13 Bewoners beplanten zelf plantsoen ontje bij Bommeer razend populair ïrr .p 'B We hebben een daad willen stellen. Het woord is nu aan de politiek' Kunstgeschiedenis Oosthavenkade eventjes afgesloten Van Reeven verkoopt Opknappen woonboot Langzaam op brug Nieuwe huisarts BioBox (5) 'Kijk, twee Nijlganzen! Wat zijn ze mooi, hè' Grootste gymschoen naar Vlaardingen éwL. WORLD'S LARGEST 151 SHOE New Bassy's maakt plaats voor s de nieuwe winterkollektie '93 199.00 Nieuw alarm nummer voor Hoekse artsen Videoband bij Jan Anderson Rotterdams Dagblad Donderdag 27 augustus 1992 In het Stedelijk Museum beginnen in september weer de cursussen kunstgeschiedenis. De lessen worden georganiseerdxloor het Kunsthistorisch cen trum uit Amsterdam. Tijdens de vijl' bijeenkomsten worden telkens één of twee afzonderlijke kunste naars of een groep beroemde kunstenaars behan deld. Aandacht wordt ook besteed aan de musea in de regio_en hun collecties. Het programmaboekje is voor ƒ3.50 te koop in het museum aan de Hoogstraat. Vlaardingen De spoorwegovergang op de Oosthavenkade gaat dicht m de nacht van zaterdag op zondag en de nacht van zondag op maandag. In beide gevallen van 23.00 tot 07.00 uur. Dat gebeurt in verband met eer. recon structie van de Oosthavenkade. Daarom i» ook op woensdag 2 september de Oostha venkade tussen de Spoorsingel en de Deltadijk voor verkeer afgesloten. Deze afsluiting gaat in om 0G.00 uur en duurt tot en met donderdag 3 september. (Bromfiets) ver keer kanwel Dasseren. In verband met een verhuizing uit het atelier in de MaassJuise boerderij Zuidbuurt 18 heeft beeldend kunstenaar Jan van Reeven een verkoopten toonstel ling ingericht met recent werk. Zo n vijftig aquarel len en gouaches zijn te bezichtigen van 29 augustus tot en met 12 september van maandag tot en met za terdag van 10.00 tot 18.00 uur. Maassluis De woonboot aan de Groen van Prinstererkade. ter hoogte van de numnmers 34 en 35, moet worden op geknapt. B en W hebben de eigenaar hiertoe op dracht gegeven na klachten van omwonenden. Maasland De nieuwe brug bij Ammcrlaan vormt onderdeel van een aantal sr.eiheidsremmende maatregelen op de doorgaande route door de Commandeurspolder. Er speelt daar veel jeugd en er zijn enkele scholen. De brug wordt negen meter breed, verdeeld in een weg dek van zeven meter, een schrikstrook van een halve meteren een trottoir van anderhalve meter. De brug komt schuin tussen de Kerkweg en de Burg. Groot Enzerinksingel te liggen, zodat ook het vrachtver keer er gebruik van kan maken. De brug kan niet worden geopend. De doorvaart- hoogte is slechts één meter. GondelvaarLen zoals op Koninginnedag, zijn niet meer mogelijk. Maasland Mevrouw dr. M. Human-Breedveld vestigt zich op 1 september als huisarts in Maasland. Zij heeft een sa menwerkingsverband gesloten met dr. H. Derksen, die aan de Plantage al een praktijk heeft. ïn verband met de kleine ruimte hier houden ze voorlopig een apart spreekuur. Later willen ze een grotere prak tijkruimte openen op de hoek van de Slot de Houve- Jaan en Diepenburchstraat. Daar komt ook ruimte voor twee tandartsen. Agenda Schiedam zaterdag 29 augustus Carillon-uurteen Addn- de Jont;m n> v. kerkkoor Groenoord. Gro te Kerk. 15 00-15 ia uui Rondleiding in turen Grote Kerk. Lange Kerkstraat. 16 llfl uur zaterdags september Open dag Stichting Mikaal. Lange Haven 80-12 00-16 Qü uui Inluup-mncen Willem Veldbuvzer., Grote Kerk 15 (10 ui» dinsdagS september Vlaardingen zaterdag '29 augustus Wande!concert Grote Kerk. 15 00 17 00 uur zondag 30 augustus Scarborough Band. bet Hof. 15 00 uur Maassluis donderdag 27 augustus Bnd»edrive-in. Koningshui. 