9 Akkoord met Inkrimping Schieland iUÜOM cskkerssgsais fev Schiedam lang afgesloten na dodelijke schietpartij Geslaagde feesten in park en de Gorzen Bonden verwachten weinig problemen bij personeelsreductie Meer rook dan vuur in schuur Bewoners verzinnen zelf naam voor nieuwbouw Nieuw bedrijvencomplex Havenhof opent deuren Eindelijk een droge 'Midsummernight' EEN VERTROUWD ADRES, EEN VEILIG GEVOEL Man 'ontvoert' zijn vriendin Man dreigt met mes Vrouw vanuit raam beschoten Autokrakers opgepakt Inbraak aan Baarnhoeve Autohoorn afgepakt Bijenkasten vernield Taxi klant slaat ruit in Rotterdams Dagblad Maandag 22 juni 1992 KBB Het leek aanvankehjkeen flinke brand omdat er nogalwat rook- ontwikkelingwas.maareenmaalaangekomenvielhetmeevoor de brandweer. Die behoefde slechts een vuurtje in een schuur, achter de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen, te blussen. Een en ander deed zich zaterdagmiddag voor. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen - Het ontwerp van het nieuwbouwcom- plex op het voormalige Hollandia-terrein in "Vlaar dingen is van een Haagse architect, de bouw ervan is gerealiseerd door woningbouwvereniging Samen werking '77 maar de naam is verzonnen door een echtpaar. De heer en mevrouw Reedijk namen deel aan de prijsvraag die de woningbouwvereniging on der de bewoners had uitgeschreven. De winnende in zending? Het C.H. Hummelinck-flat. Constant Hen drik Hummelinck was de oprichter en directeur van deHoilandia, de Hollandse fabriek van melkproduk- ten. Gedenkplaat De naam is inmiddels officieel bekend gemaakt en op twee plaatsen op de gevel aangebracht. Het fiatge bouw dat in december van het vorig jaar werd opge leverd, telt 39 drie-kamerwoningen in drie en vier woonlagen. Ze zijn speciaal gericht op bewoners van 55 jaar en ouder. Ter herinnering aan het leggen van de eerste steen onthult wethouder Ton van der Steen (Stadsontwik keling) dinsdag 23 juni bij de hoofdingang aan de Koningstraat om 16.00 de officiële gedenkplaat. Na die handeling worden de bewoners in partyhuis Oporto aan de Oosthavenkade gefêteerd op een drankje en een hapje. Maassluis - Het voormalige hoofdkantoor van Ge meentebedrijven in Maassluis krijgt een nieuwe functie. Ket gebouw aan de Havenstraat, dat als gevolg van de fusie tussen de nutsbedrijven in Maassluis en Vlaardingen overbodig is geworden, wordt ingericht als bedrijfsverzamelgebouw. Het Gemeentelijk Wo ningbedrijf gaat optreden als verhuurder. De wethouders Ruud Timmermans (Economische Zaken) en Anton Wustrow (Ruimtelijke Ordening) openen het verbouwde complex vrijdag op klassieke wijze. Zij knippen een lint door van de hoofdingang van het gebouw. Daarna vindt er een officiële bijeen komst plaats in de ontvangstruimte van één van de huurders. Het betreft hier het bedrijf Optima Trai ningen. Voorraad De acht huurders gebruiken het bedrijf niet allemaal als centrale werkplek. Vijf bedrijven slaan er slechts hun voorraad en andere materialen op. Drie organi saties gaan de Havenhof daadwerkelijk als werk- en kantoorruimte benutten. Naast Optima Trainingen zijn dit uitzendbureau Eurokracht en de Stichting Samenlevingsopbouw Maassluis. De laatste club vertrekt uit het piepkleine gildehuirje aan de Zuid- dijk. Tot de andere huurders behoren Dukdalf Meubelen, het Vlaardingse schildersbedrijf Rook, de firma Mul- ti Target en de Maassluise fotograaf Theo van Pelt. De beschikbare ruimte in het gebouw was zeer snel verhuurd. Het Gemeentelijk Woningbedrijf heeft j;eeds verschillende