Waterweg 13 Woningbouw langs Boonervliet Tien jaar ce! geëist voor shoarma-schutter Opluchting bij VDL: velden blijven onbebouwd Kinderen breken zingend de straat open Drinkwaterbedrijf 'opgeslokt' 'Sjaal' voor Blaak-bomen Greenpeace-actieschip 'Solo' in Rotterdam GGD deelt condooms uit op de Lijnbaan Kans op ijshal bij Stadion Feyenoord Kroon: opheffing parkeerverbod terecht Discozwemmen geschrapt na aanranding in zwembad Overval op snackbar Getuigen gezocht Beschonken aangehouden Jongen (11) zwaar gewond Brandende kranten in gang Man bekent inbraken Oude man beroofd Auto ramt paal Boycot voorbij j Rotterdams Dagblad Vrijdag 20 november 1992 RW Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVlaardingen tel 010-2340055-fax 4349754 Zijn bomen tegenwoordig ook vatbaar voor een koutje en is de Westblaak in Rotterdam een beetje té tochtig? Het lijkt er op dat de bomen een sjaaltje krijgen omgedaan, maar in werke lijkheid haalt de medewerker van de Plantsoe nendiensteen beschermend doek weg, nadat de boom op zijn nieuwe plaats Is gezet. Foto jaap Rozems/Rotterdams Dagblad Rotterdam - Het actieschip 'Solo' van Greenpeace arriveert vandaag in de Rotterdamse Jobshaven, waar het 2al worden gerepareerd Tijdens recente ac ties bij Nova Zembla en de Franse havenstad Cher bourg is het vlaggeschip van de milieu-organisatie beschadigd. Rotterdam - De Rotterdamse GGD zal woensdag middag op de Lijnbaan gratis condooms uitdelen aan het winkelend publiek. De dienst speelt hiermee in op de opening van een tentoonstelling in de kunstvitrine op de hoek van de Lijnbaan en de Van Oidenbameveltplaats. Kunstenaar Zie Zerr vraagt met zijn expositie 'Twee de Huid' aandacht voor de Aidsproblematiek. De art- box zal tot 9 december met opvallend en vaak shock erend werk van zijn hand zijn ingericht. Volgens de kunstenaar e'n de GGD wordt de nood zaak van het gebruik van condooms nog steeds door vee! mensen genegeerd. Naast condooms zullen tus sen vier en vijf uur ook informatiefolders worden verspreid. Rotterdam - De Rotterdamse ijshal, die volgend jaar juni vrijwel zeker haar deuren aan het Weena sluit, maakt grote kans terug te keren op Varkenoord bij de Kuip. Een nieuwe ijshal is onderdeel van de onlangs gepre senteerde plannen voor het opknappen van het sta dion en het herinrichten van de omgeving van de Kuip aan de stadiondirectie. De ijshal komt voor op een door Ballast Nedam Utili- teitsbouw aan de directie van Stadion Feyenoord NV gepresenteerde tekening van de omgeving van de Kuip. Dit bedrijf dingt samen met de combinatie Ma- bnn-HBM mee naar de opdracht voor het 'opwaarde ren' van de stadiondriehoek en een face-lift van het stadion. „Maar ook in het plan, waarin nog geen ijs- bal is opgenomen, is zo'n accommodatie makkelijk in te passen." zegt een optimistische voorzitter Wr. van 't Wout van de stichting Ijshal Weena naar aan leiding van gesprekken met wethouder dr. J. Lint horst (Ruimtelijke Ordening) en directeur J. van der Vegt van Stadion Feyenoord NV. Het plan van Ballast Nedam Utiliteitsbouw is goed koper dan de honderd miljoen gulden die Mabon- HBM denkt nodig te hebben. Volgens Van 't Wout heeft één van de twee plannenmakers het financiële plaatje rond, 'en hoeft de gemeente dus niet bij te springen'. Eerder zei een woordvoerder van Ballast Nedam dat heel weinig' haalbaar is. „Het is moeilijk hier iets goeds te realiseren, zonder dat Rotterdam bijspringt." Volgens Van 't Wout heeft de stadiondirectie