Waterweg 13 'Uitstel bouw aan Parkweg kan niet' Nieuwe Buurt aangepakt Explosie Schumannring: mogelijk 5 ton schade Burgemeester inspecteert haar werkplek Maasland moet een bufferzone blijven Vertraging van werkzaamheden betekent verlies van subsidie Interesse voor panden van failliet Ter Meulen Stroom migranten levert politie maandje werk op YVC Bolnes houdt vast aan ontslagen Saneringen breken de gemeente Ouderkerk op Van Halen naar Ahoy' 'Pouwerbosje' in Lickebaert Maasland sleept auto's weg Onderzoek naar chemisch afval Geen verandering in zwembadbouw Stadhuisbodes te onopvallend Muziekschool nu echt open Vlaardingen tegen Akzo-plan Twee auto's gestolen Dekbedden gestolen Inbraken in restaurants Alarm verjaagt inbreker Diefstal in kerk: zes aangiften Rotterdams Dagblad Dinsdag 19 januari 1993 RW Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVlaardingen te! 010-2340055/fax 4349754 Rotterdam - Terwijl de kopers zich storten op de ar tikelen in de winkels, neemt ook de belangstelling toe voor overneming van de gebouwen waarin de (failliete) winkels van Ter Meulen zijn gevestigd. De Hema heeft belangstelling voor vestiging in het Ter Meulen-pand in Spijkenisse en verscheidene super marktketens zouden graag een winkel beginnen in de Dordtse vestiging (in en om de voormalige Waalse kerk aan de Voorstraat). De Hema, onderdeel van Koninklijke Bijenkorf Be heer, heeft nog geen vestiging in Spijkenisse, maar wil er graag op een goede plek aan de slag. Volgens fxnancieei-directeur L, L. Vuïjst van Ter Meulen zijn de gesprekken over mogelijke huur door KBB nog niet afgerond. Gaat de huurovereenkomst door, dan wil Ter Meulen met de Hema de mogelijkheden be spreken een deel van het personeel over te nemen en mogelijk ook zaken als kassa's en schappen. Voor de vestiging van Ter Meulen in Dordrecht heb ben volgens Vuijst enkele supermarktketens inte resse getoond. Ook voor de vestiging in het winkel centrum Oosterflank heeft zich een potentiële huur der gemeld. Op het warenhuis aan het Binnenweg plein in het centrum van Rotterdam is nog geen huurder afgekomen. Voor de faülissements-uitverkoop heeft Ter Meulen het gespecialiseerde bedrijf Hamarc ingeschakeld. Deze onderneming zal de directie begeleiden bij de uitverkoop van de vijf kleinere filialen. Het manage ment van Ter Meulen zelf zal zich concentreren op de uitverkoop van het warenhuis in Rotterdam-cen trum. Volgens Vuijst zijn de omzetten de afgelopen dagen sfcy high gestegen. „Het faillissement had voorkomen kunnen worden als wij eerder deze om zetten hadden gekend." Rotterdam - De Rotterdamse Vreemdelingendienst denkt zo'n vier weken nodig te hebben om de gigan tische hoeveelheid migranten, die zich gistermorgen bij de hoofdbureau aan het Doelwater meldde, te kunnen 'afhandelen'. Een kleine achttienhonderd vreemdelingen wist de weg naar de dienst te vinden en kreeg de kans op korte termijn een intake-ge sprek te regelen. Die worden vandaag en volgende week maandag gehouden. Dat gesprek moet resulte ren in een nieuwe afspraak, waarbij de aanvraag voor een verblijfsvergunning of de verlenging daarvan werkelijk wordt behandeld. Wat betreft de nieuw aangemelde cliënten denkt de politie daarmee bijna een maand bezig te zijn. De politie was gisteren verrast door de enorme toe stroom van migranten. Vorige week werd aangekon digd dat iedere buitenlander die op maandagoch tend voor een afspraak bij het hoofdbureau kwam, ook werkelijk zou worden geholpen. Op die manier wilde de politie de vele teleurstellingen, die het 'ou de' systeem met zich nabracht, voorkomen. Volgens hoofd R. A. P, Michels van de Vreemdelin gendienst is het