Waterweg 13 Maassluis kampt met kattenplaag Besluit over stoplichten uitgesteld POLY \y li Bij dieren wordt stukje uit oor gehaald voor controle sterilisatie 'Extra raads vergadering over stort Lickebaert' Fakkels tegen opkomend racisme Ook zwaar verstandelijk gehandicapten zelfstandig Meisje op nippertje gered in Tropicana Faculteitsraad in conflict met bewindvoerders 'RSM moet zich op kerntaken richten' TnlïïSmm Sauna Groenoord betwist noodzaak van vergunning Spot op Icarus Fruitdief (13) krijgt straf Serie auto's gestolen Inbraken Fial vraagt SP naarjeugdfonds MOOI WARM smeden «Stwl» tand-V techniek jj V' Rotterdams Dagblad Donderdag 24 december 1992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardmgen tel 010-2340055/fax 4349754 Rotterdam - Een oplettende zwemster heeft gister middag net op tijd een 6-jarig Leids meisje uit het water van zwemparadijs Tropicana gered, nadat ze bij het gebruik van een glijbaan buiten westen was geraakt. Volgens een badmeester had ze vermoede lijk haar hoofd gestoten, nog voordat ze in het water belandde. Ze heeft volgens de politie enkele minu ten in het water gelegen. Een toevallig in Tropicana aanwezige GGD-arts re animeerde het slachtoffer, waarna het meisje met spoed naar het Sophia Kinderziekenhuis werd ge bracht. Daar ligt ze nog op de intensive care-afde- ling. Haar toestand is kritiek. Volgens een woordvoerder van Tropicana zijn derge lijke incidenten, ondanks het intensieve toezicht, nooit helemaal te vermijden. „Het is onmogelijk om alle hoeken van het zwemparadijs continu in de ga ten te houden, We hebben een goed toezichtplan, wat inhoudt dat badmeesters op stategische plekken de boel overzien. Maar, heel eerlijk, het kan natuurlijk gebeuren dat een badmeester toevallig naar links kijkt, terwijl er rechts iets gebeurt." Volgens de directie had het zwemparadijs juist van de provincie Zuid-Holland, die samen met Tropicana het toezichtplan samenstelt, een compliment ont vangen voor de wijze waarop de badmeesters het zwembad controleren. Op het moment van het onge luk waren er zes toezichthouders aanwezig. „Die vrouw was er gelukkig snel bij. Ze heeft dat meisje, samen met de arts, gered. De toezichthouders heb ben de situatie daarna op uitstekende wijze afgehan deld," zegt de woordvoerder. Rotterdam - De faculteitsraad bedrijfskunde van de Erasmus Universiteit is gisteren in conflict gekomen met de twee bewindvoerders van de faculteit. De raad staakt al zijn werkzaamheden zolang de be windvoerders nog in functie zijn. Inzet van het con flict is de begroting voor volgend jaar. De bewind voerders willen deze vandaag aanbieden aan het Col lege van Bestuur (CvB) van de Universiteit, maar de raad is het daar niet mee eens omdat hij onvoldoen de tijd heeft gehad om de begroting te bestuderen. Ook is de raad boos dat er in de begroting geen bij drage van het college staat om de verliezen van de Rotterdam School of Management op te vangen. De ze dreigen nu volledig ten laste te komen van de be- drij fskundefaeulteit. Het besluit van de raad om alle werkzaamheden te staken, heeft overigens geen gevolgen: het College van Bestuur heeft de raad namelijk al zijn bcvoeghe- den ontnomen en twee bewindvoerders aangesteld. De faculteitsraad zal het besluit om de wettelijke be voegdheden te ontnemen met een juridische proce dure aanvechten. Volgens de raad heeft het college onzorgvuldig gehandeld en is er geen sprake ge weest van hoor en wederhoor. Ook de studenten zijn woedend over het