13 Kooplieden willen niet dat Holy-markt verlengd wordt 5BALAÏS AKKERMAN B.V. Trio Mustang verkoopt eigen werk voor goed doe! DE BALANS Gemeentewerken Schiedam kritiseert wijk- en buurtbeheer akkerman bv 'Ambtenarenapparaat Hoek moet doorgelicht' 99?° Info-avond over Passage Joop Vos in 't Podium Opbrengst Jantje Beton Keramiek te kijk Inspraakavond Kunstbus naar opera Regionaal milieuproject TECHNISCH INSTALLATIEBEDRIJF ZIE ONZE ETALAGES EN KIJK BINNEN! EXTRA VERRASSEND AFGEPRIJSD! Openhouden tot vier uur aangevochten bij Raad van State van de 20ste eeuw Boekhandel Van Leeuwen Rotterdams Dagblad Donderdag 12 november 1992 Schiedam Schiedam kan tijdens drie verschillende informatie avonden reageren op de renovatie van de Passage en de bouw van een winkelcentrum in twee bouwlagen op het voormalige Imelda-terrein achter de Hoog straat en het Broersveld. Maandag 16 november vindt in de recreatieruimte van het stadskantoor om 20.00 uur een algemene informatie-avond plaats voor iedereen die geïnteresseerd is in de plannen. Maan dag 23 november zijn de bewoners en bedrijven uit de directe omgeving van het bouwplan aan de beurt. Daarna volgt een aparte avond voor overleg met be langenorganisaties. waaronder de bewoners- en win keliersverenigingen. Tijdens de bijeenkomst van aanstaande maandag zijn deskundigen aanwezig om aan de hand van te keningen een zo duidelijk mogelijk beeld te schet sen van de ontwikkelingen die gerealiseerd moeten worden. Vlaardingen In galerie 't Podium van Jacqueline du Mortier zijn van vrijdag 13 november tot en met vrijdag 4 decem ber schilderijen van de Vlaardinger Joop Vos te zien. Vos heeft door zijn omzwervingen over de wereld veel belangstelling gekregen voor landen en volken. Dat is m zijn schilderijen ruimschoots terug te vin den. Het heeft hem tot veel portretten geïnspireerd, maar ook landschappen en gebouwen heeft hij vast gelegd op doek of paneel. Vos' expositie wordt morgenavond om 19.30 uur door Jan Anderson geopend en is toegankelijk op woens dag 10.00-13.00 uur), vrijdagavond (19.00-21.00 uur) en zaterdag (10.00-13.00 uur). De galerie is gevestigd aan het Van Sehravendijkplein 13. De collecte voor het Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton, die dit jaar van 1 tot en met 7 november in Vlaardingen werd gehouden, heeft een bedrag van ƒ19.280,70 opgebracht. Het geld van Jantje Beton wordt gebruikt voor leef- en speelruimte voor de jeugd. De helft van de plaatselijke opbrengst komt ten goede aan de collecterende verenigingen en groepen. Aan de collecte hebben de negen scouting groepen. het Zeekadetkorps. christelijke jeugdver eniging Liefde en Vrede, kanovereniging Natsec, het Hervormd-Gereformeerd Jeugdwerk en de jeugd club Hoiy-Noord meegedaan. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Op de Johanna Geertje, het atelierschip van de kun stenaar Dick Blacquière dat ligt afgemeerd tegen over het Visserijmuseum, wordt zondag 15 novem ber om 15.00 uur een keramiektentoonstelling ge opend. De tentoonstelling bevat zorgvuldig samen gestelde keramische werken van Blacquière zelf en van Yves de Block en wordt geopend door Hans Muiderman, directeur van het Haagse centrum voor kunst en kuituur. Tot dinsdag 15 december is de ex positie op dinsdag, vrijdag, zaterdag en zonaag van 11.00 tot 16.00 uur te zien. Schiedam - De dienst Gemeente werken is niet te spreken over de aanpak van het wijk- en buurtbe heer in Schiedam. Schiedams grootste ambtelijke afdeling komt in haar jaarverslag over 1991 tot de conclusie, dat de op verbetering van de kwaliteit ge richte initiatieven in de praktijk soms leiden tot verslechtering van de leef- en woonomgeving. In samenhang met andere achter standen kan dit volgens de dienst vooral in de oude wijken leiden tot een negatieve spiraal. Wijk- en buurtbeheer werd bij het aantreden van het rood/groene college in 1990 geïntroduceerd als methode om de verslechterende leef- en woonomstandigheden in de oude wijken een halt toe te roe pen. Geconstateerd werd dat de maatschappelijke