6 Gewapende skinheads lopen in fuik 'Zorg dat er nooit een vlekje op komt' Politie maakt van Hoek van Holland onneembare vesting Rotterdam krijgt deel van extra aardgasbaten Tweede team wint roeisloepstrijd m. Dode door explosie Motorrijder overleden Chauffeurs Air Products dreigen met acties Schietpartij in DemiSec Oponthoud op rijkswegen Parkeeroverlast bij stadion Steekpartij om bezoekregeling o Chemisch afval in stadscentrum Slang zet buurt op stelten Ruzie eindigt in schietpartij Drie gewonden bij caféruzie Studenten maken kennis met bedrijven Maandag 28 september 1992 Rotterdams Dagblad Schiedam - Een 31-jarige Schiedammer is zaterdag- Het slachtof- gvond door een ontploffing in zijn portiekwoning fer is door bu- aan de Limburg van Stirumstraatom het leven geko- ren naar bui gen. De man werd door buren zwaar gewond uit zijn ten gedragen huis gehaald en buiten op straat neergelegd. Daar en wordt door werd het slachtoffer door de brandweer met water een brand kool geh o ude n tot d at de G GD arriveerdeEe n u u r na we erm a n ge - de ontploffing overleed de man in het ziekenhuis koeld. Het aan zijn verwondingen. mocht niet Enkele uren voor de explosie werd het Openbaar baten. De Nutsbedrijf Schiedam gewaarschuwd omdat de flat- man overleed bewoners in hun portiek een gaslucht roken. Mede- een uur na de werkers van het nutsbedrijf stelden een onderzoek explosie in in maar konden nergens een gaslek vinden. Ook na het zieken de ontploffing werden de leidingen nagekeken maar huis a an zij n die bicken in orde te zijn. verwondin- 's Avonds om ongeveer half acht hoorden buurtbe- gen. Foto Roei woners een enorme klap en zagen een vuurbal die de Dijkstra woning in lichterlaaie zette. Door de kracht van de explosie sprongen enkele ruiten in de omgeving maar dc panden naast de woning werden niet getrof fen door de brand. De oorzaak van de ontplofffmg is nog niet vastgesteld. Volgens een van de omwonenden woonde de alleen staande man nog niet zo lang op de derde etage van de portiekwoning. Hij zou nog bezig zijn geweest met het opknappen van zijn huis. Bleiswijk - Een 24-jarige motorrijder uit Delft is za terdagavond bij een verkeersongeval op de provin ciale weg bij Bleiswijk om het leven gekomen. Zijn even oude vriendin, die achterop zat. is met brand wonden. een sleutelbeenbreuk en een verbrijzelde elleboog in een ziekenhuis in Delft opgenomen. Het ongeluk werd veroorzaakt door een 19-jarige au tomobilist uit Berschenhoek. die een rood stoplicht negeerde en de motor aanreed. De iweewieler vloog direct in brand. Door de botsing werd de auto volle dig stuurloos en botste honderd meter verderop te gen de pui van een woning. Daarbij raakte oen 17-ja- rig meisje uit Bergschenhoek. dat achterin de auto zat. gewond. Zij is naar het Sint Franciscuszieken- huis gebracht. De bestuurder van de auto nam direct na het ongeval de benen, maar kon kort daarna in de buurt worden ■Aangehouden. De man bleek geen rijbewijs te heb ben. reed in een onverzekerde auto en was boven dien al eerder veroordeeld wegens rijden zonder rij bewijs en het doorrijden na een ongeval. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. Ook de eigenaar •an de auto, een 29-jarige man uit Bergschenhoek, ging op de bon. Hem wordt verweten dat hij zijn auto heelt uitgeleend, terwijl het voertuig niet verzekerd Rotterdam - De industrie- en voedingsbond CNV heeft de directie van Air Products in Rotterdam een ultimatum gesteld. Uiterlijk woensdagmiddag moet de directie tegemoet komen aan de eisen die de bond heeft gesteld over een nieuwe CAO. -We geven de directie een laatste kans om bakzeil te halen," aldus CNV-bestuurder K. van Dam. De on vrede over de CAO spitst zich toe op een nieuwe werktijdenregeling voor de chauffeurs van Air Pro ducts. Het bedrijf wil ruimere opkomsttijden invoe ren. waardoor de chauffeurs van tankauto's flexibe- 'er kunnen worden ingezet. Het CNV is hier fel tegen gekant. Verder heeft dc bond bezwaren tegen de voorgenomen aantasting van het vergoedingen-sys- eem bij Air Products. De industriebond FNV steunt het ultimatum aan de directie niet. ..