besluit. Uit protest zijn gistermiddag ruim 1.100 handtekenin gen aangeboden aan het college. De studenten scha ren zich achter het gevoerde beleid van het afgezette bestuur én de faculteitsraad. Ze vinden dat het vori ge faculteitsbestuur niet mag worden opgehangen aan de bestaande problemen omdat zij pas drie maanden in functie was en volop bezig was orde op zaken te stellen. De studenten eisen daarom dat het besluit wordt teruggedraaid. Rotterdam - De Rotterdamse postdoctorale manage mentopleiding RSM moet zich helemaal concentre ren op het reguliere studieprogramma en alle be- drijfscursussen laten vallen. Ook moet de band tus sen RSM en de faculteit bedrijfskunde van de Eras mus Universiteit losser worden gemaakt. De oplei ding is goed genoeg om dan de komende jaren te kunnen overleven. Dat schrijft de Commissie van Toezicht van de Rot terdam School of Management (RSM) in het rapport dat zij gisteren heeft gepubliceerd. De commissie, die werd geleid door oud-minister van economische zaken H. Langman, was gevraagd een advies uit te brengen over de toekomst van de management-op- leiding nadat een fors financieel tekort aan het licht was gekomen. De commissie schrijft dat zij aan dit tekort op korte termijn pas iets kan doen, als de om vang ervan precies dui delijk is. Ze wil daar door wachten op de jaarrekening van de stichting RSM. Ac countants hebben het tekort geschat op 1,4 miljoen gulden. Voor de langere ter mijn bepleit de com missie een terugkeer naar de 'kerntaken' van de opleiding. De RSM was begonnen als internationale postdoc torale managementop leiding, waarmee ze een 'goede reputatie en sterke concurrentiepo sitie' had verworven. De 'in company-cursussen' en 'executive-opleidin- Mr. drs. H gen' die ze daarnaast was gaan organiseren, kan Langman: RSM maar beter overdoen aan de faculteit bedrijfs- lossere kunde. Juist bij deze bedrjjfscursussen de zaken fi- banden tus- nancieel niet goed geregeld waren. Vaak waren het sen RSM en docenten van de faculteit bedrijfskunde die via de bedrijfs- RSM deze cursussen verzorgden en de beloning kunde. Foto daarvoor kwam dan aan de faculteit toe. RSM betaal- Ria<j hor/anp de echter meestal aan de docenten. De regels voor bijverdienen van docenten en hoogleraren zijn in middels aangescherpt. De commissie-Langman beveelt verder aan ook de bestuurlijke banden tussen de faculteit bedrijfskun de en de RSM losser te maken. Nu is de decaan van de faculteit ook voorzitter van de stichting RSM en dat vindt Langman onjuist. De commissie-Langman was in september ingesteld door bestuur en raad van de faculteit bedrijfskunde, maar die zijn inmiddels beide door het college van bestuur van hun functies ontheven wegens 'gebrek aan bestuurskracht'. Maassluis - De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren is half december in Maassluis een katten vangactie ge start. Wilde katten veroorzaken in Maassluis veel overlast. Ze pissen tegen de muren, spitten tuinen om en ieder voorjaar ko men er weer een paar honderd kittens bij. In samenwerking met de Dieren- oeschermmg Nieuwe Waterweg, de Dierenambulance Maassluis en de Dierenkliniek Maassluis vangt de NVBD de zwerfkatten in kooien. Vervolgens worden ze in de kliniek gecastreerd of gesteri liseerd en, nadat ze voldoende zijn opgeknapt, weer vrijgelaten op de plek waar ze gevangen zijn. Om na de vrijlating te kunnen zieR welke dieren wel en welke niet steriel zijn gemaakt, wordt er een V-vormig stukje uit het oor van de kat gehaald. Alleen