Waterweg 13 Plan voor eigen aanvullend vervoer BCMRfelijft liefst in Schiedam Ma, pa, daar heb ik ook gewandeld! Politie Maassluis lost steeds minder zaken op m Vlaardingen wil niet met IHD in zee, wel met RET of taxibedrijven Vijftien maanden cel voor brandstichter Merrie uit moddersloot gered m Aantal toeristen in Rotterdam toegenomen Heffingen in gemeenten zijn fors vèrhoogd Brandweer beschuldigd van mishandeling man Milieu-organisaties tegen kustuitbreiding Schiedam opent parlnerregister Kritiek op plan voor milieubeleid Verhuizen tuinders kost gemeente 3 ton Stelend duo opgepakt Fiets terug Fi M Tas gestolen Doorgereden na botsing Geld weg na frisbeeën Rotterdams Dagblad Woensdag 17 juni 1992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVIaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 - Ruim twee uur zijn brandweer en andere hulpverleners giste ren beziggeweest om de 9-jarige merrie Duncan uit een sloot langs de Overeehiese Kleiweg te haten. Het dier leek aanvan kelijk onwrikbaar vastgesogen In de modderen was de uitput ting nabij. Met behulp van een zogenaamde 'broek' en de lier van een brandweerwagen lukte het uiteindelijk om de merrie heelhuids op de kant te krijgen. De eigenaar en een dieren arts ontfermden zich daarna over Duncan, die geen nadelige gevolgen van het avontuur lijkt te hebben opgelopen. Foto Paul StoMVANP Rotterdam - Het aantal toeristen dat in 1991 Rotter dam heeft bezocht is licht toegenomen. Dat blijkt uit het jaarverslag van deWV. Zo is het aantal verstrek te inlichtingen het afgelopen jaar met vier procent gestegen tot ruim 373.000, Opvallend daarbij is de sterke groei (33 procent) van het aantal telefonische informaties. Volgens een woordvoerder heeft dat te maken met een beter functionerend (betaald) 06-sys- teem, waardoor extra mankracht en daardoor een be- - tere bereikbaarheid is gecreëerd. De twee balies van de WV aan de Coolsingei en bij het Centraal Station werden ruim 370.000 keer bezocht, tegen 358.000 maal in 1990. Verder is er een lichte stijging in het aantal over nachtingen: van 415.735 in 1990 tot 422,247 vorig jaar. De bezoekersaantallen van de Rotterdamse at tracties en musea laten in 1991 een lichte daling zien van ongeveer 4,5 p; jcent. Die daling wordt vooral ge weten aan he' feit dat het museum Beymans-van Beuntngen en het museum voor Volkenkunde in te genstelling tot het voorgaande jaar geen grote ten toonstelling hadden die veel mensen trok: 'De Ver boden Stad' en 'Japanse Perfectie in zijde'. Dat scheelt zo'n 200.000 bezoekers. De gebruikelijk grote Rotterdamse atlraetiepunten als Bfijdorp, de Euromast en de Spido noteerden in 1991 weer een beter resultaat De diergaarde was me de dankzij de geboorte van de ijsbeertjes weer veruit koploper met een recordaantal bezoekers van 1.003.060, Rotterdam - Het wordt voor gemeenten steeds moei lijker om de begrotingrond te krijgen. Forse bezuini gingen zijn één maatregel, een andere bestaat uit het verhogen van reinigingsheffingen (gemiddeld 30 procent hoger), rioolrechten (9 procent) en onroe- rend-goedbelasting (voor gebruikers 12 procent en voor eigenaren 8 procent). Dat staat in een gisteren verschenen uitgave van de provincie, getiteld 'Zuid hollandse gemeenten gemeten'. Bijna de helft, 43 van de 95, zat dit jaar met een gat in de begroting, Enkele gemeenten staat het water tot aan de lippen en voor hen is financiële steun van het rijk onont beerlijk, volgens de brochure. Gedeputeerde Staten overleggen met Den Haag, Rijnsburg. Spijkenisse en Ouderkerk om uit de malaise te kor Sliedrecht - De brandweer van Sliedrecht is gister avond op de Marisstraat in die plaats in aanvaring gek -ien met plaatsgenoot W. van Kossum, direc teur s. an Van Rossum's Transport BV in Sliedrecht. Van Kossum beschuldigt de brandweer ervan dat hij is mishandeld door een brandweerman die hem een vuistslag in het gezicht gaf, nadat hii voor de tweede keer een wegafzettingin de Marisstraat wilde passe ren. De brandweer was daar bezig met een