Waterweg 13 Vorst richt slachting aan onder karpers Voltallig bestuur Accu stapt op Slachtoffer explosie loopt weg uit ziekenhuis Proav wil ook grond van Landbouw kopen Wijkcentrum Blauwe Brug zit zonder beheerder Schaatsen in 't vet, hengelen maar., Ahoy' werkt samen met RAI in Amsterdam Eerste oogst aubergines ook Hollandse primeur -Rotterdam wil zekerheid over afvalslakken Vlaardingen vecht voor subsidie gehandicapten Raadsleden krijgen les Subsidie op oud papier St.-Jozefmavo bang voor VOS Leiding kapot, wateroverlast Brand aan Strijensestraat Café-inbraak Auto weg Vrouwen stelen Rotterdams Dagblad j Woensdag6januari' Regio Waterweg-- Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Rotterdam - Het Rotterdamse tentoonstellingscom plex Ahoy' gaat nauw samenwerken met de RAI in Amsterdam. Om te beginnen zullen de bedrijven ge zamenlijk beurzen gaan organiseren. Het is niet uit gesloten dat 'Amsterdamse' tentoonstellingen in de toekomst (ook) in Rotterdam worden gehouden en omgekeerd. Vooralsnog zullen beide organisaties zelfstandig blijven. Volgens woordvoerster M. Bonthuis van Ahoy' is de samenwerking tot stand gekomen omdat beide be drijven hebben ingezien „dat een concurrentiestrijd geen zin heeft" „We willen allemaal onze eigen beurzen, maar je moet versnippering natuurlijk te gengaan." Volgens een gezamenlijke verklaring van de RAI en Ahoy* is het de bedoeling 'de gespeciali seerde know-how van beide organisaties waar moge lijk te bundelen. „Doel is een kwalitatieve verbete ring van het produkt en een betere, marktgerichte spreiding van beurzen, tentoonstellingen en overige evenementen in Nederland. Ditmoetuiteindelijk re sulteren in een (nog) betere exploitatie van beide complexen." De RAI is in Nederland marktleider op het gebied van congressen, tentoonstellingen en beurzen. De organisatie voert ook het management over het Maastrichtse Expositie- en Congrescentrum (Mecc). De samenwerking met Ahoy1 heeft ook te maken met de ruimteproblemen waarmee de RAI in Am sterdam kampt, aldus woordvoerder J. Wildenberg van de RAI. Ahoy' heeft ambitieuze nieirwbouwplan- nen, die onder meer voorzien in sloop van het volle dige tentoonstellingscomplex en bouw van nieuwe hallen aan de andere kant van het sportpaleis. 't Is Gcht af gelopen. Zelfs dit kan van daag niet meer je hengeltje uitwerpen ^het ren ging dat nog net. Het lijkt erop alsof de on geduldige hengelaar bijna niet kan wach ten totdat hij weer ge makkelijk op zijn kof fertje in het gras aan de kant kan zitten. R>»o Ingildvan Beek/ Rotterdams Barendrecht Precies een dag lid van de veiling en dan al goe'd'Vóor eeii primeui: voor die verrassing zorgde tuinder Cock vanger Knaap uit Vierpolders gisteren bij veïB'n'gHbhahd Zeeland in Barendrecht. 1» W^kéfeerder dan gebruikelijk voerde hij de eerste 1 Nederlandse-aubergines aan. De eerste doos (5 kilt) jSfecht vanmorgen 387 gplden op. De inkoper van ex- l porteur-Kpm Jac. van Namen uit Barendrecht bood het recordbedrag van ƒ77,40 per kilo. Van der Knaap.heelt zijn primeur zien aankomen, - want hij hadnetbelehièèi in eigen hand: ,Jk heb een heel nieuw bedrijf gebouwd hier in Vierpolders en dat was wat eerder klaar. Toen heb ik ook de planten maar wat eerder gepoot, waardoor ik nu als eerste in Nederland kon oogsten. Het weer zat ook nog mee. Zelfs tijdens die vorstdagen van de afgelopen week hadden we veel licht, dus het groeide goed. Ik had al eerder kunnen oogsten, maar ik bert maandag