19 4óui;i zondag30 augustus Recreatie vu* tnathlun voor hond en baa>. Oranjoplassen Hierbij wil ik graag reageren op een brief van tie heer De Jong in het Rotterdams Dagblad van 19 augustus. Geachte heer De Jong. u bent zeer slecht geïnfor meerd over wat er door dhr. Volkers en my is ge schreven. Natuurlijk zijn wij het met u eens dat het weer extra geld gaat kosten. Als u de kranten goed had gelezen het laatste jaar had u kunnen weten dat het ophalen van huisvuil duurder zou worden. Ook al zouden er geen containers geplaatst worden in de wijk. Helaas is u dit ontgaan, en dan schrijft u dat dhr. Vol kers en ik graag meer willen betalen voor de vuilcon tainer. Dat is natuurlijk onzin. Als u een goed alter natief heeft, zeg het dan. wethouder Van der Windt en milieucoördinator Herman Berkhout zullen graag naar u luisteren. Verder schrijft u dat niemand z'n vuil op het balkon zet. Helaas bent u daar ook slecht over geïnformeerd. Ik praat vanuit een flatsituatie. En daar zijn wij aan gewezen om het vuil op het balkon te zetten, de eni ge plaats waar wij het kwijt kunnen. Dit houdt in dat er met zakken vuil gesleept moet worden door slaap kamer en gang. Op de galerij mogen geen vuilnis zakken staan. Zou iedereen z'n vuil in de kelder zet ten. dan is het niet uit te houden van de stank. Daar om ben ik blij met de vuilcontainers, en met mij vele bewoners. Het verdient ook een eerlijke kans. U schrijft dat u problemen verwacht als het glad wordt. Hoe deed u dat dan met een veel zwaardere vuilniszak? Kan je daar niet mee uitglijden? Om u te troosten: ik heb contact opgenomen met wethouder Van der Windt. Die zal overleggen met zijn achter ban. Ik hoop dat u enigszins gerustgesteld bent. D. H. van der Werf, Vlaardingen, Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Ca rel van der Velden Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Hoek van Holland - De mensen die drie jaar geleden hun nieuwe woningen aan het einde van de Tasmanwcg in Hoek van Holland betrokken, zijn het beu. Ze heb ben zelf het plantsoentje voor hun woningen maar beplant, omdat de plantsoenendienst het volgens hen al die tijd heeft laten afweten. ..Toen we hier drie jaar geleden onze huizen betrokken, zaten we eerst met het probleem van de singel. Die was niet volgens de plannen ingekort. Er moest een dam wand worden geslagen en er moest een half miljoen aan kos ten worden gemaakt, voordat het allemaal overeenkomstig de plan nen was." herinnert A. Kuiters zich Hij is één van de initiatiefne mers en heeft samen met zijn vrouw een twintigtal coniferen en nog wat andere planton m het plantsoen neergezet. ..Nadat die singel eindelijk m or de was, hebben we meermalen bij de plantsoenendienst aan de bel getrokken, um het plantsoentje beplant te krijgen. Hei enige dat we kregen was een transformator huisje vlak voor onze voordeur, dat ook niet op de tekening stond. De chef van de plantsoenen dienst. de heer De Ridder, scheepte ons gewoon af. Er kwam een laag soort begroeiing, maar daar liepen de mensen dwars doorheen. Het veldje werd ge bruikt als extra parkeerplaats om auto's te wassen en dergelijke." Kuiters vindt dat hij door E. de Ridder een paar keer onheus is behandeld. ..Wanneer we een be paald voorste] deden, dan werd ons botweg verteld dat we ons moesten bemoeien met dingen waar we verstand van hebben. Nou. dan moet De Ridder maar eens in onze eigen turnen komen kijken, die staan er in ieder geval perfect bij. Beter dan het zand- veld dat een plantsoen moet voor stellen. maar dat bij droogte al leen maar stuift en bij regen ver andert in een modderpoel." Hoewel het planten van de conife ren een eenmansactie van Kui ters is geweest, weet hij zich ge steund door zijn vijf buren. Niet echter door de plantsoenen dienst. Dc Ridder heeft via een van zijn medewerkers laten we ten dat dc coniferen moeten ver dwijnen. ..Als we het zelf niet doen. dan zou hij er wel even zorgen dat ze er uit gerukt werden." zegt Kuiters. ..Daar zal het dan wel van moeten komen, want ik haal ze er niet uit. Waarschijnlijk gaan ze overigens vanzelf wel dood. want coniferen groeien niet op deze windhoek. Maar wc hebben in