Waterweg 9 Appartementenbouw Vaart stilgelegd 'Dit is weer een nieuwe start' 'Klassiek' geparkeerd Tweehonderd ouderen eten gratis Jeugdstad in teken van circus I& nWzMm Nog geen noodtrap: man breekt neus Geen besmettelijke TBC bij Perron Nul Voordelig naar hotel met kaartje van theater Flatbewoners ingezet bij bestrijding vandalisme Celstraf voor ontucht Bestraft voor ontvoering en verkrachting Na herstelwerkzaamheden aan bewapening beton werk deels hervat X Jannie Sterkenburg: Maassluis na Ridderkerk volgende uitdaging Raad tevreden met benoeming Winkeldieven aangehouden Brand bij korfbalclub Politie pakt insluiper Gewelddadige dief gepakt Touwtje uit brievenbus... Vergeefs protest tegen vergunning voor Erkam .fy< Rotterdams Dagblad Woensdag 23 december 1992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Slordig geparkeerd. Natuurlijk, toegegeven. Maar, het gaat hier wel om een klassiek geval. Deze sloot bevindt zichtussen de oprit naar de Nesserdijk en de Van Ghentkazeme. De auto stond bovenaan de oprit, naast de plattegrond van de nieuwe wijk die op het voormalige DWL-terrein is verrezen. De be stuurder van de auto was even uitgestapt op zijn weg te zoe ken. Handrem vergeten dus. De auto reed achteruit de dijk af en kwam pas in de sloot tot stilstand. Foto Joianda den Houting Hellevoetsluis - Bij het openen van een nooduitgang in het pas opgeleverde winkelcentrum de Siruytse Hoeck in Hellevoetsluis is een 36-jarige werknemer uit Koomsterzwaag twee meter gevallen, Er was nog geen trap achter de deur gemonteerd. De man werd met een gebroken neus en een lichte hersenschud ding naar het Ruwaard van Puttenziekenhuis in Spijkenisse gebracht. Rotterdam - Uit de eerste resultaten van het TBC- onderzoek dat de GGD bij Perron Nul bij het Cen traal Station in Rotterdam heeft gehouden, zijn geen gevallen van besmettelijke TBC gebleken. In totaal hebben 310 bezoekers, dat is bijna de hele verwachte populatie, zich laten doorlichten in de speciaal voor dit doel gecharterde bus. Van hen moesten er 23 voor nader onderzoek bij de GGD terugkomen. Dat is voor een deel gebeurd. De mensen die nog niet zijn verschenen, worden via de hulpverlening of de huisarts opgeroepen om alsnog naar de GGD te komen. Bij zes personen is een besmetting gevonden. Dat wil-zeggen dat deze personen drager zijn van de TBC-bacil zonder dat zeziekzijn of besmettelijk zijn voor hun omgéving. Omdat zij toch een kans hebben van één op tien om daadwerkelijk TBC te krijgen, Slikken zij medicijnen. Van negentig bezoekers wordt het sputum op bacte- siële besmetting onderzocht. Dit onderzoek duurt 'enige weken. Pas ais dit is afgerond, naar verwach ting medio februari, zijn de definitieve eindresulta ten, van'deGGD-actie op Perron Nul bekend. Rotterdam - Bezoeker van culturele evenementen in Rotterdam kunnen vanaf 1 januari voordelig over nachten in een Rotterdams hotel. WV en horeca hebben hiervoor gisteren het Rotterdams Theater Arrangement gepresenteerd. Er zijn enkele voor waarden verbonden aan het Rotterdams Theater Ar rangement. Iedereen die van de gelegenheid ge bruik wil maken, dient een toegangskaartje te heb ben voor een optreden in één van de volgende Thea ters': de Rotterdamse Schouwburg, de Doelen, Ahoy', Theater Zuidplein, het Luxor Theater en 'De Kuip'. De eerste keer dat van het arrangement ge bruik kan worden gemaakt, is Verdi's opera 'Nabuc- co\ die in januari in première gaat in Ahoy'. Reseve- ringen voor het Rotterdams Theater Arrangement lopen via het Organsatiebureau van de Stichting VVV Rotterdam. Zwijndrecht - Bewoners van de Vogelpleinflats in de Zwijndrechtse wijk Nederhoven zullen toezicht gaan houden op de leefbaarheid van hun woningcomplex. Bij gevallen van criminaliteit en vandalisme roepen ze de hulp in van politie of