pas of ficieel lid geworden van de veiling.'1 De tuinder verwacht dat hij deeoncurrentie nog wel even voor zal blijven. „De andere tuinders in Neder land kunnen denk ik pas over een week of drie voor het eerst aubergines oogsten" Van der Knaap voerde 84 dozen aubergines aan, bij elkaar 420 kilogram. Een flinke berg, maar nog niets vergeleken bij de hoeveelheid die hij de rest van bet jaar in Barendrecht hoopt te brengen; ruim een mil joen kilo. De tuinder teelt de paarse vruchten in een 26.000 vierkante meter groot kassencomplex aan de Prinsenweg in Vierpolders. Tot vorig jaar was Van der Knaap gevestigd in Hoek van Holland, maar omdat hij in het Westland geen uitbreidingsmoge lijkheden meer had, verhuisde hij naar het aanvoer- gebied van veiling Holland Zeeland in Barendrecht. Van der Knaap teelt uitsluitend aubergines. Met zijn miljoen kilogrammen per jaar is hij een van de groot- -ste telers van Nederland. In totaal wordt in het hele land zo'n 27 miljoen kilo van de groente geteeld, goed voor een jaarlijkse omzet van ruim 70 miljoen gulden. Meer dan 90 proeent van de vruchten wordt geëxporteerd, voornamelijk naar Duitsland, Frank rijk en Engeland. Voor de veiling Holland Zeeland worden kasprodukten zoals aubergines, komkom mers en tomaten steeds belangrijker. De glasgroente is nu al goed voor ongeveer de helft van de totale om zet van de veiling. L Rotterdam - De gemeente Rotterdam wil de moge- lijkheid behouden om het kunstduin ten noorden van de Maasvlakte Oil Terminal (MOT) uit te breiden in zuidelijke richting. De basis voor het kunstduin zal bestaan uit afvalverbrandingsslakken van de AVRendeRoteb- Toch vocht de gemeente gisteren om formeel juridi sche redenen in een procedure bij de Raad van State in Den Haag de vergunning aan, die de provincie af gaf voor het storten van de afvalslakken. In de ver gunning staat dat de afvalslakken in principe de ba sis mogen vormen voor het kunstduin. Wanneer het echter daadwerkelijk tot storten komt, moet de DCMR Milieudienst Rijnmond de slakken nog eens kunnen bekijken. Theoretisch is het mogelijk dat de gemeente dan als nog te horen krijgt dat de slakken niet gestort mo gen worden. Dat vindt de gemeente in strijd met het algemeen geldend rechtszekerheidsbeginsel. Op dit moment liggen er bij de Roteb en AVR al zo veel slakken dat het geplande st.uk kunstduin in eén keer aangelegd zou kunnen worden. De gemeente wil vooralsnog slechts een derde aanleggen omdat de slakken mogelijk nog elders, bijvoorbeeld bij de aanleg van wegen, gebruikt kunnen worden- Als ie mand de slakken wenst te kopen, wil de gemeente niet met lege handen staan. De Raad van State hoopt over enkele werfen uit spraak te doen in de2e affaire. VI aardingen - Tientallen grote en kleinere karpers hebben in de singels rond kinderboerderij Ho- lywood in Vlaardingen het loodje gelegd tijdens de inmiddels voor bije vorstperiode. De vissen zyn bezweken aan de kou. In vorstpe rioden trachten karpers de diepe re en warmere waterlagen op te zoeken, maar die waren in de on diepe sloten in Holy-Noord niet meer te vinden. „Verleden jaar hebben we een vergelijkbaar probleem aan de hand gehad aan het Muskus- kruid," zegt woordvoerder Van Weert van Gemeentewerken in Vlaardingen. „Uit de praktijk blijkt dat met name karpers in vorstperiodes het loodje leggen in ondiepe sloten. Aan het Muskus- kruid is de sloot inmiddels uitge- De sloten rond Holy. wood staan op de nominatie om te worden