Waterweg 9 Minister nodigt B en W Vlaardingen uit Campagne tegen autodiefstallen Vlaardingen was centrum voor ontginning van Holland Eerste homofiele paren melden zich 'PLN-complex wordt verwaarloosd om sloop af te dwingen'; 'Herwang' bij eerste actie los m i 1:1 'Holland is vanuit Vlaardingen ontgonnen' Wilton hoopt ook op order voor reparatie QE 2 Overvallers seksclub na wilde rit opgepakt College schakelt professor in om vuilstort nog eens te bekijken §Mm Mishandeling: ziekenhuis in Negen prenten Westhavenkade Rekken met jacks geroofd Botsing bij poging invoegen Diefstal acht werphengels Overtreder gepakt Bromfietsdieven Autokraken Bi Tuinbeeld weg Rotterdams Dagblad Donderdag 20 augustus 1992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Bij hoog water is vanmorgen het Panamese vrachtschip 'Herwang* in de Waalhaven vlot getrokken- Bij de eerste po ging al kregen zeven sleepboten van Smit en Koteghet schip van Toho Line los uit de wal waar het zich eerder deze week had ingeboord nadat de hoofdmotor was uitgevallen. De dek lading was gisteren al van de 'Herwang' afgehaald en nadat het schip was 'getrimd', kon de door het Haven bedrijf gecoör dineerde actie om het schip los te trekken beginnen. Vroeg in de ochtend bereikte de 'Herwang' de plek waar het oorspron kelijk naar op wegwas: Pier 2 in de Waalhaven. Foto Jasper juinen Vlaardingen - Onderzoek van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek (ROB), dat van april tot en met juni in het binnenkort te moder niseren centrum van Vlaardingen is gehouden, heeft volgens deskundigen als belangrijkste resultaat op geleverd de bevestiging, dat het toenmalige Vlaar dingen een belangrijk centrum is geweest voor de ontginning van Holland. Het bewijs hiervoor ziet de ploeg, die onder leiding van provinciaal archeoloog drs. W, A. M. Hejsing het onderzoek uitvoerde, in het spoor dat is gevonden van een zeven meter brede gracht, die rond het gehele onderzochte terrein (taehtige are) van De Hoge Werf heeft gelegen. Hiermee wordt aangetoond hoe belangrijk deze plek was, Zo'n gracht maakt het terrein verdedig baar en dat was nodig om de opbrengst van het land, de oogst in de schuren veilig te kunnen bewaren." bevestigt voorzitter Jeroen ter Brugge van de arche ologische werkgroep Helinium uit Vlaardingen. In het Maasmondgebied is geen tweede van zo'n door een gracht omgeven terrein aangetroffen. Tijdens het onderzoek zijn ook resten gevonden van een boerderij, die al in de ijzertijd (ca.200 v.Cbr) heeft gestaan op deze plek, die door dichtslibbing van een kreek hoger lag in het door water overheers te landschap. Schleda m - Als Wilton Fijenoord de order krijgt voor de annual survey van de Queen Elizabeth 2, zit daar mogelijk veel meer aart vast dan alleen het nalopen van motoren en het overschilderen van de 'scheeps huid. De woordvoerder van de werf bevestigt dat Wil ton ook goede kans maakt opdracht te krijgen voor volledige reparatie van het schip, dat enkele weken geleden bij Cape Cod voor de kust van Amerika op een rif liep. Het schip ligt nu voor onderzoek en een noodreparatie in een droogdok in Boston. „Maar ik heb begrepen dat de schade tegenvalt," aldus Wil ton-woordvoerder Van Doom. Als de QE2 goed ge noeg wordt bevonden om de reis over de Atlantische Oceaan te maken, is volgens Van Doorn de kans groot dat de rederij besluit de volledige reparatie in Europa te laten uitvoeren. Naast Wilton en de Ham- burgse werf aast ook Harland Wolff in Belfast op de superorder. De afgelopen week werd bekend dat de romp van de QE 2 mogelijk door de aanvaring is ontzet. L, Kacha- rian van de Nationale Veiligheidsraad voor Trans port in de Verenigde Staten bevestigt dat. „Het lijkt erop dat de kiel is verbogen toen het schip op een rif liep. Maar ik denk rüet dat er sprake