Waterweg 13 'Geen extra plaatsen Joegoslaven' Minister steunt nieuwe veerboot Actiegroep tegen vuilstortplaats in Lickebaert Fouten gemaakt bij sloop Billitonflat Tunnel heeft voorkeur boven een Oranjehaven Idee bewoners beloond Startsein voor nieuwe toekomst veengebieden Rotterdam en Brabant bannen concurrentie uit Camping Aalfuik open voor ex-Joegoslaven Explosiegevaar in Ambacht na ongeluk De Leede vindt dat Schiedam zich niet aan Vlaardingen kan spiegelen Oldtimers geveild in Margriethal Iets rustiger bij de GGD Brand aan Schaperlaan Kind valt door ruit Vrouw valt naast trein Te dronken om te blazen Man valt, kind gewond Pistool gepakt Inbraken Rotterdams Dagblad Dinsdag 29 september 1992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BT Vlaard ingen tel 010-2340055/i'ax 4349754 Bergambacht - De provincie Zuid-Holland heeft vanmiddag in Bergambacht het startsein gegeven voor plannen, die de tendensen aangeven van een nieuw toekomstbeeld voor de veenweidegebieden in Holland en Utrecht „Er gaat daar de komende jaren veel veranderen," voorspelde gedeputeerde L. Blok (D66). De boeren krijgen vooral te maken met een nieuw EG-landbouwbeleid. Dat dwingt hen tot verdere grootschaligheid en effectiever produceren. Nog meer (kleinere) boeren zullen het veld moeten ruimen. In Zuid-Holland heeft, volgens de meeste recente cijfers, veertig procent van de veehouders boven de vijftig jaar al geen zicht op een opvolger. Dat kan ertoe leiden dat eenvyfde van het oude boe ren grasland (11.000 hectare) straks Vrijkomt'. Mede om die gebieden niet ten prooi te laten vallen aan on gewenste Ranöstad-verstedelijking, is er de roep om regelingen voor behoud van natuur en landschap. De overblijvende boeren krijgen te maken met de vraag naar mi lieuvrien delijker be drijfsvoe ring. De gedepu teerde haal de in Berg ambacht vier boeren naar voren, die in haar ogen al op een goede manier be zig zijn. De ze agrariërs en een ver tegenwoor diger van het rijk kregen van de gedeputeerde de eerste exem- Gedepu- plaren van een rapport, waarin een reeks projecten teerde staan opgesomd die - volgens een eerder dit jaar al Slok: 'Er genomen Staten-besluit - tot en met 1994 mogen re- gaat daar kenen op een financieel ruggesteuntje van Zuid- de komen- Holland. Gemiddeld gaat het om een kwart miljoen de jaren gulden per jaar. Dat geld gaat vooral naar voorbeeld- veel veran- plannen, die moeten laten zien welke drie grote lij- deren.' nen de provincie op het oog heeft: een duurzame Archieffoto veehouderij, verwering met meer natuur en milieu. Jacques en een lagere milieubelasting door de boeren. zorgmary Sijthoff Pets Rotterdam - De regio's Rotterdam en West-Brabant gaan hun ruimtelijke en economische ontwikkeling op elkaar afstemmen. Dat is beter dan het opvoeren van de onderlinge concurreatie-rfiet andere regio's in het land, vinden ze. Eind dit jaar tekenen dc politie ke bestuurders van beide gebieden de-samenwer kingsovereenkomst. die nu in de maak is. Burgemeester Peper van Rotterdam en havenwet houder Smit hebben over de samenwerking afgelo pen zomer succesvolle besprekingen gevoerd met de commissaris van de koningin in de provincie Noord- Brabant, Houben. en met de gedeputeerde voor Eco nomische Zaken van die provincie. Onderwerpen die vermelding krijgen in het samen werkingscontract: promotie, bedrijvenwerving, ver voer, infrastuctuur en luchthaven Rotterdam. 