uitgegraven, maar zover is het nog niet." Gemeentewerken heeft inmid dels een flinke lijst aangelegd van sloten, die rijp zijn om te worden uitgebaggerd. De wachtlijst is lang omdat de gemeente pas mag baggeren als aan allerlei milieu voorwaarden is voldaan. „De kwa liteit van de baggerspecie moet eerst worden onderzocht voordat er mag worden gegraven. Vaak is er sprake van flinke verontreini gingen. Op sommige plekken is er bij voorbeeld sprake van een overstort van de riolering." Niet bekend is of de vissterfte in de andere 'risicosloten' ook groot is. De omvang van de schade wordt meestal pas duidelijk als het ijs verdwenen is. De meeste dode vissen liggen doorgaans on der het ijs. In de sloten rond Holy- wood zijn de dode karpers aange troffen bij een groot eendewak. „Wellicht zyn de karpers op dat wak afgekomen," zegt Van Weert „In dat geval is dat hen waar schijnlijk fataal geworden, want juist in de wakken is het water het koudst." Schiedam - Het bestuur van Ac cu, de stichting die op I april vo rig jaar het beheer van wijkcen trum De Blauwe Brug overnam van de gemeente Schiedam, is in zijn geheel afgetreden. Het be stuur weigert een verklaring voor deze hoogst ongebruikelijke stap. „Het gaat om een gevoelige zaak waarop wij geen commentaar ge ven," aldus Bert van Kan, vice- voorzitter van de stichting Accu. Volgens derden zou er een intern conflict bestaan tussen het be stuur en Marianne Heineman, de coördinatrice van het personeel. Het bestuur zou uitgaan van een ambitieuzer beleidsplan dan het personeel kan uitvoeren. Marian ne Heineman was niet voor com mentaarbereikbaar. Het bestuur heeft de gemeente, die sinds vorig jaar alleen nog als subsidiegever optreedt en geen partij is in het conflict, op 18 de cember per brief op de hoogte ge steld van zijn besluit. Voor de af deling Maatschappelijke Aange legenheden was de mededeling een totale verrassing. Afdelings chef Ben Hakkenbroek zegt vol ledig in het duister te tasten over de motieven van het bestuur. „De brief bevatte nauwelijks een mo tivatie," aldus Hakkenbroek. Door het aftreden van het voltalli ge bestuur is een onduidelijke si tuatie ontstaan. Ondoorzichtig is wie nu de verantwoordelijkheid heeft voor de vijf personeelsleden (een beheerder en beroepskrach ten voor het sociaal-cultureel werk in Sehiedam-Noord) en de banenpoolers die voor de stich ting werken. Wettelijk is niemand aanspreekbaar voor het beheer van het gebouw en het beleid. Ook onduidelijk is of de fusie tus sen Accu en de Stichting Samen levingsopbouw Schiedsm-Noord (SSSN) nog van de grond kan ko men en of de geplande verbou wing van De Blauwe Brug (voor ruim een half miljoen gulden) nog doorgaat. „Juridisch gezien kan het bestuur de zaak niet zomaar in de steek la ten," meent Hakkenbroek. „Je kunt niet en bloc opstappen en zeggen; gemeente, bekijk het maar. Er zal een nieuw bestuur moeten komen en de boedei moet worden overgedragen." Als het bestuur daar niet aan mee wil werken, zal volgens Hakken broek de rechter een bewindvoer der moeten aanstellen. De statu ten van de stichting voorzien niet in een oplossing voor de nu onts tane situatie. Het opstappen van het Accu-be stuur betekent een gevoelige klap voor de gemeente Schiedam. Die heeft, om een einde te maken aan de vele interne moeilijkheden in De Blauwe Brug, de afgelopen ja ren enkele honderdduizenden guldens geïnvesteerd in een nieu we beheersvorm. Het Leidse bu reau Research voor Beleid heeft twee