Waterweg 13 Schiedamse banenpoolers gekort Volksbos groeit weer stuk verder Van Minnen was niet Klaas Vlaring 17- Ministerie schrapt onkostenvergoeding van vijf gulden per dag 'Bouw Biïlitonflat maakt Pruissingel gevaarlijker' WD wil duidelijkheid over leefbaar centrum Groots onthaal van Tuur in Hoogvliet Meer heupoperaties staan op de tocht Smit Tak stuurt extra duikers naar ramptanker Staten-vragen over ophalen groenafval Hulptransport neemt gevaarlijke omweg Brandweer tevreden over maatregelen Zwanenburg Vw Vrachtwagen zit vast Winkeldieven aangehouden Vrouw gewond bij tasjesroof Rood licht controle Inbrekers opgepakt Zitten in plaats van reizen Rotterdams Dagblad Dinsdag 8 december 1992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BT Vlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Regiho Tuur; be roemde fn woner van Hoogvliet. Archieffoto Ruud Prins/Cörvos Rotterdam - De deelgemeente Hoogvliet is trots op haar beroemde inwoner, Regïlio Tuur, en dat laat zij merken ook. Aanstaande zaterdag feliciteert het da gelijks bestuur van Hoogvliet de kampioen met het winnen van de Europese bokstitel, Tuur zal eerst een overwinningsronde maken door Hoogvliet. De zegetocht begint om 13,30 uur vanaf het ouderlijk huis van de 'vechtersbaas' in de Tieflandstraat. De bus rijdt-dan via de Troubadourlaan, de Parelvisser straat, de Oude Wal, de Mosoelstraat, de Max Have- laarweg, de Korianderstraat, de Tijmweg en de Sprong naar de deelgemeentesecretarie. Daar wordt de Hoogvlietse bokser om 14,30 uur gehuldigd. Om 14.45 verschijnt de kampioen op het bordes voor de secretarie. Rotterdam - Een uitbreiding van het aantal heu poperaties in de regio Rotterdam dreigt niet door te gaan vanwege een tekort aan operatiekamer-perso neel. Het Ussellandziekenbuis in Capelle aan den IJssel is met de zorgverzekeraars overeengekomen honderdtwintig extra heupoperaties uit te voeren. Maar omdat een advertentiecampagne voor extra operatiekamer-personeel geen respons oplevert, staat de uitbreiding op de tocht. De zorgverzekeraars zijn bereid de extra personeels kosten en hulpmiddelen bij de operaties te financie ren omdat de wachtlijst voor heupoperaties in de re gio Rotterdam onaanvaardbaar lang is. Patiënten met een versleten heup, in de meeste gevallen perso nen van boven de 70 jaar oud, moeten minimaal een half jaar op een kunstheup wachten. Directeur dr, R. J.E.A, Höppener van het IJssel- landziekenhuis noemt de ontstane situatie 'heel cy nisch'. „De zorgverzekeraars zijn bereid een bedrag van ruim een miljoen gulden voor de extra heupope raties uit te trekken. Het Ussellandziekenbuis wil voor dit doel een extra operatiekamer inrichten, wat enkele honderdduizenden guldens kost," somt hij op, „Onze twee orthopedisch chirurgen zjjn bereid de operaties naast hun gewone werk uit te voeren. Het enige waar de uitbreiding op dreigt te stranden is het simpele feit dat we geen medisch personeel kunnen vinden." Rotterdam - Het Rotterdamse bergingsbedrijf Smit Tak heeft gisteren een extra ploeg duikers gestuurd naar het Spaanse La Corana om te helpen bij het leegpompen van de gestrande Griekse tanker 'Ae gean Sea' waarin, naar Greenpeace vermoedt, nog de helft van de olie zit. Inmiddels is 46 miljoen liter weggestroomd. Inclusief de werknemers van een Spaans bergingsbedrijf en de bemanning van het bergingsvaartuig 'Smit Lloyd 116' heeft Smit Tak in La Coruna nu een ploeg van bijna 25 mensen