Waterweg 11' 'Wethouder negeert gemeenteraad' Verzakte straat en lantaarnpaal als bedlamp Proef met BioBox in Holy volgende maand van start STAATSLOTEN Ook voedselpakketten uit 'de Golf naar Cambodja 'Dit Is zwarte dag voor Vlaardingen' Verdachten vrij in Dordtse ontuchtzaak Gemeenten eisen geld op voor minderhedenbeleid Vlaardings VVD-raadslid verwijt Van Ardenne doordrukken eigen wil 15 Schiedam gaat pleiten voor homo-huwelijk Vorkheftruck gestolen Strandspullen verdwenen Hennepkwekers betrapt Computers uit bedrijf gestolen 'Laat Atochem maar een kikkertuin aanleggen' Oorlogsinsignes voor twee Schiedammers Rotterdams Dagblad Dinsdag 21 juli 3992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVlaardmgen tel 010-2340055 fax 4349754 Opnieuw wordt een Amerikaanse legertruck volgeladen met voedselpakketten. Gisteren vertrok een derde konvooi rich ting Frankfurt, van waar de lading verder per vliegtuig naar Joegoslavië gaat. Foto Roe) Dijkstra Rotterdam - In de Rotterdamse Beatrixhaven zijn gisteren opnieuw zeven legertrucks volgeladen met voedselpakketten voor Joegoslavië. Het is het derde transport dat deze maand naar het door een burger oorlog geteisterde land vertrekt. Opnieuw gaat het om tweehonderd pallets met in totaal ruim 115.000 maaltijden. De actie wordt gecoördineerd vanuit het in Capelle aan den IJssel gevestigde hoofdkwartier van het Amerikaanse leger; het Militairy Traffic Manage ment Command De trucks worden in Frankfurt overgeladen in vliegtuigen. Het gaat om voedselpakketten, die het Amerikaanse leger over heeft uit de Golfoorlog. Het is de bedoe ling, dat later deze maand maar liefst meer dan 2500 pallets naar Phnom Penh in Cambodja worden ver scheept. Dat gebeurt eveneens vanuit de Rotterdam se haven. Viaardlngen - De gemeente Vlaardingen heeft met grote ontsteltenis gereageerd op het besluit van mi nister Alders waardoor het verplicht wordt gesteld mee te werken aan een grote vuilstortplaats in het Lickebaertgebied. Vlaardingen wordt gedwongen hier binnen enkele maanden een bestemmingsplan voor te maken. Wethouder drs. Kees van der Windt (Milieu) zegt van een zwarte dag voor Waardingen te durven spreken. „Het valt bitter tegen als de Raad van State ons steunt en de minister dan toch een af wijkend standpunt inneemt. Dat is vrij uitzonder lijk." De wethouder wijst erop dat Vlaardingen al in een belast gebied ligt en noemt de beslissing van Alders „bijzonder ongelukkig". Van der Windt wil, „nu de rechtsmogeiijkheden zijn uitgeput"', zijn energie ste ken in het zoveel mogelijk voorkomen van overlast voor de burgers, onder meer door eisen te gaan stel len aan de inrichting van de vuilstort. „Over een groot aantal jaren zal het er wel mooi worden, maar het gaat nu om de tussentijd. We moeten proberen te voorkomen dat er extra stankoverlast door de stort ontstaat, met name m Vlaardmgen-West." Naar verwachting en rekening houdende met bezwa ren uit de burgerij zal het storten over éénji ander half jaar kunnen beginnen, zo verwacht juridisch medewerker mr. Voskamp van de gemeente. Dordrecht - Drie verdachten die de afgelopen weken werden aangehouden in verband met de ontucht zaak in de wijk Krispijn in Dordrecht zijn allemaal weer op vrije voeten. De laatste verdachte, een 38-ja- rige Dordtenaar die vorige week woensdag werd ge arresteerd, is maandagochtend op last van de rech- ter-commissans naar huis gestuurd. De eerste verdachte, een 30-jarige Dordtenaar die half juni werd aangehouden, kwam vorige week vrij. Ook voor hem gold dat er toch onvoldoende bewijs was om hem langer vast te houden. De derde ver dachte werd eveneens vrij gelaten. In de eerste helft van juni deden ouders van vijf kin deren aangifte bij de politie. Een buurtbewoner zou hun kinderen, in de leeftijd van 5 tot 101aar, sexueel hebben misbruikt. De zaak veroorzaakte veel onrust in de wijk. Een woordvoerder van de politie zei giste ren te begrijpen dat de ouders moeite zullen hebben met het vrijlaten van de