zeer kostbare onderzoeken gehouden en vervolgens de vorming van de stichting Accu begeleid. Om verzekerd te zijn van een goede start werd een 'zware' voorzitter ingehuurd in de persoon van Gérard Smits, de voormalige directeur van de Ge meentelijke Sociale Dienst in Schiedam. Door Carel van der Velden Vlaardingen - Rookte Bert van der Weijdeeen shaggie toen hij op nieuwjaarsdag de kelderruimte aan de Robert Schumannring binnenstapte? En hing er op dat moment een doordringende lucht? Het slachtoffer van de enorme explosie kan het zich niet meer herinneren. Toen de klap viel, flitste alleen door zijn hoofd dat hy dood zou gaan. Hy vloog door een tussenmuur en met deu- Den Haag/Vlaardingen - De ge meente Vlaardingen heeft giste ren tijdens een hoorzitting bij de Raad van State in Den Haag ge protesteerd tegen een subsidie weigering van het ministerie van Vrom. Het gaat om in totaal ne genduizend gulden verhuiskos tenvergoeding voor drie gehandi capten. Het ministerie weigert dit bedrag op tafel te leggen, omdat de ge meente niet de juiste aanvraag procedure zou hebben gevolgd. Volgens het ministerie besliste de gemeente pas over de subsi dietoekenning nadat de gehandi capten verhuisd waren. Te laat, aldus het ministerie. Volgens de gemeente was tijdig in een vergadering beslist dat de subsidie zou worden toegekend en werden de gehandicapten daar nog voor de verhuizing telefo nisch van op de hoogte gesteld. Het ministerie vindt dit allemaal te vaag. Voor haar telt als bewijs stuk dat de subsidie tijdig werd toegekend alleen een schriftelij ke kennisgeving. Het rechtscolle ge zal over enkele weken uitma ken of een schriftelijke kennisge ving inderdaad vereist is of dat ook de mondelinge beslissing rechtskracht heeft. Een principië le uitspraak van het rechtscollege is van groot belang, omdat de ge meente Vlaardingen bij de Raad van State nog vijf vergelijkbare subsidiezaken heeft lopen. ren en al naar buiten, waar hij tus sen de rokende puinhopen bij zijn positieven kwam. „Ik ging naar de kelder om mijn fiets te halen," zegt Bert, bij wie het roodverbrande gezicht en de dik ingezwachtelde handen aan het ongeluk herinneren. „Ik wil de even naar een telefooncel om een kennis in Maassluis nieuw jaar te wensen." Omstanders raadden dc gewonde Van der Weijde na de klap aan, te wachten op de komst van de brandweer. „Maar ik ga natuur lijk niet op mijn dood staan wach ten. Daarom ben ik hard gaan rennen naar het Holy-Zieken- huis. Onderweg kwam ik een poli tiewagen tegen. Met gebaren- vroeg ik heb of ze mij weg wilden brengen. Toen zijn de agenten weggereden," Volgens de politie zit de zaak an ders in elkaar. „De agent heeft het slachtoffer juist gevraagd om hem weg te brengen. Daar ging hij echter niet op in. Toen zijn we naar het Hoïy-Ziekenhuis gere den om te kijken of hij daar veilig aan kwam." Volgens de politie maakte Van der Weijde een verwarde indruk Volgens hemzelf was hij echter wel degelijk bij zyn positieven. „In het ziekenhuis liep ik de EH- BO-afdeling in. Het meisje aan de balie vroeg wat ik kwam doen. Een tweede zei dat ik onder de douche moest. Uiteindelijk zijn mijn kleren doorgeknipt, waarna ik onder de douche kon," In het ziekenhuis werd het slacht offer door twee rechercheurs on dervraagd. „Nog voordat ik onder de douche ging, vertelde een agent dat ik was gearresteerd," zegt hij. Van der Weijde was als enige in de kelder aanwezig. Dat de politie in hem een potentiële dader