onlangs laten doorschemeren veel te voelen voor de bouw van een ijshal. Hij gaat er nog steeds vanuit dat de huidige Weena IJshal komende zomer dichtgaat, omdat de gemeente Rotterdam dan stopt met het verlenen van een subsidie van driehonderdduizend gulden aan de beherende stichting. De bijdrage werd gebruikt om de erfpacht aan het Grondbedrijf te be- talen. „Ga je de ene ijsbaan sluiten, terwijl nieuwbouw van de ander nog niet zeker is? Ik weet het niet. Ik voel er weinig voor om de huidige ijsbaan met allerlei lap middelen in stand te houden. Zeker als er na 1 juni geld bij moet. Hou er rekening mee dat de Weena-ijs- hal nu nog de goedkoopste van West-Europa is." De gemeente Rotterdam uil de stadiondriehoek tus sen de Olympiaweg, Stadionweg en Marathonweg opnieuw indelen. 'Commerciële massa-evenemen ten op gebied van sport, recreatie en vrije tijd' vormen de kern van de richtlijnen, inclusief horeca- voorzieningen en kantoren. Ballast Nedam meldde eerder, mede met het oog op de ontwikkeling van dp hplendende Knp van Zuid, weinig heil te zien in de bouw van kantoren bij de Kuip. Maassluis - De woningbouwplannen op de voetbalvelden van VDL aan de Sportlaan in Maassluis zijn voorlopig van de baan. Wel komen er circa honderd huizen tussen de Sportlaan en de Boonervliet, op een deel van het terrein van zwembad Dol-fijn. Zesprojectontwikkelaarshebben daarvoorplanneningediend. De gemeente Maassluis maakt binnenkort een keuze uit hun ontwerpen. B en W hebben het bestuur van TOL medegedeeld dat de club aan de Sportlaan mag blijven. De boodschap zorgde voor grote op luchting bij de voetbalvereniging, die al geruime tijd rekening hield met een noodgedwongen verhui zing naar de overzijde van de Boonervliet. Vanwege de ondui delijkheid rond dit plan is de rela tie tussen VDL en het gemeente bestuur een tijdlang tamelijk ge spannen geweest De voetbalver eniging voelde alleen iets voor een verhuizing als er op de nieu we locatie ook over drie velden kon worden beschikt, zoals op de huidige plek. Daarnaast had TOL er weinig trek in om op te draaien voor de hoge kosten van het nieuwe, over dekte zwembad dat aan de Sport laan wordt gebouwd. De indruk bestond dat de gemeente een goe de prijs wilde maken voor de TOL-velden. Volgens een woordvoerder van de gemeente Maassluis is bebou wing van de TOL-velden nooit een serieuze optie geweest ..Er is wel vaag over gesproken, maar concrete bouwplannen zijn. er nooit geweest." Over bebouwing ven het vrijkomende terrein bij Del-fijn (waar het openluchtbad woidt vervangen door een over dekt bad) wordt daarentegen ai langer gesproken. De ontwikke laars die nu ontwerpen hebben ingediend, gaan er vanuit dat er ruimte is voor circa honderd hui zen, alle m de vrije sector. De woordvoerder van de gemeente zegt dat alle ingediende plannen uitgaan van een gevarieerde bouw. „Het gaat om riante en minder riante typen, en om gewo ne eengezinswoningen." Sociale woningbouw op deze locatie is on waarschijnlijk. Overigens blijft er ook na het B en W-bes luit onduidelijkheid over de toekomst van de sportvelden van VDL. De voetbalvereniging voert momenteel fusiebesprekin gen met MSV. Komt het daadwer kelijk tot een fusie, dan wordt ver huizing van VDL naar het moder nere MSV-complex voor waar schijnlijk gehouden. Den Haag - De gemeente Schiedam heeft het parkeerver bod in het grootste deel van de Tuinlaan in Schiedam in augus tus 1990 terecht opgeheven. De Kroon heeft de bezwaren