verdachten. Het duurde des tijds al lang tot men lot arrestaties overging, omdat de politie de zaak 'waterdicht' wilde hebben. Men wilde voorkomen dat verdachten tussentijds vrijge laten zouden moeten worden. Dat is nu toch ge beurd. „Het is niet de bevoegdheid van de politie ie mand langer vast te houden. Maar als we het emotio neel bekijken, begrijp ik best dat hel lastig te verte ren is voor de mensen. Zeker wanneer zij er direct bij betrokken zijn." Volgens de woordvoerder blijft de zaak in onderzoek. Hij zei echter niet te verwachten dat er binnenkort nieuwe arrestaties zullen volgen. Rotterdam - Rotterdam en de andere 36 gemeenten in Nederland met een grote concentratie minderhe den. zoals Den Haag, Amsterdam en Enschede, drin gen er bij het kabinet op aan het geld voor bovenlo kale steunfuncties minderheden van het ministerie van WVC aan deze gemeenten te geven. De gemeen ten reageren hiermee op een rapport, waaruit blijkt dat het geld naar de provincies gaai. Een decentrali satie naar de gemeenten is afgewezen uit vrees dat de gemeenten de steunpunten in de toekomst ophef fen. Het totaalbedrag van dertig miljoen voor de tweede- lijnsvoorzieningen voor minderheden zou volgens de gemeenten via het fonds sociale vernieuwing naar hen moeten, omdat zij op diverse beleidsterren nen zoals werkgelegenheid, welzijn en onderwijs ai een belangrijke taak hebben. De Vereniging van Ne derlandse Gemeenten (VNG) steunt die mening. De gemeenten erkennen dat hel werk van de steun functies minderheden een bovenlokale functie heeft en de grenzen van de individuele gemeenten over schrijdt. Maar zb wrizen daarbij op de te ven*-ach ten ontwikkeling naar regionale niveau's. zoals de OOR- ontwikkeüngen in Rijnmond. Rotterdam vindt, dat de steunfuncties uiteindelijk bij de regio's thuis ho ren. Vlaardingen - De Vlaardingse wethouder Agnes van Ardenne- van der Hoeven (CDA, recreatie) maakt politieke besluitvor ming tot een farce en vergroot daarmee de afstand tussen bur gers en de politiek, zo beschuldigt WD-raadslid Henk Royers de politica. Hij verwijt de wethouder dat ze de recreatieve route van 't Hof naar 't Hoofd koste wat het kost wil doordrukken, ook al heeft de gemeenteraad begin vorig jaar duidelijk uitgespro ken dat de uitvoering getemporiseerd moest worden. Royers vindt het zeer kwalijk dat Van Ardenne doet „alsof er geen besluit genomen is". Het 'door drukken' van de route noemt hij „geen hoogstandje van behoorlijk bestuur" en hij zegt het gevoel te hebben dat zo „politiek veel scha de wordt aangericht" Royers is kort geleden naar een wijkbijeenkomst in de Vetten- oordsepolder gegaan waar over de gevolgen van het wandelplan voor de Westhavenkade werd ge sproken. Bewoners én onderne mers in de buurt maken zich zorgen over de ontwikkelingen. De liberaal constateerde er lot zijn verbazing dat verder gegaan werd met de planvorming, al had de gemeenteraad een jaar gele den op de rem getrapt. Verder stelde hij vast dat ondanks eerde re beloften de bewoners en onder nemers niet bij de planontwikke ling werden betrokken. Dat leidde tot schriftelijke wagen waarop het college van burge meester en wethouders uitge breid reageerde. Gedetailleerd werd gemeld wat zich rond de re creatieve route in de afgelopen anderhalf jaar had afgespeeld. Royers moest zo de indruk krij gen dat er zeer zorgvuldig werd gehandeld. Die indruk heeft de liberaal even wel niet gekregen, want in nieu we schriftelijke vragen aan het college van B en W wijst hij erop dat de wethouder verder gaat dan de gemeenteraad heeft toege staan. Er zijn, aldus de WD'er discussies geweest waarvan de tendens was dat de e;. rgie en de tijd beter gestoken konden wor den in „echte prioriteiten en niet aan een project dat twee jaar door de raad is bevroren". In zijn nieuwe vragen doet Royers de suggestie de zaak op nieuw in de betrokken commis sies te behandelen, zodat geen en kel misverstand meer kan ont staan over de planontwikkeling met betrekking tot