Waterweg 11 Giftig veevoer moet weg i Scholieren willen kikkervijver in Hof Ontrouw beantwoord met poging tot doodslag Ministerie heeft geen vergunning voor opslag 'dioxine-hooi' Treinreizigers in 1994 bevrijd van stankgolf Man dreigt van brug te springen 'Meer geld voor actie tegen mafia-organisaties' Rotterdam 'met stip' op congres-ranglijst Dode bij brand Schiedam Kleuter in Kolpabad van verdrinking gered Tien maanden cel voor beroving Onduidelijke situatie ambtswoning Maassluis Autokrakers slaan toe Fieters botsten Winket beroofd Bon voor hardrijders j Rotterdams Dagblad Dinsdag 30 juni 3992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BT Viaardingen te! 010-2340055/fax 4349754 Bewoners van Schiedam-Zuid hebben gisteravond ruim een uur lang de adem in omdat een wijkbewoner dreigde van de Wilhelminabrug te springen. Gedreven door drank en privé- problemen was de man naar boven geklommen- Op van deze- nuwen, scharrelde de Schiedammer blootsvoets over het bo venwerk, roepend dat hij zijn zoon wilde spreken. Bij de ongeveer tien meter hoge brug verzamelden zich hon derden toeschouwers. Politie en brandweer probeerden ver geefs de man naar beneden te praten. De 33-jarige Schiedammer staakte zijn levensgevaar!ijke actie pasop aandringen van een kennis, die via een brandweerladder naar boven was gegaan. Eenmaal beneden, werd de huilende en wild omzich heen slaande man overgedragen aan een mede werker van het Riagg. Foto Roe! Dijkstra Rotterdam - De Rotterdamse korpschef R. H. Mes sing vindt dat er moet meer g*»ld komen voor de be strijding van mafia-organisaties. „Ik zeg het heel or dinair, het gaat om geld en middelen," sprak de hoofdcommissaris na het bezoek gisteren van minis ter E. M. H. Hirsch Baliin (Justitie). Justitie is van pian zestig miljoen gulden extra vrij te maken voor ondersteuning van politieteams die ge organiseerde criminaliteit bestrijden. Hessing wil dat de helft daarvan elk jaar naar de Randstad gaat. „Wij hebben aangeboden om 250 mensen in te zetten tegen georganiseerde criminaliteit," legt Hessing uit. „Dan hebben we het over vijf procent van het toekomstige korps. Maar daarbij is de hulp van on dersteunende diensten onmisbaar." Hij denkt in dit verband onder meer aan criminele analisten. „We kunnen criminele organisaties omvertrekken," zegt Hessing, „We kunnen infiltreren, we hebben mensen die pseudo-koop toepassen. We moeten ope reren in teams die met elkaar in contaci staan. Daar voor hebben we geld nodig." Minister Hirsch Ballin heeft gisteren gezegd dat de bestrijding van de georganiseerde criminaliteit voor rang moet krijgen. Rotterdam - Trots meldt het Rotterdam Congres Bu reau dat op de wereldranglijst van internationale congresbestemmingen Rotterdam is binnengeko men op de 41e plaats. Een stijging met stip, die voor al opvalt omdat wereldwijd het aantal associatiecon gressen afnam. Als gevolg van de operatie-Desert Storm in Irak daal de dat aantal met 3,6 procent. In Europa was de te rugval iets minder, 2,3 procent, en voor Rotterdam was ook een afname verwacht van het aantal boekin gen - maar de stad sprong er gunstig uit, met 39 in ternationale congressen in het afgelopen jaar. In 1990 waren het nog 28 van zulke congressen. Wereldwijd op plaats 41. in Nederland op de vierde plaats: Amsterdam, Den Haag en Maastricht gaan Rotterdam nog voor op de landelijke ranglijst, met respectievelijk 115,75 en 44 internationale congres sen. Met belangrijke congrescentra in Noordwijk en Noordvvijkerhout. Dalfsen en Veldhoven bereikt dit land daarmee een vijfde plaats op de wereldranglijst, voorafgegaan door de Verenigde Staten, Frankrijk, Engeland en Duitsland. Rotterdam lijkt (indirect) het meest geprofiteerd te hebben van het Nederlandse voorzitterschap van de Europese Gemeenschap. Amsterdam zag weliswaar minder congresgangers komen, maar gemeenten als Wageningen en Nijmegen deelden met Rotterdam mee in de winst. Het aantal gehouden congressen in Nederland was vorig jaar 397, twintig meer dan het jaar