Waterweg 11 Politie sleept auto's weg uit bos Kapot door de drank? Bistro-eigenaar zit met overlast in zijn maag CDA: links college is maar niks Speeltuin Nieuwland op losse schroeven Ondernemer verdwenen, toeristen gedupeerd Vrouw (75) verliest bij ongeluk haar hand Vrijwilligerswerk in terminale thuiszorg Zand in zee storten als kustbescherming Overval van veertien man op winkel Schiedam leidt tot ingrijpen in Vlaardingen Sponsorloop goed voor 12.000 BRT 2 naar ander kanaal Weer klachten over stank M X X, xXX 'Dien klacht in tegen minister' Berovingen in winkels Chauffeur rijdt door na botsing Diefstal van auto Lading verloren Rotterdams Dagblad Donderdag 23 juli 1992 Regio Waterweg Westhavenplaals 22 3131 BTVlaardingen tel 010-234 0055'fax 434975-1 Rotterdam - Zo'n tweehonderd vakantiegangers zijn hel slachtoffer geworden van de praktijken van een Rotterdams reisbureau, gespecialiseerd in rei zen naar Turkije. De gedupeerden hebben achthon derd gulden betaald voor vliegtickets naar Istanbul, maar bij aankomst op Schiphol bleek de charter vlucht geannuleerd te zijn. „Toen wij verhaal wilden halen bij het reisbureau, kwamen we voor een gesloten deur," zegt de onfor tuinlijke Rotterdammer J. van der Schoor. De eige naar van het reisbureau is met de noorderzon ver trokken. Volgens woordvoerder H.J.C. Scheffers van de Stichting Garantiefonds Reizen is de man naar Turkije vertrokken. ,.Om geld op te halen, heb ik vernomen." De cliënten van het reisbureau aan de Westblaak kunnen fluiten naar hun geld. Hel bedrijf was niet aangesloten bij de ANVR of de Stichting Garantie fonds Reizen. „Wij kunnen hier dus niets aan doen," zegt Scheffers. „De gedupeerden kunnen natuurlijk nakoming eisen, maar dan moet er wel een weder partij zijn." Maar zelfs dan is het de vraag of er nog geld te halen valt. Van een kale kip kun je immers geen veren plukken. De vakantiepret van J. van der Schoor is in eik geval volledig verziekt door het voorval. „Mijn vrouw en ik zijn alles bij elkaar voor 2000 gulden het schip in ge gaan. Ik heb niet eens meer geld voor een andere va kantie/' Geannuleerd Wat er het afgelopen weekeinde precies is misge gaan, weet Van der Schoor niet. Het ziet er naar uit dat de reis-ondememer het opgestreken geld heeft meegenomen naarTurkije. Hij had wel een vliegtuig gecontracteerd bij een chartermaatschappij, maar de vlucht is zonder opgave van redenen geannuleerd. ..Een vlucht cancellen gebeurt regelmatig." zegt Scheffers. „Maar een beetje toeroperator zorgt dan dat-ie een ander vliegtuig chartert" Vah der Schoor zegt dat hij geen enkele reden had om het reisbureau te wantrouwen. „Achteraf heb ik vanuit de Turkse gemeenschap gehoord dat het reis bureau niet te vertrouwen was," zegt de Rotterdam mer, „maar ja. daar heb ik nu niets meer aan." Rotterdam - Een 75-jarige vrouw is gisteren om half vijf rs middags tijdens een ongeval in de Middelland- straal haar hand kwijtgeraakt. In het Dijkzigt-zie- kenhuis wordt geprobeerd om het lichaamsdeel weer aan haar arm vast te zetten. De vrouw raakte gewond toen ze tijdens het oversteken werd aangere den door een vrachtwagen. Rotterdam - vrijwilligerswerk krijgt in Rotter dam bij wijze van experiment een volwaardige plaats in de terminale thuiszorg. Tot nu toe was de positie van deze vrijwilligers in de thuiszorg nog onduide lijk. Zo kon het gebeuren dat een patiënt die graag thuis wilde sterven, alsnog werd opgenomen omdat geen vrijwilligers werden ingezet. Het Nederlands Instituut voor Zorg en Welzijn wil met het experiment laten zien dat vrijwilligers wel degelijk een belangrijke.ro] in terminale thuiszorg kunnen spelen en dat goede afspraken tussen be roepsoefenaren en vrijwilligers moeten worden ge maakt. Een structurele aanpak is beslist noodzakelijk: meer mensen kiezen ervoor om thuis te sterven. Deze pati ënten hebben intensieve begeleiding nodig. Momen teel zijn in ons land meer dan 1500 vrijwilligers actief in de zorg voor terminale patiënten. Schiedam - De ieden van het CDA gever, het linkse college van PvdA, CDA