ieder geval een daad willen stellen. Wc gaan ons nu maar wenden tot de poli tiek. portefeuillehouder de heer Van der Pol van Openbare Wer ken en Groen." De Ridder zegt slechts één keer met dc heer Kuiters gesproken te hebben. „Wij hebben een plan ge maakt voor dat plantsoen. Het is beplant met hedera. een soort klimop. Doordat mensen er door heen lopen, maar vooral door du droge zomer, is dat nog niet erg aangeslagen Maar het komt echt wel." Wat betreft de coniferen is De Ridder zeker niet van plan die er uit te laten rukken. ..We hebben de zaak in handen gegeven var. de deelgemeente. De bewoners krijgen een brief waarin ze wor den gesommeerd die planten weg te halen. Nog een geluk trouwens dat ze bij hun graafwerk dc kabel van het transformatiehuisje mot hebben geraakt." Door Judith van Klaveren Maasland - Als er veertig passa giers. van wie vierendertig niét flets, tegelijk naar de overkant willen, is het even passen en me ten geblazen. Het pontje op het Bommeer is op wanne dagen ra zend populair. Toevallig heb ik een prima dag uitgekozen om mee Ie varen. Voor het eerst deze week is het fantas tisch mooi weer; er staat geen zuchtje wind en in de middag gaat de zon steeds overtuigender schijnen. Aanleiding genoeg voor een heleboel mensen om op de fiets te stappen en door de omge ving te gaan toeren. En tijdens zo'n lange fietstocht is een over steek met De Kwakcl. zoals het schuitje is genoemd, een welko me afwisseling. Niet alleen om even uit te rusten, ook voor de ge zelligheid. Al vóór 11.00 uur, de tijd dat de veerdienst begint (in het week einde 10.00 uur), slaat er iemand op de kade. Hij heeft een afspraak en vraagt of er al een oversteek kan worden gemaakt. Cornclis. die vandaag schipper is cn om persoonlijke redenen niet mot zijn aentcmaam wil worden genoemd, stemt toe. De Kwakel vaart tol 18.00 uur ononderbro ken van de Kwakclweg over het Bommeer naar de Broekpolder en vice versa cn is niet gebonden aan gezette tijden. Op verzoek van dc passagiers is er een extra stop: wie onbedwing bare behoefte voelt aan koffie, frisdrank, ijs of frites, kan er tus sentijds bij 't Jachthuis af. Cornelis is niet de vaste schipper op De Kwakel. Dat is Joop van Noordwijk. Die is echter tijdelijk uitgeschakeld in verband met een operatie. Daarom hebben vijf vrij willigers zijn taak overgenomen. ..Maar hij komt ontzettend graag terug." vertelt Cornells. „Joop is hier onlangs nog geweest. Hij mist zijn werk verschrikkelijk cn kan niet wachten om weer te be ginnen." Koopvaardij Cornclis heeft hel zelf eveneens prima naar zijn zin op De Kwakel. Door zijn loopbaan in dc koop vaardij heeft hij jaren lang geva ren. zij het niet als schipper. En het water heeft zijn aantrekkings kracht op hem nog niet verloren. „Het is toch hartstikke leuk om dit nu lijdelijk te doen. Je zit hier midden in een prachtig natuurge bied." Mijn taken bestaan uil de lijn uit gooien als we aanleggen, het 'hek' van dc railing openen en afsluiten en dc kaartjes verkopen. Voor 'vooroorlogse prijzen', zoals Cor nclis de tarieven bestempelt. Pas sagiers met fiets betalen 75 cent. voetgangers slechts 50 cent. De Kwakel besturen doe ik liever maar niet. Cornelis legt me uit dat hij in het midden van de vaargeul moet blijven. „Het is hier niet zo diep. ongeveer 1.80 meter. Het pontje steekt 1.60 meter diep. Met de droogte van de laatste tijd heb ik wel een aantal keren vast geze ten. Gelukkig is de bodem zacht, zodat dat niet zo snel problemen oplevert." Op zonnige doordeweekse dagen vooral bij mooi weer is bet pontje op bet Bommeer enorm popu lair. FotoRrchard Hogeveen De grootste gymschoen ter wereld komt naar Vlaardingen. Het gevaarte is te bewonderen op het Haring- en Bierfeest, op zater dag 5 september. De schoen weegt zestig kilogram, heefteen lengte van 2.75 meter en een breedte van 1.30 meter. De 'gymp' is van orgineel materiaal, canvas, gemaakt, wat