ondoenlijk urgente gevallen - men sen die zonder (het verlengen van) de vergunning in pröblemen komen-éérst af ïehandelen. „Ze komen tenslotte voor een intake-gesprek en dan moet het tijdstip van een volgende afspraak worden bepaald. Je kunt dat vervolgens niet vervroegen of verlaten." Rotterdam - Het in Rotterdam gevestigde scheeps- reparatiebedrijf YVC Bolnes houdt vast aan de aan gekondigde zes gedwongen ontslagen. Dat bleek gis teren in een gesprek van de bonden met de directie over de reorganisatie-plannen van de werf. In totaal verliezen twintig van de honderdzeventig perso neelsleden hun baan. „Het is toch idioot dat er bij zo'n groot bedrijf zes mensen uitmoeten. Een geluk je is dat er drie waarschijnlijk nog wei elders kunnen worden ondergebracht," zegt districtsbestuurder R. van den Bergh van de Industriebond FNV. „De di rectie heeft kennelijk grote haast, want bij de LJssel- werf in Capelle aan den IJssel zijn ook problemen. Als het daar fout gaat, geldt dat ook voor de vestiging in Groot-Ammers waar het werk wordt voorbereid." Ouderkerk - De gemeente Ouderkerk kan de zoge heten 'artikel 12-status' krijgen. De Inspecteur Fi nanciën van het ministerie van Binnenlandse Zaken schrijft in zyn advies dat er voldoende omstandighe den 2ijn die onder curatele stelling van Ouderkerk rechtvaardigen. Om de gemeente nu al tegemoet te komen stelt hij het ministerie voor Ouderkerk een saneringsbijdrage van honderdvijftigduizend gul den te geven. Ouderkerk heeft geruime tijd geprobeerd in aan merking te komen voor steun met oog op de slechte financiële positie van de gemeente. Ouderkerk is vooral in problemen gekomen door de verplichte bij- dragen aan de sanering van de Gouderakse Zelling- wijk en de Hollandsche IJssel. In de meerjarenbe groting van Ouderkerk wordt voor 1996 een tekort van drie miljoen gulden geraamd. Rotterdam - Van Halen, de Amerikaanse hardrock- Van Halen: formatie met Nederlands bloed, komt na meer dan na meer tien jaar weer voor een concert naar Nederland. Op dan tien dinsdag 13 april staat het fameuze kwartet in Ahoy'. jaar terug. De voorverkoop van dit optreden begint aanstaande Archieffoto Rob zaterdag bij de bekende adressen. verhorst Schiedam - Het is voor de gemeente Schiedam van het grootste belang dat het bouwproject op de hoek van de Parkweg en de Mgr, Nolenslaan volgend jaar daadwerkelijk van start gaat. De gemeente wil op deze plaats, in het kader van de stadsvernieu wing in Nieuwland, een complex bouwen van 40 ouderenwonin gen, 24 eengezinswoningen en een welzijnsaccommodatie. Voor de totaal 56 te bouwen woningen (16 premiekoop en 40 so ciale huur) is reeds rijkssubsidie toegezegd. Loopt het bouw plan vertraging op, dan verspeelt de gemeente de subsidie. Ook psychologisch kan de ge- vernieuwing in Nieuwland. Het meente zich geen uitstel veroorlo- project vormt het begin van een ven. Het bouwplan Mgr. Nolen- gigantische operatie om de wijk slaan/Parkweg geldt als een op te knappen. De stadsvemieu- 'hoeksteenproject' van de stads- wing in dit deel van Schiedam zal circa tien jaar duren. De totale kosten worden geschal op 250 miljoen gulden. Het projectteam Nieuwland, dat het Parkweg-plan heeft opge steld. hoopt op een snelle besluit vorming door de politiek. Daarna kan alleen de geconstateerde bo demvervuiling nog een obstakel vormen. Een eerste onderzoek heeft uitgewezen dat er olie in de grond zit, van de brandstof waar mee de CV in de nog dit jaar te slo pen gebouwen van scholenge meenschap Brander sstad werd gestookt. Door lekkage is een nog onbekende hoeveelheid olie in de grond gekomen. Als er gesaneerd moet worden, kan dat vertraging