Ónze leden zijn al voor de vakantie ak koord gegaan met de CAO,'' aldus FNV-bestuurder K. Kramer. Zijn CNV-collega Van Dam verwacht ech ter dal vooral door de chafluers actie kan worden ge werd. „Die zijn bijna allemaal bij ons aangesloten," aldus van Dam. Volgens hem is geen enkel actiemid del uitgesloten. Hij denkt onder meer aan het blok keren van de fabriekspoort met tankauto's. Spijkenisse - Een 21-jarige Rotterdammer heeft gis teravond rond tien uur in de Spijkenisser discotheek Demi Sec een plaatsgenoot in zijn been geschoten. De Rotterdammer kreeg aan de bar ruzie en haalde sen riotgun onder zijn jas vandaan en schoot. Een omstander kreeg daarbij een schot hagel in zijn heen. De dader vluchtte met zijn auto. het slachtoffer 'erd overgebracht naar het Ruwaard van Puttenzie- fenhuis. Hij mocht later op de avond weer naar huis. Vandaag werdt hij geopereerd, waarbij stukjes hagel verwijderd worden. De politie stelde een onderzoek in onder de uitgaan- ders. Uit de verklaringen kwam een kenteken naar 'won van de auto van de dader. Die wagen draaide wen later het parkeerterrein weer op: de politie Weid de bestuurder aan en nam de wagen in beslag. De man zit nog vast. Rotterdam Deze hele week valt vertraging te vre- zen van het verkeer op rijkswegen A13 en A 20. Van daag zijn wegenbouwers in de weer op rijksweg 13 'Rotterdam-Den Haag) in de richting van Rijswijk, '."r hoogte van dc Hoornbrug in Rijswijk. Hun klus duurt tot eind van de week. Eveneens tot en met vrijdag wordt er gewerkt aan rijksweg 21) (Hoek van Holland-Gouda), op twee Plaatsen: bij het Kieinpolderplein en ter hoogte van Rotterdam Centrum. Het oponthoud geldt voor het erkt'vr in beide richtingen. Er wordt 's nachts door werkt. Hoek van Holland - De paraat heid van de politie is zaterdag in Hoek van Holland niet voor niets geweest, al bleek de komst van enkele honderden ultra rechtse jongeren uit En geland een storm in een glas water. Toch haalden agenten op het station om twee uur 's middags vijf Poolse skin- honds uit de trein. Het vijftal pr< .iyeerde zich nog te verber gen toen ze bij aankomst het legertje Mobiele Eenheid op merkten. Ze bleken in bezit te zijn van steekwapens, een traangasgranaat en enkele cassettebandjes met muzika le nazi-propaganda. Zaterdagavond werd een groep van twintig Duitse skinheads aangehouden, zowel mannen als vrouwen. In hun auto's troffen de agenten traangasgranaten aan en ook een jerrycan met benzine en lege flessen voor het maken van brandbommen. Ze werden later op de avond vrijgelaten, nadat drie van hen een schikking van 250 gulden hadden betaald we gens het bezit van het CS-gas. De Poolse skinheads waren enkele uren eerder al op de trein oost waarts gezet, nadat zij een verkla ring hadden getekend waarin zij afstand deden van hun eigen dommen. In Maassluis hield de politie drie Hagenaars aan, die daar racisti sche leuzen schreeuwden. Zij kondefi naar huis, nadat tegen hen proces-verbaal was opge maakt. De drie waren eerder die Leden van de Mobiele Eenheid voeren enkele aangehouden skinheads af. Ze bleken in bezittezijn van steekwapens, een traangasgranaat en enkele cassettebandjes met muzikale nazi-propagan da. Foto Roel Dijkstra dag al in Hoek van Holland gesig naleerd. Skinheads, die in Enge land de boot naar Hoek van Hol land op wilden, werden daar te gengehouden. Te link De politie was met groot materi eel in de Hoek aanwezig om een verwachte invasie van skinheads te begeleiden. Twee pelotons ME. tientallen surveillance-agenten en spoorwegrechercheurs waren klaar voor de confrontatie. Hoek van Holland was veranderd in een onneembare