een slordige honderdvijftig uur in beslag heeft genomen. In verband met de doorstroming op de Hoogstraatzal de schoen tijdens het Haring- Bierfeest op de Westhavenplaats komen te staanSchoenenzaak Threshold heeft het schoeisel naar Vlaar dingen gehaald. Wie de maat van de schoen raadt, krijgt een prijs. Het schoenenmerk ZOO, de eigenaar van de schoen, is op dit moment bezig om een plaats in het Guinness Book of Records te krijgen met zijn creatie. Archieffoto als deze maken honderd tot honderd vijftig nu i .ht, gebruik van de veerpont. „In het weekein de zijn dat er wel drie keer zo veel," aldus de schipper. „Dan staan ze in een meterslange rij en kunnen ze vaak niet eens alle maal tegelijk mee In de ochtend is het nog niet zo geweldig druk. Gemiddeld zetten we zo'n tien mensen per keer over. Als er rond lunchtijd nie mand aan de Kwakclweg staat, besluiten we zelf ook een korte onderbreking te houden, Spitsuur Naarmate de zon feller gaal schij nen. komen ei- weer meer passa giers. Tussen twee en vier wordt het werkelijk spitsuur. „Als jij nu de kaartjes verkoop voor je reke ning neemt, zorg ik ervoor dat de fietsen goed worden neergezet," suggereert Cornelis. Nu het zo druk wordt, is het ook zaak om ie der plekje van het dek zo goed mogelijk te benutten. Met de fiet sen op het achterste gedeelte en de passagiers rondom de kleine kajuit past het allemaal precies. zo veel fietsers. Gelukkig heeft niemand haast met dit weer. cn iedereen wacht geduldig op zijn beurt. Tegen 1(5.00 uur wordt het wat rustiger. Door de warmte hebben Cornelis en ik flinke dorst gekre gen. Daarom stap ik bij 't Jacht huis van boord om iets te drinken te halen. Vooral veel oudere mensen varen met De Kwakel over. Zij grijpen iedere gelegenheid aan om de fiets te voorschijn te halen. Veelal komen ze uit de omgeving: Vlaar dingen. Delft. Schipluiden en Maasland. Ze genieten zichtbaar van hun uitstapje: tevreden kijken ze over het water. Een man uit Vlaardin gen vertelt dat hij dit minstens elke week doet. „Dan fiets ik via Delft en Schipluiden, en ga ik hiermee terug. Het is heerlijk om zo een stukje te kunnen fietsen. Dit is een prachtige route. Daar om zou het eeuwig zonde zijn om deze veerpont op te heffen. En ik heb altijd mijn verrekijker mee. want als ik vogels zie, dan stop ik om ze goed te kunnen bekijken." Uiteraard zijn ook kinderen dol op het varen. Uitgelaten gaan ze op het voorste puntje van dc boot zitten. Of ze rennen druk heen en weer over hel dek om niets te hoe ven missen van wat er om hen heen gebeurt. Een 10-jarig meisje en haar twee jaar jongere zusje uit Vlaardingen zijn deze zomer vaste passagiers geworden. Met hun ouders bren gen ze de vakantie door op een klein jacht op het Bommeer. Tel kens als liet mooi weer is. varen de meisjes over naar 't Jachthuis om een ijsje te haler». Sleur Zelf geniet ik overigens minstens zo veel. De omgeving is immers zo mooi dat die gewoonweg niet eentonig kan worden. Bovendien brongen de mensen zelf veel ge zelligheid mee. En ondanks het feit dat we zo'n drie keer per uur heen en weer varen, komt er voor mij nog geen sleur in. De ene keer leggen we wel aan bij 't Jachthuis, de andere keer met. Dat laten we helemaal aan de passagiers over. Behalve de 'lokale recreanten' new fashion 1e Middellandstraat7a-Rotterdam - Telefoon 010-4134668 KOSTUUMS Nu vanaf 1149.00 STADIUM JEANS SHIRTS blauw en zwart 23 ÜO NEWS PANTALONS Viscose/katoen nn div. kleuren nu -fïliyi/ NIEUWE KOLLEKTIE Pashion kolberts NIEUWE KOLLEKTIE POLO-SHIRTS vanaf 39.90 RICHY JEANS half-wide non-fit jq qa div. kleuren nu -T^7*57w zijn er ook fietsers die een wat langere afstand hebben afgelegd. „Ik had wel eens gehoord van dit pontje, maar ik ben hier nu voor het eerst." aldus een jongeman uit Voorburg. „De omgeving hier is verschrikkelijk mooi. En om deze oversteek er dan tussendoor te doen. maakt het natuurlijk ex tra