daarvoor. Een congresganger geeft in Rotterdam gemiddeld 450 gulden per dag uit en blijft, ook gemiddeld, twee- eneenhalve dag. Schiedam - Bij een brand in Schiedam is gister avond een 45-jarige vrouw om het leven gekomen. De brand brak omstreeks half elf uit in de woning van het slachtoffer op de bovenste verdieping van een flatgebouw aan de Broersvest. De schade is aan zienlijk. Tengevolge van de brand, die een groot aantal men sen op de been bracht, raakte het verkeer in de bin nenstad enige tijd ontregeld. De trams van lijn 1 kon den hun weg naar Schiedam-Noord niet vervolgen omdat auto's van brandweer en politie de rails blok keerden. Viaardingen - Een driejarig Vlaardings meisje is gis teren bijna verdronken in het Kolpabad. Omstreeks elf uur ontsnapte ze even aan de aandacht van haar moeder en verdween van de glijbaan in het voor haar te diepe gedeelte van het kinderspeelbad (de halve maan) in de buitenweide onder water. Nadat het meisje, volgens de politie door omstanders maar volgens de zwembadleiding door badpersoneel op de kant was gebracht, heeft een toevallig aanwezi ge Schiedamse verpleegkundige mond-op-mondbe- ademing op het kind toegepast tot een ambulance ar riveerde. Het meisje, dat veel water had binnen ge kregen, is eerst naar het Schielandziekenhuis en vervolgens naar het Holyziekenhuis vervoerd. Volgens bedrijfsleider Ruud Bulthuis van het Kolpa bad heeft het meisje geen nadelige gevolgen van het ongeval overgehouden: „Ze is alleen heel erg ge schrokken, zo heeft het verpleegkundig personeel mij verzekerd." Viaardingen - Op aandringen van de gemeente Viaardingen moet het ministerie van Landbouw, Visserij en Natuurbeheer een par tij met dioxine verontreinigd hooi uit de Lickebaert verwijderen. Het ministerie zit met deze som matie lelijk in de maag, want er bestaat nog geen verantwoorde manier om het hooi te vernieti gen. Het vergiftigde hooi ligt opgesla gen op het land achter een boer derij in de Zuidbuurt. Het is ei gendom van het ministerie, dat het heeft gekocht van boeren uit het Lickebaert-gebied. De melk van de koeien uil dit polderge bied is al enkele jaren verontrei nigd met dioxine. De boeren mo gen hun hooi wel aan hun eigen koeien voeren - omdat de melk toch niet in de winkels komt - maar het niet aan andere veehou ders verkopen. Het ministerie ontfermt zich volgens afspraak over het overtollige hooi. De gemeente Viaardingen heeft zich nooit in deze afspraken ge mengd. Op 21 april werd echter duidelijk dat er sprake was van een milieuprobleem. Tot die ont dekking kwam de gemeente toen het hooi op tweede Paasdag vlam vatte en de brandweer er aan te pas moest komen om de vuurzee te doven. Na een klacht van een Zuidbuurtbewoner zocht de ge meente de zaak grondig uit. Omdat het hooi is opgeslagen in afwachting van vernietiging, gaat het volgens de gemeente Viaar dingen om een afvalstof. Daar is een hinderwetvergunning voor nodig en die heeft het ministerie nooit aangevraagd. Permanente opslag van het afgekeurde vee voer is naar de smaak van de ge meente niet wenselijk. Het minis terie heeft één maand de tijd ge kregen om het afval te verwijde ren. Die termijn is al bijna verstreken. Het ministerie heeft begin juni ia- ten weten voorlopig geen moge lijkheden te zien voor een 'verant woorde en afdoende' oplossing. Milieu-ambtenaren in Viaardin gen gaan er vanuit dat verbran den de enige oplossing is om van het verontreinigde „hooi af te-ko- men. Rotterdam - De 19-jarige Vlaai- dinger die op 15 maart van dit jaar in Rotterdam een man in een tele fooncel probeerde te beroven, moet zich in de gevangenis tien maanden beraden over de wijze waarop hij zijn levensstijl kan veranderen. Dat bepaalde de Rot terdamse rechtbank gisteren. Te gen de werkloze jongeman, als gevolg van hasj- en cocaïnege bruik volledig ontspoord, werd twee weken geleden achttien maanden gevangenisstraf geeist. De Vlaardinger was tol zijn daad overgegaan, omdat hij geld wilde hebben om zich in het nachtleven te kunnen storten. Gewapend