bijeen. De Spaanse autoriteiten hebben gisteren laten we ten dat het Lloyd's Open Form-contract nog steeds van kracht is. De bergers wachten overigens nog al tijd op beter weer. Rotterdam - Het CDA in Zuid-Holland wil van Gede puteerde Staten weten of de manier waarop Dor drecht groenafval ophaalt bij flatwoningen, ook is toe te passen in Rotterdam. De partij heeft daarover schriftelijke vragen gesteld. Als het Dordtse systeem goed functioneert, is er geen reden om grote steden als Rotterdam en Den Haag te ontslaan van de ver plichting om vanaf 1994 groenafval apart op te halen bij flats, vindt het CDA. Rotterdam - Het tweede hulptransport van de Rot terdamse Stichting Hulp aan Bosnië en Hercegovina is gisteren vanuit Split via een onveilige route naar Travnik vertrokken. Dit weekeinde kwam de vracht wagen onder begeleiding van stichtingssecretaris Nicola Zovok In Split aan. Zovok heeft het reisschema in allerijl moeten aan passen: de directe toegangsweg tot het centraal Bos- - ni sche berggebied is door hevige sneeuw- en regen val inmiddels onbegaanbaar geworden. De alterna tieve tocht via Mostar kan problemen opleveren. Vol gens Zovok wordt de weg regelmatig door Servische milities onder vuur genomen en gebombardeerd. De inzamelingsacties van de Stichting Hulp aan Bosnië en Hercegovina gaan door. Wie de hulporga nisatie financieel of materiaal wil steunen, kan con tact opnemen via telefoonnummer: 0104763558. i V Schiedam - Veel Schiedamse banenpoolers hebben teleurge steld gereageerd op een brief van hun werkgever, de stichting Maatwerk, waarin wordt aangekondigd dat de onkostenvergoe ding van vijf gulden per dag met ingang van 1994 wordt ge schrapt. Een aantal banenpoolers overweegt vanwege deze maatregel het bijltje er bij neer te gooien. De stichting Maatwerk, opgezet ne is de vergoeding in strijd met door de Gemeentelijke Sociale Dienst in Schiedam, zegt dat de onkostenvergoeding wordt ge schrapt op last van het ministerie van Sociale Zaken en de Belas tingdienst. Volgens het mtniste- de wet. Banenpoolers mogen al leen werkelijk gemaakte onkos ten declareren. Blijft de stichting de vergoeding betalen, dan volgt een forse belastingaanslag. Eigenlijk zou de vergoeding al vanaf 1 januari moeten worden ingetrokken, maar de stichting is er in geslaagd een overgangsrege ling te treffen. „Daardoor veran dert er voor de banenpoolers die voor 1 januan 1993 m dienst zijn gekomen voorlopig niets. Maar het blijft sneu dat het extraatje op termijn verdwijnt." aldus Hans Vertinde namens de stichting Maatwerk. De deelnemers in de banenpool (langdurig werklozen die dankzij de stichting werk hebben gevon den, meestal als portier, concier ge, beheerder of administratief medewerker bij sportverenigin gen of in het club- en buurthuis werk) blijven wel recht houden op een vaste koffievergoeding van één gulden per dag. Daarnaast mogen zij van hun werkgever vijf maal per jaar 110 gulden belas- tingrvij ontvangen. De stichting is van plan deze mogelijkheden maximaal te benutten. Deze maand nog krijgen de 87 banen- pooolcrs een extraatje van 110 gulden op hun rekening, als pleis ter op de wonde. Volgens Vertinde komt het schrappen van de vergoeding met voor alle banenpoolers even hard aan. Alleenstaanden gingen erbij het aanvaarden van werk via de pool meer op vooruit dan gehuw den. die al een hogere uitkering ontvingen, „Maar niemand vindt het echt leuk. Het gaat tenslotte om minimum-inkomens