Waterweg 11 Anti-overvalproj eet slaat aan Muppies uitstekende reclame voor kunst UNST WERKT Oldtimer-show in sporthal Margriet wmmÊm. IBilB i Foppenpoïder onderwater Spuijbroek mag bouwen Terrassen Westhavenkade aan banden Dertien dansers houden stug vol Oud-brandweerman met spuitwagen op wereldreis IJsclub beroofd 'Chip in plaats van tatoeage groot succes' Personeel Pakhoed eist pensioenpremie terug Vlaardingse middenstand wil veel informatie om criminaliteit te voorkomen p) spil Problemen van muziekschool niet voorbij Nieuwe veerboot naar Pernis Kampeerders weggestuurd Kind valt uit boom Inbreker vrij Autokrakers aangehouden Inbraken in bejaardenhuis Man koopt gestolen fiets Tas geroofd bij vrouw Inbraak DVO'32 Rotterdams Dagblad Donderdag 27 augustus 1992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BT Vlaardingen lel 010-2340055/fax 4349754 Puttershoek - Nadat vier deelnemers betrekkelijk snel geblesseerd moesten uitvallen, houden de reste rende dertien dansers stug vol. Dat was vanmorgen de stand van zaken tijdens de tiende dansmarathon van discotheek Alcazar in Puttershoek, De dansers hebben tot morgen middernacht de tijd om het nieu we record op 110 uur brengen. Ze klagen over pijnlij ke voeten en kuiten, maar dat mag de pret niet druk ken want volgens de medische staf beschikken ze over een goede conditie. Bovendien hebben de vol houders de hulp van een zestal 'veteranen', die tot vannacht éen uur gedurende een etmaal met hen meededen, als een regelrechte opkikker ervaren. Onder veteranen waren voormalige deelnemers aan de dansmarathon die het klappen van de zweep ken nen. Van de 25 deelnemers aan die 43-uurs-vetera- nen-marathon haalden acht de finish niet. Na dertig uur gaven Carina Oudijn uit Ridderkerk en Willy Greveling en Chantal van Rosmalen uit Puttershoek als laatsten de pijp aan Maarten. Vanavond vanaf acht uur krijgen de recorddansers in Alcazar gezel schap van huisvrouwen, die gedurende 24 uur hun marathon zullen afwerken. Op het moment dat deze dames van de dansvloer stappen, zorgen hun colle ga's, die al vanaf maandagochtend bezig zijn, voor een nieuwe vermelding in het Guinness Boek of Re cords. Zij zijn dan 106 uur aan het dansen, een' uur langer dan vorig jaar, toen het jongste Teeord word gevestigd. Rotterdam - In een 29-jaar oude brandweerwagen zal de gepensioneerde brandweerofficier Cor Priele een wereldreis gaan maken. Een bonte verzameling brandweerwagens - waaronder een echte Ahrens Fox - is voor deze gelegenheid bijeengebracht op de Coolsingel voor het stadhuis. Wethouder P. Hoogen- doorn geeft op vrijdag 4 september om 16.00 uur het startschot voor de wereldreis van ruim dertigdui zend kilometer. In tien maanden tijd bezoekt Priele, samen met zijn echtgenote, zo'n 68 steden in negen tien landen. Onderweg zal Priele diverse brandweer korpsen bezoeken. Rotterdam - Drie gewapende mannen hebben gis teravond de IJsclub Kralingen in Rotterdam overval len. Even voor sluitingstijd kwamen ze de kantine binnen, en dwongen de barman onder bedreiging van vuurwapens de kluis te openen en de kassa Teeg te halen. Vervolgens dwongen ze dè man op de grond te gaan liggen. De overvallers maakten zich met een buit van enkele duizenden guldens uit de voeten. Elk uur is er voor de deelne mers aan de disco marathon vijf minuten pauze, net voldoende om, liggend met de be nen om hoog, even op adem te komen. Foto Fox Rotterdam - De twee jaar geleden bij de Dierenbe scherming Rotterdam ingevoerde proef om honden en katten een micro-chip in plaats van een tatoeage te geven blijkt een overweldigend succes. Het be stuur heeft staatssecretaris Gabor {Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij) deze week in een brief met klem verzocht deze elektronische identificatie lan delijk verplicht te stellen. Volgens de Dierenbe scherming zijn alle sinds 1990 van een chip voorzie ne honden en katten nu nog voor honderd procent te identificeren. „We heboen dat al aan verschillende instanties bekend gemaakt. Het lijkt er echter op, dat men er nauwelijks serieus kennis van neemt. Een goede identificatie, gekoppeld aan een deugde lijke registratie, biedt enorme mogelijkheden. Ein delijk zou er adequaat kunnen worden gecontro leerd." Volgens de Rotterdamse afdeling is thans sprake van een 'zeer onrechtvaardige wetgeving' met daarin diverse knelpunten. Zo kunnen onder meer fokkers zonder vergunning, en dus controle, actief zijn, blijkt een tatoeage vaak onleesbaar en zijn dierenpaspoorten en registers oncontroleerbaar. Rotterdam - De Vervoersbond FNV dreigt namens de centrale ondernemingsraad van het Pakhoed concern naar de rechter te stappen om een geschil over teruggave van pensioenpremie te beslechten. De bond heeft de directies van de bedrijven van het concern gesommeerd het werknemersgedeelte van de premiekorting over 1991 uit te betalen. Tussen het personeel cn de leiding van de Pakhoed- bedrijven heerst al maanden een conflict over de be stemming van een bedrag dat eerder dit jaar is geres titueerd door het Havenpensioenfonds. Wegens overschot in de pensioenpot stortte het fonds 25 pro cent van de vorig jaar geïnde premies terug. De directie van het Pakhoedconcern heeft volgens districtsbestuurder C. van Nimwegen van de Ver voersbond FNV voor het eerst sinds jaren het stand punt ingenomen dat de teveel betaalde pensioenpre mie geheel ten goede komt aan de Pakhoed-bedrij ven zelf. In vroeger jaren kregen werknemers de keus tussen contante uitbetaling of een extraatje bo venop de al bestaande pensioenrechten. Ce pen sioenpremie wordt bij Pakhoed voor een deel van het personeel, overigens opgebracht door de werkgever. Het besluit van de directie heeft in maart al geleid tot protesten. Het kwam toen tot een werkonderbreking bij Paktank. Ook bij deze actie kwam volgens Van Nimwegen duidelijk naar voren dat de werknemers achter het standpunt van ondernemingsraad staan. Zij beschouwen pensioengeld als uitgesteld loon, dat aan het personeel toekomt. Vlaardingen - De anti-overval kaart van het Regionaal Bu reau Criminaliteitspreventie is al direct bij de presentatie ervan in Vlaardingen een doorslaand succes gebleken. Net als in Rotterdam kan de politie in Vlaardingen de vraag naar de kaart, met tips hoe te handelen bij een over val, nauwelijks aan. Middenstander Arie Wapenaar. die het eerste exemplaar in ont vangst nam. bestelde gisteren tot ontsteltenis van pohtievoorlich- ter Christel Willems meteen 250 stuks voor zijn collega's. Zo veel exemplaren heeft de politie bij lange na niet in huis. De kaarten moeten worden nabesteld. Voor de 'preventiekaart' bestaat aanzienlijk meer belangstelling dan voor de anti-overval cursus die de Organisatie van Vlaar dingse Ondernemers enige tijd geleden op touw zette. Voor de lessen meldden zich maar enkele OVO-leden. ,.De cursus werd *s avonds gegeven, en dat is een tijdstip waarop veel ondernemers geen tijd hebben. Jammer, want het was wel leuk," aldus Wape naar. De Vlaardingse slager, met zaken in Holy en in de Westwijk, was destijds wel van de partij. Niet al leen omdat zijn OVO-voomtter- schap hem daar min of meer toe verpiichtte. maar ook omdat hij geregeld met criminaliteit is ge confronteerd. 