oefening. Van Rossum zal vandaag bij de politie aangifte doen van mishandeling. Volgens Van Rossum, die op weg was naar zijn bedrijf, is hij op de heenweg heel voor zichtig langs de afzetting met pionnen heengereden. Op de terugweg wilde hij dat weer doen, maar toen werd hem door de brandweer de doorgang gewei gerd. Op de vraag van Van Rossum waarom de brandweerlieden zo agressief reageerden, werd er, volgens de lezing van Van Rossum. niet gereageerd maar kreeg hij een vuistslag in zijn gezicht Het ge zicht van de man is daardoor opgezet en hij heeft een pijnlijk jukbeen. Bij de brandweer is echter niets bekend van mishan dling. Volgens één van hen verkeerde Van Rossum onder invloed en reed hij de eerste keer met een 'bloedgang' langs de wegafzetting. „Het scheelde een haartje of mijn collega's waren door de auto ge raakt. Hij reed zelfs te snel om zijn kenteken te note ren. We hebben wel de politie ingeschakeld en die heeft de man op de terugweg aan kunnen houden," reageert een brandweerman. Rotterdam - De gezamenlijke milieu-organisaties vinden de randvoorwaarden voor de realisering van kustuitbreiding in Zuid-Holland volstrekt onvol doende, Morgen maken de provincie en de Stichting Nieuw-Holland het plan bekend. De kustlocatie wordt gezien als verstedelijkingsmogelijkheid voor na 2005. In de uit te brengen intentieverklaring, waarin de randvoorwaarden en uitgangspunten zijn geformuleerd, staat volgens de milieu-organisaties niet veel meer, dan 'dat het bestaande duinland schap in de huidige kuststrook zoveel mogelijk dient te worden gehandhaafd'. Van het oorspronkelijke idee, om in de kustlocatie nieuwe natuurgebieden tot ontwikkeling te laten komen is niets meer terug te vinden. De milieu-organisaties plaatsen ook grote vraagte kens bij de financiële haalbaarheid van het plan. Schiedam - De Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond (DCMR), die op zoek is naar extra kantoor ruimte, blijft waarschijnlijk ge huisvest in Schiedam. Op 24 juni moet het bestuur beslissen of ver huizen naar Spijkenisse toch niet wenselijker is, maar een keuze voor Schiedam wordt waarschijn lijker geacht. Spijkenisse is weliswaar een aan trekkelijke optie, omdat de DCMR daar ondergebracht zou worden in een modem nieuw ge bouw bij metrostation Centrum. Maar aan de 's-Gravelandseweg in Schiedam, waar de dienst al circa acht jaar is gehuisvest, valt ook een goede uitbreiding te rea liseren, aldus de voorlichter. In dit plan neemt de milieudienst de vierde en vijfde verdieping over van het aangrenzende filiaal van het Schiedamse stadskan toor, kantorengebouw 's-Grave- land. Het huurcontract met de gebrui kers van deze etages (Projekt Schuldhulpverlening en het ad ministratieve scholingsbedrijf Homed) loopt binnenkort af. De DCMR heeft nog een derde mogelijkheid achter de hand: ver huizen naar de geplande nieuw bouw op het Hollandiaterrein, pal achter het huidige onderkomen. De eerste paal voor dit complex woningen en kantoren moet ech ter nog worden geslagen, terwijl de aangrenzende verdiepingen van het gemeentegebouw nog dit jaar kunnen worden betrokken. Aanvankelijk bestond het plan om de huisvesting van de DCMR gelijktijdig met de bouw van de nieuwe brandweerkazerne in Spijkenisse te realiseren. Inmid dels is besloten de brandweer zelfstandig te huisvesten. De ge meente Spijkenisse rekent er niet al te sterk meer op dat de DCMR naar de voormalige groeikern ver huist. „Het zou een aardige combinatie zijn," zegt een woordvoerder van de gemeente. „De DCMR heeft natuurlijk ook het nodige materi eel, dat gecombineerd zou kun nen worden ondergebracht. Daar bij komt dat Spijkenisse erg cen traal ligt in het verzorgingsgebied van de DCMR en het industriege bied, toch een van de grootste 'klanten' van de dienst, om de hoek is. De kans dat het echt doorgaat, schatten we echter niet erg hoog in." De milieudienst, die onder ande re de hinderwetvergunningen voor veel gemeenten in het Rijn- mondgebeid regelt en contro leert, worstelt al enige tijd met