9 Centrum breekt met projectteam Grandioos kerstmaal voor ouderen 'Bedelen is plicht van armen' Bewonersvereniging eist snel nieuwe bewonersdeskundige Handelsentrepot in nadagen Extra raad Gaardingen over miiieu Inwonertal van Schiedam stijgt Geld voor kerstbomen Kleine Confiance moet tegen vlakte Maquette voor Hoek van Holland Van Vugt in bestuur van contactraad 'Borden op A20 moeten aangepast' ANNO Kerstboom bijna omgehakt Inbreker meldt zich Opgepakt voor beledigingen „y Kinderen vast in lift jongen (13) mishandeld Hond verlaten Burgers houden inbreker aan Wateroverlast door aquarium Auto in brand gestoken Rotterdams Dagblad Maandag 28 december 1992 Vlaardingen - Voor de gemeenteraad van Gaardin gen is volgende maand een extra raadsvergadering ingelast, die geheel zal gaan over de ruimtelijke or dening en het milieu in het Rijnmondgebied. De bij eenkomst is op dinsdag 12 januari en begint om acht uur 's avonds. Schiedam - Het inwoneraantal van Schiedam is dit jaar gestegen met 587 inwoners. Werd de stad in 1992 bevolkt door 71.117 mensen, tot en met oktober ,-an dit jaar telde Schiedam 71.704 inwoners. Vrouwen en meisjes zijn met hel aantal van 36.619 in de meerderheid. Het aantal mannelijke inwoners be draagt 35.085. De hoeveelheid Schiedammers van hel mannelijk geslacht is de afgelopen tien maanden met een aantal van 246 gestegen, de vrouwenpopula tie groeide met 341 inwoners. Overigens heeft het er alle schijn van dat het aantal huwelijken e-htscheidingen dit jaar iets terug loopt. In 1991 erden namelijk 522 huwelijken vol trokken en 151 ontbonden. Tot november '92 zijn die aantallen respectievelijk gedaald tot 456 en 135. Hoek var» Hofland - De Hoekse deelgemeenteraad geeft ook dit jaar weer geld voor ingeleverde kerstbo men. Per ingeleverde boom wordt een kwartje be taald en daarnaast zijn er nog wat grotere geldprij zen. die worden verloot. De bomen kunnen maandag 4 januari worden ingeleverd op het grasveld aan de Planciusstraat. Ze worden daar ter plekke versnip perd, omdat de deelgemeenteraad heeft besloten de bomen niet meer te verbranden. Schiedam - Café De Kleine Confiance op de hoek van de Rotterdamsedijk en het Bocrhaaveplein moet tegen de vlakte. De karakteristieke uitspanning met verschillende biljarttafels gaat wijken voor de stads vernieuwing in Oost. De eigenaar tracht de sloop te voorkomen, maar het ingestelde bezwaarschrift is inmiddels op formele gronden van de hand gewezen. Het werd door de Allied Breweries Nederland te laat opgestuurd. Het café is op dit moment nog het enige levendige element in de dichtgetimmerde gcvelwand aan dit laaggelegen deel van de Rotterdamsedijk. De huizen moeten volgens de gemeente in de loop van het vol gendjaar tegen de vlakte. Gezien de voortgang in de voorbereidingen is de sloop bijna onontkoombaar geworden, maar de brouwer ziet de noodzaak van het plan niet in. Volgens de drankleverancier van de Kleine Confiance is sloop urgent noch noodzakelijk. De gemeente denkt daar anders over. Om de verpau pering in dit gedeelte van Oost tegen te gaan. werkt de gemeente reeds sinds 1987 aan een ingrijpend stadsvernieuwingsplan voor de directe omgeving van de Galileistraat. De afbraak van het café vormt een onderdeel van dit vernieuwingsplan, dat voor ziet in de sloop van 130 woningen en 7 bedrijfsruim ten in het gebied. Op de lege plekken worden 104 woningen gebouwd. Twintig procent wordt in de koopsector gerealiseerd. De andere huizen worden huurwoningou in de socia le sector. Het oude gedeelte van het wijkje wordt ver beterd en de straten en dc pleinen worden opnieuw ingericht. Voor de uitvoering van het plan is 7.4 mil joen gulden aan stadsvernieuwingsgeld beschikbaar gesteld. Het nieuwbouwplan voor de Rotterdamsedijk voor ziet ook in de terugkeer van een café. Eigenaar