Waterweg 9 'Meer informatie over asbest nodig' Van Ardenne belooft: deze week lichten aan Huurconflict bedreigt opknapbeurt Fabristraat Bewonerscommissie vindt dat zaken worden gebagatelliseerd Eerste onderhoudsbeurt voor 'volksbos' Gemeente lost puzzle met dlajöoze instellingen op Elvis hangt naast het laatste avondmaal Bezwaren nieuwbouw Billitonlaan afgewezen Maasland op zoek naar bedrijventerrein Fusie Hoekse basisscholen rond Fietspad afgesloten Ontruiming bij brandje in café Tegen lichtmast op dijk Auto in water, dieven gepakt Veel prenten uitgedeeld veentparnj over parkeren Autokrakers opgepakt Jongens gooien tramhok kapot Rotterdams Dagblad Maandag 8 februari 1993 Schiedam - Aan een wand is een lang stuk touw vastgeprikt met tinnen Russische soldaatjes. Aan het touw hangen vishaakjes met pepermunt jes en kleine plastic zakjes met afbeeldingen van Hollandse landschap pen. Het is één van de kunstwerken die vanaf vorige week in het Stede lijk Museum zijn te bezichtigen. De kunstenaars Hüeyin Alptekin en Michael Morris geven, met het be- schrevpu object hun visie op de wereld waarin wij leven. Deze Turkse kunstenaars geven evenals de andere vier Turkse exposanten hun cul turele identiteit weer, waarbij Oost en West elkaar ontmoeten. In iedere expositieruimte van het museum is behalve werk van een Turkse kunstenaar ook werk van een Nederlandse kunstenaar te zien. Per zaal gaan de kunstenaars als het ware een dialoog met elkaar aan. Het is niet zo dat de Nederlandse kunstenaars de cultuur van bun land in kaart-brengen. Zij hebben zich wel op verschillende manieren door cultuur laten inspireren. Zo laat Sonja Oudendijk met haar wassenbeel den de paradoxale vermenging van traditionele volkskunst en moderne westerse cultuur zien. Een levensgroot wassenbeeld dat zowel een Eu ropees als Afrikaans uiterlijk heeft, kijkt naar een abstract kunstwerk. De werken van de Turkse kunstenaars laten aan de ene kant vaak een sterk islamitische invloed en aan de andere kant moderne westerse ideeën zien. Zo exposeert Gülsün Karamustafa met kleden die bij de meeste traditionele moslims aan de wanden pronken. Het zijn kleden die in Turkije op de markt te koop zijn en waarvan de kopers vaak niet weten wat het tafereel op het kleed voorstelt. In het museum is een kleedje met een afbeelding van Elvis en één met 'het laatste avondmaal' te zien. Door de kleden te versieren met tijgerprinten en fel gekleurde glim mende lappen geeft Karamustafa ze wellicht een nog 'goedkoper' aan zien. De kunstenares laat ook jasjes zien waarop zij briefjes, ringetjes en andere bijzonderheden naaide. Zij laat daarmee iets van de traditie van haar nomadische voorouders zien. Nomaden naaiden al hun bezittin gen vast in hun kleren zodat er niets gestolen kon worden, Bedri Baykam heeft een hele andere interpretatie van het begrip cul tuur. Van hem is er een serie doeken tentoongesteld met de titel This has been done before'. Bedri maakt echte namaak van Europese mees terwerken die hij zelf zou willen bezitten. Zo maakte hij een schilderij uit 1830 van Eugène Delacroix na. De Turkse kunstenaar spot met de gedachte dat de kunstenaar, om in 'hei Westen' beroemd te worden, zou moeten schilderen zoals de Eu; opese meesters. De tentoonstelling 'A foreigne r - a traveller' is tot en met 14 maart te zien. De komende weken zijn catalogi in het Nederlands, Engels en Turks te koop en worden er rondleidingen in het Turks en in het Neder lands gegeven. Kinderen kunnen met hun klas of individueel Turkse poppen maken waarmee zij daarna een schimmenspel kunnen opvoe ren.