's-Gravendeel - De eerste Bosnische vluchtelingen kunnen in de loop van volgende week terecht in ca ravans op camping De Aalfuik in 's-Gravendeel. Van daag is een begin gemaakt met de inrichting op de camping van een vluchtelingenkamp voor ontheem den uit het voormalige Joegoslavië. De gemeente raad gaf nier gisteravond unaniem het groene licht voor. Er zijn nog wel enkele probleempjes die opgelost moeten worden. Zo willen de huisartsen uit *s-Gra- - vendee! dat ook de medische opvang gedurende de nacht geregeld wordt in het opvangcentrum. Net zo als voor het Onderzoekscentrum voor asielzoekers (OC). waarvoor de camping uiteindelijk is bestemd, is afgesproken moet het ministerie van WVC hier voor zorgdragen. Overdags en 's avonds nemen de 's- Gravcndeelse huisartsen deze taak op zich. maar zij voelen er weinig voor ook elke nacht paraat te staan. De gemeenteraad van 's-Gravendeel rekent er op dat de medische zorg voor de ex-Joegoslaven in goed overleg tussen de huisartsen en het ministerie gere geld wordt. Verder willen dc omwonenden van het vluchtelin- gencentrum dat de verkeersveiligheid op de Lage Dijk langs hei vluchtelingenkamp wordt gewaar borgd. De weg is bij de ingang van de camping is smal. De bewoners willen een verbreding op die plaats van de sleehlveriichte dijk, zodat schoolgaan de kinderen op de fiets en vluchtelingen die 's avonds een wandelingetje maken geen onnodig ge vaar lopen door een auto geschept te worden. Tot nu toe hebben gesprekken tussen bewoners en het mi nisterie niets opgeleverd. De omwonenden hopen dat het gemeentebestuur meer resultaat boekt. Het is de bedoeling dat er voor een half jaar maxi maal 160 Bosnische vluchtelingen worden gehuis vest in 41 caravans. Na 1 april volgend jaar zal de voormalige camping geschikt worden gemaakt als opvangcentrum voor asielzoekers uit allerlei landen, die daar in afwachting van hun asielaanvraag zullen verblijven. Voor de ex-Joegoslaven zullen op De Aalfuik zes ca ravans voor administratie en medische zorg worden neergezet. Verder komt er een mobiele keuken. H.l. Ambacht - De Krommeweg in H.I. Ambacht is gisteravond tussen half elf en half twaalf afgesloten geweest voor alle verkeer, nadat daar een vrachtwa gen bij een benzinestation was gekanteld. De met veertig ton staaldraad geladen vrachtwagen dreigde een van de benzinepompen te verpletteren. De 24-jarige vrachtwagenchauffeur uit Hardinxveid- Giessendam had zijn voertuig op het parkeerterrein voor grote voertuigen op de Zuidwende trillen neer zetten. maar miste de afslag. Toen hij een stukje ver derop bij het benzinestation wilde keren, zakte de vrachtwagen "'c* en kantelde Maassluis,Vlaardingen - Om de vuilstortplaats uit het Lickebacrt- gebied te weren, heeft een aantal leden van de Vereniging tot be houd van het Lïckebaertgebied een initiatiefgroep in het leven geroepen. De verontruste natuur!lefhebbers hebben zich verzameld in de zo genoemde Initiatiefgroep tegen Afvalberg!ng en zijn direct tot ac tie overgegaan. Op verschillende manieren is de Vlaardingse bevolking opgeroe pen. de raadsvergadering van morgenavond bij te wonen zodat de besluitvorming van nabij kan worden gevolgd en eventueel kan worden beïnvloed. De leden van de Gaardingse gemeenteraad hebben inmiddels een bricT ge kregen waarin ze door de Initia tiefgroep tegen Afvalbergi ng wor den opgeroepen niet in te stem men met de voorgestelde wijzi ging van het bestemmingsplan. De initiatiefgroep is van mening dat het college van B en W ten on rechte de indruk wekt dat de be stemmingswijziging als een vol dongen feit moet worden gezien. Do belangrijkste reden voor het klemmende beroep dat de actie groep doet op de raadsleden, is gelegen in het feit dat ze haar ac ties tegen de aanleg liever mét aan tegen het gemeentebestuur voert. Tevens vindt de Maassluizer Niko Koffeman. mede-oprichter van de initiatiefgroep, het geen goede zaak dat de besluitvorming rond de afvalberging grotendeels in de vakantieperiode tot stand is geko men. Daardoor zijn