met een mes probeerde hij in een telefooncel op het Heemraads plein een man die stond te telefo neren geld afhandig te maken. Hij werd echter door zijn slachtof fer overmeesterd en moest enkele klappen incasseren. Officier van justitie mr. D. J, Kopper hield het op de zitting van 15 juni op een poging tot beroving en legde de jongeman ook nog de vernieling aan een in zijn woon plaats geparkeerde auto ten laste. Omdat de Vlaardinger tijdens zijn mislukte beroving door drugsge bruik nauwelijks toerekenings vatbaar was, pleitte zijn raads man voor een milde straf. Met dat verzoek werden slechts drie maanden van de strafeis afge snoept. Hetvuiloverlaadstatïonaande Parallelweg. Het ONS levert het afval en de PROAVdraagtzorgvoorhetvervoernaardestortplaats. Voor 1994 moet een nieuw onderkomen voor de vuiloverslag worden gevonden. Foto Roei pijastra Schiedam - Het Openbaar Nuts bedrijf Schiedam (ONS) en het Provi nci ale Afval verwerk 1 n gsbe- drijf Zuid-Holland (PROAV) moe ten op zoek naar een nieuwe loca tie voor de overslag van het Schiedamse huisvuil. Omdat het contract van de Vuil Afvoer Maat schappij (VAM) met de Neder landse Spoorwegen in 1994 af loopt en binnen afzienbare tijd met de bouw van een derde kan torenflat achter station Schiedam/Rotterdam-West wordt begonnen, moet het vuiloverlaad- station op die plek aan de Paral lelweg verdwijnen. De treinreizigers die dagelijks richting Delft en Den Haag reizen en daarvoor gebruik maken van perron vijf. dat aan de kant van de Parallelweg ligt. zullen de stanklucht die door de viulover- slagplaats wordt veroorzaakt, voorlopig nog even voor lief moe ten nemen. In de wintermaanden is volgens verschillende reizigers nauwelijks iets le ruiken, maar zodra hel warmer wordt 'is het niet harden'. „Zodra je de trap van het perron oploopt komt er echt een stank- golf op je af," zegt een Schiedam mer die elke werkdag van zijn woonplaats naar Delft pendelt. „Dat is nogal lekker op je nuch tere maag. Ik probeer altijd pre cies op tijd te zijn om met in de vreselijke lucht te hoeven wach ten. Vooral als het goed warm is, is de stank soms echt om van te kokhalzen In de aangrenzende kantorenflats Schiehcve en Schieburg aan de Overschieseweg heeft het perso neel geen last van de stanklucht, ..Maar als je eenmaal buiten komt loop je echt tegen de walm van rottend huisvuil aan." Volgens een woordvoerder van het ONS is de stankoverlast het gevolg van de hoge temperaturen en de 'verkeerde' uindrichting, maai zijn deze zomer nog geen klachten over de onwelriekende overslagplaats bij het Nutsbedrijf binnen gekomen. Vrijwel dagelijks wordt het afval dat door de vuilniswagens m Schiedam is opgehaald, gestort bij het Qverlaadstation op het VAM-terrein waarna het door de PROAV met wagons naar ver schillende stortplaatsen - mo menteel is dat Borssele - elders m het land wordt afgevoerd. De overeenkomst tussen de NS en de VAM loopt m 1994 af waardoor de VAM én het ONS, de leverancier van het afval, aangewezen wor den op een andere plek. Alterna tieven zijn er volgens de woord voerder van het ONS nog niet. „Omdat het natuurlijk wel in ons kostenplaatje moeten passen ge ven we de voorkeur aan een loca tie in of zo dicht mogelijk bij Schiedam. We zijn nog zoeken de." Viaardingen - Dankzij de leerlin gen van de St. Willibrordus- school krijgt Viaardingen er waarschijnlijk een bijzonder stukje natuurschoon bij: een kik kervijver in het Hof. De kinder gemeenteraad moet op 8 juli be slissen of het plannetje doorgaat, maar als de voortekenen niet be driegen liggen de kansen voor de padden heel gunstig. Het idee voor de paddenpoel is een uitvloeisel van het lesje na tuurbeheer dat wethouder Kees van der Windt (milieu) onlangs gaf op de St. Wiliibrordusschool. Dat bezoek was georganiseerd door het Sioc. het Scholen-inslel- lingen-overleg- centrum. Eigenlijk «/as hot Sioc-thcma de manier waarop de gemeente wordt bestuurd. Om dat moeilij ke onderwerp 'herkenbaar' te maken mochten de leerlingen zelf een voorstel