-Ook kannen zij een 'theatrale rondleiding' van de Schiedamse pop penspeler Recep AÜuc krijgen. NATHALIE LANS Den HaagVlaardingen - Waarnemend voorzitter mr. J. de Vries van de afdeling rechtspraak van de Raad van State heeft de bezwaren afgewezen die de Wijk commissie Indische Buurt Vlaardingen heeft inge diend tegen de bouw van dertig eengezinswoningen en een flatgebouw aan de Billitonlaan/Ambonlaan De Wet Geluidhinder wasjn deprocedure van door slaggevende betekëms.TÖe zaak vertoont sterke ge lijkenis met de bouw van zestig woningen in Cen trum-Zuid. De vergunning die voor die bouw is afge geven werd door de Raad van State vernietigd omdat de provincie dé geluidnormen uit de Wet Geluidhin der ruimer interpreteerde dan de rechter van de Raad van State. De woningen in Centrum-Zuid had den eigenlijk niet gebouwd mogen wotf >n omdat de bewoners teveel geluid te verduren kry en. Op de zitting over het bouwplan Billitonlaan op 19 ja nuari verklaarde de provincie dat minister Alders de provinciale interpretatie van de zeehavennorm on derschrijft. Mr. De Vries wilde dat eerst zien voordat hij uitspraak deed. Er is een wijziging van de Wet Ge luidhinder in aantocht Maasland - Aan het tot stand komen van het regio nale bedrijfsterrein Coldenhove en het transportcen trum heeft de Maaslandse gemeenteraad zijn mede werking verleend. De gemeente moet nu echter zelf nog vooreen plaats voor het bedrijfsterrein zorgen. In het concept-structuurplan Westland is de plaats achter de Maassluiseweg als lokaal bedrijfsterrein aangegeven. De Open Groepering is daar echter geen voorstander van. De dorpspartij noemt als be langrijkste nadelen de ligging binnen het recon structiegebied van Midden-Delflan-alsook de ont sluiting. „De Maassluiseweg scoort als lokaal bt4 ,?sterrein niet hoog." heeft wethouder F. de Vos al gesteld. ..Maar het is wel de minst kwetsbare lokatie. De weg wordt lang en moeilijk," zo voorziet hij. Hoek van Holland - De fusie tussen de twee christelij ke basisscholen in Hoek van Holland is nu helemaal rond. Met ingang van 1 augustus gaan de Lichttoren- school en de Hoekse Hillschool volledig samenwer ken. Aan de ouders zal worden gevraagd over een nieuwe naam na te denken. Nadat vorig jaar duidelijk was geworden dat een fu sie de enige manier was voor het christelijk onder wijs om in Hoek van Holland voort te bestaan, werd er een actielijst gemaakt van ongeveer honderd pun ten. Al die punten zijn de laatste maanden doorge sproken. Er zijn afspraken gemaakt over de metho den, de identiteit van de nieuwe school, de werkwij zen, activiteiten, taakverdeling en tal van andere za ken. De nieuwe school telt ongeveer 330 leerlingen. Dat betekent dat het schoolbestuur minder personeelsle den in dienst mag hebben. Maar dankzij het fusie/ flankerend beleid van de minister zijn tot 1996 alle leerkrachten verzekerd van hun baan. Inmiddels wordt er een groei verwacht tot 400 leerlingen, zodat de personele problemen dan niet meer zullen spelen. Het schoolbestuur onderzoekt mogelijkheden om te komen tot één schoolgebouw in plaats van de twee scholen die nu tamelijk ver van elkaar liggen. Hans Berlijn, nu directeur van de Lichttorenschool, zal algemeen directeur worden na de fusie. Vlaardingen - Het westelijk fietspad van de Burge meester Pruissingel, althans het gedeelte tussen de Billitonlaan en Soendalaan, is vanaf vandaag afge sloten in verband met de bouwwerkzaamheden aan het nieuwe gedeelte van de Billitonflat. Voor de (bmm)fietsers is er een omieidingsroute ge maakt die loopt via de Bomeostraat en de Soendalaan. Met borden is die aangegeven. De bushalte blijft bereikbaar. Maassluis De bewonerscommissie van de Van Beethoven- laan vindt dat door de Woning Stichting Maassluis (WSM) on voldoende informatie wordt verstrekt over de aanwezigheid van asbest in de woningen. Op het inkapselen van de plafond doorvoeringen, noodzakelijk omdat ze asbest bevatten, wordt tevreden gereageerd maar over het gevaar van de stof, zo vindt de bewonerscommissie, zou best wel eens wat meer naar buiten gebracht kunnen worden. vinyltegels in de keuken, wc