Waterweg 9 Problemen muziekschool voorbij Promenadeconcert en miss-verkiezing trekkers 20ste Haring- en Bierfeest Therapie: Dode Zee-bad in Vlaardingen O c Groots monument in klein pand Kort geding Degens afgeblazen Gemeente Maassluis komt alsnog met volle pond over de brug Zilver voor Rob Verkerk E fN Tijger Boris verlost van gezwel aan kaak NS krijgt maandag protest-handtekeningen Weer bijzondere actie van Delta voor personeel Komend weekeinde 2600 rashonden in Ahoy' Indoor skiën in Alexanderpolder Ërand in flat Bromfietsdieven aangehouden Goederen weg uit kampeerauto Doorgereden Babbeltruc Man wil auto niet weghalen Autokraken Hennepplanten Slaande ruzie j bi j telefoneren Verkeerslicht omgereden s h I I d' P1 Rotterdams Dagblad Dinsdag 25 augustus 1992 Regio Waterweg Westhavcnplaats 22 3131 BTVlaardingen tel 010-234 0055/fax 4349754 Rotterdam - Dierenarts W. Schaftenaar had twee Vrijdag nog uur nodig voor het verwijderen van een gezwel aan lag 'ie ver- de kaak van de 19-jarige tijger Boris in diergaarde doofd op de Blijdorp. Het dier heeft de operatie goed doorslaan, operatieta- Gis'.eren paarde de fokman van de Sumatraanse tij- fel, maar gers alweer. Of het gezwel goed- dan wel kwaadaar- gisteren dig is. moet laboratoriumonderzoek nog uitwijzentoonde Het gezwel dat de dierenarts moest weghalen, had de Blijdorp tij- grootte van een kleine biljartbal. Wanneer het aan ger Boris het bot was vastgegroeid, had Boris afgemaakt moe- weer meer ten worden. Gelukkig zat het gezwel helemaal 'los' dan de nor en kon Schaftenaar het makkelijk verwijderen. male be- Yoor de operatie werd tijger Boris in zijn verblijf met langstelling hulp van een blaaspijp met een verdovingspijltje voor één suffig gemaakt. Direct daarna kwam hij aan een van zijn anaesthesie-apparaat. Per brancard is het dier naar vrouwtjes, de operatiekamer gebracht. Foto Paui stoik/ ANP Rotterdam - Bewoners van de Rotterdamse Prove nierswijk zullen de in de wijk verzamelde handteke ningen als protest tegen het 's nachts afsluiten van de reizigerstunnel van het Centraal Station, komen de maandag aan de Nederlandse Spoorwegen aan bieden. De bewoners vinden dat zjj door de maatre gel van de NS worden gedupeerd omdat hen een vei lige route van en naar het stadscentrum wordt ontno men. De handtekeningen zuilen maandagmiddag om 13.00 uur worden aangeboden aan assistent-rayon- managtr Verkoop J. Krijgsman. Rotterdam - Het Deltaziekenhuis gaat opnieuw op een bijzondere manier proberen een einde te maken aan het personeelsgebrek. Het psychiatrische zie kenhuis gaat voor het eerst campagne voeren via de twee regionale radiozenders en zal tegelijk personeel gaan werven via de huis-aan-huisbladen. Psychiatrische ziekenhuizen kampen al jaren met grote problemen bij het werven van personeel. Met name in de Randstad is het personeeisaanbod vele male kleiner dan de vraag. Het Deltaziekenhuis heeft al enkele malen eerder succes gehad met zijn bijzondere campagnes. Dit voorjaar nog werd het eigen personeel ingezet met T- shirts en autostickers. Deze actie leverde 34 leerling verpleegkundigen op voor de in september begin nende B-opleiding. In 1990 bood het ziekenhuis 4000 gulden aan mensen die aan de opleiding wilden be ginnen. Eerder heeft Delta het personeelstekort pro beren te bestrijden door mensen te werven in Belgie, In december kan er weer een nieuwe groep leerlin gen met de opleiding tot B-verpleegkundige begin nen. Delta richt zich nu in het bijzonder tot de groep spijtoptanten en herintreders, die alsnog kiezen voor een gerichte beroepsopleiding of na een andere loop baan nu in de gezondheidszorg willen gaan begin- Rotterdam - De kynologenclub Rotterdam houdt ko mend weekeinde voor de vijftiende maal haar jaar lijkse internationale rashondententoonstelhng m Ahoy". Over twee dagen verdeeld ontvangt de