zag, is daarom wellicht niet zo vreemd. De politiewoordvoerder ontkent echter dat Van der Weijde van het delict werd verdacht, laat staan dat een agent hem reeds voor be handeling wilde arresteren „Omdat hij de belangrijkste ge tuige is, wilden we hem natuur lijk snel horen. Er hadden natuur lijk andere mensen onder het Bert van der Weijde: 'Ik dacht dat ik dood zou gaan.' Foto aien den Ouden/Roei Dijkstra puin kunnen liggen. Van hem wil den we zo snel mogelijk weten wat hij heeft gezien* Over de behandeling in het Holy- Ziekenhuis is Van der Weijde niet erg te spreken. Volgens 2ijn zeg gen weiden hem in eerste instan tie medicijnen onthouden. Verder zou men hebben nagelaten zijn verschroeide haren weg te knip pen. Overdag liep hij heen en weer over de afdeling en pakte zelf wat te drinken. Toen hij dit 's nachts wilde doen, kreeg hij van de zuster te horen dat dat niet mocht en dat dat overdag ook niet mogelijk was. „Zondagochtend om zes uur ben ik daarom het zie kenhuis uitgelopen." Directeur Rutgers van het Holy- Ziekenhuis betreurt dat de pati ent ontevreden over zijn bchan deling is. „Maar als hij klachten heefl, dan moeten die bij ons wor den ingediend. Op basis van een schriftelijke klacht zou ik de zaak kunnen onderzoeken. Nu kan ik er met zoveel mee. Het gebeurt wel vaker dat mensen tegen on2e medische adviezen in het zieken huis uitlopen." Het genezingsproces van Van der Weijde gaat waarschijnlijk zes weken duren. Bij de klap heeft hij tweede- en derdegraads brand wonden opgelopen. Naar de oor zaak van de klap tast de politie nog steeds in het duister. Naast puinbrokken onderzoekt het ge rechtelijk laboratorium onder meer de kledingstukken van slachtoffer Bert van der Weijde. Van der Weijde is inmiddels aan de Dr. Schumannring terugge keerd. Kij huurt daar een kamer by een man. die nu af en toe een maaltijd voor hem verzuigl. „Zelf kan ik voorlopig mets meer. Ik hoop dat ik een beroep kan doen op een of andere maaltijdser vice." Vlaardingen - De Vlaardingse gemeenteraadsleden krijgen van de VW de komende maanden een aantal geschie denislessen over Vlaardingen voorgeschoteld. 'Ken uw stad' heet de cursus die wordt uit gesmeerd over vier lezingen van elk een halfuur. De lezin gen worden gehouden tijdens de raadsvergaderingen. De eerste lezing wordt vanavond fegeven en behandelt de laardingse cultuur tot de middeleeuwen Later komen de middeleeuwen, het visserij- verleden en de ontwikkelin gen tijdens de 20-ste eeuw aan bod. Door Ben van Haren Vlaardingen - Het Proav aast op alle vijftien hectare grond, die naast de het 'volksbos' ligt. Het onderhandelt niet alleen over het weiland van de gebroeders Moer man maar ook over stroken grond, die een agrarische bestem ming hebben en eigendom zijn van het ministerie van Land bouw. „Het voorlopige koopcontract is al opgemaakt," zegt de oudste van de twee broers Moerman. „Wij blijven aan de Maassluisse- dijk wonen en houden anderhal ve hectare grond voorde kalveren en nog wat dieren, maar de rest van ons weiland gaat naar die Proav." De gemeente Vlaardingen vist achter het net. De grond gelegen tussen het 'volksbos' en het in dustrieterrein Vergulde Hand gaat aan haar neus voorbij. Het bod van het Provinciaal Afvalver- wijderingsbedrijf Zuid-Holland NV (Proav) was aantrekkelijker voor de familie Moerman. „We hebben een aantal rijksdaal ders meer per vierkante meter ge kregen, maar bovendien konden we een stukje eigen grond hou den," zegt de 