«er weg 15 Schiedam krijgt milieustation AKKERMAN B.V. Ga naar Kwekerij Holy HOLY Maria trouwde met 'die oude vent' 'Het CDA wil de afvalberging niet, maar het CDA heeft niets te willen' 'Vijf gulden voor een taxatie was toen te duur' Hergebruik van afval is nog laag, oud papier wordt straks anders opgehaald akkerman §»v Ouderenspreekuur Belastingdienst terug Barrika naar Broersveld Film over Van Lier School rent geld bijeen Grease opent Furieade Milieuboxen geleegd EE—M Symposium bufferzone TECHNISCH INSTALLATIEBEDRIJF TUINAANLEG, TUINONDERHOUD, TUINMATERIALEN. TUINCENTRUM WJLLEMOORDSEWEG 1 - SCHIPLUIDEN TELEFOON 01738-8437 Herinrichting begraafplaats Beukenhof Informatiepunt geopend Rotterdams Dagblad Donderdag 1 oktober 1992 Ouderen uit Nieuwland die informatie over huisves ting. activiteiten of warme maaltijden aan huis wil len" of persoonlijke problemen willen bespreken, kunnen vanaf heden terecht in dienstencentrum De •iMolens. Daar wordt van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur in kamer 6 een spreekuur voor ouderen gehouden. Voor meer informatie kunnen belangstellenden bel len met Lea van der Valk (4717556) van het diensten centrum. Schiedammers hoeven niet langer naar Rotterdam als ze vragen op het gebied van de belastingen beant woord willen hebben. De belastingsdienst is enkele maanden geleden uit Schiedam vertrokken maar keert morgen terug met een informatiepunt. In dat informatiepunt, het gebouw van het Instituut Sociaal Raadslieden aan het Broersveld 140, wordt elke vrijdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur spreekuur gehouden. Daar worden vragen over de heffing en inning van loon- en inkomstenbelasting behandeld en ook voor de hulp bij het invullen van belastingfor mulieren kan men er terecht. De Bewonersvereniging Schiedam Centrum heeft c-cn nieuw onderkomen gevonden voor de stichting Sehicdamse Vrouwenemancipatie Organisatie Bar rika dat voorheen in de Lange Kerkstraat was geves tigd. Barrika Moest daar verdwijnen in verband met de bouw van het ABC-complex. Op aangeven van dc be wonersvereniging besloten B en W een leeg pand aan het Broersveld te verbouwen tot nieuwe huisves ting voor Barrika. Wanneer met de opknapbeurt be gonnen wordt is nog niet bekend. Vlaardingen In het Streekmuseum van Jan Anderson wordt za terdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur een film ge draaid over de kort geleden opgestapte Vlaardingsc burgemeester Van Lier. De film geeft een beeld van het werk van de burgemeester en toont onder andere het optreden van Wieteke van Dort op de markt met een lied over Van Lier en zijn vrouw. Ook wordt zijn afscheid van dc sport belichten wordt hij door colle ga's beschreven ais bestuurder. Leerlingen van basisschool De Springplank aan de Stationsstraat 115 hebben vorige week een sponsor loop gehouden vnor de noodlijdende mensen in So malië. Het sportieve evenement voor het goede doel vond plaats in de omgeving van de school. De deel nemers haalden ruim 3000 gulden op. De musical gaat pas in april 1993 in het Sehicdamse Passagetheater in première maar bezoekers van de Furieade krijgen komend weekeinde alvast een voorproefje van de Nederlandse theaterbewerking van dc musical en film Grease. De Furieade wordt morgen namelijk om 21.00 uur geopend met de opvoering van twee showblokkcn uit de musical. De volgende dag wordt dc compilatie 's middags nog eens opgevoerd. Met Grease in de ou de binnenstad heeft de Furieade er direct een trek pleister bij want bij het optreden wordt ondermeer gebruik gemaakt van oude auto's en speciale lichtef fecten. Dc- eerste dit jaar in Maasland uitgezette milieu boxen worden binnenkort voor het eerst geleegd. Maandag5 oktober komt de chemokar in de bebouw de kom: een dag later