en D66 in Schiedam een zware onvoldoende. Uit een enquête onder de ruim driehon derd christen-democraten komt een gemiddeld rapportcijfer van 3.3 naar voren. De achterban van het CDA is ook niet onder de in druk van het functioneren van de eigen fractie. Tweederde deel van de geënqueteerden vindt de wijze waarop het CDA zich in Schiedam presenteert matig of slecht. De CD A-leden is niet gevraagd waarom ze zo ontevreden zijn over dc- prestaties van het linkse college. Belangstellenden moe ten het doen met de verklaring, die fractievoorzitter Daan Baart deze week afgeeft in het leden- contactblad Facetten. „Het verbaast de CDA-fractie niet dat onze leden op z'n minst de in druk hebben dat de prestaties van het college blijven tegenvallen." schrijft hij. „Dit hangt samen met het feit dat de coalitie er niet in slaagt de vijfde wethouderszetel te bezetten. „Via vluchten en procedures houdt men elkaar de hand boven het hoofd, hetgeen haaks slaat op de doelstelling van het college om klantvriendelijker over te komen. Intussen moeten belangrijke be leidsonderdelen als sociale ver nieuwing en onderwijs er worden bijgedaan door de al drukbezette resterende wethouders. Geen wonder dat de resultaten hel pre dikaat onvoldoende krijgen." De kritiek van de leden op de ei gen fractie kan volgens Daan Baart worden verklaard uit de op positierol van de christen-demo craten. „Leden van B en W halen meer de pers dan oppositiepartij en." meent de CDA'er. In een vo rige raadsperiode wist de toenma lige oppositie van D66 en Groen Links met enkele spraakmaken de affaires overigens vaak wei de aandacht op zich te richten. De geënqueteerden hebben de CDA-fractie een vingerwijzing ge geven over wat zij belangrijk vin den. De meerderheid van de le den heeft meer geld over voor za ken als het milieu en criminali teitsbestrijding. Volgens Daan Baart sluit dit aan op de CDA-lijn. De bestrijding van de criminali teit is door de CDA'ers gekozen tot jaarthema. De Schiedamse leden hebben zich ook uitgesproken over en kele algemene thema's. De uit slag van de enquête wordt opge stuurd naar het landelijke CDA- bestuur. Zo vindt een kleine meerderheid van de Schiedamse CDA'ers dat de samenwerking met de PvdA in de regering moet worden gestaakt. 70 Procent is voor ontkoppeling van lonen en uitkeringen en 90 procent van de geënqueteerden vindt dal buiten landers verplicht de Nederlandse taal moeten leren. Vanuit Schiedam krijgt het lande lijke CDA ook steun voor haar vi sie op het ontwikkelingsbeleid. Met minister Van den Broek is 83 procent van de Schiedamse CDA'ers van mening, dat een deel van de ontwikkelingsgelden moet worden besteed in Oost-Europa. Daan Baart: 'IVJen houdt elkaar de hand boven het hOOfd.' Archieffoto Rotterdam - Storten van zand in de zee vlak voor de Zand op het kustlijn is mogelijk de beste methode om de afkal- strand star ving van de stranden langs de Noordzeekust een halt ten lijkt niet toe te roepen. Volgens een rapport van de dienst Ge- goede tijdewateren van Rijkswaterstaat zou deze oplossing aanpak te wei eens effectiever kunnen zijn dan de tot nu toe ge- zijn tegen bruikelijke aanvullingen van het strand zeif. de afkai- Het behoud van de smaller woonde stranden is ving. Be- een steeds grotere zorg vou Kyxswaterstaat. dat dacht is nu, jaarlijks al zestig miljoen gulden voor dit doel reser- dat het veert. Op het strand van Hoek van Holland moet met 23nd beter grote regelmaat zand worden gespoten om de pavil- ïn zee ge- joenhouders en recreanten de gewenste ruimte te stort kan geven. De afkalving blijft echter doorgaan. - worden, zo- De dienst Getijdewateren (QGW; is derhalve druk op dat het zoek naar alternatieve oplossingen. Een daarvan is langzaam het verleggen van de aandacht in de richting van de naar de bron van het probleem: het afkalven van het zand kust spoelt, onder de waterspiegel. Door dc ondiepe plekken Foto-neieman Voor de kustlijn met zand op te vullen wordt de van Rijnberk kracht van de vloedgolven enigszins gebroken en kunnen zowel het strand als de