is van onherstel bare schade." Als de romp inderdaad is ontzet, zuilen de reparatiekosten vele malen hoger uitkomen. Inmiddels is tijdens een hoorzitting gebleken dat de schuld van de aanvaring mogelijk toch niet in de schoenen van de dienstdoende loods kan worden ge schoven. De loods, John Hadley, had weliswaar het commando over het schip, maar zes minuten voor de aanvaring had kapitein Robin Woodall hem 'overru led' en de stuurman opdracht gegeven de koers tien graden te wijzigen. De kapitein zou dat hebben ge daan omdat hii vond dat de loods het schip te dicht langs de kliffen stuurde. De woordvoerder van Wilton verhult niet dat de werf meer dan gebruikelijke belangstelling heeft voor de order. „Niet alleen voor het werk dat het oplevert. Het zou ook uit het oogpunt van publiciteit een gou den greep zijn, voor Wilton en voor de Rotterdamse haven." Op Tweede Pinksterdag bezocht de QE 2 voor het eerst sinds vele jaren weer de haven van Rotterdam. Duizenden mensen liepen toen uit om het fraaie schip te bewonderen. Als Wilton de order krijgt, zou de reuzin de hele maand november in Schiedam liggen. „Een geweldige trekpleister, we kenlang," glundert de woorvoerder van Wilton. De Queen Elizabeth zou weken lang een trekpleister kunnen worden in Schiedam. Archieffoto Gorinchem - De politie heeft gisteravond na een overval op een seksclub aan de Oude Lombardt- straatin Gorinchem en een achtervolging drie perso nen aangehouden. Een 25-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats en een 35-jarige Zwijndrech- tenaar, die betrokken waren geweest bij de overval, Vlaardingen Minister Alders den liever gezien dat de bewinds- (Milteu) heeft het Vlaardingse man naar Vlaardingen was geko- college van burgemeester en men om over het omstreden punt te praten. Maar daar heeft de mi- wethouders uitgenodigd om te komen praten over de -vuil stort die ten westen van Vlaar dingen moet komen. Dat ge sprek vindt op donderdag 3 september plaats in het mi- nisterie van Vrr-m (Volkshuis vesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu). De Vlaardingse bestuurders had- nister geen tijd voor. Bekeken wordt nog of bij het gesprek de fractievoorzitters uit de gemeen teraad aanwezig kunnen zijn. De minister heeft iets meer dan een maand geleden het Kroonbe- sluit genomen om Vlaardingen te verplichten een heel grote vuil- stortlokatie te accepteren. Daar moet tot het jaar 2005 bouw- en sloopafval en daarmee vergelijk baar vuil kunnen worden gestort. Vlaardingen vreest onder meer veel stankoverlast. Het onderhoud met Alders is één van de strohalmen waaraan poli tiek Vlaardingen zich vasthoudt om de realisering van de vuilstort te voorkomen. Een andere vormt het advies dat is gevraagd aan professor Van Wijnen, specialist in bestuurskunde en staatsrecht. Hem is verzocht na te gaan of Vlaardingen nog middelen heeft om zich te verzetten. Volgens de juristen op het stadhuis is dat niet het geval, maar B en W willen het zekere voor het onzekere nemen. Mocht dit advies negatief uitpak ken, dan zal het college van bur gemeester en wethouders nader bekijken wat de bestuurlijke op stelling moet worden. Daarbij is de keuze: negeren van de aamrij zing om de vuilstortlokatie in te richten of het werk toch uit te voe ren. In het eerste geval gaat de provincie aan de slag en stuurt Vlaardingen de rekening, in het tweede geval kan de gemeente mogelijk nog invloed uitoefenen op bijvoorbeeld de duur van de stort, de hoogte ervan, de wijze van aanvoer van vuil en meer van dit soort zaken, aldus verantwoor delijk wethouder mr. Ton van der Steen (Ruimtelijke Ordening). Hij hoopt uiteraard eerst op een positieve uitkomst van het ge sprek met minister Alders, alhoe wel hij zich realiseert dat de kan sen zeer. zeer klein zijn. „Maar het is een van de