de erg zieke of sterk verzwakte katten krijgen een spuitje om in te sla pen. Maassluis telt op dit moment een kleine honderd zwerfkatten en volgens Aad van Vclthoven van de Dierenambulance Maassluis is het einde zoek als er niks wordt ondernomen. „Sommige katten springen door open ramen bij de mensen naar binnen. Ja, en als je plotseling een wilde kat op je bed vindt, is dat niet prettig. Ook ge beurt het nogal 's dat ze in schu ren kruipen. Omdat zon kat best gevaarlijk kan zijn. durft geen mens naar binnen. „Sommigen gevezwerfkatten te eten. Het blijkt dat juist deze mensen geen last van de dieren hebben. Zij wonen bijvoorbeeld niet op de begane grond van een flatgebouw, maar op éen van de hogere etages. Zij voeren de kat ten door een bakje aan een touw tje naar beneden te laten zakken. De mensen die beneden wonen worden opgescheept met de stank en de kattenpoep," aldus Van Vel the ven. Door middel van posters worden de bewoners op de hoogte ge bracht als er in hun wijk katten worden gevangen. De NVBD raadt de mensen aan hun eigen kat op die dag binnen te houden of een halsbandje om te doen. Ook wordt verzocht om tijdens een vangactie de zwerfkatten niet te voeren, zodat de dieren alleen in de vangkooien eten kunnen vinden. Van Velihoven h~opt dat Maas sluis ever tien o. vijftien jaar van het kattenprobleem af is. „Na tuurlijk zijn er zwerfkatten nodig om muizen en ratten te vangen, maar zoveel is overdreven. Als we ze niet steriel maken, zoeken ze elkaar elk voorjaar weer op. Bo vendien zijn deze katten vaak kerngezond door het eten wat ze van jan en alleman krijgen en goed gevulde katten krijgen gro tere nesten." Vlaardingen - De gezamenlijke fracties uit de Vlaardingse ge meenteraad hebben de stadsbe sturen van Vlaardingen en Maas sluis verzocht vóór medio januari een extra raadsvergadering te be leggen over de stortplaats in De Lickebaert. Voor deze vergaderin gen zou Hans \an der Vlist. gede puteerde voor milieu bij de pro vincie Zuid-Holland, moeten wor den uitgenodigd. De Vlaardingse fracties vinden dat het ijzer gesmeed moet wor den als het heet is. Zowel Van der Vlist als de CDA-fractie in de pro vinciale staten zijn volgens de Vlaardingse politici geschrokken van de grote opkomst bij de actie dag in het Lickebaertgebied op 12 december. Toen werden 15.000 bomen geplant uit protest tegen de voorgenomen aanleg van de stortplaats. Praktische aanleiding om een ex tra raadsvergadering te verzoe ken, is voor de fracties de uitla ting van Van der Vlist dat hij op nieuw wil praten met de gemeen tebesturen van Maassluis en Vlaardingen. „Het siert u als u nu de koe bij de horens vat en laat merken dat u het met bij verbaal verzet wilt la ten. Van der Vlist heeft een ope ning geboden en heeft laten door schemeren dat minister Alders zich niet zal verzetten als Van der Vóst en u tot een afspraak ko men," aldus de gezamenlijke fracties in hun brief aan de twee gemeentebesturen. Den Haag'Scfiiedam - Sauna Cen trum Groenoord in Schiedam is niet overtuigd van de noodzaak een vergunning volgens de hin derwet aan te vragen. Volgens zijn woordvoerder P. van der Graft vallen sauna's niet onder de hinderwet. Daarom pleitte Van der Graft gisteren in verzet bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor een zitting om dit standpunt nader toe te lichten. In eerste in stantie heeft de Raad van State het beroepschrift van de sauna namelijk zonder zining afgewe zen. De Raad van State roept de partijen niet op als zij bij voorbaat