'Handenwringend en knarsetandend' maakte hij na verschillende inbraken de balans op in zijn vernielde winkels De anti-overval kaart voor bedrij ven {zoals winkels, benzinesta tions, banken en postkantoren) voorziet volgens de Vlaardingse middenstander in een grote be hoefte. Bijna niemand weet hoe hij zich moet gedragen bij een (gewapende) overval, en dat kan tot onnodig gevaarlijke situaties leiden. En in de stress is het slachtoffer geneigd niet goed op te letten, waardoor hij belangrijke details voor een signalement van de overvaller over het hoofd ziet. De kaart geeft aan waarop moet worden gelet. Wapenaar is zich er van bewust dat overvallen nauwelijks voorko men kunnen worden. Het enige dat een winkelier kan doen. is proberen de schade zoveel moge lijk te beperken wanneer er een gewapende rover in zijn zaak op duikt. Anders ligt dat bij inbra ken. Alleen al op bouwkundig ge bied kan veel worden verbeterd. „Er worden nog steeds winkel centra gebouwd met puien die je er zo uit kunt lichten." Overigens valt het in Vlaardingen wel mee met het aantal gewapen de overvallen. Tot nu toe was hel dit jaar 'slechts' vier keer raak. Drie gevallen werden door de po litie al opgelost. Arie Wapenaar heeft wel de indruk dat er 'hoe langer hoe meer narigheid' voor komt. omdat veel Rotterdamse criminelen afzakken naar Schiedam en Vlaardingen. De middenstander ziet met lede ogen aan dat Justitie de daders wegens het cellentekort dikwijls weer op vrije voeten stelt. ..De sa menleving ts niet gediend met zo'n zachte aanpak. Eigenlijk is hel een beschamende vertoning Toch heeft de OVO-voorzitter nog geen signalen opgevangen dat plaatselijke ondernemers een wa pen hebben aangeschaft om een eventuele overvaller te verjagen. Wel kent hij verhalen van ont moedigde middenstanders „Ik kan me voorstellen dat een siga ren boer na vier of vijï vm die ak kefietjes liever de pijp aan Maar ten geeft." Schiedam - Een expositie op straat. Veel kunstenaars dromen ervan, de stichting Kunstwerkt heeft het waargemaakt. Twee we ken lang kan het Schiedamse pu bliek een kleine vijftig verschil lende werken van dertig plaatse lijke kunstenaars in de open lucht vrijblijvend bekijken of uitge breid bestuderen. Bij weer cn wind. overdag zowel als 's nachts. „Vooral 's nachts is het alleraar digst. dan projecteert de verlich ting het plaatje op de affiche aan de voorkant over de poster aan de andere kant heen. Een bijzonder verrassend effect," grinnikt Hen- ny van Leeuwen. De Schiedamse schilder is zeer in zijn nopjes met de 'tentoonstelling' van de door hem en lokale kunstbroeders en - zusters gemaakte affiches voor de muppies, de verlichte reclame borden die overal in de stad te vinden zijn. De voorzijde van de muppies wordt als gewoonlijk in beslag ge nomen door de bekende reclame boodschappen: cowboys die siga retten aanprijzen en jonge vrou wen die uitroepen hoe blij zij zijn met een nieuw, vlek ken verslin dend wasmiddel. De achterzijde, waarop de gemeente Schiedam volgens het contract met exploi tant Publex ideële reclame mag maken, is dit keer gereserveerd voor een promotie-actie van de stichting Kunstwerkt. Opvallend gekleurde affiches geven, behal ve het postbusnummer van Kunstwerkt, een indruk van het werk van de deelnemende kun stenaars. Dat een dergelijke expositie met onopgemerkt blijft stelde Kunst werkt een tijdje geleden vast. bij de eerste ronde van het Muppie- postbus 8 4 Ti- 3100 AV Schiedam 1' Leeuwen: 'We zullen ons er niet tegen verzetten als het tot een leuke opdracht leidt.' FotoEHen Henny van project. Toen werd één en Hetzelf de affiche op alle 52 reclamebor den aangebracht. Henny van Leeuwen: „Dat was weliswaar veel minder opvallend, maar toch hebben we op die actie