Waterweg 11 Winkeliers Yan Fogendorplaan dupe Gedragen bruidsjurken zeer in trek Rijkswaterstaat maakt alternatieven voor A4 1 Schiedam wi! pandje in Madurodam Afsluiting frustreert viering 40-jarig bestaan winkelcentrum Schiedam op tv Camera uitgeschakeld Berenschot onderzoekt vatenafdeling RDM Celstraf voor bedreiging van RET-controIeur Taxichauffeur in beroep Goeree-Overflakkee niet bij Rotterdam-Rijnmond Beroep tegen vonnis Joegoslavisch kolenschip Toch inspraak IJsselhoeve Brandbommen in school Winkeldief aangehouden Kelderbox geplunderd Inbraken in auto's Rita's vijftigste in Middelhuyse Prijs van D66 Rotterdams Dagblad Donderdag 4 maart 1993 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Camera's die snel heidsover tredingen registreren zijn bij auto mobilisten niet écht populair. Na te zijn 'ge flitst' ver nielde ie mand al eens de ca mera die Is opgehan gen boven rijksweg A 13 ter hoogte van het vlieg veld Zes tienhoven. De camera op de Groe ne Kruisweg in Rotter dam-zuid heeft het nu ook moeten ontgelden, is, is niet duidelijk. Foto Of er opzet in het spe! Ronald Goudberg/Cor Vos Rotterdam - Het organisatieadviesbureau Beren schot onderzoekt of de afdeling Energiesystemen van de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij toch nog kan worden opengehouden. Ook de overige Voorstellen uit het reorganisatieplan van de RDM. waarbij vijfhonderd van de twaalfhonderd banen op het spel staan, zal door Berenschot snel worden door gelicht. De vakbonden willen dat Berenschot vóór volgende week woensdag met zijn eerste bevindingen zal ko men. Dan staat opnieuw een gesprek tussen de bon den en de RDM-directie op het programma over het sociaal plan. Het bureau heeft volgens bestuurder H. de Vries van de Industriebond FNV toegezegd in ie der geval met een rapport op hoofdlijnen te komen. Later worden de details ingevuld. Onderzocht wor den de sterke en zwakke punten van de RDM-orga- nisatie op vatengebied in verhouding tot de concur rentie. Daaruit moet een businessplan rollen dat aangeeft wat er moet gebeuren om de energie-afde ling te kunnen laten voortbestaan, Volgens de vakbonden zijn er nog zeker overlevings kansen voorde afdeling Energiesystemen, waar zwa re drukvaten voor de petrochemische en raffinage- industrie worden gemaakt. In de wereld zijn naast de RDM maar vier producenten die dergelijke specialis tische zware drukvaten kunnen maken. De RDM meent dat zij veel te duur produceert en daarom niet meer in staat is orders te venver/en die winstgevend kunnen zijn. Rotterdam - De Rotterdamse rechtbank heeft van morgen een 19-jarige Rotterdammer veroordeeld tot zes maanden celstraf (waarvan twee voorwaardelijk) voor zijn aandeel in de steekpartij waarbij op 5 no vember een controleur van het stadsvervoerbedrijf RET werd neergestoken. Tegen de Rotterdammer was twee weken geleden een half jaar gevangenis straf geëist. De verdachte heeft niet zelf gestoken, maar hij heeft de controleur wel bedreigd. Daarna stalt zijn broer de RET'er neer. Rotterdam - De Rotterdamse taxichauffeur, die we gens overtreding van de Rijtijdenwet is veroordeeld tot 6000 gulden boete voorwaardelijk, gaat tegen zijn vonnis in hoger beroep bij het Gerechtshof in Den Haag. Zijn advocaat mr. J. W. P, van der Spek heeft dat meegedeeldd. De rechter vindt dat zelfstandige taxichauffeurs zich net ais loonchauffeurs moeten houden aan de rijtijdenwet. maar mr. Van der Spek bestrijdt dit. Volgens hem is de diensttijdenregeling van de rijtijdenwet alleen bedoeld om loonchauf feurs te beschermen tegen hun werkgever. Verder, betoogt mr. Van der Spek, moet de rechter er reke ning mee houden dat een taxichauffeur maar drie kwart van zijn diensttijd echt rydt. Rotterdam - De vier gemeenten op Goeree-Overflak kee blijven voorlopig nog buiten Rotterdam-Rijn mond. In overleg met de provincie hebben zij beslo ten zich niet bij de nieuwe stadsprovincie aan te slui ten. Vooral om de snelle totstandkoming van de nieuwe stadsprovincie niet te frustreren. Het Over legorgaan