ernstige ruimteproblemen. Van wege het fors gegroeide taken pakket, heeft de dienst er de laat ste paar jaar ruim honderd werk nemers bij gekregen. Totaal heeft de DCMR circa "-00 mensen in dienst. De krappe ruimte noodzaakte de dienst enkele jaren geleden om bij wijze van noodoplossing twee verdiepingen te huren in het kan torencomplex Klaverstede, niet al te ver van de hoofdvestiging, maar volgens de voorlichter toch te ver om van een ideale situatie te spreken. De gemeente Schiedam gaat er vanuit dat de DCMR inderdaad zal kiezen voor uitbreiding met de twee leegkomende verdiepin gen aan de 's-Gravelandseweg. Voor Homed en het Projekt Schuldhulpverlening wordt mo menteel naar vervangende huis vesting gezocht. Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen heeft plannen om sa men met een vervoersorganisatie aan met name ouderen en ge handicapten een betaalbaar, aanvullend vervoersalternatief te bieden datin prijs ligttu ssen de bus en de taxi. Daarvoor zou een startsubsidie van 50.000 gulden uitgetrokken moeten worden. Opzet is dat iedereen die mee wil doen een jaarabonnement koopt en vervolgens per rit betaalt. Dat tarief zou tussen dat van een bus en een taxi moeten liggen. De rei ziger wordt vervolgens van deur tot deur vervoerd, mi's hij de dag tevoren de rit aanmeldt en accep teert dat er medepassagiers kun nen zijn. Het plan heeft veel weg van de op zet die een jaar geleden is voorge steld door IHD (Internationale Hulpdiensten) uit Ede. Maar Vlaardingen heeft van de ge meente Schiedam gehoord dat IHD nog nergens in Nederland kostendekkend werkt. Bij IHD wordt dit bevestigd. „Maar," luidt de verklaring van p.r.-man Hans Lalkens, „we wer ken nog nergens twee jaar. En die garantie geven we: na twee jaar werken we kostendekkend." IHD zegt al wel projecten te heb ben lopen in Breda, Tilburg, Den Bosch, Arnhem, Nijmegen, Apeldoorn, Hoogenveen, Em- raen, Assen en Leeuwarden. „Dat is ook onze kracht: wij kunnen een dekking op grotere schaal ge ven. Wie bij ons een abonnement heeft, kan ook in de aangesloten plaatsen goedkoop reizen. Boven dien zijn we een buffer tussen de reiziger en de vervoerder en kun nen wij aan kwaliteitsbewaking doen. Bij ons is er daarom een grotere garantie dat de prijzen ook na de subsidieperiode laag zullen worden gehouden," aldus Hans Lalkens. De gemeente Vlaardingen heeft onderzocht of er voor de uitvoe ring van de IHD-opzet interesse bestond in Schiedam en Maas sluis. Beide gemeenten hebben negatief gereageerd. Vlaardingen bekijkt nu of de RET, de taxibedrijven of anderen mee willen werken aan het eigen plan. De vervoerders zullen het alternatieve vervoer van 9.00 tot 23.00 uur moeten aanbieden. Overigens zouden ook anderen dan ouderen en gehandicapten aan de opzet mee moeten kunnen doen, zo is voorgesteld. Het Vlaar- dings Overleg Revalidatie heeft geopperd eerst eens te onderzoe ken hoe groot de behoefte is aan aanvullend openbaar vervoer. Dat had de IHD ook willen doen. Het hefe jaar had ze geroepen, als ze met haar ouders ergens in Vlaardingen was: 'Ma, padaar heb ik ook gelopenH*t was haar eerste avondvierdaagse geweest, gelopen met groep 4 van de basisschool. En het waren meteen tien Hikmeter per avond geworden, niet die kinderachtige vijf. Ze loopt nu voor de tweede keer mee. „Dan krijg ik een 2 op mijn eerste medaille," wist ze, vooraf genietend £e melden. Deze dagen loopt ze ergens tussen al die duizenden, die weer op pad zijn voor het jaarlijkse wandelevenement. Zoals op deze foto, gemaakt op de Kethelweg in Vlaardingen. Foto Gemt de Heus/Roei Dijkstra Maassluis - Wetsovertreders lo pen in Maassluis gemiddeld nog maar tien procent kans dat zij te gen de lamp lopen. Dat cijfer komt naar voren uit het jaarver slag 1991 van de Maassluise poli tie. Dit ophelderingspercentage ligt aanzienlijk lager dan in voor gaande jaren. In 1989 en 1990 los te de politie nog één op elke zeven misdrijven op. De politiek in Maassluis heeft met verontrusting gereageerd op de politiestatistieken. Verschil