erg veel respons gekregen. Zelfs van een man uit Leiden die ons een kaart stuurde en meer gegevens over onze stichting vroeg. Hij was op een avond door Schiedam gere den, had het affiche gezien en vond dat zo merkwaardig dat hij zijn auto aan de kant had gezet om te kijken wat het precies voor stelde," Volgens Van Leeuwen lenen re clameborden zich uitstekend voor het uitdragen van de doel stelling van de stichting: begrip en waardering vragen voor de kunst, ..En het is natuurlijk mooi meegenomen als voorbijgangers gecharmeerd raken van het werk van een bepaalde kunstenaar. Wij zullen ons er met tegen verzetten den OuderVRoel Oijkslra als dat tol een leuke opdracht leidt." Dc gemeente Schiedam heeft niet alleen de expositieruimte op de muppies beschikbaar gesteld, maar steunt de üetie ook financi eel 0)5 het stadskantoor gaat Kunstwerkt door voor „een grap pige dub mot frisse ideeen". Maasland - De ondcrwaterzet- ting van de Foppenpolder bij Maasland zal volgens het laatste draaiboek plaatsvinden in de eer ste helft van oktober. Voorzitter A. Verhagen van de recontructie- commissie Midden-Delfland heeft dat gisteren meegedeeld. De polder ten oosten van Maas- Land wordt dan een plas voor de pleziervaart. Hiervoor heeft een Maaslandse aannemer de afgelo pen maanden al 20.000 kubieke meter stenen op de kades gestort en 1300 meter damwand gesla gen. Eveneens zijn 2 betonbrug- gen, 350 meter steigers en 300 meerpalen gebouwd. De toelating van ruim een miljard liter water uit de omliggende vaarten vergt waarschijnlijk tien dagen. Dit is een riskant karwei, omdat een te snelle inundatie te veel stroming in de boezemvaar ten kan veroorzaken. De onder waterzetting mag ook weer niet te langzaam gebeuren, om de kades en aangelegde eilandjes niet aan te tasten. De werkzaamheden hebben enige maanden vertraging opgelopen doordat tien zomerhuisjes in de weg stonden. De bewoners wilden hun huisjes pas verlaten, toen de kantonrechter hen daartoe ver plichtte. Schiedam - De stichting Histocar houdt op zondag 27 september en maandag 28 september een ver koopshow en een veiling van ou de auto's en motorfietsen in sporthal Margriet. Volgens Histo car-voorzitter Jaap Dekker wordt het zowel een commercieel als re creatief evenement. „Ik hoop het gebied hiermee enige levens vreugde te verschaffen," aldus Utrechter Dekker. De nadruk op de beurs voor oldti mers en klassiekers komt te lig gen op Engelse sportwagens zoals MG's en Triumphs. Dekker zelf is van geen van de circa honderd 'items' de eigenaar. De auto's en motorfietsen komen uit de gara ges van verzamelaars en beleg gers. ,.Ze zijn of van mensen die zes jaar lang voor hun lol op hun rug in een schuurtje liggen om een Citroen DS te ontroesten, of van mensen die oude auto's op knappen om er geld mee te ver dienen." Ook verzamelaars en hobbyisten uit Schiedam en omgeving kun nen op dc show hun exemplaren te koop aanbieden. „Maar," waar schuwt Dekker, „dat moeten dan wel koosjere oldtimers of klassie kers zijn. Geen occasions. We wil len er per se geen autobeurs van maken." Als richtlijn geldt voor oldtimers dat ze gebouwd moeten zijn lussen 1880 en 1940, klassie kers zijn auto's en motoren tot 1970. De autoshow is zowel zondag als maandag geopend. Sommige au to's kunnen direct worden ge kocht. Andere worden geveild. Dal gebeurt op maandagavond. Kopers hoeven overigens niet te verwachten dat zij voor een prik kie een leuke oldtimer kunnen bemachtigen. Dekker. „Meestal zit er een akelige bodemprijs aan vast." Maassluis - De gemeente Maas sluis houdt vast aan een bezuini ging van 26.000 gulden op de gro- ting van de Strcekmuziekschool over