opleveren. Volgens de plannen krijgen de eengezinswoningen, waarvan er 16 gebouwd worden in de sociale koop en acht met lichte premie of in de vrije sector (prijsklasse 180.000 tot 200.000 gulden), alle maal een tuin. De gestapelde ou derenwoningen worden voorzien van een lift. Over de bouwkosten wil de gemeente nog geen uit spraken doen. Het nieuwe welzijnsgebouw staat in de begroting voor 2,6 miljoen gulden. Als toekomstige gebrui kersgroep worden voornamelijk ouderen genoemd, voor wie dien stencentrum De Vier Molens te ver uit de buurt is. Burgemeester en wethouders laten uitzoeken of er ook een apotheek en een huis artsen- en tandartspraktijk in het wijkgebouw gevestigd kan wor den. Een tweede welzijnsgebouw in Nieuwland is gepland aan het Dr. Wibautplein. Dat is vooral be stemd voor kinderen en migran ten. Vlaardingen - Het volksbos in de Lickebaert blijft groeien. Zater dag zijn er nog eens 250 bomen de grond ingegaan. Schenker is Piet Pouwer, algemeen direkteur van de Rabobankölialen in Vlaardin gen en Schiedam, die zijn 25-jarig bedrijfsjubileum vierde met het planten van een eigen bosje. Op initiatief van de raad van be stuur kreeg Pouwer honderd bomen aangeboden door bezoe kers van de jubileumreeeptie. Toen de bankdirecteur, directie leden en de raad van bestuur za terdagmiddag de boompjes ei genhandig kwamen planten bleek het enthousiasme zo groot dat er nog eens 150 jonge bomen werden gekocht en geplant. Met het planten van de bomen op het terrein waar minister Alders en milieugedeputeerde Van der Vlist een stortplaats voor vervuild bouw- en sloopafval en verontrei nigde grond willen inrichten, schaart Pouwer zich achter het volksverzet tegen deze plannen. Zijn actie baarde het nodige op zien bij de leden van het Vlaar- dingse college die de receptie be zochten, omdat een aantal van hen er nog steeds van uitgaat dat de aanleg van het volksbos on rechtmatig is. Desondanks waren er collegeleden die de jubilerende directeur na enig aarzelen toch maar een boompje aanboden. Maasland - Op drie plaatsen in Maasland waar auto's hinderlijk of gevaarlijk staan geparkeerd, wordt met bordjes de nieuw inge stelde wegsleepregeling kenbaar gemaakt. De bordjes komen bij Vlietzicht, bij de inrit aan de Ou de Veiling naar het inmiddels ge sloten Bureau van Uitvoering en aan de Kwakelweg. De wegsleepregeling is uniform vastgesteld voor de zeven West- iandse gemeenten. Het tarief is voor alle gemeenten gelijk; 250 gulden all-in alsmede een be- waarloon van 17,50 gulden per twaalf uur of een gedeelte daar van. Bij deze bedragen komt dan nog de gebruikelijke parkeerbon van vijftig gulden. De in het West- land weg te slepen auto's worden naar Naaldwijk gebracht. Hoek van Holland - De dienst Ge meentewerken uit Rotterdam be gint deze week een onderzoek op de vroegere gemeentelijke stort plaats aan de Prins Hendrikweg in Hoek van Holland. Daar zijn in de jaren '60 tientallen vaten met chemisch afval gestort, onder meer door het bedrijf Synres, Ge vreesd wordt dat veel vaten in middels zijn doorgeroest en daar door zijn gaan lekken. In eerste instantie wordt onder zoek gedaan in het terrein rond de stortplaats. De tweede fase is een onderzoek op het terrein zelf. Daar worden in diverse richtin gen sleuven gegraven om de va ten te lokaliseren en zo mogelijk een inzicht te krijgen in de condi tie waarin ze verkeren. Over eventueel verwijderen van het chemisch afval, zal pas na het vooronderzoek een beslissing worden genomen. Jannie Sterken burg (rechts op de foto), die donderdag wordt geïnstalleerd als burgemeester van Maassluis, inspecteerde gisteren haar nieuwe werkplek. Zij kreeg een rondleiding