vesting. De politie had lucht gekregen van een ille gaal concert en trilde de racisti sche beweging geen poot aan de grond geven. Afschrikwekkende maatregelen tegen skinheads en neo-nazi's waren in het vooruit zicht gesteld - en dc politie ver moedt dat de organisatoren op de valreep hun verboden concert hebben afgeblazen. ..Het was ze toch te link geworden," meent de politie. Overigens leek het terrein van de Stena Line zaterdagmiddag wel oorlogsgebied. Niet alieen ston den busjes van de Mobiele Een heid in slagorde opgesteld, ook arriveerden er enkele tientallen britse legervoertuigen, die van Duitsland op weg waren naar En geland. Een toevallige omstan digheid die wel bijdroeg aan de onrust, die onmiskenbaar onder de Hoekse bevolking heerste. Vrijdag had de Rotterdamse bur gemeester Peper het ultra-recht se concert verboden. In overleg met zijn collega's in het Westland had Peper keihard politie-optrc- den aangekondigd. Dc waarschuwing van 'skinheads en neo-nazi's blijf weg uit de Hoek, want anders...' heeft dus gewerkt, aldus een woordvoerder van de Rotterdamse poiitie zater dagavond. „Want wij kregen daar na ook informatie dat het concert niet doorging, al weten we nog steeds niet waar het had moeten plaatsvinden," vertelde de woord voerder. „Toch was het inzetten van voel politie verantwoord, omdat we niet wisten hoeveel ski nheads er toch nog zouden ko men. en waar vandaan." Rotterdam - Voor en tijdens de voet balder bv F e.yen oord-Spa rta heeft de politie in totaal hon derddertig parkeerbonnen uitge schreven in de buurt van het sta dion. Verder werden negen auto's weggesleept. De politie is al enige tijd bezig om dc parkeeroverlast rond de Kuip aan te pakken. Ge richte acties zoals die van giste ren zullen regelmatig worden ge houden. aldus de poiitie. Rotterdam - ..Voor zover ik weet :n zijn toespraak aangedrongen riiwmn "wimw- Rotterdam - „Voor zover ik weet is het nooit eerder gebeurd, dat er zeven maanden na iemands dood al een standbeeld van hem staat." Aad Veerman zei het zaterdag niet zonder emotie. „Maar ik had het Bep dan ook beloofd. Als jij komt te overlijden, Bep. heb ik hem ooit gezegd, dan zorg ik er voor dat er een standbeeld komt. Zou je 't denken, Aad, zei hij toen nog. En nu staat het er." Het is Aad Veerman en al die 'be kende Nederlanders' die hij wist te strikken voor het comité van aanbeveling inderdaad gelukt. In de recordtijd van zeven maanden maakte Rotterdams bekendste beeldhouwer Willem Verbon een standbeeld, dat zaterdag op het plantsoentje voor bejaardencen trum Hoppesteyn in Crooswijk door Theo Huizenaar en Aad Veerman werd onthuld. De enig juiste plek, zo op de grens van Kralingen en Crooswijk, en zó dicht bij zijn ouderlijk huis in de Pleretstraat, daar waren de ve le honderden belangstellenden het roerend over eens. Waarbij burgemeester Peper in zijn toe spraak ook nog eens de toezeg ging deed dat 'de plek' door de ge meente Rotterdam extra zou wor den opgesierd. Winkeliersvereni ging Crooswijk beloofde hierop ervoor te zullen zorgen dat het standbeeld 'altijd schoon en vlek- vrij' zou worden gehouden. Daarop had vooral Anton Geesink in zijn toespraak aangedrongen „Het werd tijd dat iemand uit een volksbuurt ook een een stand beeld zou krijgen," sprak Gee sink. „Daarom zei ik ook ja. toen men mij vroeg of ik in het comité van aanbeveling zitting wilde ne men: ik kom ook uit een volks buurt, wijk C in Utrecht in dit ge val. Bep kwam uit een andere volksbuurt, uit Crooswijk." Waar op Geesink aanspoorde het beeld altijd zo mooi te houden als het nu 'C. „Zorg ervoor dat er nooit een vlek op komt." Burgemeester Peper blikte in zijn toespraak terug op wat hij noem de een week vol sentiment. „Want," riep hij uit. „eerst heb ben wc de Hef overeind gehou den. en nu ook dit. Sentiment is een verbinding tussen het verle den en de toekomst van Rotter dam." Toch