Rotterdam 13 'Regioplannen maken tegenstrijdige indruk Marokkaans gezin moet weg i Verwarring rond 'kankerbestrijding5 in charitas-wereld Vlissingen lonkt naar de Hef m Wat krijgen we nou? Ien Dales komt bij Jonge Socialisten Nacht van de liefde Protest tegen minder geld voor kinderopvang Belgen aan kop in baiionrace PvdA: zelfstandige positie van gemeenten komt te zeer in het geding Alleen Tweede Kamer kan uitzetting naar Marokko nog voorkomen M in 'H ht D( i Rotterdams Dagblad Zaterdag 19 september 1992 RL SN SZ R - M Rotterdam - Koeien zijn nieuwsgierige beesten, maar gistermiddag was dat volkomen terecht Rus tig grazend zagen zij op de Vondel ingenweg dat de bestuurder van een personenauto de macht over het stuur verloor, door de vangrail schoot en honderd meter verder vlak voor hun neus in een sloot tot stil stand kwam. De bestuurder raakte lichtgewond naar een ziekenhuis gebrachi, de koeien in stomme ver bazing achterlatend. Rotterdam - De Jonge Socialisten iR de Rijnmond zijn opgetogen, dat minister Dales (Binnenlandse Zaken) dinsdagavond naar Rotterdam komt om met de jongeren te praten over sociale vernieuwing. Waarschijnlijk komen ook andere aspecten van het regeringsbeleid aan bod, zeggen Melanie Riekwel en Aimer Toby, maar de hoofdmoot zal toch de sociale vernieuwing zijn. Ien Dales arriveert om acht uur in het Rotterdamse stadhuis, waar de JS-bijeenkomst wordtgehouden. Het kan een pittige discussie worden, afgaande op een affiche dat de JS heeft meegestuurd. Dat laat een tekening zien van Jos Collignon, waarop een ver huiswagen is te zien met grote letters 'Sociale ver- meuwing'. Wïm Koken Ruud Lubbers zijn afgebeeld als twee verhuizers. Zij lijken grote moeite te hebben met bet tillen van iets groots, dat echter niet gete kend is. Rotterdam - Met liefde als toverwoord kunnen hete- rosexuelen. homosexuelen, travestieten, transsexu- elen, sadomasochisten, bisexuelen, pedofielen, pros tituees en prostituanten hei volgend weekeinde te recht inde Pauluskèrk. In de nacht van vrijdag op zaterdag wordt in de kerk van dominee Visser de 'nacht van de liefde' gehou- den: een nacht gewijd aan de Vreugdevolle beleving van liefde, sexualiteiten relaties'. „Sexualiteit is het samengaan van lichamelijke be hoeften en psychische verlangens." aldus Visser. Hoewel volgens hem geestelijke liefde nog overwe gend heterosexueel wordt gedomineerd, kan en moet dat in de toekomst anders. Vrijdagavond om acht uur opent Visser de 'nacht van de liefde', waarna Iteke Weeds zal spreken over de ontwikkeling van relatievorming in de komende de- - cerwia. Verder treden muziek/cabaretgroepen op, is cr een orgelconcert en wordt poëzie voorgedragen. Verschillende werkgroepen houden presentaties over travestieten, pedofielen, man en prostitutie, sa domasochisme, aids en homosexualiteit. Om drie uur 's nachts sluit Visser de 'nacht van de liefde' af met zijn toespraak 'lot en daad, hel en paradijs'. Rotterdam - De ambtenarenvakbond AbvaKabo houdt maandagochtend om negen uur een manifes tatie voor de deur van de secretarie van de deelge meente Kralingen aan de Slaak in Rotterdam. Mede werkers van verschillende organisaties voor sociaal- cultureel werk in Kralingen zullen er een protest la ten horen tegen de plannen van de deelgemeente om twee ton te besparen op buurt- en clubhuizen en kin deropvang. De voorgenomen