andere belangstellenden moe ten teleurstellen. Door Sandy Noordijk Maassluis - Onder de geluiden van 'feeling hot, hot, hot' en 'the Caribbean discoshow' heeft Maassluis vrijdagavond, voor het eerst zonder hoosregens, het derde Mzdsp.mmemtphtehopping afgewerkt. De twee voorgaande edities van het feest verliepen niet droog. Het weer stemde de winkeliers dus goed, ook a! viel het met de verkoop, het uiteindelijke doel toch, niet overal mee. „Er wordt natuurlijk meer gekeken dan gekocht, maar misschien komen de mensen morgen wei kopen," aldus een boetiekeigenaar. Ook het per soneel is goed gestemd. „Het is tenslotte maar twee uurtjes langer dan de gewone koopavond," vinden de meesten. Behalve het limbo-act 'Slyfox', de 'Carribean dan cers' en muziekband 'Tropical Steels' die de diepste Caribische gevoelens in je los maken, hebben ook winkeliers optredens verzorgd. Opvallend is de kap persshow van Rob Jansen, die op professionele wijze geopend wordt door drie meisjes van het Nederlands Showballet. Het publiek kijkt vervolgens met ge mengde gevoelens toe hoe er korte metten wordt ge maakt met de lange lokken van een model. Het uit eindelijke resultaat mag er toch wel zijn. Ook Rob Jansen die weinig wind kan gebruiken bij de creatieve kapsels, is blij dat het weer dit jaar mee valt. „Ik verzorg vanuit mijn andere zaken in Naald wijk en Den Haag ook vaak shows bij dit soort festi viteiten en altijd is het daar mooi weer. Hier in Maas sluis heb ik alleen nog maar regen meegemaakt." Om elf uur wordt het publiek geamuseerd met een gedanste badpakken-modeshow van modewinkel Weltevreden. Op de daarop volgende Caribische mu- riek wordt weinig geswingd door het publiek. Mis schien verbergen de dikke jassen, want fris was het wel, de ritmische bewegingen. De temperatuur is na melijk nauwelijks Caribiseh te noemen. Tenslotte wordt rond middernacht het feest volgens traditie afgesloten met toch nog een klein regenbui tje. Schiedam - De vakbonden voorzien geen al te grote problemen bij de inkrimping van het personeelsbestand in het Schieland Ziekenhuis te Schiedam. Ze onderschrijven de noodzaak van een financieel gezondere huishouding en rekening erop dat de zaken fatsoenlijk afgehandeld zullen worden. Bij het Schieland Ziekenhuis moeten in de komende twee en een halfjaar 122 formatieplaatsen verdwijnen om 10,8 miljoen gul den op het budget te kunnen be zuinigen Dnt heeft tot wat onrust geleid, al algemeen directeur LA van Lijk. maar die was weer niet zo groot dat het tot paniekeri ge telefoontjes bij de bonden leid de. Frans Kramer, districtsbestuur der van de AbvaKabo, bevestigt dat. Namens de categorale bond Nu'91 verzekert Fred Hartman, die op verzoek van zijn bondsbe- stuur tijdelijk binnen het zieken huis woordvoerder is, ook dat het met de onrust onder het perso neel meevalt. „We zijn in een heel vroeg stadium geïnformeerd. Misschien dat er wat gebeurt als straks namen worden ingevuld, dat er dan wat meer reacties ko men. Nu valt het mee. Bovendien, er is een verloop van twintig pro cent per jaar in de verpleging." De bonden zijn kort geleden door de Schieland-directie ingelicht over de plannen. De organisaties ii verzekerd dat er een sociaai p in komt. Waarschijnlijk is het concept daarvoor al na de komen de zomervakantie klaar. „De inkrimping mag niet leiden tot gedwongen ontslagen," iaat Kramer op voorhand weten. „En ik schat in dat dat tot de mogelijk heden behoort. In de verpleging zijn veel mutaties, de doorstro ming is groot. Bovendien