Waterweg 13 'Kredietbanken op eigen benen' POLY NT Zieke wethouder: 'Ik zeg niets' 'Drugs verhandeld in zandbak' College denkt na over afstoten van flink wat taken Blauwe Brug vol met jonge piraten Projectteam voor stadsvernieuwing Wethouder wil praten met Belgen over subsidies Botsing op vluchtstrook Milieufederatie wil vervolging tankercleaner Gewond bij steekpartij op metrostation Maashaven Nep-inzameling voor 'Herdenkingsdienst' CDA laat regiovorming afhangen van gemeenten Taalles voor vluchtelingen Raad bewaart bezuinigingen voor algemene beschouwingen Vernielers aangehouden Vrouwen gepakt voor inbraak Auto's weg Reclamezuil afgebrand Supermarkt mag komen I Rotterdams Dagblad Donderdag 15 oktober 1992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 ET Vlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Rotterdam - De Rotterdamse wethouder drs. R. Smit (Haven) wil met zijn Antwerpse collega J. Devroe gaan praten over de subsidies die de Nederlandse en Belgische rijksoverheid zouden geven voor nieuwe investeringen in en be paalde financieringsme thoden voor hun zeeha vens. Smit is volgens een woordvoerster van de ge meente Rotterdam 'be zig om tot een afspraak te komen'. De wethouder heeft nu pas 'positief ge reageerd' op de in de eer ste week van augustus per brief gedane uitnodi ging van Devroe voor een gesprek in Antwer pen. Smit was op dat mo ment met vakantie. De vroe heeft ook zijn colle ga van Zeebrugge voor dit gesprek uitgenodigd. Devroe stelde zo'n ge sprek voor naar aanleiding van de berichten dat de Nederlandse overheid 250 miljoen gulden beschik baar wil stellen voor de aanleg van de infrastructuur van een grote containerterminal op de Maasvlakte. Deze subsidie is overigens afhankelijk van het feit of de overslagbedrijven EOT en Unitcentre tot samen werking of een fusie zullen komen. Rotterdam - Een in slaap gevallen automobilist heeft gistermiddag op rijksweg A15 vlak voor de af slag Hoogvliet een ernstig ongeval veroorzaakt. De man reed in op tweo auto's die op de vluchtstrook stonden. Eén van de auto's had pech en werd gehol pen door drie mensen toen de slapende automobilist op hen inreed. De bestuurder, een 33-jarige man uit Monster, bleef ongedeerd. De mensen die op de vluchtstrook bezig waren, twee 29-jarige mannen en een 31-jarige vrouw, allen uit Spijkenisse, raakten ernstig gewond. De botsing veroorzaakte een kilo meters lange file op de A15. Rotterdam - De Zuidhollandse Milieufederatie wil dat justitie het tankercleaning bedrijf Rotterdam Tank Transport (RTT) voor de rechtbank brengt we gens lozing van organo-chloorverbindingen. De Mi lieufederatie heeft daartoe een strafklacht ingediend bij de officier van Justitie. Rotterdam Tank Transport, gevestigd aan de derde Petroleumhaven, reinigt per jaar zo'n 25.000 tankwa gens van resten bulkchemicafien en vervuilt daarbij volgens de Milieufederatie om en nabij 60.000 ton water. Tot de verontreinigingen behoren hoeveelhe den organo-chloorverbinden die de toegestane maxi mum concentratie vrijwel dagelijks overschrijden met soms meer dan de factor tien, aldus de Milieufe deratie. Jaarlijks zou dat neerkomen op de lozing van minstens 120 kilogram ernstig giftige stoffen als chloomitrobenzeen. dichloorpropaan, diehloorfluor- methaan en methylchloormethylether. Rijkswater staat. vergunningverlener op grond van de Wet Ver ontreiniging Oppervlaktewater, zou de overtreding van RTT stilzwijgend gedogen. Dit is in flagrante strijd met de kabinetsnotitie over gedogen, stelt de federatie. Woordvoerder Frank van RTT erkent dat er wordt geloosd, 'maar zeker niet dagelijks', met meer dan 0,1 mg per liter. Hij verwacht echter per 1 januari aan de normen te kunnen voldoen wanneer de nieuwe biologische reiniging gereed is. Havenwet houder Smit: posi tief gerea geerd op