Waterweg 13 Bewoners bestrijden Turks centrum Kortsluiting in Kerkstraat Musis Sacrum stopt met bingo Ook SP bezorgd om kappen bomen Taxichauffeur moet zich houden aan Rijtijdenwet Stads Radio zendt wedstrijd toch uit ..Elf Atochem vervolgd Container-shuttledienst Bij Raad van State in beroep tegen vestiging Van Lennepstraat Woningen voor ouderen aan Nieuwe Haven Hulp voor jonge werkloze vrouwen Parkeren voor half geld CDA: 'Sociale vernieuwing is een lachertje' Illegalen opgepakt Heterdaad bij inbraak Bekeuringen op rijksweg Rotterdams Dagblad RW Woensdag 3 maart 1993 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Gaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Rotterdam - Taxi-ondernemers die zelf achter het stuur zitten moeten zich net als hun personeel hou den aan het rijtijdenbesluit. Die principe-uitspraak heeft de Rotterdamse politierechter mr. J. Schoon- aard vanochtend gedaan in de strafzaak tegen een Rotterdamse taxichauffeur. De economische politie rechter veroordeelde de ondernemer tot een boete van 6000 gulden voorwaardelijk. Boze taxi-ondernemers die de uitspraak bijwoonden, vrezen dat de politie nu een heksenjacht gaat ontke tenen. „Het vrije ondernemerschap wordt hier aan getast," aldus een boze ondernemer. ,Aan de ene kant worden wij verplicht om minstens 15.000 be taalde kilometers per jaar te maken, aan de andere kant wordt het ons onmogelijk gemaakt om te rij den." pe officier van Justitie eiste veertien dagen geleden f -al 6000 gulden voorwaardelijk tegen de Rotterdamse -chauffeur. De ondernemer ftoest zich voor de rechter verantwoorden omdat hij drie keer de dienst- *tijdenregeling van het Rijtijdenbesluit heeft overtre- Sen, Taxichauffeurs mogen maximaal zes dagen per week en tien dagen per twee weken werken. Ook mo- £gen ze maar vier nachtdiensten per week draaien. De t n verdachte ontkent niet dat hij de overtredingen heeft begaan, maar volgens zijn advocaat is de man niet strafbaar, omdat de diensttijdenregeling niet zou gelden voor ondernemers/chauffeurs. Dat argument werd door de rechter vanochtend reso luut van tafel geveegd. „Het rijtijdenbesluit is niet alleen gemaakt om de werknemer te beschermen, maar ook voor de verkeersveiligheid. Het gaat om het tegengaan van vermoeidheid bij bemanningsle- den," aldus de rechter. „Of een bestuurder in dienst betrekking is, is niet van belang. Ik zie dan ook geen enkel argument om het rijtijdenbesluit niet toe te passen. Ik leg een voorwaardelijke boete op, omdat er voor u principiële kantjes aan zitten." Boze chauf feurs na de uitspraak van de poli tierechter: 'Het vrije onderne merschap wordt hier aangetast.' Foto Niels van der Hoeven/ Rotterdams Rotterdam - Stads Radio Rotterdam heeft gisteren de wedstrijd Feyenoord-Spartak Moskou helemaal uitgezonden, hoéfyël ëgn verschil van mening over de uitzendrechten met Radio Rijnmond nog niet de wereld uit was. Radio Rijnmond stelde de exclusieve uitzendrechten terbezitten en liet Stads Radio en kele uren voor de wedstrijd weten dat de lokale om roep de reportage van Rijnmond gratis mocht over nemen of flitsen van negentig seconden van een ei gen verslaggever mocht uitzenden. Dat laatste zou dan tweeduizend gulden moeten kosten. Of Radio Rijnmond-mi stappen gaat ondernemen te gen Stads Radio was vanmorgen onbekend, maar eerder heeft de regionale omroep laten weten niet te streng te zullen zijn. Bij Stads Radio wil men niet zeggen hoe het uitzenden van de wedstrijd tot stand is gekomen, omdat