club ongeveer 2600 honden en hun baz(inn)en uit heel Europa. Op de tentoonstelling komen fokkers en eigenaren, bij elkaar met het doel hun hond door een deskundi ge. de keurmeester, te laten beoordelen. Zo kan de fokker tol een selectie komen van de beste exempla ren van een ras die voor zijn 'fok' belangrijk kunnen zijn. Van ieder ras is een standaard opsteld door het land van oorsprong. Daarin staan de kenmerken van het ras duidelijk omschreven. Bezoekers kunnen kennis maken met een grote va riëteit aan rassen. Dit jaar verwacht de organisatie dat zon tweehonderd verschillende rassen vertegen woordigd zijn. Op zaterdag komen de volgende rasgroepen aan bod: herdershonden, kees- en poolhonden. lopende jachthonden en dashonden, pinschers en schnau- zers en windhonden. Op zondag is het de beurt aan de dogachügeti. gezelschapshonden, terriërs, staan de jachthonden, spaniels en retrievers. Verdeeld over vier hallen staan stands waar bezoe kers geïnformeerd kunnen worden over voeding en verzorging van hun hond. Ock is er de mogelijkheid om met behulp van een computer te bepalen welke hond in theorie het beste bij iemand past. Verder zal op zondagmiddag de finalewedstrijd gedrag en ge hoorzaamheid worden gelopen. Gedurende het hele weekeinde zijn verschillende demonstraties te zien. Rotterdam - Voor de geneugten van de wintersport is een reis naar Oostenrijk of Zwitserland niet meer nodig. Indoorskièn is een veel goedkoper alternatief. Wie met deze sport ral kennismaken, kan op zondag 6 september een bezoek brengen aan het indoor-ski- centrum aan de Folkert Elsingastraat 11 in Rotter- dam-Alexandcrpolder. Er worden ski- en snowboard- demonstraties gegeven. Volgens de organisatoren heeft indoor skiën grote voordelen boven gewoon skiën: altijd binnen, dus nooit last van slecht weer, een valvrije skipiste, privéles en een zeer hoog leer rendement. Een kennismakingsles kost 35 gulden per persoon. Maassluis - De problemen voor de Streekmuziekschool (voor Vlaardingen, Schiedam en Maas sluis) zijn voorbij. De gemeente Maassluis zal alsnog de volledige bijdrage op tafel leggen, te weten 406.G00 gulden. Daarmee is het voortbestaan van de muziek school verzekerd. Tijdens de raadsvergadering van vorige maand werd nog besloten bezwaar aan te tekenen tegen de verhoogde bijdrage aan de streek muziekschool. Die bijdrage ging voor Maassluis omhoog van 382.000 naar de al genoemde 406.000 guiden. Afhaken van Maassluis zou betekenen dat Vlaardingen en Schiedam ook minder zouden storten in de kas van de muziekschool. Volgens de afgesproken verdeelsleutel zou een Maasslutse bezuiniging van 35.000 gulden betekenen dat Vlaardingen en Schiedam elk op hun beurt het dubbele hiervan, dus 70.000 gulden, zouden korten. De Maassim se gemeenteraad be sloot vorige maand tegen de ho gere bijdrage te protesteren bij Gedeputeerde Staten. al dus de inmiddels vertrokken wet houder Liesbeth Snoeck. „later mogelijke problemen te voorko men". De wethouder, toen: „Als bij de begrotingsbehandeling blijkt dat we het gevraagde be drag niet kunnen ophoesten, staan we voor het blok." Inmiddels is gebleken dat Maas sluis nog financiële ruimte heeft om een hogere bijdrage aan de muziekschool te kunnen betalen. Daarom besloot het college van b en w de gemeenteraad voor te stellen alsnog de hogere duit in het zakje te doen. De gemeente raad mag zich in de september- vergadering opnieuw over de zaak buigen. De bijdrage betreft de begroting voor 1993. Daarop is een tekort van 1,9 miljoen gulden te zien, voornamelijk veroorzaakt door gestegen personeelslasten (78 procent). Vlaardingen - Een Haring- en Bierfeest als vanouds op de eerste zaterdag in september met een kindervrijmarkt. activiteiten van wihkeliers, dansdemonstraties, brandspuitwedstrijden, een play back-show en optredens van be kende Nederlandse