kunnen dc bewoners in het buitengebied hun klein chemisch afval (KCA) kwijt. Inwoners van het buitengebied moeten bij de dienst Gemeentewerken een afspraak maken om hun KCA op te laten halen. Bewoners die op 5 en 6 oktober niet in de gelegen heid zijn om ue 'uox te laten legen, kunnen op 5 okto- i«r ook 's avonds terecht. De chemokar staat dan op de Kastanjehof, waar het materiaal tussen 17.00 en 19.00 uur kan worden aangeboden. De Midden-Delfland Vereniging houdt zaterdag een symposium in De Hoornbloem in Den Hoorn om te praten hoe het in de toekomst verder moet met de bufferzone. Ze vreest voor de geplande rijksweg 19, evn transportcentrum bij Maassluis, een nieuwe luchthaven ten noorden van Rotterdam en een vuil stortplaats in het Vlaardingse Lickebaertgebied. Tijdens het symposium zullen de ontwikkelingen vanuit diverse gezichtshoeken worden benaderd en komen sprekers aan het woord die de mogelijke claims op het gebied zullen toelichten. Het symposium wordt geleid professor ir. J.P.A. van den Ban, oud-hoogleraar aan de Landbouwuniversi teit in Wageningen. Agenda Schiedam donderdag 1 oktober 'Steven Edward. Vertekend spiegelbeeld (try out).Teers-loot'. 20 :i0 vrijdags oktober Bndge-instuti'. Blauwe Brug. 13 00-1 li 00 uur Vlaardingen donderdag 1 oktober Hum* Tijd (toneel niet met Mary üresseïhuys en Jnhn Kraaij- Luiipi, Stadsgehoorzaal. 2015 uur JFK i tïlnu. Stadsgehoorzaal 20 30 uur Rten ne j plus imuziek'voorstelling) Harmonie. 23 00uur Maassluis donderdag 1 oktober j MpoMtieHenk Fortuin (schilderijen) u.iutiuis. toteino oatobcr i Eniice. Kontngsho! 19 45 uur Contact-bijeenkomst Weerzien Overzee. Koningshoek. 20 00 uar Redactie Waterweg: Jan Booïster Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westh a ven- plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Schiedam - Op het terrein van het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam (ONS) komt per 1 januari 1993 een milieu station, als de uitvoering van de plannen volgens de verwachtingen ver loopt. Vanaf dat moment moet de verwerking van het Schiedams afval anders en beter gaan verlopen. Schiedam ligt met het herge- bruikpercentage van afval name lijk aanzienlijk onder het lande lijk gemiddelde, Met de inge bruikname van het 'afvalpark* én een gewijzigd mzamelingssys- teem van oud papier uil het ONS daar verandering in brengen. De komst van het milieu station lijkt onontbeerlijk want het aan bod van grofvuil groeit snel. Waar in 1985 ongeveer 3000 ton door de ONS werd verwerkt was dat in 1990 bijna 5000 ton. Bovendien is het publiek in toenemende mate genegen om het grofvuil zelf weg te brengen. Dat kan nu alleen maar op zaterdagochtend en dan wordt in drie uur gebracht wat de kraakperswagen in vijf dagen op- haait. Het aantal brengers is met ongeveer 45 procent gestegen, het aantal ophaaladressen met 70 procent. Het accent bij het milieustation ligt op het feit dat de Schiedam mers. indien mogelijk, zelf hun grofvuil moeten komen brengen. Od het terrein aan de Van Heek straat kunnen de burgers in de nabije toekomst elke werk- en za terdag terecht om hun aangevoer de vuilnis apart in dc afzonderlijk opgestelde containers tc storten. Zodoende wordt afval als papier, glas, hout, textiel, metaal, olie, puin en klein chemisch afval apart ingezameld. Het ophalen van grofvuil, zoals dat momenteel op afroep door het ONS wordt ge daan, moet met twintig procent worden verminderd. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling om in combinatie met het mi lieustation een kringloopwinkel op te zetten waar bij het vuil gede poneerde apparaten, die zijn te herstellen, worden gerepareerd. Dat idee is echter voorlopig van de baan omdat de exploitatie van de kringloopwinkel zonder subsi die niet mogelijk is en men een jaarlijks exploitatietekort van 100.000 gulden verwacht. Aan het milieustation, exclusief de kringloopwinkel, komt vol gens de berekening een prijs kaartje van 950.000 gulden per jaar te hangen. Dat komt nage noeg overeen met de huidige kos ten van de grofvuiiinzameling. Voor het nieuwe grofvuilsysteem zijn geen extra werknemers no dig. Er vindt wel een verschui ving plaats van het personeel in de buitendienst. Bovendien kan de ONS een investeringsbijdrage van het Provinciaal Afvalverwer kingsbedrijf Zuid-Holland N.V. (PROAF) tegemoet zien. Ook op het gebied van het verwer ken van oud papier streeft het nutsbedrijf naar het op korte ter mijn invoeren van een verbeterd systeem. Uit cijfers blijkt dat de papierinzameling in Schiedam achterloopt bij de landelijke cij fers. Volgens het actieplan van het ONS verdwijnt er nog steeds veel papier in de vuilniszak. Een voorbeeld geeft aan dat van de 5600 ton papier die in 1990 bij de U ziet van ons regelmatig advertenties voor gasverwarming en sanitair, maar wist u dat wij u ook van dienst kunnen zijn bij onderhoud en/of renovatiewerkzaamheden zoals: lood- en zinkwerken, uiteraard ook in authentieke stijl aanleg of reparatie van gas- en waterleidingen ontstoppen en vernieuwen van rioleringen aanleg en onderhoud van cv-insta!laties aanleg en onderhoud van sanitaire artikelen zoals badkamerverbouwing etc. vernieuwingen van dakbedekking, waarin wij diverse kwaliteiten dakbedekkingsmateriaien verwerken, a! naar gelang uw wens eiectrotechnische installaties Al ons werk wordt uitgevoerd door goede vakbekwame mensen. Onder toezicht van de plaatselijke energiebedrijven en wij hanteren alleen materialen welke zijn goedgekeurd door de KIWA, GIVEG en KEMA instituut. dahbtdakkln-f terqvweg 11 12 3133 F B Vkiarairigen lel 010 4342400 Fax 010 4358141 Het is najaar en het is de tijd om uw tuin winterkiaar te maken VOOR UW: Oktober/november is de tijd om heesters, bomen, vaste planten en bloembollen te poten. Schiedamse huishoudens vrijkwam, slechts 1500 ton is in gezameld. Inzamelingsacties en de papier bakken zijn tot op heden niet best bevallen. Daarom is er gekozen voor een samenwerkingsverband tussen verenigingen en scholen en de sektor Milieu Beheer van het ONS. Het nutsbedrijf deelt Schiedam op in een aantal zoge noemde concessiegebieden waar in nader aan te wijzen organisa ties zonder winstoogmerk zoals verenigingen, scholen en kerken die zich hebben ingeschreven, verplicht zijn minimaal eenmaal per maand huis-aan-huis oud pa pier op te halen. Het ONS steit daartoe een vuilnisauto met chauffeur beschikbaar. De ver goeding bedraagt 50 gulden per ton ingezameld oud papier. Wan neet met de nieuwe wijze van in zamelen wordt begonnen is nog niet bekend. Schiedam - De Schiedamse be graafplaats Beukenhof aan de Burgemeester van Haarenlaan moet worden heringericht om het dreigende tekort aan graven te gen te gaan. Gemeentewerken wil op het oude gedeelte van de be graafplaats een aantal graven ruimen cn de grafakkers omvor men voor hergebruik. Tachtig procent van de graven op de zoge noemde zandakkers is 'uit de huur' en kan opnieuw worden ge bruikt. Jaarlijks is er behoefte aan circa 65 graven. Op een drietal akkers kunnen tussen enkele resterende eigen graven de komende vier jaar nog 235 plaatsen worden ge realiseerd. Ook bij de eigen gra ven is nog maar een geringe capa citeit beschikbaar. Om in de jaar lijkse behoefte van ongeveer 20 plaatsen te voorzien worden ci ders op de begraafplaats 135 plaatsen geruimd zodat de capaci teit voor de komende zes jaar is gegarandeerd. Na de ruimingswerken moeten de akkers nog worden opgehoogd cn de paden opnieuw worden aange legd. Met hel gehele karwei is ƒ115.000 gemoeid. Schiedam - In de hal van het stadskantoor