uitnodiging uit Antwer Archieffoto Rotterdams □agbiad Rotterdam - Bij een steekpartij, gistermiddag op het metrostation Maashaven, is een Rotterdammer ge wond geraakt. Het slachtoffer stapte samen met nog twee mannen uit de metro toen hij plotseling werd gestoken. Hij raakte gewond aan zijn duim en rech ter oksel en is in het ziekenhuis opgenomen. De twee daders konden ter plekke worden gearresteerd. Rotterdam - Onbekenden hebben gisteren in Rot terdam geprobeerd geld op te halen bij bedrijven voor een herdenkingsdienst in de Energiehal ter na gedachtenis aan de slachtoffers van de vliegramp in de Bijlmermeer. In ruil voor een financiële bijdrage werd een kop en schotel met opdruk als herinnering aangeboden. De politie wijst er op dat van een her denkingsdienst in de Energiehal geen sprake is. „Kennelijk menen bepaalde iieden misbruik te moe ten maken van wat er in Amsterdam is gebeurd," zegt een politiewoordvoerder. Den Haag - De Zuidhollandse CDA-fractic vindt dat het provinciebestuur serieus de bereidheid moet uit spreken om zich uit de regio Rotterdam terug te trekken. Alle provinciale taken en bevoegdheden dienen aan het nieuw te vormen regiobestuur te wor den overgedragen. Keiharde voorwaarde is wel, dat ook het rijk en de gemeenten dat doen. Dit stand punt werd vandaag verwoord op de eerste dag van de algemene beschouwingen in het Provinciehuis. Heel belangrijk in de visie van het CDA is de mede werking van de gemeenten. ..Indien mocht blijken dat de gemeenten niet of nauwelijks bereid zijn om taken aan het regiobestuur over te dragen, dan zijn wij van mening dat er geen provinciale taken overge dragen dienen te worden," aldus fractievoorzitter Huub van der Meer. De PvdA pleit eveneens voor een spoedig te vormen regionaal bestuur in de regio's Den Haag en Rotter dam, waaraan 'de meeste' taken en bevoegdheden van de provincie zouden moeten toevallen. Voor de overige regio's in de provincie denkt de PvdA aan in tergemeentelijke samenwerkingsvormen. Of de af stemming tussen de regio's een taak van het rijk moet worden, is volgens de PvdA nog maar de vraag. Vlaardingen - De gemeentelijke kredietbanken van Schiedam. Vlaardingen en Maassluis kun nen zonder gemeentelijke bijdra gen opereren als ze samenwer ken. Dan is het hiervoor benodig de marktgebied van 150.000 inwo ners verkregen. Het college van burgemeester en wethouders van Vlaardingen is van plan te (laten) onderzoeken of een dergelijke 'samenwerking met andere gemeenten mogelijk is. Dat gebeurt in het kader van een heroriëntatie op de taken van de plaatselijke overheid. Of het plan haalbaar is, is vooralsnog de vraag. De gemeente Maassluis heeft verleden week aangegeven dat zij haar kredietbank wil afsto ten aan Rotterdam. Enige tijd geleden kondigde het Vlaardingse college aan dat het zich zou gaan bezinnen op het werk van de gemeente. Daarbij zou onder meer worden bekeken wat een gemeente wel en niet moet doen. wat beter en efficiën ter kan en of samenwerking op bepaalde terreinen nuttig is. Keuzes hebben B en W nog met gedaan. De onzekerheden rond de vorming van een nieuw regio naal bestuur en de stappen die worden gezet bij de reorganisatie van het ambtenarenapparaat zijn aanleiding om op dit punt nog even pas op de plaats te maken. Dat wü niet zeggen dat het colle ge geen ideeen heeft welke zaken zouden kunnen worden aange pakt. In een stuk voor de gemeen teraad worden die opgesomd. De eerste is het onderbrengen van de CAI-bemoeienissen bij het NV Nutsbedrijf Vlaardingen/Maas- sluis. B en W spreken daarbij de opvatting uit dat het efficiënter is op termijn alle gemeenten in de regio hetzelfde TV- en radioaan bod te geven. Verder wordt aangekondigd dat de subsidiëring van Omroep Vlaardingen verder wordt afge bouwd cn dat wordt bekeken of het Kampcercentrum De Hoog kamer kan