Maar ten Voets van de Kleine Confiance komt in principe als eerste in aanmerking om deze nieuwe horeca-uit- spanning uit te baten. De eigenaar van het café. Allied Breweries, onder handelt op dit moment met de gemeente en de Wo ningbouwvereniging Schiedam over de voortzetting van het café in de nieuwbouw. Ook wordt er gespro ken over de verkoop van het cafépand en een scha deloosstelling voor de goodwill van de horeca-inrich- ting. Maarten Voets is tot dusver niet in deze onderhande lingen betrokken. ..Het wordt tijd dat ik ook mijn zegje eens mag doen. Sloop van het café is denk ik niet meer te voorkomen, maar ik wil graag een ver gelijkbare ruimte terug. Ik heb vier biljarts staan. Ik heb geen idee waar men op dit moment mee bezig is." Hoek van Holland - Het deelgemeenlebestuur van Hoek van Holland heeft ter gelegenheid van het zes tigjarig bestaan van het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam een maquette ontvangen. Voorzitter mevrouw W. Doorn-van der Houwen van de deelge meente nam het cadeau in ontvangst uit handen van wethouder J. M. Linthorst (Ruimtelijke Ordening en Economische Ontwikkeling) en ir. P. Struijs, direc teur Scheepvaart van het Havenbedrijf. De maquette is een mode! van een expositieruimte die in mei zal worden geopend. De plannen voor Hoek van Holland als badplaats en Waterweg-cen trum hebben hiermee een eerste aanzet gekregen. Schiedam - De bewonersvereniging Schiedam Centrum (BV- SC) eist dat de wijk op korte termijn een vervanger krijgt voor de in de zomermaanden vertrokken bewonersdeskundige Bert Deekens. Pas als aan die voorwaarde wordt voldaan, wil de be wonersvereniging terugkeren in het onlangs ingestelde pro jectteam. Vorige week zegden de bewoners vertegenwoordigers de samenwerking op binnen het adviesorgaan van de gemeente voor de ontv kelingen in de binnenstad. Centrum vindt het onverteerbaar dat de bewoners het nog steeds zonder technische ondersteuning moeten stellen. Dat gemis wordt extra gevoeld omdat juist in deze periode veel grote bouwprojecten in het centrum worden gepresen teerd. In de ontwikkelingen rond het Imelda-vvinkelcentrum en het ABC-complex zou Centrum graag beschikken over een expert, die met een technische blik de belan gen van de bewoners in de gaten kan houden. Aanleiding Directe aanleiding voor het ver trek uit het projectteam vormt de stellingname van politiek Schiedam in het conflict tussen Bewonersvereniging Schiedam- Zuid en JOBS. de werkgever van de opbouwwerkers en bewoners deskundigen in Schiedam. Zuid kwam in actie toen het IOBS het tijdelijke arbeidscontract van de opbouwwerker in deze wijk niet wilde verlengen. Het IOBS. verantwoordelijk voor het personeelsbeleid in deze sec tor. liep met dat voornemen voor uit op een nieuwe werkwijze, waarin men op het bestaande werk wil bezuinigen om een coör dinator en een opbouwwerker in het noordelijke stadsdeel aan te stellen. Onder druk van Zuid heeft de raadscommissie voor Wijk- en Buurtbeheer het IOBS gepas seerd en het contract met de be trokken medewerker alsnog tij delijk verlengd. „Zuid zorgt goed voor zijn eigen toko en dat kan ik ze niet kwalijk nemen." zegt voor zitter Maarten Reuderink van de BVSC. „Maar de politiek heeft in deze zaak heel merkwaardig ge handeld. Wij krijgen ai maanden te horen dat de bewonersverenigingen de schaarste moeten verdelen. De politiek maakt dat schaarstever- haal met het inwilligen van de ei sen van Zuid heel ongeloofwaar dig. Of we zijn voorgelogen en er is toch ruimte, of de schaarste be staat nog steeds. Als dat laatste het geval is. dreigen wij nu de du pe te worden van de toezeggingen aan Zuid." Naar zijn zeggen poogt Reude rink al maanden een nieuwe be wonersdeskundige voor zijn wijk los te praten. Tot dusver kreeg hij niet meer dan de vage