Waterweg 15 Weinig hoop voor 45 banenpoolers i PvdA-Maassluis vindt regiobestuur te gulzig o Wethouder Kool over vergoeding: 'Dit is het matje' Koningshoek ontruimd na bommelding Twijfels over kantorenbouw Oost Weldadig winterzonnetje Personeel Stads TV nog langer in onzekerheid Man doodgereden bij uitlaten hond RET wil meer nieuwe bussen aanschaffen 'Praktijk huisarts moet doelmatiger' Sportzender blijft op tv Plateaulift in stadhuis Visbank gehavend na botsing Brandweer blust kleine brandjes Klappen in café Auto gestolen Politie moet uitwijken Tuinhuisjes in brand 'Rij minder' 'Ooievaars' zoekt bus I Rotterdams Dagblad Woensdag 24 februari 1993 Regio Waterweg I ■Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 RW, 's Morgens moeten de autoruiten nog worden schoon gekrabd, de kans op een verdwaalde sneeuwbui is niet geringen ais wede weervoor- spellers mogen geloven komt erkomènd week einde nógmeer sneeuw. Maar deze Rotterdam mer heeft het eerste terrasje al 'gepikt'. Gister middag, uit de vrind in het uitgaansgebied Oude Haven, profiteerde hij van het winterzonnetje, dat wéldadig aanvoelde. Foto Jasper Juinen Rotterdam - Het personeel van Stads TV Rotterdam heeft nog steeds geen duidelijkheid over de toe komst Een, onder voorbehoud aangekondigde bij- eenkoriist,-waarop interim-manager W. Boon inzicht zou geven in het door hem opgestelde bedrijfsplan en in het aantal personeelsleden dat in dienst kan 'blijven, is gisterennietdoorgegaan. Boon heeft gisterochtend het bedrijfsplan bespro ken met de verantwoordelijke wethouder Y. de Rijk, maar die ontmoeting heeft niet geleid tot besluiten óp financieel gebied. Boon kon dus niet naar de re dactie komen met duidelijkheid over de personele gevolgen van zijn plan. De financiële consequenties van het plan van Boon zouden in ieder geval niet aansluiten op hetgeen het college van burgemeester en wethouders over heeft voor Stads TV. Het college vergadert er vrijdag verder over; het is de vraag öf er dan ai duidelijkheid voor het personeel zal komen. Het standpunt van het college over een overbrug gingskrediet voor Stads TV is bepalend voor de vraag hoeveel personeelsleden in de toekomst in dienst kunnen blijven. Het bedrijfsplan van interim- manager Boon zou in grote lijnen neerkomen op Van alles minder': Stads TV moet in de toekomst kortere programma's maken met minder mensen, minder camera's, minder'editing' en minder beeldkwaliteit. Probleem is dat twee van de drie inkomstenstromen uit het verleden onder de onzekere omstandigheden van afgelopen maanden "beekjes' zijn geworden. Dat betreft de inkomsten die naar Stads TV vloeiden uit de winst van het Omroepbedrijf Rotterdam en de in komsten uit reclame. De redactie van StadsTWindt overigens dat de inte rim-manager met een 'te .bescheiden verhaal' naar de wethouder is gegaan. Terwijl Boon zou uitgaan van de hoeveelheid geld die er komt en daaraan faci liteiten, aantallen mensen en manier van televisie maken zou willen aanpassen, wil de redactie de zaak omdraaien. Als je toch stappen terug moet doen, is het standpunt, dan moetje eerst vaststellen wat mi nimaal nodig is om op een verantwoorde manier goe de televisie te maken. Vervolgens bepaalt het ver schil tussen kosten en inkomsten de vraag wat de overheid erbij moet leggen. De redactie wil deze al ternatieve visie naast het bedrijfsplan van de inte rim-manager bij de gemeente aan de orde stellen. Dordrecht - Een 65-jarige man is gisteravond overle den nadat hij op de Houttuinen in Dordrecht was aangereden door een 32-jarige automobilist. Het slachtoffer liet tegen zessen zijn hond uit tóen het ongeluk gebeurde. De automobilist slipte en drukte de 65-jarige man tegen'de muur. Deze overleed later in het Meiwedeziekenhuis aan zijn verwondingen. De politie heeft het rijbewijs van de automobilist ge vorderd en hem een bloedproef afgenomen omdat hij alcohol gedronken had. De bestuurder had zelf - een gekneusde rib, één van de twee passagiers {een 26-jarige Dordtenaar) raakte