en de hal maar ook in de wandplaten onder de raamkozijnen. En daar hebben we niets over gehoord. Natuurlijk wordt er wel eens in geboord. Ik vraag me af of dat al lemaal wel zo veilig is." Volgens, directeur J. R. K. Ploeg van de WSM is er geen reden tot „De WSM handelt te trouw," zegt Jolanda van den Oe ver van de bewonerscommissie, „en voert het werk naar behoren uit. „Maar," klinkt ze minder po sitief, „er worden bepaalde zaken in de doofpot gestopt. De aanwe zigheid van asbest wordt gebaga telliseerd. Er zit asbest in de colo- onrust. Zoals bekend is tijdens de bouw van de flats aan de Van Beethovenlaan asbesthoudend materiaal gebruikt om de pla- fonddoorvoeringen van de CV- buizen af te dichten. Die worden momenteel uit veiligheid inge kapseld. Ook zijn et door TNO metingen verricht in woningen waar colovinyl-tegels zijn verwij derd. Er is gebleken dat in de bin- nenlucht van de flatwoningen geen asbestvezels aanwezig zijn. „Dat klopt," reageert Ploeg. „Maar het is absoluut niet nodig om in alle woningen te gaan me ten voor en na de werkzaamhe den.TNO heeft in twee woningen, in dit geval de twee slechtste ge vallen, gemeten en er is niets ge vonden. Dan is ons standpunt dat we niet meer hoeven te meten. Ja, na afloop van het hele karwei ne men we nog wat steekproefjes. Er is overigens op nog meer plekken asbesthoudend materiaal ge bruikt. Op het dak en in de gale rijbeplating. Zouden die platen een keer breken, dan heb je een probleem. Maar dat doet zich waarschijnlijk pas voor als er sprake is van sloop. Een schroefje er in draaien kan heus geen kwaad," Ondanks de geruststellende me dedelingen van Ploeg zit Jolanda van den Oever toch met de colovi- nyltegels in haar maag. „Met het inkapselen is het probleem met opgelost en zijn de woningen niet asbestvrij." vindt ze. „Er is asbest aanwezig. Ook in de tegels. Ik heb twee kleine kinde ren die nog kruipen. Dat geeft me toch wel een angstig gevoel. Ik weet wel dat als de tegels niet worden beschadigd er niets aan de hand is, maar toch. Bij een an der is al eens een tegel kapot ge stoten maar er zijn toen geen roe ringen verricht. Verder zou er bij iedereen waar het asbest wordt ingekapseld, gemeten moeten worden. Ik persoonlijk blijf het een onprettig idee vinden om as best in huis te hebben." Het waren natuurlijk lang niet zoveel flensen als op die ge denkwaardige 12e december toen het 'volksbos' met onge veer 15.000 bomen de grond inging, maar voor de eerste grote onderhoudsbeurt meld den zich zaterdagtoch nog en kele tientallen mensen in het Lickebaert-gebled. Onder aanvoering van actievoerder Niko Koffeman werden er te vens nog wat boompjes bijge- plant. Voor een enkele mee gebrachte hond betekende het onderhoudswerk even lek ker wroeten in de grond en on gestoord kunnen rennen. Foto Ellen den Ouden/Roef Dijkstra Vlaardingen - Wethouder Van Ardenne- van der Hoeven (Verkeer) heeft toegezegd dat deze week de pas geplaatste verkeers lichten bij het kruispunt Holysingel-Wil- lem de Zwijgerlaan/Dillenburgsingel in ge bruik worden genomen. Dat deed ze toen leden van de bewoners commissie van het service- en zorgcentrum De Meerpaal en directeur G.A.H. Beke haar deze week enkele handtekeningen lijsten overhandigden. Daarmee wilden ze de wethouder er toe te bewegen verande ring te brengen in de gevaarlijke keers- situatie bij hen voor de deur. Sinds de kruising is gereconstrueerd is de situatie er niet veiliger op geworden. De verkeerslichten zijn nog niet aangesloten zodat de ouderen van De Meerpaal het kruispunt nauwelijks durven ove. „e ste ken. Soms moeten ze wel want tot over maatvan ramp is ook nog eens de bushalte van lijn 56 verplaatst van de 'veilige' Holy- singel naar Dillenburgsingel aan de over kant. „Het )s een positief gesprek geweest," zegt mewouw Wapenaar van de bewonerscom missie van De