woningbouwvereniging. De Vereniging Gecombineerd Woningbeheer, de be heerder van de flats, heeft besloten mee te doen aan het project dat de Nationale Woningraad heeft opge zet in samenwerking met het ministerie van Justitie. Een tiental woningbouwverenigingen in stadswij ken in Amsterdam, Breda, Groningen, Leiden. Ede doet neemt ook deel aan het project. Speciaal aangewezen bewoners gaan toezicht hou den in de flats op het nakomen van gedrags- en leef regels. VGW hoopt door deelname aan het project te voorkomen dat de wijk verpaupert. Dordrecht - De rechtbank van Dordrecht heeft een 55-jarige Rotterdammer veroordeeld tot tweeëneen half jaar gevangenisstraf voor het plegen van on tucht met vier meisjes, onder wie zijn twee dochters. De officier van justitie had drie jaar geëist. Vanaf ju ni 1980 tot eind 1988, toen hij in Dordrecht woonde, heeft de man de meisjes meermalen misbruikt. Dordrecht - Een 22-jarige marris gisteren door recht bank van Dordrecht conform de eis van de officier van Justitie tot twee jaar gevangenisstraf veroor deeld voor het ontvoeren en verkrachten van zijn vrouw. Rechtbankpresident mr. J. H. Geertsema zei geen rekening te willen houden met de cultuur van de veroordeelde waarin ontvoering 'normaal' zou zijn. Ook had hij geen goed woord over voor de brute wijze waarop hij zijn vrouw had verkracht. De man kwam tot zijn daad omdat hij teleurgesteld was dat zijn vrouw niet bij hem wilde blijven en ook niet met hem naar Turkije wilde. Schiedam - Het diner begint voorzichtig met een kippcsoepje. Vervolgens wordt er een varkens haasje met witlof en verschillen de garnituren geser\?eerd. Een ijs coupe vormt de bekroning van het diner, dat tweehonderd oude re Schiedammers op Tweede Kerstdag krijgen aangeboden. De gulle gevers zijn de bewoners ver enigingen Schiedam-Centrum en Oost. Vijfentwintig vrijwilligers moeten het feest in goede banen leiden. De ouderen die zich aanmelden krijgen van hun gastheren te ho ren waar zij zaterdag worden ver wacht. Op zijn computer heeft re- gelneef Sjaak Lagendijk al 124 namen genoteerd staan. De secre taris van de bewonersvereniging Oost verwacht dat hij het bordje 'uitverkocht' snel op zijn voorruit kan hangen. Dankzij sponsors hoeven de gasten geen gulden voor het kerstfeest te betalen. .,Het idee is in de loop van okto ber ontstaan," zegt Sjaak Lagen dijk. ..Het komt een beetje voort uit on vrede over de situatie, waarin veel oudere mensen verkeren. Er heerst veel eenzaamheid en veel mensen blijken buiten de boot van de verzorgingssector te val len. Het werd tijd dat er eens iets leuks voor deze mensen wordt ge daan." Toen het idee haalbaar bleek, werd Lagendijk met een enorme organisatorische rompslomp ge confronteerd. ..Als bewonersver- eniging kennen we natuurlijk heel wat oudere mensen. Maar in principe komen alle oudere bewo ners van Centrum en Oost voor het diner in aanmerking. „We hebben in eerste instantie om gegevens van de burgelijke stand gevraagd, maar omwille van de privacy krijgen we die niet. Toen zijn we maar begonnen met de vijf-gulden leden van de bewonersvereniging. Dat zijn de 65-plussers. En via via komen wc natuurlijk een heel eind. In het centrum gaat het op een verge lijkbare manier." Inmiddels hebben 25 vrijwilligers hun medewerking aan het festijn toegezegd. Op de dag zeifis er ook heel wat werk te verrichten. De zaal moet feestelijk worden aan gekleed en de tafels moeten voor tweehonderd mensen worden ge dekt. Verder is er het vervoers probleem. De gasten die niet goed ter been zijn worden opgehaald. Sjaak Lagendijk verwacht dat na afloop minimaal honderd mensen thuis moeten worden afgezet. „We moeten nog eens kijken hoe we dat in het vat gaan gieten." zegt de vrijwilliger. Muzikaal wordt het feest verzorgd door een accordeonist en