15 'Vernieuwde brug is nu al te smal' Stena Line verdubbelt activiteiten Koepaardbrug moet drie rijstroken tellen, aldus adviesbureau 'Geef alle hondebezitters een 'Poepa Scheppa' KONINGINNEHARING GEREEDSCHAFbEN 249 'Ambtenaren moeten stoppen met plannen maken voor wandelroute' Orgelconcert ONS beter bereikbaar Excursie IIVA Fietstocht door Midden-Delfland Comfortabele draaifauteui! in div. kleuren rundleder stoelzitting is traploos verstelbaar houtwerk leverbaar in blank beuken, zwart of eiken,w^urig normale prijs 1295.- NU 998.- j Marivis Nederland B.V. FA. Nieuwstraten VADERDAGTIPS Bosch pex 115 het schuurwonder nu slechts 155.- Vlakschuurmachïne met stofafzuiging nu 65.- Gereedschapskoffer 40-delig nu slechts 24.95 Soldeerrevolver 100 watt met lampje nu 14.95 Pneumatische boorhamer test goed, nu 239.- Tangenset 8-deiig in etui nu slechts 24.95 Ski! 500 watt klopboor r-l regelbaar nu 109.- Metabo sbe55Q klopboor m regelbaar 229.- LESKI MEUBELEN - HOOGSTRAAT 206 - VLAARDINGEN MAANDAGMORGEN GESLOTEN - TEL: 010 - 4346918' Rotterdams Dagblad Donderdag 18 juni 1992 Oude Spaanse en Italiaanse meesters, Bach, Haess- ler. Marcello en Andriessen speelt Albert de Klerk tijdens het derde orgelconcert op dinsdag 23 juni in (je Grote- of St. Janskerk te Schiedam. Aan het slot speelt hij een improvisatie over een hymne ter ere van St. Liduina. De Klerk is een groot organist en componist. Ook als dirigent is hij jarenlang actief ge weest. Hij maakte veel grammofoonplaatopnamen en onlangs heeft hij alle orgelwerken van Hendrik Andriessen opgenomen op cd. Programma, tevens toegangsbewijs, 's avonds aan de kerk aan de Lange Kerkstraat verkrijgbaar a 8,50, voor 65r of CJP 4.50. De aanvang is 20.15 uur. Met ingang van vandaag beschikt het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam (ONS) over een nieuwe tele fooncentrale en heeft het daarmee verband houdend ook een nieuw telefoonnummer: 2621000. Een van de voordelen van de moderne centrale is dat kan wor den doorgekozen en bellers dus vrij snel geholpen kunnen worden. Het faxnummer (4372301) blijft on gewijzigd. Vlaardingen Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Ca rel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 De Historische Vereniging Vlaardingen gaat zater dag op excursie naar 's-Hertogenboseh. Onder de deskundige leiding van ingenieur A. van Drunen van de afdeling bouwhistorisch onderzoek van de ge meente 's-Hertogenbosch worden diverse gebouwen .bezichtigd en tussen de middag wordt er een lunch gebruikt. Belangstellenden moeten vroeg uit de veren want om half acht vertrekt de bus vanaf de parkeerplaats bij het Nutsbedrijf aan de Hoflaan en tien minuten later kunnen de overige deelnemers op het parkeer terrein van het Holy-ziekenhuis opstappen. Men dient zich wel van te voren op te geven omdat het aantal plaatsen beperkt is. Aanmelden kan bij W. van de Wetering (4344649) of P. Westerdijk (4740705). Le den van de Historische Vereniging betalen 35 gul den, niet leden moeten 45 gulden neerleggen. Ook dit jaar houdt het recreatieschap Midden-Delf land, in samenwerking met de Stichting Sportief Ac tief en de provincie Zuid-Holland, een fietstocht. Het jaarlijks terugkerende evenement door het polder landschap en de recreatiegebieden is op zaterdag 20 juni. De deelnemers starten tussen 10.00 en 15.00 uur bij de WV-kantoren van Vlaardingen, Maassluis, Schiedam en Delft en bij het kantoor van het recrea tieschap tussen Vlaardingen en Maassluis. De start posten dienen ook als controleposten en sluiten om 17.00 uur. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 50 en 33 kilometer. Voor fietsers die in Delft starten, heeft de korte route een afstand van 25 kilometer. Wanneer de fietsliefhebbers in Maassluis starten, krijgen ze een gratis kopje koffie. De kosten voor de fietstocht zijn twee gulden per persoon. Agenda *»- Schiedam donderdag 18 juni Bijeenkomst Nederlandse Christenvrouw en bond afdeling Schiedam-Woudhoek, de Ark, Hargplein 101.1915 uur Jamsessie. Podium, 21.00 uur Maassluis donderdag 18 juni Schnjtavond Amnesty international voor gewetensgevangen, bimanuelkerk, 19 30-2130 uur, vrijdag 19 juni 'Spreekuur Ziekenfonds, Koningshof, 14 00 uur Ëlly en Rikkert, Koningshof. 