bezuinigingen bren gen, zoals het er nu uitziet, vooral delen van (partti me) arbeidsplaatsen in gevaar. Het initiatief voor de manifestatie komende maan- daö is volgens bestuurder H. Schuurman van Abva Kabo genomen ter ondersteuning van een gesprek dat een delegatie van de bond maandagochtend om half üen zal hebben met de dagelijks bestuurder voor welzijn. „De situatie is zorgwekkend," zegt Schuurman, die het gesprek ingaat met de voorwaar den van geen gedwongen ontslagen in Kralingen en een akkoord over een te maken sociaal plan. Rotterdam - De Belgen Bertrand Piccard en Wkn Verstraeten hebben de kop genomen in de transat lantische ballonrace naar Europa. Zij profiteerden op het door hen gevolgde traject van een krachtige rugwind die hun ballon een gemiddelde snelheid gaf van 37 knopen (ruim 68 kilometer) per uur. in korte tijd groeide hun voorsprong op het Amerikaanse team, dai donderdag de leiding had, uit tot 128 kilo meter. Het Nederlandse team - bestaande uit Gerhard Hoo- geslag en Evert Louwman -dat in het begin van de race even aan kop lag, is teruggezakt naar de derde plaats. De Britten liggen vierde en de Duitsers sluit de rij op een achterstand van al 240 kilometer achter de Belgen. De ballonvaarders hebben na twee dagen ongeveer een kwart van de oversteek afgelegd, aldus het com- municatiecentrum op de Rotterdamse luchthaven Zestienhoven. De ballonnen zijn nu terechtgekomen in krachtige westelijke luchtstromingen op een hoogte tussen de 1.800 en 3.000 meter boven de oceaan, waardoor hun snelheden worden opgevoerd tot tegen de zeventig kilometer per uur. Volgens Yves Doultremont, de reserve van de Belgi sche équipe drijven de ballonnen ten zuiden van een lage-drukgebied en zullen zij, vermoedelijk maan dag of dinsdag, in Frankrijk of het Iberisch schierei land aan land komen. Voor de tweede keer op hun race duikelden de bal lonvaarders vrijdag bijna uit hun gondels door een hevige knal van een supersonisch vliegtuig op de drukke Atlantische route. Door de trilling raakte een deel van dè Belgische ballon los. Stomver baasd kij ken de koeien naar de auto, die vlak voor hen in de sloot be landde. Foto Robert Vos/ John de Pater Door Kor Kegel Rotterdam - Nu van de gemeen tebesturen in de Rijnmond een principiële uitspraak wordt ver wacht over de totstandkoming van een regionaal bestuur, begin ner. ook de politieke partijen zich met meer nadruk te roeren. Een CDA-gezel schap van tachtig be stuurders uit de regio sprak zich vorige week overwegend positief uit over de plannen var. het Over- 1 egorgaa n R ijn m on dgemet-ntcn (OOR) en op afzienbare termijn zijn ook standpunten van de PvdA en D66 te verwachten, zo la ten beide partijen weten. Een provinciale PvdA-vverkgroep komt op voorhand met de kritiek, dat de OOR-nota 'De inzet' een te genstrijdige indruk maakt. De au tonomie van de gemeenten is een twijfelachtige: het regiobestuur zal zich te snel op gemeentelijk terrein kunnen bewegen. Daar is liet laatste woord nog niet over gezegd cn het PvdA-gewest Zuid- Holland vergadert hierover op woensdagochtend 30 september in zalencentrum Engels. De afwachtende houding van lo kale politici ter» aanzien van de re giovorming is in ieder geval verle den tijd. In eer. relatief korte pe riode zijn honderden stadsbe stuurders in de Piotlerdatr.se re gio zich gaan oriënteren in wat het OOR voor ze