achterliggende dui nen gespaard blijven. Dankzij de mildere golfstroom komt het gestorte zand uiteindelijk vanzelf op het strand terecht. Twee maal zo veel In de nota wordt berekend dat deze methode twee maal zo veel zand vereist om het gewenste effect te streeks vanuit een schip kan worden gestort zonder .dat er pijpleidingen en bulldozers aan te pas hoeven te komen. Bovendien ondervinden de recreanten geen enkele overlast van de werkzaamheden. Vlaardingen/Schiedam - De Schiedamse politie heeft gisteren twee auto's in beslaggenomen na een over/al, uitgevoerd door veer tien mensen, mannen en vrou wen, op een winkel aan de Laan van Bol'Es. Daarbij werd uit het kantoor van de winkel een tas weggenomen met daarin geld. De buit bedroeg enkele duizenden guldens. De Schiedamse politie wil in dit verband alleen spreken van „een aanzienlijk bedrag". Een getuige had na de overval, die gistermiddag rond half zes plaatsvond, twee auto's, een grij ze Renault, en een groene Merce des. weg zien rijden en zijn infor matie doorgegeven aan de politie. Die lokaliseerde de voertuigen, mede aan de hand van de mede deling dat het 'zigeuner-types' be trof, in Vlaardingen. in het Licke- baertbos. Daar stonden ze tussen een grotere groep voertuigen, waaronder een flink aantal cara vans. Aanvankelijk waren de be woners van die woonwagens gis termiddag rond half vijf neergest reken aan de rand van de Water sportweg in Vlaardingen. De groep, gebruik makend van zo'n twintig caravans, wilde daar over nachten. Dat is echter verboden. De Vlaardingse politie heeft ver volgens gemeld dat er aangewe zen plaatsen zijn voor overnach ting en dat men, als die vol zijn. moet uitwijken naar Rotterdam. De rondtrekkende woonwagen bewoners hebben dat niet gedaan en zijn vervolgens richting Lieke- baertbos getrokken. Vanmorgen is de Vlaardingse politie pas gaan controleren of daar illegaal is overnacht. Dat is niet meteen gis teravond gedaan, vanwege perso neelsgebrek in verband met de vakanties, aldus een woordvoer der. De twee auto's in het Lickebaert- bos zijn gisteravond rond tien uur weggesleept en overgebracht naar het politiebureau in Schiedam. De politie heeft daar bij geen arrestaties verricht. In de auto's is niets van het bij de over val buitgemaakte geld gevonden. De politie onderzoekt de zaak ver der. Schiedam - De leerlingen van de openbare basisschool De Klinker kunnen tevreden over zichzelf zijn. De sponsorloop van de Schiedamse school, gehouden op 3 juni. heeft niet minder dan 12.000 gulden opgeleverd. Dat geld is voor de helft bestemd voor hel Sophia Kinderziekenhuis en gaat voor de rest naar een speel toestel op een van de schoolplei nen. Ongeveer vierhonderd leerlingen deden mee aan de sponsorloop. Ze hadden ook zelf gezorgd voor de sponsors, die hen per rondje betaalden. Vlaardingen - De televisiezenders BRT 2 en Kindernet zijn gisteren verhuisd naar een ander kanaal. Ze zijn van kanaal 7-rVHF naar kanaal 25 UHF (frequentie 503,25) gegaan, zo laat de NV Nutsbedrijf Vlaardingen/Maassluis weten. Gisteren is ook IV Plus (breed beeldtelevisie) begonnen, waar voor de programma's van RTBFl plaats moeten maken. TV Plus (met smartcard) kan overigens ook op normale tv-toestellen wor den ontvangen. Als het tv-toestel een Euroconnector/scari-ingang heeft, kan er een zogenaamde D2MAC kabelontvanger (kosten 1300,-) tussen worden gezet. Een D2MAC kabelonlvanger lijkt voor wat betreft de afmeting op een ra diotuner. Vlaardingen/Sehiedam Ir. Vlaar dingen en Schiedam is er gister morgen weer sprake geweest van stankoverlast. Tussen half vijf en half tien 's morgens heeft dat ge leid lo'. 