Meerpaal. „Tenminste, ais mevrouw Van Ardenne meent wat ze ons heeft verteld. Ze vindt de verkeerssituatie zelf ook gevaarlijk en niet alleen voor oude ren. Ze heeft ons onder andere beloofd dat de verkeerslichten deze week in gebruik ge nomen zouden worden. Maar dat kan hele maal niet want de bedieningsapparatuur is nog niet eens geplaatst. Verder zou ze met de RET en het gemeentebestuur gaan pra ten om te kijken of het mogelijk is dat de andere bushalte aan de Holysingel een stuk richting De Meerpaal wordt opgescho ven. Dat zou veel problemen wegnemen." De bewonerscommissie heeft te horen ge kregen dat de wethouder zo spoedig moge lijk met een reactie wil komen. „Maar we blijven docrdrammen," besluit mewouw Wapenaar. „Als we binnen vior* 1 niets hebben gehoord dan onder e we derom actie." „Het besluit om het bushokjt erplaat- sen," wil de wethouder benadrukken, „is niet zomaar eventjes genomen. Dat dateert van 1988. Toen was ik nog geen wethouder. En," gaat Van Ardenne verder, „de ver keerslichten worden deze week bij wijze van proef in gebruik genomen waarna ze volgende week officieel gaan werken. En over de halte van bus 56 zijn gesprekken gaande. Het idee is om die bus bij het Holy- ziekenhuis te laten jtoppen maar daar wél de de RET aanvankelijk niets van weten. Men dacht dat de halte voor de deur van het ziekenhuis moest komen maar wij denken aan een halte ergens op de oprijlaan. Die mogelijkheid kan misschien toch nog ge realiseerd worden omdat de RET als gevolg van de protesten het verplaatste bushokje eventueel wel ergens anders neer wil zet ten. Er zijn wat alternatieven geboden. De halte op het terrein van het ziekenhuis is er één van. Dat zou ook de bewoners van De Meerpaal niet slecht uitkomen." Schiedam - Met de huur van het voorma lige pand van Warmtemeter aan de Nieu we Haven heeft de gemeente Schiedam in één klap een groot aantal instellingen aan onderdak geholpen. Naast het Instituut Sociale Raadslieden verhuizen onder an dere het Project Schuldhulpverlening van de Gemeentelijke Sociale Dienst en onderdelen van het Educatief Centrum voor Volwassenen naar het voormalige bedrijfsgebouw. Het pand aan de Nieuwe Haven 145/147 kwam vrij toen Warmtemeter een nieuw bedrijfspand in de Js Gravenlandsepolder betrok. Aad Wiegman, die voor zijn wet houderschap werkzaam was by Warmte meter, liet direct zijn. oog vallen op het verlaten bedrijfsgebouw. Mede gezien de centrale ligging acht hij het gebouw zeer geschikt als onderkomen van de genoem de instellingen. De verschillende instellingen hebben het pand eind verleden jaar bezichtigd. Cs gezamenlijke conclusie was dat het pand geschikt is voor de huisvesting. De drin gende behoefte aan ruimte en de relatief gunstige huurprijs gaven voor de ge meente de doorslag om de knoop door te hakken. Het Project Schuldhulpverlening zit op de schopstoel omdat de gemeente de op dit moment in gebruik 2ijnde ruimte in kantoor 's Gravenland heeft afgestoten aan de DCMR Milieudienst Rijnmond. De Stichting Huishoudelijke Voorlichting en de Stichting Beroepseducaüe moeten eveneens verhuizen omdat hun klasloka len een andere bestemming krijgt. Het gaat hier om ruimtes in het MCM de Groothuis. Dit pand aan de Stadhouder slaan wordt verkocht omdat de hoofd huurder, het ECV, een nieuw onderko men aan het Dr. Wibautplein krijgt. Het zelfde ECV gaat ook gebruik maken van het Warmtemeter-pand. De groei van de activiteiten leidt ertoe dat niet alle activi teiten in het nieuwe onderkomen kunnen plaatsvinden. Ket ric-uwe pand is eigendom van Beheer Slavenburg-^ Bedrijven BV. Inclusief gas, water en licht gaat de gemeente jaarlijks 180.000 gulden voor het gebruik van het 1200 vierkante meter tellende gebouw be talen. Dit komt neer op een huuiprijs van 150 gulden per vierkante meter. Dit be drag wordt naar rato aan de verschillende gebruikers