en die kunnen elke cent extra goed ge bruiken." Vlaardingen - Na een inspectie op het bedrijfsterrein van het chemisch overslagbedrijf Zwa nenburg heeft de brandweer gisterochtend de verhoogde staat van paraatheid bij het be drijf aan de Trawlerweg opge heven. Daarmee heeft de op slag van chemische bestrij dingsmiddelen op het terrein een legale status verworven. Speciale beveiligingsmaatre gelen werden het vorige week einde ingesteld toen bleek dat Zwanenburg niet aan de in de hinderwet geformuleerde vei- ligheidseisen voldeed. Het be drijf had in strijd met de voor schriften uiterst brandbare stoffen naast chemische be strijdingsmiddelen Voorts beschikte Zwanenburg niet over een functionerende brandmelder. Ook de blusin stallatie en de brandwerende muren tussen de verschillende compartimenten in het be drijfsgebouw voldeden niet aan de eisen. Voor het gemeentebestuur vormde dit voldoende reden om, in afwachting vart een be tere beveiliging, permanent een brandweerwagen op het terrein te stationeren. Ook werd er een 24-uurs beveili ging ingesteld en werd tien ton pesticiden uit de bedrijfshal gehaald en op trailers opgesla gen. Op enkele ondergeschikte punten na bleek Zwanenburg gisterochtend alle euvels te hebben verholpen. „Er is met man en macht aan gewerkt," zegt C.A. Verschuure, waar nemend hoofd preventie van de Vlaardingse brandweer. „De brandmelder is nu in orde, de eigen blusinstallatie van het bedrijf werkt en de werk zaamheden aan de brandwe rende muren tussen de ver schillende ruimten voldoen op een haar na aan de eisen. Snel ler had het niet gekund. Er wordt nu alleen nog gesproken over de minder urgente zaken in de hinderwetvergunning van het bedrijf Zwanenburg moet opdraaien voor de kosten, die de brand weer voor de beveiliging van het bedrijf heeft moeten bekij ken. Het is nog niet bekend of de gemeente Vlaardingen Zwanenburg een boete gaat opleggen voor het creëren van een onveilige situatie op het bedrijfsterrein. „Dat is een zaak voor het college," zegt Verschuure. „Voor mij is het het belangrijkste dat er bij Zwanenburg in geval van brand nu een beheersbare si tuatie bestaat. Daar ben ik blij om, want het is nooit onze be doeling geweest het bedrijf te sluiten." Door Ben van Haren Vlaardingen - Het enthousiasme voor het volksbos in de Lieke- baert is nog groter dan de organi serende initiatiefgroep zelf had verwacht. In vier weken tijd zijn vijftienduizend bomen verkocht en men verwacht dat er voor nog enkele duizenden bomen meer geld binnenkomt. Aanvankelijk was uitgegaan van tienduizend bomen. Dat streefgetal werd al snel bijgesteld op 12.000. „Een duidelijk signaal dat de be woners de vuilstort aan de grens van Vlaardingen en Maassluis niet willen hebben." zegt woord voerder Niko Koffeman. „Zo'n massaal protest heeft in vele ja ren niet meer geklonken." Na de particulieren, die via dok ters, apothekers en bloemisten of door directe geldstortingen boomcheques aanschaften, vol gen nu allerlei bedrijven. Zij rea geren zeer enthousiast op de op roep, die de initiatiefgroep aan het bedrijfsleven verstuurde. Het programma voor de boom- plantdag van zaterdag is hele maal rond. Er ligt een prachtig draaiboek klaar waarin alles is ge regeld. Gratis pendelbussen van de Evag rijden tussen station Vlaardingen-West en de Licke- baert, waar om 9.30 uur met het planten van de negen verschillen de soorten bomen zal worden be gonnen. Het gebeurt