overtuigd is van de ongegrond heid van een beroep. Van der Graft betwist dat de sauna vanwe ge het vermogen van een elektri sche motor onder de hinderwet vak. In zijn ogen is de hinderwet alleen bedoeld om hinder buiten een bedrijf te voorkomen. Slui ting van de sauna is volgens Van de Graft bovendien een aantas ting van het grondwettelijk recht op medische zorg. De woordvoer der van de sauna zei echter dat de weerstand tegen een vergunning volgens de hinderwet ook een fi nancieel motief had. Voor de ver gunning moet aan de gemeente een fors bedrag worden betaald. Vlaardingen - Het bronzen beeld van Leen Droppert, dat aan het begin van de Holysingel nabij de rijksweg is geplaatst, zal vanaf vandaag ook 's avonds goed te zien zijn. De Gevleugelde, zoals het beeld bij plaatsing in de tuin van de inmiddels gedeeltelijk af gebroken Billitonflat werd geti teld. staat op zijn nieuwe stand plaats onder zijn eigenlijke naam, Icarus. Die titelaanpassing is mo gelijk geworden na de afbraak van de muurschildering van Droppert met deze figuur uit de Griekse mythologie als onder werp aan de Korte Hoogstraat, tussen Hoogstraat en Westhaven plaats, ten behoeve van kantoren- bouw. Enkele tientallen mensen hebben gisteravond in Vlaardingen meegelopen met de fakkeloptocht tegen onder meer het opko mend racisme. Ze gingen van start in de Groen van Prinsterer- straat bij het onderkomen van het Platform Ander Vlaardingen en keerden daar ook weer terug om de stoet te laten ontbinden. Het thema van de demonstratie was 'Buitenlanders zondebok? Dat nooit! Stop vreemdelingenhaat!'. Foto Ellen den Ouden/Roel Dijkstra Schiedam - Het opzetje van drie Schiedamse PvdA-raadsleden om de slepende discussie over de beveiliging van twee oversteekplaat sen in Woudhoek en Spaland te doorbreken is mislukt. Een initiatiefvoorstel van Peter Stadhouders, Gé Brouwer en Hans Bakker om er verkeerslichten te plaatsen is voorlopig afgewezen. De gemeenteraad wil eerst nog eens op commissieniveau over het voorste! praten. Dat gebeurt op 13 januari. De oversteekplaatsen waar het om gaat, lig gen aan de Scheepvaartweg ter hoogte van het Frans Rietveldpad en aan de Slimme Wa tering, Stadhouders, Bakker en Brouwer wil len deze zebra's beveiligen met stoplichten omdat er dagelijks veel schoolkinderen over steken. De betrokken scholen zijn De Klinker en De Regenboog in de buurt van de Scheep vaartweg en De Woudhoek aan de Slimme Watering. De Klinker en De Regenboog hebben ander half jaar geleden al om verkeerslichten ge vraagd. De gemeente heeft zich tot nu toe op het standpunt gesteld dat 'visuele aanpassin gen' (versmalling, andere beplanting), in combinatie met klaarovers voldoende zou den moeten zijn. De drie PvdA'ers zijn het daar niet mee eens. Zij wijzen op de drukke en gecompliceerde verkeerssituatie bij de oversteekplaats. De Scheepvaartweg kruist daar een ventweg, enkele fietspaden en de trambaan. Ook op de Slimme Watering is het drukke verkeer voor Stadhouders, Bakker en Brou wer het belangrijkste motief om voor ver keerslichten te pleiten. De Slimme Watering maakt deel uit van de randweg rond Spaland en Woudhoek en op die weg wordt het steeds drukker. Oplossingen als viaducten of tun nels helpen volgens de PvdA'ers niets, omdat die enkele grote nadelen hebben: ze zijn slecht bruikbaar voor mensen die moeilijk lo pen en een tunnel biedt weinig sociale veilig heid. Peter Stadhouders is teleurgesteld in de gere serveerde houding van de gemeenteraad. Het verwijt dat