Waterweg Ui Ambtenaren veroordelen politici Historische tram uit de rails Overvallers gepakt na wilde achtervolging Herman r Posthoorn 'Haags' lobbyist 'Opmerkelijke' steun voor Groen Links In de clinch met Patrimonium om natte voeten STAATSLOTEN 'Megaboard' langs rijksweg A 20 Moed laat inbreker op balkon in de steek ODS mogelijk in Duitse handen Lange proefrit op fiets Wagen gestript Geheim rapport: vriendjespolitiek en misbruik van macht op stadhuis Maassluis Vervelende man ziekenhuis in Chauffeur Iaat resten liggen Botsing na snel oversteken Autokraker gegrepen Collectebus uit kerk weg il k ft Rotterdams Dagblad Dinsdag IS augustus 1992 Regio Waterweg - Westhavenplaats 22 3131 BT Vlaardingen te! 01Q-234QQ55/fax 4349754 De historische tram die door het centrum van Rotterdam rijdt is gistermiddag uit de rails ge lopen. Door eentechm'sch mankement aan een wissel op de hoek Van Oldenbarneveltstraat/ Maur'rtswegschootdetram rond half vier uit de rails. Met behulp van een kraanwagen is het ou de voertuig weer teruggezet zodat de tram een half uurtje later weer verder kon. Foto Victor van Rotterdam - Langs de rijksweg A 20 (Hoek van Hol- land-Gouda) bij Rotterdam, tussen het Kleinpolder- - en Kethelpolderplein, komt nog voor het eind van j.3etjaar een reclamebord te staan met een afmeting -—van twaalf bij vier meter. Dat is aanzienlijk groter dan de normale billboards die een afmeting van 3.32 bij 2.26 meter hebben. Hillenaar Outdoor Advertising in Leiden is met ad verteerders in onderhandeling om in totaal zeven zo genaamde megaboards langs drukke snelwegen in Nederland te plaatsen. De andere borden komen on der meer te staan langs de A 4 (Den Haag-Amster dam) bij het ringvaartaquaduct, langs de A 9 (Haar lem-Alkmaar) bij de Velsertunnel en langs de A16 (Antwerpen-Rotterdam) bij Breda. Hillenaar plaatst de borden in opdracht van het Amsterdamse recla mebureau Promodukties, dat actief is op het, gebied van mobiele billboards en reclames. „Het idee is ontstaan doordat vanuit de reclame markt een grote behoefte is ontstaan aan kwaliteit," licht woordvoerder Termeer van Promodukties toe. „Langs de weg staat een hoop rotzooi zoals allerlei kleine reclamebordjes e.n -karretjes die nogal wat ir ritaties opwekken. Met deze grote borden proberen we dat probleem structureel aan te pakken in de hoop beter gewaardeerd te worden door zowel pu bliek als adverteerders. De borden worden op plaat sen neergezet waar ze geen afbreuk doen aan de om geving, zoals öp industriegebieden." Rotterdam - Een inbreker heeft zich gistermiddag vastgelopen op een balkon aan de Schepenstraat in Rotterdam. Een bewoonster hoorde bij haar boven buren glasgerinkel en waarschuwde de politie. Toen de inbreker de agenten aan zag komen, liet hij zich over het balkon van de tweede verdieping een etage zakken. Eenmaal daar stond hij verbaasd van zijn moed, maar durfde die stunt niet nog een keer uit te halen. Met een van in de buurt werkende schilders geleende ladder konden de agenten de inbreker een voudig inrekenen. Het bleek een 32-jarige man zon der vaste woon- of verblijfplaats te zijn, die zijn zak ken vol had zitten met dure sieraden. Hij is achter de tralies gezet. Barend recht - De Barendrechtse bandelsonderne- „ming Oving-Diepeveen-Struycken (ODS) gaat moge- - lijk over in Duitse handen. De enige aandeelhouder van de staalhandel. Arbed in Luxemburg, wil ODS verkopen aan de Duitse staalgigant Klöckner Co in Duisburg. Algemeen directeur R. Valk