worden verkocht aan deNTvon. Eerder al werd bekend dat het Ge meentelijk Woningbedrijf zal worden verzelfstandigd. Dat gaat per 1 januari 1994 gebeuren. On dertussen wordt ook bekeken of de bibliotheek en de Stadsge hoorzaal meer dan nu het geval is op eigen benen kunnen staan. Ook met de artotheek heeft het college plannen. Het idee is geop perd te onderzoeken of er samen werking mogelijk is met galeries in Vlaardingen. Op die manier - voorwaarde is dat een cn ander laagdrempelig blijft - moeten meer Vlaardingers in aanraking komen met kunst. Venier wordt bekeken of er geer. overlappingen bestaan in het werk van bijvoorbeeld stichtin gen die m de ouderenzorg actief zijn. Daarnaast wordt geïnventa riseerd hoeveel huur de diverse instanties voor hun onderkomen betalen. Vlaardingen wil op dit punt naai '-en systeem waarbij kostendekkende huren in reke ning worden gebracht Tot slot zal worden gediscussi eerd over de vraag welke invloed de gemeente nog moet hebben m bijvoorbeeld stichtingen als de ASHVB en m het openbaar onder wijs. Het college spreekt in dit verband van 'depolitiseren' van allerlei besturen. Vlaardingen - Hoger opgeleide vluchtelingen kunnen m Vlaar dingen een cursus Nederlands gaan volgen. De gemeente heeft hiervoor 44.CÜ0 gulden beschik baar gesteld. Het geld is bedoeld voor zoge noemde intensieve cursussen, be doeld om de vluchtelingen beter plaatsbaar te maken op de ar beidsmarkt. Het Plaatselijk Educatief Centrum (PEC) organi seert de cursus m samenwerking met de Vereniging Vluchtelingen Nederland De cursus duurt 32 weken. Er staan ai vijftien vluchtelingen op een wachtlijst bij het PEC. Schiedam - Wethouder Hans van Kleef wil geen mededelingen doen over zijn terugkeer in het Schiedamse college van B en W. Ook over zijn gezondheid wil de wethouder, die al meer dan een jaar ziek thuis zit, niets kwijt, „Geen commentaar," zegt Van Kleef. „Ik heb er geen behoefte aan om op vragen over mijn gezondheid te reageren," aldus de wethouder. „De afspraak is dat de burge meester daar woordvoerder in is en ik hou me daaraan. Hoe verve lend dat ook is, ik kan geen mede delingen doen. Het is niet mijn manier om zo met de pers om te gaan, maar het is nu niet anders." Op de suggestie dat zijn kiezers toch mogen weten wanneer een terugkeer in de plaatselijke poli tiek te verwachten is, zegt Van Kleef: „Die kiezers bellen wei eens. En die ken ik. De afspraak om Scheeres het woord te laten doen is in mijn belang gemaakt. En daar vraag ik respect voor." Het is toch raar dal u zelf mets over uw gezondheid icilt zeggen? „Daar vraag ik respect voor. Ik hou me aan de gemaakte af spraak, ook al vind ik het zelf heel vervelend." Burgemeester Rei- nier Scheeres zegt evenmin te we ten wanneer Van Kleef terugkeert in het college. Dat moet. volgens hem, de wethouder zelf aange ven. De thuiszittende wethouder meldde zich meer dan een jaar ge leden ziek nadat er binnen de Partij van de Arbeid stemmen wa ren opgegaan om hem te wippen uit het college. Maassluis - Wethouder Anton Wustrow (financiën) mag een spaarvarkentje stukslaan ter fi nanciering van de bodemsane ring in de Steendijkpoldcr cn het uitbaggeren van de binnenhaven van Maassluis. De gemeenteraad stelde deze week vijftien miljoen gulden uit de gemeentelijke re serves voor dit doel beschikbaar. Het heikele debat over de invul ling van een uit deze investerin gen voortvloeiend bezuinigings pakket werd uitgesteld tot de be grotingsbehandeling in de laatste week van oktober. De sanering van de Steendijkpol- der is nog steeds niet rond. maai de gemeente legde zich gisteren reeds vast op een bijdrage van in totaal 12,6 miljoen gulden. Met de werkzaamheden aan de haven is 4,4 miljoen gulden gemoeid. Het gat tussen dc kosten van de ope ratic cn de bijdrage uil de ge meentelijke reserves wordt