laatste sprieten waaraan we ons kunnen vastgrij pen. En die kans moeten we dan niet laten lopen." Vlaardingen - Eén minuut. Meer heeft een professional niet nodig. „Ongeacht de beveiligingsmidde len: als een dief jouw auto wil, krijgt hij 'm." De voorlichter van de Centrale Recherche Informa tiedienst hoeft de cijfers er maar bij te pakken om zijn bewering te staven. In Nederland werden vorig jaar 22.519 personenauto's gestolen, een tlink aantal daarvan door ge organiseerde criminelen. Onge veer 14.000 voertuigen werden te ruggevonden nadat ze waren ge bruikt voor een plezierritje of als vluchtwagen bij een overval. De rest verdween spoorloos, waar schijnlijk over de grens en ver moedelijk voorgoed. Sinds de val van de Berlijnse Muur zit er een sterk stijgende lijn in het aantal autodiefstallen. De vraag naar westerse auto's in landen als Tsjechoslowakije, Po len en de voormalige DDR is enorm. „Auto's zijn daar snel ver zilverbaar. Easy money," aldus het jaarverslag van de CRI. De meest gestolen merken: VW Golf en Opel Kadett. Degelijke auto's zijn onopvallend omdat er zoveel van rijden. Mercedessen zijn ook in trek, vanwege hun hoge han delswaarde. Vrijwel gelijktijdig met Oost-Eu ropa is een nieuwe markt ont staan in het Midden-Oosten. Met name in Koeweit. De Golfoorlog heeft een groot gat geslagen in het wagenpark van het oliestaat je. Dat gat wordt opgevuld met ge stolen auto's uit Europa. Vooral Franse merken als Peugeot en Als een dief jouw auto wiï, krijgt'iehemr' aldus hetCRI. Foto Roel Dijkstra Renault zijn daar erg gewild. De provincie Noord-Holland (Am sterdam) is in Nederland de be langrijkste leverancier van gesto len personenwagens. De tweede plaats in de statistieken van de CRI wordt ingenomen door Zuid- Holland. Daar verdwenen vorig jaar bijna 5000 auto's. De politiekorpsen in het Water weggebied maken zich ernstig zorgen om dit verschijnsel. Een voorlichtingscampagne moet voorkomen dat de cijfers blijven stijgen, want autodiefstal is aan de orde van de dag en bezorgt de politie handenvol werk. In Vlaar dingen werden tot eind juli 98 ge vallen gemeld, in Schiedam tot eind mei al 115. In Maassluis valt cn eer, 25- jsngc man uit Gorinchem die r auto achtervolgde, zijn opgepakt en in verzekering gesteld. Door Ben van Haren Vlaardingen - Resten van een boerderij van twee eeuwen voor Christus, een zilveren munt uit de Romeinse tijd. een mantelspeld uit de twaalfde eeuw en complete stukken middeleeuws aardewerk. Dat zijn enkele vondsten, die bij de opgravingen aan de voet van het Liesveldviaduct zijn gedaan. Het onderzoek van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodem onderzoek (ROB), dat van april tot en met juni in Vlaardingen is gehouden, heeft echter volgens deskundigen als belangrijkste re- sultaat opgeleverd de bevesti ging, dat het toenmalige Vlaar dingen een belangrijk centrum is geweest voor de ontginning van Holland. De belangrijkheid van 'De Hoge Werf, zoals het tussen het Van Schravendijkplein en de Joubert- straat gelegen terrein aan de Markgraaflaan al in oude stukken wordt genoemd, is tijdens het re cente onderzoek aangetoond. Je roen ter Brugge, voorzitter van de archeologische werkgroep Helini um uit Vlaardingen. die met an dere leden aan de opgravingen heeft deelgenomen, bevestigt een en ander. „Al in de ijzertijd, circa 200 voor Christus, was op die plek een klei- rug aanwezig. Een dichtgeslibd stuk kreek waarop een boerderij heeft gestaan. Wij hebben daar van resten gevonden. Standgrep pels van de wanden van een boer derij en greppels rond akkers. Ook hebben we bevestiging ge kregen van bewoning in de Ro meinse tijd. van 0 tot 250 na Christus," De meest belangwekkende vondst vinden hij en provinciaal archeoloog drs. W. A. M. Hessing, die de leiding in Vlaardingen had, en