Waterweg 13 Toch speeltuin voor Nieuwland Vreugde om nieuwe NS-stations Maassluis wijst energiecentrale af Schiedam en Maassluis zien na lang wachten voorstellen op tafel "MATHENESSE" Keuken en Tegelha! ..MATHENESSE" Extra concert van Chris De Burgh Pistoolschot einde van lange lijdensweg Man overlijdt na zwempartij in haven Specerijen in rook op Met 109 km over oversteekplaats Man vliegt door autoraam Inbrekers betrapt Inbraak in bedrijfspand Weer decoraties in Vlaardingen Vloertegels Hal stadskantoor voorloper voor centraal informatiepunt Middenstander kan in zijn winkel blijven 32 Maal door rood licht Gasolie haven ingestroomd Burgers pakken autokraker Illegale krantenventers Rotterdams Dagblad Vrijdag 3 juli 1992 Regio Waterweg Weslhavenplaats 22 3131 BTVlaardingen tei 010-2340055/fax 4349754 Rotterdam - De belangstelling voor de komst van Chris De Burgh naar Ahoy' is zo groot dat Mojo Con certs een extra optreden kan aankondigen. Het twee de concert van de Ierse troubadour, na een afwezig heid van vier jaar aan het popfront teruggekeerd met het album 'Power Of Ten', vindt plaats op woensdag 21 oktober, een dag na het eerste concert dat reeds is uitverkocht. De voorverkoop begint volgende week zaterdag. Rotterdam - Op 20 juni van het vorig jaar kwam er een einde aan de jarenlange martelingen van de 33- jarige Ursula door haar echtgenoot. Raymond stierf die avond dooreen kogel in het hoofd. Lange tijd is de Rotterdamse politie ervan uitgegaan dat het zelfmoord was, maar op 30 maart dit jaar werd Ursula gearresteerd. Na drie lange dagen van verhoren bekende zij haar echtgenoot te hebben doodgeschoten. Later heeft ze die verklaring weer ingetrokken. „Ik kan me alleen herinneren dat ik een schot heb gehoord." zei Ursula gisteren voor de rechtbank. Beiden waren al jaren verslaafd. Ursula gebruikte vanaf haar dertiende heroïne en Raymond probeer de volgens zijn echtgenote zijn overgevoeligheid te bestrijden met heroïne, cocaïne, alcohol en medicij nen. En door zijn frustraties af te koelen op Ursula. Hij heeft haar de afgelopen jaren talloze koren ver kracht en mishandeld. Op 20 juni vorig jaar kwam Raymond thuis aan de Mijnsherenlaan met een pistool dat hij had gekocht. Uitgebreid legde hij aan Ursula uit hoe het moest worden geladen. Hij herhaalde tegen haar nog eens wat hij eerder al eens tegen zijn vader had gezegd: zodra hun sero-posiliviteit zich in de ziektever schijnselen van Aids zou openbaren, zou hij eerst zijn echtgenote doodschieten en daarna de hand aan zichzelf slaan. Na dit dictaat begon hij haar, volgens Ursula, te be dreigen. Urenlang moest zij naakt op de bank zitten, verrichtte hij tegen haar zin in allerlei seksuele han delingen met Ursula en bedreigde haar met de dood. Onder invloed van valium en alcohol viel Raymond tenslotte in slaap. Daarna viel het schot. Zelfmoord, of heeft Ursula het pistool op de slaap van het slachtoffer gezet en de trekker overgehaald? Zelfmoord, was de eerste conclusie. Maar aan de hand van rapporten van het Gerechtelijk Laboratori um. waaruit onder meer bleek dat het slachtoffer geen duidelijke sehotresten op de hand had, kwa men er steeds meer onduidelijkheden. Officier van justitie mevrouw mr. M. M. H. P. Hou- ben hield vast aan de bekennende verklaring, die de verdachte later bij de rechter-commissaris nog eens heeft bevestigd. Hoewel mr. Houben rekening hield met het feit dat de verdachte lange tijd lichamelijk en geestelijk is mishandeld, zich totaal afhankelijk opstelde van haar echtgenoot én dat de kans groot is dat ze Aids zal krijgen, 'kan en mag dit niet getoler eerd worden'. Zij eiste eencvangenisstraf van twee jaar, waarvan acht maand' i voorwaardelijk. Volgens advocaat mr. D. V^rmaat is de doodslag niet bewezen. Hij wees erop dat zijn zieke cliënt na uit puttende verhoren tenslotte 's avonds om