volgens hem veel bewoners niet of onvoldoen de op de hoogte gebracht van de dreigende ontwikkelingen. „Misschien een extra reden voor raadsleden om zich voorzichtig op te stellen in het vraagstuk van dc bestemmingsverandering." zegt Koffeman. ..Het kan niet zo zijn dat er een afvalberg komt te gen de zin van de Gaardingse ge meenteraad maar mét haar in stemming. Wie nu vuile handen maakt wast ze straks niet in onschuld." Schiedam - Een snelle uitbrei ding van het aantal plaatsen voor vluchtelingen van 24 tot 140 vindt het gemeentebestuur van Schiedam voorlopig voldoende. Daar bovenop wil ze niet nog ex tra woonruimte beschikbaar stel len voor de opvang van gevluchte Joegoslaven. De Vereniging VI u ch tel i n ge n wer k Nederla n d krijgt dit binnenkort als antwoord op een verzoek, dat ze in die rich ting had gedaan. Wethouder Bart de Lccde (o.a. Minderhedenbeleid) zei gisteren in de gemeenteraad te verwach ten dat van de 39 huizen die voor vluchtelingenopvang beschik baar komen veel door Joegslaven zullen worden bewoond. Hij raad de Nan da Gelderblom van het CDA. dat in zijn geheel wel aan de wens van Vluchtelmgewerk wil voldoen, ten sterkste afscheiding tussen asielzoekers en Joegosla vische vluchtelingen te maken. ..Gelukkig zijn we het m de ge meenteraad er over eens, dat we snel het aantal plaatsen tot 140 moeten uitbreiden. Volgende maand nemen we die zaak ter hand. Daar bovenop nog speciale plaatsen voor gevluchte Joegosla ven vrijmaken, past niet in dit be leid. Wc moeten geleidelijk te werk gaan en als gemeente geen onderscheid gaan maken in vluchtelingen," waarschuwde De Leede. Gelder blom bleef bij haar stand punt dat Schiedam meer moet doen. Als argument noemde ze haar vrees voor negatieve publici teit omdat de buurgemeente Vlaardingen wel speciale actie voor Joegoslaven onderneemt. Met het optrekken tot 140 van het aantal vluchtelingenplaatsen haalt Schiedam eindelijk de norm. die minister d'Ancona al enkele jaren geleden heeft ge steld, Voor een goede, gespreide opvang moet elke gemeente twee vluchtelingen per duizend inwo ners opvangen, zo stelt WVC. Vlaardingen loopt met die regel al geruime tijd goed in de pas en is dus geen vergelijkbare gemeente in dit geval, redeneerde De Leede. Als raadslid heeft dc Groen Link ser zelf jarenlang voor meer op vangplaatsen in Schiedam ge pleit. „Nu komen ze er en is het niet het goede moment om meer te doen." bezwoer hij het CDA te vergeefs. Vincent Broeeke van D66 was de enige niet-CDA'er, die ook voor verdere uitbreiding stemde. Schiedam - In het centrum van Schiedam en Vlaardingen waren ze zaterdag al in vuile pracht te aanschouwen. In kleurige oldti mers werd een laatste ritje ge maakt voordat ze van eigenaar wisselden. Gisteren werden de oude automobielen geparkeerd in de Margriethal om aan het keu rend oog van belangstellende au toliefhebbers te worden onder worpen en te worden geveild. Ruim tweehonderd gegadigden kwamen op de veiling van het Sch letiamsc veilingbedrijf Hercu les af. Van de vijftig auto's, varië rend vaneen Chevrolet Bel Air uit 1956 tot een NSU Pnnz 4 uit 1970. weiden er maar twaalf verkocht, ..Dat valt ons een beetje tegen." reageerde een medewerker na af loop. ,,We hadden verwacht meer response te krijgen. En er zaten hele fraaie exemplaren bij." Waar de autohandelaren met de catalogus in de hand en hun kies keurige blik langs de in de ver koop gegooide klassieke model len liepen, trokken de 'oude beestjes' ook de aandacht van sporters die m de aangrenzende zaal voor hun wekelijks avondje zaalvoetbal vertoefden. ..Moet je kijken." klonk een bezweette jon geman uitbundig, „er staat zelfs een T-Ford tussen." Eén van dc autohandelaren toon de bijzondere