69-jarige A. Moer man, die zelf enkele jaren gele den met boeren is gestopt toen hij slecht ter been werd. „De ge meente wilde alle grond hebben. Wij voelen daar niks voor want we willen hier wel graag blijven wo nen." Ton Jacobs, werkzaam by het Proav als projectleider voor de vuilstort in de Lickebaert, zegt dat de zaak nog niet helemaal be klonken is. „Wij voeren op dit mo ment overleg met twee partijen. Behalve de door u genoemde par ticulier heeft ook het ministerie van Landbouw grond in dit ge bied. Met twee a drie weken ho pen we alles rond te hebben en ei genaar te zijn van het gehele ge bied naast het terrein waar nu bomen zijn geplant en waar wij onze stort gepland hebben." Die grondaankoop is, zo verze kert Jacobs, niet bedoeld om ex tra ruimte te hebben voor latere uitbreiding van de eventuele stort. „Oh neen, het is beslist niet de opzet om een reservestuk in handen te hebben, We willen er een garage, kantoor en weegbrug bouwen en een buffer aanleggen met bomen om de vuilstort af te schermen." Het provinciale bedrijf hoeft vol gens Jacobs als zelfstandige NV dergelijke grote grondtransacties niet te verantwoorden tegenover openbare bestuursorganen. De gebroeders A. en S. Moerman hebben jarenlang het boerenbe drijf van hun vader voortgezet. De jongste, de 67-jarige Simon, woont nog op de oude boerderij 'Vergulde Hand'. Het oedrijf was volgens de Moermannen geen vetpot. „Veel plezier heeft onze familie er nooit aan beleefd. Eerst een hoop ellende, met magere koeien als gevolg van de fluor van de ENCK in ons weiland. Later kwam de di oxine-affaire. Toen ik een paar jaar geleden last van mijn been kreeg, is de zoon van mijn broer in het bedrijf gekomen. Hij had er best zin m, maar zag hier toch niet voldoende toekomst. Hij is in Frankrijk en Denemarken gaan kijken of hij daar een nieuw be drijf kon beginnen en boert sinds kort in Denemarken. In het voor jaar zijn we gestopt met melken." Gesprekken met de gemeente over de aankoop van hun grond, die Vlaardingen wil hebben als uitbreidingsmogelijkheid voor het industriegebied Vergulde Hand, waren niet bevredigend volgens A. Moerman. „Onver wacht kwam onze vertrouwens man Van der Wel met een ander, veel beter aanbod." Bij de besprekingen over het ont werp voor het bestemmingsplan, dat de gemeente Vlaardingen op gezag van minister Alders voor bereidt, is eerder al een botsing geweest over de plannen van de Proav om een kantoor en garage te bouwen. Volgens een nog van voor de grenswijziging met Maas sluis daterend bestemmingsplan is de strook grond, die direct grenst aan de tot 'volksbos' ge worden vuilstortlokatie, aange wezen voor agrarisch gebruik. Die grond is daarom ook in eigen dom van het ministerie van Land bouw, met wie de Proav nu dus ook over verkoop onderhandelt. Vanavond beslist de gemeente raad van Vlaardingen in een spoedvergadering of men met de ontwikkeling van het bestem mingsplan door zal gaan. Aanlei ding tol dit extra beraad zijn uitla tingen van gedeputeerde Hans van der Vlist, dat hy naar aanlei ding van het massale volksverzet de stort in de Lickebaert wil her overwegen. Een uitnodiging om in deze speciale raadsvergadering te verschijnen, heeft Van der Vlist afgewezen. Hij praat op 12 januari met de wethouders van Vlaardin gen, Maassluis en Rotterdam over mogelij ke alternatieve stortplaat sen, waarbij aan de Noord-Oost- Abtspolder, de Maasvlakte en de Oranjepolder wordt gedacht. Vlaardingen - De subsidierege