de 'truc' wellicht nog vaker ge bruikt zal moeten worden. Rotterdam - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat het petro-chemisch bedrijf Elf Atochem vervol gen wegens overtreding van vergimningvoorwaar* den. Het Vlaardingse college van burgemeester en 'Wethouders en de DCMR Milieudienst Rijnmond hadden hierom gewaagd. Het bedrijf heeft het afge lopen jaar enkele stankgolven veroorzaakt, die in met name Vlaardingen en Schiedam voor veel over last hebben gezorgd. Officier van Justitie mr. L. de Jonge heeft op dit mo ment een verzoek in behandeling, waarin Elf Atochem vraagt om uitstel van de rechtszitting. Het bedrijf wil dat de rechter-commissaris nog vijftien getuigen hoort. Volgens Elf Atochem is dat vrijwel onmogelijk vóór 15 maart, de zittingsdatum. De ge tuigen moeten verklaringen afleggen over de brand halverwege vorig jaar. De aanklacht betreft overi gens ook stankgolven uit november en december, die onder meer ontstonden door het morsen van che micaliën en het onvoldoende functioneren van een verbrandingsinstallatie. Volgens woordvoerder H. van der Pols heeft Elf Atochem inmiddels maatregelen genomen om stankoverlast te voorkomen. „De kans op morsen bij het vullen van vaten is ver teruggedrongen door re- novatie van het vulstation en externe deskundigen 'zijn bezig de verbrandingsinstallatie te onderzoe ken." Van der Pols venvacht dat door deze inspanningen de rechter tot een 'redelijk oordeel' zal komen. Amsterdam - Tussen de havens van Amsterdam en Rotterdam is deze week een dagelijkse container- dienst per binnenvaartschip gestart. Met het initia tief willen het Gemeentelijk Havenbedrijf (GHB) van Amsterdam en het binnenvaartbedrijf Lucassen BV de Amsterdamse haven aantrekkelijker maken. Tevens beoogt het initiatief de verkeersopstoppin gen in de Randstad terug te dringen. Door de contai- nerdienst kunnen rederijen ladingen die niet be stemd zijn voor Amsterdam, toch via de hoofdstad verschepen. Dit scheelt tijd. De containerdienst bestaat uit een binnenvaartschip dat zes dagen per week aan het eind van de middag de lading bij de terminals in Amsterdam ophaalt, 's Nachts wordt de lading naai" Rotterdam gevaren. De interesse van de rederijen voor de container- dienst is groot. De eerste afvaart was volgens het GHB meteen volgeboekt. Volgens directeur Poot van het binnenvaartbedrijf is de 'shuttle-dienst' een gat in de markt: „We hebben ook een dienst geopend tussen Amsterdam, Rotterdam en Antwerpen met drie tot vier afvaarten per week." Viaardingen - Na Groen Links heeft nu ook de Socialistische Partij by burgemeester en wet houders haar bezorgdheid geuit over de grote schaal waarop de laatste tijd in Vlaardingen bomen worden gekapt. Door schriftelijke vragen eist de SP inzage in het Vlaardingse bomenkap-plan voor deze winter. Volgens de SP, die zich „niet geheel toevallig" tegelijkertijd met Groen Links met het verdwij nen van Vlaardings groen bezig houdt, zijn bij grondophogingen in de Drevenbuurt onnodig veel bomen gekapt. In de praktijk werd het ophogingsplan volgens deze bewoners heel anders uitge voerd dan hen op papier was toe- De SP trok de verhalen na bij Plantsoenendienst, maa* kreeg daar geen duidelijk antwoord. „Niemand wist precies te vertel len waarom er bomen verdwe nen," aldus fractieleider Remi Poppe in een toelichting op zijn vragen aan B en W. De partij erkent dat het soms no dig is om bomen te kappen of uit te dunnen. Maar de indruk be staat dit op grotere schaal