van P. van der Heiden en enkele andere bewoners tegen de opheffing van het parkeerverbod ongegrond verklaard. De gemeente wijzigde het par keerverbod langs de noordooste lijke zijde van de Tuinlaan zoda nig dat het slechts in totaal 23 me ter van kracht is. Dit is in de ogen van de bewoners te weinig. Zij willen een parkeerverbod over een groot deel van de noordoost zijde van de weg, De Kroon staat echter op het standpunt dat het parkeerverbod niet nodig is omdat Tuinlaan slechts kort en overzichtelijk is. De straat wordt bovendien voor namelijk door bestemmingsver keer gebruikt. Daarom is een par keerverbod tussen het Plein Een- dragt en de in- en uitrit van het pand Tuinlaan niet noodzakelijk. Schiedam - Vier jongens uit Schiedam van 15 en 16 jaar oud zijn gisteren voor de officier van Justitie geleid op verdenking van aanranding en verkrachting van drie meisjes in het Sportfondsen- bad in Schiedam. De slachtoffers, 12,13 en 14 jaar oud, werden op 6 november 's avonds tijdens het discozwemmen door de jongens beetgepakt en betast. Tegen twee van de jongens luidt de aanklacht dat zij met de vingers bij de meis jes naar binnen zijn gegaan. Wettelijk is dat volgens de politie daadwerkelijke verkrachting. De ouders van de meisjes hebben aang' "te gedaan. De leiding van het zwembad zit lelijk met het geval in de maag „Vreselijk voor de slachtoffers en hun ouders, en slecht voor onze reputatie," zegt bedrijfsleider Rob Schouten. Hij is kwaad over geruchten dat het badpersoneel 'gewoon stond toe te kijken toen het gebeurde'. Er werd toezicht gehouden door drie medewerkers van het bad. maar wat er precies was voorgevallen hoorde het per soneel pas later van de politie, na dat er aangifte was gedaan en de slachtoffers waren verhoord. Schouten: „Het is absoluut niet waar dat wij dit zomaar hebben la ten gebeuren. Discozwemmen is een activiteit voor jongeren in de leeftijd van pakweg twaalf tot vijf tien jaar. Het gaat er een beetje rommelig aan toe, kinderen pak ken elkaar beet, ze stoeien wat. Dat hoort er allemaal bij. Ais toe zichthouder heb je niet snel in de gaten wat er wel en met normaal is. De politie zegt dat zoiets in een flits gebeurt. Dat er iets aan de hand was begrepen we pas toen de meisjes overstuur uit het water kwamen." Ook toen werd met duidelijk wat er was voorgevallen. Het badper soneel begreep wel de meisjes wa ren iastiggevallen, maar had niet de indruk dat er ongewoon akeli ge dingen waren gebeurd. „Zoiets vertellen meisjes ook niet met een, uit schroom," zegt Rob Schouten begripvol. Ingegrepen werd er wel: de jongens werden meteen het zwembad uitgezet, een ouder van een van de meisjes die buiten stond te wachten werd naar binnen gehaald en na wat troostende woorden dacht ieder een dat de zaak was afgedaan. Het rapport van de politie kwam als een complete verrassing. „Wc wa ren er allemaal diep van onder de indruk. Dit had echt niemand ver wacht Het Sport fond senbad heeft net discozwemmen voorlo pig geschrapt uit het programma. Schouten: „Het was een populai re activiteit, maar als er zulke din gen gebeuren moet je je afvragen of je er wel mee door moet gaan." Met een koevoet breken de kinderen, geassisteerd door buurtbewoner Zijdeveld, de straat open, uit dank voor de komende afsluiting van de weg. Foto Roel Dijkstra Schiedam - Op de Schiedamse- weg in Schiedam haalde gisteren een groep schoolkinderen de klinkers uit de straat Meestal ge beurt zoiets uit protest, maar dit keer was het een teken van dank baarheid. Er werd dan ook een vrolijk liedje bij gezongen. 