interesse voor de Ford Thunderbird uit 1556. één van de pronkstukken. ...Ms ik dat ding koop." liet hij weten. ..is hel om "m als publiekstrekker voor mijn zaak te gebruiken. De boer hoefje er niet mee op te gaan. Een particulier koopt zo'n auto toch niet. Maar wie weet loopt er een keer een autofreak tegenaan en kan ik 'm voor een lekker pnjssie van de hand doen. Maar rijden in zo'n ding"' Dat zou ik nooit doen. Mij te gevaarlijk." Dc hoogste prijs die werd betaald voor een old-timer was 42.000 gulden. Een paar hon derd belang stellenden kwamen op de veiling van de oldtimers in de Margrie thal af. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen - Het gebruik van beu!' (een sloopbal) bij bet neer halen van de oude GGD-vesti- gmg en een deel van de Billiton flat in Vlaardingen had nooit mo gen gebeuren. Het is tegen alle af spraken in toch gebeurd en heeft de achtergebleven ouderen m de Hat enkele weken de stuipen up hei lijf gejaagd. Zoiets mag nooit meer voorkomen. Die mening geeft Joke Fousert. gemeenteraadslid van de Socia- hstiese Partij in schriftelijke vra gen aan burgemeester en wethou ders. Zij wil van het college graag weten of de sloper zich wel aan de gestelde voorwaarden heeft ge houden. Waarom in de plan-opzet ervan uitgegaan is. dat bewoners in de flat konden blijven bij de ge deeltelijke sloop en of B en W ook vinden, clal hierbij beoordelings fouten zijn gemaakt. Fousert herinnert aan een ver zoek om maatregelen, dat de SP op 21 september tijdens een exira raadsvergadering deed nadat be woners hadden geklaagd over de enorme klappen en het helse ka baal. dat het gebruik van de sta len kogel en drilboren veroor zaakten. Bij wethouder Aart Kool en de directie van huisbaas ASHVB vond ze enkele dagen la ter. na nieuwe klachten, geen steun. „Dc afdeling Ouderenzorg van de provincie Zuid-Holland wist ons toen te vertellen, dat er geen ge bruik van 'de beul' gemaakt zou worden en stofvorming met water bestreden zou worden. Tijdens het bellen met de provincie, van uit de Billiton. dreunden de klap pen door het gebouw en was het uitzicht belemmerd door grote stofwolken." schrijft Fousert. Van personeel van Billiton had zij begrepen dat het slopen ge luidarm en stofvrij zou gebeuren door het beton te zagen. Als men bad geweten wat er nu is gebeurd. zou nooit met sloop tijdens de be woning akkoord zijn gegaan. Foussert voelt zich tussen poli tiek en ambtenarij heen en weer gestuurd. Laksheid van het colle ge heeft volgens haar tijdige stop zetting van de onverantwoorde sloopmethode belemmerd. Ze wil nu de zekerheid hebben dat zoiets niet meer voorkomt bij volgende renovaties en nieuw bouw. zoals bijvoorbeeld bij de Valkenhof. Schiedam - „Wij hebben een gewillig oor voor idcccn van bewoners. Laten er maar meer mensen mee komen op onze spreekuren." Wethouder Adri Reijnhout (o.a. Stadsvernieuwing) zei dit gisteren in dc gemeenteraad, nadat Joli flakkert van Groen Links burgemees ter en wethouders' had geroemd voor het beschikbaar stellen van 50.000 gulden voor een wijkwerkpioeg in Schiedam-Zuid, die begint met een fietsenstalling aan de Westerkadc. Bewoners van de Prins Mauritsstraat hadden hierom gevraagd. Twee banenpoolers gaan er werken. „Dit is oen vrolijk begin na het zomerreces. Ga 20 door. Volg vaker voorstellen van bewoners," beval Hakkert aan. Hoek van Holland - Een tunnel lussen Hoek van Holland en Maassluis verdient de voorkeur boven een Oranjehaven tussen de twee gemeenten. Wanneer die tunnel er eenmaal ligt. kunnen dc tuinbouwproduktcn uit het West- land langs een heel korte weg worden afgevoerd naar een spe ciale 'agrihaven' in Europoort. Voor Hoek van Holland blijft dan de mogelijkheid voor aanleg van een mooie