gebeurt dan nodig is.Aangezien tot het kappen van bomen niet zomaar even ter plekke besloten kan wor den, moet er een plan op papier staan." Dit plan wil de SP graag inzien, ook om de indruk by de Vlaardingse bevolking te voorko men dat de Plantsoenendienst gretig de kettingzaag ter hand heeft genomen na het recente vertrek van directeur Gerard Da- vidse, die bekend stond als een grote 'bomenfan'. Ben van der Velde van Groen Links deponeerde vorige week al vragen by het college over de 'kaalslag' in het Vlaardingse bomenbestand. Van der Velde had geconstateerd dat zowel in de Westwijk en Holy als in Vlaardin- ger-Ambacht bomen „worden in geruild voor parkeerplaatsen, en lastig struikgewas wordt vervan gen door onderhoudsarme laag- blijvende bodembedekkers." Schiedam - Een achttal bewo ners van de Jacob van Len nepstraat en omgeving in Schiedam bestrijdt de ver gunning die de Turkse Cultu rele Vereniging Schiedam heeft gekregen voor een ver enigingsgebouw. Bij de Raad van State is beroep aangete kend tegen de vestiging aan de Jacob van Lennepstraat. Vrijdag wordt dat behandeld. Eerder protesteerden bewoners in Schicdam-oost tegen de Turk se stichting Erkam, die een eigen onderkomen heeft aan de Van 's- Gravesandestraat. Zij voerden ook aan teveel hinder te onder vinden. Erkam moest enkele ma len de deuren sluiten omdat het zich niet aan de sluitingstijden hield. Het gaat de omwonenden van de Van Lennepstraat om de proef- vergunning die in december 1991 voor één jaar is afgegeven. Die is inmiddels verlopen en het is niet onwaarschijnlijk dat binnenkort een definitieve vergunning volgt. Else Poortvliet, hoofd van bureau Algemene Zaken: „Het beroep is van een eerder stadium, maar er zijn enorme lange wachttijden bij de Raad van State. In dit geval wil het niei»seggen dat het beroep vrijdag voor niets dient. Het kan zijn dat de inmiddels verlopen vergunning alsnog door de Raad van State nietig wordt verklaard. Dat kan weer gevolgen hebben voor de definitieve vergunning." De buurtbewoners klagen over geluids- en parkeeroverlast, maar volgens Fikret Bilgin, een van de bestuursleden van de Turkse ver eniging, is dat onzin. ,,De buurt bewoners bellen voor elk wisse wasje naar de politie en als die dan stiekem komt kijken, valt er niets te bespeuren. We hebben geen problemen en we veroorza ken geen problemen. We zijn an ti-alcohol en tegen drugs. Hier wordt alleen gelezen en gepraat. Vraag maar naar het politierap port. Daarin staat dat alles in orde is," aldus Bilgin. „Na de afgifte van de proefver- gunning werd aanvankelijk ge vreesd voor p?" i overlast" geeft Bert Lankesu an de afde ling Bijzondere Wetten van de po litie toe. „Later is gebleken dat er wel toename van verkeer heeft plaatsgevonden maar er is geen sprake van parkeeroverlast. De mensen klagen omdat ze hun au to niet voor de deur kunnen par keren. Niemand heeft nu een- maai een eigen parkeerplaats. Nee, afgaande op onze bevindin gen zie ik niet in waarom de voor lopig vergunning niet omgezet zou kunnen worden in een defini- Schiedam - De Woningbouwver eniging Schiedam. Huize Franke- land en de gemeente Schiedam willen op de plaats van de voor malige Itho-panden aan de Nieu we Haven 91 huurwoningen voor ouderen bouwen. De bedrijfs- en kantoorpanden van de techh._,-he groothandel, die enkele jaren geleden een nieuw gebouw betrok aan de Ad miraal de Ruyterstraat, moeten voor dit project worden gesloopt. Itho heeft de oude bedrijfsgebou wen nog niet verkocht, maar