door het stadhuis en werd voorgesteld aan het Maassluise ambtenarenkorps. De CDA-bestuurder is afkomstig uit Ridderkerk. Zij volgt Hans van Es op (ook CDA), die in oktober vorigjaar afscheid nam. Vandaag begon mevrouw Sterkenburg haar werk in de Eerste Stad aan de Waterweg. Zij zat voor de eerste maal de vergadering voor van bur gemeester en Wethouders. Foto Roel Dijkstra Hoek van Holland - Er komt geen verandering in de plannen voor de bouw van een zwembad in Hoek van Holland. De Hoekse deelgemeenteraad besloot gister avond tijdens een extra vergade ring om het plan uit te voeren dat in juni 1992 door de raad werd aanvaard. Wel zal de aanvulling van november vorig jaar van Vlaardingen - De bodes in het Vlaardingse stadhuis krijgen een ander pak. Zij verwisselen binnenkort de vertrouwde donkerblauwe uitmonstering voor een donkerrood kostuum. Aanleiding voor deze modieu ze aanpassing; de bodes zijn niet meer te onderscheiden van veel stadhuisbezoekers. Die dragen ook dikwijls een donker kostuum met een blau we blazer. Volgens een zegsman op het stadhuis gebeurt het wel vaker dat het bodekostuum wordt gewijzigd, Soms gaat het om' de snit en soms ook om de kleur. In tegenstelling tot veel andere gemeenten, hecht Vlaardingen niet aan een vaste huiskleur voor de werkkle ding. „Het is niet altijd blauw geweest; de vorige kleur zat te gen het zwart aan." Stadhuisbodes in Vlaardingen hebben eens per jaar recht op nieuwe kleding. Volgens de voorschriften krijgen zij dan twee overhemden, een kos tuum en een extra pantalon. Op het stadhuis werken vier bodes in vaste dienst. De overi ge 1,2 formatieplaats wordt be zet door part-timers. kracht blijven. Toen werd een be drag van 30.000,- extra beschik baar gesteld voor warmwater voorziening in de kleedkamers. Het 'Planteam', samengesteld uit vertegenwoordigers van de Werk groep tot behoud van een Zwem bad en de Vereniging Zwembad fonds had begin januari voorge steld om de breedte van het bad te vergroten naar 11 naar 12,5 meter. Volgens het planteam zou dat de gebruiksmogelijkheden van het bad vergroten. De fractievoorzitters van alle par tijen besloten hierop tot een ge combineerde vergadering van de commissies sport en bestuursza ken. Cees van der Pol zette uiteen dat wijziging van de plannen in dit stadium niet alleen zou leiden tot stijging van de kosten met on geveer een ton. maar dat het ook een vertraging in de oplevering van het bad tot gevolg zou heb ben. De voorbereidende werk zaamheden, zoals het slopen van het oude bad, waren al voltooid. Donderdagmiddag om vier uur zal de eerste paal voor het nieuwe bad worden geslagen. Het open- luchtbad moet half mei worden opgeleverd. Maasland - De status van Maas land en Schipluiden ais bufferzo ne tussen de verstedelijking van Rijnmond en het glas van het Westland, moet wettelijk worden vastgesteld. Momenteel is de functie van de groene long van beide gemeenten geregeld in de wet Midden-Delfland. Maar dat is, althans volgens een grote meer derheid van de gemeenteraad van Maasland, niet voldoende voor de verdere toekomst. De reconstruc tiewet voor Midden-Delfland loopt over ongeveer tien jaar af en ook daarna moet die status als bufferzone gehandhaafd blijven. Op amendement van de Maas- landse fractie van het CDA en on dersteund door Open Groepering en PvdA moet de functie van buf ferzone ook ingebracht worden in het vast te stellen structuurplan voor het Westland. Tijdens de gis teravond gehouden gecombineer de commissievergadering over dit structuurplan was dit één van de amendementen die er vanuit Maasland nog te verwachten zijn. De functie van Maasland (en ook Schipluiden) is even