9 Vlaardingen wacht tramonderzoek af Accountants-onderzoek bij VOS Streven is nieuwe baan gelijk aan te leggen met NS-station Kethel Houtwormen teisteren zakkendragershuisje Opknapbeurt binnenstad met onthulling afgerond Snelheidsmaniak is auto kwijt Derde sporthal niet bij 'Margriet' Ontucfatzaak aangehouden Onschuldig vermaak van Varia Körmeling overweegt cassatie over Oma Gouden eremedaille voor 40-jarig jubileum Verzet tegen bouw tehuis in Groenoord Vlaardings duo miljoenste Stena-klant Meisjes belaagd in zwembad Vernielers aangehouden Bij voetbal met bierfles geslagen Olie geloosd in haven Beroofd in Verheijstraat Keeper breekt zijn been Fiets in water gegooid Inbrekers aangehouden Geen muziek meer in huis Rotterdams Dagblad Maandag 9 november 1992 De familie de Vries gaat voor het eerst op reis naar het buitenland. De vakantie van hun leven, denken ze. Een pracht van een villa in het zonovergo+en Nice en dat voor zon zacht prijsje. Het sprookje blijkt te mooi om waar te zij n. Al snel is het met de rust gedaan als de tv. eede huurder het vakantie huis binnen komt vallen en vervolgens nummer drie, vier en vijf voor de deur staan. Wat krijg je dan? Ruzie in de tent. 'Groeten uit Nice* van de Vlaardingse toneelvereniging Varia is goed voor een onschu'dig avondje lachen. Regisseuse Janka Verhoeff heeft de vaart in het stuk gehouden. Het verhaal verloopt vlot, is grappig en bevat de nodige opschudding. Niet zozeer de verwikke lingen in het stuk alswel de komisch uitgebeelde typetjes deden het goed bij het publiek in de Stadsgehoorzaal, dat de spelers geregeld met een gulle lach beloonde. Pa de Vries is van het type ruwe bolster, blanke pit en drijft overal de spot mee. Lammy is het lulletje rozewater in het gezelschap. Ma de Vries vraagt zich gedurende de voorstelling voornamelijk af of zij thuis het gas uit, de deur op slot en het raam dicht heeft gedaan. Vin cent Punt is kunstschilder en de leukste thuis. Alleen tante Mien houdt het hoofd koel en deelt de lakens uit. En ga maar geen discus sie met haar aan want je wint het toch niet. Arie Zwamborn en Willie Thomas spelen Casper de Vries en tante Mien. Zij hebben de leukste rollen en zijn de gangmakers op het to neel. Marja Steenbergen, Esther Langendoen, Carla Heyboer, Chan- tal Schrumpf, Erik Stout, Frits Linsehoten en Ada Kortleven zijn de andere gedupeerde vakantiegangers. De liefde bloeit op tussen de jongsten in het gezelschap en de rust lijkt te zijn wedergekeerd. Tot Bruno Lamperti (Cees Wapenaar) ten tonele verschijnt. Hoe maken ze hem cn zijn criminele vriendjes dui delijk dat hij aan het verkeerde adres is? En waarom valt de naam Punt telkens weer? Tante Mien blijkt er meer van te weten. Het zou geen blijspel zijn als er niet een verrassende ontknoping zou vólgen. Het einde van 'Groeten uit Nice' van Dick van Maasland hoort eigenlijk ergens thuis in het midden. Het einde is nu weliswaar verrassend, maar een prachtige vondst is het niet. Alle stukjes van de puzzel passen uiteindelijk wel in elkaar. Dus eind goed, al goed. Met 'Groeten uit Nice' heeft Varia een vermakelijke avond toneel ge bracht. Volgend jaar waagt de amateurtoneelvereniging zich na ja ren weer aan een eigen produklie. waarin hoogtepunten uit 120 jaar Varia de revue zullen passeren. Vanavond speelt Varia 'Groeten uit Nice' voor de bewoners van Drieenhuyzen. Donderdag volgt de Billitonflat. Tijdens haar tournee in januari doet de toneelvereniging nog drie ouderenflats aan in Rot terdam en Vlaardingen. MARIETTE OLSTHOORN Vlaardingen - Op de Vlaardingse Openbare Scholengemeenschap (VOS) is een onderzoek van exter ne accountants afgerond naar het gebruik van het boekenfonds. Dat onderzoek is