artiesten. Al leen dit jaar met één verschil: het feest wordt voor de twintigste keer gehouden en daarom mag de vrijdagavond ook meedoen. De Oude Haven is op wijdag avond 4 september de lokatie voor een groot promcnadeconeert waarin beroemdheden als de pia nist Louis van Dijk en de Ameri kaanse bariton Michael Ryan zul len schitteren. De Douaneharmo nie onder leiding van Jaap Koops opent samen met Louis van Dijk het openluchtconcert op het drij vende ponton in de haven. Zo'n 35 oude zeilschepen met ge hesen. verlichte zeilen moeten voor een gepaste sfeer zorgen. Een oproep van de organisatie aan de bewoners van de Oude Ha ven cn omgeving: „Geef ook uw pand een leuk aanzien door sfeer volle verlichting zodat de omge ving er feestelijk uitziet." Het twintigste Karing- en Bier feest wordt zaterdag om elf uur geopend bij het koffiehuis. Aan gezien Vlaardingen op 5 septem ber even zonder burgemeester zit - Van Lier vertrekt op 1 septem ber - hijst loco-burgemeester J. Ranshuijsen de Haring- en Bier- vlag. AanKomend burgemeester L.W. Stam. die Van Lier in zijn functie als beschermheer van de Stichting Haring-en bierfeest op volgt, zal hierbij aanwezig zijn. Het Engelse duo Grant and For syth verzorgt na de opening een optreden. Miss Achter het bestaan van de paar denmarkt is dit jaar een punt ge zet. Wat wel zijn tweede editie mag beleven, is de Miss Haring- Irene van Moors: Telekids op Haring Bierfeest Archieffoto en Bicrverkiezing. Inmiddels hebben al 28 V! a a rdi ngse schonen zich ingeschreven. Wie nu nog mee wil doen. moet snel zijn, want zaterdag 29 augustus wor den in zaal Prikkewater de 20 meisjes geselecteerd die tijdens het Haring- en Bierfeest met elkaar de concurrentiestrijd aan gaan. De verkiezing bestaat uit vijf ronden waarvan de winnares sen om vier uur 's middags in de finale op de Korte Hoogstraat staan. Tussendoor zijn er mode shows en Rita Young met arties ten. Nog een paar toppers: op het veer- plem is er van alles te beleven voor de 'kids' van Vlaardingen. Irene Moors presenteert daar haar Telekids Roadshow: zang en dans, spelletjes en een talenten jacht. Op het muziekpodium in de Oude Haven speelt het orkest The Evergreens met optredens van Donna Lynton. Frank Ashton en Maywood. Een tiental toppers uit de vaderlandse showbiz luis tert de presentatie van personen auto's van Vlaardingse autodea lers op bij de Prinses Julianabrug. De Oude Markt doet een stapje te rug in de tijd met traditionele kunstzinnige activiteiten en cu riosa. Liefhebbers kunnen zich laten portretteren door amateur tekenaars cn schilders. De ge schiedenis van het Haring- en Bierfeest wordt uit de doeken ge daan in de hal van het oude stad huis. Bij de vernieuwde Stadsgehoor zaal op de stoep staat Pantijn: de poppenkast van de Dam in Am sterdam. The Amazing Stroopwa fels zijn !s middags van de partij in de Waalstraat. Een toevallige bijkomstigheid is dat de laatste dag van de najaarskermis op het evenemententerrein aan de Hofiaan samenvalt met het Ha- ring- en Bierfeest. Een extra at tractie dus. Vrijwilligers voor diverse werk zaamheden zoals het controleren van kramen, het hijsen van vlag gen en het plaatsen van wegver sperringen kunnen zich nog aan melden bij Peter van Nielen, tele foon 4746858. Rob Mars bij een van de ligbaden. 