Waterweg 11 Bouwen in Viaardingen mag weer 'De Vaart een geslaagd project' Bakkerij weer in het gareel Sportende oma de 'Winipie Jansen' van HVC Den Haag steunt realisering woningen in onder meer het centrum Kaarten met cocaïne vanuit Suriname Geld voor Het Prisma Dode bij auto-ongeluk Grote steun voor proef met 'Zuid-Holland TV Universiteit handelde 'uiterst onzorgvuldig' Compromis Rover over spitsbus geaccepteerd Van de Scheur tot het laatst in gemeenteraad Dertig km in Vogelbuurt kan Vaten illegaal gedumpt Alfa Romeo gestolen Bejaarden overvallen Hond op straat vergiftigd Bomen vernield in Beatrixpark Winkeldief dreigt met mes Autokraken Diefstal uit winkelwagens Rotterdams Dagblad Vrijdag 29 januari 1993 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Viaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Rotterdam - Bij een autoongeval op het Kleinpol- derplein is gistermiddag een 34-jarige man om het leven gekomen en de 39-jarige bestuurder van de au to zeer ernstig gewond geraakt. De auto reed met ho ge snelheid op het Kleinpolderplein in de richting van de A13. Vermoedelijk raakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt, botste tegen een andere auto en kwam vervolgens tegen een pijler van het viaduct tot stilstand Den Haag - De zenders Radio West en Radio Rijn mond mogen dit voorjaar op proef beginnen met 'Zuid-Holland TV. De uitzendingen beginnen ver moedelijk in april. Gedacht wordt aan een program ma van één uur per week. Dat wordt dan een paar keer op de uitzenddag herhaald. De proef zal een half jaar duren. Na afloop wordt bekeken of er een basis is om op vaste voet verder te gaan met televisie in Zuid-Holland. De cultuur-commissie uit Provinciale Staten heeft gisteren met grote politieke meerderheid toestem ming gegeven voor deze marktverkenning. Ook de WD en het CDA, die een paar maanden geleden nog afwijzend waren, gingen nu akkoord. Ze deden dat op grond van de verzekering van de radiodirecties in Den Haag en Rotterdam, dat de proef geheel zal wor den betaald uit sponsor-inkomsten en zo mogelijk TV-reclame. De WD stelde nu al als 'harde voor waarde' dat een eventuele definitieve invoering geheel wordt bekostigd uit opbrengsten van dat me dium zelf. Rotterdam - Het college van bestuur van de Eras mus Universiteit in Rotterdam heeft het besluit om decaan Poeth van de faculteit Bedrijfskunde uit zijn functie te ontheffen 'uiterst onzorgvuldig' genomen. Minister Ritzen had het besluit ook wel wat beter kunnen controleren alvorens ermee akkoord te gaan. Zo luidt de gisteren gepubliceerde uitspraak van de Rotterdamse ambtenarenrechter, die het college van bestuur opdracht gaf vóór 15 maart met Poeth te spreken over hervatting van zijn taak. Volgens president mr. Metzemaekers van het Rotter damse ambtenarengerecht kan. de naam van prof. dr. G. Poeth door dit voorval ernstig worden geschaad. Het besluit om hem uit zijn functie van decaan te ontheffen kan hij terecht als 'vernederend en kwet send' opvatten. Het Rotterdamse college van bestuur heeft Poeth op 8 december laten weten dat hij zijn werk als decaan van de faculteit Bedrijfskunde direct moest neerleg gen en dat in zijn plaats een bewindvoerder werd aangesteld. Volgens het college was dat nodig om nu eindelijk eens een eind te maken aan. het deplorabe le financiële beheer van de faculteit en de daaraan verbonden Rotterdam School of Management. De ambtenarenrechter zei dat streven terecht te vinden, maar uit niets was gebleken dat de nog maar net aan gestelde Poeth daar niet hard aan werkte. Integen deel: onderzijn bewind zijn verschillende onderzoe ken gedaan naar de financiële