veldtechnicus G. van Haaff van het ROB echter het spoor van een zeven meter brede gracht, die rond het gehele terrein (taehtige are) van De Hoge Werf heeft gele gen. Ter Brugge: „Hiermee wordtaan getoond hoe belangrijk deze plek was. Zo'n gracht maakt het ter rein verdedigbaar en dat was no dig om de opbrengst van het land, de oogst, in de schuren veilig te kunnen bewaren. In het Maas mondgebied is geen tweede van zo'n door een gracht beschermd terrein gevonden en dat geeft de belangrijkheid aan van de 'curtis' of het Hof van Vlaardingen. Overigens is die gracht al in de dertiende eeuw buiten gebruik geraakt en is op de kaart van Pot ter nog maar een slootje te zien." De Helinium-voorzitter verwijst hiermee naar de oudst bekende tekening van Vlaardingen, de uit 1575 daterende tekening van landmeter Janszn Potter. Al eerder kwamen na bestuderin gen van schriftelijke bronnen uit de Middeleeuwen historici en amateurarcheologen tot de con clusie, dat op. last van Hollandse graven vanuit het toenmalige Vlaardingen het woeste veen- landschap werd ontgonnen. Door het graven van sloten en greppels werd, na verwijdering van het aanwezige broekbos, het land ge schikt voor veeteelt en akker bouw. De in het landschap hoog gelegen Hoge Werf was de centra le ontginningskern. De gevonden brede gracht geeft de bijzondere status aan van deze plek. Het ROB concludeert, dat de resulta ten van de opgraving in Vlaardin gen een waardevolle bijdrage vormen aan de kennis over de wordingsgeschiedenis van het Graafschap Holland, waarvan nog maar weinig bekend is. Enkele vondsten, tekeningen en foto's van de opgraving zullen, met toelichting, te zien zijn in hel infocentrum voor de vernieuwing van het Liesveld dat volgende maand wordt geopend onder het Liesveldviaduct in de voormalige winkel van Papoen. de schade nog mee: 7 gestolen au to's sinds begin dit jaar. Paal en perk stellen aan autodief stallen cn auto-inbraken is een belangrijke prioriteit voor de poli tie geworden. Zowel om de eige naren te beschermen als om de werkdruk op het bureau te ver lichten. Want ook met de registra tie van auto-inbraken gaan mas sa's tijd verloren. Alweer spreken de cijfers voor zich: 485 gevallen in Schiedam in de eerste vijf maanden, 571 in Vlaardingen tot en met juli (De Maassluise statis tiek is opnieuw bescheiden: 46 auto-inbraken tot op heden). Zoals uit de opmerking van de CRI-woordvoerder al blijkt, be staan er geen afdoende middelen tegen dieven die het op een be paalde auto hebben gemunt. Toch meent de politie dat de eigenaar de risico's wel kan beperken. Of dat het de dief zo moeilijk moge lijk kan worden gemaakt, zodat hij meer tijd dan anders nodig heeft - wat de kans vergroot dat hij wordt betrapt of op de vlucht gejaagd. Enkele tips uit de voor lichtingscampagne tegen dief stal: zet de wagen altijd op het stuurslot, parkeer 's nachts liefst op een goed verlichte plek, schaf een beveiligingsslang aan die tus sen stuur en gaspedaal wordt ge monteerd. Om auto-inbraak te voorkomen blijven de oude advie zen van kracht: haal altijd alle kostbare spullen uit de wagen en graveer de postcode in de radio apparatuur. Alle tips en adviezen staan keurig op een rijtje in de fol der 'Diefstal van en uit auto's', die verkrijgbaar is op het politiebu- Schiedam - Op het Schiedamse stadhuis hebben zich twee homo fiele stellen gemeld om te 'trou wen'. De aanmeldingen volgen op het besluit van de gemeenteraad om een samenlevingsregister in te stellen. Dat gaat overigens pas volgende maand van start. Dan worden ook meer aanmeldingen verwacht. „Zeker omdat omlig gende gemeenten als Vlaardin gen en Rotterdam een dergelijke voorziening niet kennen," aldus chef bureau Burgerlijke Stand J. Stavenuiter. Sterker, Schiedam is de eerste ge meente in het Rijnmondgebied die