de route. Schiedam - Al bijna vier jaar kij ken de bewoners van de koophui zen aan de Sint Anna Zusterstraat m Schiedam aan tegen een nood- bestratmg. Op het bouwterrein voor hun deuren reiken gras en onkruid tot de knieën. De lan taarnpalen staan zo dicht tegen de gevel dat een 'oedleeslamp in de slaapkamer niet nodig is. En de parkeersituatie is een chaos. „Wanneer stelt de gemeente hier eindelijk eens orde op zaken?" klaagt de buurt. „Het minste wat je mag verwachten als je een nieuw huis koopt is toch dat een fatsoenlijke stoep en dito straat worden aangelegd. Moetje kijken hoe de boel verzakt!" Met een beschuldigende vinger wordt gewezen naar wethouder Chris Zijdeveld. Alle pogingen de zaak in goed overleg te regelen zijn mislukt. Zijdeveld zou eigen machtig alle verbeteringen tegen houden. Ruim drie jaar geleden zegde de gemeentelijke afdeling Stadsont wikkeling reeds toe de zaak 'bin nen driemaanden' te regelen. Het verbeterpakket zou beslaan uit nette bestrating, paaltjes aan weerszijden om doorgaand ver keer te weren, en een voetgan gersbrug vanaf het Groenweegje naar de achterzijde van de 's Gravelandseweg. In de Kinderbuurt om de hoek kwamen inderdaad verkeerspaal- tjes, maar die stonden er nauwe lijks of ze werden weer wegge haald. Voor de rest gebeurde er niets. Wel bleek dat de gemeente de braakliggende grond tussen het Spinhuispad en de Sint Anna Zusterstraat wide inrichten als parkeer- en kermisterrein. Op een hoorzitting gingen de buurt bewoners daartegen in verzet. Er kwam een nieuwe overlegron de met wethouder Zijdeveld. De wethouder venvees de bewoners naar Gemeentewerken, dat een tekening zou maken, gebaseerd op hun wensen. De tekening die ten slotte uit de bus kwam leek in De bewoners van de Sint Anna Zusterstraat in Schiedam voelen zich in de steek gelaten. 'Wanneer stelt de gemeente hier nou eens orde op zaken?' Foto Roel Dijkstra de verste verte niet op wat de buurt dacht dat overeengekomen was. Zij keurde de tekening af. Vervolggesprekken met Zijde veld en diens collega voor stads vernieuwing Adri Reijnhout haal den niets uit. „We worden aan het lijntje gehouden," concludeerde de buurt woedend. Parkeerruimte Volgens het bestemmingsplan moeten op de braakliggende grond huizen en winkels worden gebouwd. De buurt vermoedt dat de gemeente die invulling voor zich uitschuift. „Binnenkort is ex tra parkeerruimte nodig voor het winkelend publiek in de binnen stad. Het Spinhuispad woTdt dan waarschijnlijk tijdelijk een par keerterrein. Want als straks ge bouwd gaat worden op het Stadserf en het Emmaplein ver dwijnen daar de parkeerplaat sen," legt buurtbewoner Henri Jiirgens uit. De buurtbewoners zijn bereid een tijdelijk parkeer terrein voor hun deur te gedogen, op voorwaarde dat hun wensen eindelijk worden ingewilligd. „Wat wij willen is helemaal over eenkomstig het bestemmings plan. Wat is daar nou zo moeilijk aan?" klaagt Laura Toth uit de Sint Anna Zusterstraat. Jürgens: „En het stomme is, dit buurtje zou er juist picobello moeten uit zien, We zitten aan de voet van twee molens die bedoeld zijn om toeristen te trekken." VERKOOPADRESSEN Hoek van Holland De Boekelier Prins Hendrikstraat 386. Tel. 01747-6327 Hoek van Holland P. Vervenne Prins Hendrikstraat 265. Tel. 01747-2516 Maassluis Sig.magazijn Hartelust Rembrandtlaan 1. Tel. 01899-13184 Schiedam De Blocktrent Groenelaan 99a. Tel. 010-4730525 Schiedam Tabaksspeciaalzaak Ton Jaarsma Borodinlaan 58, tel. 010-4703768 Schiedam Tabakshop Jacqueline St. Liduinastraat 55. Tel. 010-4267613 Schiedam B. P. H. Janse Broersvest 8a Tel. 010-4268804 Schiedam Tabaksspeciaalzaak Nico Smitshoek P. J. Troelstralaan 31. Tel. 010-4703037 Vlaardingen Fa. Berco Liesveld 161. Tel. 010-4349311 Vlaardingen Tabaksspeciaalzaak Nico Smitshoek De Loper 82. Tel. 010-4742997 GEEN MOOIER LOT DAN 'N STAATS LOT Schiedam - In navolging van on der meer de gemeente Dordrecht gaat Schiedam bij de Tweede Ka mer aandringen op het wegne men van de bestaande