situatie. Niet alleen het college van bestuur heeft hierin on zorgvuldig gehandeld, maar ook de minister, zo vond de rechter. Hij heeft het besluit van het Rotter damse college goedgekeurd zonder het te toetsen. Aan de hele procedure kleven 'ernstige zorgvuldig heidsgebreken', vindt de rechter. Het besluit om Poeth uit zijn functie te ontheffen moet in principe op 15 maart geschorst worden, zo oordeelt de rechter. Het college moet voordien on derzoeken op welke manier Poeth betrokken kan worden bij het oplossen van de problemen bij Be drijfskunde en de RSM. Alleen als blijkt dat dat on mogelijk is, kan het college ontheffing vragen van het oordeel. Doornog onbekende oorzaak raakte deze auto gister middag bij het Klein polderplein van de weg en kwam te gen een pijler tot stilstand. Foto Jasper Juinen. Dordrecht - Busmaatschappij Westnederland mag in de ochtendspits tóch tweemaal met een sneldienst .naar het mètrostation.Rralingse Zoom in Rotterdam rijden. Alleen nipt. vanuit Dordrecht, want dat doet De Jong Jours, mét zijn. 'luxe' spitsbussen al sinds jmovembepvorig-jaar-ondef-de naam Comfort Lines-.' -Wel mag- Westnederland vanaf maandag met zijn i .hieuweJjjh-258 efenineldienst onderhouden van- „uifZv^jndrech.t,--De -vertrektijden daarvan worden: ~7!37,efï 3,07 uur; Rotterdam - Vastbesloten is Jaap van de Scheur dat hij de PvdA verlaat, maar hij wil tot het laatste mo ment voor die partij volwaardig lid van de Rotter damse gemeenteraad blijven. Hij heeft voor die wens gisteren een willig oor gevonden in gesprekken met afdelingsbestuur en fractieleiding van de Rotter damse PvdA. Van de Scheur wil zijn mening zo lang mogelijk blijven verkondigen in de gemeenteraad. Volgens hem was het nodig dit goed te bespreken omdat hij zich nu in een bijzondere situatie bevindt. Hij is bezig met de oprichting van de partij Solidari teit 93 en zegt zijn PvdA-lidmaatschap pas op als die nieuwe partij een feit is. „Ik ben bijna 45 jaar lid van de PvdA, dus ik vind dat ik netjes afscheid moet ne- Schiedam - De bewoners van de Parkweg die klaagden over ge luidsoverlast, veroorzaakt door de Turkse brood- en banketbakkerij Türkiyem Firini, kunnen weer van hun nachtrust genieten. De eigenares, Sibil Basaran, heeft de haar opgelegde dwangsommen van totaal 7.000 gulden voldaan en houdt zich aan de opgelegde voorschriften. De vrouw kreeg driemaal door het college van B en W een dwang som opgelegd omdat ze zich niet hield aan de tijden waarop brood en banket mag worden gebakken. Zelfs in de nachtelijke uren draai de de bakkerij, in strijd met de hinderwetvergunning, op volle toeren. Tussen elf uur 's avonds en zeven uur 's ochtends mag er niet worden gebakken. Bewoners van de flat boven de bakkerij klaagden over geluids overlast die met name 's nachts werd veroorzaakt. Omdat er ook na een proces-verbaal 's nachts werd doorgewerkt besloot het col lege de eigenares een dwangsom van 1.500 gulden op. Die weigerde ze tc betalen en er volgden dwangsommen van nog eens 1.500 en 4.500 gulden. Zou ze niet over de brug komen dan zou de officier van justitie worden inge schakeld en kon ze volgens de Wet Economische Delicten wor den gestraft. De vrouw heeft eie ren voor haar geld gekozen en houdt de bakkerij 's nachts geslo ten. Viaardingen - De Vogelbuurt in Viaardingen, gelegen in Vlaardin- ger-Ambacht, wordt een 30 km-gebied. Met niet al te drastische in grepen is dat te bereiken, verwacht de gemeente. Slechts enkele verkeersdrempels zijn nodig om het gewenste resul taat te bereiken. De aanwezige parkeervoorzieningen blijven intact, zo is de raadscommissie Verkeer meegedeeld. De bewoners worden schriftelijk op