is overgegaan tot de instelling van een samenlevingsregister. De enige voorwaarde die aan paren wordt gesteld is dat men bij de no taris een samenlevingscontract heeft laten opstellen. Schiedam berekent voor de plechtigheden, die uiterlijk iden tiek zijn aan echte trouwpartijen en dus ook in het historische stad huis plaatsvinden, dezelfde tarie ven -als bij huwelijksvoltrekkin gen. Dat betekent dat men op woensdagmorgen (10.00 uur) en donderdagmorgen (09.00 uur) gratis terecht kan. Op andere da gen varieert het tarief van 62,50 tot 780,- (zaterdagmorgen). Het samenlevingsregister heeft geen juridische waarde. „Wel een emotionele," aldus Stavenuiter. „En de bedoeling is ook de Haag se politiek onder druk te houden om de wet aan te passen. Het is dus niet alleen spel." In Schiedam trouwen jaarlijks zo'n vijfhonderd paren. Dat levert de gemeente ruwweg anderhalve ton op. Daar staan weer onder- houds- en administratiekosten te genover. Maassluis - De politie in Maas sluis heeft gisteravond een 40-ja- rige Maassluizer aangehouden die zijn 24-jarige vriendin had mishandeld. Laatstgenoemde had zulke ernstige verwondingen dat ze moest worden overge bracht naar hel Holy-Ziekenhuis. De mishandeling vond plaats in de Adriaan Brouwerstraat. Vlaardingen - Opnieuw zijn ver keerd parkerende automobilisten gisteravond op de Westhavenka de in Vlaardingen op de bon ge gaan. Surveillerende agenten schreven negen prenten uit. Sinds enige tijd treedt de polite daar vaker op tegen verkeerd par keren. Maassluis - Uit een kledingzaak aan de Noordvüet in Maassluis zyn vannacht twee rekken met le ren jacks gestolen. Met een trot toirtegel was de winkelruit inge gooid. Schiedam - Een 63-jarige auto mobilist heeft gistermiddag op de Koemarkt in Schiedam een bot sing veroorzaakt met een bus. Hij had rechts ingehaald en wilde nog even snel invoegen. Schiedam - Uit een kelderbox zijn aeht werphengels gestolen. Dat gebeurde in de Loeffstraatte Schiedam. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft een 19-jarige Vlaardin- gers opgespoord die van flink wat zaken wordt verdacht. Hem wordt autodiefstal verweten, een snor fiets te hebben gestolen, in een onverzekerde auto te hebben ge-( reden en in Schiedam te hebben ingebroken. pol Scl lijs tec aan het Ma; een „Zo veri het wer lijkt recc real het Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft twee Rotterdamse jon gens van 15 en 16 jaar opgepakt op de Zwanensingel op verden king van de diefstal van een bromfiets op de Kethelweg. In to taal werden vier Rotterdamse jon gens aangehouden, maar twee er van bleken met de zaak niets te maken te hebben. Schiedarn/Vlaardingen - In Schiedam zijn auto's opengebro ken op de Horvathweg, de. Groenelaan en de Hargalaan. In het laatste geval werd een vide orecorder en gereedschap gesto len. Gisteren werd aangifte ge daan. Dat gebeurde in Vlaardingen me: een autokraak aan de Watersport weg. Die auto was gedurende vijf minuten verlaten, in welke tijd de autoradio werd gestolen. .Met uwk Box hcoi aan ben Vele ■het was miln hoef Xedi zo b were de ei Dit 1 nen ze re tlijii blijv vele gaan den Moei trokl men- Zou cont. vreci< noen De J ande in zj slap. vuilr meet hoon j over den 1 Reu. i gcac l schei Vdc hi een voor begrj M Schiedam - Uit een voortuin aan de Polderweg in Schiedam is een» beeld gestolen. Daar heeft men; flink voor moeten sjouwen, want. het beeld weegt zestig kilo. De, dieven stalen tevens een fiets. Door Wesse] Penning Vlaardingen - De bewoners van het PLN-complcx in de Vlaar dingse Westwijk voelen zich „ge passeerd en gediscrimineerd" door de gemeente. In een pas ont worpen vernieuwingsplan van hun wijk vinden zij hun wensen nauwelijks terug. De bewonersor ganisatie: „De gemeente probeert stelselmatig het leefklimaat hier te verslechteren, zodat