bestuurslid Daan Zonneveld van centrum. De laat ste draait oude platen en cd's. Door Ben van Haren Vlaardingen - Op dast van Bouw Woningtoezicht van de gemeente Vlaardingen heeft aannemer Van Geest Bouw BV uit Hellevoetsluis enige tijd geleden de bouw moeten stilleggen van twee luxe appartementengebou wen in het ambitieuze nieuw bouwproject De Vaart. Dit ge beurde nadat in de bewape ning van het beton onvolko menheden waren geconsta teerd. Inmiddels mag aan het pas tot de eerste verdieping gevorderde, naast het zoge naamde Paauwe-oog gelegen, bouwblok weer verder wor den gewerkt. Het werk aan het al tot drie verdiepingen opgebouwde zuiderblok ligt voorlopig nog stil. „Nadat de aannemer herstelwerk zaamheden in het noorderblok heeft verricht, hebben we goed keuring gegeven om daar met de bouw verder te gaan. In het eer der opgestarte zuiderblok is vori ge week herstehverk verricht, waarvan het resultaat nog geana lyseerd moet worden. Over een week of zes beslissen we of daar de bouw kan worden voortgezet," vertelt ing. H.A.M. Neppelen- broek, hoofd Bouw Woningtoe zicht. De twee appartementenblokken zijn een ontwerp van architect Zdenek Zavrcl, die ook de acht tien luxe, halfvrijstaande villa's, die naast het wooncentrum Hoy- lede verrijzen, tekende. Project ontwikkelaar is Proper BV van Peter Stok uit Rotterdam, die in zijn verkoopfolder het in de buurt van de brug over de Vlaardingse Vaart gelegen zuiderblok Ooste lijk Bastion noemt en het noor derblok Westelijk Bastion. Beide gebouwen zijn betzelfde. Op een parkeergarage staan zes verdiepingen van drie woningen en de zevende verdieping heeft een penthouse. De 36 apparte menten zijn (inclusief afgekochte erfpacht) verkocht voor 285.000 tot 370.000 gulden en de twee penthouses kosten 550.000 gul den. De oplevering is gepland in het najaar van 1993. Volgens Neppelenbroek van Bouw Woningtoezicht zijn er bij de bewapening van het heton voor beide gebouwen fouten ge maakt. „Wij hebben in overleg met de aannemer en de construc teur herstel geëist. Die werk zaamheden zijn in het minst ge vorderde bouwwerk naar onze richtlijnen uitgevoerd. Daar kan dus na de kerstvakantie gewoon verder gegaan worden." Kopers van de appartementen zijn ontevreden over de wijze waarop zij door Peter Stok wor den geïnformeerd. Slechts door toevalligheden zijn ze er achter gekomen dat er problemen bij de bouw zijn ontstaan. Er is een be weging op gang gekomen om ge zamenlijke stappen te onderne men. De oprichting van de wette lijk verplichte eigenarenvereni- ging ligt nog in handen van de projectverkoper. Adjunct-directeur Jan Baas van Peter Stok. die verantwoordelijk is voor de uitvoering van dit pro ject, zegt dat alle problemen in middels zijn opgelost. „Er is een vergissing gemaakt in de bewape ningsconstructie. die in overleg met Bouw Woningtoezicht is hersteld. Onze constructeur heeft mc verzekerd dat daarover over eenstemming is bereikt en na de bouwstop gaat de aannemer dus aan beide gebouwen verder wer ken. We hebben bovendien rönt genfoto's laten maken, ook elders waar een soortgelijke bouw heeft plaatsgevonden, om te kunnen vaststellen dat er geen gebreken zijn. De aannemer heeft ons ver zekerd dat de opgelopen achter stand in de bouw zal worden goedgemaakt. Wel zullen we het toezicht van onze kant intensive ren," aldus Baas. Aannemer Van Geest was niet be reikbaar voor commentaar. Jannie Sterkenburg-Versluis, nu nog wethouder in Ridderkerk, wordt met ingang van 16 januari 1993 de nieuwe burgemeester van Maassluis. Foto Ad Molendijk Door Gert Onnink Maassluis/Ridderkerk - „Eigen lijk is dit weer een nieuwe start. In 1987 stond ik ook onbevangen ten opzichte van het wethouder schap in Ridderkerk. Dat ervaar ik met deze benoeming in Maas sluis ook zo. Ik ben reuze nieuws gierig naar wat