toezegging, dat Centrum in geval van acute problemen gebruik zou mogen maken van de deskundigen in an dere wijken. ..Verder hoorde ik al leen dat verhaal over de schaars te. Maar wat Zuid kan, kunnen wij ook. ALs de gemeente hecht aan een brede basis in de discus sie over de binnenstad, zal men er iets tegenover moeten zetten. Daarom zijn v.ij uit het project team gestapt." In tegenstelling tot Zuid Iweft de centra m-ver tegenwoor digi ng geen conflict met het IOBS. Met de vertegenwoordigers van de wijk Nieuwland stelde men zich onlangs op het standpunt, dat de wijk onder voorwaarden wil mee praten over de nieuwe werkwijze van het IOBS. Zuid. Oost cn West hebben zich tegen de nieuwe werkwijze gekeerd. „Dat IOBS-bestuur is door de po litiek aangesteld om de schaarste te verdelen." zegt Reuderink. „Maar nu passeert diezelfde poli tiek de commissie op het moment dat Zuid aan de bel trekt. Dat is een hoogst merkwaardige vorm van paniekvoetbal." Schiedam - Jan van Vugt. directeur van de Schiedam se dienst Sport en Recreatie (DSR). treedt toe tot het hoofdbestuur van de landelijke contact- raad. Deze raad is een stichting voor de gemeentelij ke bemoeiingen op het gebied van lichamelijke op voeding. sport en recreatie. Deze slichting houdt in de diverse vakgebieden de ontwikelingen bij, zei nieuwe ontwikkelingen in gang en verleent onder steuning aan de gemeenten die daaraan behoefte hebben. Van Vugt. die al sinds 1982 zitting heeft in het dis tri etsbestuur West II. volgt Liesbeth Snoeck op. Door haar benoeming als burgemeester van Eemnes kan de oud-wethouder van Maassluis deze funktie niet meer met haar dagelijks beslommeringen combine ren. Van 'Vugt was al eerder hoofdbestuurslid, maar was op eigen verzoek teruggetreden na zijn aanstel ling in Schiedam, bijna driejaar geleden. Van Vugt wordt in juni officiec! geïnstalleerd. Ongeveer honderd ouderen uit Schiedam-Centrum en -Oost schoven zaterdagaan voor het kerstmaal van hun leven. Op kos ten van de gemeente Schiedam vulden zij in het stadskantoor hun magen met een keur aan feestelijke gerechten. Maar meer nog dan het dine: "lardeerden zij de inzet van ongeveer 25 vrij willigers van de bewonersverenigingen uit hun wijk en de zeven personeelsleden van de keukendienst. Die hadden, om het fes tijn mogelijk te maken, allemaal een vrije kerstdag opgeofferd. Veel ouderen staken hun ontroering niet onder stoelen of ban ken. De commentaren varieerden van; „Wie had ooit gedacht dat dit mogelijk was" tot „Nu ben ik met Kerst toch nog onder de men sen. Ik heb wel kinderen, maar die zie ik nooit." De organisatie, die dik tevreden was en die het diner „grandi oos" en „geweldig" vond, had op iets meerdeelnemers gere kend.,,Maar met oudere mensen weet je het nooit," constateer de regelneef Sjaak Lagendijk. „Sommigen zijn het gewoon glad vergeten. En anderen hebben op het laatste moment afgezegd. Omdat ze naar het ziekenhuis moesten, of werden opgenomen in de dagverpleging." Foto Dick Siuyter/Roei Oykstra Schiedam - Het Algemeen Handelsentrepot aan de Lange Nieuwstraat gaat dicht zodra de gemeente Schiedam een nieuwe bestemming heeft voor het pand. De voorkeur gaat uit naar woningbouw, maar andere opties worden niet uitgesloten. „We zijn in voor alle suggesties," aldus Raymond Vredebregt, secretaris van het entrepot. Het plan van professor Piet Sanders om er een kunstcentrum te vestigen, is voorgoed van de baan. Voor dit miljoe nenproject zijn geen geldschieters te vinden. Het handelsentrepot is dc kleinste gemeentelijke dienst in Schiedam. Beheerder J. Bartels is de enige werknemer. Hij heeft alleen gezelschap van een kat en van een douane-beambte, die toezicht houdt op het in- en uitklaren van de opgeslagen goederen. Veel bedrijvigheid vindt er niet plaats. De omzet van het entrepot