ongelijke behandeling van verschillende Sc .lenleefvormen. Een motie van deze strekking werd gisteravond aangenomen door de gemeente raad. Tegelijk besloot de raad tot het instellen van een zogenoemd samenlevingsregister. Een derge lijke bevestiging heeft echter gc-m enkele juridische waarde. Politiek geengageerde homo's en lesbiennes dringen sinds enkele jaren aan op het wegnemen van de bestaande achterstanden van (\p?e groepen Het "luften van een huwelijk is voor homoseksuelen wettelijk verboden en dat kan voor de betrokkenen ingrijpende consequenties hebben. In verge lijking met gehuwde paren wor den deze stellen achtergesteld op het vlak van onder meer het adop tierecht en het asielrecht. De meerderheid van de Schiedamse raad vindt dat aan deze ongelijkheid een einde moet komen. In de brief aan de Tweede Kamer pleit Schiedam voor het instellen van een voor ieder gelij ke publiekrechtelijke registratie- vorm. Dit is bedoeld voor alle mensen die aan hun relatie rechtsgevolgen willen verbinden. Met een samenlevingsregister is deze situatie nog niet bereikt. Partners die niet kunnen of wil len trouwen kunnen voor een symbolische bevestiging van hun relatie wel naar het stadhuis. Voor hetzelfde tarief dat geldt voor een huwelijksbevestiging kunnen de partners zich laten inschrijven in het register. In tegenstelling tot het huwelijk geldt voor de 'samenlevingsbe vestiging' dat de partners vooraf een schriftelijke verklaring van de notaris omtrent het bestaan van een samenlevingscontract kunnen overleggen. Op advies van de adviescommis sie Homo en Lesbisch Emancipa tiebeleid wordt het samenlevings register opengesteld voor alle pa ren die niet willen of kunnen trouwen. Dit betekent dat naast homoseksuele sU Jen ook hete ro's de alternatieve gang naar het stadhuis kunnen maken. Yvonne Siljee (PvdA) meende gis teravond dat Schiedam rijkelijk laat is met het samenlevingsre gister. Toen de Vrienden van de Gay- Krant twee jaar geleden in actie kwamen voor het instellen van een homo-huwelijk, betuigde Schiedam als een van de eerste gemeenten sympathie. Met het register zijn echter al tientallen andere gemeenten voorgegaan. Vlaardingen - Met het gebruik van de zogenoemde BioBox ne men de bewoners van Holy-Zuid vanaf 3 augustus deel aan de proef met gescheiden inzamelen van huisvuil, die moet leiden tot een nieuwe afvalinzamelings systeem in heel Vlaardingen. Een dezer dagen krijgen ze een informatiefolder in de bus waar na volgende week de gratis Bio- Boxen voor het groente-, fruit en tuinafval aan huis worden af geleverd. Daarbij ontvangen ze een papieren composterende gft- zak die binnenkort in de Vlaar dingse winkel verkrijgbaar is. Als de proef slaagt moet de hele Vlaardingse bevolking medio 1995 zo'n kunststof vuildoosje in huis hebben. In de omgeving van de Sper werlaan en Spechtlaan komen blokcontainers te staan waarin het gft-afvai en het resterende huisvuil gescheiden gedepo neerd moet worden. Flatbewo ners die gebruik maken van de stortkoker mogen in het vervolg alleen het restafval via die weg afvoeren. Voor het legen van de BioBox moeten ze naar de stalen bakken op straat. Zodoende ver dwijnt de vuilniszak in de 'proef- wijk' uit het straatbeeld. Het Klein Chemisch Afval moet bij de ROM worden ingeleverd. „Het voordeel is dat mensen niet meer met de vaste huisvuilop- haaltijden rekening hoeven te houden," vindt wethouder Kees van der Windt (milieu). „Zodoen de heb je ook niet meer te maken met vuilniszakken die te vroeg buiten worden ge2et of te lang op straat staan. Van de bewoners wordt nu wel gevergd dat ze voor het opruimen van hun afval even de straat op rr. -ten." Experiment In september wordt de BioBcx ook in de Westwijk geïntrodu ceerd. Als het experiment in de twee wijken aanslaat moet heel Vlaardingen op de nieuwe ma nier het huisvuil gaan verwer ken. Om erop toe te zien dat men zich aan het nieuwe systeem houdt en bij de blokcontainers geen ander afval wordt achterge laten, worden