19.30-22.00 uur. Hoek van Holland - Het zakelijk en vrachtvervoer bij Stena Line wordt de komende jaren mogelijk verdubbeld. Dat heeft gevolgen voor Hoek van Holland omdat de laad- en losfaciliteiten dan moe ten worden uitgebreid. De termi nal langs de Nieuwe Waterweg wordt in de richting van de Krimsloot vergroot. Die ontwikkeling wordt gemeld in de nieuwe structuurvisie van Hoek van Holland, die verder geen spectaculaire verrassingen kent. Het is meer een aanvulling van het structuurplan uit 1985. Veranderen Ook het Rotterdamse Havenplan 2010 kan de planologie ingrijpend veranderen. Dat plan spreekt van een Oranjehaven halverwege Hoek van Holland en Maassluis. De structuurvisie wil beslist een recreatieplan, aansluitend op het Staelduinsebos. De Hoek is be zorgd over het dringende verzoek van de provincie Zuid-Holland om in de Oranjepolder een groot schalige lokatie te ontwikkelen voor opslag van bouw- en sloopaf val. Hoewei de toeristische ontwikke ling van Hoek van Holland ach terblijft bij uc wensen uit 1985, hoopt het dagelijks bestuur van de Hoekse deelraad dat de duinen vrij toegankelijk blijven. Daar is o n gevraagd bij het betrokken ministerie, dat de duinen omwille van natuurwaarden wilde afslui ten. De geluidscontour van 55 decibel, gerekend vanuit Europoort en de Maasvlakte, loopt over een groot deel van Hoek van Holland. Dat maakt woningbouw problema tisch. Er is echter sprake van een nieuwe limiet van 60 decibel, die de geluidslijn in de Nieuwe Wa terweg legt, waardoor de bouwbe- lemmeringen verdwijnen. In dat geval kunnen er aan de Oude Hoek honderden woningen wor den gebouwd. Dan is ook het veel besproken Waterwvgplan (met een hoge woonflat annex hotel) in het voorduintje bij de Noorder- pier gemakkelijker te verwezen lijken. Voor grotere woningbouwprojec ten wordt ook in de nieuwe struc tuurvisie gewezen op de terreinen rond de Haakweg en Prins Hen- drikweg er ten oosten van de Dirk van den Burgweg, waar nu glastuinbouw wordt bedicven. Het gaat daarbij om zeer dure grond. De plannenmaker- wijzen er daarom op, dat het noodzake lijk is binnen de grenzen van Hoek van Holland ruimte te zoe ken voor vervangende grond voor de tuinbouw. Ook in dat verband gaan de gedachten in de richting van de Oranjepolder. Vlaardingen - „Oud papier, kle ding en klein chemisch afval wordt tegenwoordig allemaal in gezameld, Aan de hondepoep wordt vrijwel niets gedaan. Het hondepoepprobleem heeft nu het punt bereikt waarvan men duide lijk zegt: tot hier en niet verder." Met die inleiding presenteerde Arnold van Wezel, fractielid Bur ger Belangen, gisteravond tijdens de vergadering van de commissie voor Milieu en Volksgezondheid hét afdoende middel tegen de overlast van hondepoep in Vlaar dingen: de 'Poepa Scheppa'. Een simpel apparaat waarmee de baasjes de door hun geliefde vier voeters neergelegde hopen op eenvoudige wijze kunnen oprui men. Althans, zo ziet Van Wezel het. Het hondepoepprobleem in Vlaardingen kan volgens hem echt pas dan worden opgelost als de gemeente aan een ieder die hondenbelasting betaalt, zo'n in genieus apparaatje gratis ver strekt. „Per jaar brengen de 2678 honde eigenaren, die bij elkaar 2842 honden bezitten, 212.000 gulden aan belasting in het Vlaardingse laadje. De Poepa Scheppa gaat in de winkel 19,50 gulden kosten. Als je alle hondebezitters, ten las te van de ontvangen hondenbe lasting, zo'n schep geeft, betekent dat een onkostenpost van onge veer 52.000 gulden. Wil de ge meente iets doen aan de overlast van de hondepoep dan is dit één van de beste aiternatieven," sprak Van Wezel na een korte de monstratie. „Juist als dat ding gratis wordt verstrekt, wordt de hondebezitter extra gemotiveerd om aan de oplossing van het pro bleem mee te werken." De Poepa Scheppa mo-, <at hondepoepprobleem in Vlaar dingen oplossen. Foto