gehouden nadat er beschuldigingen over onjuist gebruik van geld over tafel waren gegaan. Het concept-rapport is momen teel klaar. Onderwijswethouder drs. Kees van der Windt krijgt binnenkort de definitieve versie. Hij zal dan. indien nodig, nadere maatregelen moeten nemen. De beschuldigingen zijn dat er bij de fusie van de scholengemeen schappen De Vaart en Casimir, die samen vorig jaar de VOS vormden, één van de boekenfond sen oneigenlijk zou zijn beheerd. Bij de fusie zou Zijn verklaard dat De Vaart, waar drs. J. H. J. V. de Beers rector was. geen eigen gel den meer had. Maar toen er een rekening van 64.000 gulden van de gemeente kwam vanwege het boekenfonds van die school was er opeens, naar verluidt, wel geld. Voor een aantal mensen was on duidelijk waar dat vandaan kwam. waarna het geruchtencir cuit op gang kwam en tot een ac countantsonderzoek werd beslo ten. Spanningen Een deel van de ontstane span ningen ontstond, naar verluidt, omdat de rector van de VOS, mevrouw drs. M. T. Dijkstra, af komstig van Casimir. had geéist dat zaken in dit verband open baar zouden worden. Zij is kort geleden geschorst en de gemeen te is een procedure begonnen om haar le ontslaan. Een deel van de problemen heeft te maken met botsingen die mevrouw Dijkstra heeft gehad met haar collega De Beers, die ook rector van dc VOS had willen worden, maar het net niet redde. Vóór haar ontslag heeft mevrouw Dijkstra nog een procedure ge start om een eind te maken aan het werkverband van De Bcers op de VOS. In dit verband is beke ken of er op het stadhuis werk was voor De Beers. De Beers heeft op zeker moment samen met an dere conrectoren aan tafel geze ten bij wethouder Van der Windt om te klagen over mevrouw Dijk stra. Op de VOS is een handtekenin genactie gestart pro-Dijkstra, die overigens op 3 oktober 1990 is be noemd tot rector van de VOS en niet op 1 augustus 1991. zoals ad vocate mr. D.A.M. Schilperoora van de onderwijsvabond Abop be weert. Op die datum ging alleen de fusie formeel in. Mevrouw Dijkstra was dus al enige tijd voor de VOS actief, toen deze officieel van start ging, aldus onderwijs wethouder drs. Kees van der Windt in een reactie. Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen streeft er naar het doortrekken van de Schiedamse trambaan naar Vlaardingen- Holy te laten samenvallen met het verlengen van het Schiedamse tracé tot het toekomstige NS-station Kethel. Als Vlaardingse reizigers direct kunnen doorrijden naar een spoor wegstation, zal dat de gebruikswaarde van de tram aanzienlijk verhogen, veronderstellen de verkeersdeskundigen op het Vlaarc gse stadskantoor. Schiedam het in principe eens zijn geworden over een Vlaar dingse aftakking van lijn 1. Dat De Schiedamse wethouder Chris Zijdeveld maakte deze week be kend dat Vlaardingen en betekent echter niet dat nu onom stotelijk vast staat dat Vlaardin gen te zijner tijd op het tramnet van de RET wordt aangesloten. Dit is sterk afhankelijk van de uitslag van het 'vervoerwaarde- onderzoek' dat momenteel wordt gehouden. Pas als blijkt dat er in Vlaardingen behoefte bestaat aan een dergelijke verbinding, zullen verdere procedures voor de aan leg in gang worden gezet. In afwachting van de uitslag van dit onderzoek (die binnen enkele weken wordt verwacht) maakt Ylar .ngen pas op de plaats voor wat betreft de uitwerking van een eventueel tramtracé. In een voor lopige studie, die eerder dit jaar werd gepubliceerd, werden ver schillende tracé-varianten ge noemd. Als belangrijke halte plaatsen worden daarin genoemd winkelcentrum De Loper in Holy en NS-station Gaardingen-Cen trum. Ook een halte in de binnen stad wordt niet uitgesloten. Over de kosten van aanleg be staat nog geen enkei