gewond aan het hoofd en werd naar het Refajariekenhuis gebracht. De hond van het slachtoffer is nog spoorloos. Rotterdam - Het Rotterdamse stadsvervoerbedrijf RET wil dit jaar veertig nieuwe bussen kopen voor de vervanging van oude bussen. Het gaat om het merk Volvo/Berkhof, waarmee het vervoersbedrijf al goede ervaringen heeft. Vorig jaar zijn ai zestig van deze bussen aangeschaft Tot 1 maart kan de RET deze bussen nog voordelig kopen. De RET wil deVolvo/Berkhof-bussen ómdat ze een goed zitcomfort hebben, een ergonomisch ingericht chauffeurscabine en een.zogeheten 'luie instap'. De passagiers hoeven maar twee treden te klimmen. Rotterdam - Hidsartsen moeten hun praktijk effi ciënter inrichten. Dat kan als zij taken overdragen aan assistenten in de praktijk, samenwerken met verpleegkundigen of ih groepen met meerdere huis artsen samen gaan werken. Staatssecretaris Simons (Volksgezondheid) heeft dit vanmorgen gezegd tij dens een seminar voor huisartsen in Rotterdam. De bewindsman noemde verder onderlinge afspra ken over vervanging en waarneming, waarborgen voor de kwaliteit van de geboden zorg en het bieden van onderlinge ondersteuning als mogelijkheden om efficiënter te gaan werken. Hij benadrukte ech ter dat de beroepsgroep zelf over al dit soort zaken afspraken moet maken. Simons kwam met zijn betoog nu steeds meer huis- artsen parttime of in deeltijd willen werken; Het zijn '■-vooral vrouwelijke huisartsen die die richting op wil len. Maar nu meer dan één op de twee studenten in de beroepsopleiding huisarts vrouw is, vraagt die trend de nodige aandacht. Vlaardingen - De ongeveer 45 Vlaardingse banenpoolers heb ben gisteravond, naar het zich laat aanzien tevergeefs, een be roep gedaan op wethouder Aart Kool (Sociale Vernieuwing) om hun dagvergoeding van vijf gulden in stand te houden. Kool heeft ze weinig hoop gegeven. „Dit is het matje," aldus de wet houder. De banenpoolers zyn langdurig werklozen die via de Stichting Maatwerk aan volwaardig werk worden geholpen dat nu niet ge daan wordt. Via een pool zjjn er nu bijvoorbeeld hulpconciërges op basisscholen aan de slag. Ze krijgen daarvoor het mini mumloon en een vergoeding van vijf gulden per dag, zo is met de gemeente, die participeert in de Stichting Maatwerk, ken. Maar het Rijk heeft daar een streep door gehaald. De vergoe ding mag niet Dat betekent voor de ongeveer 45 banenpoolers dat ze circa vijfhon derd gulden per jaar minder krij gen, ook al wordt er nog wat ex tra's voor ze gedaan, en dat vin den ze te gek, zo bleek gister avond in de raadscommissie So ciale Zaken, waar namens hen het woord werd gedaan. Banenpooler mevrouw J. Mooy wees de gemeente op haar verant woordelijkheid. „Met u is de af spraak voor de vergoeding ge maakt," zei ze. „Wij kunnen de verlaging niet accepteren." Ze betoogde dat de banenpoolers volwaardig werk doen, hetgeen werd onderstreept door haar col lega J. Mak, conciërge bij de ba sisschool De Beukenhof. Hij som de al zijn werkzaamheden op, ge noeg om elke week alle werkda gen te vullen. Wethouder Kool wilde niets belo ven, maar dat was een aantal raadsleden te gortig. Ze vonden dat de gemeente naar een oplos sing voor het probleem moet zoe ken. Voorlopig wordt evenwel afge wacht wat het overleg oplevert dat de Stichting Maatwerk met soortgelijke stichtingen elders in Nederland voert. Schiedam - Ook na de opheffing van Sportnet blijven liefhebbers beschikken over een eigen sport zender op televisie. Zondag 28 fe bruari staakt de zender van de voetbalwedstrijden, het strand- volleybal en het bowlen om 1 uur 's nachts de uitzendingen. Een nieuwe zender zet de uitzen dingen vanaf dat moment door. Het station heet Eurosport/The European Sports Network. De zender is een fusie van Sportnet en het concurrerende Eurosport. De kabelnetten in Vlaardingen, Schiedam en Maassluis brengen de zender in de huiskamer. Schiedam - Met het oud-CDA- raadslid Els Heüwig-Kuipers als speciale gaste is gistermiddag in het oude stadhuis op de