ling voor oud papier wordt met een jaar verlengd in Vlaardingen. De gemeente wil daar 150.000 gul den voor uittrekken. De regeling is in 1991 ingevoerd omdat verenigingen, scholen en andere instellingen dreigden te stoppen met het inzamelen. Het oud papier bracht onvoldoende op, omdat Vanuit Duitsland en de Verenigde Staten goedkopere partijen werden geleverd. Mede om het opgebouwde be wustzijn bij de bevolking, wat be treft het apart houden van papier, niet verloren te laten gaan werd de subsidieregeling ingevoerd. Vlaardingen subsidieert op het oud papier vijf cent per kilo. Daar bij kunnen nog enkele centen ko men als de verkopers kunnen aantonen dat ze hebben moeten bijbetalen om van het papier af te komen. Zo wordt er maximaal een dubbeltje per kilo door de ge meente neergelegd. Vorig jaar is er ongeveer 1800 ton ingezameld. In 1991 was dit 1500 ton. Vlaardingen - De stichting'SL-Jo- zefmavo Vlaardingen' is bang leerlingen te verliezen aan de Vlaardingse Openbare Scholen gemeenschap (VOS) als die van het onderkomen aan de Konin- ginnelaan de hoofdvestiging maakt. Nu is dat een zogeheten dislokatie. Bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland wordt bezwaar ge maakt tegen dit voornemen. „Het zou immers inhouden," zo wordt geschreven, „dat er vlakbij onze school, die-an de Willem de Zwij gerlaan ligt op een afstand van minder dan 1,5 km een nieuwe mogelijkheid gecreëerd wordt om een Mavo-opleiding te volgen. Dat hierdoor een verlegging van de leerlingenstrcom op gang zal komen ten nadele van onze school lijdt geen twijfel." Op het stadhuis wordt dat overi gens betwijfeld. Daar wordt erop gewezen dat de afsluitende exa mens aan de Claudius Civiluslaan blijven plaatsvinden. De VOS mocht ak leerlingen inschrijven van het individueel beroepson derwijs tot VWO. „En dat heeft nooit tot minder instroom bij de St.-Jozefmavo geleid," aldus een onderwijskundig ambtenaar. Schiedam - Op diverse plaatsen in Schiedam is gisteren water overlast ontstaan doordat leidin gen zijn gesprongen door de vrieskou. Aan de Burgemeester Gysenlaan kwam 's morgens vroeg zelfs de gehele hal en gang onder water te staan, zodat wo ningen op de benedenverdieping ook waterschade opliepen. De hoofdkraan moest worden afge sloten. 's Avonds gebeurde in een leeg staand parid aan de Singel het zelfde. Ook hier ontstond water schade. Vannacht is aan het Sta tionsplein in een badkamer ook een waterleiding kapot gegaan. Ook hier is de hoofdkraan afge sloten. Schiedam - In een wonmg aan de Strijensestraat te Schiedam is gistermorgen rond eif uur brand uitgebroken. De woning werd ge renoveerd. Mogelijk is de brand ontstaan in een cv-ketel op de zol der. Schiedam - In een café aan de Vlaardingerdijk te Schiedam is gisternacht ingebroken. Er wer den een stereotoren en geld uit twee speelautomaten gestolen. Schiedam/Maassluis - Vanuit de Coiijnstraat te Schiedam is een groene Opel (F8-70-YH) gestolen. Gisteren werd aangifte van de vermissing gedaan. In Maassluis verdween vanaf de Rembrandt- laan een Ford Scorpio (FJ-NR-28). Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft gistermiddag rond half vijf twee Vlaardingse vrouwen, 30 en 31 jaar oud, aangehouden in de Van Beethovensingel op verden king van diefstal uit een winkel In de auto van het duo werden spullen gevonden die waren ont vreemd uit twee andere winkels. De buit heeft een waarde van 190 gulden. 9

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2