negen uur heeft bekend. Bovendien heeft de politie volgens de raadsman fouten ffemaakt bü het technisch onder zoek waardoor eventuele schotsporen niet meer dui delijk konden worden nagetrokken. Hij vroeg in eer ste instantie vrijspraak. En als de rechtbank dood slag toch bewezen vindt, dan is volgens hem schuld zonder strafoplegging op zijn plaats gezien de korte levensverwachting van de verdachte. De rechtbank doet op 16 juli uitspraak. Dordrecht - Een zwempartij in de Binnenkalkhaven in Dordrecht is vannacht fataal afgelopen voor een 36-jarige man uit die gemeente. De man was rond middernacht met twee vrienden in het water ge sprongen. De drie kwamen in de problemen toen het niet lukte om op eigen kracht weer op de kade te ko men. Omstanders die getuigen waren van de zwem partij waarschuwden de politie en haalden de Dordt* enaar met behulp van zijn twee andere vrienden weer op de kant. Daar werd hij gereanimeerd en door een ambulance overgebracht naar het Merwedezie- kenbuis in zijn woonplaats. De man is daar om half drie overleden. De andere twee zwemmers moesten ook voor behan deling naar het ziekenhuis. De politie van Dordrecht kreeg bij de reddingsoperatie hulp van de GGD en de brandweer. Rotterdam - Bij de specerijenfabriek Verstegen aan de Giessenweg in de Spaanse Polder is gisteren een nootmuskaat-maalmachine in brand gevlogen. Een gedeelte van de derde verdieping van het bedrijfs pand raakte daardoor beschadigd. De brandweer rukte uit, omdat de bedrijfsbrandweer er niet in slaagde het vuur te bedwingen. Het is nog onbekend hoe de brand in de machine is ontstaan. Schiedam - Na anderhalf jaar soebatten bij de gemeente heeft Guus Klepke, voorzitter van de jeugdvereniging De Rode Valken en bewoner van de Schiedamse wijk Nieuwland. toch zijn 2in ge kregen. Op de hoek van de Burge meester Honnerlag e Gretelaan en de Burgemeester Stulemeijer- laan komt een speeltuin, die er tot 1996 mag blijven en door de buurt beheerd zal worden. Het verzoek van Klepke werd aanvankelijk gebiukkeerd. omdat de adviezen van Wonmgbeheer. Gemeentewerken en het Project team Nieuwland niet al te positief waren. Ze hielden onder meer in dat de speelplaats een knelpunt zou vormen in de groenstructuur en in verband met het verkeers aanbod op de HonnerJage Grete laan niet veilig zou zijn. De gemeentelijke diensten zien een alternatief in een terrein el ders in de wijk. In hun ogen zou de speel gelegenheid kunnen ver rijzen op de plek van de vroegere Mastenbroekschool. Afgezien van deze adviezen werd geconclu deerd dat de speetvoorziening door alle betrokkenen wordt ge wenst. maar dat vooral om plano logische redenen de door Klepke voorgedragen plek niet geschikt wordt geacht. Bij het uitkomen van Beheerplan Nieuwland deel 3 gloorde voor initiatiefnemer Klepke plotseling toch hoop aan de horizon. Uit de gegevens bleek dat de zone Dr. Wïbautplein, waarin de locatie zich bevindt, pas over vier jaar een gedaanteverwisseling onder gaat. Tot die tijd wordt de ver nieuwing van de wijk niet, zoals eerder gesuggereerd, belemmerd door de speeltuin. De Rode Val ken mogen het speelterrein voor lopig bij wijze van proef exploite ren. Ze voeren de aanleg en het beheer op eigen kosten uit. maar krijgen wel een stimuleringsbij drage van 25.000 gulden uil het fonds sociale vernieuwing. Dat bedrag wordt gebruikt voor een afrastering. De jeugdvereniging van Klepke neemt haar intrek in twee leegstaande wisselwonin gen. die over toiletten en wasgele genheid beschikken. Het honk wordt gebruikt bij slecht weer en voor de opslag van materialen. Nu 'wonen' de Valken nog in een voormalig schoollokaal in de Boshoek. Dat wordt na hun ver trek bij de accommodatie van de Koninklijke Nederlandse Natuur historische Vereniging Water weg-Noord getrokken. Het idee om buurtbewoners zelf een speel gelegenheid in hun wijk