Waterweg 'Gouwe Zorg' vult thuiszorg aan Kunstwerk zwevend naar opslagplaats erste verkeerslichten in Maasland Oude journaals op videobanden Radio Schiedam wil niet op televisie Personeel gezocht om te voldoen aan toenemende vraag naar zorg slSIll mam via het postkantoor Man (25) op straat zomaar neergestoken Snelheidsmaniak tot in Amersfoort achtervolgd Messing steunt Deüsnplair Prima stage van politievrouw in spe Komst Mexicaan in Cineac bevochten Metrostations krijgen liften Markgraaflaan: eenrichtingverkeer Man toont geslachtsdeel Man onwel achter stuur Toyota weg Verdacht van winkeldiefstal Onder invloed: ƒ400 boete Twaalf prenten in vijf kwartier Rotterdams Dagblad Dinsdag 9 februari 1993 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Rotterdam - Een 25-jarige man uit Gouda is gisteren -in de Heer Vranckenstraat - vlakbij station Noord door drie nog onbekenden aangevallen en neerge stoken- Het slachtoffer was samen met een plaatsge noot uit de trein gestapt len liep richting centrum toen twee mannen en een vrouw hem tegemoet lie pen en tegen hem aan botsten. Toen hij daar een op merking over maakte trok één van hen een mes en stak hem ih zijnlinkerzij. Het slachtoffer is in shock toestand naar het St. Franciscusziekenhuis gebracht waar bleek dat zijn milt en nieren geraakt waren. Zijn toestand is nog kritiek. De daders ontkwamen. Het slacht offer van de aanval raakte ge wond aan milt en nie ren- Foto Jasper juinen Rotterdam - Na een wilde achtervolging waarbij po litieauto's van zes korpsen betrokken waren heeft de Rotterdamse politie gisteravond bij Amersfoort een Franse auto tot stilstand gebracht De drie inzitten den zijn aangehouden. De achtervolging begon om half acht gisteravond op de hoek van de Statenweg endeStadhoudersweginBüjdorpwaardepolitiede auto wilde controleren. De automobilist ging er als een razende vandoor in de richting van Den Haag. Bij Delft keerde de auto over de rijksweg, reed terug, naar Rotterdam en scheurde via Gouda.en Utrecht naar Amersfoort, Daar had de politie inmiddels ge- noeg auto's Verzameld om een file te creëren, waarin de auto vastliep. De politie onderzoekt nog waarom de inzittenden, alle.drie Franssprekende. mannen, zo'n haast hadden; rit Dl- - h iriéri'rh Rotterdam - Korpsche; R. Htssing van de Rotter-.. d.amse politie steunt bet plan van hoofdofficier van justitie;mr,M. L; de Haas om mensen die door cellen tekort niet in een huis van ;bewaring in hechtenis i kunhen'wordéri genomeri'langer in. een politiecel te laten,zitten; Vplgenseen politiewoordvoerder zalpas worden bèkekêahoe het plan in de praktijk kan wor den uitgevoerde aüs'is gebleken dat het idee van Jus titie haalbaar isfNiet elke Rotterdamse politiecel is geschikt om er verdachten, die al zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris, voor langere tijd in op te hergeh.;„Maar iederèënis liet erover eens dat aan dii:- probleemiets moet gebeuren." Mr. De Haas deecLzijn oproep voor deze 'tijdelijke oplossing* voor het tekort aan celruimte vorige week aan de Rotterdamse rechtbank. Die zei op zijn béurt hetplan landelijk te willen 'bespreken; viadeNeder- landse-Vereniging voor Rechtspraak. Het Hof in Den Haag verzette zich er eerder tegen. De Nederlandse Orde van Advocaten is eveneens feL Rotterdam - Een vrouw, die stage loopt bij de Rotter damse politie, hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over haar stagerapport. De vrouw zat gisteren in burger in de metro toen twee mannen voor haar kwamen zitten, die meteen ruzie begonnen te ma ken óver een kennelijk niet zo succesvol verlopen