van ODS liet gisteren weten dat de overname geen gevolgen zal hebben voor de meer dan zeshonderd personeelsleden. De vakbonden, de ondernemingsraad en de fusiecom missie van de Sociaal Economische Raad zijn van de besprekingen met Klöckner op de hoogte gesteld. Naast de hoofdvestiging in Barendrecht heeft ODS, voorraadhoudende handelaar op het gebied van spe ciaal staal, buizen en technische produkten, onder nemingen in Ridderkerk (Van Houten), Krimpen aan den Ussel (Tistim), Lomm (Mamesta), Helmond (SVB) en België en Duitsland. De ODS-groep heeft een jaaromzet van ongeveer 450 miljoen gulden. ODS ontstond in april 1972 uit een fusie van Oving- Diepeveen met Stuycken Co. Twee jaar daarvoor was de op 15 juli 1875 door H. E. Oving jr. opgerichte ijzer- en staalhandel al samengegaan met Diepe- veen. Het bedrijf was vanaf 1881 gevestigd in Rotter dam-zuid bij de Rosestraat. In 1982 verhuisde ODS naar industrieterrein Dierenstein in Barendrecht. Rotterdam - Een ongeveer 20-jarige jongen is er gis termiddag met een dure fiets vandoor gegaan. In een fietsenzaak aan de Overschiese Dorpsstraat in Rot terdam toonde hij belangstelling voor een zoge noemde citybike. Nadat hij een keuze had gemaakt vroeg hij aan de fietsenmaker of hij een proefritje kon maken. De winkelier stemde daarmee in en liet hem rondjes rijden over de binnenplaats. Maar ter wijl de fietsenmaker een andere klant hielp is de jon gen er met de fiets vandoor gegaan. Helievoetsluis - De politie heeft gistermorgen een totaal 'uitgeklede* BMW gevonden op de Molsboek in Helievoetsluis. De gestripte wagen was ontdaan van zijn wielen, achterruit en een deel van het interi eur. De auto bleek in Rotterdam thuis te horen, waar de eigenaar zijn vervoermiddel nog niet miste. Door Jan Booister Maassluis - HetMaassluise ambtenarenkorps ergert zich ma teloos aan onder meer vriendjespolitiek, parafencultuur, het ontbreken van personeelsbeleid, misbruik van macht, een vijandige sfeer en eilandjescultuur. Die grote onvrede heerst sinds de laatste reorganisatie op het stadhuis en bij de gemeen telijke diensten. De politiek krijgt bij alle kritiek de volle laag. Het gemeentebe stuur heeft meer vakkennis nodig en moet een cursus 'omgaan met personeel' volgen, 'zo wordt cy nisch geconstateerd in een zeer geheim rapport. Er is op weinig fatsoenlijke wijze met het perso neel omgegaan, zodat het nu ge frustreerd c-n gedemotiveerd is geraakt. Wethouder Anton Wus- trovv is de eerst verantwoordelijke bestuurder voor de reorganisatie. In het rapport wordt geopperd het aantal wethouders terug te bren gen van vier naar drie. Nu worden dingen dubbel gedaan en ont staan onduidelijkheden. Eén col legelid is tegen minder wethou ders. leert een enquete van het bureau Acta Midden Nederland, dat onderzocht hoe de reorganisa tie is uitgepakt. Het oordeel is vernietigend, leert het geheime rapport. Van de doel stellingen van de reorganisatie 'is niet erg veel terechtgekomen", constateert het bureau gortdroog. „Men is het menselijk element bij de reorganisatie vergeten." Kritiek Overige punten van kritiek: 4 Benoemingen zijn veelal ge beurd op grond van (politieke) voorkeuren en niet op basis van bewezen capaciteiten. Er bestaat onduidelijkheid over taken en verantwoordelijkheden, met willekeur tot gevolg. Het bestuur heeft te weinig con tact met de ambtenaren en de af stand is te groot. Het aantal overlegstructuren is eerder toé- dan afgenomen. Het gevormde manage mentteam werkt niet. is te