het jaar 1993. De berichten dat de financiële problemen voor bij waren, zoals deze week m deze krant gemeld, waren voorbarig. B en W hebben besloten 21.000 gulden bij te passen op de jaarre kening over 1991 zodat de totale Maassluise bijdrage over dat jaar uitkomt op bijna 410.000 gulden. Voor de begroting van 1993 had de Strcekmuziekschool graag een structurele verhoging gereali seerd gezien die voor Maassluis een bijdrage van toevallig ook bij na 410.000 gulden zou betekenen. Dat gaat Maassluis nog steeds te ver. De bezwaren tegen de begroting van 1993 staan dan ook nog over eind. Naast Maassluis betalen Vlaardingen en Schiedam mee aan de muziekschool, die werkt met een begroting van in totaal bijna twee miljoen gulden. Maassluis wil voor wat haar aan deel in de bijdragen betreft niet verder gaan dan 396.000 gulden en zit daarmee 26.000 gulden la ger dan het gevraagde bedrag. Vlaardingen - Voor de veer dienst Vlaardingen-Pernis komt een nieuw schip in de vaart. De scheepvaartinspectie heeft het huidige vaartuig, dat dateert uit 1948, eigenljjk afge keurd. Het mag nog tot 1 ja nuari 1993 varen, maar dan moet er duidelijkheid zijn over de komst van een nieuwe veer boot. De Veerdienst Vlaardingen- Pemis BV is van plan een scheepscasco te kopen en dit te laten verbouwen tot veer boot. Daarvoor is iets meer dan 800.000 gulden nodig. Vlaar dingen en Rotterdam zijn ge vraagd financieel bij te sprin gen. De veerbootdirectie verwacht meer passagiers te zullen trek ken omdat de nieuwe boot veel meer comfort zal bieden dan de huidige, waarop nagenoeg geen geschutting voor de pas sagiers aanwezig is. In de Veerdienst Vlaardingen- Pernis BV is het huidige schip ondergebracht. De exploitatie van de veerdienst wordt ver zorgd door Veerdiensten Rijn mond BV. Vlaardingen/Den Haag - De Vlaar dingse firma J. L Spuijbroek kan beginnen met de bouw van een kantoor aan de Maasboulevaid naast de Westhavenkade in Vlaar dingen. De procedure, die H. J Pietersen samen met zijn BV.'s Pi eters en Beheer en Pietersen Elektriciteit bij de Raad van State aanspande om de nieuwbouw op geschort te krijgen, is voor hem op mets uitgelopen Pietersen heelt aan de Westha venkade cn de Maasboulevard onroerend goed in eigendom. Aan één kant grenst dit onroerend goed aan de plaats waar Spuij broek wil gaan bouwen. Pietersen vertelde bij de Raad van State dat zijn opstallen ook aan vervanging toe zijn. Daarom had hij graag overleg gepleegd met de gemeen te om de twee nieuwbouwlocaties in samenhang met elkaar te laten volbouwen. Voor de Raad van State is de wens van Fietersen echter geen aanlei ding geweest om de voor het ge bouw van Spuijbroek afgegeven bouwvergunning te schorsen. Dat waren ook niet de bezwaren van procedurele aard, die Pietersen door zijn advocaat J. van der Vel den heeft laten aanvoeren. Vlaardingen - De alsmaar uitdij ende terrassen op de Westhaven kade in Vlaardingen worden door de gemeente een halt toegeroe pen. Met ingang van het komend seizoen moeten de terrashouders zich strikt houden aan dc afspra ken met de gemeente. De situatie tegenover de Visbank is niet optimaal, zo wordt op het stadhuis geconstateerd. „Dit komt vooral doordat enkele uitba ters de voor hun terras geldende begrenzing onvoldoende in acht nemen," schrijft het hoofd van de Algemeen Bestuurlijke en Econo mische Zaken mr K.S.M. Peters m een notitie Terrassenbeleid. De horeca-exploitanten zijn ai een keer gewaarschuwd door de gemeente maar toch zijn duide lijker afspraken voor het nieuwe seizoen nodig, wordt geconsta teerd. Bovendien zal dan het toe zicht beter worden, want daaraan heeft het totnutoe geschort. Op het