Waterweg 13 'Sehiedamse middenstand is laks' Belg boos om bekeuring Honger als een paard? JP 'A yjliy Flinke reeks dwangsommen voor manometerfabriek Vooral buitenstaanders willen in winkelcentrum Passage IBBi Maasland tegen verder oprukken glastuinbouw Roemers blijft open Blijdorp ruilt met Sjanghai Hoogste straf voor moord en poging tot doodslag Uitstel van besluit nieuw Provinciehuis Acht jaar gevangenisstraf voor moord op rivaal Mm 06-0503. ANWèJ Groen licht voor Kwakelweg Loods in brand gestoken Overval op slijterij Jongen (13) beroofd Inbraak in wijkgebouw Dure parfums gestolen Gekrast op auto's Nekklachten na botsing Tas geroofd uit fietsmand Wegpiraat opgepakt Zaktelefoons gevonden Rotterdams Dagblad Woensdag 17 februari 1993 RW Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3.132 BT Vlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Een addax-antiioop is gistermiddag door medewerkers van Diergaarde Blijdorp in een kist geduwd voor transport naar China. Een vertegenwoordigng van de Rotterdamse dieren tuin is gisteravond met een groot aantal dieren naar Sjanghai gevlogen. Sinds de in 1990 opgezette uitwisseling tussen Rotterdam en haar Chinese zusterstad ruilen de dierentuinen ,f£0zondere dieren. Vorig Jaar kreeg Rotterdam onder meer r Ftóngols-langoeren, een bijzondere apensoort, en kulfher- *ten. Als tegenprestatie levert Blijdorp nu onder meer eland antilopen, slingerapen, kakatoes en eer anoa, een kleine zeldzame buffelsoort. Foto Jasper Juinen Rotterdam - De Rotterdamse rechtbank heeft van morgen een 33-jarige man wegens moord veroor deeld tot een gevangenisstraf van vijftien jaar. De rechtbank achtte de man schuldig aan het dood schieten van een Turkse man. op 26 augustus in een woning aan de HUlevliet. Bovendien achtte de recht bank poging tot doodslag op een van de familieleden van het slachtoffer bewezen. Daarom werd de zwaarst mogelijke straf opgelegd, zoals veertien da ggen geleden was,geëist,, augustus stapte de veroordeelde man samen met zijn chauffeur de woning van het slachtoffer bin nen om te praten over de problemen, die waren ont staan met koffieshop Bios aan de Hillevliet, die hij aan één van de twee had uitbesteed. Volgens de ad vocaat van de man, mevrouw mr. I. N. Weski, heeft de chauffeur de fatale schoten gelost en is er sprake van een tragische persoonsverwisseling. De chauf feur is sinds de schietpartij spoorloos verdwenen. Den Haag - De beslissing over de bouw van een nieuw Provinciehuis wordt uitgesteld. Dat heeft ge deputeerde J. Pool (D66) gisteren bekendgemaakt. Het debat in Provinciale Staten, waarbij de knoop had moeten worden doorgehakt, zou morgen plaats vinden. De reden voor de afgelasting is onder meer dat diverse politieke partijen zich opnieuw willen be zinnen, nu zeker is geworden dat de provincie Zuid- Holland uiteen zal vallen door de afsplitsing van Rot terdam. Dat betekent vertrek van 200 tot 300 ambte naren van de 1600 die nu werken in het Provincie huis te Den Haag, schatte commissaris van de konin gin S. Patijn gisteren tijdens een persbijeenkomst, Het college van Gedeputeerde Staten houdt zelf niettemin vast aan het in december gelanceerde plan tot halve nieuwbouw. „Ook al zou die bouw later te ruim blyken, dan is het toch prima kantoorruimte die we aan anderen kunnen aanbieden," aldus gede puteerde Pool. Hu streeft er naar het nieuwbouw- concept in maart aan de Staten voor te leggen. Rotterdam - Een 28-jarige man is vanmorgen door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot een ge- vangenisstraf van acht jaar. De rechtbank achtte moord bewezen op zijn rivaal, die in een loods van bedrijf Rutimex aan de Boezembocht werd dood- r £esehoten.Twee weken terug was tien jaar cel geëist. Op 2 november gebeurde wat familieleden van de schutter al lang hadden voorzien. Gekrenkt dat het slachtoffer zijn vrouw van hem hnd afgesnoept, stap te hij de loods binnen waar zijn rivaal aan het werk was. Het slachtoffer werd door negen kogels in zijn hoofd en borst getroffen en was op slag dood. BEL NU GRATIS DE ANWB VOOR DE