Rijnmond had zich al eerder als tegen stander van aansluiting uitgesproken. De gemeenten op het eiland zullen hun huidige Vorm van samenwerking voortzetten. Voor groot schalige taken zullen zij zich blijven richten op Rijn mond overeenkomstig de bestaande samenwer kingsvormen. Na de vorming van Groot-Rotterdam zullen zij de situatie nader bekijken. Rotterdam - De Nederlandse Staat gaat in hoger be roep tegen de uitspraak van de Rotterdamse recht bankpresident dat de lading kolen van het Joegosla vische schip 'Crna Gora' niet onder de sanctiebepa lingen jegens Servië en Montenegro valt. Drie weken geleden bepaalde rechtbankpresident mr. Ter Kuile dat de Sanctiebeschïkking Servië en Montenegro niet mag worden toegepast op de party kolen die in de haven van Rotterdam ligt opgeslagen. De 'lading belanghebbenden', te weten de Colombiaanse eige naar en de Belgische bevrachter, konden niet weten dat hun lading met een 'besmet schip' vervoerd zou worden, zo overwoog hij. Hij gelastte de Economi sche Controle Dienst (ECD) het beslag op de 65.000 ton kolen op te heffen. Schiedam - Madurodam wil het Haagse miniatuurstadje graag uitbreiden met een schaalmodel uit Schiedam. Een commissie uit Madurodam heeft onlangs op uit nodiging van het gemeentebe stuur een oriënterend bezoek ge bracht aan Schiedam, maar nog geen voorkeur uitgesproken voor een bepaald gebouw. Wel is dui delijk dat het pand een duidelijke 'limc' moet hebben met de jene- verindustrie, zoals de Korenbeurs of een van de voormalige bran der spanden langs de Lange Ha ven. Het gemeentebestuur had een van de molens voorgesteld, maar dat idee is van de hand gewezen. Er staan al verscheidene molens in Madurodam. De onderhande lingen worden binnenkort voort gezet. De vraag blijft evenwel of de raadscommissie voor Algeme ne en Bestuurlijke Zaken geen bezwaren zal laten horen tegen de kosten. Het vervaardigen van een maquette voor het toeristische stadje kost tussen de 50.000 en 100.000 gulden. Het plan is overi gens afkomstig uit deze commis sie, die er de toeristische belang stelling voor Schiedam mee wil stimuleren. Aan Madurodam worden regel matig nieuwe 'panden' toege voegd, gemiddeld vier a vijf per jaar. Het in 1952 geopende stadje, dat jaarlijks ongeveer een miljoen bezoekers ontvangt, wordt dit jaar uitgebreid met een schaalmo del van het nieuwe Unilever-ge- bouw aan het Weena in Rotter dam. In 1994 volgt de maquette van het Nationale Nederlanden gebouw bij station Rotterdam- Centraal. Deze maquettes worden geschonken door de bedrijven. Vlaardingen - Winkeliers aan de Van Hogendorplaan in Vlaar- dingen voelen zich ernstig gedupeerd door de lange duur van de werkzaamheden aan de Van Linden van den Heuvellsingel. Door de afsluiting van deze singel blijven veel klanten uit Holy weg, zeggen de middenstanders. Gevreesd wordt dat de afsluiting ook nadelige gevolgen zal hebben voor de viering van het 40-jarig bestaan van de winkelstraat deze maand. De winkeliers houden er rekening mee dat de tweedaagse braderie minder bezoekers zal trekken door het werk aan de sin gel, die pas begin april weer voor het verkeer wordt opengesteld. De SGP/RPF/GPV-fractie in de Vlaardingse gemeenteraad heeft de zaak deze week in schriftelijke vragen aangekaart bij burge meester en wethouders. Deze par tij heeft al eerder aangedrongen op een financiële tegemoetko ming voor de winkeliers. Het werk aan de Van Linden van den Heuvellsingel bestaat uit het aanbrengen van vrij liggende fietspaden, een middenberm en een nieuw wegdek voor snelver keer. Het werk begon kort voor de feestdagen in december, een „erg ongelukkig tijdstip" volgens de SGP/RPF/GPV. en gaat volgens een mededeling van wethouder Ag nes van Ardenne (Verkeer en Vervoer) nu ook nog eens twee maanden langer duren dan ge pland. Oorzaak is het verleggen en veranderen van kabels door het Nutsbedrijf en de PTT. De winkeliers maken zich daar zorgen over, want de vertraging heeft invloed op hun omzet, bena drukte een vertegenwoordiger van de Organisatie van