inzicht. Ook de termijn waarop eventueel met de aanleg kan worden begonnen is tamelijk vaag. Schiedam houdt het erop dat dit niet eerder zal ge beuren dan in het jaar 2000. Dc NS heeft indertijd in een rap port verklaard dat het spoorweg station Kethel er moet komen wil er met de auto kunnen worden geconcurreerd. Vlaardingen - Ir. John Körmeling overweegt cassatie aan te tekenen legen het arrest van het gerechtshof in Den Haag over zijn kunstwerk De negende van Oma. Het gerechtshof bepaalde vorige week dat de gemeente Gaardingen Körmelings neontekst niet hoeft te plaatsen op het dak van de seniorenilat in de Waalstraat. Körmclings advocaat mr. H.F. Docle- man vindt dat cassatie aantekenen voor de hand ligt. Volgens Doeleman heeft het hof enkel de belangen van Körmeling afgewogen tegen die van de tlatbewo- ners. die de neontekst kleinerend vinden. Daarbij gaven voor hel hof de bezwaren van de bewoners de doorslag. Doeleman vindt dat het gerechtshof heeft verzuimd in te gaan op de fouten die de gemeente Gaardingen volgens hem heeft gemaakt bij de be sluitvorming over plaatsing van 'De negende'. Vol gens dc advocaat kan het juridisch niet door de beu gel als een gemeente plaatsing eerst goedkeurt en daar vervolgens niet aan meewerkt omdat buurtbe woners bezwaren maken. ..Dan had de gemeente die bezwaren maar in een eerder stadium moeten pei len," aldus de advocaat. Tekent Körmeling inder daad cassatie aan, dan zal de kunstenaar in afwach ting van dc uitspraak voorlopig geen schadeclaim in dienen bij de gemeente. Uit het arrest van het hof heeft mr. Doeleman wel opgemaakt dat de gemeente Vlaardingen wordt gewezen op de noodzaak om de financiële nasleep van het Oma-fiasco netjes met Körmeling af te wikkelen. Gaardingen/Rotterdam - Hij begon in 1952 als jongste beciiende, werkte 2ich via verschillende functies op tot hoofd van de afdeling Total "redit- card Nederland cn kreeg door dc voorzitter van de Raad van Bestuur van Total Nederland NV de gou den eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, opgespeld. Die eer viel de Gaardinger Wou ter Jacobus de Poter vrijdagmiddag ten deel tijdens de gebruikelijke jubilarissenreceptie die in het hoofdkantoor van de maatschappij in Rotterdam werd gehouden. De 56-jarige De Poter ontving de ko ninklijke onderscheiding naar aanleiding van zijn 40-jarige bedrijfsjubileum. De jubilaris begon zijn loopbaan op zestienjarige leeftijd cn werd elf jaar la ter benoemd tot medewerker bij de afdeling Installa ties. Tien jaar later was hij chef van die afdeling en weer later werd De Poter chef van de afdeling Be- voortading en Export van smeermiddelen. Zijn hui dige functie vervult hij vanaf 1 augustus 1989. Schiedam - Omwonenden zijn in verzet gekomen te gen de voorgenomen bouw van een gezinsvervan gend tehuis aan de Smetanalaan in Schiedam-Groe- noord. De stichting Philadelphia (opdrachtgever) en de gemeente Schiedam houden na twee drukbezoch te en roerige informatie-avonden rekening met ver traging. Buurtbewoners hebben aangekondigd dat zij bezwaar zullen aantekenen tegen de bouwver gunning. Het tehuis, bestemd voor jongeren vanaf 18 jaar. is gepland op een kavel aan de Smetanalaan die de omwonenden liever onbebouwd zien. Het ter rein is nu in gebruik als speelveld voor de buurt- jeugd en die speelgelegenhcid dreigt verloren te gaan. Ook betekent de bouw een aanslag op cle par keerruimte in de omgeving. De buurt zegt verder dat het tehuis niet past in de bestemming 'bijzondere ge bouwen'. Elders in de wijk. aan de Borodinlaan en de Brederoweg. liggen volgens de tegenstanders kavels die veel geschikter zijn voor dit doel. Op de informatie-avonden werd de gemeente er bo vendien aan