wordt het plan niet 1-2-3 doorgevoerd. Er is 2 1/2 jaar voor uitgetrokken. Dus je kunt ernaartoe groeien. Ik kan me voorsieien dat er in die periode geen acatures meer wor den vervuld, alhoewel dat natuur lijk niet tot een te zware werk druk mag leiden Kramer zegt de redelijkheid van het directie-verhaal m te zien. „En deze directie kennende, ver wacht ik dat alles fatsoenlijk ge regeld wordt." Fred Hartman on derschrijft dat. „Het wordt netjes opgelost Dat blijkt al uit de ma nier waarop de zaken totnutoe rijn aangepakt." Door Ben van Haren Schiedam - Grote consternatie, zaterdagmorgen vroeg in de Schiedamse binnenstad. Glasge rinkel maakt in het ochtendglo ren, even na half zes, de bewoners van de oude panden nabij de Ko renbeurs wakker. Een van hen belt de politie, dat het weer eens bonje is op de Korte Dam, het kleine stukje winkelstraat tussen Hoogstraat en Beursbrug. Binnen korte tijd blijkt dat het deze keer niet gaat om de zoveelste uit de hand gelopen caféruzie. Het is ernstiger. Er wordt geschoten vanuit de vrij populaire shoarma zaak King David als de politie ar riveert. Groot alarm! In een abri bij de tramhalte aan het Hemaplein treffen rond kwart voor zes politie-agenten een zwaargewonde Schiedammer aan. Het is een zeventienjarige jongen, die vijf schotwonden blijkt te hebben. De GGD wordt gebeld en een ambulance snelt kort daarna met het in levensge vaar verkerende slachtoffer naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotter dam. Een kwartier later ziet de politie in de Boterstraat een 21-jarige Schiedammer met een verwon ding aan een van zijn vingers. Van hem verneemt men dat in de shoarmazaak behalve de schutter ook nog een zwaargewonde man aanwezig is. Het speciale BOA- team van het Rotterdamse poli tiekorps wordt te hulp geroepen. Tevergeefs draaien politiemen sen ondertussen het telefoon nummer van de shoarmazaak bij herhaling. De Hoogstraat, De Markt, Nieuwesluis, Lange Ha ven en Beursbrug worden herme tisch afgestoten. Vanuit verschillende hoeken vol gen politiemensen alle bewegin gen in het tussen het exclusieve restaurant Hosman Frères en het volkscafé De Dam gelegen King David. Waarnemers kiezen strate gische posities. Scherpschutters verschansen zich in de woning boven Janssen's Modemagazijn Rechercheurs houden de eigenaar van de shoarmazaak onder schot, terwijl hij in de boeien wordt geslagen, foto Roei Dijkstra op de hoek van de Hoogstraat en de Korte Dam. Het telefoneren naar de shoarmazaak gaat door. De telefoon wordt niet opgeno men. Rond half acht gaat de politie over tot actie. Met een speciaal af gerichte politiehond gaan de mannen van het BOA-team op de schutter af. De veronderstelling is dan nog, dat een zwaargewonde gegijzeld wordt in het betreffende pand. Na overrompeling van de met een pistool gewapende schutter, van we men nog dan nog steeds niet weet wie het is, wordt in de kelder het levenloze lichaam aangetrof fen van een vierde bij deze zaak betrokken man. Het lijk blijft lig gen tot in de middag om recher cheurs en technici van de politie in staat te stellen de toedracht van de schietpartij te reconstru eren. De winkeliers op het aangrenzen de stukje Hoogstraat mogen pas in de loop van zaterdagmorgen klanten ontvangen. De Korte Dam blijft tot laat in de middag verboden terrein voor iedereen. Dan zijn inmiddels multiplexpla- ten aangebracht op de plaats waai de glazen pui het had begeven, toen de door vijf kogels zwaarge wonde zeventienjarige jongen hier doorheen was gesprongen om zijn