teweegbrengt. Hun werk verandert, want het toekomstige regiobestuur heeft alleen zin als het zich een paar ge meentelijke taken kan lueëige- nen. vooral op het gebied van eco nomie. ruimtelijke ordening en infrastructuur (bedrijfsterreinen, woningbouw. verkee rswego n). Maar tegelijk beveelt het ÓOR aan, dat do rijksoverheid taken afstoot aan de gemeenten. De ver wachtingen lopen uiteen. Sommi gen reageren enthousiast, ande ren gereserveerd - maar ieder een is ervan overtuigd, dat er een radicale bestuurlijke vernieu wing moet. komen. Bestemmingsplan Het 'rondje Rijnmond', dat de Rotterdamse burgemeester Bram Peper als voorzitter van het OOR maakt langs de gemeentehuizen, met in zijn kielzog collega-burge meesters als Vleggeert (Spijkc- nisse). Verbree i'Capelle) en Jan sen (Krimpen), blijkt in die zin vruchten ahe werpen dat de loka le politiek zich er overal drukker mee gaat bezighouden. De ver schillende colleges van burge meesters en wethouders hebben al meer dan 250 detailvragen op geleverd. Daarbij vergeleken bleek het CDA opmerkelijk terug houdend: opeen regionale bijeen komst zeiden de christen-demo craten in hoofdlijnen ja, en slechts een kwestie zoals de ver antwoordelijkheid voor bestem mingsplannen bleek een amen dement op de OOR-nota op te le veren. Het OOR wil de bestemmings- planbevoegdhcid aan de gemeen ten laten, tenzij er 'strategische' keuzes moeten worden gemaakt: dan komt dit recht het regiobe stuur toe. Ais een gemeente niet meewerkt met wat de regio als geheel wil, dan moet het regiobe stuur zelfs de uitvoering ter hand kunnen nemen. Het CDA vil ech ter eerst opgehelderd zien. wan neereen bouwplan als strategisch kan worden aangemerkt en wan neer het louter lokaal van karak ter is. De PvdA heeft verschillende werkgroepen ingesteld, die zich over de OOR-nota buigen. Eén daarvan, die de taken en bevoegd heden bestudeerde, komt met soortgelijke kritiek. Als de regio behalve een bestemmingsplan vaststellen zelfs ook de uitvoe ring ervan kan verzorgen, komt ze wel heel erg op gemeentelijk gebied. PvdA-rapporteur Bert Kandel. fractieleider te Vlaardin- gen, vindt dat tegenstrijdig met de decentralisatie-filosofie. Alles wat lokaal kan, moet lokaal. Be halve als de regio het anders wil? Volgens Kandel zal het vaak gaan om de directe leefomgeving van de burgers - en dat zou een ty pische gemeentelijke verant woordelijkheid worden. ..Het kan toch niet de bedoeling zijn dat re gionaal de vormgeving van de lee fomgeving van Boomgaardshoek. Bergwegkwartier, S paland of Vet- tcnoordsepolder wordt geregeld? Kandel vreest dat de gemeenten zich mogen bezighouden met de 'zachte sector' (welzijn) en het re giobestuur met de harde. ..De op somming van taken en bevoegd heden is te eenzijdig naar de regio toegeschreven. Gemeenten krij gen iets meer over veel minder te vertellen. Dat is niet goed. De ge meentelijke gereedschapskist moet goed gevuld blijven." Verlengstuk De PvdA-werkgroep van Kandel vindt de OOR-nota niet even wichtig en merkt fijntjes in de richting van Peper op, dat ge meenten geen wijkraden zijn, geen verlengstuk van het centra le gezag. Maar ook de andere PvdA-werkgroepen (voor finan ciën en de bestuurlijke structuur) zien haken en ogen. Voordat, inge stemd wordt met een regiofonds, dat de gelden verdeelt over de ge meentel een onderzoek nodig of de gemeenten er niot op achter