achterstanden in de wijken band-in-hand gaan met verpaupering op straat. Ondersteuning Als de bewoners meer bij het wel en wee van hun straat worden be trokken, kan volgens de theorie de verloedering een halt worden toegeroepen. De verbetering van het woon-en leefmilieu moet wor den ondersteund door gemeente lijke diensten, die de stedelijke aanpak zouden moeten inruilen voor een meer wijkgerichte. In Oost, Nieuwland en de Gorzen zijn inmiddels de eerste initiatie ven op het vlak van het wijk- en buurtbeheer van de grond geko men. Met name in Oost luidt de klacht dat de gemeentelijke dien sten niet bereid zijn de taken naar de wijken te delegeren. Volgens Gemeentewerken zou het niet verstandig zijn de dienst op wijk niveau te laten opereren. „Dan wordt in het ambtelijk apparaat aanwezige kwaliteit, kunde en ca paciteit minder dan mogelijk be nut, ja zelfs gefrustreerd." Duidelijk De oorzaak van het verval van de plantsoenen en de straten is vol gens de dienst Gemeentewerken duidelijk. Gecorrigeerd naar prijsindex is het onderhoudsbud get voer straten en pleinen in de laatste tien jaar gedaald met 40 procent. De onderhoudsdienst voor de rioleringen moet het met 22 procent minder doen. Op het groenonderhoud is in diezelfde periode 38 procent bezuinigd. In het wijk- en buurtbeheer wordt de dienst Gemeentewerken nu gedwongen meer buurtgericht te werken. „Met het onderhoud van de plantsoenen gebeurt dat al," zegt chef civiele werken J. M. de Klerk. „Er is ook geroepen om vrij ingrijpende organisatorische wij zigingen. Dat is niet nodig, want met de huidige organisatie kun nen we best werken aan de doel stellingen van het wijk- en buurt beheer." Ziet de politiek wijk- en buurtbe heer als een oplossing voor de achterstanden, Gemeentewerken beschouwt het proces blijkens het jaarverslag eerder als een last. Gevolg van de nieuwe aanpak is dat ambtenaren regelmatig met bewoners en andere betrokkenen moeten overleggen. Ook het be geleiden van vrijwilligers kost tijd en geld. Voordelen Strikt genomen gaat dat ten koste van het schaarse onderhoudsbud get. ,,De communicatie heeft ook voordelen," zegt De Klerk. „Al zeggen bewoners soms dat ze pas mee willen praten als de gemeen te eerst de straat opknapt. Bewo ners kunnen goede ideeën heb ben die tot kostenbesparingen leiden. Maar je kunt je afvragen of de revenuen in de huidige situ atie we! in die straat terecht ko men." Gemeentewerken denkt dat een malaise in het wijk- en buurtbe heer het best kan worden wegge werkt door een verhoging van de onderhoudsbudgetten. „Als het onderhoud op voldoende kan worden uitgevoerd, geeft dit de burger nieuwe kansen om anders of beter aan de samenleving deel te nemen De politiek heeft Gemeentewer ken de gevraagde verhogingen van het onderhoudsbudget nog niet gegund. Met een onafhanke lijk onderzoek hoopt de ambtelij ke dienst de bestaande nood aan te tonen. Bewoners die mee willen praten over de herinrich ting van de Markgraaflaan kunnen dinsdagavond 17 november in de burgerzaal van het stadhuis hun me ning laten horen. De Markgraaflaan is indertijd ge deeltelijk versmald om sluipverkeer tegen te gaan. Het ongewenste neveneffect is dat automobilisten elkaar moeilijk kunnen passeren. Op dinsdagavond komt de gemeente met een aantal oplossingen voor de dag waarop de betrokken bewoners mogen reage ren. De avond begint om 20.00 uur. De kunstbus van de Vrije Academie gaat weer rijden en wel op dinsdag 17 november. Doel van de rit is de opera Carmen van Georges Bizet in het Auditorium van de Technische Universiteit in Delft. Deelname aan de excursie kost 25 gulden en de bus vertrekt om 17.15 uur vanaf de Oosthavenkade nr. 42. Om 22.45 uur wordt iedereen terug verwacht. Opgeven? Bel len met 4356225. Hoek van Holland Naast Schiedam, Vlaardingen en Maassluis doet ook Hoek van Holland mee aan het regionale project Pre ventieve Milieuzorg op School dat donderdag 26 no vember officieel van start gaat. Die dag wordt door de bij het project betrokken partijen een intentiever klaring ondertekend. Het project is gericht op het basis- en voortgezet onderwijs en de ondertekening van de mtententieverklaring vindt plaats tijdens de introductiebijeenkomsten voor de scholen. De deel nemende scholen beginnen in januari met de eerste werkbijeenkomst waarna ze van start gaan met de struturele invoering van preventieve milieuzorg in en rond de school. Agenda Schiedam donderdag 12 november 4 Ansje van Brandenberg (cabaret), Passagetheater. 