me daar als burge meester te wachten staat. Ik wil het dolgraag allemaal zelf gaan ontdekken." Gistermiddag kreeg drs. Jannie Sterkenburg-Versluis, wethouder in Ridderkerk voor het CDA, het verlossende, maar toch nog ver rassende telefoontje vanuit Den Haag: de benoeming tot burge meester van Maassluis was defi nitief. Ze kreeg de unanieme steun van de vertrouwenscom missie. Voor Sterkenburg (51) betekent de overstap naar Maassluis een hernieuwde kennismaking met de Waterweg-gemeente, want ze woonde er al in 1967 en 1968. „We tvaren net getrouwd cn kregen een huis in Maassluis aangebo den. Mijn man werkte destijds bij de Gusto in Schiedam," zegt Ster kenburg. die in die periode lera res Frans was aan de scholenge meenschap Westland-Zuid in Vlaardingen. „Het is wel een her nieuwde kennismaking, maar dar. onder hele andere omstan digheden." vertelt de moeder van twee kinderen: Christine (24) en Willem 121). In de ogen van de Ridderkerkse bestuurder is Maassluis een ge meente "waar veel te doen is'. „De ontwikkelingen rond het haven gebied. het zoeken naar nieuwe uitbreidingsmogelijkheden voor de gemeente, de regionale proble matiek, maar ook de vervuiling van de Steendijkpolder," stelt Sterkenburg. „Mede door die bodem affaire is Maassluis landelijk bekend ge worden. Ik heb me er nog niet goed in verdiept, maar mij is in ie der geval niet gebleken dat de fi nanciële positie van de gemeente door die kwestie niet gezond is. Er zijn nogal wat problemen, die ik als een uitdaging zie. Ik heb on langs een keer contact gehad met Maassluis: met de vertrouwens commissie. En dat was een prettig contact." zegt de nieuwe burge meester van Maassluis, die daar de wettelijke taken zal gaan behe ren. Verder blijft ze betrokken bij de regiovorming in het Rijn mond-gebied, zij het niet als lid van het algemeen bestuur van het Overlegorgaan Rijnmond-ge meenten (OOR). Deze functie be kleedde ze in Ridderkerk overi gens wel. 'Grote stap' Sterkenburg ervaart de overstap van het wethouderschap in Rid derkerk (46.000 inwoners) naar de post van burgemeester in Maas sluis (34.000 inwoners) als een 'grote stap'. „Ik ben er blij mee. het zal een hele andere rol wor den. Als burgemeester sta je toch wat losser van de politiek," aldus de geboren Ridderkerkse, die zegt in de ruim vijf jaar als wet houder enthousiast te zijn gewor den van het openbaar bestuur. „Ik doe dit werk met veel plezier. Openbaar bestuur is zo veelzijdig, daar kan geen onderneming te genop." De nieuwe burgemeester van Maassluis erkent dat ze snel carri- Maassluis - Loco-burgemeester en CDA-wethouder Ruud Timmer mans vindt Jannie Sterkenburg een goede keuze. „Haar benoeming betekent een verrijking voor Maassluis," meent Timmermans. Vol gens hem heeft de nieuwe burgemeester grote kwaliteiten en is zij een doortastend bestuurder. Jannie Sterkenburg stond bovenaan het lijstje van de vertrouwens- eommisie uit de gemeenteraad. „Daarom is zij bijna een gekozen burgemeester," zegt de Maassluisse wethouder. Timmermans bena drukt dat het feit dat de nieuwe burgemeester een vrouw is, geen rol heeft gespeeld bij de benoeming. „Een meerderheid van de gemeen teraad was zelfs tegen het bewust kiezen van een vrouw, tenzij zij de zelfde kwaliteiten had als mannelijke sollicitanten." Harm Woudstra (CDA), voorzitter van de vertrouwenscommissie uit de raad, zegt de benoeming 'uitstekend1 te vinden. Mevrouw Ster kenburg kent het Rijnmondgebied, heeft managerskwaliteiten en is bijzonder evenwichtig, omschrijft hij de redenen waarom nou juist voor haar is gekozen. De vertrouwenscommissie heeft met acht kan didaten gesproken en vond daarna dat vier daarvan burgemeester van Maassluis zouden kunnen worden. Woudstra hoopt dat de nieuwe burgemeester mettertijd politieke portefeuilles krijgt. Hij