Veerplein in Vlaardingen is gistermiddag rond kwart overéén een greep in de kassa gedaan. D leverde een buit van ƒ1300,- op Maassluis - In Maassluis is ffi drie woninge i ingebroken, gebeurde in de Zwaluwstraat, het Populierendc1 en de Berhoz- straat. Tot de 1 uit behoorde onder meer foto- en geluidsapparatuur sieraden en geld. Gisteren were aangifte gedaai Dat gebeurde oo» voor de diefst; van een roeiboool, die( in de Boonervliei lag afgemeerd en jik. autokraken die waren gepleegd in de Frederik Hendrikstraat en de Willem de Zwijgerstraat Vlaardingen - Op de Holysinge' in Vlaardingen heeft de politie vannacht een 38-jarige Vlaardin- ger aangehouden die met teveel alcohol in het bloed een auto be stuurde. Hij kreeg een rijverbod van een paar uur. Schiedam - Aan een school aan de Fahrenheitstraat in Schiedam zijn vernielingen aangericht op: het dak. Er werden diverse ont- luchtmgskapjes kapot getrapt. Schiedam - In een winkel aan <1? Hof van Spaland m Schiedam g ingebroken in de nacht var maandag op dinsdag. Er is eer ruit verbroken en vervolgens uf de kluis een aanzienlijk gelaw- drag weggenomen. Schiedam - In Schiedam zijn OF de Nieuwe Damlaan, aan de ste Tuinsmgel en m de Hargalaar auto's opengebroken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2