Grote Markt in Schiedam een plateau- lift voor minder-vaiiden officieel in gebruik genomen. De voorzie ning maakt het mogelijk dat ook rolstoelgebruikers bijvoorbeeld de huwelijksplechtigheden kun nen bijwonen. Dat kon tot voor kort niet omdat de enige toegang naar de trouw en vergaderzaal op de eerste ver dieping een steile trap was. Eis Hellwig, tegenwoordig statenlid, heeft zich indertijd in Schiedam ingezet voor de realisering van de voorziening. Met de lift is er ook een invaliden toilet gekomen op de eerste ver dieping. Alles bij elkaar is er 143.500 gulden uitgegeven. De Visbank, een van Vlaar- dingens laat ste monumen ten, maakt sinds gister avond een ge havende in druk. Een van de pilaren die het dak stut ten is verdwe nen. Op dezelf de plaats staan nu sta len stutten als ondersteu ning. Denoodpila- ren zijn aange bracht door de brandweer, nadat gister avond een 17- jarige Vlaar- dingermeteen auto tegen de Visbank bots te. De dader reed door, maar liet een duidelijk zichtbaar water spoor achter. De radiator van de auto was bij de botsing lek ge raakt. De politie volgde het spoor en vond de auto terug aan de Van Beethovensingel. Daarna was het een klein kunstje de eige naar op te sporen. De 17-jarige bestuurder, die uiteraard niet over een rijbewijs beschikte, had de auto geleend van een fami lielid. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Foto Roel Dijkstra Een anoniem telefoontje en een op een stofzuiger geiijkend voorwerp, dat achteraf inderdaad een stofzuiger bleek, zorgden gister middag voor opschudding en lichte paniek in de supermarkt Konmar en een deel van winkelcentrum Koningshoek in Maassluis- West. fr Op last van de politie werden rond één uur na een telefonische bommelding de supermarkt, het aangrenzende déél van de Konings hoek en de parkeerplaats ontruimd. In de expeditieruimte was door een uiterst behoedzaam opererende 'bomménscout' een ver dacht voorwerp aangetroffen. Bovendien leek er geknoeid te zijn met de bedrading in een meterkast. Experts van de Explosieven Opruimingsdienst, die kort daarop arriveerden en een onderzoek instelden, concludeerden echter dat de stofzuiger geen springstof bevatte. Nergens in de supermarkt werden sporen van ontplofbare materialen gevonden. De winkel werd in de loop van de middag weer opengesteld. De Maassluise politie noemt het incident „een vervelende grap". Van degene die de 'grap' uithaalde ontbreekt elk spoor. De politie wil proberen de identiteit van de man te achterhalen door zijn stem, die op de band is opgenomen, te analyseren, foto Roe) Dijkstra Vlaardingen - De PvdA vraagt zich af of de gemeente niet te veel risico neemt met het kanto renproject voor de GGD Nieuwe Waterweg Noord bij Vlaardin- gen-Oost. Woordvoerder Peter Roovers uitte gisteren in de com missie Stadsontwikkeling de twijfels die zijn fractie heeft om na de 300.000 gulden voor het ou de café van Voets nu weer kapi talen te gaan steken in sanering en bouwrijp maken van de grond. Hij vreest dat straks be halve de GGD geen andere huur der zich meldt bij de projectont wikkelaar, „De markt voor kantoren en be drijfspanden is redelijk over voerd in de gehele Rijnmond. Als voor de-resterende 6.000 m2 kantooroppervlak dezelfde vier kante meterprijs wordt gevraagd als die welke de GGD betaalt, komt dat pand nooit vol. Op be tere plekken in het Rijnmondge bied stagneert de verhuur nu aL Ik vrees met grote vrezen dat wij straks de grond bouwrijp ge maakt hebben en de ontwikke laar afziet van de bouw. Of het bv'tje uit elkaar knapt, waardoor de GGD geen nieuwe huisves ting krijgt en de gemeente geen erfpachtsgeld." Tegen dat risico, zo kreeg Roovers te horen, zijn duidelijke clausules opgenomen in het con tract. De volgens wethouder Van der Steen 'niet negatief bekend staande' maatschappij heeft een bouwplicht op rich genomen en is financieel aanspreekbaar ais ze niet op tijd de kantoorruimte oplevert. De ontwikkelaar krijgt bij tegenvallende verhuur slechts een jaar uitstel van erf