leuk." De trouwe overzetter De Kwakel draagt overigens al een behoorlij ke lange geschiedenis met zich mee. In 1962 gedoopt als 'De Ha vendienst 5'. werd het stoere schuitje destijds ingezet op het Amsterdam-Rijnkanaal. Daar werd het na verloop van tijd uit de vaart genomen en opgekocht door een inwoner van En kh ui zen. Intussen kon het recreatieschap Midden Delfland niet aan zijn be lofte voldoen om een fietspad aan te leggen in het steeds populair der wordende recreatiegebied. Dal. zou een directere verbinding moeten leggen tussen de Kwakcl weg en dc Broekpolder. Zodoen de heeft Midden Delfland hel vaartuig in 1986 overgenomen en omgedoopt tot De Kwakel. Tijden» hel varen houut ue »lIup per de -natuur nauwlettend in dc gaten. Op een gegeven moment stuurt hij plotseling tot dicht aan de rietkraag. „Kijk," wijst hij. „daar zitten twee Nijlganzen. zie je? Wal zijn ze mooi, hc. Moet je zien hoe fel ze gekleurd zijn." In de kajuit heeft hij een stencil van hel recreatieschap waarop staat dat deze vogels niet recht streeks uit Egypte komen. Een aantal jaar geleden zijn er twee gevlucht uit een dierentuin en die hebben zich hier vermenigvul digd. Praatje De dag vliegt voorbij. Ik klets vooral voortdurend over van alles en nog wat met Cornelis en maak korte praatjes met de passagiers. Na 17.00 uur loopt het aantal pas sagiers voor een overtocht lang zaam maar zeker terug. Tegen half zes zijn er nog slechts enkele kandidaten voor een oversteek naar de Broekpolder. Cornclis be sluit om voor de laatste keer die dag heen cn weer tc gaan. Hij blijkt het goed te hebben inge schat: aan de kant van het Bom meer staat niemand meer. Aan de hand van de nummers op de kaartjes tellen we de het ver kochte aantal van vandaag. We komen maar liefst tot 230. „Dat is veel voor een doordeweekse dag." stelt Cornelis tevreden vast. We varen terug naar de Kwakel- iiog, waar ik nog één keer lit' lijn kan uitgooien. We leggen De Kwakel goed vast en sluiten dc kajuit en het luik dat toegang geeft naar de motor af voor de nacht. Lekker moe van een dag buitenlucht ficte ik terug naar huis. Als ik zelf weer een koer ga toeren op de fiets, /al ik zeker een route kiezen, waar een overtocht met het pontje aan verbonden is. Hoek van Holland -- Dc gezamen lijke artsen in Hoek van Holland hebben een nieuw alarmnummer om met name de bereikbaarheid tijdens piekuren te verbeteren. Tussen acht en tien uur 's mor gens en tussen een en twee uur 's middags zijn artsen nauwelijks te bereiken. „Dat is een bekend verschijnsel," zegt huisarts G. Frcriks. „Op die tijdstippen wordt achter eikaar door mensen voor afspraken, re cepten en allerhande andere za ken ifcbcld. Maar het is voorgeko men dat mensen juist in deze piekuren dringend een arts nodig hebben en dan blijkt het niet mo gelijk die te bereiken. Daarom hebben we nu dat speciale num mer 85300 in het leven geroepen. Die lijn blijft altijd vrij voor nood- en spoedgevallen." Het alarmnummer komt binnen bij de dienstdoende arts voor nacht- en weekenddiensten. Overdag hebben de artsen bij toerbeurt de zorg voor het alarm nummer. Ze kunnen onmiddel lijk doorschakelen naar de huis arts van de betreffende patiënt. Het Hoekse alarmnummer is on der meer een gevolg van de invoe ring van het landelijke alarm nummer 06-11. „Wij zijn niet echt gelukkig met dat nummer. Er ge beuren toch nog teveel gekke din gen. zoals diensten die niet wor den gewaarschuwd als dat nodig is. Ook zijn er voorbeelden van verkeerde meldingen in de rich ting van artsen en ambulances. Vlaardingen - De videoband die is gemaakt in verband met het ver trek van burgemeester Fred van Lier uit de Vlaardingse politiek wordt zaterdag op 'cineac-achtige wijze' in het streekmuseum Jan An duf son vurlwnd. Dat gebeur*, j tussen twee en vier uur. Hot streekmuseum heeft de band ge kregen van de gemeente.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1