JUISTE REISVERZEKERING. Vlaardingen - Bijna een jaar na dat hij in Vlaardingen nijdig een parkeerbon van zijn voorruit gris te, ontving Yvan Boone op zijn Belgische adres in Rotselaere een brief van het Rotterdamse parket. Of hij 50 gulden wilde overmaken wegens een parkeerovertreding op 27 maart 1992. Boone piekerde er niet over. Want hij had geen overtreding begaan. Hij heeft een bedrijf in Vlaardin gen en een appartement in de Markgraaflaan. Om zijn Eelgi- rche auto voor de deur te mogen s tallen heeft hij, net als alie buurt- bewoners, een ontheffing van de gemeente Vlaardingen. „De con troleur die de bekeuring destijds uitschreef heeft niet goed geke ken. Hij zag alleen dat Belgische nummerbord, en nam automa tisch aan dat de wagen fout gepar keerd stond." Vrijdag ging Boone met de brief naar de Vlaardingse gemeentepo litie, die destijds de bon had uit geschreven. Hij legde de brief op de balie, met zijn parkeervergun- ning ernaast. Daar keken ze op het bureau wel even van op, een Belg met een Vlaardingse onthef fing, Maar het papier was in orde. Sorry, meneer Boone, foutje van de parkeercontroleur. „Maar hoe maak ik die bekeuring nou ongedaan?" vroeg de Belg. Daarvoor, zei de agent, moest hij op het parket in Rotterdam zijn. Daar toog Boone maandagoch tend heen. Men kon hem ook daar niet helpen: de bon zat al in 'de molen'. Op het parket gar men hem het advies rustig af te wach ten. „U krijgt vanzelf een dag vaarding." Boone moet te zijner tijd voor de rechtbank het geval maar uitleggen. „Gewoon laten aanslepen, zeiden ze, dan komt het op den duur wel goed." Yvan Boone neemt geen genoe gen met dit advies. „Als ik ook nog eens naar de rechtbank moet om alles uit te leggen heb ik on derhand 150 gulden benzine ver reden. Terwijl ik geen enkele fout heb gemaakt. Wie betaalt die kos ten? Ik vind dit heel nonchalant. De mensen die parkeerbekeurin- gen uitschrijven doen hun werk blijkbaar maar haif. Ze kijken niet, ze doen maai wat. Ik ga nu een aangetekende brief schrijven aan de rechtbank. Laat degene die de2e fout heeft gemaakt er maar voor opdraaien. Ik niet. Ik wil dat er recht geschiedt. Ik ben bekeurd door andermans fou ten." Schiedam - De Sehiedamse middenstand heeft nauwe lijks belangstelling voor een zaak in het nieuwe winkel centrum Imelda/Passage. Van de ruim honderd belang stellenden die zich bij project ontwikkelaar MAB hebben gemeld, vertegenwoordigen er zeventig een landelijke of regionale winkelketen, de rest bestaat voornamelijk uit particuliere ondernemers van elders. Slechts acht plaat selijke winkeliers informeer den naar de vestigingsvoor waarden. Volgens een woord voerder van MAB is de helft daarvan niet als serieuze kan didaat te beschouwen. Deze volgens de ontwikkelaar „opvallende en verrassende" cij fers kwamen gisteravond op tafel tijdens een informatiebijeen komst van het Overlegplatform Centrumwinkeliers. In de over volle zaal Monopole aan de Hoog straat kreeg de lokale midden stand ook pijnlijke cijfers voorge schoteld over het huidige winkel aanbod. Daar schort, volgens een rapport van het onderzoeksbu reau BRO uit Vugt, nogal wat aan. In vergelijking met steden van dezelfde grootte (circa 70.000 in woners) heeft Schiedam te weinig warenhuizen, winkels voor wo ninginrichting en meubel- en kle dingzaken. In het centrum is het totale aanbod veertig procent minder dan in vergelijkbare ste den. Er zou alleen al in de binnen stad ruimte zijn voor een aanvul ling met 13000 vierkante meter winkeloppervlak in velerlei bran ches. BRO signaleert ook dat de Schiedcmse winkels gemiddeld veel kleiner zijn dan elders en dat de panden en gevels hard aan ver beteringen toe zijn. Sprekers van zowel het KNOV (Koninklijk Nederlands Ondeme- mersverbond) als de gemeente Schiedam benadrukten dat de middenstanders een ernstige fout begaan als zij de broodnodige ver nieuwing van het winkelapparaat overlaten aan de ontwikkelaars van Imelda/Passage en het ABC- warenhuis (in de Lange Kerk straat) alleen. „Dat is ook en voor al een zaak van de bestaande win keliers," hielden Piet