20.30 uur. Vlaardingen donderdag 12 november Gesprekken na een begrafenis door Haarlems to neel. Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. My own privat Idaho (film), Stadsgehoorzaal, 20.30 uur. vrijdag 13 november Bingo, trefcentrum de Bijenkorf, Reigerlaan 105, 14.00 uur. Maassluis donderdag 12 november Bridge, Koningshof. 19.45 uur. Dia-lezing over tijdmeting. De Ark, Rembrandtlaan 4 PvdA-vergadering, Koningshof, 20.00 uur. Openbare vergadering Raad voor de Volkshuisves ting. Gemeentelijk Woningbedrijf. P.J. Troelstra- weg 6, 20.00 uur. U ziet van ons regelmatig advertenties voor gasverwarming en sanitair, maar wist u dat wij u ook van dienst kunnen zijn bij onderhoud en/of .uvatiewerkzaamheden zoals: lood- en zinkwerken, uiteraard ook in authentieke stijl aanleg of reparatie van gas- en waterleidingen ontstoppen en vernieuwen van rioleringen aanleg en onderhoud van cv-installaties aanleg en onderhoud van sanitaire artikelen zoals badkamerverbouwing etc. vernieuwingen van dakbedekking, waarin wij diverse kwaliteiten dakbedekkingsmateriaien verwerken, al naar gelang uw wens electrotechnische installaties Al ons werk wordt uitgevoerd door goede vakbekwame mensen. Onder toezicht van de plaatselijke energiebedrijven en wij hanteren alleen materialen welke zijn goedgekeurd door de KIWA, GIVEG en KEMA instituut. 3133 EG Vlaardingen lel 0104342400 Fax 010 4358141 WIJ ZIJN ONBETWIST 4*1 DE GOEDKOOPSTE VAN NEDERLAND EN HEBBEN DE MOOISTE EN MEEST AKTUELE DAMESMODE VOOR JONG EN OUD. w Veel van onze toch al lager dan laag geprijsde w artikelen zijn nu bovendien IISSS ROTTERDAM: -1 e Middellandstraat 9 - Noordmolenstraat 35 - Peppelweg 60, Schiebroek SCHIEDAM: - Broersvest 57 {donderdag koopavondl VLAARDINGEN: - Kuyperstraa! 56 MAASSLUIS: - Nieuwstraat 16 DE KOFFIE STAAT KLAAR! iV;. s. i- Vlaardingen - Een aantal marktkooplieden van de weekmarkt in Holy is in verzet gekomen tegen de verlenging van de markt tot 's middags vier uur. Onderzoek leerde dat daar mogelijkhe den voor waren. maar de kooplui hebben er geen trek in. Ze heb ben een advocaat in de arm genomen om het raadsbesluit over de markt aan te vechten bij de Raad van State. Naar verluidt be talen 33 marktkooplieden mee aan de kosten van die advocaat. De gemeenteraad besloot enige tijd geleden op initiatief van wet houder Agnes van Ardenne-van der Hoeven (Economische Zaken) tot het langer openhouden van de Holy-markt. Die was te bezoeken tot 12.00/13.00 uur, maar moet nu lui iö.00 uur open blijven. Daar mee wordt tegemoet gekomen aan de wensen van de marktbe zoeken leerde een onderzoek. De marktkooplui zouden zo meer omzet maken, maar daar geloven ze niet in. Volgens hen komen de klanten in die nieuwe situatie ge woon wat later. Intussen is het onderzoek ver traagd naar de noodzaak om een markt in stand te houden in de Vlaardingse Westwijk. De reini gingsdienst ROM had twee maan den geleden al informatie moeten geven over de kosten die gemaakt worden voor onder meer het op ruimen van de achtergelaten rommel, maar heeft die gegevens nog steeds niet op tafel gelegd. Tarieven De marktcommissie komt nu in februari weer bij elkaar. De ge meente wil af van de weekmarkt omdat de hele procedure die daar bij moet worden gevolgd waar schijnlijk voorhogere markUarn- ven zorgen. Als de markt m de Westwijk wordt opgeheven ide huidige acht standplaatshouders aan dc Wiardi Beckmansingel krijgen dan elke dinsdag een zeil de plek toegewezen, zonder dat dit een markt wordt genoemd) be tekent dit mogelijk lagere tarie ven voor de kooplui elders m Vlaardingen. Dan