de hoogte gesteld. De totale kos ten van het plan - er wordt ook hier en daar wat opnieuw ingericht - bedragen 80.300 gulden, Hiervan betaalt het ministerie van Verkeer en Waterstaat 35,850 gulden, zodat ruim 44.000 gulden voor rekening van de gemeente Viaardingen komt. De gemeenteraad heeft eind vorig jaar geld gereserveerd voor meer 30 km-gebieden. Door Ben van Haren Viaardingen - Het woningbouwverbod voor het centrum, de In dische Buurt, Oost- en Westwijk van Viaardingen, als gevolg van bestaande wetgeving op het gebied van geluidhinder door industrie- en havenactiviteiten, onder meer in Botlek en Per nis, lijkt te worden opgeheven. De officiële maatregel moet nog komen van minister Hans Alders, maar in Den Haag en Viaar dingen twijfelt niemand eraan dat deze dinsdag bekend wordt gemaakt. De wethouders Ton van der Steen en Kees van der Windt hopen al maandag in het overleg met de minister groen licht te krijgen. Ook verwacht op die dag de Raad van State duidelijkheid omdat zij dinsdag uitspraak moet doen over het bezwaar, dat bewoners uit de Indische Buurt hebben ge maakt tegen de bouw van het wo ningcomplex Tamarinde aan de Billitonlaan. „Het ambtelijk overleg tussen dc vertegenwoordigers van rijk, pro vincie en gemeente is gisteren zeer positief verlopen, zo heb ik vernomen," zegt wethouder Van der Steen. ..Ik ben er ontzettend blij mee, want daarmee kunnen we verder met de bouwplannen in en rond het centrum. De provin cie heeft al beloofd, dat ze snel goedkeuring zal geven aan alle plannen, die we hebben voor dit gebied. Natuurlijk moet ik de offi ciële goedkeuring van de minis ter nog afwachten, maar voor zover ik de berichten nu hoor zit ten we goed." Een voorlichter van het ministe rie van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Miliebeheer weet slechts te melden dat er geen mededelingen worden ge daan over het bij Vrom gevoerde ambtelijk overleg. „Want dat is besloten overleg,'' reageert zij zeer ambtelijk. Vorige week liet een vertegenwoordiger van de provincie al bij de behandeling van het bezwaar van de bewoners van de Indische Buurt weten dat een oplossing voor het Vlaar- dingse bouwprobleem nakende was. Viaardingen kwam eind vorig jaar in de problemen toen de Raad van State woningbouw in het centrum van de stad onwettig noemde. Het zuidelijke stadsdeel ligt binnen de zogenaamde geluidscontour van 55 decibel, die rond het Rot terdamse industriegebied is ge trokken en waarin volgens de Wet Geluidhinder geen woningbouw mag plaatsvinden. Alleen als mi nister Alders beslist dat Viaardin gen tot de zeehavengebonden ge bieden behoort, is woningbouw mogelijk op plekken waar maxi maal 60 dB of bij vervanging van oude huizen zelfs 65 dB aan ge luid wordt gemeten. Provincie en gemeente zijn voor toepassing van de zeehavennorm op Viaardingen en hetzelfde geldt vcor de door de minister aange stelde regionale inspecteurs voor ruimtelijke ordening en milieu- hygiene. In Viaardingen kunnen plannen voor bij elkaar 2.800 woningen niet doorgaan bij handhaving van de bestaande wetgeving. Het is de hoofdmoot van de Vlaardingse bijdrage aan de ministeriele wo- ningbouwplanning voor de ko mendejaren. Door Sander Sonnemans Schiedam - Ergens in mei van het jaar 1950 maakte Dinie Boer een fietstocht door het Westland en zag, toen ze langs een aantal sportvelden reed, voor het eerst twee damesploegen tegen elkaar handballen. Ze was toen 22 jaar en zei tegen zichzelf: ;,Dat wil ik ook doen." Dat zelfde jaar meldde ze zich als lid aan bij handbalvereniging Wil- tdn Fijenoórd. Nu ié ze 65'en ze beoefent de sport nog altijd. Bij HVC in Groenoord. Reden voor het bestuur