Waterweg 13 College legt zich neer bij stort wvmw Nieuwbouw ziekenhuis begint «lil SI 'Hydro Agrl houdt zich aan voorschiften' Juridische mogelijkheden voor verzet zijn helemaal uitgeput s rirnifH mvt sus"' 'ir*i Lubbers laat CDA Schiedam puzzelen Meerderheid raad voor Liesveidplan Dode en gewonde bij steekpartij Piershil WD: fraude-onderzoek bij managementschool Anabole steroïden voor Rotterdamse sportschool Nog twaalf dansers in discomarathon Zwaar gewond bij botsing GS: Schiedam onzorgvuldig met Bijdorp j 1 $ef\\ hè Schiedam op bres voor homo's Nicaragua Bierdieven van 13 jaar Getuige helpt bij inbraak Condoomdieven stalen méér Laatste excursie naar eendenkooi Snorfiets terug Auto botst tegen motor Met 110 km over Westlandseweg Gestolen auto teruggebracht Rijwielbeugels vernield Wc Rotterdams Dagblad Vrijdag 28 augustus 1992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 $•3 H Piershil - Bij een steekpartij in Piershil in de Hoek- sehe Waard is gisteren de 24-jarige André de Romph uit Puttershoek om het leven gekomen. Zijn vader, een 45-jarige inwoner van Piershil, liep steekwonden in zijn buik en in zijn rug op. Twee broers (41 en 46 jaar), naast eikaar wonende buren van de vader van het slachtoffer, zijn aangehouden en in verzekering gesteld. Vandaag worden zij voorgeleid aan de offi cier van Justitie in Dordrecht. De aanleiding voor de steekpartij, die gisteravond te gen zes uur plaats vond, was een al langlopend con flict tussen de vader en de twee broers over het recht van overpad. Volgens een woordvoerder van de poli tie waren er al geruime tijd spanningen hierover. In de brandgang achter de woningen van de twee broers aan de Molendijk in Piershil ontstond een vechtpartij tussen de vader en de zoon enerzijds en de twee broers anderzijds. Hierbij heeft vermoede lijk de jongste broer De ïtomph met een mes in de hartstreek gestoken. De Puttershoeker overleed gis teravond in het Dijkzigt-ziekenhuis in Rotterdam aan de gevolgen hiervan. De vader moest worden vervoerd naar het Zuiderziekenhuis in de Maasstad, waar hij een spoedoperatie onderging. Zijn toestand is volgens de politie stabiel. Den Haag - WD-Kamerlid Franssen vindt dat het Openbaar Ministerie moet overwegen om een onder zoek in te stellen naar mogelijke fraude bij de stich ting Rotterdam School of Management. Hij heeft mi nister Ritzen (Onderwijs) gewaagd wat die van de kwestie vindt. De stichting zou een tekort hebben van 1,2 miljoen gulden. De arbeidsplaatsen van vier medewerkers lopen gevaar. Het contract met directeur J. de Smidt wordt niet verlengd. De stichting Rotterdam School of Management verzorgt een opleiding tot 'Master of business administration'. Franssen wil in elk geval graag inzicht in het rapport van de accountant over de financiële situatie van de stichting. Deze week werd bekend dat de stichting met een fors financieel tekort kampt. Deze zouden onder meer zijn ontstaan door het mislukken van een groot onderwijsproject op Curasao en in Oost- Europa en door hoge declaraties van verschillende medewerkers. Franssen wil ook weten welke aparte onderwijs- stichtingen, aangesloten bij universiteiten of hoge scholen, Nederland nog meer kent. De controle op de financiële en onderwijs-activiteiten van zulke stich tingen is immers veel moeilijker dan die op een uni versiteit of hogeschool zelf. Arnhem - Een surveillanceteam van de douane in Arnhem heeft in het Oostgelderse Beek een partij van 125.000 tabletten anabole steroïden onder schept. De stimulerende middelen, met een waarde van ongeveer honderdduizend