indienen. Ter wijl de andere deelnemers (de Erasmusschool. de Van Kampen- school en de Bavmckschool) voornamelijk ijverden voor meer speelruimte, werd op de St. Wilii brordusschool nagedacht over een bijdrage aan het milieu. Leerkracht Kees Harmsen: „Tij dens een excursie door Midden- Delfland zagen de kinderen een heleboel sloten met kikkers erin. Het meeste van wat de leerlingen onderweg tegenkwamen hebben we al in Viaardingen, zoals vo gels en groen. Maar het geluid van de kikkers misten ze, toen ze weer in de stad kwamen." Simpel Het plannetje dat vervolgens in groep 7 en 8 werd geboren ziet er heel simpel en heel uitvoerbaar uit. Graaf ergens in het Hof' of het direct daaraan grenzende Oranjepark een kleine vijver en laat de flora daaromheen lekker verwilderen. Zodra een goed af geschermd poeltje is ontstaan, kunnen daarin kikkers en pad den v/orden uitgezet. Een köstenbei ckt n i n g hebben de scholieren niet kunnen ma ken. Volgens Kees Harmsen zal de aanleg van het poeltje echter niet meer hoeven ie kosten dan de 5000 gulden die de scholieren van de gemeente voor hun 'raadsvoorstel* mogen uittrek ken. Politieke steun is er al voor het 'amfïbieen-reservaat'. De raads commissie voor natuur en milieu vindt dat er hoe dan ook geld voor de vijver moet komen, zelfs als de kindergemeenteraad toch liever voor een speeltuin kiest. Door Sander Sonnemans Rotterdam - Het was voor zowel de rechtbankpresident als de offi cier van justitie en de raadsman van de verdachte gistermiddag al lemaal verklaarbaar. Hevig ge schokt omdat haar levenspartner er heimelijk in zijn thuisland Ma rokko ook een vrouw en kinderen op na hield en haar desondanks belette bij hem weg te gaan, had- de 26-jarige Schiedamse vrouw uit pure wanhoop een pistool ge pakt en op haarvriend geschoten. De kogel boorde zich door het rechterbovenbeen zonder noe menswaardige schade aan te rich ten. „Haar omstandigheden waren buitengewoon schokkend. Dat moet duidelijk meewegen m de strafmaat." evalueerde officier van justitie mevrouw mr. C A van Beuningen de relatieproble men die op 25 augustus vorig jaat escaleerden. „Maar de vrouw heeft geschoten in een poging haar vriend van het leven te bero ven. Of in elk geval geprobeerd hem zwaar lichamelijk letsel toe te brengen Dat valt niet goed le praten Hoe verdrietig hel alle maal ook is. we kunnen dat met accepteren." aldus de officier, die een jaar gevangenisstraf eiste, waarbij m plaats van dezes maan den voorwaardelijk 240 uur dien stverlening volbracht dient te worden. De vrouw en het slachtoffer ken den elkaar van jongsafaan. gin gen samenwonen en kregen een zoontje, Toen de Schiedamse lucht kreeg van het dubbelleven van haar vriend, eiste ze dat hij van zijn vrouw m Marokko zou scheiden. De man ging naar zijn vaderland en verklaarde na terug komst de scheiding te hebben ge regeld Toen hij enkele jaren later mei zijn Hollandse zoon van een vakantie in Marokko terugkeerde toonde het jongetje enkele fami liefoto's De man bleek nog steeds met zijn eerste vrouw getrouwd te zijn. Tijdens de relatie met zijn Hollandse vriendin had hij bij zijn vrouw in Marokko twee kin- Pi stool Toen dat aan het licht kwam wil de de verdachte er met haar kind vandoorgaan, maar de man hield haar hardhandig tegen Daardoor sloegen bij de wouw de stoppen door. Zij pakte uit haar nachtkast je een pistool dat ze uit veiligheid m huis had gehaald en schoot er mee op haar partner Tijdens de worsteling die daarop ontstond werd een tweede kogel afgevuurd die echter niemand raakte „Ik pakte dat pistool om hem b'j me uit de buurt te houden," legde de gespannen ogende vrouw uil „Maar omdat hij toch op me af kwam, heb ik geschoten" „Vol gens het technisch onderzoek van vIl- icJjejJie,\uiue iiddi advo caat mr E. J. Stenvers later aan. „heeft ze het wapen naar beneden gericht en kan het zelfs zo zijn dat de kogel via de grond in het been van het slachtoffer is gekomen Daarom verzoek ik de rechtbank haar vrij te spreken. Mocht men daartoe niet over willen