wijst erop dat daarover al in de profielschets voor do nieuwe burgemeester wordt gerept. ère heeft gemaakt, maar ziet dat zelf meer als een voorrecht. „Ik kreeg in 1987 een ongelooflijke kans om wethouder te worden. De kinderen waren groot cn ik wilde me wat meer gaan ontplooien, het was een nieuwe start. Nee. aan het burgemeesterschap heb ik toen niet gedacht. Dat kwam pas later toen anderen me daartoe aanspoorden." De wethouder, die op woensdag 13 januari afscheid neemt van Ridderkerk, zegt er met veel ple zier te hebben gewoond en ge werkt. „Die zware portefeuille was heer lijk. het was een samenhangend pakket. Er waren dus weinig con flicten. Bovendien was ruimtelij ke ordening een goede leer school." Vlaardingen/Schiedan - in; Schiedam zijn gistermiddag vijf winkeldieveggcs aangehouden, I die uit meerdere winkels goede l ren hadden ontvreemd. Ze wer- den aangehouden toen ze op de Koemarkt in een auto stapten. De kofferbak van die wagen lag vol met gestolen kleding en cosmeti-1 ea-artikelen. De vrouwen komen i uit Spijkenisse, Rotterdam en j Dordrecht. De Vlaardingse politie heeft een 31-jarige Vlaardinger aangehou-j den op verdenking van diefstal I uit winkels. Hij was gesignaleerd aan de Van Hogendorplaan waar- na hij aan de hand van een signa- j Icment kon worden opgepakt. Bij zijn aanhouding had de man ook I gestolen spullen uit andere win- kels bij zich, zoals een schaafma-1 chine en kleding. Schiedam - Bij kortbalvereni- ging Succes is vannacht ronüT^ kwart over drie brand uitgebro- ken In het clubgebouw aan de Mgr. Nolenslaan. De brandweer' bluste het vuur. De politie onder- zoekt de zaak. j.' Brand is er vannacht ook geweest in een container aan de Wibaut- i- straat. Door het vuur werden on-i der meer een deur en de achter- j wand van een huis beschadigd. Vlaardingen - Een 19-jarige Vlaar- dinger is gisteravond opgepakt op verdenking van insluiping in het bejaardenhuis Valkenhof. Hij zou daarbij geprobeerd hebben de portemonnee van een bewoonster te stelen. Schiedam - Een 26-jarige; Schiedammer is gisteravond rond negen uur aangehouden in een tram op de Rotterdamsedijk van wege een diefstal uit een winkel. Daar had hij een trainingspak ge stolen en de verkoopster met een mes bedreigd. In de tram had hij-*-" het trainingspak aan en het mes bij zich. Schiedam - De bewoonster van een woning aan de Nieuwe Maas straat te Schiedam mist onder meer juwelen na een inbraak. Ze had een touwtje uit de brievenbus laten hangen, zodat het de dieferg makkelijk werd gemaakt. Den Haag/Schiedam - De Raad van State heeft de bezwaren afge wezen die door een omwonende waren ingediend tegen de ver gunning voor het jeugdcentrum Erkam aan de Cartesiusstraat io Schiedam. De bewoner klaagde vooral over geluidsoverlast in de avond, veroorzaakt door gaande cn komende bezoekers. Tijdens een hoorzitting vorige week bij de Raad van State werd door eëiif woordvoerster van de gemeente opgemerkt dat mensen die dich ter bij het jongerencentrum wo nen niet hebben geklaagd. Hoewel de klagende bewoner om een voorlopige beslissing had ge vraagd via een schorsing van de vergunning, heeft de Raad van State de kwestie meteen hele maal afgehandeld en het bezwaar van de man definitief afgewezen. Geduldig laat deze stoere knaap fraai zijn gezicht be schilderen om als gevaarlijke kat verder te kunnen spelen in de Vlaardingse Ujnbaanhal- lenDaar zijn gisteren de deu ren opengegaan van het jaar lijks Jeugdstad - ditmaal in het teken van het circus -dat deze keer tot en met 30 december duurt en steeds van 10,00 tot 16.00 uur open is. Voor 2,50 per dag kan worden meege daan aan onder meer film, 'computeren', kappen, make up, circus-optredens en kin derboerderij. Foto Ellen den Ouden,' Roel Dijkstra

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1