groen gordel in dit ge bied. Bij de behandeling van de strue- tuurvisie in de Hoekse deelraads- commissie voor Welzijn zei CDA- fractieleider P. van der Wel wei nig heil le zien in de aanleg van de Oranjehaven, zoals die door de gemeente Rotterdam wordt voor gesteld in het Havenplan 2010. Hij kreeg unanieme steun van de commissieleden, al werd er ver der wel genuanceerd gesproken over de invulling van de Oranje polder, een groot gebied op de noordoever van de Nieuwe Water weg. Overigens had de CDA-woord- voerder, samen met een aantal andere commissieleden, wel moeite met de manier waarop het Westland zich via hét samenwer kingsorgaan probeert te bemoei en met de Hoekse plannen. Van der Wel: „Ze willen graag extra glastuinbouw zodat ze dan m de eigen gemeenten meer woningen kunnen bouwen. Maar als er glas tuinbouw komt dan is dat uitslui tend alleen voor verplaatsing van Hoekse tuinders." WD'er D. Du kers had 'vooral angst dat er een gigantisch berg bouw- en sloopafval gestort gaat worden m ruil voor een betrekke lijk. klein stukje natuurgebied. Hij is voorstander van tuinbouw onder staand glas. „Maar dan wel ten dienste van de sanering van Hoekse tuinbouwbedrijven en niet als aanvulling van het West- landse glasareaal.'' Deelraadsvoorzitter W. Doorn be vestigde de angst voor grote hoe veelheden bouw- en sloopafval. „Daar moeten we ons sterk tegen verzetten," vond zij. Vlaardingen - Het voetvecr Per- nisTlaardingcn mag zich op de sympathie van het ministerie van Venteer- en Waterstaat verheu gen. In een persoonlijk schrijven aan wethouder Agncs van Arden- ne-van der Hoeven heelt minister Hanja May-Weggon aangekon digd' dat zij gaat bijdragen m de kosten van de nieuwe veerboot. De bouw van dit schip begint bin nen afzienbare tijd bij de Schiedam.-*1 scheepsbouwer De Hoop De kosten voor de nieuwe veer boot zijn begroot op 750.000 gui don A!c nev"!g var de i|frcchaf van het schip moet de veerdienst ook andere kosten maken. De af meerplaatsen aan beide oevers behoeven een aanpassing. Hier mee is vermoedelijk een bedrag van 50.000 gulden gemoeid. De gemeente Vlaardingen gaat binnenkort met de minister on derhandelen over de hoogte van bet te subsidiëren bedrag. In het gunstigste geval betaalt de minis ter vijftig procent van de aan- schafwaarrie van het schip. Al vooraf heeft minister May als voorwaarde gesteld dat het voet vecr minimaal tien jaar in de vaart blij It. De veerdienst beschouwt de ver- e-T.girg VI'1 d'1 huid tg'- veorhn- ten als noodzakelijk. Het nieuwe schip gaat de plaats innemen van De Kaag. Volgens de directie van de veerdienst sloot dit oude schip passagiers af als gevolg van het totale gebrek aan comfort en af scherming van weer en wind. Met de investering zet de veer dienst de lijn door die verleden jaar werd uitgezet door mr. G.H. Gispen. Deze curator ontwikkel de een overlevingsplan toen de stichting in staat van faillisse ment verkeerde. Dankzij finan ciële injecties van mot name de gemeente Rotterdam. Gaardin gen en de provincie Zuid-Holland word liet voortbestaan van het vnptvoor op. waarburgd. De reddingsoperatie leidde wel tot het ontslag van verschillende medewerkers en het opheffen van twee vergelijkbare voet veren in Rotterdam. Het veer Kralingse- vecr/IJssoimonde en het zomer- bootje dat tussen de Parkkade en Katendreeht voer werden bij de start van de nieuwe structuur op geheven. Sinds die tijd zwaait di recteur P. Post dc scepter over het bedrijf. Met haar subsidietoezegging toont do minister waardering voor het feit. dat het veer oen bij drage levert aan de terugdringing van hot autoverkeer. Het veer zet 800 pa^agior^ nv>»r jv bijdrage van de minister is zeer welkom. De subsidie-gevers voor zien