ad-hoc bezig en kan zonder bezwaar wor den opgeheven. De ambtelijke top wijkt af van procedures en misbruikt zijn po sitie. Afdelingschefs worden links en rechts gepasseerd en dreigen lus sen wal en schip te vallen. De noodzaak om te 'scoren' leidt tot het wegpikken van aantrekke lijke taken. Met de interne informatievoor ziening gaat het 'op zijn best moeizaam'. Opvallend is dat het college van B en W en de gemeenteraad op veel punten de enige partijen zijn die vinden dat de reorganisatie ver beteringen heeft gebracht. Bin nen het ambtelijk apparaat wordt daar geen bevestiging van gevon den. De meeste politici zoeken bij flink wat problemen de oorzaak alleen maar bij de ambtenaren. De gemeentesecretaris is de eni ge op het stadhuis die vindt dat het werkklimaat prettiger is ge worden. Schiedam/Rotterdam - De Schiedamse ex-wethouder mr. Herman Posthoorn (PvdA, 47 jaar) is de nieuwe 'Haagse man' voor de gemeente Rotter dam. Hij is de opvolger van Jan Goeijenbier, die na een korte periode als Rotterdamse lobbyist in de Haagse politiek koos voor het bedrijfsleven. Posthoorn was tien jaar wet houder in Schiedam, met de portefeuilles Cultuur, Perso neel, Onderwijs en Sociale Za ken. De ex-kassamonteur werd wel 'de arbeider van het college van B en W' genoemd. Zelf zei hij zich er niet voor te schamen alleen de LTS doorlo pen te hebben. Later kreeg hij door zelfstudie toch toelating tot de universiteit en studeer de hij af als jurist. Hij is ook nog 'gewoon' lid van de Schiedamse PvdA-gemeen- teraadsfractie. Sinds half juni is Posthoorn in dienst van de gemeente Rot terdam, Hij is nu bezig om voor het college van burge meester en wethouders in kaart te brengen welke ambte naren van de gemeente regel matig contacten hebben met hun collega's bij de ministe ries en met leden van de Twee de Kamer. Volgens hem was Jan Goeijenbier daar nog nau welijks aan toe gekomen. De volgende stap van Posthoorn is het stroomlijnen van de con tacten met 'Den Haag'. Na de arrestatie van twee verdachten houdt een politieman het wapen op dat vermoedelijk werd gebruikt bij een overval op een ben zinestation langsrijkswegA20 bij Viaardingen.Tweemannen duwdentegen kwart voorzes gisteravond het pistool onder de neus van de pompbediende, haalden de kassa leeg en sprongen in een auto, waarin een derde man op hen wachtte. Ze reden naar Maassluis, keerden daar om en vervolgden hun weg richting Rotterdam. Esn Vlaardingse politieauto achtervolgde de overvallers. De wilde rit voerde over vluchtstroken en door rode verkeerslichten. Daarbij werden snelheden van 170 kilometer bereikt. In Schiedam-west botste de vluchtauto op enkele geparkeerd staande wagens. De drie verdachten probeerden te voet te ontkomen. Twee van hen werden opgepakt in de Bilderdijkstraat, de derde is nogvoortvluchtig. Het geld dat bij deoverval werd buitgemaakt enkeleduizen den guldens - is teruggevonden. De vluchtauto bleek België te zijn gestolen. Foto Roei Dijkstra Vlaardingen - De oproep van Groen Links in Vlaardingen om te protesteren tegen de gang van zaken rond de stankoverlast van het bedrijf Elf Atochem heeft zo'n 150 reacties opgeleverd. Groen Links noemt dat aantal 'opmerke lijk', waarmee bedoeld wordt dat hel veel is. De partij plaatste en kele weken geleden een adver tentie waarin Vlaardingers werd gevraagd steun te betuigen aan een alternatieve straf voor Elf Atochem. Deze grappig bedoelde aanpak volgde op langdurige stankoverlast als gevolg van een brand bij het