gaan, dan houd ik het op noodweer. In dat geval waag ik een voorwaardelij ke straf op te leggen In de voorgestelde 240 uur dienst verlening kon de raadsman zich niet vinden. Gezien het feit dat zijn cl lente m Rotterdam-Zuid een cafe runt en alleen op haar vrije maandagen de vervangende werkzaamheden kan verrichten, pleitte hij voor een minder aantal uren. „Ais ze die 240 uur moet vol brengen is ze er over een jaar nog mee bezig." Uitspraak op 13 juh Maassluis - De toekomst van de leegstaande burgemeesterswo ning in Maassluis blijft onduide lijk. De gemeente polst momen teel enkele projectontwikkelaars voor het idee nog enkele nieuwe bungalows naast de burgemees terswoning in het Vondelpark te bouwen. Zolang niet zeker is of er animo voor dit plan bestaat, blijft het huis onbewoond. Het plan om de bungalow, waar van burgemeester Hans van Es voorlopig de laatste bewoner is geweest, te verkopen heeft de ge meente voorlopig laten varen. Er tijdelijk een huurder inzetten wordt niet wenselijk geacht, omdat een nieuwe bewoner mis schien een beroep zou doen op huurbeschermmg op een mo ment dat dit de gemeente slecht uitkomt. Van Es. inmiddels binnen Maas sluis verhuisd, legt zijn burge- meestersfunctie in november neer. Zijn opvolg(st)er zal zelf op zoek moeten gaan naar een ge schikte woning in de Eerste stad aan de Waterweg, want het is niet de bedoeling dat er ooit nog een burgermeester in het huis in het Vondelpark komt te wonen. De nieuwe burgemeester van Maas sluis kan de voormalige ambtswo ning straks zelfs niet meer kopen. De onzekere toekomst van het pand en de omringende grond heeft inmiddels geleid tot vragen uit de politiek. Een enkeling stoort zich er ook aan dat bodes van het stadhuis regelmatig naar het park worden gezonden om het huis te inspecteren. Dit kost de gemeente ongeveer 1.000 gulden per maand. Maar een goedkopere vorm van controle is er niet, zegt het stadsbestuur. De Maassluise politie heeft een te groot tekort aan mankracht om regelmatig poolshoogte te nemen. Schiedam - Het aantal auto-in braken in Schiedam vertoont de laatste dagen een sterke stijging. In het weekeinde kwamen bij de politie al acht meldingen binnen van opengebroken auto's en gis teren werden opnieuw vijf aangif tes geregistreerd. De dieven waren actief op de Westvest (twee keer), de Velle- vest. in de Griend werkerstraat, de 's Gravelandseweg en de Park weg. Gestolen werden gereed schappen en radio-cassettespe- lers. In het weekeinde werd een auto opengebroken die klaar stond voor een vakantietocht naar Turkije. De eigenaresse moest de reis uitstellen omdat at haar papieren uit de auto waren verdwenen. In Viaardingen werden gister middag aan de Ooslhavenkade enkele auto's gekraakt Een ken tekenbewijs, een rijbewijs, een zonnebril en een radiocassette- speler werden gestolen. Viaardingen - Op de Westhaven- kade in Viaardingen kwamen gis terochtend twee fietsers met elkaar m botsing Een 7l)-jarige man uit Maassluis stak zundei goed uit te kijken de weg over. Daardoor veroorzaakte hij een aanrijding met een 19-jarige Vlaardinger. De Maassluizer moest naar het Hoiy-ziekenhuis worden gebracht. Hij heeft ver moedelijk een heupfractuur. De Vlaardinger liep slechts enkele schaafwonden op. Viaardingen - Een winkel in de Groen van Prinstererstraal is maandagochtend vroeg het doel wit geweest van één of meer in brekers Ver voor openingstijd werd de winkel opengebroken en doorzocht. Sigaretten, papieren en geld werden ontvreemd. Ook de woning boven de winkel werd doorzocht. In dezelfde straat verdween om streeks dezelfde tijd een blauwe Volkswagen Passat-bestelauto. Schiedam - Op de Burgemeester van Haarenlaan heeft de Schiedamse politie gisteren rond het middaguur een snelheidscon trole uitgevoerd. In korte tijd wer den 32 automobilisten bekeurd voor te hard rijden. De hoogst ge meten snelheid was 90 kilometer per uur. Op de Burgemeester van Haarenlaan geldt een maximum snelheid van 50 kilometer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1