uitgaan ten opzichte van de huidi ge situatie (directe financiering uit het Gemeentefonds Getwijfeld wordt aan de invoe ringsdatum van I januari 1995. Dt PvdA ziet dat nauwelijks als haal baar. Men mist nadere bepalin gen over de samenstelling en om vang van hel regiobestuur (de re gioraad mag niet te klein rijm.. Voorts is men benieuwd naar ck- relatie met Gooree-Overfiakke- en de Drechistcden. Er wordt af stand genomen van de suggestie van de Vlaardingse PvdA-welhou der John Ranshuijsen, die do re. gioplannen liefst wil benutten orr. meteen tol een gemeentelijke herindeling in de Rijnmond ove; te gaan. D6fj heeft al intern overleg ge voerd, maar wacht nog met eer. reactie op de OOR-planne.n, tot het landelijk bestuur van deze partij een nota heeft gepresen teerd met een algemene visie q bestuurlijke vernieuwing in Ne derland. De Schiedamse Dlïfi-wet houder Adrie Reijnhout kondigt aan dat cr 'wel wat ruimte' zit tus sen wat het OOR wil cn wat D6fj wil. Door Jolande van der Graaf Rotterdam - Een Marok kaans gezin, dat sinds 1966 in Rotterdam woont, wordt met uitzetting bedreigd omdat ja ren geleden geen adreswijzi ging aan de Rotterdamse Vreemdelingenpolitie is doorgegeven. Tussenkomst van een advocaat, die talloze procedures heeft aangespan nen, de schoolleiding, maat schappelijk werkers en de werkgever van het gezins hoofd heeft tot niets geleid: Justitie is en blijft onver murwbaar. Vanaf volgende week kan het gezin door de politie worden gearresteerd en op een vliegtuig naar Ma rokko worden gezet. Alleen de Tweede Kamer kan de uit zetting nog tegenhouden. De spanning van de slepende af faire valt duidelijk van de gezich ten van de familie Chetto af te le zen. Zelfs de jongste telg. het ze venjarige jongetje Joulane, is ze nuwachtig cn opstandiger dan normaal. Terug naar Marokko wil niemand, zeker de kinderen niet. Het grootste deel van hun leven hebben ze in Rotterdam ge woond, in Marokko kunnen kin deren als Joulane, Bouchra (17) en Samir (20) nog nauwelijks aar den. Ook de ouders zijn de wan hoop nabij. Ze hebben een leuk huis, vader heeft een goede baan en alle vrienden en kennissen wo nen in de buurt. Waarom moeten ze in vredesnaam terug? Met bevendu handen toont moe der Cfmu nuZbaïri-Cheftn een stapel papieren, waarin afwijzin gen van Justitie voortdurend te rugkeren. De problemen ontstaan in 1985. als Choumicha zwaar overspannen raakt en op dokters advies een tijdje in Marokko gaat wonen. „Mijn oudste zoon is op vierjarige leeftijd ernstig ver brand," vertelt ze. „Hij heeft tallo ze operaties ondergaan, veel pijn gehad en ondersteuning gevergd. Toen de grootste ellende tien jaar later achter de rug was. ging ik er zelf' aan onderdoor, Ik was emo tioneel gezien volledig op. In juli '35 ben ik met Bouchra en Samir - die in Rotterdam zijn geboren- te ruggegaan. Ook in Derkane heb ik voortdurend onder doktersbe handeling gestaan er» af en toe zocht mijn man ons in Marokko op" Fataal Vader Said Chetto bleef in Neder land. Omdat zijn toenmalige werkgever geen toestemming gaf voor een vakantiereis naar vrouw cn kinderen, nam Said ontslag. De man nam zijn intrek bij een neef in Rotterdam-Zuid. Het niet doorgeven van de adreswijziging aan de politie en gemeente zou hem veel later fataal worden. Tot '89 leefde Said van zijn spaar centen en hulp van familieleden. Sinds drie jaar heeft de