bedrijf. Die leverde bijna duizend klachten op, me rendeels uit Vlaardingen. Groen Links zegt nog te overwe gen een eis tot schadevergoeding in te dienen. Het voelt zich daarin gesterkt door het vermoeden van de DCMR Milieudienst Rijnmond dal er in strijd met vergunningen is gehandeld. Dat facet kwam aan het licht na een actie van de So cialist! ese Partij. Schiedam - Een 44-jarige Schiedammer die gisteravond rond half negen in de Dr.Wibaut- straat vervelend deed tegen om standers - hij schold zomaar en gooide met zakjes water - kreeg een trap van een voorbijganger en moest als gevolg daarvan met een enkelfractuur naar het zieken huis worden gebracht. Vlaardingen - Automobilisten hebben gistermiddag op Rijks weg 20 hinder ondervonden van staaldraad en andere resten van een vermoedelijk geklapte vrachtautoband. De politie heeft de rommel opgeruimd. Onbe kend is wie de klapbandresten heeft achtergelaten. Schiedam - Een 48-jarige vrouw uit Schiedam dacht gisteravond rond half acht nog even snel op de fiets te kunnen oversteken op de Nieuwe Damlaan, maar werd daarbij aangereden door een auto, bestuurd door een 47-jarige vrouw uit Papendrecht. De fiet- ster liep een gebroken been op. Schiedam/Vlaardingen - De Schiedamse politie heeft gister avond rond kwart over zes op de Nieuwpoortweg een 34-jarige Schiedamse vrouw aangehouden op verdenking van een auto kraak. Getuigen hadden gezien dat ze op de De Brauwweg een au toradio had gestolen en hadden haar gevolgd. In Schiedam is ver der nog een auto opengebroken aan de A. van Buurenstraat. In Vlaardingen zijn auto's openge broken in de Arij Koplaan, Broek polderweg, Aalscholverlaan en Samuel Esmeijerstraat. Schiedam - Uit de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat te Schiedam is gistermiddag de col lectebus gestolen. Onbekend is wat de inhoud is en wie de dader (s) is (zijn). Uit een bedrijf aan de Algerstraat is een hogedrukspuit gestolen. Gisteren werd van de vermissing aangifte gedaan. Aan de Mgr. No- lenslaan is gistermiddag uit een kelderbox onder meer kleding en gereedschap gestolen. Aan hel Frans Rietveldpad is een motor ontvreemd, een witte Honda. Door Sander Sonnemans Vlaardingen - Als gevolg van de wateroverlast waarmee hij tijdens de hoosbuien van vorige week te kampen kreeg, heeft de 93-jarige Adriaan van der Meer alle ver trouwen in Woningbouwvereni ging Patrimonium verloren. De bewoner van de Renessehoeve wil dat de riolering onder zijn huis grondig wordt onderzocht op achterstallig onderhoud en gebre- ken. Zijn huisbaas, de woning bouwvereniging, stelt echter dat daarvan geen sprake is en weigert dc schade te vergoeden. Toen hij donderdagochtend om half vijf uit bed stapte voelde Van der Meer nattigheid. Tot zijn en kels stond hij in het water. Aan- vankelijk dacht de krasse negen tiger aan een dijkdoorbraak en vervolgens aan lekkage van de bovenburen. Ten slotte kwam hij tot de ontdekking dat de water plas in zijn aanleunwoning af komstig was uit de afvoer van zijn eigen douchecel. De weduwnaar belde zijn zoon Koos uit bed en urenlang was het tweetal met een waterzuiger bezig de zaak droog te krijgen. „En nog kan ik niet op mijn sok ken door mijn huis lopen omdat de vloerbedekking nog steeds nat is," wijst de alleenstaande Van der Meer naar de vochlplekken op het vloerkleed dat een muffe geur verspreidt. „En niet alleen ik kamp met die overlast, ook diver se buren van mij. Mijn buurman heeft zijn vloerbedekking buiten ie drogen gehangen." Zoon