Vlaar dingse Ondernemers (OVO) in de laatst gehouden vergadering van de raadscommissie voor Verkeer. Aan de Van Hogendorplaan zelf wordt de situatie er ook niet beter op, zegt tabakverkoper Bergman. Voor zijn zaak zijn verschillende parkeerplaatsen opgebroken. Bergman vreest dat ze voorgoed zullen verdwijnen. „Terwijl er al zo weinig plaats is." Uitleg van de gemeente verwacht hij niet: „Die trekt zich toch niks van je aan." Wel bevreemdt het Bergman en andere winkeliers dat zo kort na de vorige reconstructie er op nieuw aan de Van Hogendorplaan wordt gewerkt. Hetzelfde geldt voor de Van Linden van den Heu vellsingel. Bergman: „Die zag er dankzij een vorige opknapbeurt keurig uit. Voor mij is dit geld- weggooierij. En het kost ons nog klanten óók." De SGP/RPF/GPV-fractie heeft bij burgemeester er. wethouders ook zijn ontevredenheid geuit over de toekomstige situatie aan de Lepelaarsingel, die in het ver lengde ligt van de Van Linden van den Heuvellsingel. De ge meente is van plan het stukje van de Lepelaarsingel dat aansluit op de Burgemeester Heusdensweg te asfalte: m. Na dit kanvei ont staat de situatie dat circa 180 me ter van de Lepelaarsingel niet is geasfalteerd. De gemeente heeft daar nu geen geld voor, en wil dit werk later uitvoeren. „Bespottelijk," vindt de SGP/ RPF/GPV. De partij wil voorko men dat er over enkele maanden opnieuw overlast voor het verkeer er. de winkeliers ontstaat. „De werkzaamheden moeten nu zo snel mogelijk in z'n geheel wor den afgerond." Een in z'n geheel geasfalteerde Lepelaarsingel is ook veiliger voor het'verkeer, meent de fractie. Maasland - Met een bruidsjur ken-service speelt de Maaslandse Annie Kroes in op de toenemende waag naar trouwkleding. Zij koopt en verkoopt bruidsjurken, die slechts één keer zijn gedra gen. De belangstelling is groot. Zowel pas getrouwde als aan staande bruidjes weten de weg naar Annies winkel in de West- gaag te vinden. De telefoon rin kelt regelmatig. „Zo'n grote interesse had ik niet verwacht," zegt de vrouwelijke ondernemer, terwijl ze net weer een bruidje neerlegt. Maar een paar advertenties deden wonde ren. De bruidskamer, die Annie Kroes in haar woning in het Maas landse polderlandschap heeft in gericht, wordt druk bezocht. De trouwjaponnen worden er in con signatie ter verkoop aangeboden. De een is blij nog wat geld terug te krijgen voor de du re japon, de an der komt voor een relatief lage prijs in het bezit van mooie kle ding voor de grote dag. Zo snijdt het mes aan twee kanten. In de bruids kamer hangen ruim dertig iurken te wachten op een me e eigenaresse. „Allemaal zyn ze maar één keer gedragen." verzekert mevrouw Kroes. Ook de jurk van haar dochter Daniëlle hangt in het rek. „Ik houd ze een jaar in consignatie, zijn ze dan niet verkocht dan gaan ze naar de eigenaresse terug." Maar veel exemplaren vinden al snel een af nemer. Het maagdelijk wit is nog altijd de meest voorkomende kleur voor een bruidsjapon. Mo dellen met veel stroken, kant en een sleep hebben de overhand. Toch doen zachtrose en zalm- of champagnekleurige jurken het ook goed. Wie een heel bijzondere creatie wil dragen kan overigens ook bij Annie Kroes terecht. Dochter Daniëlle toont glimla chend een felrode en zelfs een Een klant van Annie Kroes past een bruidsjurk aan. Veel trouwkleding in haar winkel vindt ai snel weer een nieuwe eigenaar. Foto Westlands fotobureau geheel zwarte trouwjapon. „Ook daar is vraag naar," heeft Annie Kroes al ervaren. Veel vraag is er ook naar de bijbehorende acces soires. En inmiddels hangt er ook kleding voor bruidsmeisjes en bruidsjonkers in dc winkel. „De ze bijvoorbeeld, is die niet schat tig?" vraagt Annie Kroes, en ze haalt een beeldschoon wit jurkje voor een bruidsmeisje te voor schijn. Onder het genot van een kopje koffie kan er in de bruids kamer worden rondgekeken en gepast. Desnoods wordt de bruidsjurk vermaakt. De prijzen variëren van driehonderd tot pak weg tweeduizend gulden. Globaal is dat de helft van de nieuwprijs. Annie Kroes: „Ik probeer altijd al les