de vuilopslag plaatsen regelmatig door de ROM gecontroleerd. Een kolkenzuiger, die gebruikt wordt om de afvoerputten op straat leeg te zuigen, wordt om gebouwd om de blokcontainers te reinigen. Ook het betonnen omhulsel van de serie containers wordt goed onderhouden om bij voorbeeld graffiti-fanaten het werk onmogelijk te maken- De eerste BioBox wordt donder dag 23 juli uitgereikt aan Dick van der Werf, voorzitter van be- wonersvereniging De Toekomst Wie over het gescheiden inzame len van huisvuil vragen heeft kan vanaf 3 augustus de Afval- lijn bellen. Daar kan men ook te recht voor het maken van een af spraak voor het weghalen van grof vuil. Vlaardingen - Vanaf een afgeslt ten terrein aan de Koningin Wü helminahaven te Vlaardingen i; een vorkheftruck gestolen. Mer was het terrein opgekomen door een hangslot door te knippet Gisteren werd aangifte gedaar van de diefstal. Vlaardingen - Het mooie weer van gisteren heeft onbekende- ertoe gebracht strandspullen e: een strandstoel te stelen uit eer auto in de Nagelkruid te Vlaaröir gen. Dat gebeurde gisteravond. Schiedam - Twee Schiedammer zijn gisteren in hun woning aan gehouden, omdat ze henner kweekten. Bij een 23-jarige mar aan de Schoener werden 42 hen nepplanten aangetroffen. Een 31- jarige stadgenoot had in zijn tuin kas aan de IJsselmondestraat 31 van dergelijke planten. Schiedam - Bij de politie var Schiedam zijn diverse aangifte: van inbraak gedaan. In het afge lopen weekeinde werden bij eer bedrijf aan de Plesmanstraat h] na alle kantoorartikelen gestolen Er werd onder meer voor enkel? duizenden guldens aan compu terapparatuur gestolen. Vlaardingen - Groen Links-raad; lid Ben van der Velde heeft he" college van B en W gevraagd o; het de stankoverlast als nasleej van de brand bij Elf Atochem ooi onacceptabel vindt Hij wil weten of het college contact heeft gehac met het bedrijf en wat daar het re sultaat van is. Verder vraagt hij o' het advies van de Milieudiens' DCMR om de ramen en deurer gesloten te houden voldoend' was. In zijn schriftelijke vrager wijst Van der Velde erop dat zijr partij aan de Atochem-directo een 'alternatieve straf, zoals bi. Hall-procedures gebruikelijk is zou willen opleggen Die zou e: uit moeten bestaan dat het bedrij' in Vlaardingen een nang-speei tuin met kikkerpoel in 't Hof aan legt. Tijdens een recente kinder gemeenteraad is om die voorzie ning gevraagd. Groen Links Vlaardingen zal in advertentie; de bevolking oproepen actie le voeren te^en het bedrijf. Vlaaf dingers k mnen een bon invullen Groen L nks zegt te overleggen met een dvocaat om eventuele schade te /erhalen op het bedrijf Een andere partij uit de Vlap' dingse gemeenteraad, de Socia listiese Part.'j heeft kort geleden ook schande g°sproken van de overlast die door Elf Atochem vc: oorzaakt is. De SP meldde da: veel stankklachten waren bui nengekomen bij de Milieu-Alarm- lijn van de partij. Ook deze partij vindt dat het chemische bednj' harder moet worden aangepakt dan tot nu toe gebeurt. Schiedam - Twee Schiedam mers, de heren Th. Feyen en C. P. J. van der Sluis, hebben gis termiddag het Draagmsigne Ge wonden gekregen. Het insigne b bedoeld voor alle gewonde Neder landse (gewezen) militairen die het koninkrijk dienen of hebben gediend onder oorlogsomstandig heden of daarmee overeenko mende situaties. Het is geen ko ninklijke onderscheiding He: eerbetoon is bedoeld om alsnog respect en waardering te betonei aan diegenen die vanaf de Twee de Wereldoorlog onder vaal moeilijke omstandigheden offers hebben gebracht. De heer Feven (76) krijgt het insigne, omdat k. tijdens gevechtshandelingen bi; de Duitse inval op 11 mei 1940 o? het vliegveld Valkenburg gewone is geraakt. Voor Van der Sluis een exemplaar van de onder scheiding beschikbaar gcstcL omdat hij op 6 mei 1945 bij een ge vecht met een SS'er gewond raak te, Burgemeester Scheeres heer: de onderscheidingen overhan digd in het Stadskantoor.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1