is gistermiddag het Gemeentelijk Informatiepunt van Schiedam door wethouder Reijnhout geopend. De nieuwe ruimte biedt de burgers de gele genheid om inzage te hebben in nota's, beleids- en raadsstukken, de raadsagenda en er is allerhan de informatiemateriaal voorhan den. Bij Maria en Cees StijMerg sloeg de vonk over op Java; liefde op het eerste gezicht. Foto Roei Dijkstra Vlaardingen - ..Cees was tien jaar ouder dan Lk. 28 toen, en dat vond mijn schoonzusje van zestien een oude man!" vertelt Maria Stijl- berg, die eergisteren herdacht dat ze zestig jaar geleden in het hu welijk trad met Cornells Stijlberg, Cees dus. De vonk sloeg 61 jaar geleden over op Java waar beiden toen woonden. „Ik werkte daar als le raar werktuigbouwkunde en de vader van mijn vrouw werkte daar ook. Bij een diploma-uitrei king ontmoette ik haar en eigen lijk was het liefde op het eerste gezicht." vertelt de heer Stijlberg tevreden. „Een jaai* later zij n wij getrouwd," vervolgt hij. „Ik kan me nog goed herinneren dat hetzelfde schoon zusje tegen Miekc zei: 'Wat ga je met die trouwen?' „Uiteindelijk is zijzelf met een twintig jaar oudere man ge trouwd!" vult zijn bruid aan. Alhoewel zij ai zestig jaar lief en leed met elkaar delen zijn ze nog niet op elkaar uitgekeken. De heer Stijlberg buigt zich onder wijzend voorover: „Kijk, je moet gewoon het goede weten te waar deren in het leven cn wat nog be langrijker is: je moet zonder wrok leven. Natuurlijk hebben ook wij vervelende dingen meegemaakt maar dat moet je vergeten!" En mevrouw Stijlberg vertelt: ..Hoe dan ook. onze kinderen heb ben ons voorbeeld niet gevolgd want we hebben zes kinderen en vijfervan zijn gescheiden!" Het echtpaar heeft een hoop moe ten doorstaan in de loop der jaren. „De zwaarste tijd was toen mijn man in een Jappenkamp vast zat." vertelt mevrouw Stijlberg. „Ik zat met vijf kinderen op Su matra terwijl hij vastzat op Java." In dit kamp maakte de toenmali ge leraar zijn eerste viool, wat la ter een ware hobby werd. „Een aantal jaren geleden heb ik in Utrecht een eervolle vermel ding vioolbouw gekregen." ver telt de heer des huizes met zonder trots. Met zijn hobbies, zoals tekenen, vult hij nog steeds zijn dagen. Zijn vrouw schildert. Vlaardingen - Een hopeloos ver deelde Vlaardingse gemeente raad heeft gisteravond weer flink wat verwijten door de raadszaal geslingerd tijdens het debat over de komst van de vuilstort in het Lickebaertgebied. Waar alle raadsleden het er over eens waren dat het afschuwelijk is dat dc vuil stort er volgens provincie en rijk moet komen, daar liepen de me ningen ver uiteen bij de vraag hoe verder gehandeld moest worden. Peter Roovers (PvdA) sprak van een 'zwarte dag' voor Vlaardin gen. Hij betoogde dat Vlaardin gen 'met al haar milieuproblemen nu de grootste, ondefinieerbare troep' binnen de stadsgrenzen krijgt. De PvdA'er, die sprak van een 'planologische blunder', hield de raad voor dat de keuze eigen lijk was: „Doet Vlaardingen het of doet Vlaardingen het niet." „Rationeel is het voorstel van B en W aanvaardbaar," aldus Roovers. „Maar ook emotioneel?" Uiteindelijk verklaarde hij dat zijn fractie met het collegevoor stel akkoord zou gaan. omdat het beter is invloed te blijven uitoefe nen dan langs de kant te gaan staar;. Jopic Schumacher-Schnitger van het CDA kon niet zeggen dat haar fractie unaniem was. Ze verzeker de wei dat haar hele fractie de komst van de vuilstort afschuwe lijk vindt. Schumacher „Het CDA wil de afvalberging niet. Maar het CDA heeft niets te wil len. Dc zaak is onherroepelijk." Dat betoogde Wil van Rijn (D6li) eveneens. „Wc staan met de rug tegen de muur, maar we moeten de feiten accepteren. We moeten nu onze handen vuil maken om voor Vlaardingen het maximale te bereiken." Dat laatste