was het voorzitter Mieke van der Graaf van de deelge meente Kralingen/Crooswijk die het beste de sfeer rond de onthul ling onder woorden bracht en daarmee tevens Bep van Klaver ens weduwe Annie in de plechtig heid betrok: „Het is een droevige en tegelijk ook plezierige dag. als je ziet hoe druk het op dit mo ment hier in Crooswijk is." De plechtigheid werd besloten door Jules Deelder met een aantal sappige anecdotes uit het leven van Bep van Klaveren. Rotterdam - Een fikse ruzie om een bezoekersregeling is zater dagmorgen uitgemond in een steekpartij, waarbij een 35-jarige Rotterdammer ernstig gewond is geraakt. De verdachte, een 29-ja- rige man, meldde zich bij de wo ning van zijn ex-vrouw aan de Boerschaplaan, waar ook zijn kin deren verblijven. Toen het uit de hand dreigde te lopen, bedreigde het slachtoffer de vader van de kinderen met een bezemsteel, wat voor de verdach te aanleiding was om een groot mes te trekken en op de man in te steken. Het slachtoffer is met steekwonden in buik. been en arm opgenomen in het Havenzie kenhuis. Korte tijd later meldde de verdachte zich vrijwillig bij de politie. Rotterdam - De gemeente Rot terdam krijgt 20,14 miljoen gul den van de in totaal 179,2 mil joen gulden aan extra aardgas inkomsten, die het kabinet-Lub- bers heeft verdeeld. Het geld is bestemd voor verbetering van de infrastructuur en mag ook voor monumentenzorg worden aangewend. Ook de provincies kregen geld voor stedelijke knooppunten: ze moeten over de aanwending overleg voeren met de gemeenten. Het stedelijk knooppunt Maas tricht-Heerlen kreeg de grootste portie van de gasbaten: 21,75 miljoen gulden. De Amsterdam se regio haaide 21,5 gulden bin nen en Rotterdam werd dus der de. Groningen en Leeuwarden krijgen gezamenlijk 33,9 mil joen gulden te verdelen. Achter eenvolgens kunnen Den Haag. Utrecht, Arnhem-Nijmegen, Til burg, Enschede-Hengelo, Eind hoven-Helmond, Breda en Zwolle ook van de extra gasop brengst profiteren. Afgesproken is dat de gemeen ten en provincies het bedrag zelf aanvullen tot een half miljard gulden. Zo betalen ze zelf mee aan de extra werken, die nu mo gelijk worden gemaakt. Anton Geesink (rechts) in een onderonsje met Theo Huizenaar (midden) burgemeester Peper (links)en de netzichtbare Aad Veerman. Geesink spoorde iedereen in Crooswijk aan het beeld al tijd 20 mooi te houden. FotocorVos Rotterdam - Bijna twee minuten zwoegen en zweten om daarna, nog langdurig nahijgend van de geleverde krachtsinspanning, lui onderuitgezakt te kunnen gaan genieten van de zon. Zo ging het ook deze keer weer tijdens de jaarlijkse rocisloepwcdstrijden in de Leuvehaven. Zn'n veertig ploe gen streden er zaterdag in drie klassen om de verschillende titels én uiteraard om liet baanrecord. Dat ging uiteindelijk naar het eer ste team van de Willem Barents/ School uit Terschelling, dat de 350 meter aflegde in 1.56.09. Ook vorig jaar was dit team met een tijd van 1.57.3 al do snelste ge weest. Dat ze in Terschelling een aardig partijtje kunnen roeien was dus bekend, maar dat nota bene het tweede team van de Willem Ba rents?. School ook nog totaal win naar werd, was voor de concurren tie toch oen fikse tegenvaller. Bleken 'de Terschellingse teams in de Vietory-klasse (zeg maar de meest professionele ploegen.) dus dc besten, in de Libertv-khsso toch een Rotterdamse triomf; hier werd het team van de Rotterdam se brandweereerste, gevolgd dooi de roeiers van Hocchsi uit Y'lis- singen. Bij de dames bleek ex-en- als vorig jaar net team van Tom Tom uit Terschelling veruit de sterkste. De wedstrijden in de Leuvehaven waren de rlerde in een reeks van vier. maar anders dan bij de ande re evenementen ging het hier niel om lange afstandswedstrijden over circa 25 kilometer, maar om sprints. ..Met als gevolg toch wel wat extra werk voor de EH- BO'ers." blikte wedstrijdleider W. Padmos terug op een geslaagd