33 klachten bij de meldka mer van de DCMR Milieudienst Rijnmond. De mensen klaagden over een benauwde, scherpe lucht. Na onderzoek van de DCMR bleek dat bij het bedrijf Paktank in het Bollekgebeid een verbran dingsinstallatie was uitgevallen. Hierdoor kwam acrylaatdamp vrij. De DCMR onderzoekt de zaak verder. In onder meer Vlaardingen en Schiedam zijn in de afgelopen twee weken al honderden klach ten over stank binnengekomen bij de DCMR na een brand bij Elf Atuehem in het Botlek gebied. ïïMY-. -X- - Veilig Verkeer Nederland heeft nooit precariorechten betaald voor deze gemolde autodeur, dus Schiedam heeft de oproep op deze alternatieve reclamezuil vermoedelijk aan een particulier te danken. De waarschuwmgom toch vooral nuchter aan het verkeer deelte nemen is in Schiedam te vinden op de hoek van de Korte Kerk straat en de Hoogstraat. Overigensis niet bekend of de eigenaar van ditautoportservoorsfgaande aan het laatste ritjevanzijn to- taal in de prak gereden auto ooktevee! aan Bacchus had geof ferd. 'Drankmaaktmeerkapot dan je lief is"wasindat geval wel licht een nog toepasselijker tekst geweest. Maar ook als de persoon in kwestie nooit drinkt, zal hij of zij in ieder geval eerst een andere auto moeten kopen om de op het porter geplaatste oproep in de praktijk te kunnen brengen. FoiüiJijfcstra Schiedam - Jeugdvereniging De Rode Valken zal nog even moeten wachten met het realiseren van de plannen voor de aanleg van de speeltuin in Nieuwland. Omdat er tijdens de verschillende raads commissievergaderingen bezwa ren zijn geuit tegen de tijdelijke lokatie van de speeltuin in de Schiedamse wijk, wordt de zaak opnieuw door B en W besproken alvorens er een definitief besluit valt. Aanvankelijk leek voorzitter Guus Kiepke van De Rode Valken groen licht te krijgen om de speel tuin op de hoek van de Burge meester Honnerlage Grelelaan en de Burgemeester Stulemeijer- laan te mogen exploiteren. Hem werden zelfs een stimuleringsbij drage van 25.000 gulden en twee wisselwoningen voor de nieuwe huisvesting van zijn vereniging in het vooruitzicht gesteld. Het restant van de boekwaarde van die wisselwoningen - 40.000 gul den - zou ten laste worden ge bracht van het Stadsvernieu wingsfonds. Nu er echter afwij zende rc-acties zijn gekomen is het nog niet zeker of de speeltuin op de aangewezen plek van de grond komt. De gemeentelijke afdeling ROS meent dat Schiedam een vreemd figuur zou slaan door als eerste te zondigen tegen de uitgangspun ten van het Beheerplan Nieuw- De bestemming speel te r- is strijdig met de uitgangs punten van hel Beheerplan, dat overigens nog niet is vastgesteld door de gemeenteraad. Tevens neemt zij de geschetste tijdelijke aard van de speelvoor- ziening met een korreltje zout omdat er vrij forse investeringen gedaan zullen worden die bij de verplaatsing van de speeltuin al leen nog maar oplopen. Boven dien wordt de belasting van 40.000 gulden voor de wisselwo ningen van het Stadsvernieu wingsfonds onjuist genoemd. In het terrein aan de Meesterstraat waar vroeger de Mastenbroek- school heeft gestaan, ziet de ROS het beste alternatief voor een speelplaats van definitieve aard. Die lokatie is niet in strijd met het Beheerplan en ligt centraal in Nieuwland. Schiedam - Bar-bistro Mignon in het Schiedamse winkelcentrum De Kelhel moet op last van de po litie zijn deuren gedurende vier weekeinden vanaf 18.00 uur ge sloten houden. De omwonenden klagen over overlast die door de bezoekers van het horeea-etablissement vyordt verourzaakl. Pogingen om te zetten wat aan de klachten te doen, zijn volgens een medewer ker van het gemeentelijk bureau Algemene Zaken zonder resultaat gebleven. „Die overlast is er," geeft A. Fran ken, die Mignon al vijfjaar runt, zonder meer toe. „Maar dat ik niets tegen de overlast wil doen, is pertinent niet waar. De vraag daarbij is trouwens óf ik er wel wat aan kan doen." Dc overlast wordt veelal veroor zaakt door de jongere bezoekers die na sluitingstijd in het winkel centrum iuiiuliangen. Ze mijte ren er tegen winkelruiten en ma nifesteren zich tot diep in de nacht op luidruchtige wijze. Re gelmatig moeten de winkeliers op maandagochtend eerst de braakreslen van hun stoepje boe nen. Franken: „Als ik aan het werk ben probeer ik het buiten zo veel mogelijk in de gaten te houden. Maar ik kan nu eenmaal niet na elk pilsje dat ik heb getapt achter de bar vandaan lopen om even voor de deur polshoogte te ne men. Ik kan ook moeilijk met uiijii klanten