gulden, waren af komstig uit Rusland en werden Nederland binnen gesmokkeld door een in Duitsland woonachtige .Sool.Het surveillanceteam, dat toevallig getuige was —van de transactie, greep in toen een man uit Rotter dam de tabletten in zijn auto wilde overladen. De la ding was bestemd voor een sportschool in Rotter dam. Hoewel het in bezit hebben van anabole steroïden niet strafbaar is. wordt het verhandelen van de sti mulerende middelen wel als een misdrijf gezien. Volgens een woordvoerder van de douane zal het tweetal dat in Beek op heterdaad werd betrapt, frau duleuze invoer ten laste worden gelegd. De Rotter dammer, die in het opsporingsregister stond ver meld omdat hij nog een celstraf van veertien dagen moet uitzitten, zal zich tevens moeten verantwoor den voor het op zak hebben van een geladen gaspis tool. Puttershoek - De discodansmarathon in de Putters- hoekse discotheek Alcazar kende vanmorgen rond vijf uur toch nog een uitvaller: bij Agnes Havelaar uit Heinenoord ging vanwege slaaptekort en overver moeidheid 'het lichtje uit'. Vanmorgen stonden er dus nog twaalf deelnemers op de# dansvloer en de verwachting is dat dit dozijn de eindstreep wel zal halen. ,.Ze zijn de nacht goed doorgekomen en staan er weer fris en opgewekt bij," zo liet een woordvoerder van het danspaleis aan de Groeneweg vanmorgen weten. ..Het is natuurlijk jammer dat er zo vlak voor de finish nog eentje moet afvallen." Havelaar was al weer de vijfde uitvaller. De dansmarathon duurt nog tot vanavond twaalf uur. De deelnemers hebben dan niet minder dan 110 uur achtereen op de dansvloer doorgebracht, goed voor een record en vermelding in het Guinness Book of Records. Rotterdam - Een automobilist is vanochtend zwaar gewond geraakt bij een botsing tussen een bestel busje en een personenauto. De aanrijding ontstond op het kruispunt van de Reijerdijk en de Kreekhui- zeriaan in Groot-TJssdmonde. Het slachtoffer raakte bekneld, en werd zwaar gewond uit het wrak bevrijd. Hij werd in kritieke toestand met een speodtrans- port overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Dijkzigt. Zwaarge wond wordt het slacht offer van de steekpartij door ambu lanceper soneel weg gedragen. Foto Axel Sloch/ Vlaardingen - Het Vlaardingse college van Ben W ziet geen juri dische mogelijkheden meer om zich te verzetten tegen de komst van een vuüstort in het Lickebaert-gebied, westelijk van het industriegebied De Vergulde Hand. Ook het verzoek aan een deskundige van buiten het stadhuis om de zaak nog eens te bekijken, heeft geen lichtpunten opgeleverd. Verzet via de Nationale Ombuds man beeft geen zin, evenmin via de burgerlijke rechter of het Hof m Straatsburg. Deze instanties zijn niet bevoegd over de zaak te oordelen, zo heeft het college ge leerd. Daarmee staat de keuze open tus sen het zelf maken van een stort- plan of dit aan de provincie over laten. die dan weer de kosten op Vlaardingen verhaalt. B en W kie zen voor de eerste mogelijkheid omdat die meer zekerheid geeft over een aantal zaken. Zo kan invloed worden uitgeoe fend op de grootte van het stort- terrein (het college wil niet verder gaan dan 40 hectare), de tijdsduur (het college wil voorkomen dat er langer wordt gestort als er minder wordt aangevoerd), de ontsluiting (geen of beperkt nachtvervoer over spoor) en controle op het aangeleverde stortmateriaal. Overigens lukt het niet om alles binnen drie maanden op papier en goedgekeurd te hebben, zoals was voorgeschreven in het Kroon- besluit waarin Vlaardingen wordt verplicht de stort te accepteren. In juni verwacht het college zijn werk gedaan te kunnen hebben. 