van de gezellige club om hun oudste lid eens flink in het zonnetje te zetten. Want niet elke sportclub heeft een vrouw in de gelederen die op haar 65e jaar nog wekelijks over het handbal- veid rent. Zondag, als haar team toch vrij is, krijgt ze in het club huis een receptie aangeboden. „Natuurlijk is het leuk dat de club dat voor me doet," lacht de Schiedamse, „maar het liefst zou ik weer 18 willen zijn. „Dan had ik tenminste nog een hele handbal carrière voor me. Nu moet ik nog maar zien hoe lang ik het vol houd. Zo lang ik niets mankeer blijf ik lekker ballen. Maar als ik een keer een blessure zou oplo pen en met bijvoorbeeld een en kel in het gips zou moeten, is het wel over. Tenslotte ben ik de jongste niet meer." Dinie mag dan 65 jaar en oma van Dime Boer: deze week 65 geworden en nog altijd ac tief en fana tiek in de handballerij. Reden voor haar clubge noten om haar na de traming eens lekkertejo nassen Foto Ellen den Ouden/ Roel Dijkstra drie kleinkinderen zijn maar wie haar ziet schat haar stukken jon ger. Of het handbal, dat al 43 jaar als een rode draad door haar leven loopt en een voorname rol in het gezinsleven speelt, daar verant woordelijk voor is, durft ze met te zeggen. „Ik heb het geluk dat ik gezond ben. En ik handbal nog omdat ik het trainen ontzettend leuk en lekker vind. Na een training heb ik het idee een paar kilo kwijt te zijn geraakt en dat geeft me een prettig gevoel." Haar handbalcarrière begon bij Wilton Fijenoord m het eerste team, waarvan ze zeventien jaar deel uitmaakte. Ook toen de club gedwongen was te verhuizen naar de Valenusstraat in Groenoord en later fuseerde met handbalver eniging Kethel waaruit HVC ont- Schiedam/Amsterdam - De Am sterdamse politie heeft een coca- inelijn opgerold tussen Surina me en Nederland. De drags wer den verstopt in wenskaarten die door een blinde vrouw vanuit Suriname naar adressen in Schiedam en Amsterdam wer den gestuurd. Vier verdachten zijn, zo heeft de politie gisteren bekendgemaakt, gearresteerd. Onder hen bevindt zich een 47- jarige Amsterdammer die door de politie wordt gezien als finan cier, organisator en dealer. De wenskaarten werden door een 44-jarige naar zijn adres aan de Amsterdamse Bflderdijkstraat gestuurd. Andere wenskaarten, met inhoud, gingen naar een adres in Schiedam. "De zaak kwam aan het rollen doordat de douane op Schiphol enige maanden geleden post stukken met drugs onderschep te. Behalve gestolen goederen en twee vuurwapens nam de politie in deze zaak in totaal 400 gram harddrugs in beslag. Drie ver dachten, onder wie de blinde vrouw en de Amsterdammer, hebben inmiddels hun aandeel in de zaak bekend bij de politie. stond, bleef 'Dien' haar balletje meegooien. Momenteel speelt ze in het vierde; een vriendinnen- team dat zich al jaren in de zelfde samestelling op de handbalvel- den manifesteert. „En denk nou niet dat we het al leen voor de lol doen." benadrukt ze, „want we willen natuurlijk wel winnen. En dan gaat het er best serieus aan toe. In de loop der ja ren hebben er wel eens een paar jongere meiden bij ons in het team gespeeld maai die zijn alle maal weggelopen omdat we te fa natiek zijn. Maar er wordt ook ontzettend veel gelachen. Dat is ook belangrijk natuurlijk." Op de 65-jarige handbalfanaat kan bij HVC altijd worden gere kend. Ze is er altijd. In de 43 jaar dat ze de handbalsport bedrijft heeft ze hooguit vijf wedstrijden aan zich voorbij moeten laten gaan. Een uitblinker noemt ze zich niet. „Ik ben overal inzetbaar en verzet een hoop onzichtbaar maar nuttig werk. Je zou me kunnen vergelij ken met Wimpie Jansen zoals hij vroeger bij Feyenoord voetbal- Viaardingen - Voor