schommelt tussen de 1 cn 2 ton per jaar. Vorig jaar werd een winst geboekt van 17.000 gulden. Binnen dc gemeente wordt het entre pot beschouwd als een verouderde instelling. Feite lijk houdt de gemeente de dienstverlening alleen in stand om het circa één eeuw oude pand niet te laten verpauperen. „Leegstand zou funest zijn," meent Vredebregt. „Dan gaal het gebouw hard achteruit." Bij het handelsentrepot kunnen bedrijven hun voor raden belastingvrij opslaan. In het verleden was dit voor veel Schiedamse distillateurs aantrekkelijk. Een aantal Schiedamse drankproducenten maakt - op beperkte schaal - nog steeds gebruik van deze mogelijkheid, hoewel de meeste inmiddels ook over een eigen 'belastingrvije' ruimte beschikken. Ande re klanten van het entrepot zijn shipchandlers en handelaren die er hun koopwaar tijdelijk opslaan omdat de taneven betrekkelijk laag zijn. Uit het jaarverslag van 1991 blijkt dat het entrepot verschillende keren goederen heeft moeten verko pen omdat de eigenaren de huur niet konden vol doen. Om die reden werden bijvoorbeeld 1.000 tuin stoelen en een partij gedistilleerd van de hand ge daan. Een voorraad gedistilleerd uit Oost-Duitsland bleek onverkoopbaar. Vlaardingen - De bewegwijzering op dc rijkswegen richting indus triegebieden in Gaardingen moet beter, vindt het college van B en W. In een brief aan Rijkswater staat wordt gevraagd de aandui ding Gaardingen-Oost aan te ge ven op de borden van de A20. Nu staat die aanduiding alleen op de A4, kort voor de ingang van de Be- neluxtunnel. Verder wordt gevraagd om een aanduiding op dc A2Ö-borden waarmee vrachtverkeer wordt ge wezen op de mogelijkheid indus triegebieden te bereiken via de afrit Vlaardingen-West. De ver zoeken zijn gedaan in verband met de voltooiing over enkele ja ren van de zuidelijke randweg die het voor het vrachtverkeer moge lijk maakt het ccntrumverkeer te ontwijken. Vlaardingen/Schiedam - Een 19- jarige Gaardinger heeft vannacht rond kwart over één geprobeerd de kerstboom voor het stadhuis op de Markt jn Gaardingen om te hakken. Toen de politic eraan kwam probeerde hij ervandoor te gaan. wat niet lukte. Bij zijn aanhouding had de bomendief de bijl die hij bij het kappen gebruikt had. onder zijn jas verstopt. Hij heeft bekend de boom te hebben willen stelen. De kerstboom is slechts licht bescha digd. De man krijgt een boete. Wel gelukt In Schiedam lukte de diefstal van een kerstboom wel. Daar werd een boom met versiering en al door onbekendeln) weggehaald uit de hal van een flat aan de Zwa- Iuwlaan. Bewoners hadden de boom daar neergezet cm hun kerstfeest op te fleuren. Deze diefstal vond overigens al eind vorige week plaats. De jaarwisseling nadert ert daarmee het gebruikelijke te rugblikken op wat Is gepas seerd. De Intrede van 1993 be tekent ook het verdere aftellen van de laatste jaren van de twintigste eeuw, die met twee wereldoorlogen en de komst van bijvoorbeeld telefoon, au to's, vliegtuigen, radio en tv- satellieten het dagelijks leven ingrijpend heeft veranderd. Hoe gingen de bewoners van Maassluis, Schiedam en Vlaar dingen eigenlijk deze eeuw in? Ben van Haren blikt terug In een korte serie. Guchtehngen verlaten hun ge boortegrond op zoek naar een menswaardiger bestaan. Ze zwermen uit naar onbekende ge bieden. waarover ze hebben ge hoord dat er meer kansen zijn dan in hun eigen streek. In deze tijd, met zijn door vliegtuigen en satel- licttelevisie klein geworden we reld. leidt dat tot vluchten over duizenden kilometers. De vondst van een bevroren Gha- nees in het vrachtruim van een vliegtuig op Schiphol en van hon gerige verstekelingen op een schip in de Rotterdamse haven to nen aan hoever mensen in nood kunnen gaan. Kort vx>r de vorige eeuwwisseling hield het armoe- de-verschijnsel de mensen al be zig. De verre