staat volgens makelaar Zadelhoff wel op het punt dit binnenkort te doen. De ouderenwoningen, waarvoor volgens plan begin volgend jaar de eerste paal de grond in gaat, zullen worden beheerd door de woningbouwvereniging. De be woners kunnen gebruik maken van de dienstverlening van zorg centrum Frankeland. dat direct grenst aan het nieuwe complex. Welke ouderen voor de woningen in aanmerking komen is nog niet duidelijk. Volgens Fenny de Graaf, directeur van de woning bouwvereniging. is het de bedoe ling zowel duurdere als goedkope huizen te bouwen, zodat een zo breed mogelijke groep ouderen als huurder in aanmerking komt. tieve." Ook Else Poortvliet laat doorsche meren niet te verwachten dat de Raad van State zich in het nadeel van de vereniging uitspreekt. Tenslotte verschijnt geen van de acht klagers bij de behandeling van de zaak omdat ze allemaal op wintervakantie zijn. Alleen Poort vliet geeft wijdag acte de presen ce om de belangen van de ge meente te behartigen. Als de uitspraak van de Raad van State in het voordeel van de Turk se vereniging uitpakt moet er toch aan een aantal nieuwe eisen worden voldaan. Sinds het Be sluit Horecabedrijven Hinderwet per 1 december 1992inwerking is getreden is gelijktijdig een wijzi ging van het Hinderwetbesluit van kracht geworden. Dat bete kent dat het verenigingsgebouw annex sociaal-cultureel centrum zich moet melden bij de DCMR Milieudienst Rijnmond en vervol gens een hinderwetvergunning moet aanvragen. Medewerkers van het Open baar Nutsbe- Sch-.iedam re pareren de stroomvoor ziening die gistermiddag aan de Lange Kerkstraat m raakte, waar- schijniijkdoor overbelasting van het net Foto Roel Dijkstra Schiedam - Overbelasting van het elektriciteitsnet heeft gister middag een stroomstoring en brand in enkele stroomkasten veroorzaakt in de Lange Kerk straat in Schiedam De proble men werden veroorzaakt m een pand op de hoek van de Lange Kerkstraat en het Oude Kerkhof. Vermoedelijk werd er op illegale wijze stroom van het net afgetapt. In het pand schroeiden de leidin gen. De brand sloeg ook door naar enkele meterkasten in de omge ving. De brandweer moest in actie komen. Het Openbaar Nutsbe drijf sloot korte tijd later de hoofdkabel af, waardoor een groot gedeelte van de Lange Kerkstraat enige tijd zonder stroom kwam te zitten. Onderzoek van de technische re cherche moet uitwijzen of er in derdaad illegaal stroom is af getapt. In het pand werd een me terkast zonder deksel aangetrof fen. Bewoners zijn niet gerech tigd dit deksel eigenhandig te verwijderen. De politie weet nog niet wie er verantwoordelijk is voor de schade. Het bewuste pand werd enkele jaren geleden door de Nederlands-Hervormde Kerk van de hand gedaan. Een make laar heeft het pand inmiddels doorverkocht. Schiedam - In bowlingcentrum Musis Sacrum worden in het ver volg geen bingo-evenementen meer gehouden. Dat heeft eige- Vlaardingen - Werkloze jonge vrouwen tussen de 16 en 27 jaar worden in het Vlaardingse wijk centrum De Telder met een spe ciale cursus geholpen weer aan het werk te gaan. Dat project start eind deze maand. Het wijkcen trum en ieer-werkproject No Pro blem werken ervoor samen. Met de 'Weet-wat-je-wilt'-cursus worden de deelneemsters bege leid bij het zoeken naar een baan of het kiezen van een opleiding. Het is de bedoeling dat ze in werkgroepen gaan overleggen om stap voor stap tot een keuze te ko men. meldt organisator I Hooghiemstra van De Telder. Volgens haar is de belangstelling voor deze