Rotter dammer weer een vaste baan bij een metaalbedrijf in Gloisvrijk. In de tussentijd kwam Choumicha. die in Marokko het leven schonk aan Joulane. haar depressie te bo ven. De kinderen keerden in "89 terug naar hun vader. Choumicha volgde een jaar later. In het nieu we huis in het Oude Noorden Het gezin Chetto is de wanhoop nabij. Ze moeten zich maandag bij de Vreemdelingendienst mel den anders worden ze gearresteerd en het land alsnog uitgezet. Foto tngridvan Beek/Rotterdams Dagblad worden opgepakt. Het transport hel mededogen van een Tweede naar Schiphol volgt na zo'n arres- Kamerlid. Advocaat Veenema tatie gewoonlijk binnen enkele dagen. „Het is afschuwelijk, ik weet niet wat ik moet doen," zegt Said Chetto. Zijn enige hoop is volgde eindelijk een gelukkiger periode. Totdat de Vreemdelin genpolitie tussenbeide kwam en weigerde om Said en zijn gezin een verblijfsvergunning te geven. „Het bleek dat ik al in 1985 uit het bevolkingsregister was geschre ven," vertelt Said Chetto. „omdat ik niet heb gezegd dat ik bij fami lie ben gaan wonen. Ik wist niet eens dat dit moest gebeuren, an ders had ik het natuurlijk gedaan. Nu denken de politie en de rech ter dat ik al die jaren ook in Ma rokko ben geweest. Wie langer dan negen maanden naar zijn va derland terugkeert, verspeelt zijn verblijfsvergunning. Wat ik ook doe: ze geloven me niet. Terwijl ik stempels in mijn paspoort heb, waaruit blijkt dat ik steeds voor een aantal weken naar Marokko ben gegaan." In de zomer volgde het laatste kort geding, aangespannen door de Rotterdamse advocaat mr. W.A. Venema. Opnieuw besliste de rechter dat er voldoende bewij zen waren dat Said die jaren in Marokko verbleef. Stempels of geen stempels. „Ontstellend ver velend," vindt Venema. „Maar het grote probleem is dat niet de hele periode gedekt is. Om de simpele reden dat zowel de Ne derlandse ais de Marokkaanse grenswachten niet altijd een stempel in het paspoort zetten." Uitzonderlijk Ook het beleid van Justitie dat vreemdelingen die voor hun ne gentiende vijfjaar in Nederland hebben gewoond recht hebben op terugkeer naar Nederland, wordt volledig in de wind geslagen. „Tja. een beleidsvoornemen en de uitvoering daarvan is blijkbaar niet hetzelfde," vervolgt Venema. „Deze kinderen hebben boven dien aantoonbare sterke banden met Nederland. Het is zeer uit zonderlijk dat Justitie zich zo af wijzend opstelt." Ondertussen neemt de dreiging toe. Maandag moot het gezin Chetto zich met vliegtickets bij de Rotterdamse Vreemdelingenpoli tie melden. Als ze verstek laten gaan, kunnen ze volgende week heeft inmiddels tevergeefs ge poogd de Tweede Kamerfractie van de PvdA voor de zaak te inte resseren. Rotterdam - Het conflict tussen het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) en de Stichting Kleding Inzameling (SKI) over de vraag of SKI wel of niet de woorden 'tot steun aan de kankerbestrijding in Nederland' mag gebruiken, sleept nog tot vrijdag voort. Dan geeft de uitspraak in een kort ge ding duidelijkheid over de vraag of SK3 de woorden wel of niet moet schrappen. Bij het publiek en de 100.000 vrij willigers van KWF is grote ver warring ontstaan, sinds SKI bij het inzamelen van kleding ook de woorden 'tot steun aan de kanker bestrijding in Nederland' ge bruikt, zo vindt KWF. Het fonds, dat daarom het kort geding aan spande, stelt dat het van oudsher en als