'Twee keer per jaar een strand vakantie van een maand is zeer kostbaar.' Foto Roel Dijkstra Schiedam - Ook kleine pandjes kunnen een monumentale waar de hebben Dat is de Schiedamse visie op de Open Monumenten dag. Voornaamste trekpleister van dit landelijke evenement op zaterdag 12 september is in de Je- neverstad een arbeiderswoning. Niet zomaar eentje, overigens: het gaat om een historisch pandje aan de Fabristraat, in een com plexdat te boek slaat als de eerste hoiuaio woningbouw in Schiedam. Het huisje dateert uil het begin van deze eeuw. Aan de buitenkant bevindt het pandje zich nog in de oorspronke lijke staat. Binnen is de indeling in de loop der jaren gewijzigd, maar dankzij meubels en ge bruiksvoorwerpen van circa 1900 wordt toch een redelijk authentie ke sfeer opgeroepen. Bezoekers kunnen er een expositie bekijken over de geschiedenis van de so ciale woningbouw in Schiedam. Tweede uitzonderlijke monu ment in Schiedam is het drinkwa terpompstation aan het Boer- haaveplem. Hier zijn gasmotoren te zien die uniek zijn in de hele wereld. Ze werden in 1986 opge knapt in samenwerking met de fabrikant Deutz MWM Motoren. Voor het de rest zijn belangrijke monumenten van de stad voor be zichtiging opengesteld, zoals het proveniershuis, de St. Jorisdoe- len en de Singelkerk. Een paarde- trammetje vervoert de bezoekers van het pompstation naar de Fa bristraat. Ook in Vlaardingen rijdt op 12 september een paardetram. De haven vormt die dag de centrale attractie, daar ligt immers het hart van de Vlaardingse (visserij) historie. De Vlaardingse monu mentendag staat verder in het te ken van het 25-jang jubileum van de plaatselijke historische vereni ging. die vijftig info-panelen over interessante plekken en panden schenkt aan het gemeentebe stuur. Molen De Hoop aan de Zuiddijk vormt de spil van de Maassluise monumentendag. Volgens plan zou tegelijkertijd het 200-jarig be staan van de molen gevierd wor den. maar inmiddels is komen vast te staan dat De Hoop al meer dan 300 jaar oud is. De juiste leef tijd wordt op 12 september be kend gemaakt. Behalve de molen, zijn in Maassluis nog acht monu- emtnen te bezichtigen. Ze zijn herkenbaar aan zwart-gele vlag gen op de gevels. Vlaardingen - Het kort geding dat gisteren voor de Rotterdamse rechtbank had moeten dienen om een einde te maken aan een ai maanden durend confiict bij spe- cerijenfabnek Degens in Vlaar dingen is met doorgegaan. De ad vocaten van de Degens-directie en de Dienstenbond FNV bereik ten op het laatste moment een ak koord. Daarmee is het conflict echter nog niet uit de wereld. De overeenkomst houdt in dat de bond afziet van blokkades en be zetting van h^t bedrijf De oor zaak van alle problemen, name lijk de vraag of Degens de afde ling Expeditie en Magazijn gaat uitbesteden, is daarmee evenwel niet opgelost. De directie wil uit kostenoverwe gingen de afdeling overdoen aan een gespecialiseerd bedrijf de Dienstenbond vindt dat de afde ling l Degens moet blijven. Uit besteding kost acht werknemers hun baan. Twaalf anderen zullen dan worden overgeplaatst. In to taal werken er 8(1 mensen bij De gens. „Feitelijk verkeren we nu in pre cies dezelfde situatie als voor heen aldus bond hbostuimler Wim van den Bremen. „Het ge ding is van de baan, maar uitbe steding hangt nog steeds boven de markt." De Dienstenbond heeft de direc tie inmiddels een ultimatum ge steld. Dit houdt in dat. mocht de afdeling Expeditie en Magazijn toch worden overgeheveld naar een ander bedrijf, het personeel acties zal gaan voeren. Omdat blokkades en bezettingen wegens het akkoord zijn uitgesloten, overweegt de bond zijn toevlucht te nemen tol werkstakingen. Degens had een miljeon gulden schadevergoeding van de bond goeist als er onnieuw lot een poortblokkade zou zijn overge gaan. Het bedrifj vreest zo'n actie niet to overleven. Door Loes Elshof Vlaardingen - „Wij bootsen hier de Dode Zee na." Een behande ling in het Huidcentrum Vlaar dingen heeft dezelfde ingrediën ten als een strandvakantie in een zuidelijk land: een zoutwaterbad en zonlicht. Toch komen bezoe kers niet voor de lol naar deze nieuwe particuliere huidkliniek, die gisteren van start is gegaan. „We willen mensen met huidziek ten als psoriasis en eczeem hel pen," vertelt fysiotherapeut Rob Mars (31). Psoriasis is een huidaandoening waar volgens Mars twee procent van de bevolking last van heeft. De