hoeft er bijvoorbeeld geer, marktmeester te zijn er. dat scheelt in de kosten, die over alle markten worden verdeeld. Des: Sander Sonnemans Schiedam - „Moetje horen. Is dit goed of niet? Ja toch? Niet dan? Wacht, ik zet 'm even een paar streepjes harder." Bijna overstemd door een overdo sis aan decibellen muziekklan- ken prijst Bob van Vliet de eerste 'echte' CD van de Schiedamse muziekformatie Trio Mustang aan. Alsof hij 'm zelf moet verko pen. „Dat is ook zo." De zanger en tekstschrijver laat er geen twijfel over bestaan. „We doen zelf de verkoop. En dat is nog niet eens alles. We hebben de hele produc tie voor onze rekening genomen. Van het schrijven van de num mers tot de opnamen en het mixen van de muziek. Daarom ben ik er ook zo trots op. Nu maar hopen dat het een succes wordt." Trio Mustang, dat vorig jaar zijn koperen jubileum vierde, bestaat uit doorgewinterde muzikanten die op geheel eigen wijze perso- neelsfeestjes, avondjes in bejaar dentehuizen en bruiloften in goe de banen leiden. Ook wordt regel matig in discotheken en het bui tenland opgetreden. En al prijkt de laatste tijd geen muzikaal werkje van het trio in de vader landse hit- en tiplijsten, toch heb ben voorman Bob van Wiet, toet senist Frans Put en drummer Jan Papaiouamou handen vol werk. Hun agenda's tellen zo'n 200 op tredens per jaar. Sinds enige tijd verdienen de drie hun boterham echter niet meer als beroepsmuzi kanten, maar zijn ze als part-ti mers werkzaam. Fiscale redenen liggen hieraan ten grondslag. Iri hun spaarzame vrije tijd hebben de heren wel pen CD opgenomen. Gehandicapten Het schijfje 'Tjonge, tjonge' moet kost wat het kost flink verkopen. Al houdt het trio er zelf geen stui ver aan over. „Er zijn 3000 CD's geperst en ze moeten allemaal over de toon bank gaan willen we in onze opzet siagen," legt Van Vliet, tegen woordig twintig uur per week als conciërge Werkzaam bij de Rijn- mondschool in Schiedam, uit. „De stichting Last Moment, die Rotterdamse artiesten bekend heid probeert te geven, heeft de productie van de CD gesubsidi eerd. Met een deel van de op brengst moeten we de bijdrage te rugbetalen. Elke cent die vervol gens overblijft, gaat naar Kreiler- oord. een dagverblijf voor ver standelijk gehandicapten m Rot terdam." Niet alleen het goede doel dat Trio Mustang voor ogen heeft Bob van Vliet is niet a'leen de tekstschrijver van de nummers op de CD van Trio Mustang. Hij regelt ook de verkoop van de muzïekschijfjes. Liefst is hij zo snel mogelijk door de enorme stapels CD's heen. Goede verkoopcijfers betekenen immers een aardige bijdrage voor het goede doel. Foto Ellen den Ouden/Roel Dijkstra maakt de CD bijzonder. Het mu- ziekschijfje is opgedragen aan de onlangs na een ongeval op 8i-jari- ge leeftijd overleden Rotterdam se tekstschrijver, componist en zanger Jaap Valkhoff, de leer meester van Bob van Vliet en in spirator van het trio. En waar de Schiedammers voorheen alleen hier en daar op een verzamel-CD opdoken, prijken, afgezien van een nummer van Valkhoff, alleen maar werken Van Vliet en zijn companen op de CD. Bekenden „Het leuke aan de CD is," vindt de welbespraakte Van Vliet, „dat er bekenden uit het hele land aan mee hebben gedaan. Trompettist Marty, de op de mondharmonica werkelijk fenomenabele Bas van Toor (Bassie van Bassie en Adriaan), de in Rotterdam over bekende Piet Ie Blanc en Ama zing Stroopwafels-gitarist Arie van der Graaf hebben er hun me dewerking aan verleend. Uiter aard is ook Jaap Valkhoff op één van de nummers mpt zijn accor deon te horen." Het eerste exemplaar werd zon dag 8 november tijdens de maan delijkse dansmiddag in het Rot terdamse dans- en partycentrum Jansen door Annie de Reuver uit gereikt aan 'tante Beppie', de we duwe van Valkhoff. De eerste Mustang-CD, opgedragen aan het grote voorbeeld Jaap Valkhoff, met medewerking van bekendhe den en de opbrengst voor een goed doel. Waarom eigenlijk? Deeltijdbaan „Voor de poen hoeven we het niet te doen," beweert Van Vliet, die onder anderen Conny Vanden- bos, Willem