ieven te redden. Een al meer dan vijftig jaar op de Korte Dam wonende man zegt dan: „Het is niet leuk meer hier. Het is de laatste tijd regelmatig knokken en herrie. Hoewei deze shoarmazaak, moet ik eerlijk be kennen, zelden overlast gaf." Een winkelier van de Hoogstraat her innert aan de klachten, die bin nenstadsbewoners nog vorige week op een centrumbijeen komst van de WD hebben geuit over de ongeremde groei van sho armazaken in de oude Schiedam se binnenstad. „Wie eigenaar van deze zaak was? Ik zou het met we ten. Dat verandert met de week. Ze maken mij ook niet wijs, dat ze van hun broodjeshandel kunnen leven. Daarvoor komen er veel te weinig klanten langs op een avond," vertelt een andere buur. TECHNISCH INSTALLATIEBCDSIJF sanitair verwar-min 3 elektra dakbedekking Energieweg. 1 >-12 3133 EB Vlaardingen Tel. 010 - 434 24 00 Fp* OIO r''435 81 41 Schiedam - Afrikaanse dansen, Turkse koffie, een Italiaanse troubadour, roti, kebab, taco's, loempia's, haring en een Neder lands orkest. Het midzomer- spectrumfestival dat gisteren ter afsluiting van de campagne Schiedammers van overal en ner gens in het Beatnxpark werd ge houden, bood voor ieder wat wils. En de Schiedamse muzieklief hebbers waren zaterdag in de Gorzen al verwend tijdens het VAGE-festïval. Artiesten van de meest uiteenlo pende nationaliteiten maakten gisteren, in het Beatrixpark. op verschillende podia muziek, speelden toneel, dansten, vertel den verhalen of haalden acrobati sche toeren uit. De 25.000 mensen die op het festival afkwamen, sjokten van de ene naar de andere happening en ploften in het gras om een kokosr jot leegte drinken dan wel om een bak nasi of een patatje-met te nuttigen. Baby's werden op het gras verschoond, oudere broertjes en zusjes liepen met geschminkte gezichten rond en luisterden naar een verhalen verteller en pa en ma zaten in het zonnetje en genoten van een van de swingende bands. Terwijl de instrumenten en attri buten op het grootste podium werden verwisseld, praatte de be kende presentatrice Gulnaz As ian de tijd vol Zij gaf het publiek de nodige achtergrondinformatie „Dadelijk zal voor u optreden Af rica Soli. Africa Soli brengt au thentieke muziek en dans van velschil lende bevolkingsgreopen uit de Afrikaanse republiek Gui nee." Het Afrikaanse gezelschap zorg de voor een optreden waar de vlammen vanaf sloegen. De twee danseressen, die zich steeds ra zendsnel omkleden m traditione le kleding van verschillende be volkingsgroepen uit Guinee, le ken onuitputtelijk. Zij maakten metershoge sprongen en gaven zich volledig over aan de dans. De mensen hadden het naar hun zin tijdens het Schiedamse mid zomer-festival. Een enkeling klaagde wel over hei programma „Ik vind het jammer dat het alle maal zo uitloopt. Aan de hand van het programmaboekje had ik een planning gemaakt. Maar omdat je op een bepaald optreden dan weer zolang moet wachten, mis je iets op een van de andere podia." Gorzen Ook het vooraf strak geplande tijdschema vooi liet muzikale programma in de Gorzen verliep zaterdag niet volgens de vooraf vastgestelde tijden. Piel vormde het enige smetje op het tot in de puntjes verzorgde volksfeest in de Gorzen. Overdag vermaakten vele honderden kinderen uit heel Schiedam zich in het kinderdorp en bekampten hun oudere stad genoten elkaar op onder meer het voetbalveld en tijdens een specta culaire versie van zeskamp. Op het sfeervoile Hoofd plein ver maakten zeker duizend mensen zich bij hel popgebeuren. Peter de Vries en Rim van Willigen met zijn