in braak in een woning in Khoon. Zelfs gooiden zij een ring die niet naar hun zin was het raam uit. Toen by station Churchillplein twee politiemensen instapten stond de stagiaire op, legitimeerde zich bij de twee inbrekers en arresteerde hen. De mannen, twee 28- jarige Rotterdammers, hadden sieraden ter waarde van 3000 gulden, 600 gulden contant, een stereotoren en een fotocamera by zich. Rotterdam - De komst' van een Mexicaans restau- bant in de voormalige Cineac NRC aan de Coolsingel wordt bevochten door de drie Rotterdamse broers Bagerweij. Zij zeggen met de firma Gioma Horeca uit Amsterdam een overeenkomst te hebben voor vesti- iging van een Franse brasserie en een party-centrum. .„Wij hebben aleenhoreca-vergunning oponzenaam staan en de tekeningen liggen klaar," verklaart Nico Lagerweij„Nu blijkt het ineens interessant te wor den voor Gioma, omdat huil Gaucbo-restaurant in Eindhoven goed blijkt te lopen. Wij hebben echter een overeenkomst zwart-op~wit met Gioma." Directeur S. J. Genemans wil geen commentaar ge ven. De uitspraken van de Rotterdammers laat hij geheel voor hun rekening.' Rotterdam - De RET wil op elf stations op de Noord- Zuid-lijn van de Rotterdamse metro in totaal 21 lif ten bouwen. Hiermee is een bedrag van twintig mil joen gulden gemoeid. De aanvraag voor het fcenodig- de geld is; gestuurd naar het ministerie van Verkeer en Waterstaat. De RET verwacht 165.000 mensen per jaar extra te vervoeren door deze verbetering. Het gaat vooral om. invaliden, mensen die slecht ter been zijn en ouders i met kinderwagens, Je boort daarmee een doelgroep aan die anders niet zo snel gebruik zal maken van de metro," legt RET-woordvoerder Ton Michielse uit. De liften kunnen pas.worden gebouwd als Verkeer en Waterstaat akkoord gaat. De elf Rotterdamse sta- tions zijn,in Nederland de enige zonder liften. Schiedam - Programmaleider Jan-Willem de Boer zou de gasten en de camera verzorgen. Als le vend decor voor de televisie-uit zendingen was het populaire café 't Paard aan de Hoogstraat uitge zocht. De opnames moesten re sulteren in een wekelijks televi sie-programma, dat zoü worden uitgezonden als toetje van de pro gramma's van Stads TV Rotter dam. Het plan is echter al weer van de baan. Het bestuur van Ra- dio Schiedam vindt tv-uitzendin- gen te duur. Pim Zaal van café 't Paard toonde zich zeer enthousi ast over het idee, dat uit de koker van de programmaleiding kwam. Bereidwillig stelde hij zijn drank en spijssalon beschikbaar voor het initiatief. De opnames zouden elke zondagmiddag plaatsvinden aan de Hoogstraat. Jan-Willem de Boer wilde wekelijks een beken de Schiedammer aan de tand vc> len. Zaal zou de show wekelijks opluisteren met een bandje. De café-eigenaar had het idee dat de uitzendingen op korte termijn zouden beginner?, maar bestuurs lid Wim Groeneweg van Radio Schiedam tempert het enthousi asme van de horeca-ondernemer en de programma-makers direct „Ik zie het dit jaar zeker niet ge beuren. Als je begint met televi sie-uitzendingen, heb je ook de plicht om door te gaan. Gezien de hoge kosten kunnen we die ze kerheid niet bieden." Radio Schiedam verzorgde verle den jaar reeds een proeftiitzen- ding. Toen werd er na afioop van de Brandersfeesten een reportage over het festijn uitgezonden, „Misschien gaan we dat dit jaar wel weer doen. Meer kunnen we ons niet permitteren. Met zo'n uitzending is al gauw 6000 gulden gemoeid. Voor een eenmalige uit zending lukt het wel een sponsor te vinden. Maar elke week zie ik dat voorlopig niet gebeuren." Schiedam - De stiehting Gouwe Zorg, dochteronderneming van