beroepen-orientatiecur- sus groot, doordat de begeleiding door arbeidsbureaus nihil is. De cursus duurt tien weken en wordt iedere dinsdag- en donderdag ochtend gegeven. naar A. Klec toegezegd in een ge sprek met de Schiedamse politie. De politie verzocht Klee met de verhuur voor bingo-evenementen te stoppen omdat bewoners van de Westvest overlast ondervinden van ladende en lossende bussen. De bussen voeren vanuit onder meer Rotterdam bingo-spelers aan voor evenementen in de zalen Musis Sacrum en Monopole. Klee vreest dat de publiciteit over bingo-activiteiten een negatieve uitstraling voor zijn zaak heeft. „De politie beweert dat verschil lende bingo's zich niet aan de re gels houden, Ik heb geen behoef te aan negatieve publiciteit. Bo vendien ben ik niet van die bin go's afhankelijk. Ik heb hier een drukbezochte bowling en een fijn restaurant." De bingo's in Musis Sacrum wer den verzorgd door Rotterdammer Piet de Vos. De opbrengst was on der meer bestemd voor de Schiedamse zaal voetbalvereni ging UFO'86. Volgens de dtensi Algemene Zaken van de gemeen te Schiedam vonden er wekelijks twee bingo's in Musis Sacrum plaats. Volgens zaaleigenaar Klee en organisator De Vos werd het kansspel alleen op maandag ge speeld. Het stopzetten van de huurover eenkomst vormt een tweede te genslag voor De Vos. Verleden jaar wilde hij een bingo-centrum vestigen in het voormalige vei linggebouw in Plein Eendragt. Omwonenden staken toen een stokje voor dit plan. Klee zegt dat hy het stoppen van de verhuur aan het bingo-evene ment in goede harmonie met De Vos heeft geregeld. De bingobaas heeft een ander verhaal. „Ik weet nergens wat van af. Ik denk dat ik Klee maar eens ga opbellen." De eigenaar van Musis Sacrum zegt begrip te hebben voorde ver hoogde aandacht van de politie voor het sterk gegroeide bingoge- beuren in Schiedam. Persoonlijk vindt hij de klachten van de be woners op de Westvest echter overdreven. „De bussen staan tien minuten stil op de Westvest als de passa giers uitstappen. Dat is volgens mij niet zo'n probleem. Verder zegt de politie dat er teveel prij zengeld wordt uitgekeerd. Voor mij is dat met te controleren Er worden rode, blauwe en groene rondes gespeeld. Ik kan niet zien hoeveel geld daarmee gemoeid Schiedam - Automobilisten kunnen nog tot uiterlijk 19 maart voor half geld parkeren in de Schiedamse binnenstad. Tot zolang duurt het voordat alle 327 parkeermeters en -au tomaten zijn omgebouwd voor het nieuwe tarief, dat officieel al op 1 januari inging. Volgens een besluit van de ge meenteraad zou het parkeerta rief in Schiedam met ingang van dit jaar worden verdub beld. In plaats van één kwart je, zou vijftien minuten parke ren voortaan vijftig cent gaan kosten. Uitvoering van dit be sluit heeft tot nu toe op zich la ten wachten omdat de leveran cier het te druk heeft met het ombouwen van de automaten uit gemeenten die óók een ta riefsverhoging hebben doorge voerd. De Schiedamse meters wor den aangepast tussen 8 en 19 maart. Uit berekeningen blijkt dat de gemeente Schiedam door dit uitstel ongeveer 40.000 gulden aan parkeergeld derft. Schiedam - De sociale vernieu wing in Schiedam is een lacher tje. Degenen die erover praten cn vergaderen wekken de indruk dat ze druk bezig zijn, maar in werke lijkheid gebeurt er niets. Dat is, kort samengevat, het oordeel van het CDA over de verrichtingen van wethouder Chris Zijdeveld tot nu toe. „Sociale vernieuwing lijkt een spel dat niet voor toeschouwers is gemaakt en dat wordt