herinnerd dat de flats aan de Smetana laan destijds zijn gebouwd in afwijking van het be stemmingsplan. Tijdens deze planwijziging zou zijn toegezegd dat de kavel, die nu is gereserveerd voor de stichting Philadelphia, met zou worden bebouwd. De gemeente trok uit de bijeenkomsten de conclusie dat niemand in de omgeving blij is met deze ontwik keling. Buurtbewoners hebben al gewaarschuwd dat ?r geen integratie zal plaatsvinden tussen hen en de jeugd uit het tehuis. Eerder zal er irritatie ontstaan omdat het vrije uitzicht is verdwenen en de kinderen op zoek moeten naar andere speelruimte. Net als ieder monument dat we! eens toe is aan een restauratie, wordt ook het zak kendragershuisje aan een opknapbeurt onderworpen. Daarom staat het in 1725 gebouwde monument in de steigers. Maar het gaat niet om normale onder houdswerkzaamheden die van tijd tot tijd worden uitgevoerd. Het dak, de kozijnen en de vloeren worden namelijk geplaagd door houtwormen en moeten hoognodig worden gerepareerd. Het houtwerk heeft inmiddels een speciale behandeling on dergaan en lijkt gespaard te kunnen wor den. De houtwormbestrijdïng wordt gecombi neerd met een aantal andere ingrepen. Het torentje wordt van nieuw lood voor zien en slechte dakpannen en rot hout werk worden vervangen. De zinken goten alsmede de dakkapel worden opnieuw bekteed en verder krij gen het voegwerk van de gevels en het houtwerk buiten een nieuwe laag. Het karwei moeteind november zijn geklaard. Hoek van Holland - Bijna een maand eerder dan vorig jaar be groette Stena Line vrijdagmor gen de miljoenste passagier op dc lijn Hoek van Holland-Harwich. Bij aankomst van de boottrein uit Amsterdam werden vrijdagmor gen tot hun grote verrassing Da nielle Korpershoek (21) en haar zusje Jolanda (26) uit Gaardingen bijna letterlijk in de kraag gevat door de chef van de passage afde ling Frans van der Marei. De Vlaardingse dames, die een geheel verzorgd weekeinde had den geboekt, werden vervolgens naar het kantoor van directeur Adriaan Vinju gebracht en daar ontvangen met koffie en gebak. Daar ook werd hun verteld dat ze dc miljoenste passagiers waren. Omdat de zusjes Korpershoek sa men reisden werd de huldiging voor het gemak maar op beiden toegepast. Dat betekende een aantal presentjes van dc maat schappij, een cheque voor aanko pen in Engeland cn zowel op de heen- als de terugreis een VTP-be- handeling. De mooiste suite van de Koningin Beatrix werd zowel naar als van Harwich gereser veerd en uiteraard werd het duo getracteerd op een voortreffelijk diner. De Stena Line kwam vorig jaar maar net boven het miljoen passagiers. Dit jaar verwacht men dit aantal met ruim honderddui zend te kunnen overschrijden. „Wat het passagiers aanbod be treft is het een goed jaar. ook het aantal vrachteenheden verloopt goed. Maar door de waardedaling van het Britse Pond is het alle maal niet direct in rendement te vertalen." aldus directeur Vinju die de miljoenste passgiers per soonlijk rondleidde op de Prinses Beatrix en ze daar voorstelde aan kapitein Nagel. Maassluis - De wethouders L. Timmermans en J. Storm hebben met de heer J. Brinkers, voorzit ter van de winkeliersvereniging Binnenstad, afgelopen vrijdag middag op de Markt drie banie ren onthuld. De gebeurtenis vond plaats om de goede samenwer king waarin de verbeteringen in de binnenstad zijn gerealiseerd, te symboliseren. De opknapbeurt van het centrum is in nauw overleg tussen ge meente. de Ondernemers federa tie Maassluis en de binnenstad winkeliers tot stand gekomen. De aanleiding voor dc verbeteringen was de verplaatsing van de week markt. Daar is. bij met name de middenstanders in liet centrum die de markt het liefst terug zien keren naar de oude