3 en W willen van de verplichting gebruik maken om twee afspra ken te maken met de provincie die een relatie met de vuilstort hebben. Ten eerste moet duide lijk worden dat de provincie de verplichting op zich neemt om eventueel de grond van de Broek polder tc reinigen en verder moet er een flinke vergoeding staan voor het storten in het Licke baert-gebied. De provincie wil 375.000 gulden per jaar geven. Vlaardingen vil meer. Tot slot moet er duidelijkheid ko men over eventuele planschade. Mochten er claims vanuit burge rij of bedrijfsleven komen dat dient de provincie voor vergoe dingen te zorgen, aldus burge meester en wethouders Den Haag/Schiedam - De ge meente Schiedam is onzorgvul dig te werk gegaan bij het maken van een nieuw bestemmingsplan voor Bijdorp. Dit zei een woord voerder van de provincie Zuid- Holland gisteren tijdens een hoorzitting bij de Raad van State in Den Haag. De gemeente zou onvoldoende rekening hebben gehouden met de belangen van het meubelbedrijf van A. Kappel- bof. De geschillenafdeling van dc Raad van State behandelde giste ren het beroep dat dc gemeente instelde tegen de afkeuring van het plan door Gedeputeerde Sta ten. Met het bestemmingsplan wil de gemeente Schiedam onder ande re bereiken dat de meubelfabriek aan de Schiedamseweg niet ver der kan uitbreiden in westelijke richting. Ten westen van hel be drijf ligt een groenstrook, die vol gens de gemeente een belangrijk onderdeel vormt van de 'Groene Long' van Schiedam. Het bedrijf protesteerde gisteren tijdens de hoorzitting fel tegen deze beperkende maatregel. „Toen de fabriek gebouwd werd, is rekening gehouden met moge lijke uitbreiding aan de westzijde. De fabriek is zo geconstrueerd dat hij aan die kant met een kleine in greep vergroot kan worden." al dus eigenaar Kappelhof. Dc Raad van State had gisteren tijdens de hoorzitting met name kritiek op dc werkwijze van de ge meente. Ook de planologische ad viseur die het bestemmingsplan Ln opdracht van de Raad van Sta te heeft onderzocht, vindt dat de provincie terecht goedkeuring heeft onthouden. De leden van de Raad van State zullen over enkele maanden ad vies uitbrengen aan de Kroon. i ,-tf k'^.yr - r. v- jj'0Z&» J r Deze tekening laat zien hoe de verniewde hal er uit komtte zien die ook leidt naar de drie verdiepingen tellendevleugeldienuaanhet Schieland Ziekenhuis wordt gebouwd. Reproduktie Roel Dijkstra Schiedam - Het Schieland Zie kenhuis heeft vanaf vandaag tij delijk een andere ingang. Tot cir ca 1 april 1993 fungeert de entree van het voormalige Noletzieken- huis aan de Nassau laan als hoofd ingang. Daarna wordt dc- ver nieuwde hal aan de Burgemees ter Knappertlaan in gebruik ge nomen. De verplaatsing van de ingang houdt verband met de bouw van eer. geheel nieuwe, drie verdie pingen tellende vleugel aan het bestaande complex van het voor malige Gemeenteziekenhuis. Dit karwei, dat 23 miljoen gulden kost, begint in september en moet op 1 januari 1994 klaar zijn. In de loop van dat jaar is de volle dige integratie van de voormalige Nolets lichting en het oude Ge meenteziekenhuis een feit. Beide ziekenhuizen zijn dan. na vele ja ren reorganiseren en herverdelen van de ruimte, ondergebracht in één pand. De Nolet-gebouwen worden in '94 gesloopt. Ze moeten plaats maken voor een psychi atrisch ziekenhuis. De nieuwe vleugel, die in de tuin van het ziekenhuis komt te staan, herbergt op de begane grond straks de polikliniek, op de eerste etage de operatiekamers en op de bovenste verdieping een aantal technische afdelingen. Gelijktij dig met de bouw van dit nieuwe gedeelte, worden de verpleegaf- delingen in het bestaande com plex gerenoveerd. Veel kamers worden kleiner gemaakt. Patiën ten krijgen in het vernieuwde zie kenhuis telefoon naast hun bed en een tv aan het plafond. Het Schieland Ziekenhuis zal dan 330 bedden tellen. 