Smits (KNOV) en Flip Bohré (chef Ste- debouw) de zaal voor. Uit het onderzoek van BRO blijkt dat er in Schiedam behoefte be staat aan winkels met een kwali tatief beter aanbod. Zulke zaken zouden veel klanten, die nu inko pen doen in Rotterdam, binnen de eigen stadsgrenzen houden. De inspanningen hoeven heus niet gericht te zijn op louter ex clusieve goederen, stelde Smits de ondernemers gerust. „Een mix van goede en gewone artikelen is al voldoende. Het hoeft hier geen Kal verstraat te worden." Bohré riep de winkeliers op in ei gen stad te investeren: „Er wordt dit. jaar een begin gemaakt met de bouw van 500 woningen, de mees te in de vrij e sector. Er komen een molen museum en een jenermu- seum. Dat betekent extra koop kracht. Profiteer daarvan." Hoek van Holland - Aandacht krijgen ze ge noeg, deze twee paarden. Maar voedsel vol gens dierenliefhebbers uit Hoek van Holland niet. Van het gras op het stukje land op de hoek van de Duinweg en de Strandweg is wei nig meer over en de bomen zijn al behoorlijk aangevreten. Een leeg fruitkistje ergens op het terreintje, dat eigendom is van het Hoog heemraadschap van Delfland, geeft aan dat de dieren wel iets te eten hebben gehad, Maar hebben ze genoeg gehad? Kennelijk niet. Want enkele fietsers die afstapten om de paarden over de snuit te aaien, trokken ge schrokken hun hand terug toen meneer en mevrouw paard snuivend toehapten omdat ze iets te eten verwachtten. Een later door een vrouw toegeworpen banaan ging er in als koek. „Onzin," zegt de eigenaar van de paarden die het stukje land van het Hoogheemraadschap huurt. „Die beesten worden goed verzorgd en genieten van hun oude dag. Het is heel ge woon dat ze ook wel eens aan boomstammen knabbelen. Dat vinden ze lekker. Ik voer ze ook wel eens schors. Voorbijgangers gooien van alles over de omheining. Plastic zakken met brood en aardappelschillen. De paarden eten alles, maar worden door al die troep wel ziek. En dan kan ik de dierenarts er bij halen." Of de dieren het naar hun zin hebben valt te betwijfelen. Ze moeten hun kale, kille wei landje als een een stukje prairie ervaren. Al leen de temperatuur verschilt. En als je de paarden goed in ogenschouw neemt zou je bij na zeggen dat ze droevig uit hun ogen kijken. Foto Roel Dijkstra Maasland - Zo moeizaam als de eerdere raads- en commis sievergaderingen over de re constructie van de Kwakelweg verliepen, zoveel bijval was er gisteravond uit de Maaslandse raad, Voor het nogal aangepas te plan werd ditmaal vrijwel zonder inhoudelijk commen taar het groene licht gegeven. Alle raadsfracties stemden uaniem in met de reconstruc tie van de Kwakelweg, die al op korte termijn van start moet gaan. Het uitgangspunt om zoveel mogelijk de oor spronkelijke staat van deze polderweg intact te laten is be reikt. Nog niet eerder heeft de reconstructie van een weg in Maasland zoveel commotie te weeg gebracht. De fracties van Open Groepe ring, PvdA en VVD hadden naast instemming ook forse kritiek op B en W. In het colle ge vormden burgemeester M. Kokxhoorn en wethouder F, de Vos (CDA) een meerderheid. Wethouder P. Houtenbos (Open Groepering) toonde zich tegenstander van het aanvan kelijk voorliggende recon structieplan. Maasland - Met een aanvulling van niet minder dan 24 amende menten is de Maaslandse ge meenteraad gisteravond uitein delijk akkoord gegaan met de vaststelling van het structuur plan Westland. „Het was geen ge makkelijke bevalling," verzucht te wethouder F. de Vos (CDA) van Ruimtelijke Ordening na een dis cussie die meer dan drie uur had geduurd. „Het structuurplan richt zich in grote mate op de glastuinbouw," bekritiseerde D. Hanemaaijer (Open Groepering) het volgens hem met voldoende tot uitdruk king komende belang van Maas land in dit wettelijk vastgestelde gebied. „Een zodanige kijk op het Westland is veel te eng. Maasland heeft een waakhondfunctie voor het leefbaar houden van deze om geving." Ook W. Gouma (PvdA) had zijn zorgen over de zware druk van de glastuinbouw. ,,Er zou nog een andere economische factor in het Westland moeten komen." meen