doorberekend. Voordat de instellingen het pand kunnen betrekken, wordt er eersteen verbouwing uitgevoerd. In de behoefte aan cursus- ruimten en spreekkamers wordt ,/orirzien door het wijzigen van de inwendige plat tegrond. Bestaande wanden worden ver wijderd en andere worden ervoor in de plaats gezet. Met de aanpassingen is naar schatting 312.000 gulden gemoeid. Voor de inrich ting van negen klaslokalen dient boven dien een nieuwe inventaris te worden aangeschaft. Dit kost 100.000 gulden. Het ligt in de bedoeling dat alle instellin gen met ingang van het cursusjaar 1993/ 94 een plaatsje hebben gevonden in het gebouw. Verschillende instellingen ver huizen reeds eerder naar de Nieuwe Ha ven. Door Carel van der Velden Schiedam - De opknapbeurt van de Fabristraat komt op losse schroeven te staan als de bewo ners van het oudste volkshuisves tingscomplex in Schiedam niet akkoord gaan met de hen voorge legde huren. Die verwachting heeft projectleidster Coenradine Smits van de Woningbouwvereni ging Schiedam (WBS). De verhuurder zegt door de bewo ners ondertekende huurcontrac ten nodig te hebben om het verbe terproject aan te kunnen beste den. Als de uitvoering van de werkzaamheden niet op korte ter mijn start, dreigt Schiedam de voor dit project gereserveerde rijksbijdragen mis te lopen. De twaalf bewoners van de Fabri straat peinzen er voorlopig echter niet over om met de nieuwe huur prijzen akkoord te gaan. De reste rende bewoners van de uit 1907 opgeknapte huisjes betalen op dit moment 120 gulden huur per maand. Zij zijn 'verbijsterd' over de huurprijzen, die de woning bouwvereniging in het vooruit zicht heeft gesteld. Afhankelijk van de ingreep m hun v> ^ning wil de WBS na de res tauratie aan de zittende bewoners tussen de 390 en 500 per maand in rekening brengen. Voor de twaalf leegstaande woningen geldt na de restauratie een huur van 690 gul den. De woningbouwvereniging vindt de bedragen redelijk voor goed opgeknapte eengezinswo ning mét voor- en achtertuin. Volgens de bewoners komt de wo ningbouwvereniging met de huursteliing terug op eerder ge maakte afspraken, Zij beweren dat de adjunct-directeur van de WBS de bewoners een lagere huur in het vooruitzicht heeft ge steld. In een brief aan de woning bouwvereniging wordt gerefe reerd aan een gesprek op 7 okto ber 1992. Toen zou Pieter van der Hulle van de WBS indicatieve huurprijzen tussen de 330 en 400 gulden per maand hebben ge noemd. Toezegging Pieter van der Hulle ontkent dat hij een dergelijke toezegging ooit heeft gedaan. „Verschillende be woners hebben zitting in het planteam. En de notulen van de planteamvergaderinge1 en klare taal. In het gor- verslag van 23 septembei 1992 worden indicatieve huren tussen de 400 en 690 gulden genoemd. Dat zijn dezelfde bedragen als nu." Ook projectleidster Coenradine Smits is 'hoogst verbaasd' over de kritiek van bewonerszijde. „De bewoners hebben alle verslagen ontvangen. De huurprijzen zijn vastgesteld op basis van een vorig jaar gemaakte kostenraming van de architect. De bewoners hebben vastgelegd dat een eventuele te genvaller in de bouwkosten niet wordt doorberekend in de huur- som. De bouwkosten pakken vier ton hoger uit dan de raming, maar we houden ons nog steeds aan de gemaakte afspraken." De bewoners hebben als handi cap, dat van het op 7 oktober ge houden gesprek geen notulen zijn gemaakt. Ook in de notulen van de planteamvergaderingen is niets vastgelegd over een lagere huurprijs, erkent Mark van Dijk, die de bewoners als technisch deskundige bijstaat. „Maar het gekke is dat alle bewoners dat be drag van 330 gulden noemen. Dat kan toch niet uit de lucht zijn ko men vallen." Probleem voor Van Dijk is dat hij de bewuste planteamvergaderin- gen niet heeft bijgewoond. Die taak werd verzorgd door zijn in middels op non-actief staande voorganger. „Maar in zijn alge