'Beste gemeente, beste gemeente, wat zijn wij blij, dat de weg nu dicht gaat', klonk het op de wijs van Va der Jacob. De schooljeugd wilde zo lat-, zien dat ze blij is met de afsluiting van hun straat. Om het sluipverkeer te weren, heeft de gemeente besloten de Schiedamseweg ter hoogte van de Hargsingel 'door te knippen'. Daar komt over een lengte van circa 25 meter een fietssluis, waar auto's niet door kunnen. De wijk is door die simpele maatregel ver lost van de honderden automobi listen uit Schiedam-Noord die de Schiedamseweg dagelijks gebrui ken als alternatief voor de Chur- chillweg met zijn vele stoplich ten. Volgens buurtbewoonster Iris Jansc heeft de drukte in de straat alleen al in het afgelopen jaar twaalf verkeersongevallen veroorzaakt. Omdat de gevaarlij ke situatie haar al lang een doorn in het oog was en omdat zij twee kinderen heeft - nam zij het voor touw met een actie de straat af te sluiten. Zij bezocht nagenoeg alle buurtbewoners en probeerde hen in een persoonlijk gesprek ervan te overtuigen dat het noodzake lijk was maatregelen te treffen. Zij verzamelde ongeveer vijfhon derd handtekeningen en kreeg op slechts twee adressen 'daar ben ik tegen' te horen. Door de nieuwe situatie moeten sommige buurtbewoners met hun auto voortaan een stuk omrijden voor ze hun wagen in hun eigen straat kunnen parkeren. De meesten hebben dat ongemak er wel voor over. „Ik ben zelf ook de di pe," aldus Iris Janse. In haar geval komt de verkeersmaatregel zelfs extra hard aan. „Want ik ben hardstikke lui, meestal pak ik de auto al voor een stukje van drie minuten lopen. Dat zal nu niet zo snel meer gebeuren. Ik zal wat va ker te voet moeten gaan." Maasland - De Westlandsche Drinkwaterleiding Maatschappij (WDM) is op 1 april 1993 definitief voltooid verleden tijd. Het is de bedoeling dat de ruim honderdja rige WDM rond die datum opgaat m het groter geheel van Waterlei dingbedrijf Zuid-Holland-Zuid. In het gemeentehuis van Maas land ts vanochtend door de direc teuren van de twee bedrijven een convenant ondertekend. Daarin is vastgelegd op welke wijze en onder welke voorwaarden de overdracht van bedrijfsmiddelen en personeel zal plaats hebben. De aandeelhouders van de WDM hebben gistermiddag ingestemd met de inhoud van dit zogeheten herenakkoord, dat ook door beide ondernemingsraden van een po sitief advies is voorzien. Voor de gebruikers in het West- land veranderen er in principe slechts alleen de naam en de plaats waar men terecht kan voor aan- en afsluiting en nota's. Het oude vertrouwde adres bij de wa tertoren in de Monsterse duinen blijft nog zo lang m gebruik als nodig is. WZHZ. dat in Rotterdam domicilie houdt, streeft zo snel mogelijk naar een nieuw regio kantoor 'aan dc oostkant van het Wcstland'. De WDM heeft thans ruim zestig mensen in vaste dienst, van wie er circa 45 bij WZHZ op de loon lijst zullen komen. De overigen krijgen Duinwaterbedrijf Zuid- Holland (DZH) in Den Haag als werkgever. Er is een sociaal plan in de maak. Aan de overheveling van personeel komen geen ge dwongen ontslagen te pas. Door Sander Sonnemans Rotterdam - Zonder dat er op zijn gezicht ook maar één teken van emotie viel te bespeuren heeft de 36-jarige Rotterdammer die op 20 juni m en voor zijn shoarmazaak King David als een dolle met zijn pistool tekeer ging. tien jaar cel tegen zich horen eisen. De man schoot rond half