de Gouma, zonder overigens een richting aan te willen of kunnen geven. Net als Hanemaaijer onderstreep te Gouma de ligging van Maas land en Midden-Delfland in het verstedelijkte gebied. „De stede ling heeft heel wat meer belang stelling voor een kip, dan een agrariër". Het meest meegaand met de Westlandse belangen toonde zich D. Oosterlce (VVD). „Je kan met de WD zelfs praten over één gemeente Westland". Over een eventueel noodzakelij ke onteigening van tuinbouwge bieden valt volgens Oosterlee met zijn partij niet te praten. Vervolgens ging de discussie gro tendeels over de inbreng van de lokale belangen binnen het struc tuurplan. Zo was en bleef een be drijventerrein achter de Maas- sluiseweg voor de Open Groepe ring onbespreekbaar. Hanemaa ijer noemde realisering van een bedrijfsterrein vanwege vertra ging door een reeks van bezwaar schriften ook niet echt realistisch. Voor de toekomstige bestemming van de Oude Campspolder-Zuid bereikten het CDA en coalitie partner Open Groepering uitein delijk een politiek compromis. Nog in 1993 zal er duidelijkheid moeten komen of de vestiging van enkele agrarische bedrijven in de veehouderssector haalbaar Den Haag/Schiedam - Het eetcafé Roemers aan de Parkweg in Schiedam kan voorlopig open blijven. Rechter J. J.R Bakker van de Raad van State heeft gisteren het sluitingsbevel geschorst dat burgemeester Reinier Scheeres aan Roemers had opgelegd. Roemers is geen eetcafé, meent de burgemeester, maar een nor maal café. Daardoor zou het meer overlast kunnen veroorzaken. Ex ploitant Van der Veere voerde bij de Raad van State aan dat Roe mers wel degelijk een echt eetca fé is. Rechter Bakker is van me ning dat er inderdaad getwist kan worden over de vraag om wat voor inrichting het precies gaat. Hij heeft de Sehiedamse burgemees ter daarom opdracht gegeven de kwestie nog eens nader te laten onderzoeken. Gedurende dat on derzoek mag Roemers open blij ven. Overigens zal er nog een an der geschil uitgevochten moeten worden. De Sehiedamse zegsman vertelde tijdens de zitting dat de gemeente wil dat Roemers door de week om tien uur 1s avonds sluit en in het weekend om elf uur. Volgens exploitant Van der Veere is toegezegd dat hij één uur 's nachts kon aanhouden. Schiedam - De DCMR Milieu dienst Rijnmond heeft de Eerste Nederlandse Fabriek van Mano meters B.V. aan de Nieuwpoort- weg een fors aantal dwangsom men opgelegd omdat het bedrijf zich niet houdt aan de hinderwet vergunning. Ook het garagebe drijf Estra aan de Kommiezen- laan moet betalen als niet aan de voorwaarden van de hinderwet vergunning wordt voldaan. De Milieudienst Rijnmond con troleert de laatste tijd steeds strenger op het naleven van de vergunningen en stuitte bij de Sehiedamse manometerfabriek al in april 1992 op een enorm aan tal voorschriften die werden over treden. Dat gebeurde tijdens een routinecontrole nadat in maart dat jaar een nieuwe hinderwet vergunning was afgegeven. Het bedrijf in de Spaanse Polder kreeg twee maanden de tijd om orde op zaken te stellen maar bleek bij een tweede controle in juli nog altijd niet aan de gestelde eisen te voldoen. De uiterste li miet werd een maand opgescho ven, maar cok in augustus bleek een behoorlijk aantal voorschrif ten nog altijd te worden over schreden. Voor de milieudienst was de maat vol. De Eerste Neder landse Fabriek van Manometers BV kreeg dwangsommen opge legd variërend van 100,= tot 2000,= per dag. „Het bedrijf," zegt een woord voerder van DCMR, „leeft 37 uit eenlopende voorschriften niet na. Diverse zuren worden niet vol gens de regels opgeslagen, even als brandbare stoffen. Ook de ver plichting om dc bodem van de in richting van het bedrijf in kaart te brengen is niet nagekomen. Dat is noodzakelijk om te kunnen zien hoe de stand van zaken is be treffende bijvoorbeeld bodemver ontreiniging. Het bedrijf is vaak genoeg gewaarschuwd en 'steeds werd er gezegd dat het allemaal voor elkaar zou komen." Directeur H. Donkervoort meent dat het wel meevalt. Hij geeft toe dat zijn bedrijf niet voldoet aan dc hinderwetvergunning maar er