streken lagen toen dichterbij. In de katholieke Nieuwe Schiedamsche Courant staat be gin 1892 een advertentie, waarin de lezers worden opgeroepen op vrijdag 8 januari naar Musis Sa crum aan de Lange Haven te ko men voor het bijwonen van de op richtingsvergadering voor een Behalve met een stoomtram had Schiedam ook al vroeg een treinverbinding met Rotterdam. Aan de druk gebruikte lijn Rot terdam-Den Haag verrees in 1888 het tweede, een in ijzeren constructie uitgevoerd groot stationscomplex naasthet al veer tigjaar eerder in gebruik genomen houten stationnetje. Bij de bouw van dit nieuwe station werd al rekening gehouden met plannen voor een spoorverbinding naar Vlaardingen en Maas sluis, die overigens pas in 1891 tot stand kwam. Repro Roei Dijkstra 'Verceniging tegen bedelarij'. De belangstelling is groot en de me ningen zijn verdeeld. Voorzitter van de vergadering is de steenrijke S. A. Maas, die aan dc Tuiniaan een luxe herenhuis bewoont. Hij betoogt in zijn ope ningswoord, dat tegenwoordig da gelijks beroepsbedelaars 'bij me nigte' per spoor of tram naar Schiedam komen. Dal is een ge volg van wat hij het 'vruchtbare werk' noemt van Armenzorg in Rotterdam. Het doel van de op te richten vereniging is, aldus Maas. het die Rotterdamse bedelaars zo moeilijk te maken dat hun op brengst van een bezoek aan Schiedam te klein is om dc kos ten voor het heen en weer reizen tc betalen. Niet minder aan armen geven maar het weren van brutale, luie, bedelende vreemdelingen is de bedoeling. Zij beuren dagelijks meer dan een werkman, houdt voorzitter Maas zi'n welgestelde gehoor voor. De nieuwe vereni ging gaat onderzoeken welke be delaar-stadgenoot wel en welke geen steun verdient. M. Hom vindt dat in de vereni ging dc armenzorg voorop moet staan en niet het weren van bede larij, „Liever aan vijftig blijven geven dan dat er één is. die niet krijgt wat hij nodig heeft. Een an der toekomstig lid, Zoetmulder, vraagt of hij als lid van de vereni ging mag blijven doorgaan met aalmoezen geven aan wie al jaren wekelijks iets bij hem komen ha len. Het antwoord is duidelijk: „Neen." De verklaring wijst op gesignaleerde 'steunfraude'. Er is grondig onderzoek nodig want gebleken is. dat men nog iedere week een stuiver kwam halen voor mensen die al vier jaar dood waren. M. C. M. de Groot voegt er aan toe, dat het erom te doen is. dat de steun gaat naar wie het echt nodig hebben. Slavenburg, president van de nog jonge en gezagsgetrouwe arbei dersorganisatie Algemene Werk lieden Verceniging Schiedam, ziet een betere oplossing. „Als de welgestelden onze vereniging meer zouden steunen, hoeven oud-werklieden niet bedelend rond te gaan maar kunnen ze pen sioen van de werkliedenvereni ging krijgen." redeneert hij. Beide plaatselijke kranten schrij ven dc volgende dag over de bij eenkomst in Musis Sacrum. Dc Nieuwe Schiedamsche Courant geeft een uitgebreid verslag met veel citaten. De (algemene) Schiedamsche Courant houdt het kort en signaleert dat de oprich ters van de vereniging het niet eens konden worden over het doel' het weren van bedelaars nf het geven van armenzorg. In beide kranten krijgt de ver slaggeving nog een vervolg. Een ingezonden briefin de Schiedam se Courant maakt duidelijk dat het doel is de bedelarij te weren. „Om het verderfelijk geven zon der voorafgaand onderzoek tc be strijden zal dc vereniging inlich tingen geven aan hen. die zelf niet kunnen onderzoeken." De redactie van de NSC komt met een eigen stellingname. Een arme heeft niet alleen het recht, neen zelfs de plicht om te bedelen als hij niet op andere wijze in zijn on derhoud kan voorzien of voorzien wordt. Zowel een werkman, die werk zoekt cn het niet vindt, als een kind dat van zijn ouders of hun plaatsbekleders niet het brood krijgt wat ze vraagt. De be delarij is