anders dan die van andere gemeenten in het Westland. In Maasland over heerst het kassengebied niet. Er zijn nog tal van veehoudersbe- drijven. Tot verrassing van de commis sieleden ging de discussie niet over de hoofdpunten van het plan, maar over de vier voor Maasland belangrijkste zaken als woningbouw, de glastuinbouw in de Oude Campspolder-Zuid, Mid den-Delfland en een bedrijventer rein. Tijdens een op woensdag 3 februari te houden extra commis sievergadering voor de ruimtelij ke ordening kan nader op het structuurplan zelf worden inge gaan Westland kan vanuit Maasland ook rekenen op bezwaar tegen het aanwijzen van glastuinbouw in de Oude Campspolder-Zuid. Het tussen Burgerweg, Westgaag, Herenlaan en Coldenhovelaan liggende gebied, moet haar huidi ge gecombineerde functie van veehouderijen en tuinderijen be houden. Schiedam - Op aandringen van de bewonersvereniging Schiedam-eentrum ondergaat de Nieuwe Buurt, het woongebied dat wordt ingeklemd door de Hoogstraat, Lange Kerkstraat en Broersvest, binnenkort een flinke opknapbeurt. In de wijk moet een aantal maatregelen worden geno men waardoor het woongenot wordt opgevijzeld. Om te beginnen moeten er extra straatnaambordjes en een platte grond van de buurt komen. Ook vindt de bewonerscommissie het hoog tijd worden dat het Gat van Bolmers een flinke schoonmaak beurt ondergaat. De struiken moeten worden verwijderd, de verlichting verbeterd en er moet een schutting worden geplaatst. Voorts ligt het in de bedoeling maatregelen te treffen om auto's uit de Zwaansteeg te weren en is het gewenst dat de verkeerssitu atie aan de Lange Achterweg en directe omgeving wordt verbe terd. In een eerder stadium werd al gepoogd de automobilisten het parkeren aan de Lange Achter weg onmogelijk te maken door het plaatsen van paaltjes, maar de bestuurders zetten hun vervoer middel tussen de opstakels of "arkeren dubbel. Iet de uitvoering van de ge noemde werkzaamheden is een bedrag van 50.000 gulden ge moeid. Vlaardingen - De explosie op nieuwjaarsdag in de kelderboxen aan de Robert Schumannring te Vlaardingen plaatst de eigenaar van het complex voor een onkos tenpost van mogelijk een half miljoen gulden. Dat zegt direc teur H. Visser van Patrimoniums Woningstichting. De totale scha de van de klap is onbekend. Over de schade aan hun bezittingen in de kelderboxen onderhandelen de bewoners individueel met hun verzekeringsmaatschappij. De klap op nieuvvjaarsdag, waar bij een 35-jarige Vlaardinger ge wond raakte, vernielde de com plete begane grond van het wo ningcomplex. Door de kracht van de explosie werden verschillende deuren en een tussenmuur weg geblazen. Ook de complete voor pui vloog er uit. Aanvankelijk leek het erop, dat ook de bovenge- legen woningen flinke schade hadden opgelopen. Bij nadere in spectie bleek dit mee te vallen. De schade voor verhuurder Patrimo nium is grotendeels beperkt ge bleven tot de kelderruimten. De precieze omvang van de schade moet nog duidelijk worden. Op dit moment is een firma bezig met het schoonspuiten van de ge blakerde muren en plafonds. Pas als dat karwei achter de rug is, kunnen schade-experts bekijken of de constructie van het gebouw beschadigd is. Mocht blijken dat de bewapening van het beton ge havend is, dan kan het schadebe drag flink oplopen. Voorlopig gaat men er bij Patrimonium van uit, dat de schade uiteindelijk tus sen drie en vijf ton zal uitkomen. Na de sehoonmaakoperatie be gint de herbouw van de kelder boxen en de voorpui. Deze werk zaamheden nemen als alles mee zit zes weken in beslag. In de tus sentijd hebben de bewoners hun spullen uit de keiderbox of wat er van resteert opgeslagen in