zes in de ochtend een 18-jarig personeelslid dood. verwondde twee andere aanwezi gen levensgevaarlijk en opende later ook nog eens het vuur op twee agenten van wie er een werd getroffen en de ander een schampschot opliep. Welk motief de man tot zijn ge welddadige actie dreef is nog al tijd met bekend. In elk geval staat wel vast dat er geen drugs in het spel waren. Waarom sommeerde de verdachte dan op de bewuste oentend de drie jongens, van wie er twee voor hem werkten en de ander door hem was ontslagen, naar de kelder te gaan? Waarom vergrendelde hij de deur van de zaak aan de binnenkant en waar om begon hij beneden als een wil de op het drietal te schieten? Was het waar dat de jongens hem ten tijde van de koop van de shoarma zaak hadden voorgelogen over de populariteit van de zaak? Het wa ren allemaal vragen waarop recht bankpresident mevrouw mr. R- C. Lensink-Bosman gisteroch tend geen antwoord kreeg. De verdachte vertelde via z*jn tolk dat hij 's nachts na het weg brengen van bestellingen in een café iets was gaan drinken. Toen hij tegen sluitingstijd m de nacht zaak terug kwam, zou hij zijn aan gevallen door zijn personeel. Wat erna gebeurde kon hij zich tot de dag van gisteren nog steeds met herinneren. Mr. Lensink-Bosman hield hem daarop de verklaringen voor van de twee siachtofters die de schiet partij overleefd hadden. Die klon ken heel anders. Na zijn cafébe zoek zei de naar alcohol ruikende man de jongens dat ze moesten opruimen. Ook het voormalig personeelslid moest helpen. Toen ze in de keuken stonden kwam de eigenaar met een geladen pistool naar hen toe en dwong ze naar de kelder te gaan Daar bracht hij met twee schoten de 18-jarige jon gen om het leven. De ander twee jongens wisten, als gered door een wonder, zwaar gewond te ont snappen. De een gooide een bar kruk doo»- -Jq rujt om aan de ko- gelregei nappen en de an der viel - loen de verdachte zijn vuurwapen opnieuw laadde. Nadat de knokpartij in het voor deel van het slachtoffer was be slist maakte hij zich hevend bloe dend uit de voeten. Volharden Na het hele verhaal bleef de ver dachte volharden niets meer van de hele situatie te weten. In eer dere verklaringen had hij echter wel gezegd bang te zijn voor de jongens. Ze zouden regelmatig geld uit zijn kassa hebben gepikt, hem hebben gedwongen delen van de omzet af te dragen en met messen voor hem hebben ge staan. Hij werd door hen een suk kel genoemd en ze lachten hem uit. Aan de andere kant kwam boven water dat dc man last had van de pressies, woedeaanvallen en al tien jaar onder toezicht stond van het Riagg. Ir. tijden van een slech te gemoedstoestand sloeg de man. die op zijn zestiende vanuit Turkije naar Nederland kwam. zijn vrouw en kinderen. Eenmaal had hij zijn echtgenote zelfs be wusteloos geslagen. De officier van Justitie, mr. J.P.- Wiüup Koning, legde de man zes letten ten laste. Moord, twee po gingen tot moord, tweemaal po ging tot doodslag en het bedrei gen van een jon gen donr het vuur wapen op zijn slaap te richten en te zeggen 'Nu ben jij aan de beurt'. „Een bijzonder kwalijke zaak." trok officier Wittop Koning fel van leer. „Misdadig. Het moet voor de slachtoffers uiterst be nauwend zijn geweest om door een idioot die als een waanzinni ge om zich heen schiet, achterna te worden gezeten. Daarom ver kies ik een zware straf om tot ui ting te brengen dat dit soort za ken niet getolereerd kunnen wor den. Ik eis tien jaar gevangenis straf en TBS." De raadsman