de raad werd verrast door het ini tiatiefvoorstel kan hij nauwelijks serieus ne men. „Verschillende raadsleden hebben con tact gehad met de scholen. Bovendien loopt deze discussie al anderhalf jaar." De reden waarom de raad uitstel wil is Stadhouders ook niet duidelijk. ..Bij ons voorstel geven we ook aan hoe we de plaatsing van stoplichten - wat volgens ambtelijke berekeningen onge veer 3 ton gaat kosten - willen betalen. In feite hoeft de raad alleen maar ja te zeggen." Vlaardingen - Ook mensen met een zwaardere verstandelijke handicap moeten, als zij dat wen sen, zelfstandig kunnen wonen. Dat is de kom van een uniek ex periment dal op dit moment m de provincie Zuid-Holland is gestart, onder meer in Vlaardingen. Voorheen konden alleen licht tot matig verstandelijk gehandicap ten zelfstandig wonen. In dit pro ject bepaalt de persoon in kwestie hoeveel en welke zorg hij of zij krijgt. In een 'contract' met de hulpverlening wordt vastgelegd hoe de hulp er precies uit moet zien. Het unieke aan dit experiment is dat de gehandicapten die m eer ste instantie in een gezinsvervan gend tehuis zouden worden ge plaatst. nu de mogelijkheid krij gen hun. eigen woonomgeving uit te kiezen. Wel vereist het experi ment een verregaande samenwer king tussen de zorg- en hulpverle ners. Buren en familie kunnen worden ingeschakeld, maar ook de thuiszorg, wijkverpleging Ta feltje Dekje, jeugdwerk of onder steuning vanuit een gezinsver vangend tehuis in de buurt. De Stichting Paus Johannes XXIII Westland-Rijnmond, cén van dc twee uitvoeringsinstellin gen van het project, begeleidt sinds november twee verstande lijk gehandicapten, van wie één persoon, een vrouw, in Gaardin gen-Centrum woont. Zij heeft een huurhuis en krijgt ongeveer ne gen uur hulp m de week. Licht verstandelijk gehandicapten krij gen meestal twee uur per week hulp. ..We zitten m een te vroeg stadium om de resultaten te kun nen zien." zegt Marcel Mucek van de stichting, „maar wel verwach ten we dat op deze manier de ge handicapten tot veel méér m staat zullen zijn." Er beslaat onder de zwaardere ge handicapten een grote behoefte om zelfstandig tc kunnen wonen. Dit blijkt onder meer uit het on derzoek dat dr. A. van Gennep van de Universiteit van Amrter- dam heeft gedaan onder de men sen die op de wachtlijst stonden van inrichtingen of gezinsvervan gende tehuizen. Op dit onderzoek is het experiment gebaseerd en Van Gpnrien is dan ook de voorzit ter van de begeleidingscommis sie. Het experiment moet zich in twee jaar 'bewijzen'. Er is geld om twaalf personen te huisvesten. De Stichting Keerkring zal de bege leiding van zes personen op de Zuidhollandse eilanden voor haar rekening nemen en dc Stichting Paus Johannes XXIII zal de ande re helft in Gioot-Rottcrdam huis vesten. Volgens Mucek is het grootste probleem geschikte woningen te vinden. „Op dit moment zijn we in Rotterdam op zoek naar drie huizen, maar bij de meeste wo ningbedrijven bestaat er een wachtlijst van twee a drie jaar. Het zou natuurlijk triest zijn als we pas woningen vinden als het hele project al is afgelopen. Het is daarom mijn taak de woning bouwverenigingen ervan te over tuigen dat ons project uniek en belangrijk is, maar ik moet eerlijk zeggen dat ze helaas met moeite van de bestaande procedures af wijken Omgeving Bovendien is het vinden van een huis nog moeilijker omdat we speciale eisen stellen aan de lig ging van dc woning. De niet sten willen een huis in de omgeving waarin ze zijn opgegroeid. Daar voelen ze