drie thuiszorgorganisaties in Zuid-Holland, is een adver tentiecampagne gestart om meer personeel in dienst te kunnen nemen. Gouwe Zorg heeft nu 36 werknemers: wijkverpleeg kundigen, ziekenverzorgenden, verpleeghulpen en gezinsver zorgenden. Dat aantal is niet voldoende om aan de toenemende vraag naar zorg te voldoen. De stichting, in het noordelijk Waterweggebied actief sinds be gin januari, levert een aanvullend zorgpakket bovenop de diensten van de gewone thuiszorg. Meestal gaat het om terminale patiënten: mensen die er bewust voor kiezen om thuis te sterven. Een tweede groep patiënten wordt gevormd door mensen die op de wachtlijst staan voor een verpleeghuis en die in de tussentijd extra hulp en zorg nodig hebben, Gemiddeld gaat het om veertig tot vijftig uur hulp per week. Een groot deel van het werk wordt 's nachts gedaan. Zo'n uitgebreide service kan de reguliere thuiszorg niet bieden. Daar is drie tot zes uur zorg per dag het maximum. Mensen die van het dienstenpak ket van Gouwe Zorg gebruik wil len maken, moeten daarvoor ver zekerd zijn, particulier of bij het ziekenfonds. De naam Gouwe Zorg verwijst' zowel naar Gouda, de plaats waar de eerste vai, de drie aanvullende zorgorganisaties gevestigd is, als naar het karakter van de dienst verlening, die wordt omschreven als „ztrg met een gouden randje". Behalve in Gouda en Schiedam, heeft de stichting ook een kan toor in Delft. Het bestuur van de stichting is sa mengesteld uit vertegenwoordi gers van de gewone thuiszorg. Het adres in Schiedam is het zelf de als van de Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord: 's Gravelandse- weg 577. Schiedam - Moet de Eurobaak worden gesloopt of gerenoveerd? Dat is de vraag waarop de Hol landse Staalbouw Maatschappij BV (HSM) binnenkort antwoord moet kunnen geven. Het kunstwerk dat 34 jaar de Maasboulevard in Schiedam sier de. is gisteren door medewerkers van de dienst Gemeentewerken gedemonteerd en over water ver voerd naar het enkele tientallen meters verder liggende terrein van de HSM. Daar wordt het sta len object opgeslagen. Als gevolg van losgescheurde las naden bestond het gevaar dat bij slecht weer delen van de Euro baak af zouden breken. Om onge lukken te voorkomen moest het mammoet-kunstwerk worden verwijderd. De plaatsing van de Eurobank werd in 1959 gerealiseerd met be hulp van een anonieme schen king van 50.000 gulden. In de commissie voor Cultuur, Ge meentewerken, Stadsontwikke ling en Verkeer wordt nu een dis cussie op gang gebracht om te be palen of het stalen object gesloopt moet worden of de mankementen moeten worden gerepareerd. Met een eventuele opknapbeurt is naar schatting 200.000 gulden ge moeid. Het vervoeren en opslaan, zoals gisteren gebeurde, kost 125.000 gulden. De voorbereidingen op het ver voer over water trok gisteren de aandacht van toevallige passan ten die van een afstandje geïnte resseerd bleven toekijken. „Als ze dat ding nou gaan op knappen," reageerde een van de oudere mannen, „moeten ze 'm gelijk ook een lekkere felle kleur geven. Dan valt 'ie nog meer op." „Het is," klonk het spottend uit de mond van een ander, „dat ik in de krant las dat dit apparaat weg gehaald zou worden. Eerlijk, ik kom heel vaak in de Gorzen en op de Maasboulevard maar dat ding was mij eigenlijk nog nooit opge vallen." En de eerste weer: „Ze moeten dat kunstwerk hoe dan ook weer terugzetten op de Maasboule vard. Het Schreiershuisje staat er ook nog steeds. En dat zijn toch de dingen die hier aan het water thuishoren." Roestplek ken op de hoekpunten tonen de zwakte in de constructie van de Euro baak