pachtsbetaling. „Het is een keihard contract," zo verzekerde de ambtelijke top de PvdA-er. Roovers was echter nog niet overtuigd en weigerde voor alsnog in te stemmen met het voorstel om geld voor het bouw rijp maken beschikbaar te stel len. Ook Remi Poppe van de SP behield zijn stem voor. Hij vroeg zich met Jan Jumelet van het CDA af of het afgraven van de licht verontreinigde toplaag van de grond op die plek niet zinloos is. „Het gaat waarschijnlijk om gewone stadsgrond, die geen ge vaar geeft voor de volksgezond heid en alleen verwijderd moet worden op grond van regels dat bouwgrond schoon moet zijn; Ais er niet gebouwd zou worden, bleef ze liggen. Die onnodige grondverplaatsing kost geld, dat beter gebruikt kan worden," Ambtelijk adviseur Luc. Heij- boer maakte duidelijk, dat ver zoeken om van de afgraving af te zien door de DCMR Milieudienst Rijnmond zyn afgewezen. „Het is landelijk beleid dat bouw grond schoon moet zijn." De gemeenteraad beslist volgen de maand over sanering en bouwrijp maken van de grond bij Vlaardingen-Oost. De aanwe zige patatzaak zal voor de nieu we kantoren moeten wijken, evenals de fietsstalling en bloe menkiosk, Die laatste twee krij gen een plekje in het NS-station. Maassluis - De gemeenten langs de Waterweg moeten zich fel ver zetten tegen de claims die de pro vincie Rotterdaro-in-opriehting op de financiële middelen van de zeventien aangesloten gemeen ten wil leggen. Die oproep deed PvdA-woordvoerder Pieter Hoo- genraad gisteravond in de ge meenteraad. Het voorstel om tweederde deel van de opbrengst van de onroerend-goedbelasting in de regiokas te laten vloeien, vindt Hoogenraad veel te gortig. Hoogenraad wil dat het Maassim- se college de kwestie aan de orde stelt in het driesteden-overleg dat Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis regelmatig hebben. Als de drie gemeenten zich gezamenlijk tegen het voorstel verzetten, kan een forse aanslag op de gemeen tekas in zijn ogen misschien wor den afgewend. „Maassluis zou jaarlijks vier mil joen gulden moeten afstaan. Dat betekent dat er tachtig arbeids plaatsen moeten vervallen. Ik heb daar geen goed woord voor over." Hoogenraad vindt dat het Over legorgaan Rijnmond (OOR) de be schikking moet krijgen over vijf procent van de opbrengst van de Onroerende Zaakbelasting, de vroegere Onroerend Goedbelas- ting. „Dat is het percentage dat vroeger naar het Openbaar Li chaam Rijnmond vloeide. De ideeën dat het OOR de OGB voor bedrijven mag innen zijn ook ver werpelijk." De discussie over de gemeentelij ke afdrachten van gelden hangt nauw samen met de taakverde ling tussen de nieuwe regiopro vincie en de gemeenten. „Maas sluis kan alleen met minder geld toe als de taken dienovereenkom stig minderworden," analyseerde VVD'er John Schecrstra de kwes tie kernachtig. Met de PvdA is Leny van Duijn (D66) van mening dat de overhe veling van taken en gelden aan het OOR uiterst beperkt moet blijven. „Eerst stelden we dat lo kaal moet gebeuren wat lokaal kan. Ik wil het nu wat scherper formuleren. Regionaal moeten al leen dingen worden aangepakt die op lokaal niveau echt niet kunnen. Er moet een dringende reden zijn om de bevoegdheden af te staan." De gemeenteraad stemde giste ren in met de nota De Inzet II. Daarmee levert het Overlegor gaan Rijnmond een inbreng in het wetgevingsproces dat nodig is om het nieuwe regiobestuur van de grond te tillen. Het streven is dat de zeventien aangesloten ge meenten per 1 januari 1995 deel uitmaken van de nieuw te vormen provincie in Rotterdam en contreien. Het Maassluise college meent dat de opzet van het regiobestuur voor een belangrijk deel tege moet komt aan de wensen van de individuele gemeenten. ïn tegen stelling tot een eerder beleids voornemen houden gemeenten in de nieuwe bestuursopzet het recht om zelf bestemmingsplan nen op te stellen. Verder zijn er volgens het college van B en W nu betere waarborgen voor de finan ciële positie van de individuele gemeenten. Pieter Hoogenraad heeft in het