te verkopen voor de prijs die de bruid ervoor wil hebben." Hangt de jurk van haar dromen niet in het rek. dan hoeft een bruid nog niet te wanhopen. Dan toont Annie Kroes een dik foto-al bum, met daarin enkele tiental len trouwfoto's. „Ik kan nou een maal niet alle aangeboden bruids jurken in voorraad hebben," ver klaart de Maaslandse. De jurken m het album zijn telefonisch op te vragen bij de eigenaresse. „Ook dit systeem werkt goed," zegt An nie Kroes. „Zo is er voor iedere aanstaande bruid keus genoeg." Schiedam - Vooruitlopend op de besluitvorming rond de aanleg van rijksweg 19 (ofwel de A4) tus sen Schiedam en Delft gaat deze maand een inspraakprocedure van start. Als leidraad voor de in spraak is een notitie ter inzage ge legd waarin staat op welke manier Rijkswaterstaat de tracéstudie en het onderzoek naar de milieu-ef fecten van de nieuwe weg wil aan pakken. De bevolking kan daar tot 1 april op reageren. Na een tweede in spraak- en adviesronde kan de minister van Verkeer volgens de planning in februari 1996 een be sluit nemen over de aanleg van de - nog altijd zeer omstreden - rijksweg. In de startnotitie gaat Rijkswater staat ervan uit dat er maatregelen nodig zijn om de verwachte ver keersgroei op de A13 (tussen Delft en Overschie) en de A20 (tussen Maassluis en Rotterdam) op te vangen. Bovendien ont breekt volgens Rijkswaterstaat nog een goede aansluiting van het Westland op het hoofdwegen net. Voor de A4 zijn verschillende al ternatieven ontwikkeld. Een eer ste mogelijkheid is geheel afzien van aanleg van dc weg door Mid den-Delfland en die vervangen door een sneltram van Rijswijk en Delft naar Schiedam. In de tweede variant bekijken de on derzoekers de mogelijkheid om de Al 3 te verbreden met éen ol' twee rijstroken. In deze optie wil Rijkswaterstaat ook de gevolgen meenemen van de aanleg van de sneltram-ver binding, die de voorspelde groei van het autoverkeer mogelijk kan beperken. De derde optie is aan leg van rijksweg 19 met tweemaal twee rijstroken, die volgens het oorspronkelijke concept aansluit op het noordelijke, al bestaande deel van de weg. Rijkswaterstaat bekijkt ook wat de invloed is op het autoverkeer als niet al het ver keer onbegrensd gebruik kan ma ken van de A4 en de A13, en als er naast de rijksweg ook een snel tram door Midden-Delfland wordt aangelegd. Ten slotte stelt Rijkswaterstaat een 'meest milieuvriendelijk al ternatief op. Deze oplossing be staat uit maatregelen die moeten leiden tot verminderd autoge bruik en die de minst nadelige ef fecten hebben op het milieu. „Ik denk dat we in deze notitie een goed scala aan varianten heb ben bedacht," licht projectleider W. W, de Zeeuw van Rijkswater staat toe. „We zijn van plan ze ob jectief naast elkaar te zetten. Niets ligt dus vast." H. Tetteroo van de werkgroep Stop Rijksweg 19 is daar niet zo zeker van. „In de loop van de af gelopen zestien jaar heeft Rijks waterstaat meermaals geschoven met informatie, op het terrein van geluidhinder, verontreiniging, vogelverstoring, kosten en capa citeit. Ik verwacht niet dat men zomaaT een ander beleid gaat voe ren. Men stuurt overduidelijk in de richting van asfalt. Ook in de startnotitie. Daarin gaat men er van uit dat overal in de buurt as falt wordt aangelegd. Vervolgens bekijkt men wat in die situatie de meest kansrijke mogelijkheden zijn. Op die manier redeneert men dus driftig toe naar één mo gelijkheid." aldus Tetteroo. Volgens De Zeeuw is daar geen sprake van. ..We rekenen nergens naar toe. We zullen Tetteroo nauw betrekken bij de studie. Dan kan hij het zelf zien." De inspraakavonden worden ge houden op donderdag 11 maart in de Blauwe Brug in Schieöam- Noord en op donderdag 18 maart in zaal De Harmonie in Vlaar- dingen. Aanvang 19,30 uur. Schiedam - De NOS zendt morgen een film uit waarvoor een aantal opnamen in Schiedam is gemaakt. Het betreft de film 'Ik ga naar Tahiti'. De film handelt over het leven van de drukker en graficus H. N. Werkman die tijdens de oorlog actief was in het verzet. De NOS heeft vorig jaar zomer een aantal scenes uit de film opgenomen aan de Lange Haven. De opnamen werden vanwege het verkeer in alle \Toegte op een zondag gemaakt. Regisseur is Gerard Verhage. 