Koos heeft inmiddels con tact gezocht met Patrimonium, de eigenaar van de 52 aanleunwo ningen die in 1977 werden ge bouwd, om de schade af te wikke len. „Volgens mij," zegt Van der Meer jr., „is Patrimonium aan sprakelijk voor de overlast, omdai bij het rioolstelsel onder de wo ningen sprake is van achterstallig Vader Adriaan (rechts) en zoon Koos van der Meer bij de bron van alle ellende. De douche is droog gedweild maar de vloerbedek king zal voorlopig nog wel even vochtig blijven. Foto Gerrit de Heus/Roel Dijkstra onderhoud. Patrimonium heeft mij laten weten dat zij geen en kele verantwoording op zich neemt voor de schade die als ge volg van de regenval is ondervon den." „Dat klopt," zegt B. C. Neele. pro jectleider onderhoud van Patri monium. „Als het goed is heeft de heer Van der Meer een inboedel verzekering en moet de schade via zijn eigen verzekeringsmaat schappij worden geregeld. Er is absoluut geen sprake van ach te r- stallig onderhoud. De laatste keer dat iels dergelijks aan de Renes sehoeve is gebeurd, is twaalf jaar geleden. Kijk, als het nou om de haverklap voorkomt zou er iets met het riool aan de hand kunnen zijn. In dit geval is het gewoon een kwestie van overmacht." Navraag bij de directeur van ver zorgingstehuis Vaartland waarbij de aanleunwoningen aangesloten zijn, leert dat alle bewoners van het complex aan de Renessehoe ve in de collectieve verzekering die Vaartland bij de verzekerings maatschappij SOVIB heeft afge sloten, zijn opgenomen. „De polis zegt," aldus Vaartland-directeur P. van Woerden, „dat de betrok ken bewoners onder die verzeke ring vallen. Dat betekent dat de schade wordt vergoed." „De tijd zal het leren," reageert Koos van der Meer weinig uitbun dig. „Het gaat erom dat die riole ring niet goed werkt. Ook de me dewerkers van hel loodgietersbe* drijf Van Herk beweren dat het ri ool al lang vernieuwd had moeten worden. Patrimonium heeft Van Herk ingeschakeld om de riole ring, waarin een verstopping zou hebben gezeten, te repareren. Lo gisch, ze willen hun straatje schoonvegen. Een dief zegt ook niet van zichzelf dat hij een dief is." Neele van Patrimonium ziet hel anders. „Ik sluit niet uit dat er wat met het riool aan de hand is. Al leen is de vraag of hel de riolering van de gemeente of van Patrimo nium betreft." Adriaan van der Meer tenslotte: „Ik iaat het er in elk geval niet bij zitten. We moeten eerst maar eens zien wat de verzekeringsex pert van Vaartland over de situ atie zegt. Als die man de riolering laat onderzoeken en tot de con clusie komt dal Patrimonium ver antwoordelijk is voor de schade, blijf ik voorlopig met mijn ge krompen vloerbedekking opge- scheept zitten. Daar ben ik dan mooi klaar mee." VERKOOPADRESSEN Hoek van Holland De Soekelier Prins Hendrikstraat 386. Tel. 01747-6327 Hoek van Holland P. Vervenne Prins Hendrikstraat 265. Tel. 01747-2516 Maassluis Sig.magazijn Hartelust Rembrandtlaan 1. Tel. 01899-13184 Schiêdam De Blocktren! Groenelaan 99a. Tel. 010-4730525 Schiedam Tabaksspeciaalzaak Ton Jaarsma Borodinlaan 58, tel. 010-4703768 Schiedam Tabakshop Jacqueline St. Liduinastraat 55. Tel. 010-4267613 Schiedam B. P. H. Janse Broersvest 8a. Tel. 010-4268804 Schiedam Tabaksspeciaalzaak Nico Smitshoek P, J. Troelstralaan 31. Tel. 010-4703037 Vlaardingen Fa. Berco Liesveld 161. Tel 010-4349911 Vlaardingen Tabaksspeciaalzaak Nico Smitshoek De Loper 82, Tei. 010-4742997 GEEN MOOIER LOT DAN 'N STAATS LOT

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1