verschijnselen zijn zeer on prettig: op de huid vormt zich een relief, dat rood en schilferig is. Behandeling hiervan is dan ook alles behalve een luxe. Psoriasis kan zich over het hele lichaam verspreiden, maar bij de lichtere 'gevallen' beperkt het zieh tot de hoofdhuid, ellebogen en knieen. Deze lichaamsdelen zyn veelal bedekt, maar in het dagelijks le ven is dit toch erg lastig: in zwem baden en bij sportverenigingen durven veel patiënten zich niet te vertonen. „Hoewel er ook mensen zijn die zich er niets van aantrek ken," vult Mars aan. Naast de ver scheidene soorten psoriasis zijn ook vele soorten eczemen, varië rend van nat tot droog. „Ziehtbaic huidaandoeningen zijn sociaal nog niet niet aan vaard," stelt Rob Mars. Het ziet er tenslotte 'vies' uit. De ziekten kunnen worden onderdrukt met zoutwater en zon. maar komen al tijd terug: gemiddeld na een half jaar. Hoewel langdurig zwemmen in de zee en zonnebaden uitkomst biedt, blijkt dit in de praktijk niet voor iedereen een goede oplos sing. „Twee keer per jaar een strandvakantie van een maand is zeer kostbaar. Niet iedereen kan ook zomaar twee maanden weg," zegt Mars. Een kunstmatige water- en licht therapie kan voor veel mensen een uitkomst zijn. Mars: „We doen in feite hetzelfde als wat in de gewone ziekenhuizen gebeurt, maar by ons zijn alle behandelin gen geïntegreerd. We kunnen bo vendien veel aandacht aan de pa- tienten besteden, het is bij ons ook minder grootschalig als in ziekenhuizen." Douche Na een gesprek met de dermato loog. die vaststelt welke therapie geschikt is. gaat de patient onder de douche en neemt vervolgens het zoutwaterbad „Dit is allemaal nodig om de schilfers te verwijde ren en dc huid te verweken." Dan volgt de 'lieht-therapie' in de zonnecabine De sterkte van dc UV-stralen en de duur van de be handeling zijn voor iedere patient verschillend. „Het is niet te ver gelijken met een gewone zonne bank, waar je maar gewoon onder gaat liggen. Bovendien gebrui ken wij minder Uv-A stralen, die speciaal bruining van de huid be vorderen," licht Mars toe. De meeste patiënten hebben 15 tot 25 behandelingen nodig. De nieuwe behuizing van het Huidcentrum Vlaardingen aan de Churchillsingcl is uitgevoerd in pastelkleuren, met hippe zwartle ren stoeltjes en zachte vloerbe dekking. „De mensen moeten zich op hun gemak voelen," vindt Rob Mars. Er zijn omkleedruim- ten, douchecellen, badkamers en zonnecabines met tientallen ver ticale buislampen, die het hele lijf beschijnen. Er is ook een klein, langwerpig apparaat, dat veel weg heeft van een krultang, waarmee de zonnestralen letterlijk in het haar worden gekamd. Over de kosten kan Mars meteen een mogelijk misverstand uit de weg ruimen: een privékhnick is niet duur. „De behandelingen kosten de meeste patiënten niets extra. De ziekenfondsen en de meeste particuliere ziektenkos- tenverzekeraars vergoeden de be handelingen. En bij wie het niet vergoed wordt, zullen we probe ren daar in overleg met de patient wat aan te doen," zegt Rob Mars, schappelijk. Huiverig „We moeten toe naar een zieken zorg die voor iedereen financieel toegankelijk is," vindt Mars. Hij heeft daar vertrouwen in. „Ik denk dat in de toekomst deze be handelingen door alle verzeke raars worden vergoed. Een aantal van hen staan nu nog - onterecht - wat huiverig tegenover medische zorg buiten de ziekenhuismuren. Maar juist omdat we op een spe cialistisch terrein werken, zijn we op den duur goedkoper." Blijft het, tenslotte, nog interes sant te weten waarom een fysio therapeut zich met huidziekten bezig houdt. Mars lacht: Ja, wij fy siotherapeuten gaan meestal 'door de huid heen': naar de spie ren en de gewrichten. Maar dit is iets wat mij altijd al erg heeft ge ïnteresseerd." Er zijn ook paralel len: „Ook de fysiotherapie werkt met lieht-behandelingen." Er zijn in Nederland al verschei