ge dicht door een bijdrage van twee miljoen gulden uit het grondbe drijf. WD'er John Schecrstra noemde het een 'kunststukje' dat het col lege de financiering voor deze grote operaties heeft rondge breid. „Het heeft wel zijn prijs," analyseerde hij. „De komende ja ren zijn alle miiieugelden in één klap weg. Hetzelfde geldt voor het geld. dat wij voor nieuw beleid hadden gereserveerd." Als gevolg van de investeringen moet Maassluis vanaf 1993 jaar lijks 1.3 miljoen gulden bezuini gen. Over de invulling van dit be drag is men het in politiek-Maas- sluis niet eens. Het college stelt voor dit gat gedeeltelijk te dich ten door een tariefsverhoging van bijna zes ton. Het CDA en de WD zien liever dat het college de bur gers ontziet. Zij kondigden gisteren aan dat zij tijdens de begrotingsbehandeling met voorstellen tot nieuwe bezui nigingen op het ambtelijk appa raat en het welzij nsprogramma zullen komen. Volgens CDA'er Arie van der Knijiï is het ook denkbaar dat er op de investerin gen in de Steendijkpoldcr wordt beknibbeld. Goedkeuring bestemmingsplan „Vlaardingse Vaart-Noord". De burgemeester van Vlaardingen maakt inge volge het gestelde in artikel 28. juncto artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 29 september 1992, DRG/AR B/58361, goedkeurig hebben verleend aan het op 1 juli 1992 vastgestelde bestem mingsplan „Vlaardingse Vaart-Noord". Het besluit van het college van Gedeputeerde Staten en het bestemmingsplan dat daarop be trekking heeft, liggen met ingang van 16 oktober 1992, gedurende één maand op de afdeling Stadsontwikkeling en de afdeling Algemeen be stuurlijke en economische zaken (voorlichting), voor een ieder ter inzage. Aangezien niemand zich tijdig met bezwaren tot het college van Gedeputeerde Staten heeft ge wend en het bestemmingsplan integraal is goed gekeurd, is het bestemmingsplan, ingevolge arti kel 29, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, onherroepelijk. Vlaardingen, 15 oktober 1992. De burgemeester van Vlaardingen, (w.g. L. W. Stam) Elke zeeman, dus ookeen piraat, roept regelmatig: 'Land inziiiiicht'. En omdat dat ook hetmotto is van de kinderboekenweek liepen er gisteren heel wat vervaarlijk uitziende kinderen in gebouw De Blauwe Brug. Het jaarlijkse kinderboekenfeest in Schiedam werd ditmaal gevierd als een 'Zeero versknalfuif. Er was natuurlijk assistentie van een echte grimeur om de afschrikwekkende littekens aan te brengen en woeste snorren te laten ontstaan. Of om een zwarte lap voor een oog te tekenen, want dat attribuut wordt, samen met een houten poot, waarschijnlijk het meest geafficheerd met pira ten. Foto Roel Dijkstra Schiedam - Een eerder deze week officieel door wethouder Adrie Rcijnhout geïnstalleerd projectteam moet het leefklimaat van het Schiedamse centrum gaan bevorderen. Het team, be staande uit vertegenwoordigers van diverse gemeentelijke instel lingen. winkeliers en de Bewo ners Vereniging Schiedam Cen trum, gaat daarom trachten de problematiek die zich in het stadshart openbaart, aan te pakk- ken. De nadruk komt te liggen op de vele monumenten en beeldbepa lende panden, de aanwezigheid en komst van (grootwinkelbe drijven en vooral de kleinschalig heid van het gebied. Welke op drachten het Projectteam Schiedam Centrum, want zo heet het, krijgt opgedragen valt nog niet vast tc stellen. Rcijnhout liet tijdens zijn toespraak bij de offi ciële handeling weten het team de vrije hand te geven. „Hoe de definitieve of nadere op dracht zal luiden, hangt voor een belangrijk deel af van uw eigen inzichten daarover." sprak de wethouder tot projectleidster El len Lommen. „Geeft u als project team maar aan hoe u uw taak ziet en op welke manier u dat in een opdracht verwerkt wil hebben. B en W zullen dan bezien of dal past in het beleid dat het college ten aanzien van de