van de verdachte, mr. P.J. Silvis, wilde echter nog van geen strafbepaling weten maar greep het matige psycholo gisch rapport dat bij het onder zoek uitvoerig ter discussie kwam. aan als voorlopig redmid del voor zijn cliënt. De advocaat vroeg de rechtbank de man op te laten nemen in het Pieter Baan- <v-ntmm te Utrecht zodat cr con beter oordeel over de man geveld zou kunnen worden. Uitspraak volgt over twee weken. Maassluis - De vrouwelijke be diende van een snackbar aan de Burgemeester Wesselmkstraat ir. Maassluis is gisteravond tegen elf uur overvallen. Via de achterdeur kwam een man de snackbar bin nen die de vrouw onder bedeiging van een mes dwong om geld af te geven. Ook nam hij een hoeveel heid sigaretten mee Hij maakte zich vervolgens lopend uit de voe ten. Signalement: Mediterraans uiterlijk, ongeveer 17 jaar oud. 1.70 meter lang. Hij droeg eer. zwarte gebreide muts met witte rand en een donker trainingspak. Schiedam - De Schiedam se poli tie is op zoek naar getuigen van de overval die dinsdagavond werd gepleegd op een snackbar aan de P.J. Troelstralaan. Om streeks zeven uur die avond dron gen twee mannen de patattent binnen. Een van hen had een vuurwapen bij zich Het signale ment van de verdachten: donker getint gelaat, circa 1.60 meter en 1.85 meter lang, beiden hebber, een tenger postuur. Na dc overval renden zij de Prof. Van Aalberse- laan in. Vlaardlngen - De Vlaardmgse po litie heeft gisteren een 50-jange man uit Krimpen aan den IJsseJ aangehouden omdat hij onder in vloed van alcohol een auto be stuurde. Zijn rijbewijs<is afgeno men. Schiedam - Een elfjarige jongen uit Schiedam is gistermiddag rond half vier zwaar gewond ge raakt toen hij met zijn fiets werd geschept door een auto. Het onge luk gebeurde op het Nieuwland- plein waar de knaap, aldus de po litie. op zijn fiets plotseling de Nieuwe Damlaan overstak, ter wijl het licht voor hem op rood stond. Schiedam - De Schiedamse brandweer is vannacht uitgerukt voor een brandje in een woning aan de Westfrankelandsestraal. Daar lag in de gang een stapel kranten te branden, waardoor ook een fiets vlam had gevat. Schiedam - Een 18-jarige Rotter dammer heeft tegenover de Schiedamse politie bekend in vijftien kelderboxen in de Diesel straat te hebben ingebroken. De man werd begin deze week ge pakt bij een poging in een kliniek in te breken. Schiedam - Een 20- a 25-jange blanke man heeft gistermiddag rond één uur in de Diepenbrock- straat te Schiedam een 94-jarige bewoner beroofd. De verzorgd sprekende, ongeveer 1.65 meter lange man zei dat hij naar een lek kage kwam kijken. Toen hij was vertrokken, bleek er een paar honderd gulden uit een geldkistje te zijn verdwenen. Schiedam Twee Schiedam mers, van 20 en 38 jaar, zijn gister middag rond half zes door de poli tie meegenomen nadat zij met een auto voor de stationsingang op de Horvathweg een paaltje hadden omgereden. De 20-jange bestuurder bleek geen rijbewijs te hebben en vermoedelijk alco hol te hebben genuttigd. Op het Herenpad reed een 22-jan- ge Schiedammer paaltjes omver. Hij was zo beschonken dat hij een rijverbod van negen uur kreeg. Vlaardingen - De gemeente Vlaardlngen boycot Zuid-Afrika niet meer. De raad is voorgesteld te stoppen met het economisch anti-apartheidsbcleid en de de mocratische ontwikkelingen tii- daar te ondersteunen. Dat advies is ook gedaan door de vereniging Lagere Overheden tegen Apart heid (Lota).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1