laatste echter weinig vertrouwen. Hoewel de gemeente Rotterdam zichzelf opheft, vreest het raads lid toch dat de Maasstad in een nieuwe gedaante met haar mach tige klauwen gaat toeslaan. „Rot terdam wordt een stadstaat en de omringende gemeenten winge westen die financieel uitgebuit kunnen worden." Ondanks de felle kritiek stemden Hoogenraad en zjjn fractiegeno ten van dc PvdA toch in met de OOR-nota. Van harte ging het echter niet. „We kunnen alleen nog ja zeggen, het wijzigen van de voorstellen is niet meer mogelijk. Het is een merkwaardig democra tisch proces. Langzaam zijn we in de fuik gezwommen en nu kun nen we niet meer terug." Schiedam - Op de Westfranke- landsedijk in Schiedam hebben gistermiddag twee kleine brand jes gewoed, vermoedelijk aange stoken door spelende kinderen. De brandweer kon het vuur met een blusapparaat doven. Schiedam - In een café aan de StLiduinastraat in Schiedam is gisteravond rond half elf gevoch ten. Daarbij is een 47-jarige Schiedammer met een asbak in zijn gezicht geslagen. Hij heeft aangifte van mishandeling ge daan bij de politie, De aanleiding voor de onenigheid is de politie nog niet geheel en a! duidelijk. Schiedam - Aan de Parkweg in Schiedam is gisternacht een witte Opel (TS-93-YG) gestolen. Aan de Juliana van Stolbergstraat is een auto opengebroken. Er werd een radio uit gestolen. Vlaardingen - Vlaardingse poli tiemensen schrokken gistermor gen rond elf uur op de Maassluis- sedijk omdat ze onverwacht moesten uitwijken voor een te genligger. Die was net bezig met een gevaarlijke inhaalmanoeu vre. De man reed richting Maassluis, dus werd daar de politie gewaar schuwd. Die hield de automobilist aan en maakte na een waarschu wing te hebben gegeven ook een proces-verbaal op. Vlaardingen - Aan de Broekkade in Vlaardingen is gisteravond om kwart over zeven een tuinhuisje afgebrand. De oorzaak voor het ontstaan van de brand is niet be kend..'.. Schiedam Milieudefensie Schiedam en de ENFB-werk- groep Waterweg-Noord hebben de gemeenteraad en burgemees ter en wethouders gevraagd wat vaker de auto te laten staan. De milieu-organisatie en de Echte Nederlandse Fietsersbond vin den dat de stadsbestuurders een voorbeeldfunctie hebben. Als zij wat minder in de auto stappen, zullen andere inwoners van Schiedam dat voorbeeld wellicht volgen, hopen Milieudefensie en ENFB. Het doel van deze actie, die ook elders in het land wordt gevoerd, is het milieu te ontlasten. Deelne mers aan de actie kunnen op een kaart bijhouden hoeveel autokilo meters zij besparen als zij ge bruik maken van dc fiets of het openbaar vervoer. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek en in het stadskantoor. Van het college van B en W is wet houder Chris Zijdeveld de be langrijkste pleitbezorger van se lectief autogebruik. Zijdeveld heeft weliswaar een auto, maar komt geregeld met de tram naar het stadskantoor. De wethouders Bart de Leede en Aad Wiegman maken vaak ge bruik van de fiets. Schiedam - De Invaliden Sport vereniging 'De Ooievaars' in Schiedam is een actie gestart voor een nieuwe bus. Het huidige ver voermiddel is elf jaar oud en be gint hier en daar mankementen te vertonen. De vraag was of met repareren verder moest worden gegaan of niet. Omdat gekozen is voor een nieu we bus, is ook gekeken naar de fi nanciering ervan. Een beroep op het Nationaal Fonds Sport Ge handicapten, dat elf jaar geleden een bijdrage aan de bus oplever de, was ditmaal zonder resultaat. Er zit daar haast niets meer in kas. Vervolgens zijn andere acties ge start. De verkoop van pluche beesten heeft al duizend gulden, opgeleverd. Verder kwam er 450 gulden binnen van de Begrijfsge- meenschap Schiemond. Dat be drag was de opbrengst van een lo terij. Het bestuur is ervan overtuigd dat er meer acties komen en dat de financiering van de bus rond komt. Er moet 72.000 gulden op tafel ko men. Op maandag 29 maart buigt de ledenvergadering van De Ooi evaars zich over het probleem.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 3