evenement. „Maar gelukkig geen ernstige zaken: wel veel blaren en gevallen van spierkramp." „De roei sloepwee dstrijdc-n zijn, voorat in de Vietory-klasse, echte topsport geworden, De ploegen in die klasse trainen er keihard voor om toch maar de beste te zijn. Zo bekeken is er wel heel wat veran derd in die 22 jaar dat de roei- sloepv/etlstrijden worden gehou den." altlus Padmos. Rotterdam - De politie stelt een onderzoek in naar de vrachtwagenchauffeur, die za terdagmiddag 35 volle vaten van tweehonderd liter che misch afval op de Delftsevaart- hof middenin het centrum van Rotterdam heeft neergezet. De afdeling Chemisch Advies van de DCMR Milieudienst Rijn mond heeft een onderzoek in gesteld naar de inhoud en stel de vast dat het om dusdanig gevaarlijk spul ging, dat de brandweer de volle vaten af voerde. Een zelfde aantal lege vaten werd door de Roteb mee genomen. Rotterdam - Een één meter lange slang heeft zaterdagmiddag de omgeving van de Schalkeroord in IJsselmonde op stelten gezet. Een buurtbewoner zag het dier de weg over steken en onder een gepar keerde auto kruipen. Op het mo ment dat de politie, dierenambu lance en een slangenexpert ter plekke waren, had de slang zich al in hel chassis van de auto genes teld. De wagen moest uiteindelijk naar het politiebureau Groot-IJs- selinonde worden getakeld, waar na het weghalen van de benzine tank dc slang kon worden 'gear resteerd'. Het bleek te gaan om een rode rattenslang, op zich een vrij onschuldig dier. Rotterdam - Een ruzie ineen café aan de Bloemfonteinstraat is gis teravond uitgemond in een schietpartij. De politie kon geen aanhoudingen verrichten omdat op het moment dat zij arriveerde alle schutters de benen hadden genomen. De ruzie ontstond in het café maar werd buiten voort gezet. Over en weer werd op elkaar geschoten waarbij in ieder geval een 15-jarige jongen die langsliep een schampschot in zijn been opliep. Dc politie vermoedt dat ook één van de schutters ge wond is geraakt. Rotterdam - Drie mensen zijn vrijdagavond gewond geraakt bij een steekpartij in een café aan de Dordtsestraatweg. Wat de aanlei ding was, is vooralsnog onduide lijk. Een echtpaar (57 en 31 jaar) cn een'man van 51 jaar raakten gewond, Zij zijn in het Zuidczic- kenhuis opgenomen met steek wonden in de milt, borst en rug. Rotterdam - Zo'n zeshonderd studenten economie, bedrijfs kunde en aanverwante studies van de Erasmus Universiteit Rot terdam kunnen volgende maand kennismaken met 27 grote Ne derlandse bedrijven. Een maand later mogen studenten zich oefe nen in het solliciteren. Eind dit jaar staan individuele gesprek ken met de (wellicht toekomstige) werknemers op hei programma. Het is de twintigste keer dat de Rotterdamse afdeling van de in ternationale studentenorganisa tie Aicsec een informatiepro gramma over de arbeidsmarkt heeft samengesteld. De club - in 1948 opgericht door economen onder wie Jan Tinbergen - be middelt in het vinden van stage plaatsen. Wereldwijd, want de or ganisatie is gevestigd op 700 uni versiteiten in 74 verschillende landen. De Rotterdamse kennismakings- dagen zijn erop gericht om de kloof tussen student en bedrijfs leven te overbruggen. „Tijdens zijn studie doet de student nau welijks praktijkervaring op." weet Aiesec-projectmanager Geert Fernhout. „Het is erg moei lijk om erachter te komen hoe be- drijven werken, wat ze van hun nieuwe werknemers verwachten, ga zo maar door. Deze bijeenkom sten zijn een uitkomst voor iedere student die zich alvast wil oriën teren." Op de bedrijven-informaticda- gen. 19 en 20 oktober, kan een kijkje worden genomen bij ge renommeerde accountbureau's en banken of bedrijven als Akzo en Cebeco Handelsraad. De stu denten kunnen zich tot 2 oktober inschrijven en hun voorkeur op geven. Iedere student kan bij ge middeld tien bedrijven terecht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1