die gis teren door een drijvende bok naar HSM is gebracht Fotos Ellen den Ou den/Roel Dijkstra Maasland - Tot dusver wist Muasiand het met de afwikkeling van het lokale en doorgaande ver keer nog zonder verkeerslichten te stellen. Aan dat tijdperk komt nu toch een einde, want het is de bedoeling om het kruispunt Oude Veiling met de Kerkweg van ver keerslichten te voorzien. Het wordt een beperkte verkeers- regelinstallatie, die nog dit jaar zal worden geplaatst. De installa tie is vooral bedoeld voor een vei liger oversteek van voetgangers en fietsers. Tijdens de ochtend en avondspits maken heel veel scholieren uit Maasland en Maas- sluis op hun weg naar Vlaardin- gen gebruik van het kruispunt. De kruising is twee jaar geleden gereconstrueerd, waarbij het ver keer Kerkweg-Oude Veiling voor rang kreeg op dat van de Kon. Ju- Jianaweg. Het via de Maassluise- weg komende verkeer uit buurge meente Maassluis moet dan weer voorrang verlenen aan verkeer van de Kon. Julianaweg. Deze verkeersafwikkeling rich ting A20 voldoet goed. Voor het langzame verkeer is links en rechts op de Oude Veiling een fiets/voetpad aangelegd. Ook de ze voldoen goed. maar de over steekplaatsen bleken gevaarlijk. Evaluatie Na een heel lange evaluatie en herhaalde druk vanuit de ge meenteraad is het Maaslandse college van mening dat er voor een veilige oversteek van de voet gangers en fietsers maar één af doende oplossing is: de aanleg van verkeerslichten bij twee over steekplaatsen. De werking van de installatie wordt zodanig, dat de fietsers en voetgangers door middel van een druk op de knop het groene licht krijgen om over te steken. Het au toverkeer komt dan vanuit alle drie de richtingen voor rood te staan, onafhankelijk van de druk te. De verkeerslichteninstallatie betekent vertraging voor het au toverkeer. Vlaardingen - Aan agressief rijge drag en de onveilige situatie voor het langzame verkeer in de Markgraaflaan te Vlaardingen komt een einde. Er wordt gedeel telijk eenrichtingverkeer inge steld. Dat betreft het gedeelte tus sen de Henriëtte Roland Hnlst- straat en de Heemraadstraat. Het betreffende weggedeelte is indertijd versmald, met als ge volg dat auto's er elkaar niet meer kunnen passeren. De bedoeling was de hoeveelheid doorgaand verkeer te beperken. Die doelstelling werd bereikt, maar niet zonder klachten van de bewoners. Tijdens een inspraakavond eind vorig jaar zijn door de gemeente enkele oplossingen met de bewo ners besproken. De meerderheid bleek voor eenrichtingverkeer te zijn voor auto's die in noordelijke richting rijden. Om te voorkomen dat men de Brederostraat en het gedeelte van de Huygensstraat als alternatieve route gebruikt, wordt ook hier eenrichtingverkeer ingesteld. Maassluis - De gemeente Maas sluis gaat zich ontpoppen als po tentiële concurrent van video- theekhouders. Net als bij de com merciële verhuurders kunnen Maassluizers binnenkort bij de gemeente aankloppen voor het huren van een videoband. Eén verschil is er wel; kunnen film fans bij de videotheek kiezen uit duizenden titels, de gemeente heeft slechts enkele banden in de aanbieding. Ze bevatten gemeen telijke stadsjoumaais. De filmopnames zijn in de loop der jaren gemaakt door de video en smalfiknclub Maassluis. De2e actieve filmfanaten maken regel matig opnames van interessante gebeurtenissen. De club is onder meer verantwoordelijk voor een documentaire over de Grote Kerk. ïn het verleden zijn ook films gemaakt van de verschillen de stadsuitbreidingen. Het college van B W heeft drie duizend gulden beschikbaar ge steld om het in opdracht van de gemeente