lende volksvertegenwoordigers zijn benieuwd naar de oorzaak van de slechtere prestaties. Lan delijk schommelt het oplossings percentage rond de twintig pro cent. De politiek hoopt dat de politie de komende jaren tot betere presta ties in slaat is. Ais gevolg van de regionalisering opereren de Maassluise dienders vanaf vol gend jaar als onderdeel van een groter werkverband in Vlaardin gen, Maassluis en Hoek van Hol land. Een mogelijke oorzaak vormt het feit, dat hel Maassluise korps met onderbezetting kampt. Volgens de norm van het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft het korps recht op 63,7 medewerkers. In de praktijk zijn dit er slechts 54. Een gedeelte van het geld van de niet-ingevulde plaatsen ge bruikt commissaris Cees van Nieuwkoop ter bestrijding van de kosten van de automatisering. Zelf wijt het korps het lagere op lossingspercentage aan een ver schuiving in de aard van de delic ten. Landelijk en ook in Maas sluis heeft de politie het meeste succes met zedenmisdrijven (op lossingspercentage 60 prccent) en misdrijven tegen het leven (80 procent). Vermogensimsdrijven als fietsendiefstal en vernieling scoren daarentegen heel laag (4 procent). Juist de laatste twee vormen van misdaad zijn het laat ste jaar in Maassluis explosief ge stegen. Het aantal misdrijven waar de po litie van op de hoogte is steeg in 1991 tot 2272. Ten opzichte van 1986 is dat een stijging van bijna vijftig procent. In vergelijking met vijf jaar geleden daalde ook het absolute cijfer van opgeloste misdaden. Toen greep de politie 338 daders in de kladden, verle den jaar loste men slechts 252 misdrijven op. Diefstal vormt in Maassluis de meest gesignaleerde vorm van normafwijkend gedrag. Inclusief de gevallen met braak waren dat er 1635 in 1991. Met 440 gevallen staan de vernielingen op een tweede plaats. Minder werk had de politie aan zaken als mishan deling (432 gevallen), belediging (21 keer) en verduistering (13 ge vallen). Een deel van de gesnapte wets overtreders mocht verleden jaar een alternatieve straf uitdienen. Het betrof in totaal 61 personen in de leeftijd van 12 tot 18 jaar. Als straf voor het toebrengen van ver nielingen en ander vandalistisch gedrag verrichtten zij werkzaam heden ten bate van de gemeen schap. In sommige gevallen be taalden zij ook een schadevergoe ding aan de benadeelden. Schiedam - De gemeente Schiedam gaat een samenle vingsregister instellen voor pa ren die volgens de wet niet met elkaar mogen trouwen, Het re gister is voornamelijk bedoeld voor lesbische en homosexuele paren. Net als een echt huwsltik vindt samenlevingsregistratie plaats in de trouwzaal op het stadhuis. Er komt echter geen ambtenaar van de burgerlijke stand aan te pas, maar een functionaris die door de gemeente is gemachtigd de 'zegen' over het paar uit te spreken. De plechtigheid heeft, zo wordt in het voorstel aan de gemeenteraad benadrukt, geen enkele juridische consequentie. Paren die van deze mogelijk heid gebruik willen maken moe ten wel een schriftelijke verkla ring van de notaris over het be staan van een samenlevingscon tract kunnen overleggen, Voor het bevestigen van een relatie wordt hetzelfde tarief in reke ning gebracht als voor het slui ten van een huwelijk. Rotterdam - Geen opheffing van de voorlopige hechtenis en geen lange voorwaardelijke straf zoals tijdens de zitting van twee weken geleden door de advocaat werd gevraagd, maar vijftien maanden cel, waarvan vijf voorwaardelijk. Dat is de tol dse de 65-jarige Maas- sluizer moet betalen voor de brand die hij in februari van dit jaar stichtte. Vernederd en blind van woede omdat zijn 35-jarige vriendin in zijn bijzijn flirtte met een kennis, stak de zestiger enkele meubels met aanstekerbenzine in brand. Het zelfde probeerde hij te doen hv de man die het met de fat soensnormen niet zo nauw nam. Het slachtoffer bleef blijvend let sel bespaard omdat hij met zijn banden brandende haar doof de. Als ge\ nig van de escapades waar aan de vrouw zich onder invloed van overmatig