nieuwe band The Urn speel den na hun optredens op eerdere edities van het feest een thuis wedstrijd Langs het schitterende decor van de fans vermaakten de fans zich ook bij Birma Shave De groep bleek een betaalbaar maar vooral muzikaal ounvacuilhiidi al ternatief voor stijlgenoten The Urban Dance Squad Voorspelbaarheid valt de Gorze- nezen met te verwijten Zo vielen de monden open bij Sandja. Met de langharige hippies leek Ban gladesh teruggekeerd. Vfaardingen - Een 21-jarige Vlaar- dinger heeft gisternacht zijn vriendin 'ontvoerd'. De melding kwam in de nacht van zaterdag op zondag rond middernacht bin nen. Het meisje zou zijn ontvoerd m een blauwe Volvo vanaf de Lin- dendreef. Na een achtervolging werd de au to onbeheerd aangetrokken bij het wijkpark Holy, dat meteen werd afgesloten. De verdachte werd, nadat eerst de '^rkeerde man werd opgepakt, aangehou den en de ontvoerde vrouw bleek zijn vriendin te zijn. Die wenste geen aangifte te doen. De Vlaar dinger is wel meegenomen omdat de auto gestolen bleek. Vlaardingen - Een 30-jarigeVlaar- dinger heeft zaterdagavond rond zes uur personeel van een snack bar aan de Van der Driftstraat met een mes bedreigd. Dat gebeurde nadat hij de zaak was uitgezet. De politie nam de man, die gedron ken had, mee. Vlaardingen - Een 50-jarige vrouw uit Vlaardingen is vrijdag avond door een 14-jarige jongen beschoten met een luchtdrukpis tool. De knaap deed dat vanuit zijn slaapkamerraam aan de Aal scholverlaan. De aan haar enkel geraakte vrouw moest voor behandeling naar het Holy-ziekenhuis. Viaardingen/Schiedam - In Vlaar dingen en Schiedam zijn dit weekeinde autokrakers gepakt. De Vlaardingse politie heeft zon dagmorgen rond half zes een 25- jarige Vlaardinger aangehouden in verband met autokraken. Hij had een aantal gestolen spullen bij zich. Auto's zijn dit weekeinde in Vlaardingen opengebroken op de Hogeiaan, Spoorsingel, Van der Duijn-van Maasdamlaan, Johan de Witstraat, Binnensingel,Oost havenplaats en Beukestraal Complete auto's werden gestolen op de Binnensingel en in de Bleekstraat. In Schiedam werden twee auto krakers naar het bureau meege nomen. Ze waren op heterdaac betrapt in de Van Smalevelt- straat. Het betreft een 25-jange Vlaardinger en een 28-jarige man zonder vaste woon- of verblijd plaats. In Schiedam zijn verder auto's opengebroken aan de AJphonf Arienstraat, Jan Kijnestraat Broersves,1, Lange Nieuwstraat Veenlantstraat, Galileistraat en Schaper laan. Vlaardingen - In een woning aan de Baarnhoeve te Vlaardingen is dit weekeinde ingebroken. Onbe- kend is nog wat er wordt vermist. De buit van een inbraak in een woning aan de Keesomstraat be stond onder meer uit sieraden. Zevenhonderd gulden werd ge stolen uit een woning aan de Van Boisotstraat. Uit een woning aan de Petuniastraat is een videore corder gestolen. Maassluis - De Maassluise politie heeft gisternacht een vijftonige hoorn gehaald uit de auto van een 18-jarige Maaslander. De man maakte er nadrukkelijk gebruik van. Hij had teveel gedronken. Dat had een 38-jarige vrouw uit Maassluis ook. Zij reed zonder verlichting op de Westlandseweg. Schiedam - In het natuurcen- trum De Boshoek achter het Bachplein in Schiedam zijn eind vorige week twee bijenkasten ver nield. Er werd ook een hek be schadigd. Schiedam - Een 49-jarige Vlaar dinger heeft vrijdagavond de voorruit ingeslagen van een taxi. Hij had ruzie gekregen inet de be stuurster van een taxi die niet op zijn vragen was ingegaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1