1936 56 jaar 199 in SCHIEDAM Exclusieve maatkleding eri confectie V •Ruim 100 jaar kleermakers V •ln onze etalage-steeds speciale aanbiedingen!!. Qok voor, 'confectie naar de Vl CC DM Al/CD Rotterdams edijk' -409a rvLIIunlvIMlXiin jqi.4268164.Schiedam: Vlaardingen - Hydro Agri houdt zich redelijk aan de vergunnings- voorschiften, aldus de DCMR Mi lieudienst Rijnmond. Belangrijke cnregelmatighcden dan wel af wijkingen van geldende vergun ningen zijn tot dusverre niet ge constateerd. Directeur ïr. P.A.B. Post van der Burg van de DCMR schrijft dit aan het college van burgemeester en wethouders van Vlaardingen als reactie op verwijten van de So- cialistiese Partij dat er veel niet zou kloppen bij het bedrijf. De mi lieudienst was gevraagd eens naar de verwijten van de SP te kij ken. Die had onder meer geschreven dat er een grijze drab is te vinden in het bedrijf. Vermoedelijk is dit vrijgekomen gips, aldus de üCMR-directeur, die zegt dat de grijze leidingen en afsluiters on der normale omstandigheden re delijk schoon en goed onderhou den zijn. „Visueel maakt een fosfoorzuur- fabriek niet een florissante in druk," aldus Post van der Burg. Remi Poppe van de SP had verder gepleit voor een verbod op het ge bruik van flexibele slangen bij Hydro Agri. maar Post van der Burg meldt dat de slangen voor het betreffende doel geschikt zijn en éénmalig worden gebruikt. „Het gebruik van een slang in de ze situatie {gedoeld wordt op een recente kleine lekkage van fosfor- zuur) had geen gevolgen voor het milieu," aldus de DCMR-brief. Schiedam - Dc Schiedamse wet houder Bart de Leede (Groen Links) heeft de president van Ni caragua met klem verzocht een wetswijziging die homoseksuali teit in dit Middenamerikaanse land strafbaar stelt te blokkeren. Namens het Schiedamse college van B en W heeft De Leede de pre sident, mevrouw Violeta Barrios de Clicirnurio, geadviseerd ge bruik te maken van haar veto recht zodat 'deze ernstige schen ding van de mensenrechten" kan worden voorkomen. De Leede stuurde deze fax op ver zoek van dc Schiedamse advies commissie homo en lesbisch emancipatiebeleid. De commissie benaderde De Lee na lezing van rapporten van de mensenrechten organisatie Amnesty Internatio nal en de International Lesbian and Gay Association. Aanleiding voor het college om zich m«,t deze aangelegenheid te bemoeien is de vriendschaps band die al enkele jaren bestaat tussen Schiedam en Somoto. een stad in Nicaragua Schiedam - De Schiedamse afde ling van het CDA is zeer vereerd met een brief die secretaris mevrouw G. Sels-Speijer deze maand heeft ontvangen van mi nister-president Ruud Lubbers. De christen-democraten hebben evenwel moeite met het ontcijfe ren van een passage uit het schrij ven van de premier. Lubbers reageerde (op verzoek van het CDA Schiedam) op een enquête die de afdeling onlangs hield onder haar leden. Uit dit on derzoek komt ondermeer naar vo ren dat 80 procent van de plaatse lijke partijgenoten vindt dat „de pers geen goed beeld geeft van wat het CDA in Schiedam doet". Lubbers' commentaar op deze vaststelling luidt letterlijk: „Zulk een verschijnsel zal zich dus wel buiten Schiedam -in de landelijke politiek- voordoen." Wat bedoelt de minister-presi dent nu