stadhuis zijn voorwaarden geformuleerd waaraan alle terras houders zich moeten houden. Daarin staat onder meer dat het voetgangersverkeer geen hinder of overlast mag ondervinden, dat het terras en de omgeving moeten worden «ehoon°choudcn cn dat het terras dusdanig moet zijn in gericht dat terrasbezoekers dc be grenzingen niet kunnen over schrijden. Hoek van Holland - De Hoekse po litie heeft de laatste tijd in toene mende mate te maken met illega le kampeerders. Dc laatste dagen zijn Polen. Britten en Hongaren weggestuurd uit het Roomse Duin en achter de Boulevard. Zc hadden daar hun tenten opgesla gen. Vlaardingen - Een 13-jange jon gen is gistermiddag in de Horten- siasiraat uit een boom gevallen. Hij had daarin een hut gebouwd, die niet zo stevig bleek te De knaap is met een ambular- naar het Holy-ziekenhuis gebracht. Schiedam/Rotterdam - De Rotter damse rechtbank heeft vanmor gen een 40-jarige Schiedammer voorlopig vrijgelaten in afwach ting van de voortzetting van de rechtszaak tegen hem. De man. verdacht van een enorme reeks diefstallen, moet nu 24 november weer voorkomen. Zijn zaak kwam voor het eerst eind juli aan de orde. Op 10 au gustus zou uitspraak worden ge daan. maar toenwerd de zaak aan gehouden. Dat gebeurde deze week opnieuw, weer omdat de rechtbank meer informatie nodig heeft. De man. die verslaafd is aan ver dovende middelen, heeft al een aantal stappen gezet om van zijn verslaving af te komen. Hij be pleitte al opname voor zichzelf Schiedam - Dc Schiedamse poli tie heeft gisteren rond het mid daguur op de Horvathwcg twee mannen, een 33-jarige Schiedam mer en een 35-jangc man uit Hoek van Holland, aangehouden, op verdenking van diolslaJ uit au to's. Ze werden op heterdaad be trapt bij het NS-station Schicdam/Rotterdam-West. In hun eigen auto hadden zc twee autoradio's. Op de parkeerplaats waar het tweetal actief was ge weest. bleken vier auto's openge broken. Bij twee ervan werden de radio's vermist. Van dc twee an deren was het stuur afgebroken. Elders in Schiedam is er ook een auto opengebroken. Dat ge beurde aan dc Couwenhovestraat. Schiedam - Dc Schiedamse poli tic heeft gisteren vijf insluipin gen in een bejaardenhuis opge lost. Ze werden bekend door een 19-jarige Vlaardmger, die eerder in Den Haag was gearresteerd cn daar ook nog vastzat. Hi) werd voor verhoor naar Schiedam over gebracht omdat het vermoeden bestond dat hij daar de afgelopen maanden actief is geweest. Schiedam - Een 19-jange Schiedammer is gistermiddag in de S"hnn]straat in zijn woon plaats aangehouden op verden king ran de diefstal van een fiets Hij reed rond op een gestolen twecwieler, die later door de eige naar als zijn eigendom werd her kend. De fietser verklaarde het vervoermiddel niet te hebben ge stolen, maar te hebben gekocht. Dat betekent dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan heling. Schiedam - Op de Marconiweg m Schiedam is gisteravond even na zes uur een 39-jarige vrouw be roofd van haar tas. Ze werd door een man op een fiets benaderd die plotseling haar schoudertas weg rukte. Hij reed weg in de richting van de Swammerdanisingel cn kon niet worden achterhaald. Vlaardingen - Bij de voetbalclub DVO'32 aan de Marathonweg in Vlaardingen is gisternacht gepro beerd in te breken. Er werd een grote ruit vernield, maar er wordt niets vermist. Eer. draagbare telefoon, een vide orecorder en een fotocamera vormden de buit van inbraken in twee woningen aan de Mahler- straat. Uit dc Ecthclkcrk is onder meer een zilveren schaal gesto len. Uit een bakkerswinkel aan de Prof. Rutgersstraat is geld ont- vreemd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2