vond de WD ook, maar die wilde niet van vuile han den spreken. Bram Zonnc: „We nemen naar onze overtuiging de beste beslissing." Zijn fractiege note Lenie van Halteren had eer der gesproken van een plicht te genover de Vlaardingse bevol king. „We moeten niet bij de pak ken neerzitten, maar al het moge lijke eruit slepen." Schoot Gert-Wim van Veelen van de SGP/GPV/RPF-fractie meende dat B en W heel snel het hoofd in dc schoot had gelegd. „Gezien al le procedures is het consistent om ook nu niet mee te werken. Nu een draai maken, maakt dc poli tiek ongeloofwaardig. Wtj willen geen vuile handen." Hij diende weer wèl een motie in over hoe het vuil zou moeten worden aan gevoerd naar de stort, wat ver wondering bij andere fracties wekte. Re mi Poppc (Socialistiese Partij) bestreed dat de aanpak van het college beter zou zijn. Hij richtte zijn pijlen vooral op de PvdA. sprak van de 'Partij van de Afval berg' en vond dat het vuil maar naar de Maasvlakte moest. Maar dat was niet aan de orde, zo hield wethouder Ton van der Steen hem voor. „Er is juridisch niets tegen te doen," aldus de wethouder En: „Je moet wat' Als je je principieel opstelt hoof je ook geen argumenten meer aan te dragen." Hij verweet Poppe valse hoop te creëren bij de burgerij van Vlaardingen. Dat verwijt gold ook een beetje Ben van der Velden van Groen Links die van chantage sprak en meende dat er alleen m de marge invioed kan worden uitgeoefend. Van der Windt hield de raad voor dat er zeventig miljoen gulden in milieumaatregelen zal worden geïnvesteerd. Er zal onder meer voor een goede beheersing van het grondwaterverloop worden gezorgd. Volgende week staat de gemeente weer bij de Raad van State in ver band met het verzoek de vergun ning te schorsen die al is verleend in het kader van de Wet op dc Af valstoffen voor de aanleg van de stort. Veel hoop op een goede af loop hiervan heerst er niet op het stadhuis. Een eerder soortgelijk verzoek om een vergunning inge volge de Wet op de Oppervlakte wateren te schorsen is afgewezen Maassluis - „Het pad was erg slecht tuussen Naaldwijk en Maassluis dus ik dacht dal het eenmalig was dat hij me thuis bracht." Mevrouw Bergwerff uit Maassluis herinnert het zich nog als de dag van gisteren. Maar een paar dagen later stond hij in eens met een paar vrienden op de stoep." Haar echtgenoot vult aan: „Ik had het geluk in die tijd al een motorfiets te bezitten. Hierdoor kon ik al snel bij mijn meisje zijn." In 1927 kwam een eind aan het heen en weer reizen. Het tweetal trad toen in het huwelijk. De heer Bergwerf richtte samen met zijn broer een zaak in woninginrich ting op, terwijl zijn vrouw zich toelegde op de opvoeding van de kinderen. „Er is veel veranderd in de loop der jaren," vertelt de echtgenoot, met het oog op de prijzen die vroeger werden gerekend. „Ik herinner me nog dat ik de hele in boedel bij iemand moest taxeren waarvoor ik naar de andere kant van de stad moest. De man vond vijf gulden voor taxatiekosten te duur en liet alles maar zoals het was!" Het echtpaar is na 65 jaar nog steeds niet op elkaar uitgekeken. „Ilue we het zo itUig met eikaai uitgehouden hebben, is met moeilijk te begrijpen als je weet wat een lieve vrouw ze is. Volgens mij heeft ze een opleiding in naas tenliefde gehad!" vertelt dc echt genoot lachend. Zijn vrouw is al net zo trots. „Hij is heel muzikaal en heeft 66 1/2 jaar bij de harmonie gespeeld. Hij heeft zelfs een aantal prijzen ge wonnen." Trots laat ze wat foto's zien. Die zijn deze dagen wat vaker op idfei geweest dan te doen gebrui kelijk. Maar een 05-jang huwelijk is de moeite waard om te herden ken. Het echtpaar Bergwerff is ook na 65 jaar nog niet op elkaar uit gekeken. Foto Roel Dijkstra

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 3