enige instelling in Neder land het begrip 'kankerbestrij ding in Nederland' hanteert. Maar het in 1990 opgerichte SKI. dat door landelijke kleding-inza- mclingsaetics steun wil geven aan de kankerbestrijding in ons land, weigert de woorden weg te laten bij haar acties. De raadsman van KWF. mr. H.W. Wefers Bcttink, voerde aan dat mensen SKI met KWF associë ren. „Het publiek kijkt niet ver der dan de woorden 'kankerbe strijding in Nederland'. Het meest opmerkelijke gebeurde na dat SKI in Den Haag een aantal volle kledingzakken niet ophaal de. Wat gebeurt er dan? Mensen belden het KWF: En dat terwijl het nummer van SKI op de zak ken staat. Er is dus duidelijk ver warringbij het publiek." Doorda SKI de woorden 'kankerbestrij i ding in Nederland' prominent op de kledinginzamelings-zakkcri; gebruikt, wordt de suggestie ge wekt dat het KWF achter de actie slaat, redeneerde de raadsman. En dat, terwijl SKI geen reds heeft om van de goede reputatie- van het KWF te profiteren. Volgens Wefers Bettink zijn cr tal van terreinen waarop kankerpati ënten te helpen zijn zonder de aanduiding 'kankerbestrijding' te voeren. „Geen enkel fonds in Ne derland dat kanker pa tiënter. helpt, gebruikt dc aanduiding 'kankerbestrijding', denk maai aan het Ronald McDonald-hui; Waarom moet SKI die naam dar wel gebruiken?" De raadsman van de tegenpartij vond juist dat de naam van SKI het meest in hel oog springende deel op de plastic zak is in plaats van de woorden 'kankerbestrij ding in Nederland'. Daarbij, zo voerde mr. E. A. Echter aan. staal het telefoonnummer van SKI er duidelijk bij vermeld. „Het KWF kan niet zomaar een woord mono poliseren. Kankerbestrijding is een gangbaar Nederlands woord." pleitte Echter. Dat SKI vertrouwen heeft bij het publiek, leidt Echter af uit de opbrengsten die het haalt en uit de driehon derd vergunningen die SKI kreeg om in Nederlandse gemeenten in! te zamelen. Rechtbankpresident mr. L.F.D. ter Kuile doet vrijdag uitspraak. Dfwir Kor Kegel Rotterdam - Verplaatsing van de met sloop bedreigde Hefbrug van Rotterdam naar de binnenstad van Vlissingen: gisteren heeft de gemeente op Walcheren onver wijld een balletje opgeworpen om in aanmerking te komen voor de overname van de monumentale brug uit 1926. Nadat ambtenaren hadden vernomen dat het Rotter damse gemeentebestuur sterk verdeeld is over de toekomst van dc Hef, gooide men meteen een lijntje uit naar de Maasstad om als aspirant-koper in beeld te ko men. Het plan is binnenskamers al eens besproken toen Willem Wis se nog leefde, de PvdA-wethouder die Stadsbeheer, Openbare Wer ken en Verkeer in een omvangrij ke portefeuille had. Anderhalf jaar geleden kwam Wisse te over lijden, maar zijn belangstelling voor de Hef werd nog wel door plaatsgenoten gedeeld. De ge meente Vlissingen correspon deerde erover met Ludo F. Dert te Barendrecht. een technisch advi seur wiens achternaam op Wal cheren niet onbekend is. Dert had Wisse destijds getipt, dat het sta len spoorwegmonument in Rot terdam voor een prikkie te koop was. De ontwerper vreesde dat met het heengaan van Wisse ook belangrijke informatie verloren was gegaan cn schroei daarom vo rig jaar een bewogen brief, waarin hij sprak van een 'uniek aanbod'. De brug kostte volgens dit schrij ven slechts 150.000 gulden. Dat is niets voor een brug in zo'n goede staat, adviseerde Dert de Vlissin- gers. Hij