Roef Dijkstra Voor Kennemerland Groep (v/h JOB GOUDA - PRONKVIS) Industriestraat 17-19 IJmuiden Tel. 02550-11941/10344 De allerbeste Hollandse maatjesharing aangevoerd door YM 203-204 Verkrijgbaar bij W. Breukelszoonstraat 2 Vlaardingen WOLFCRAFI' Pioneer zaag- werkbank. van 298 VOOR boor machine IN KOFFER+bitseton5( van 139 VOOR Q£L Maassluis - Methet nodigefeestgeschetter zal op 3 juli in Maas sluis de verr"ïuwde Koepaardbrug worden geopend, maar ai op voorhand lijkt het er op dat de voor 2,4 miljoen gulden gereno veerde oeververbinding over de haven niet op haar toekomsti ge taak is berekend. Volgens adviesbureau DHV Milieu Infra structuur moet de brug worden verbreed tot drie rijstroken. Ook na de ingrijpende restauratie beschikt het autoverkeer echter slechts over twee banen. Hel advies vormt voor verschil lende raadsleden reden om kri tiek te uiten op het college. „On langs nog zijn er essentiële be sluiten genomen over de brug," zegt RPF/SGP-raadslid Herman van Hoeven. ..Er is Toen gevraagd naar de invloed van het nieuwe bedrijventerrein, maar het colle ge heeft nooit gezegd dat de ver nieuwde brug te smal zal zijn. Yvonne de Groot (PvdA) be vreemdt de gang van zaken ook. „Straks moet de brug voor de der de keer op de schop. Er is niet be paald sprake van een zuinig be- ieid." Studie DHV doet haar aanbeveling over het verbreden van de brug in het rapport van een door haar uitge voerde verkeerstructuurstudie. De onderzoekers deden de studie naar de ontwikkeling in de ver keerssituatie tot het jaar 2001 in opdracht van het gemeentebe stuur van Maassluis. Het advies bureau koppelde de verkeerspro- gnoses aan drie wegennetvarian ten. DHV verwacht, dat de kern van de verkeersproblematiek in de komende tien jaar zal worden ver oorzaakt door de ontwikkeling van het bedrijventerrein Nieuwe Waterweg. In dit westelijk van de Govert van Wijnkade gelegen ge bied vestigen zich naar verv ach ting de komende jaren veel nieu we bedrijven. Dit leidt tot een toe name van met name het vracht verkeer. Samen met de groei van de rest van de autobewegingen zal dit op de havenroute naar ver wachting leiden tot een stijging van vijftig a zestig procent van het autoverkeer. Volksmond Belangrijkste knelpunt op de ha venroute tussen het industriege bied en de oprit van rijksweg 20 vormt van oudsher de Haven- brug, in de volksmond reeds kort na de opening in de jaren vijftig omgedoopt in Koepaardbrug. Bij de nu bijna afgeronde verbreding van de oeververbinding krijgen fietsers en voetgangers de be schikking over eigen paden. Au tomobilisten moeten het net als in het verleden met in elke rich ting één rijstrook doen. Gezien de net gepleegde investe ringen zit een nieuwe verbreding van de Koepaardbrug er volgens het gemeentebestuur niet in. Vol gens DHV Milieu en Infrastruc tuur is er wel een alternatief voor handen om het drukke verkeer op de oeververbinding te ontlasten. Een deel van de problemen op de Koepaardbrug wordt van oudsher veroorzaakt doordat de auto's uit de richting van de Govert van WJjnkade, de Scheldeweg en de Maasweg pal naast de brug op de Industrieweg uitkomen en net als het andere verkeer op deze weg de oever wil kruisen. Het omlei den van het verkeer is een kostba re operatie, want met het wegtra- cé zou ook de spoorwegovergang in westelijke richting moeten worden verplaatst. Files De files kunnen volgens DHV worden beperkt als dit verkeer uit het industriegebied pas honderd meter ten westen van de brug op de Industrieweg terecht komt. Het leidt niet tot minder verkeer, maar het adviesbureau verwacht in dat geval wel een geleidelijker aanvoer van de auto's op de brug. Ook elders in de stad zijn aanpas singen volgens DHV ..oodzake- lijk. Op Laan 1940-1945 zou een groene golf moeten komen. Op een andere belangrijke ontslui tingsroute, de Rozenlaan, moet volgens het bureau beter reke ning worden gehouden met de be langen van de voetgangers. Door hei aanbrengen van een midden berm zou de veiligheid kunnen worden verbeterd. Door Peter de