gefilmde materiaal op video over te zetten. Als de werk zaamheden gereed zijn, kunnen de banden worden geleend. Daar zijn geen kosten aan verbonden. Belangstellenden hoeven waar schijnlijk alleen een borgsom te betalen. De video- en smalfilm- club Maassluis treft inmiddels voorbereidingen voor een nieuwe produktie in opdracht van de ge meente. De filmers gaan een do cumentaire maken over de reno vatiewerkzaamheden aan de ha ven. Voor dit doel heeft de ge meente eveneens drieduizend gulden beschikbaar gesteld. Schiedam - Een Schiedamse vrouw, die gistermorgen haar hondje uitliet in het Beatrixpark te Schiedam, is onverwacht ge confronteerd met een man die zijn geslachtsdeel toonde. Ze schrok, maar herinnerde zich dat de man ongeveer 1.65 meter was, een gezet postuur had, ongeveer 30 a 35 jaar was en zwart achter over gekamd haar had. Schiedam - Op de Nieuwe Dam- laan in Schiedam is gisteren een 63-jarige Vlaardinger onwel ge worden achter het stuur van zijn auto. Hij botste daardoor tegen een pilaar van het viaduct. De man is voor onderzoek overge bracht naar het Holy-Ziekenhuis. 's Middags botste een vrouw op een fiets tegen een personenauto. Dat gebeurde in de Dr. Nolet- straat. In het Schieland Zieken huis is naar de verwondingen van de vrouw gekeken. Schiedam - Op het Lisztplein in Schiedam is een witte Toyota (KJ- 72-KS) gestolen. Verder zijn er au to's opengebroken aan de Nieuw Mathenesserstraal, Van Oldebar- neveltstraat, Boerhaavelaan en Charlotte de Bourbonstraat. Vlaardingen - In winkelcentrum De Loper is gistermiddag een 38- jarige Rotterdammer door de po litie opgepakt. De man wordt ver dacht van winkeldiefstal. Hij zou een klok hebben ontvreemd. De Rotterdammer werd voor nader onderzoek ingesloten. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft gisteren een automobi list naar het bureau gebracht we-"' gens rijden onder invloed, De man, een 25-jarige Vlaardinger, werd aangehouden in de Prof. Rutgersstraat. Nadat hij bij de ademtest door de mand was ge vallen, kreeg hij een bekeuring van 400 gulden en een rijverbod van één uur. Schiedam - Op de kruising Rot- terdamsedijk/Broersvest in Schiedam zijn gistermiddag in vijf kwartier twaalf automobilis ten bekeurd voor het rijden door rood licht. Vlaardingen - Hét Vlaardingse postkantoor aan dé Waalstraat heeft een nieuwe bron van in komsten aangeboord: bemid deling in woningaankoop. Het postkantoor treedt niet öp als makelaar, maar. brengt poten tiële kópers daarmee in con tact Maeslanden Vastgoed BV heeft in de hal van' het post-v. 'kantoor ruimte gehuurd om met rijn woningaanbod te ad verteren. Het postkantoor re kent er op dat eventuele ko pers een hypotheek afsluiten bij de Postbank, maar volgens directeur. R. Cl Weber is er geen sprake van enige ver plichting. Wel kan de klant aan de balie uiteraard informatie krijgen over financiering van de woning. De directie van het postkan toor overweegt om, als de proef met Maeslanden Vastgoed aanslaat, ook particulieren de gelegenheid te geven op déze manier hun huis aan de man te brengén. Zij kunnen dan 'ad vertentieruimte' huren in de hal. Elders in enkele Neder landse postkantoren gaat zo'n experiment binnenkort al van 'start. t Het postkantoor aan de Waal straat herbergt al een reisbu reau; dat volgens. Weber een behoorlijke clientele heeft, on danks de conmrentié van na bijgelegen reisbureaus in de Fransenstraat en in het waren huis van Vroom en Drees- mann. Plannen om in het post kantoor ook een uitzendbu reau te vestigen zijn nog niet van de baan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2