stadsvernieuwing in de binnenstad voorstaat." Het is ook de bedoeling dat het projectteam zich naast de stads vernieuwing bezig gaat houden met het wijk- en buurtbeheer. Te vens beslaat dc mogelijkheid dal de momentcel m het centrum opererende werkgroep in het pro jectteam wordt opgenomen. Die werkgroep houdt zich bezig met criminaliteitspreventie, [Par keeroverlast en de horecaconcen- traties. In het Projectteam Schiedam Centrum io geen afgevaardigde uit de horeea-branchc vertegen woordigd. Meerdere horcca-on- dernemers zijn echter al geruime tijd ontstemd over het feit dat ze nergens bij worden betrokken ais er door bepaalde instanties wordt gesproken over di <vrlast die volgens de centrumbcwoners door do horeca wordt eroorzaakl. ..In het projectteam zitten inder daad geen h ore ra-men sen," geeft Ellen lammen toe. ..Maar mocht er zich op horecagebiod iets voor doen rlat. het leefklimaat niet ten goede komt. dan worden de be trokken mensen van/elf door ons uitgenodigd Het projectteam heeft inmiddels al vastgesteld dat in verschillende delen van 'haar' gebied de bebou wing de nodige aandacht behoeft. Het oog is gevallen op enkele pan den aan de Nieuwst raat en West- molenstraat die sloop rijp zouden zijn. Momenteel wordt onder zocht of er lot act ie moet worden overgegaan om ze tc kunnen be houden of dat de slopershamer er aan te pas komt bezig," vertelt Lomme. ..Hei liefst zouden we zien dat de panden bo ven de winkels worden bewoond en mot als magazijn worden ge bruikt We willen de Hoogstraat weer optimaal leefbaar maken." Vlaardingen - De Vlaardingse po litie gaat harder optreden tegen de groep jongeren die elke avond de omgeving var. de Jacob van der Wintstraat onveilig maakt. Die toezegging kregen buurtbe woners gistermiddag tijdens een spoedberaad met burgemeester Stam, de wethouders Rans- huijsen en Van Ardenne, de poli tie en enkele ambtenaren. In plaats van voorzieningen te treffen voor de jongeren, zoals de gemeente aanvankelijk van plan was. zal de politic vaker in dc straat patrouilleren en ingrijpen als dat nodig is. Ook zal een jon gerenwerker zich met de groep gaan bezighouden. Een aantal bewoners van de Ja cob van der Wintstraat en de Ja cob van Dijk straat in Gaardin gen-Centrum heeft al geruime tijd last van een groep van onge veer dertig jongeren die avond aan avond herrie schopt in dc buurt. De rommel die de jongeren etensresten, condooms) en de herrie die zij maken met brom mers en auto's vinden de bewo ners lang niet zo erg als dc drei ging die er van de groep uit gaat. De bewoners voelen zich niet vei lig meer in hun eigen buurt. De jongeren verzamelen zieh elke avond in de omgeving van de zandbak. Volgens de buurt verlo pen die bijeenkomsten bepaald niet geruisloos en gebeuren er on toelaatbare dingen, zoals het ver handelen van drugs. „Harde be wijzen hebben wc niet. maar het wordt wél gedaan," beweert één van hen. „Erworden pillen aange boden en er wordt gespoten." Door de aanwezigheid van de straatjeugd duiven de bewoners hun kinderen 's middags en 's avonds niet meer buiten te laten spelen. Zelf gaan zc 's avonds dc deur liever met meer uit. „Want sommige van die lui hebben vlin- dermessen bij zich. Ze laten dui delijk merken dat je je beter niet met hen kunt bemoeien. Onlangs lag er bij mij een kromgebogen uitlaat van een motor op de stoep. Zo van: daar kan je een mep mee krijgen, als je niet oppast." De politie is ai verscheidene ke ren langs geweest om de groep te verjagen, maar Je ugentcu had den hun hielen nog niet gelicht, of de jongeren kwamen weer te rug. Daarom drongen de bewo ners in september bij burgemees ter en wethouders aan op maatre gelen. De reactie van het stadhuis t. orgde voor grt j Le jpwi ruling in de buurt. „Wij waren stomverbaasd en on gelooflijk boos." aldus de woord voerder van dc* bewoners