enkele voor de deur gestalde containers. „De huurders kunnen daar ook hun andere spullen opslaan," zegt Visser. De Vlaardingse poli tie tast nog steeds in het duister naar dc oorzaak van de explosie. Het gerechtelijk laboratorium heeft het onderzoek nog niet kun nen afronden. In de loop van de week hoopt men meer duidelijk heid te kunnen verschaffen in het mysterie. Vlaardingen Burgemeester drs. L. W. Stam opent zaterdag offici eel het nieuwe onderkomen in Vlaardingen van de Streekmu- ziekschool Nieuwe Waterweg- Noord. Aan de Meidoornstraat hebben de 900 Vlaardingse leer lingen elf leslokalen tot hun be schikking gekregen, naast een aantal algemene (muziek)ruim- ten. De verbouwing kostte een half miljoen gulden. Voor het publiek is er zaterdag tussen elf en één uur gelegenheid het gebouw, de voormalige Mei- doornschool, te bezichtigen. In al le leslokalen kan worden geluis terd naar musicerende leerlingen en lesdemonstraties. In de grote re ruimten spelen een bigband, het seniorenorkest, een houtbla zers-ensemble en popgroepen, 's Avonds treedt, ook in verband met de opening van de school, in gebouw Triangel het musicalkoor op van de streekmuziekschool. Er worden selecties gezongen uit on der meer de musicals 'The Sound of Music', 'Annie' en 'Mary Poppms'. Aanvang 19.30 uur. De voorstel ling wordt 6 februari herhaald. Zie ook pagina 15 Vlaardingen - De uitbreidings plannen van Akzo Zout Basische- mie te Rotterdam roepen bezwa ren op bij de gemeente Vlaardin gen. Het college van B en W pro testeert officieel tegen de uitbrei ding van de chloorproductie aan de Welplaatweg en de aanvoer van het product. Akzo wil de chloorproductie op voeren van 250.000 naar 350.000 ton. Daarnaast wil het 90.000 ton blijven aanvoeren per jaar. Maar de provincie denkt dat een ver gunning voor 10.000 ton aanvoer genoeg is. Het hoopt zo de gevaar lijke transporten van chloor, on der meer door Rotterdam-Zuid, te kunnen verminderen. Bovendien vermindert daarmee de overslag, die ook grote risico's kent. Akzo wil overwegen van die 90.000 ton er hier 50.000 ton te produceren - waarmee de Rotter damse productie op 400.000 ton komt - als blijkt dat de behoefte structureel is. Dan zou de aanvoer wel weer automatisch op 90.000 ton moeten kunnen komen. Vlaardingen vindt dat 'overwe gen' te onzeker is. De gemeente voert aan dat er, zoals gebruike lijk is, gewoon een nieuwe ver gunning moet worden aange vraagd als de situatie zich wijzigt. Het vindt de aanvoer van 50.0000 ton ook het maximum, Vlaardingen - In Vlaardingen zijn twee personenauto's gestolen. Gisteren werd aangifte gedaan van verdwijning van een Opel Corsa (NZ-03-HH) van de Burge meester Verkadesingel en een Opel Kadett (ZV-76-TN) van de Robert Schumannring. Vlaardingen - Twee dekbedden zijn gestolen bij een inbraak in een winkel aan de Gedempte Biersloot. Gisteren werd de ver missing opgemerkt. Schiedam - In twee restaurants in Schiedam is gisternacht inge broken. Uit een Grieks restaurant aan de Rotterdamsedijk verdwe nen een CD-speler, een walkman en drank een uit een restaurant aan de Korte Dam geld. Schiedam - Een alarm heeft een inbreker verjaagt by een tuin- in het park Thurlede. Uit ;de bouwsel op het com- fsluizen werd wel wat ge le weten gereedschap, i.en poging tot inbraak is er ge weest bij een winkel aan de Rem- brandtlaan. Daar ging een tegel door de ruit, maar glasgerinkel waarschuwde omwonenden. Schiedam - Het aantal aangiften van diefstal uit de Magnalia Deï- kerk te Schiedam is opgelopen tot zes. Zondagmiddag werden daar tussen vijf en zes jassen en spul len uit jassen gestolen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2