wordt momenteel hard gewerkt om het in orde te krijgen. „Kijk, Keulen en Aaken zijn ook niet op één dag gebouwd," rea geert hij. „Er rijn al behoorlijk wat aanpassingen gerealiseerd in de periode tussen het laatste be zoek van de DCMR en het bericht van de dwangsommen. Men moet wel beseffen dat het de nodige ge volgen heeft voor het bedrijf. Voor bepaalde produktieproces- sen moet bijvoorbeeld een alter natief worden gevonden. Daar zijn we nu druk mee bezig. Zo n vaart loopt het volgens mij niet. Daarom hebben we ook nog niet gedacht aan hoger beroep bij de Raad van State." Bij het bedrijf Estra Autoschade, eveneens in de Spaanse Polder gevestigd, is niemand bereikbaar voor commentaar. De garage kreeg, toen deze elders in Schiedam was gevestigd, al een dwangsom aan de broek maar ontliep die door plotseling te ver trekken. Nu het bedrijfje is opge doken aan de Kommiezenlaan hebben DCMR en de politie er een onderzoek verricht. „Aan het licht kwam dat aan een aantal voorschriften niet werd voldaan en praktijken plaatsvon den die het daglicht met kunnen verdragen," vertelt een politie woordvoerder. „We hebben ont dekt dat er gestolen auto's wer den geprepareerd. Maar het on derzoek loopt nog, dus meer kan ik cr niet over vertellen." In elk geval moet Estra elke dag dat het niet voldoet aan de bepa lingen die zijn opgenomen in de hinderwetvergunning, 1500 aan de gemeente betalen. Vlaardingen - Een brandje he^ft gistermiddag een leegstaande loods aan de Steenplaa's in de Vlaardingse Vettenoordsepolder vernield. Het bouwsel was door enkele jon geren aangestoken. Hun ouders zijn van dat gedrag op de hoogte gesteld door de politie. De brand weer bluste het vuur, Schiedam - In een slijterij aan de Singel in Schiedam is gistermid dag rond half zes een overval ge pleegd. Een man wachtte tot de klanten weg waren en eiste toen ander bedreiging van een klein vuurwapen geld. Daarna stapte hij in een wachtende auto in de Wattstraat, die werd bestuurd door een andere man. De politie zoekt getuigen. Schiedam - Een 13-jarige jongen is gistermiddag even na half zes in de Schoolstraat te Vlaardingen beroofd. Een groepje jongeren gooide hem op de grond, waarna horloge, geld en een aansteker werden gestolen. Vlaardingen - In het wijkgebouw aan de Willem Pijperstraat te Vlaardingen is vannacht ingebro ken. De deur van de bijkeuken is opengebroken om binnen te kun nen komen. Er is wat geld gesto len. Vlaardingen - Uit een winkel in het centrum van Vlaardingen is gistermiddag voor ongeveer ƒ1075,- aan parfums gestolen. De dieven, een 39- en een 35-jarige man en een 38-jarige vrouw, allen uit Rotterdam, zijn door de politie in de kraag gevat. Een 25-jarige Vlaardinger heeft geprobeerd levensmiddelen te stelen, ook uit een winkel in Vlaardingen. Hij werd met zijn buit, die bijna tachtig gulden waard was, eveneens aangehou den. Vlaardingen - In de Hortensia straat te Vlaardingen zijn gister nacht twee personenauto's be krast. In beide gevallen was de vernieling op de motorkap aange richt. Vlaardingen - Een 38-jarige vrouw uit Vlaardingen is gister morgen met nekklachten naar net Holy-Ziekenhuis gebracht, na een kop-staart-aanrijding op de Van Beethovensingel. Maassluis - Een 67-jarige fietsen de vrouw uit Maassluis is gister middag tegen half zes van haar tas beroofd op de P.C. Hooftlaan. Twee mannen grepen de tas uit haar fietsmandje. Schiedam - Een 31-jarige Vlaar dinger is gisteravond in Schiedam opgepakt wegens te hard rijden. Dat werd voor het eerst geconstateerd op de Burge meester Van Haarenlaan. De man reed richting Nieuwlandplein. en vervolgens de Hargalaan op om daar rechts in te halen en de snel heid op te voeren tot 119 kilome ter per uur. Hij moet vrsneld voorkomen bij Justitie. Schiedam - In een pand aan de Kommiezenlaan te Schiedam heeft de politie, na een recherche onderzoek, een partij van negen zaktelefoons gevunuen. Ze waren gestolen. Een 47-jarige Rotterdammer en een 40-jarige man uit Voorburg zijn gearresteerd op verdenking van heling.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2