het zogeheten magneetproject van de openbare basisschool Het Prisma in Viaar dingen wordt 14.000 gulden be schikbaar gesteld. Dat geld is af komstig van de provincie Zuid- Holland. Met het magneetproject worden buitenschoolse activitei ten georganiseerd, met name op het culturele vlak, met als doel de school aantrekkelijk en daarmee gevarieerder van samenstelling te maken of te houden. Er zijn al activiteiten voor gehouden. On der meer dc plaatselijke kunste naar J. van Dorp heeft lessen ver zorgd. Alle activiteiten vielen bij zowel leerkrachten als ouders m goede aarde. Door Ben van Haren Viaardingen - Als zoete broodjes zijn de koopwoningen in het plan De Vaart in Viaardingen over de toonbank gegaan. Of ze net meer dan 200,000 of 625.000 gulden wa ren geprijsd, het maakte niets uit. „Het gemeentebestuur rekent er op, dat hiermee een proces van doorstroming is ingezet, dat bij draagt tot de toename van het in wonertal van onze gemeente," zei gistermiddag wethouder Ton van der Steen, „Binnen twee jaar hebben we 348 woningen verkocht Voor zeven tig procent aan Vlaardingers. Mo menteel zijnbij ons nog slechts 15 eengezinswoningen en 35 appar tementen te koop," zegt een stra lende J.W. Bitter, coördinator verkoop van project-ontwikke laar Eurowoningen uit Rotter dam. „Geheel tegen de landelijke tendens in konden we ook in de prijsklasse boven de 500.000 gul den gemakkelijk verkopen. Met inruil of andere garanties voor verkoop van bestaande woningen hebben we niet hoeven werken. Er was volop animo." Eurowoningen had gisteren een feestelijke presentatie in elkaar gezet van haar leeuwedeel in het 514 koopwoningen tellende pro ject De Vaart. De toekomstige be woners van 239 nog te bouwen woningen waren uitgenodigd voor het slaan van 'nun' eerste paal en drie kopers van de eerste, deze en de komende drie maan den, op te leveren woningen in het zogenaamd Paauwe-oog, waarvoor de eerste sleutel werd uitgereikt. Wethouder Ton van der Steen (stadsontwikkeling), zelf ook ko per van één van de nog te bouwen huizen, verrichtte beide plechtig heden. Hij roemde de architecto nische vormgeving en ligging van het gehele project en in het bij zonder de animator eraan, zijn voorganger Bas Goudriaan. „Voor hem waren drie voorwaar den keihard. De woningen moes ten van kwaliteit zijn, een stede- bouwkundige eenheid vormen en door vernieuwende architectuur allure uitstralen Stedebouwkun- dige Ashok Bhalotra heeft het project opgezet als was het een woonhuis mei een loggia, erker, gevel, balkon, vitrage, gordijn, pa viljoen en tuin en ook voorstellen gedaan, welke architecten het best zijn ideeen gestalte konden geven. Voor beiden heeft ons col lege, gezien het bereikte ambitie niveau, alle waardering," loofde Van der Steen. „Uitzonderlijk is verder het feit, dat m dit project zes talentvolle architecten op bijzondere wijze uiting hebben gegeven aan hun creativiteit en dat de gemeente samenwerkte met drie project ontwikkelaars. Eurowoningen, Peter Stok en Rehorst Bouw," al dus de wethouder. Een van de ontwerpen, dc duo-vil- la's van Rudy Uytenhaak, laat Eu rowoningen, volgens Bitter 'tegen onze gewoonte in', nu al herhalen inAlmere. De kopers van de huizen aan de Vaart, zo bleek gisteren, varieren sterk m leeftijd. Module gezm- nen. jonge tweeverdieners en (bij na) Vutters en gepensioneerden, die kleiner willen gaan wonen, behoren er toe De eerste bewoners worden de fa milies Schouten, Van der Straat- en en Janse. De eerste woont nu in een mime koopwoning in de Frederik Hendnklaan in Holv- Zuid met voor- en achtertuin. „Het werd allemaal te groot vcor ons samen," zegt de 67-jarige heer