schreef dat het ding wel Mocht Rotterdam de Hef nietmeerwillen heeft Vlissingen wel in teresse. Foto Niets van der Hoeven/Rotterdams Dagblad twintig miljoen waard was en dat er dus nauwelijks risico's aan een aankoop verbonden waren. De ge meente Vlissingen ging in op zijn aanraden om het voorstel ernstig te overwegen en raadpleegde de Rotterdamse aannemerscombi natie Willemsspoortunnel, eige naar van de Hef. Toen men ver nam dat het bestek uitging van sloop in 1993, maar dat in Rotter dam maatschappelijke druk werd uitgeoefend op het stadsbestuur om de beroemde brug te behou den. besloot Vlissingen om zich niet op te dringen, maar om de ontwikkelingen in Rotterdam wel nauwlettend te volgen. „Nu we horen wat er gaande is, trekken wij uiteraard aan de bel," aldus een woordvoerder op het Stad huisplein van de Zeeuwse haven stad. Donderdag hakt de Rotterdamse gemeenteraad dc knoop door. Dan moet duidelijk worden wat er met de brug over de Koningsha ven gebeurt: slopen of handha ven. Het belooft een stevig debat te worden met harde economi sche motieven tegenover zv/are identiteits- en sentimentele argu menten. De uitkomst is niet recht duidelijk. Het college van burge meester er» wethouders is zeer verdeeld. De kleinst mogelijke meerderheid wil de spoorbrug verwijderd zien. omdat de Hef in de weg ligt voor de scheepvaart en omdat behoud te duur is: in die kosten is niet voorzien, toen de gemeente, het rijk en de Neder landse Spoorwegen besloten oir. een ondergrondse spoorverbin ding te bouwen. Ais de spoortun nel klaar is, mag de Hef worden afgebroken, vindt dit dee! van h' college. Een minderheid van Ben W, onder aanvoering van Joop Linthorst, vindt echter dat dc He: beeldbepalend is voor de stad en; dat er een alternatief gebruik mo gelijk Is, Als Rotterdam er geen raad tn« weet, wij hebben cr zo een plë voor, zeggen ze in Vlissingen. De binnenstad, nabij het veer naa; Breskens, kent slechts één goedt ontsluitingsweg en een tweede wegverbinding wordt wenselijk geacht. Deze uitvalsweg is gepro jecteerd over de le en 2e Binnen haven er. loopt via het oostelijk stadsdeel. Vlissingen heeft al zee veel geïnvesteerd in het opkalefa teren van de zwaar verpauperde binnenstad en nu ontbreekt nog een goede infrastructuur. Veci geld heeft dc stad er niet voor. Dc gc-meenle tobt onder meer met onverkoopbare industriegronfl nabij Oost-Souburg. Vandaar da! men erg geporteerd was door he: financieel en ook technisch niet onaantrekkelijke aanbod van Li do Dert. Wethouder Wisse heeft nooit ruchtbaarheid aan het plan gege ven. Een eerste navraag bij waar nemers in de stad leverde op dê' er reeds twee bruggen liggen ove: het Kanaal door Walcheren en da: er nog lang geen plannen zijn om deze te vervangen. Plaatselijke ingewijden bevestigen echter ds'- Wisse een bestuurder was me- gische objecten, en dat de Hef ty pisch iets voor hem was. Men kar. evenwel niet achterhalen of hij c-r ooit voor naar Rotterdam is afge reisd. De gemeente zal het Rotter damse raadsdebat donderdag md argusogen volgen. soc He me gas pas ter, poe de wot Th; VJa< Vla raai luk, de\ Het rig: 124 tien dee vall kee Volj resi kee noe acti slac ren Hoe! Hoe sind hali men bord Vboi hanc gesc der weri ng den' De feesl totst gene nu o schil Vlaai- de hi Be V sehoi derV nen, start: Dew Boisi men

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1