groep. ..De gemeente wilde bankjes plaatsen en een luifel, zodat die jongeiu! lekker droog konden zit ten. Dat besluit was zonder over leg met ons genomen. En het is toch geen oplossing? W'\\ willen hier helemaal geen jongelui m de buurt! Ze hebben hier r>Hs tc zoeken, ze komen bijna allemaal uit Holy of de Wesiwijk. Ze lopen over straat omdat de gemeente een aantal buurthuizen heeft ge sloten. Laat de politiek maar een oplossing verzinnen voor dat pro bleem, maar clan niet in onze buurt. Wij willen hier gewoon rus tig wonen, daar betalen we ten slotte een behoorlijk bedrag aan huur voor." De buurtbewoners hebben het ge sprek met het stadsbestuur giste ren als positief ervaren. ..Alleen al uit de aanwezigheid van dc bur gemeester en enkele wethouders bleek dat ons probleem serieus wordt genomen." Over enkele we ken vindt een vervolggesprek plaats en wordt beoordeeld of de nieuwe aanpak succes heeft ge had. Schiedam - Op de Hagastraat in Schiedam-Zuid is afgelopen nacht een groepje jongeren aan gehouden. Zij worden ervan ver dacht in de Hoofdstraat spiegels van auto's te hebben vernield. Een buurtbewoner belde rond één uur de politie, die vijf jonge ren van IR tot 22 jaar arresteerde. Ook werd een meisje van 17 jaar aangehouden. Vlaardingen/Schiedam - Twee 20- jarige vrouwen, afkomstig uit Spijkenisse en Rotterdam, zijn gisteren door de Vlaardingse poli tie opgepakt na een inbraakpo ging in een woning aan de Van Becthovensmgel. Ze waren ge stoord bij hun werk cn konden na hun vlucht, dankzij getuigenver klaringen, worden opgepakt in een bus. Ook is er ingebroken in twee kel- derboxen aan de Primula straat. Een bromfiets, een fiets en ge reedschap vormden de buit. In Schiedam werd een kelderbox aan do Cort van der Lindenlaan opengebroken. Hier bestond de buil uit visgerei en een mountain bike, Uit een school aan de Koningin- neiaan zijn gisternacht een com puter. een printer en een .schrijf machine gestolen, Vlaardingen/Schiedam - Vanaf do Amalia van Solmslaan in Vlaar dingen is een grijze Opel Rekord (HP-93-GG) gestolen. Vanaf de Esdoorndreef is een blauwe Opel Rekord (HF-46-FR) ontvreemd. Op dc Stephcnsonweg in Schiedam werd in de nacht van dinsdag op woensdag een witte Opel (KN-15-LY) gestolen. Een blauwe Opel (kenteken JL-29-YL) werd woensdagavond aan het Edison plein ontvreemd. Verder zijn in Vlaardingen auto's opengebroken aan de Charlotte de Bourbonlaan en de Westha ven kade. Radio's vormden de buil. Schiedam - Aan dc Rembrandt- laan is gisteravond omstreeks ivSartuVur /.lAvli een 1'cCiaiiicZUit afgebrand. De brandweer doofde het vuur maar kon de zuil niet meer redden. Die werd volledig in de as gelegd. Volgens de politie was de brand waarschijnlijk aan gestoken. Hoek van Holland - Mits er wordt voldaan aan een aantal voorwaar den. heeft de commissie Ruimte lijke Ordening van de Hoekse deelgemeente ra ad geen bezwaar legen de vestiging van een Dis count Supermarkt aan de Hoekse Brink, Daarmee lijkt de dreigen de leegstand van het panel van Garage Sehoenmeijer. die ver huist naar het industriegebied, van de baan. De vestiging van horeca is in strijd met de over last verordening dus leek de aanvraag van de su permarkt welkom. Toch was er aanleiding tot de nodige vragen. De commissie wilde de garantie, dat het inderdaad gaat om een 'discount'-bedrijf, dat uil zeggen dat er geen versprodukten wor den verkocht. Een derde 'echte' supermarkt zou voor Hoek van Holland namelijk teveel van het goede zijn. De discount wordt be perkt tot 600 vierkante meter waardoor er ook nog vestigmgs- mogetijKhecien zijn voor een an dere winkel of bedrijf. Het deel- raadsbestuur heeft dc VVV getipt voor die mogelijkheid omdat het kantoor i n verband met de aanleg van het Brinkpkm moet verdwij nen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2