allemaal volgens een zorgvuldig opgesteld planlpro- gramma, dat door groendeskun- digen is opgesteld. Naast elfdui zend bomen zullen er ook vijfdui zend heesters de grond ingaan. Wie dat wil kan eigenhandig zijn 'verzetsboom' planten. Na 14.00 uur helpf-n schoolkinderen en scouting, fpen de dan overge bleven bomen op hun plek te zet ten. Een van de in totaal twaalf plant- vakken wordt zaterdag vrijgehou den. Het gaat om een centraal ge legen vak, waarop een vijfhon derd vierkante meter grote tent komt te staan. Hierin zullen on der meer de Amazing Stroopwa fels optreden en worden de hon derden tekeningen tentoonge steld, die schoolkinderen afgelo pen week hebben gebruikt voor hun faxbombardement op minis ter Alders en gedeputeerde Van derVlist. ScWsS$£Wl^,-/j s? aassiuï Rcstrtm taaldingen/^ M sluis VI dingen spoorlijn 1000 esdoomen plus 500 heesters 600 acacia's plus 300 heesters 1240 elzen plus 620 heesters 1000 populieren geen struiken 630 kastanjes en 320 heesters 1560 eiken plus 770 heesters 960 essen plus 470 heesters 800 acacia's 400 heesters 800 Am. eiken 1225 berken plus 615 heesters heesters Schiedam - Onder het spoorweg- viadukt over rijksweg 20 bij de af slag Schiedam is gistermiddag rond half vijf een vrachtwagen met aanhanger vast komen te zit ten. De vrachtwagen was 43 centi meter hoger dan de maximale doorrijhoogte van vier meter. Door het incident vormde zich in de richting Rotterdam een file van zeven kilometer. De blokkade werd opgeheven door het laten leeglopen van de banden en het wegslepen van dc truck. Vlaardingen - De politie heeft gis termiddag op de Schiedamseweg twee Vlaardingers aangehouden op verdenking van winkeldief stal. Het tweetal wordt ervan ver dacht m enkele winkels in het Vlaardingse centrum onder meer kleding te hebben gestolen. De buit had een waarde van onge veer driehonderd gulden. Maassluis - Een 44-jange vrouw uit Maassluis is gisteren op de Lijnbaan in Maassluis licht ge wond geraakt aan haar Imker hand bij een tasjesroof. Die werd uitgevoerd door twee jongens op een bromfiets van wie er één een scherp voorwerp gebruikte loen de vrouw werd ingehaald. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft gisteren een controle uit* gevoerd op het rijden door rood licht. Controlepunt was de druk- ke kruising van de Churchillweg, I Laan van Bol'Es en Prinses Bea- j trixlaan. Tussen kwart over zeven en kwart over acht werden 16 pro- cessen-verbaal uitgeschreven. Schiedam - Twee Schiedammers^ van 13 en 18 jaar zijn gisteren door de Rotterdamse politie opge pakt toen zy probeerden cheques 1 te innen. De waardepapieren ver- 1 dwenen maandag bij een inbraak j m een bedrijf aan de Nieuw Ma- i thenesserstraat in Schiedam. Vlaardingen - De verkeerssituatie op het kruispunt Burgemeester PruissingeiySoendalaan/H. R. Holststraat is nog gevaarlijker ge worden nu het trottoir in verband met de afbraak van de Biïlitonflat is verdwenen, vindt SGP/RPF/ GPV-fractievoorzitter Rien Lens- velt. Het is voor hem extra reden om bij wethouder van verkeer Ag nes van Arden ne-van der Hoeven te pleiten voor meer aanpassin gen op het kruispunt, zoals stop lichten. om de situatie veiliger te maken. Volgens Lensvelt heeft het verkeer dat uit de Soendalaan of de H. R. Holststraat komt. gro te moeite met het oversteken van de drukke Burgemeester Pruis singel omdat de auto's, komend van de Van Beethovensingel, met hoge snelheid de Maassluissedijk afrijden. Lensvelt: „Nu ook nog eens het trottoir is verdwenen, be landen voetgangers na het over steken van het zebrapad in de blubber. Aangezien de bouw van de flat nog wel een paar jaar zal duren, zal ook het trottoir voorlo pig niet meer terugkomen." Het kruispunt is ai jaren zeer ge vaarlijk. Tussen 1987 en 1991 zijn er maar liefst tweeendertig onge lukken gebeurd. Daarbij viel één dode. Dit blijkt uit de onlangs be sproken ongevallencijfers in de commissie voor verkeer, vervoer en economische zaken. Het gaat Lensvelt vooral om de invaliden en moeders met kinde ren die de weg moeten overste ken. „Je ziet ze bij het zebrapad wachten op 1 °t geschikte mo ment, terwijl 7 halverwege de weg, waar ze c\ ineens op de au to's moeten war Aten, in doodsge- Vo„_ ._i Keren. Ook het sluipver- keer vanaf de Marathonweg heeft de weg drukker gemaakt." Hoek van Holland - Een 44-jange Nederlander bleek in het opspo ringsregister voor te komen toen de Koninklijke Marechaussee hem natrok voor de uitreis naar Engeland. De man had, buiten een aantal boetes, een onvoor waardelijke gevangenisstraf van dertig dagen open staan en mag deze nu uitzitten. Dat gold ook voor een Engels man. Deze had zijn naam, welis waar officieel, laten veranderen, maar een wachtmeester van de Koninklijke Marechaussee bleek opmeikzddm genoeg om lie eei- ste naam van de man te achterha len. Toen de originele naam van de Engelsman werd gecontro leerd. bleek dat deze voorlopig slechts één reis behoefde te ma ken. De man moest in totaal nog 293 dagen uitzitten. Door Ben van Haren Vlaardingen - „Mijn vader, Bram van den Berg. schreef 22 jaar on der de naam Klaas Vlaring." Met deze onthulling, gisteren voor Omroep Vlaardingen, weersprak de sinds 1965 in Engeland wonen de Annie van den Berg de bewe ring van het gemeenteraadslid Leo de Snaijer, in zijn artikel in het Historisch Jaarboek 1992 over H. K. van Minnen, dat de oud wethouder jarenlang als Klaas Vlaring een pittige rubriek in het advertentieblad Groot Vlaardin gen schreef. „Ik heb zelf aan het ziekbed van mijn vader stukjes opgenomen en later uitgewerkt en afgeleverd vertelde de nud- Vlaardingse. Met die bekentenis verraste ze ook haar neven Henk en Gerard van den Berg. De eerste is presen tator bij Omroep Vlaardingen en, net als De Snaijer, gemeente raadslid voor het CDA. De giste ren zestig jaar geworden Gerard is als presentator van de NCRV landelijk bekend van radio- en te levisie. Onder meer van het pro gramma 'Zo vader, zo zoon'. Deze oudste van de twee broers Van den Berg was in de jaren vijf tig en zestig in Vlaardingen werk zaam als plaatselijk redacteur van het inmiddels opgeheven christe lijke dagblad De Rotterdammer en kwam regelmatig bij zijn on der pseudoniem schrijvende oom over de vloer. „Ik ging wekelijks bridgen in de Sweelinckstraat 11 maar ik heb nooit geweten, dat ik bij Klaas Vlaring aan tafel zat." Gerard van den Berg citeerde gis teren voor Omroep Vlaardingen uit een rubriek van eigen hand van 10 maart 1959, waarin hij die 'Kaas van het advertentieblad' in gepeperde taal aanviel op zijn anonimiteit. „Niet getuigen van veel inzicht." vindt hij de bewering, dat het Van Minnen was. „Haatjekaatje." zo als hij de CHU-wethouder naar zijn voorletters noemt, had daar voor niet de kwaliteit volgens de oud-journalist. Onlangs zei ook oud-wethouder Teun deBruijn niet te kunnen ge loven dat Van Minnen die ru briekjes schreef. „Hij heeft dat zelf ook altijd