dene van dit soort particuliere hutdklinieken. Mars venvacht dat er nog wel meer zullen bij komen, want de mag is volgens hem groot: „Anders zou ik er ook echt niet aan beginnen." Maassluis - De Maassluise brandweer heeft vannacht tussen half één en één uur een uitslaan de brand in een kelder van een flat aan de Burgemeester Zane- veldstraat moeten blussen. Na on derzoek bleek dat er in enkele kelders was ingebroken. Maassluis - Twee Maassluise jon gens van 17 jaar zijn gisternacht opgepakt in verband met de dief stal van een bromfiets. Getuigen hadden gezien df» ze het voertuig meenamen. Maassluis - Uit een camper, die stond geparkeerd aan dc Wasse- naar van Osdam straat in Maas- 1 sluis, zijn diverse goederen ont- vTecmd. Er was een zijruit van de i cabine verbroken. Vlaardingen - Een 40-jarige Schiedammer is gistermorgen m zijn woning aangehouden omdat hij was doorgereden na een onge luk te hebben veroorzaakt op de Westlandseweg in Vlaardingen. De man had daar een motorrijder gesneden bij welke manoeuvre dc motorrijder viel. De man heeft be kend. Zijn auto bleek niet verze kerd en niet APK-gekeurd. Vlaardingen - Een 34-jarige Vlaar dingse vrouw is gisteren rond half twee in een supermarkt in het centrum haar portemonnee kwijt geraakt. Die zat in een tas. Ze was aangesproken door een man, die vroeg of de wouw kon helpen bij het bedienen van de weegschaal. Vermoedelijk is zij toen haar geld kwijtgeraakt. Vlaardingen - Een automobilist heeft gisteravond rond negen uur op de Oosthavenkade in Vlaardin gen een bekeuring gekregen omdat hij zijn auto op het trottoir geparkeerd en die niet wilde weg halen. Een waarschuwing om de muziek in zijn voertuig zaheterte ztten volgde hij wel op. Vlaardingen/Schiedam - Uit twee auto's in Vlaardingen zijn spullen gestolen. Er verdwenen twee boormachines uit een voertuig aan de Van Hogendorplaan en een radio uit een auto aan de Amaüa van Solmslaan. In Schiedam is een autokraker, een 34-jarige Rotterdammer, aan de Singel aangehouden. Elders werden auto's opengebroken aan de Ringersstraat. Oosterstraat, 's- Gravelandseweg en Van Lecu- wenhoeckstraat. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft gistermorgen tegen elf uur een tiental hennepplanten in beslag genomen, die groeiden m een tuin aan de Newton Ft raat planten zullen worden vernietigd Schiedam - Bij een ruzie over hel gebruik van een telefooncel op de Broersvest in Schiedam tussen f enerzijds twee 18-jarige j. Schiedammers en anderzijds een 27-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is laatsgenoemde met een fietsketting in zijn ge zicht geslagen. Het tweetal is koit daarna aangehouden in de Ka mer! ingh Onnesstraat. Schiedam - Een nog onbekende automobilist heeft gisteravond op de Vlaardmgerdijk, komend uit \Haardingen met de bedoeling dc rijksweg op te gaan. een verkeers licht omgereden. Hij liet zijn auto achter en ging er te voet vandoor. Vlaardingen - Vlaardinger Rob Verkerk (59) heeft gistermiddag op het i stadhuis de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau, gekregen uit handen van de burgemeester van Vlaardingen. Verkerk is veertig jaar in dienst bij Europcar Autoverhuur BV. Volgens het oordeel van 2ijn werkgever heeft Verkerk steeds een volle* dige inzet getoond ten aanzien van zijn werk en collega's en zich altijd 5 sociaal opgesteld. C Pi a 0 e d li b i( a v, b g' v. d h K O f ir m ki v< si d< m di n( KI dc le di in ve N< be ke lei st< les toi he Hf tei on de aa Ee vie Dot Lee mu dar hec sch chr gla* Boi liet ker goh Iblc ben van die ziet Chi don een Ver nog Bos Lee getc reel doo cho Er 1 toor lege Wat tref het mee met nee de i met autc neig tem brui beui van dat 1 Het sten le. e ven va. 1 trim zowt daar het heid en v naar lang Niet. mod en R den nge Het ineu

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1