mee naai luus iopen om te kijken of ze zich onderweg wei goed gedragen. Ais ze bij mij de deur uilgaan verzoek ik ze wel het buiten rustig te houden en niet met piepende banden weg te rijden. Wat kan ik cr nog meer aan doen?" Omzetdaling De weekendsluiting van de zaak betekent voor Franken, die er al twee weken van het sluitingsbe vel op heeft zitten, een forse om zetdaling. Aan de achterzijde van zijn bistro heeft hij weliswaar een snackbar uie gewuun upen is, maar toch 'kost het een hoon geld". „Ik probeer er zelf ook van alles aan te doen," beweert hij. ..De laatste maanden gaan bij mij 's avonds de gordijnen en de deur dicht om het geluid voor de om wonenden te dempen. Bovendien sluit ik een half uur eerder dan normaal. En als ik dan om twee uur naar huis ga, hangt de jeugd nog in de buurt rond. Moet ik dan zeggen dat ze zachtjes moeten praten? Als ik thuis mijn bed in kruip zitten ze er nog. Ben ik er dan nog sleeds verantwoordelijk voor? Nee toch zeker. Nogmaals, de mensen klagen terecht over geluidsoverlast. Maar de gemeen te moet niet alles op mij afschui ven." Vlaardingen - Tegen minister Al- ders (Milieu) moet een klacht we gens onbehoorlijk bestuur wor den ingediend bij de Nationale Ombudsman, zo vindt de Soda- listiese Partij (SP). In een brief aan college en gemeenteraad wordt dit voorgesteld. De bewindsman heeft Vlaardin gen verplicht een stortplaats voor bouw- en sloopafval te accepteren ten westen van de gemeente. Daar moet vanaf '95/"96 tien tot vijftien jaar lang afval worden ge stort tot er een berg van 35 meter is, die dan afgedekt wordt en een recreatieve functie (skihellingen) krijgt. Met de opbrengst moet de verdere ontwikkeling van her re creatiegebied Mi dde n-Del 11 and worden bekostigd. De SP vindt dat de minister moet worden uitgenodigd voor 'pittig overleg'. Hei college zou dat moe ten organsieren. Alhoewel in heel politiek Vlaardingen grote over last van de stortplaats wordt ver wacht, wordt het voorstel van de SP door de meeste plaatselijke politieke partijen als weinig reëel gezien. Schiedam Verschillende Schiedammers zijn gisteren tij dens het winkelen bestolen. Aan het Broersveld raakte een (iU-jari ge Schiedamse haar portemon nee met geld en sleutels kwijt. De portemonnee werd gestolen uit haar winkelwagentje. Hetzelfde overkwam een klant van een su permarkt aan de 's Gravelandse- weg. In een winkel aan de Hoog straat werd de portemonnee van een 20-jarige Schiedamse gerold. Ook een 81 -jarige vrouwui t Vlaar dingen is gisteren beroofd van haar handtas. De vrouw werd in een winkel aan de Dr. Wiaidi Beekman singel aangesproken door een man. Na afloop van het gesprekje merkte cle vrouw dat haar tas uit het winkelwagentje was verdwenen. In de tas zat on der meer een portemonnee mei wat geld. Vlaardingen - Op de Burgemees ter Pruissingel is gisteren een 43- jarige vrouw uit Vlaardingen aan gereden. De automobilist die dc- vrouw van haar fiets reed is zon der stoppen doorgereden. Het on geval gebeurde toen de vrouw op de kruising met de Henriëlte Ro land Holststraat stopte om net overige verkeer voorrang te ge ven. De onbekende automobilist kwam met de vrouw in botsing toen hij een bocht naar links maakte. De vrouw raakte licht ge wond. Vlaardingen - Vanaf de Dillen- burgsin gei is in de nacht van dinsdag op woensdag een auto ge stolen. De wagen, een blauwe Opel Rekord, stond op een par keerplaats. In de Mercuriusstraat werd in dezelfde nacht een auto opengebroken. Uit de auto werd een radio-cassettespeler gestolen. In Schiedam werden auto's open gebroken aan de Van Heuven Goedhartstraai en de "s Grave- landseweg. Gestolen werden geld, een zonnebril en Lwee cas settespelers. Schiedam - Een vrachtwagen heeft gisteren op de Parkweg een deel van de lading verloren. Twee blikken pvc-verf belandden op straat en besmeurden het wegueK over een lengte van tweehonderd meter. De brandweer verwijderde het goedje met behulp van zand. De eigenaar van de vrachtauto krijgt een proces-verbaal. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2