zich prettig. Vroeger werden deze gehandicapten uit hun sociale omgeving gehaald en ergens geplaatst waar ze heg noch steg kennen. Nu is de omgeving waarin dc per soon woont van doorslaggevend belang voor dc ontwikkeling van de gehandicapte. Doordat ze al weten waar de slager, de bakker en de groentenman zitten, neemt het aantal hulpurcn vanzelf af. Ook hebben we soms te maken mot iemand met een dubbele handicap. Dan moeten we een aangepaste woning zoeken." Mucek: ,Als dat hele huisves tingsprobleem niet zou bestaan, zouden we nu alle gehandicapten al hebben ondergebracht. Gebrek aan belangstelling is er in ieder geval niet." Schiedam - Twee jongens van 13 en 16 jaar zijn gisteren in Schiedam opgepakt voor het ste len van fruit. De 13-jarige komt in aanmerking voor een Hait-proce- dure (alternatieve straf), de 16-ja- rige gaat vrijuit wegens gebrek aan bewijs. De jongens werden aangehouden aan de hand van het signalement dat de eigenaar van de super markt waarvoor het fruit was be stemd. had verstrekt. De diefstal werd gisterochtend om kwart voor zeven gepleegd. Het was niet de eerste keer dat de kratten met fruit, die tijdelijk achter de win kel aan de Mgr. Nolenslaan waren neergezet, werden geplunderd. Daarom was de winkelier extra alert. Schiedam - In Schiedam zijn gis ternacht verschillende auto's ge stolen. Uil de Van Swindenstraat verdween een zwarte Opel Ka- dett, in de Van 's-Gravesandes- traat maakten dieven een witte VW-bestelbus buit en in de Boyle- straat miste de eigenaar 's mor gens zijn witte Opel Kadett. Uit dezelfde straat verdween ook een grijze Opel, maar die werd later met geforceerde sloten door de ei genaar teruggevonden aan de Ho- gebanweg. Uit een garagebedrijf aan het Groenweegje werd een groene Alfa Romeo gestolen. Schiedam - De laatste nog niet dichlgeplankte woning in het stadsvernieuwingsgebied aan de Rotterdamsedijk is doelwit ge worden van inbrekers. De bewo ners waren niet thuis toen onbe kenden de voordeur forceerden en de videorecorder, dc telefoon en delen van het servies meena men. Uit de dienstruimte van een flat aan de Burgemeester Stulemeij- erlaan is een flinke hoeveelheid gereedschap gestolen, Vermist worden' ondermeer een boorma chine, 'enkele schroevedraaiers en een snij-apparaat De schade van een inbraak in een kapsalon aan de Dam wordt nog opgemaakt. De dader gooide 's nachts een trottoirtegel door de etalage en doorzocht daarna de winkel, V" Vlaardingen - Het gemeente raadslid Joke Fial wil graag weten of de Socialistiese Partij (SP), de partij waarvan zij tot voor kort deel uitmaakte, een deel van haar raadsvergoeding heeft gestort in ee.i fonds voor jeugdactiviteitcn. De SP stelde in oktober 1991 voor dat raadsleden tien procent van hun vergoeding voor dit doel be schikbaar zouden stellen. Mevrouw Fial vraagt zich af of er iets van dit initiatief terecht is ge komen. Die vraag zit haar dwars omdat er. sinds zij uit de partij stapte en sa men met Arnold van Wezel de fractie Burger Belangen vormde (inmiddels ook weer opgesplitst), tien procent van haar vergoeding automatisch naar de SP wordt over gemaakt. Wat er met tilt geiu gebeurt, is haar niet duidelijk, blijkt uit een open brief van Joke Fial aan de SP. Indertijd vond zij een donatie aan een. jeugdfonds 'een uitstekend idee'. F gashaarden ATH^N«c CALLENBURGSTRAAT 80 VLAARDINGEN TEL 010-4343096 kunstgebitten reparaties L- 7 y'j.V j Westhavenplaats 3 Vlaardingen 434.60.16

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1