te laten beheren lijkt in Schiedam te zijn aangeslagen. Op het Johan Straussplein in Groenoord is een dergelijke voorziening al van de grond gekomen. En aan de hand van een overzicht van de speel tuin in Nieuwland, wordt onder zocht of zo'n voorziening op meerdere plaatsen in Schiedam gerealiseerd kan worden. Chris De Burgh: twee concerten in Ahoy Foto A M De koeien worden langzaam verdrongen uit het eenszo landelijke gebied tussen de Polderwegen de spoorbaanSchiedam-Delft. Ditgebïed wordt op dit moment opgehoogd als aanzettot de komstvan een tramtracé, een autoweg, een nieuw spoorwegstation en de uitbreiding van industriegebied de 's Gravenlandsepolder. foto Roel Oijkstra Schiedam/Maassluis - In Schiedam en Maassluis wordt ver heugd gereageerd op het NS-plan Randstadspoor. waarin spoorwegstations zijn gedacht in onder meer Spaland en in Maassluis-West, ter hoogte van de Schweitzerdreef. Over laatst genoemd plan heeft de NS zelfs tot voor kort niet willen praten. Wethouder Chris Zijdeveld is zeer blij met het idee voor een station Schiedam-Spaland. Hij ijverter al jaren voor. Het station moet ten zuiden van de spoorwegkruising met de Kerklaan en ten noorden van het volkstuincomplex Thur- lede komen. De situatie bij NS-halte Spaland wordt analoog aan die bij station Nieuwland, dat in kringen van het openbaar vervoer wordt be schouwd als een zeer geslaagde overstaplokatie. In Spalandlopen de trambaan en de autoweg straks onder het station door. Dat is net zo als bij Nieuwland. Het is op de langere termijn de bedoe ling de tram van het nieuwe sta tion door te trekken naar het in dustriegebied 's Gravelandsepol- der. Het huidige eindpunt van de tram ligt aan de Scheepvaartweg. Over het begin van de bouw van het slation kan Zijdeveld nog niets zeggen. ..Dat zou te specula tief zijn.'' De subsidie-aanvraag voor de trambaan loopt, en pas als die wordt toegekend staat voor de gemeente Schiedam het licht op groen. Wel bekend is wanneer de aanleg van de verbindingsweg Spaland/'s Gravelandseweg be gint: eind '94. begin '95. Maassluis had zich tot nu toe te vreden gesteld met de toezegging dat de kwartiersdienst, die nu loopt tot het station Centrum (bet meest oostelijke station), medio *93 wordt doorgetrokken naar sta tion West, dat in de praktijk meer fungeert als een centraal station, gezien het reizigersaanbod. Chef Openbare Werken Mar Kwakkelstein: „In Maassluis heeft het zwaartepunt van de bouwactiviteiten in en rond de Steendijkpolder gelegen en dat duurt nog wel een jaar of twee. Daar zijn meer dan duizend wo ningen bijgekomen, die allemaal een slechte aansluiting hebben op de NS-verbinding. Bovendien kent Maassluis een langgerekte bebouwing. Ook dat maakt een extra NS-stalion noodzakelijk." Het is overigens nog allerminst zeker dat de twee nieuwe stations er komen. De NS heeft het alleen nog maar voorgesteld aan het mi nisterie van Verkeer en Water staat. Uitvoering van het hele plan Randstadspoor kost 2 a 3,5 miljard gulden. Maar wat zwaar der weegt zijn de exploitatielas ten vanjaarlijks 120 miljoen gul den, erg veel geld in de ogen van zowel het Rijk als de NS. De opzet van het plan is reizigers die tussen de tien en veertig kilo meter afleggen een alternatief te bieden voor de auto. Dat is hard nodig gezien ue ongelijkheden in het openbaar vervoer. Of, zoals het Rotterdamse adjunct-sector- hoofd Henk Rich»er van de afde ling Ruimtelijke Ordening zei: „Aan buitenstaanders is het niet te verkopen dat er op de lijn Spij- kenisse-Rotterdam bijna dertig metro's per uur rijden en op de lijn Maassluis-Rotterdam maar vier stoptreinen." Hel plan Randstadspoor moet overigens ook nog met de overige openbaar vervoersbedrijven wor den besproken. De Schiedamse wethouder Zijdeveld gaal er van uit dat het station bij Spaland er wel zal komen: „Volgens de NS staan wij in de top twintig. Dat is altijd een stuk beter dan in de top 30 die het plan Randstadspoor noemt." Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft gistermiddag als hoogste snelheid 109 kilometer per uur gemeten bij de voetgangersover steekplaats op de Burgemeester van Haarenlaan, ter hoogte van de Vlaardingerdijk. Tijdens die twee uur durende snelheidscontrole werden 104 au to's op de foto vastgelegd. De prent volgt. Schiedam - Een automobilist is vannacht rond één uur op de 's Gravelandseweg door het open raam van zijn auto gevlogen na een botsing met een tegenligger die onverwacht voor hem langs afsloeg. Hie liep slechts enkele schaafwonden op. De andere au tomobilist. hep geen verwondin gen op bij de botsing. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft vannacht, na een tip van enkele burgers, twee inbrekers kunnen aanhouden, die in een Chinees restaurant op de hoek van de Gordonstraat en de Nieu we Haven bezig waren. Het twee tal, Rotterdammers van 19 en 20 jaar. is naar het bureau overge bracht. In een koffieshop op het Broers- vel d is twee keer achtereen inge broken. gisternacht én vannacht. Beide malen waren de gokkasten het doel van het bezoek. Uit een kelderbox aan de Van Heuven Goedhartstraat is nog een mountain-bike gestolen. Vlaardingen - Tijdens een in braak in een bedrijfspand aan de Nettenboetsterstraat in Gaardin gen zijn gisternacht een faxappa raat en een computer gestolen. Er was een ruit vernield om binnen te k unnen komen. Ooi is er in Gaardingen ingebro ken in de keldcrbox van ccn flat woning aan de van Hoornbeek straat. Daar is gereedschap ont vreemd. Vlaardingen - Vlaardingers die 2ich langdurig inzetten voor de stad en/of haar burgers krijgen weer een onderscheiding. De ge meenteraad heeft dat besloten. Gaardingen kende al eerder een dergelijk decoratiebeleid, maar dat werd in 1976 afgeschaft. Aan leiding daarvoor was de constate ring dat geen allesomvattende re geling was te maken, waaruit steevast objectief afgeleid kon worden wie wanneer in aanmer king kwam voor een onderschei ding. Dat probleem doet zich ook nu voor, maar het college van B en W vindt dat dit nadeel niet zo groot is als het voordeel verdien stelijke burgers te kunnen eren. Dat vond de meerderheid van de raad ook. Alleen Groen Links en de Socialistiese Partij waren te gen. Burgemeester Van Lier kon de partijen niet overhalen vóór te stemmen, ook al verzekerde hij dat hel niet de bedoeling is een 'strooipenning of een vetlederen medaille' in te voeren. Van Lier: „De gemeente wil de mogelijk heid hebben om mensen onge acht hun rang of status erkente lijkheid te tonen," Maassluis - Burgemeester en wethouders van Maassluis wijzen het plan van het Rijk af voor een energiecentrale ten westen van Omdat de centrale bedoeld is voor warmtelevering aan de glastuin bouw in het Westland, vinden B en W van Maassluis het logischer als de voorziening ook in dat ge bied wordt gebouwd. Desnoods ten koste van glas. Maassluis verzet zich tegen aller lei grootschalige ontwikkelingen in het gebied ten westen van de gemeente en Hoek van Holland. In de strook ten noorden van de Nieuwe Waterweg zijn behalve een energiecentrale ook een nieu we haven en een stortplaats voor bouw- en sloopafval gepland, v'er- der wordt er gewerkt aan de bouw van een stormvloedkering, terwijl ook de glastuinbouw steeds ver der oprukt. „Het lijkt intussen wel een vergaarbak," aldus B en W van Maassluis. Het college zegt een en ander in antwoord op vragen van de WD- fractie. Die trok eind vorige week verontrust aan de bel, toen het plan voor de energiecentrale be kend werd. Volgens burgemees ter en wethouders heeft het Rijk mei Maassluis geen overleg ge voerd over de centrale. Een exac te lokaiie wordt in het Tweede Strut:tuuiiLiiuiiid Elektriciteits voorziening ook niet genoemd. In tuinbouwkringen