Lange Vlaardingen - De ambtenaren op het Vlaardingse stadhuis moeten onverwijld stoppen met het ma ken van plannen voor de toeristi sche route Van 't Hof van 't Hoofd. WD'er Henk Roijers wil een mo tie van die strekking indienen in de gemeenteraad. Desnoods zal hij CDA-wethouder Agnes van Ar den ne over deze zaak interpelle ren. Dc voortgaande plannenmakerij voor de historische wandelroute langs de haven, die wegens geld gebrek door de gemeenteraad voor drie jaar in de ijskast is ge zet, veroorzaakt grote onrust on der de ondernemers langs de West havenkade, werd gister avond duidelijk op een bijeen komst m buurthuis De Pijpelaar in de Vettenoordsepolder. De bedrijven beweren met grote stelligheid dat er zo goed als vol tooide plannen liggen om de Wes- thavenkade te versmallen tot zes meter, waardoor er te weinig ruimte overblijft voor het verkeer waarvan zij afhankelijk zijn (klanten en leveranciers). Hun woede is groot, ook al omdat er geen enkel overleg met hen is ge weest. Verschillende gemeenteraadsle den, die waren uitgenodigd om de ongenoegens van het bedrijfsle ven aar. te horen, toonden zich verrast. Zij gingen er vanuit dat de wandelroute en alle piannem- kaerij eromheen voorlopig is ge schrapt. Wil van Rijn (D66) deelde de ontevredenheid van Roijers: „Dat gezeur moet gew ■•'.ii afgelo pen zijn." Leo de Sno ,ur van het CDA daarentegen r.am het op voor zijn wethouder: „Het zal alle maal best meevallen. Mevrouw Van Ardenne heeft niet alleen die wandelroute in haar portefeuille, maar ook economische zaken. Zij zal zeker ook letten op de belan gen van de ondernemers." De ondernemers zelf zijn daar niet w zeker van. Alle informatie over de wandelroute hebban zij „toevallig en op eigen initiatief' verkregen, nooit rechtstreeks van de wethouder. Haringhandelaar Van der Drift vond het veelzeg gend hoe de CDA-bestuurder rea geerde op zijn waarschuwing dat op een zes meter brede weg twee vrachtwagens elkaar niet kunnen passeren. „Mevrouw Van Arden ne zei: Dan klappen ze toch hun spiegels in". Ook het feit dat buiten hen om is besloten bij het Visserij museum ven replica te plaatsen van een historische stadskraan zit de on dernemers niet lekker. Tegen de k-aan zelfbestaan geen bezwaren F beuk voor toeristen'), wel tegen de plaats waar hij mogelijk wordt neergezet: zo dicht langs de weg dat het gevaarte een belemme ring vormt voor het verkeer. „Als je uitgaat van de huidige plannen, is dat ding een misplaatste grap," aldus discussieleider Peter van Nieuwen burg, lid van het project team Vettenoordsepolder. Henk Roijers was het, ais verte genwoordiger van een oppositie partij, roerend met de onderne mers eens dat ingrepen in de Wes- thavenkade pas kunnen worden doorgevoerd als er eerst uitvoerig overleg is geweest tussen de poli tiek en de betrokken bedrijven. „Je moet eerst weten wat je met het gebied wilt. Krijgt het toeris me voorrang, of kan dat in combi natie met bedrijven. Daar is nooit met elkaar over gepraat. Het is een beetje onzinnig dat één wet houder daar met een paar ambte naren aan werkt." De ondernemers vinden dat de route - waarvan zij de betekenis wel degelijk zeggen in te zien - het best kan worden aangelegd on een plankier in het water. Het pu bliek krijgt dan meteen de kans de toekomstige stadskraan 'vanaf het water' te bekijken, wat zij aan trekkelijker vinden dan vanaf c!e walkant. „De gemeente wil de visse tone van Vlaardingen do, ven, doch indien daarvcn staande visserijbedrijven en an dere bedrijven en winkels het slachtoffer moeten worden is dat een verkeerd beleid. Het mag nooit dc bedoeling zijn van de WeMh;i\on kade een museumka de t_ en in ruil daarvoor het l n ide en bruisende be drijfsleven in zijn bestaanszeker heid aan te tasten," vatten de on dernemers hun bezwaren samen. METABO, A.5.G., Bosch, Hitachi, Skil, Black Decker machines bij De Jong, extra voordelig KIJK EN VERGELIJK Noordmolenstr. 8 R'dam. Tel. 010-4661837 Schiedamseweg 49 R'dam. Tel. 010-4255530

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1