plek, hel laat ste woord nog niet over gevallen. Wel is enige tijd geleden afge sproken dat er maatregelen zou den worden genomen om dc bin nenstad aantrekkelijker te ma ken voor het publiek. Daarom zijn er extra parkeerplaatsen gecre- eerd, is de bestrating van de Goudsteen vernieuwd en zijn op de Markt onlangs twaalf vlagge nmasten geplaatst die de begren zing van de binnenstad moeten aangeven. Er kwamen een hoogwerker en een ladderwagen van de brand weer aan te pas om de heren Tim mermans, Storm en Brinkers in de gelegenheid te stellen de ba nieren te onthullen. De dundoe ken hangen immers zeven meter boven het wegdek. Schiedam - De Schiedamse politie heeft vrijdagavond handenvol werk gehad aan een snelheidsmaniak. De man was op RW 20 in zijn auto ge signaleerd. rijdend van het Giessenplein naar Gaardingen. Toen hij de politie in dc gaten kreeg trapte de man extra op het gaspedaal en schoot met 170 kilometer per uur weg. De politie verloor hem uit het oog, maar de snelheidsduivel werd kort daarna geblokkeerd door een inhalende vrachtwagen. Bij de afslag Vlaardingen schooi de man weer, met uit maal 130 kilometer per uur. weg. Hij kon in Vlaardingen worden opge pakt. Daar is ook meteen zijn auto in beslag genomen. Schiedam - De derde sporthal in Schiedam zal niet tegen dc Mar- gricthal aan de Nieuwe Dam laan worden gebouwd. Een ambtelijke commissie heeft deze optie in haar advies aan het college van B en W afgeraden. In een vorig rap port. opgesteld door de dienst Sport en Recreatie, werd nieuw bouw bij de Margriethal nog be schouwd ais dc beste oplossing. De bouw van een derde sporthal, één van de speerpunten van het huidige college, is al uitgesteld tot 1994 omdat in de begroting ex tra financiële middelen moeten worden opgenomen. De kosten vallen veel hoger uit dan eertijds aangenomen word. Morgenmiddag vergadert het col lege over het rapport van de com missie. die twaalf mogelijke loca ties heeft geanalyseerd. Volgens Jan van Vugt. de voorzitter van de werkgroep, is de keuze terugge bracht lot vier plaatsen binnen Schiedam. Daarin ontbreekt de optie-Margriethal. Inmiddels heeft Hermes DVS al laten weten niet meer in de race te zijn in de strijd om het verkrijgen van de exploitatierechten van de hal. De Schiedamse omni-sportver eniging had een plan gelanceerd om de accommodatie op te nemen ia do itrutAcilie van hei eigen complex, maar heeft daarvan, in middels afgezien. De discussie duurt Hermes DVS veel te lang. In die kritiek staat de vereniging niet alleen. De raadscommissie voor (onder meer) sport veroor deelde vrijdagmiddag het ambte lijke tempo inzake cle derde sport hal. WD-fractievoorzitter Will van Wijk noemde het zelfs 'gê nant' dat de commissie nog altijd met is ingelicht over het bestaan de rapport. „Het verdient ook al lerminst dc schoonheidsprijs dat de sportclubs nog niets hebben gehoord, terwijl hen was beloofd dat dat voor 1 augustus zou ge beuren," aldus Van Wijk, De andere commissieleden waren milder in hun commentaar, al drong PvdA'er Peter Stadhouders wel aan op een snelle behande ling van het onderwerp. „Onder uw wethouderschap." sprak deze tot wethouder Bart de Leede. ..is de relatie met allerlei instellin gen. clubs cn raden aanzienlijk verbeterd. Alleen heb ik enigs zins angst dat dat vertrouwen zal afnemen als cle uitvoering van al ler le! plannen aanzienlijk wordt V'. "f'aagd. Het opgebouwde kre- u.;moet in dc laatste twee jaar van dit college niet worden ver speeld." Als hei college een concept-be sluit heeft genomen over de loca tie en exploitatievorm van de nieuwe hal, zal het dit eerst be spreken met de sportraad. Daarna verschijnt het ter behandeling in de raadscommissie. Maassluis/Rotterdam - De zaak tegen de 37-jarige Maassluizor die er van wordt verdacht ontucht te hebben gepleegd met twee jonge tjes uit zijn woonplaats, is vrijdag voor onbepaalde tijd aangehou den. Het justitiële onderzoek is onderbroken omdat de verdachte niet ter zitting verscheen. „Hij is op vakantie in het buiten land. En hij was dat al voordat de dugv aai uing bij hem m de bus lag," liet zijn raadsman mr. P. M. Schollaart weten. „Bovendien is de redasscringsambtenaar er nog niet in geslaagd een rapport sa men te stellen omdat hij lange tijd ziek is geweest." De Maassluizer zou in de periode van 1989 tol en met 1991 bij twee jongetjes van elf cn vijftien jaar onzedelijke handelingen hebben verricht. Na zijn terugkomst zal de man binnen twee maanden voor de rechtbank moeten ver schijnen om zich te verantwoor den voor de zedendelicten. Schiedam - In het Sportfondsen- bad in Schiedam zijn vrijdag avond een paar meisjes lastig ge- valien door een groep jongens. Gesproken wordt van aanran ding. e.g. poging tot verkrachting. De politie onderzoekt de zaak. Schiedam - Na afloop van dc wedstrijd Sparta-FC Utrecht heeft de Schiedamse politie op het station Schiedam/Rotterdam West drie Schiedamse jongeren van 14,16 en 18 jaar aangehouden omdat ze betrokken waren bij het gooien van stenen en flessen naar een trein waarin Utrecht-suppor ters zaten. Eén van de vaders kwam daarna verhaal halen op het politiebu reau en meende wat van het inte rieur te moeten vernielen. Deze 46-jarige man is ook voor een nachtje opgesloten. Schiedam - Een 26-jarige Schiedammer is gistermiddag op gepakt omdat hij bij de voetbal club Schiedamse Boys een om stander met een bierlies had ge slagen. Deze had wat opmerkin gen gemaakt over ae grensrech ter van één van de spelende teams. De gewonde man moest een hoofdwond laten hechten in het ziekenhuis. Maassluis - De Roteb heeft gis teravond met een oliezuiger olie moeten verwijderen uit de haven van Maassluis. Met een scherm was al voorkomen dat de olievlek zich zou vergroten. Vlaardingen - Een 27-jarige Gaar dinger is zaterdagavond door twee mannen beroofd in de Ver heijstraat. Hij werd met een mes bedreigd en moest zijn portemon nee afgeven. Vlaardingen - Een 28-jarige kee per uit Vlaardingen heeft zater dagmiddag bij de voetbalclub Deltasport zijn linkerbeen gebro ken. Hij was in botsing gekomen met een tegenspeler. Vlaardingen - Door de politie zijn dit weekeinde twee Gaardingcrs van 19 en 20 jaar aangehouden omdat zij op de Westhaven kade een damesfiets in het water zou den hebben gegooid. Vlaardingen/Schiedam - De Vb:;r- dingse politie hoeft dit weekeinde twee inbrekers opgepakt die het hadden gemunt op onder meer kei derboxen. Eén van hen gooide kort voor zijn arrestatie nog een busje met traangas weg. De ander kon worden aangehouden dank zij de medewerking van het pu bliek. De Schiedamse politie pakte dit weekeinde bij de tuinhuisjes bij het complex Vijfsluizen nog een man op. maar deze had nog niets gedaan en moest worden vrijgela ten. In sportpark Thurlede waren wel al drie tuinhuisjes opengebro ken. In Schiedam is er ook ingebroken m woningen aan de Vondel laan. Coenradiestraat. Westpolder straat en bij de dierenarts aan de Warande. Bij de laatste i= al vaker ïngohruken. zodat de arts zijn maatregelen had genomen en er nu niets wordt vermist. In Vlaardingen is ingebroken in een woning aan de Komngtnnc- laan en in een bedrijf aan de Ful- tonstraat. Maassluis - Bij een 24-jarige be woner van een fiat aan de Bilder- dijklaan in Maassluis is zaterdag nacht de geluidsapparatuur weg gehaald omdat die te hard stuud. Waarschuwingen hadden niets uitgehaald.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1