wordt er vanuit gegaan dat de centrale pal ten westen van het Oranjekanaal langs de Nieuwe Waterweg ge bouwd zou moeten worden. Maassluis heeft tot 18 juli de tijd om op hel plan te reageren. Vol gende week wordt een extra ver gadering van verschillende raads commissies gehouden om een antwoord te formuleren. PROFITEER NU BIJ Reserveer nu en neem later af! RUIME KEUZE IN: Wandtegets Keukens Keukenapparatuur OOK HEBBEN WIJ SANITAIR Ook verzorgen wij uw vloerverwarming Nw. Mathenesserstraat 32 - Schiedam - 010-4731170 t/o Formido Donderdags koopavond Schiedam - In de ontvangsthal van het Schiedamse stadskantoor wordt binnenkort een gemeente lijk informatiepunt gevestigd Het is de voorloper van het per manente centrale informatiepunt dat in de beleidsnota 'Raamwerk voor de communicatie van de ge meente Schiedam' is voorgesteld en moet worden gehuisvest in de nieuwbouw op het Stadserf. Tijdens de behandeling van de nota heeft de Commissie Wonen, Wijk- en Buurtbeheer er echter op aangedrongen de info-hoek nu al in de huidige hal van het Stads kantoor te laten verrijzen. Het tijdelijke informatiepunt maakt het publiek wegwijs in de gemeentelijke organisatie en de lokale samenleving. Tevens wordt door brochures en ander materiaal uitleg over de bestuur lijke ontwikkelingen gegeven. De huidige receptie en de nieuwe in- fo-ruimte gaan als één geheel functioneren waarbij de receptio nistes eventueel optreden als in- formatrices. Vlaardingen - Middenstander Gerrit Swaneveld kan nog zeker driejaar zijn nering in elektrische apparaten en onderdelen blijven drijven in het winkelpand op de hoek Smalle Havenstraat/Vleer- steeg in Gaardingen. Hij vreesde op straat te komen, omdat hij geen geld had om het pand van de gemeente te kopen. Die wilde het daarop van de hand doen aan de eigenaar van de nabijgelegen piz zeria Gallo d'Oro. Groen Links sprong vervolgens in de bres voor de winkelier, de WD vroeg de zaak van de raadsa- genda te halen en nader overleg tussen Swaneveld, gemeente en pizza-verkoper leverde vervol gens een voor alle partijen bevre digende oplossing op. Swaneveld kan zeker drie jaar verder met zijn zaak en de eigenaar van Gallo d'Oro heeft de zekerheid dat hij er gebruik van kan maken zodra het pand leegkomt. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft gistermiddag 32 bekeu ringen opgemaakt tijdens een controle op het rijden door rood licht op de kruising Churchill- weg/Laan van Bol'Es/Prinses Beatrixlaan. De controle duurde anderhalf uur en zal worden her haald. ook op andere plaatsen. Schiedam - Bij het overpompen van gasolie in een sleepboot is gistermiddag zo'n tweehonderd liter van deze brandstof de Schiedamse haven ingestroomd. Men had niet in de gaten dat de tank van de sleepboot op een ze ker moment vol was. Schiedam - Oplettende burgers in de Herenstraat te Schiedam hebben gisteravond een autokra ker in zijn kraag gegrepen. De man, een 27-jarige Rotterdam mer, was door hen op heterdaad betrapt. De burgers hadden ook nog een hond bij zich die de kra ker op een zeker moment beet. De man is aan de politie overgedra gen. De politie pakte zelf ook nog een autokraker. Dat gebeurde gister avond op het Emmaplein waar een 34-jarige Rotterdammer een autoalarm liet afgaan toen hij een auto openbrak. Autokraken waren er verder nog aan het Wilhelminaplein. de Den Bommelsestraal, de Colijnstraat. Hooikade, Broers veld. Singel. Overschieseslraat en St Anna Zusterstraat. Schiedam - Een 15-jarige jongen uit Spijkenisse en zijn 16-jarige Schiedamse vriend hebben gis termorgen geprobeerd een ex traatje te verdienen met de ver koop van kranten op de Hoog straat in Schiedam. Ze hadden de klanten evenwel gestolen bij twee winkels aan de Mgr. Nolens- laan en zijn daarom door de poli tie aangehouden. 4 f

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1