meenheid kan ik zeggen dat. de bewoners die 330 gulden willen gaan betalen, een forse duit in het zakje doen. Ze betalen 200 gulden extra zonder dat de woning ingrij pend wordt verbeterd." Met de opknapbeurt van de 24 huizen aan de Fabristraat is 3,25 miljoen gulden gemoeid. Mede met het oog op de hoge kosten wilde de WBS het oudste woning wetblokje aanvankelijk slopen. Dat werd voorkomen door de Schiedamse politiek, die het rijtje op de monumentenlijst plaatste. Voor het project heeft Schiedam een subsidie van 3 ton beschik baar gesteld. Vlaardingen - In een café aan de Smalle Havenstraat te Vlaardin gen is zaterdagnacht een brandje uitgebroken. In verband met de rookontwikkeling is de horecage legenheid ontruimd. De brand weer bluste het vuur snel. De politie weet nog niet wat de oorzaak van de brand is. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Vlaardingen - Een 2l-jarige auto mobilist en zijn 24-jarige passa gier, beiden uit Schiedam, zijn zondagmorgen gewond geraakt op de Maassluissedijk in Vlaar- dingen. De bestuurder schrok van een tegenligger, die met stadslicht reed. en raakte vervol gens door een verkeerde stuurbe- weging een lichtmast, waarna hij op het fietspad tot stilstand kwam. Het tweetal is voor behan deling naar het ziekenhuis ge bracht. Vlaardingen - Aan de Nieuwe1 Maas in Vlaardingen is gistermid dag rond half drie een auto te wa ter geraakt. Die bleek verlaten te zijn en bovendien zaterdagnacht" in Rotterdam gestolen. Het voer- tuig is voor nader onderzoek naar de politie in Rotterdam overge- bracht, - In verband met andere autodief-' stallen heeft de Vlaardingse poli tie dit weekeinde zeven mensen gearresteerd. Vanmorgen rond drie uur werden vier Rotterdam mers tussen de 35 en 40 jaar aan gehouden op de Mr. L. A. Kesper- weg. De aandacht van de politie werd getrokken doordat één van de portieren zichtbaar opengebro ken was. Enkele uren eerder, rond kwart over twaalf, pakte de politie drie Vlaardingers, in leeftijd varië rend van 19 tot 23 jaar, op in de Van Hogendorplaan. Het drietal reed in een auto die in de Valeri- usstraat was gestolen. Na een kor te achtervolging waren ze uit de auto gesprongen, waarbij er al di rect één kon worden aangehou-' den. De andere twee werden even.- later gearresteerd. Een van henj, bekende nog twee diefstallen uit,: een woning. Auto's zijn er verder gestolen aan de Albertine Agneslaan (blauwe Audi 80, FL-BV-98) en de Leeuwe rikstraat (groene Audi 80, DS-GG- 53). Maassluis - De Maassluise politie beeft vrijdag vijftig bekeuringen uitgedeeld voor verschillende vergrijpen. Voor het rijden door rood licht op de kruising Van Beethovenlaan/Laan 4045 wer den vier bekeuringen uitgeschre ven, in het centrum twintig voor allerlei fouten en tijdens de vlooi- enrnarkt in de Olympiahal nog eens 26 wegens verkeerd parke- Schiedam - Onenigheid over een parkeerovertreding was zaterdag rond middernacht voor vier per sonen aanleiding een vechtpartij te beginnen in de Ampèrestraat in Schiedam. Daarbij werd ook met een stuk hout geslagen. Het- viertal, een 20-jarige Schiedamse vrouw en drie Schiedamse man nen van 19,21 en 45 jaar, is naar het bureau overgebracht voor na der verhoor. Schiedam - Drie Schiedammers- twee van 16 en één van 18 jaar - zijn vannacht tegen half vier op de Slimme Wetering gepakt na een autokraak op het Schubert- plein. Ze hadden de gestolen au toradio nog bij zich. Auto's zijn verder dit weekeinde opengebroken aan de Buijs Bal lotsingel, Lange Haven, Potgie terstraat, Van Deventerstraat, Burgemeester Honnerlage Grete- laan en Schiedamseweg. Schiedam - Twee Schiedamse jongens van 12 en 15 jaar zijn gis- termiddag opgepakt omdat ze met steentjes tegen een tramhok je stonden te gooien op de Burge meester Van Haarenlaan. Hier door brak een ruit.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1