niet uit te bannen, meent de NSC. „Zoo min als de oorlog zal zij ooit uit het leven der volken verdwij nen: men noeme haar een maat schappelijk euvel, een kwaad, het zij zoo, maar men erkenne. dat zij noodzakelijk is. Zoolang er ar men op de wereld zijn. zal de be delarij blijven; want te vragen hetgeen zij noodig hebben, is een plicht, hun door God opgelegd en een recht dat niemand hun mag ontnemen." Een reactie blijft niet uit. In een volgende ingezonden brief lezen wc un 1892 dus), dat het doel van dc 'Verceniging tegen bedelari" niet is behoel'tigcn te kort te doen maar „om te voorkomen dat geld bij verkeerden terecht komt". Vlaardingen - Bij de Gaarciingse politie heeft zich vrijdag vrijwillig een inbreker gemeld. Dc man werd 's middags door een bewa ker betrapt bij een inbraak in het Cincinnati gebouw aan de Sehiedamsodijk. Hij wist vluchten, maar kroeg later klaar blijkelijk berouw. In het centrum van Gaardingen hield de politie de dag voor kerst twee Rotterdammers van 34 en 39 jaar aan. Zij werden verdacht van winkeldiefstal. Bij hun arrestatie kwamen twintig pakken koffie en drie bakjes verpakt vlees tevoor schijn. Dc spullen waren gestolen uit een supermarkt aan het Lies veld. 's Avonds werd door bezoe kers van een café aan dc Geer- steeg een 25-jarige man aange houden. Zij hadden gezien dat hij bij een van de gasten de portcmo- nee had gerold. Hij werd overge dragen aan de politie. Vlaardingen - DeGaardingse po- Iitie heeft dit weekeinde een jon gen opgepakt omdat die 'joden, joden' naar de politic had geroe pen. Twee vrienden van hem wor- - den later opgepakt omdat ze een telefooncel vernielden. Dc arrestaties volgder. op de aan houding van een 21-jarige Gaar dinger die op de kruising Markgraaflaan/Vonde 1st raat dronken tegen een lichtmast was gereden en er vervolgens vandoor was gegaan. De man raakte zijn rijbewijs kwijt. Bij de aanhouding van de automobilist werd de poli tie al lastig gevallen door de drie jongeren. Vlaardingen - Twee kinderen zijn zaterdagmorgen vast komen le zitten in een lift in een flat aan de Zwaluwenlaan te Gaardingen. De brandweer heeft ze bevrijd. Vlaardingen - Een 13-jarige jon gen is zaterdagmiddag op het Liesveld in Gaardingen door een dronken man geschopt en gesla gen. Hij liep daarbij onder meer schaafwonden aan benen en ge laat op. Dc dronken man ging er vervolgens vandoor. Schiedam - De bewoners van een woning aan het Sibeliusplein tc Schiedam hebben hun hond tij dens de kerstdagen alleen achter gelaten in de keuken. Daar vond de politie het dier. dat door aan houdend geblaf de buren had wakker gehouden. Gezien de hoe veelheid uitwerpselen vermoedt de politie dat de hond zo enige da gen heeft doorgebracht. Het beest is overgebracht naar de Harga hoeve. Schiedam - Oplettende buren hebben op eerste kerstdag aan de Prins Bcrnhardlaan te Schiedam een 27-jarige inbreker uit Rotter dam in de kraag gegrepen. De man had er met een videorecor- der en een stereotoren vandoor willen gaan. Ingebroken is er verder nog in een schuur aan het Arnoldipad. een kcldcrbox aan het Dirk Seha- fcrplein. een woning aan de Swammerdamsingel en in bedrij ven aan de Bokelweg en de Sin gel. Schiedam - Een aquarium met een inhoud van vierhonderd liter heeft voor behoorlijke waterscha de gezorgd in drie woningen aan de Slachthuislaan. De bak ging onverwachts lekken en maakte eerst de woning waarin hij stond nat. vervolgens de woning daar onder en ook nogeens de woning daar onder. Maassluis - Een auto die stond geparkeerd aan De Goot in Maas sluis is gisteravond rond acht uur brand gesticht. Een zijruit was ka potgeslagen waarna iets bran dends naar binnen was geworpen Hierdoor werd een stoel vernield ««4- en ontstond er verder veel roel5chadc.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1