ze op den duur kan gaan slopen." In het buurtcentrum aan de Prof. Teldcrsstraat is aan de muur een foto van een net gerenoveerde flat gehangen. Er boven staat: „Dat is mooi hè Dit zijn ook PLN-wnnin- gen, dus zo kan het ook." De foto is in Delft genomen. Als het aan de bewonersorganisatie ligt, wordt zo'n plaatje binnenkort ook geschoten van de flats aan de prof. Rutgersstraat. Alleen zal de gemeente dan eerst moeten over gaan tot een renovatie. Voorzitter Aad van Embden van de bewonersvereniging: „En dat zit er dus net niet in. Het is al twaalf jaar geleden dat de PLN- flats een kwastje verf hebben ge had. En ook ander onderhoud blijft al heel lang uit. De huren gaan wel omhoog, maar we krij gen daar niets voor terug. Wist u dat deze wijk een experiment is in het kader van de sociale vernieu wing? Wij merken d'r niets van. Buurtbeheer? We hadden eens een wijkagent nodig en toen was hij d'r niet. Hij was als ME'er ac tief. ergens anders in het land. We vragen al jaren om aandacht, die we niet krijgen. Deze wijk wordt verwaarloosd en verpaupert zo vanzelf." Volgens Van Embden is dat nu juist wat de gemeente beoogt om een - samen met het Rotterdamse adviesbureau Stad ontwikkeld - plan uit te voeren. Het voorziet grofweg in een bebouwing van de vele groene plekken in de West- wijk, een sloop van nogal wat huurflats en een aantal leegstaan de scholen aan de Rutgersstraat, de bouw van vrij dure huur- en koopflats aldaar en de zogenaam de 'ontsluiting' van de Prof. Rut gersstraat. Deze straat moet zo doende een belangrijke verbin dingswee worden met het sta tionsplein, waardoor de nu zo drukke Dr. Wiardi Beckmanssin- gel - waar nu nog twee buslijnen overheen gaan - grotendeels kan worden ontlast en een 'hoge kwa liteitsrenovatie* kan ondergaan. Met andere woorden: de gemeen te wil ook de hogere inkomens groepen naar dit gedeelte van de Westwijk lokken. Verrassend, dat wel, vindt de be wonersorganisatie het plan. maar dat kan cynisch worden opgevat. Van Embden; „We hebben hier ie mand van bureau Stad gehad, die gewoon lyrisch was over deze wijk. Hij zag alle mogelijkheden om met wat opknapwerk van het PLN-complex weer een leuke wijk te maken." Bureau Stad tevreden, de bewo nersorganisatie tevreden, want die zag wel iets in het bebouwen van de vele groene ruimtes. Maar toen het uiteindelijke plan werd gepresenteerd, vonden de bewo ners daarin plotseling grootse sloopplannen cn de voorgestelde ontsluiting van de Prof. Rutgers straat. „Waarschijnlijk is die me neer van Stad gehersenspoeld op het gemeentehuis," zegt Van Embden koel. „In ieder geval is in het uiteindelijke plan amper aan ons gedacht. Ik vraag me af waar om die onderzoeker van Stad met ons gepraat heeft. Hij had zich die tijd kunnen besparen." Willem Veenman, ook een bewo ner van het PLN-complex: „De Rutgersstraat zal met deze plan nen een racebaan worden en dat zal het imago van deze wijk ook niet ten goede komen. Zo maak ie deze wijk toch niet aantrekkelijk. De gemeente moet niet zeggen dat deze flats zo moeilijk te ver- Be 't huren zijn. Ik ken veel mensen die hier wel willen wonen, maar dan wel met wat renovatiemaatre-, gelen. Een gesloten ingang met- intercom en een lift kunnen al heel wat verbeteren. Veel jonge ren, die hier ooit geboren zijn, zul len dan wel terugkeren. Het kan hier fijn wonen zijn tussen al dat groen. Ik woon hier toch ook al ze* venentwintig jaar." j De gemeente heeft de bewoners S per brief toegezegd dat ze 'even- tueel' schriftelijk kunnen reage- j ren op de plannen en dat ze in het najaar bij gesprekken over de uit- werking van het plan zullen wor- den betrokken Maar daarin be- staat bij de bewonersvereniging weinig vertrouwen. Men beraadt i zich al over protestacties

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2