precies met deze zinsne de? Bedoelt hij dat de landelijke kranten, in tegenstelling tot die in Schiedam, wél een goed beeld geven van de activiteiten van het CDA, of juist het tegenovergestel de: dat ook de landelijke pers het CDA niet op de gewenste manier afschildert? Jo Prins, CDA-raadslid in Schiedam, houdt het na enige studie op de laatste uitleg. „Ik denk dat Lubbers bedoelt dat de pers ook elders in het land het CDA niet welgevallig schijnt te zijn." Voorzichtig Prins heeft zich verwonderd, en ook enigszins opgewonden, over dc volgende zin uit Lubbers' brief: „Dat geeft aanleiding wat voorzichtig te zijn met de andere enquête-resultaten." Het raadslid kan daar niet anders uit lezen dan dat het CDA de uitslag van het on derzoek volgens de minister-pre sident beter niet aan de grote klok had kunnen hangen. Prins vraagt zich af wat een enquête voor zin heeft als de resultaten er van niet bekend worden gemaakt. Een van die uitslagen was de me ning van een groot deel van de Schiedamse CDA'ers dat buiten landers die zich hier willen vesti gen verplicht lessen in de Neder landse taal zouden moeten vol gen. Lubbers noemt dat een „erg interessante tendentie", waarmee hij aangeeft zelf ook veel voor die optie te voelen. Tegenstanders van verplichte taallessen voor migi anten zullen Lubbers waarschijnlijk graag ad viseren zelf ook iets te doen aan zijn slordige taalgebruik. Niet al leen laat de premier de lezers van zijn brief gissen naar wat hij be doelt, hij maakt ook een lelijke stijlfout. Aan het slot van zijn schrijven zegt Lubbers dat hel in teressant is te bekijken „hoe de vlag er volgend jaar voorstaat". De juiste uitdrukking luidt: kij ken hoe de vlag erbij hangt. Door Ben van Haren Vlaardingen - Een woontoren van 65 meter op het Liesveld'viaduct wordt het hoogste gebouw van Vlaardingen. De meerderheid van de gemeenteraad zal zich in de komende raadsvergadering uit spreken voor de bouw van de "Lange Jan', twee kleinere woon torens op het viaduct, een par keergarage voor 350 auto's aan de Joubertstraat, de overkapping van het Liesveld en alle andere onderdelen van het plan. dat ar chitect Jan Decker voor de ver nieuwing van het stadscentrum heeft gemaakt. Alleen Groen Links verklaarde gisteravond tegen het plan te zijn. Hun enige raadslid, Ben van der Velde zei: „Wij zijn leger, de uit verkoop van het centrum en te gen deze grootsteedse verande ring van Vlaardingen." In de raadscommissie voor Ver keer, Vervoer en Economische Zaken, die zich als eerste over het definitieve ontwerp moest uit spreken, lieten de woordvoerders van PvdA, CDA en D66 weten, dat hun fracties het plan van harte ondersteunen. De oppositiepartij en WD en SGP/RPF/GPV hiel den zich op de vlakte. De SP en Burgerbelangen waren niet verte genwoordigd. De WD'er Jan Bulva zei dat zijn fractie nog geen standpunt heeft ingenomen. Zelf uitte hij bezwa ren tegen de verlaging van het aantal parkeerplaatsen in de te bouwen garage. Ook vroeg de po litiek actieve centrumwinkelier om een breder plan voor de totale binnenstad. „Ik mis nu de relatie van dit plan met de rest van de binnenstad," klaagde hij. Wethouder Agnes van Ardenne- Van der Hoeven verwees Bulva hierna naar het Verbeteringsplan Stadscentrum, dat in .1988 met fi nanciële steun van de centrum winkeliers is gemaakt. „Daarover hebben we in de gemeenteraad al veel eerder gesproken. U heeft dat ongetwijfeld en daarin kunt u die samenhang vinden, want het nu aangeboden plan is hiervan een onderdeel," reageerde zij licht geïrriteerd. Ze was ook al in botsing gekomen met Bulva. toen deze bij de be handeling van het Voorontwerp bestemmingsplan Stadshart sug gereerde dat het gemeentebe stuur de afgelopen jaren op ver mindering van de hoeveelheid winkeloppervlak in het centrum zcu hebben aangestuurd ten voordele van andere delen van de stad. De WD'cr hanteerde vol gens haar verkeerde cijfers. De gemeentel aad spreekt zich in het burgemeesterloze tijdperk, op 7 september, uit over het defini tieve ontwerp voor het nieuwe Liesveld. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft twee 13-jarige jongens aangehouden nabij een bedrijf aan de Overschiesestraat omdat ze daar een krat bier en een krat Spa hadden gestolen. Ze waren nog niet aan het nuttigen van de drank toegekomen. Schiedam - Een bewoner van de Passage in Schiedam heeft de po litie vanmorgen tegen half vijf ge holpen bij de arrestatie van een inbreker. De bewoner zag de man in dc weer in een winkel en hield de politie telefonisch van elke handeling op de hoogte. Bij aan komst van de politie kon de man achter de kassa worden gepakt. Hij had toen al 850 gulden in zijn zak gestopt. Vlaardingen - Hun poging een condoomautomaat aan de Van Hogendorplaan in Vlaardingen te kraken komt vier Vlaardingers duur te staan. Het viertal, tussen 17 en 20 jaar oud. zal zieh voor de rechter moeten verantwoorden voor in totaal 43 delicten. Zoveel zaken werden opgehelderd door hun arrestatie. Bij de 'condoomkraak' had het kwartet een flinke hoeveelheid inbrekerswerktuigen bij zich. Dat maakte de politie nieuwsgierig Tijdens het verhoor kwam vast te staan dat de arrestanten zich schuldig hebben gemaakt aan wo ninginbraken, het openbreken van auto's en diefstallen uit en kele bouwketen. Verder hebben zij drie brommers en een fiets ge stolen en een paar keer wasgoed van de lijn gepikt. De buit, die verder bestond uit sieraden en audio-apparatuur, werd verkocht of voor eigen gebruik gehouden. De waarde van de buit bedraagt enkele tienduizenden guldens. Maasland/Vlaardingen - Dc laat ste excursie naar de eendenkooi Aalkeetbuiten bij Maasland wordt zaterdag gehouden. Vooraf aanmelden bij opzichter Hofman (010-4741032). Schiedam - Een 22-jarige Schiedamse vrouw keek gister avond in de Prof. Aalberselaan vreemd op toen zij een snorfiets voorbij zag komen. Het was haar vervoermiddel, dat iets meer dan een week geleden was gestolen. Ze hield de bestuurder aan, vroeg of hij dc snorfiets had ontvreemd, waarna de berijder het op een lo pen zette en niet meer kon wor den achterhaald. Vlaardingen - Een auto en een motorfiets zijn gisteren niet elkaar in botsing gekomen op de Churchillsingel te Vlaardingen. Het ongeluk gebeurde toen de au tomobilist via een oversteek in de middenberm probeerde te keren. Op dat moment kwam juist de motorfiets uit de bocht aangere den. De bestuurder kon na behan deling in het ziekenhuis weer naar huis. Maassluis - De Maassluise politie heeft een 28-jarige Maassluizer aangehouden die met 110 kilome ter per uur in zijn auto over de Westlandseweg reed. Hij bleek ook met zijn alcoholgebruik in overtreding te zijn. De man kreeg een rijverbod van een dag. Schiedam - Waarschijnlijk na wat joy-riding is een bestelbusje teruggezet in de Pascalweg te Schiedam. Het ontvreemde voer tuig stond opeens op ongeveer de zelfde plek als waarop het was ge stolen. Alleen een steekkarretje ontbrak in de laadruimte. Schiedam - In het Beatrixparkte Schiedam zijn vannacht vijftien rijwielbeugels vernield dan wel gestolen. Vlaarc is vnj rosse verzot Daarr kast v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1