'Ik ga naar Tahiti' is morgenavond om 20.00 uur op Nederland 3 te zien. Vlaardingen - Weihouder mr. Ton van der Steen heeft voorlopig bakzeil moeten halen met zijn plannen voor het IJsselhoeveter- rein in Vlaardingen-Holy. Hij gaat de plannen, tegen zijn aan vankelijke opzet in, alsnog voor leggen aan omwonenden. Van der Steen wilde vorige maand zijn raadscommissie Stadsontwikkeling at laten oorde ler» over het plan, zonder dat de omwonenden erin gekend waren. Een actie van hen voorkwam dat. Ze wezen erop dat er in het verle den beloftes zijn gedaan over in spraak bij de planontwikkeling. Dus komt de wethouder nu als nog met een avond voor de bewo ners waarop dc plannen worden toegelicht en waarbij kan worden gereageerd. Veel tijd krijgen de omwonenden niet om over het plan na te denken, want dc wet houder heeft haast. Uiterlijk 16 maart moeten de omwonenden hun definitieve reactie geven. Schiedam - In een gebouw van de scholengemeenschap Ter Schie aan de Mgr. Nolensiaan zijn afge lopen nacht twee molotovcock tails door een ruit naar binnen ge gooid. Een van dc brandbommen vatte meteen vlam, de ander werd door de brandweer nog geheel in tact aangetroffen. De schade bleef beperkt. Het vuur was al gedoofd toen de brandweer arriveerde. De politie heeft nog geen aanwijzin gen omtrent de daders. Er wordt een onderzoek ingesteld. Vlaardingen - Op verdenking van winkeldiefstal is gistermiddag op do Westhavenkade in Vlaardin gen een 21-jarige Rotterdammer gearresteerd. Hij zou in een win kel in het centrum een tas en twee jacks hebben weggenomen. De arrestant gaf een valse naam op, maar de politie wist zijn ware identiteit te achterhalen. Er is proces-verbaal tegen hem opge maakt. Schiedam - In de nacht van dins dag op woensdag is een kelder box van een flat aan de Burgemeester van Haarenlaan opengebroken. De daders forceerden de deur en namen een groot aantal goederen weg: schaatsen, boormachines, kleding, fietsen en een kinderwa gen. Dezelfde nacht werd inge broken in een restaurant aan de Lange Nieuwstraat. De fruitauto maten werden opengebroken en leeggehaald. Vlaardingen/Schiedam - In de Abel Tasmanlaan in Vlaardingen is gisteren geprobeerd een auto te stelen. Toen dit niet lukte nam de dief verschilende spullen uit de wagen weg. Hij verdween met de radio en twee CD's. Uit een auto aan de Hofsingel werd een jas ge stolen. De 34-jarige Rotterdam mer die dinsdag door de Vlaar dingse politie werd aangehouden na diefstal van een auto in het Muskuskruid, heeft een bekente nis afgglegd. In Schiedam werd gisteren uit een bestelbusje dat in de Aleidastraat stond geparkeerd een kettingzaag gestolen. Vlaardingen - Rita Young, de Vlaardingse zangeres/presenta trice, bereikt zondag 14 maart een mijlpaal: haar vijftigste show in zaal Middelhuyse. Tal van rela ties uit de achterliggende acht ja ren geven acte de presence. Aan de jubileumshow werken mee De Martiono's, The Shalloff Brothers (illusionisten), zanger Rinus van Drunen, zangeres José Sep en na tuurlijk Rita Young zelf. De dans muziek komt van het orkest The Stariets en de presentatie is in handen van Rein WoJters. De aanvang van de show is 13.30 uur. Toegangsbewijzen kosten ƒ7,50. Deze zijn tc bestellen via 010-4342377 of (indien nog voorra dig) aan de zaal. Vlaardingen - DG6 Vlaardingen heeft een jaarlijks terugkerende prijs in het leven geroepen die maximale inzet op het gebied van democratie, medezeggenschap of participatie beloont. De prijs wordt maandag 8 maart uitge reikt in de Vlaardingse Stadskel der. Genomineerd zijn Amy Jan- son van bewonersgroep Bab- berspolder. Niko Koffeman van Initiatiefgroep tegen Afvalber- ging en Dick van der Werf. voor zitter van bewonersorganisatie De Toekomst in Holv-Zuid. Thurston Snookergallery Westersingel 20 010 - 43fi 3719

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2