Duyn, de Vlaardingse Rita Young en Schiedammer Hans Stolk (de soundmix-imita tor van André Hazes; red.) van teksten voorziet. „Natuurlijk is het wel de bedoeling dat we er iets aan over houden. Maar we heb ben alle drie een deeltijdbaan en spelen eigenlijk hoofdzakelijk voor ons plezier. Bij Mustang staat de humor voorop. Het ge beurt vaak op trouwpartijen en dansavonden voor alleenstaan den dat ik tijdens een bepaald nummer ineens een andere, soms schuine versie verzin Dan valt de drummer bij wijze van spreken lachend van zijn kruk af." En plotseling serieus: „Tijdens onze gratis optredens, die we een paar keer per jaar doen op de kin derafdelingen van ziekenhuizen en dagverblijven voor verstande lijk gehandicapten, zijn we der mate onder de indruk geraakt var. wat we zagen, dat we hebben be sloten de gehele opbrengst van de CD beschikbaar te stellen aan Kreileroord. Het is toch mooi oin op een dergelijke manier wal voor een ander te kunnen doen?" Uiteenlopend De compact-dise bevat vijftien nummers van een uiteenlopend genre. Nederlandstalige mhakers worden afgewisseld met dansbaie muziek, een waar house-nummtr en 'het betere sehuifehverk'. De teksten zijn veelal van de hand van Van Vliet. „Ach. het schrijven gaat me nu eenmaal goed af," zegt de met van humor gespeende muzikant „Laatst was mijn auto op dc par keerplaats van Schiphol openge broken. Stuurslot verziekt. Spul len gejat. Eenmaal ondenveg naar huis had ik binnen een kwartier tje de tekst voor een over autokraken op papier staan Toch wel aardig als je ook op zo'r. manier een deel van je brood kan verdienen." Hoek van Holland - De fraktie van Hoeks WeDijn wil dat het dagelijks bestuur van de deelgemeenteraad een besloten vergadering belegt van de commissie bestuurszaken. In die vergadering wil Hoeks Wel zijn van gedachten wisselen over wat men noemt 'het probleem van de ambtelijke organisatie'. Tijdens de laatste deelraadsverga dering heeft de lokale groepering kritiek geuit op de ambtelijke orga nisatie binnen de deelgemeente. Dat is bü secretaris Jacques Broek man in het verkeerde keelgat ge schoten en hij heeft daarover een brief geschreven aan het dagelijks bestuur. Volgens Hoeks Welzijn blijven brieven van burgers onbeant woord, zijn notulen van commissie vergaderingen niet tijdig klaar, is het vergaderschema voor 1992 een fiasco en laten jaarverslag en jaar rekening van 1991 op zich wachten. Ook de totstandkoming van de structuurvisie wordt met bijna een jaar vertraagd. Hoeks Welzyn wil in de besloten vergadering verder praten over de 'poÈtieke legitimatie'. De partij die bij de laatste verkiezingen de grote winnaar werd met vier zetels zegt dat ondanks de nederlaag van de coalitie in 1991 de bestuurders van CDA en PvdA gewoon zijn blijven zitten. Zwakte „Duidelijk was toen en duidelijk is nu dat de bestuurlijke inbreng van de PvdA faalt bij zowel de beleids voorbereiding als bij de beleidsuit- oefening," aldus fraktievoorzitter Leen Vreugdenhil. Hij beschuldigt het CDA er van dat deze partij de zwakte van de PvdA gebruikt om meer van het eigen beleid te kun nen realiseren. „Er is geen sprake van een compromis, maar van een situatie waarbij één partij zijn wil oplegt aan de andere." Vreugdenhil is van mening dat de bestuurlijke problemen zijn terug te voeren naar het politieke kli maat in de deelraad. Advertentie Een werkelijk schitterend boekwerk, rijk geïllustreerd, dat u >f formeert over de technische en wetenschappelijke ontwikke lingen van deze e Over sport, kunst en cultuur media, volkeren etc Maar ook over onderwerpen die nu bijzonder actueel zijn DIT BOEK MOET U HEBBEN 480 pagina's. 500 Kaarten en grafieken. 1856 illustraties. Afm.; 20 x 24 cm. Gebonden met goudopdruk. [ie reikt Wal beluien Wm Wat moeten wij nu Uien'. ten, ile me Maakt een inventaris van 200 belangrijke thema's. Geeft een overzichtelijke analyse van de stand van zaken. Opent een venster naar de toekomst. Uw boekhandelaar Broersvest 44 Mar. Nolenslaan 612

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1