vooralsnog wel in de dekking van het exploitatietekort, maar veel geld voor grote investerin gen is er nog steeds niet. Uit een onderzoek blijkt, dat de meeste passagiers uit Vlaardin gen (60 procent) en Schiedam (30 procent) komen. De meesten zijn werkzaam in het Botlekgebied. Het reisje per fiets en boot be schouwen de passagiers als een prima alternatief voor een autorit door de drukke Beneluxtunnel. Voor ruim een/vijfde van de pas sagiers is het veer van nog groter belang; deze groep beschikt niet over een rijbewijs. Vlaardingen - Het wordt iets rus tiger bij de GGD Nieuwe Water weg Noord. Na de aanvankelijke onrust over poliobesmettingen constateert de GGD dat de ergste paniek is weggeëbd. Ook het aantal telefoontjes dat binnenkomt, neemt af. Bij de GGD heeft de telefoon de laatste dagen roodgloeiend gestaan, waardoor de gezondheidsdienst voor veel mensen onbereikbaar was. Het inentingsprogramma ziet er voor de bewoners van Schiedam. Vlaardingen en Maassluis nu als volgt uit: voor personen jonger dan 40 jaar die niet of onvoldoen de tegen polio zyn ingeënt zijn de openingstijden voor polio-vacci naties als volgt vastgesteld: dins dag 29 september en woensdag 30 september in de vestiging Vlaar dingen in het Cineinnati-gebouw aan de Mr. L.A.Kespervveg 44 van 08.00 tot 20.00. in de vestiging Schiedam aan de 's-Gravelandse- weg 567 van 09.00 tot 16.30 uur en in Maassluis in Gezondheidsge bouw De Vloot van 09.00 tot 11.00 uur. Mensen die niet binnen deze cate gorie vallen kunnen tijdens deze spreekuren niet gevaccineerd worden, meldt de GGD nadrukke lijk. Schiedam - In een woning aan de Schaperlaan in Schiedam is gis termiddag rond vijf uur brand uit gebroken. De brandweer bluste hel vuur. De hele huiskamer liep schade op. Belendende woningen hadden rookschade. Onduidelijk is nog hoe het vuur heeft kunnen ontstaan. Vlaardingen - Een 12-jarig kind is gistermiddag rond half zes al rol schaatsend op een schoolplein hij de Lorentzstraat in Gaardingen- door een ruit gevallen. Dat ge beurde toen ze zich wilde ast- pakken aan een raamkozijn. Aan beide onderarmen liep ze diepe snijwonden op. Een ambulante bracht haar naar het ziekenhuis. Vlaardingen - Een G8-jarige vrouw heeft gistermorgen rond kwart over elf misgestapt bij het instappen in een trein op het sta tion Gaardingen-Oost. Ze kwam terecht tussen perron en trein. Daarbij schaafde ze haar rechter onderbeen. De vrouw is per am bulance naar het Holyziekenhuis gebracht. Maassluis - Een 53-jarige vrouw uit Maassluis bleek gisteren zo dronken te zijn dat ze niet in staat was voldoende lucht te produce ren voor de blaastest. Ze kreeg vervolgens onder meer een rijver bod van 24 uur opgelegd. De vrouw was op de Westlandseweg in Maassluis rijdend in een auto aangehouden. Die auto is voorlo pig afgenomen, evenals haar rij bewijs. Schiedam - Een 39-jarige Schiedammer is gistermiddag, fietsend met zijn 3-jarig zoontje m een zitje voorop, gevallen op de Harreweg. Het kind had pijn in het onderbeen, de vader liep let sel op aan kin en tanden. Beiden zijn voor controle naar het Schie- land Ziekenhuis gebracht. Vlaardingen - Bij een huiszoe king in de woning van een 33-jari- ge Gaardmgcr heeft de politie gisteren een revolver met muni tie inbcslag genomen. De man is aangehouden en 11a verhoor heengezonden. De huiszoeking werd verricht omdat vermoed werd dat er vuurwapens in het huis waren. Schiedam/Vlaardingen - In Schiedam is ingebroken in een woning aan de Braakensiek- straat. Er werden sieraden en kle ding gestolen. In Gaardingen is ingebroken in kelderboxen aan de Petuniastraat (buit een city-bike) en de Dr. Schaenmanstraat (buit dames fiets).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2