Schouten. Dezelfde reden geeft de aanzienlijk jongere familie Janse op. Zij woonden 27 jaar in de Maassluise vogelbuurt. Het echtpaar Van der Straaten wilde na twintig jaar huur van een flat aan de Lissabonweg nu iets voor zichzelf met een tuintje. De woningen zijn voorzien van veel glas, schuifpuien, zuinige combi-installaties voor CV en warm water, andere moderne snufjes en op alle, m sommige ge vallen drie etages, een toilet. In de verkoopprijzen is de afkoop van vijftig jaar erfpacht inbegre pen. Viaardingen - Acht vaten met af gewerkte olie en een nog onbe kend teerachtig produkt zijn ille gaal gestort aan de Deltaweg in Viaardingen. nabij de twee wo ningen die op dit moment worden gesloopt. De dumping moet hebben plaats gevonden tussen woensdagmid dag vier uur en donderdagmor gen half negen. De politie wil graag getuigen van de illegale stort spreken. Viaardingen - Aan het Nagel- kruid in Viaardingen is gister avond tussen kwart over tien en elf uur een grijze Alfa Romeo (ZL- 96-YN) gestolen. De wagen stond langs de kant van de weg gepar keerd. Aan de Tweede Van Leyden Gael- straat en de Trompstraat zijn au to's opengebroken. De autora dio's werden gestolen. Schiedam - Op twee plaatsen in Schiedam zijn oudere mensen- gisteren overvallen. Een echtpaar van rond de 85 jaar dat in zijn wo- mne aan de Amperestraat wacht te op ouderenzorg, liet een onbe kende vrouw binnen. Zij liep met een door naar een kast, en vouw de daar een laken uit zodat niet gezien kon worden wat ze deed. Uit de kast werden geld en een bankchecque meegenomen. Het echtpaar wilde de dievegge beet pakken, maar zij kreeg hulp van nog twee vrouwen in de gang. Kort daarna werd aan de Vlaar- dingerdijk een 88-jarige vrouw in haar woning overvallen, weer door een niet-Nederlands spre kende vrouw. Deze verdween met duizend gulden. Zij had vijf ande re vrouwen bij zich. De politie heeft genoteerd dat het allemaal vrouwen m zwarte kle ding betrof en denkt dat in beide Schiedamse gevallen dezelfde groep bezig was. Schiedam - Op de Vlaardmger- dijk is gisteren aan het eind van de morgen een vergiftigde hond aangetroffen. Het dier is kort daarna overleden. Een dierenarts kon niets meer uitrichten. Alle dierenartsen in Schiedam zijn door de politie gewaarschuwd. Schiedam - In het Beatrixpark aan de zijde van de Parkweg zijn zeventien bomen vernield. De af deling Plantsoenendienst van de gemeente heeft aangifte gedaan bij de politie. Schiedam - Een 28-jarige man uit Rotterdam heelt gisteravond rond negen uur met een mes staan zwaaien naar agenten toen hij werd aangehouden voor dief stal uit een winkel aan de Hoogs traat. Hij was in het gezelschap van een 20-jarige en een 30-jarige vrouw uit Rotterdam. Het drietal is meegenomen naar het politie bureau. Het trio had ook spullen bij zich die uit andere winkels wa ren gestolen. Schiedam - Op vijf plaatsen in Schiedam zijn gisteren auto's opengebroken. Dat gebeurde aan de Hargalaan, Lange Haven, El- zensteeg, Westmolenstraat en Emmaplein. Schiedam - Een 77-jarige vrouw uit Schiedam is gisteren haar por temonnee kwijt geraakt, die ze had liggen in haar winkelwagen in een zaak aan de 's-Graveland- seweg. Ze mist onder meer haar bejaardenpas en geld. Uit een winkelwagen in een zaak in het Hof van Spaland is ook een portemonnee gestolen. Deze was van een 32-jange Schiedamse en bevatte onder meer geld. een rij bewijs en een giropas. De politie heeft indertijd een voorlichtings campagne gehouden over diefstal uit winkelswagens en wijst er nogmaals op dat het heel onver standig is een portemonnee in een winkelwagen te leggen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2