alcoholgebruik had overgegeven ontstond er ru zie tussen hel drietal. Toen de vrouw zich ook nog eens ont kleedde sloegen bij haar 30 „„ur oudere vriend de stoppen door en beging hij de daad die hij later overigens voor de rechtbank ten zeerste zei te betreuren. De huis kamer brandde uit en er onstond levensgevaar voor de omwonen den. Dat was waar officier van justitie mr. J. P. Wittop Koning de na druk op legde. De Maassluizer werd, zijn spijtbetuigingen ten spijt, opzettelijke brandstichting ten laste gelegd en zal tien maan den moeten zitten. Schiedam - De Vereniging tegen Milieubederf heeft haar aanvan kelijke bijval voor het Milieube leidsplan Schiedam flink bijge. steld. Nadere bestudering van het concept-rapport leert dat er toch punten van kritiek zijn. De vereniging constateert na het plan beter te hebben bekeken dat het „duidelijk is samengesteld door een bureau dat op grote af stand van Schiedam is gelegen". Ter onderstreping van deze stel ling wordt erop gewezen dat aan de beschrijving van de huidige si tuatie van het milieu in Schiedam slechts vier pagina's worden ge wijd. Een duidelijk programma voor bijvoorbeeld bodembeleid, de luchtverontreiniging enzovoorts ontbreekt, aldus de Vereniging tegen Milieubederf „Als gevolg hiervan is ook het financiële plaatje vaag. En er wordt geen vooruitstrevend beleid gepresen teerd." Vlaardingen - Het huisvesten van de 'Moermantuinders' op de voor malige voetbalvelden aan de Ma- rathonweg gaat de gemeente Vlaardingen ruim 330.000 gulden kosten. De tuinders, die hun oude plek op landgoed Hoogstad van wijlen dokter Moerman moeten ontruimen, krijgen op de nieuwe lokatie 90 kavels tot hun beschik king van 150 vierkante meter elk. Vanwege de hoge aanlegkosten is het niet mogelijk de tuinders een kostendekkende huur in reke ning te brengen. De gemeente be taalt een deel van de kosten uit de exploitatie-opzet van Hoogstad, dat bestemd is voor de bouw van bedrijven. Het nieuwe volkstuincomplex wordt ontsloten via de Ary Kop- laan. Het meest zuidelijk gelegen voetbalveld is bestemd voor de hoofdvestiging van Cency. Het liefst had de gemeente Vlaardin gen het gehele sportcomplex een bedrijfsbestemming gegeven. Maar het bleek niet mogelijk de tuinders elders in Vlaardingen onder te brengen. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft gistermiddag twee 15- jarige meisjes uit Vlaardingen aangehouden, die op heterdaad waren betrapt bij een diefstal in een warenhuis in het centrum. Ze hadden tijdschriften en cos metische artikelen gestolen en bekenden vaker zonder betaling spullen te hebben weggenomen. Vlaardingen - Het komt niet vaak voor, maar een Vlaardinger krijgt nu toch werkelijk zijn gestolen fiets terug. De tweewieler werd vannacht tegen half een door drie jongens op de Lissabonweg voort gesleept. Toen een passant het drietal daar over wilde aanspreken, koos het trio het hazepad. De politie zal de fiets teruggeven. Bel. om bij late tem dier aani deV den den, Ook land tief e ïaarl land juni. bij c Schi desc posts 17.01 Deel kilor kortt de fi eenj Dek perst Sch iondc Bij Scmec 'Jams Ma: don de Schi Immai vrijda 'Sprei Elly Vlaardingen - Van een 63-jarige vrouw, die gisteren rond hei mid daguur met haar fiets op het Lies veld liep, is een boodschappentas uit de fietstas gestolen. Ze merkte er aanvankelijk niets van. In de tas zalen onder meer haar porte monnee en enkele betaalkaarten. Schiedam - Een automobilist is gistermiddag doorgereden nadat hij op het Haaspad een 20-jarige fietser uit Schiedam omver had gereden. Onder meer een ge kneusde pols was het gevolg. De fietser, rijdend in noordelijke nchting, werd van achteren ge raakt door een rode Honda, be stuurd dooi een automobilist in een blauw jack. De politie zoekt getuigen. Schiedam - Een Schiedammer is zijn portemonnee kwijtgeraakt toen hij aan het frisbeeën was by de Vlaardingerdijk in Schiedam. De portemonnee met daarin on der meer geld en pasjes zat in een tas.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2