gespeeld omdat het nu eenmaal moet, zon der een sprankel inspiratie en durf," schrijft de redactie van het CDA-blad 'Facetten' in het van daag verschenen nummer. PvdA-wethouder Zijdeveld nam de portefeuille sociale vernieu wing over van zijn partijgenoot Hans van Kleef nadat deze met langdurig ziekteverlof was ge gaan. Van Kleefs vertrek had alles te maken met de felle kritiek die zijn partij had op zijn „lakse" so ciale vernieuwings-beleid. Maar ook Zijdeveld bakt er niets van, vindt de confessionele oppositie. Zijn aanpak wordt eerder geken merkt door populistische kreten („de boer op gaan met het beleid." „het in je klauwen krijgen") dan door daden. Het CDA wacht nog steeds op concrete plannen, maar consta teert dat er niet veel meer gebeurt dan het telkens weer bekijken van een lijstje voornemens dat al ruim twee jaar op tafel ligt. „Het vrij snel gerealiseerde buurtpro- ject Delflandseweg prijkt telkens weer op die lijst en dat geldt ook voor andere projecten," aldus de redactie van 'Facetten'. Sociale vernieuwing, vindt het CDA begint met bestuurlijke ver nieuwing. Maar die komt abso luut niet van de grond. „Men zit kennelijk niet op één lijn en de enkele initiatieven om echt op weg te gaan naar een andere cul tuur blijken niet in het schema te passen, zijn te ambitieus en wor den tot behapbare en niemand kwaad doende fenomenen gere duceerd." Schiedam - Geholpen door een bizar toeval heeft de Schiedamse politie gisteren drie mannen op gepakt die vermoedelijk illegaal in Nederland verblijven. Twee mannen werden aangehouden toen een snackbar aan de Bet- toweg klaagde over wateroverlast en agenten een kijkje gingen ne men in de bovengelegen woning. De twee mannen die daar woon den, hadden vergeten de kraan dicht te draaien. Een was een 21- jarige man uit Den Haag, de twee de een Rotterdammer van wie de leeftijd niet vast staat. Het ver moeden bestaat dat zij illegaal in Nederland wonen. Gisteravond pakte de politie een 23-jarige Rotterdammer op die in een woning in de Laurens Coster- straat vernielingen had aange richt. De man belde aan op een tijdstip dat alleen enkele kinde ren thuis waren. Zij deden niet open, waarna hij een ruit insloeg. Bij het vernielen van een ruit van de achterdeur verwondde hy zichzelf aan het hoofd en een arm. Een van de kinderen had inmid dels de politie gebeld. Agenten troffen de man bloedend aan. Hij werd naar het ziekenhuis ge bracht. Ook deze man zou illegaal in Nederland verblijven. Zijn re latie met het gezin in de Laurens Costerstraat is nog niet duidelijk. Maassluis - In een garagebedrijf aan de Noorddijk zijn gisteravond zes jonge mannen op heterdaad betrapt bij een inbraak. Het zestal kon worden aangehouden dank zij een alarmmelding. De arres tanten varieren in leeftijd van 16 tot 21 jaar. Ze zijn afkomstig uit Maassluis. Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen. De daders wer den ingesloten. Vlaardingen - Op rijksweg 20 zijn gisteren opnieuw bij controles be keuringen uitgedeeld. Ditmaal gingen 21 automobilisten op de bon. De afgelopen weken heeft de Vlaardinge politie op de rijksweg al ongeveer 500 boetes uitgedeeld voor snelheidsovertredingen en overtredingen van het tijdelijke inhaalverbod. Omdat op de rijks weg ter hoogte van Vlaardingen wordt gi v. erkt aan rijstrooksigna lering, is de weg versmald en is een inhaalverbod ingesteld. De politie blijft controleren. De werk zaamheden duren nog tot 5 maart.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2