ontkend. Ik wist niet beter dan dat het die Van den Berg uit de Sweelinckstraat was," reageerde de al vele jaren in Zeeland wonende oud-collega van Van Minnen pal na de ver schijning van het Historisch Jaar boek. Hij had het dus bij het rech te eind. Leo de Snaijer, die de nu weer sproken 'onthulling' vorige maand deed, reageerde hierop met de veronderstelling, dat Van Minnen dan mogelijk niet zelf de stukjes schreef maar er toch wel een aandeel in had. „In ieder ge val gaf hij de informatie aan Van den Berg, met wie hij zeer dik be vriend was. Ik heb dat altijd te ho ren gekregen. Neen, niet van Van Minnen zelf." De Snaijer voelt zich in die me ning gesterkt door het feit, dat niemand aan wie hij zijn artikel over H. K. van Minnen vóór publi catie had laten lezen er een aan merking op heeft gemaakt. „Ook Van Mmnnens dochter had er geen commentaar op," aldus De Snaijer. Bram van den Berg schreef niet alleen van 8 februari 1952 tot ver in 1974 de veelgelezen, cynische rubriekjes van 'Klaas Vïarmg' in het advertentieblad. Ook kwa men verschillende hoorspelen van zijn hand, die door de NCRV zijn uitgezonden, en toneelstuk ken, die door Liefde en Vrede zijn opgevoerd. Voorts was hij actief in de Stichting Vlaardingse Ge meenschap en ook enige tijd voorzitter van het Vlaardings Kunst Centrum. Hij overleed m 1982. Schiedam - Er is al veel gedaan om de veiligheid en de aantrekke lijkheid van de Schiedamse bin nenstad te vergroten, maar nog lang niet genoeg. Willen Schiedammers zich thuis kunnen voelen in het centrum, dan zal de gemeente een aantal zaken voort varend moeten aanpakken. Dat is de rode draad van de bro chure 'Een levend hart voor een bruisende stad' die WD-fractie- leider Will van Wijk gisteren aan bood aan burgemeester Reinier Scheeres. De brochure bevat het verslag van een drukbezochte in spraakavond die de WD op 16 ju ni dit jaar organiseerde voor bin nenstadbewoners. plus eer. aantal aanbevelingen van de liberalen zelf. De zaak is hoogst actueel, ge zien de bouw van een ABC-v;aren- huis in de Lange Kerkstraat en het moderniseren van de Passage tot een eigentijds woon- en win kelcomplex. Sinds juni blijken verschillende opmerkingen die op de inspraak avond werden gemaakt, door het gemeentelijk beleid te zijn ach terhaald. Ér zijn politie-surveii- lanten aangesteld om over de vei ligheid te waken, er is een par- k keer- en verkeerscirculatieplan in de maak en een leefmilieu-veror- dening om de horeca-overlast aan te pakken, er is een projectteam speciaal voor het centrum aange steld en ccn subsidieregeling voor doorzichtige rolluiken bij winkels op de Hoogstraat opge steld. Maar er blijven, benadrukt de WD. nog tal van vragen over. Komt er inderdaad meer kunst op straat? Wil de gemeente aparte vervoersmogelijkheden naar hel centrum scheppen voor mensen die slecht ter been zijn? Is er al gedacht aan een plan om migran ten werk of leerplaatsen te bezor gen bij de middenstand m de bin nenstad? Doet de gemeente iets met de gedachte om winkels te groeperen naar de aard van hun produkt, zodat klanten niet de he le stad door hoeven te lopen als ze brood, vlees, groenten, vis en zui vel willen kopen? De WD voelt er volgens fractie voorzitter Van Wijk niets voor de ze vragen te laten voortbestaan. Daarom wallen dc liberalen snel van de gemeente weten wat er-, gaat gebeuren met de suggesties van de centrumbewoners.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1