Waterweg 13 Borstonderzoek: Rotterdam te ver Criminaliteit in Vlaardingen fors gestegen Reimhout grijpt in bij IOBS Songfestival wacht spannende ontknoping Hoekse PvdA op verzoek ep visite 'Argus' maakt Randstad tot een heuse metropool Andriessen: Betuwelijn kan niet onder de grond Van der Vlist mag verder met haven milieuplan Vroeg huisvuil: weer bonnen Wethouder De Leede: 'Het is een kwestie van duidelijke verwijzing' Vakbondsbestuurder Kees Marges naar ITF Geschoten met luchtdrukwapen Gestolen auto te water Computer gestolen Autokraken Overstappen voor trein Terpstra opent Woutershof Rotterdams Dagblad Donderdag 18 maart 1993 Regio Waterweg Westhavenpiaats 22 3131 BT Vlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Rotterdam Nederland heeft geen metropool. En dat is jammer, want tal van buitenlandse bedrijven slaan Nederland daarom vaak over voor de vestiging van hun Europese hoofdkwartier. Daar is «met 'Ar gus', snelle en frequent rijdende tremen tussen Am sterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Schiphol, echter best wat aan te doen. Dat menen onderzoekers van de Technische Univer siteit in Delft. Ze deden onderzoek in opdracht van het Overleg over Ruimtelijke Investeringen, een platform van mensen uit de Randstad en het be drijfsleven dat zich bezighoudt met ontwikkeling van de ruimte. De vier grote steden en Schiphol oppakken en bij elkaar zetten is onpraktisch, menen de onderzoe kers. Maar met als bindmiddel een goed stelsel van railverbindingen zouden de vijf kernen kunnen wor den samengesmeed tot iets dat lijkt op een metro pool. Met 'Argus* wordt het mogelijk binnen pakweg een uur vanuit een gemeente bij Rotterdam op het Amsterdamse Museumplein te komen. Kenmerk van metropolen als Parijs, Londen en New York is dat elke kern binnen het gebied binnen veertig tot zestig minuten is te bereiken. Met het huidige open baar vervoer - ook na uitvoering van Rail 21 door de NS - duurt dat nog veel te lang. Het traject Amster dam-Rotterdam kost per trein nu nog 56 minuten. En dus moet het tussen de Argus-kernen sneller. Tussen de tweehonderd en tweehonderdtachtig kilo meter per uur om precies te zijn. Daar hangt een prijskaartje aan. Argus kost onge veer zes miljard gulden. Dat komt bovenop de kos ten voor Rail 21. Het is de bedoeling dat vooral ge bruik wordt gemaakt van bestaande infrastructuur of voorzieningen die in een ander verband worden aangelegd. De Hoge Snelheidslijn moet er in elk ge val komen, om Rotterdam direct te koppelen aan Schiphol en Amsterdam. Als Schiphol vanuit Rot terdam in twintig minuten bereikbaar wordt, kan waarschijnlijk worden afgezien van heraanleg en uitbreiding van Zestienhoven. En door uitvoering van Argus blijft het Groene Hart in stand. Argus zou, volgens de onderzoekers, goed zijn voor 1 miljard aan inkomsten, waarvan na aftrek van de kosten 100 miljoen zou overblijven. Brandwijk - Het gedeeltelijk ondergronds aanleggen van de Betuwespoorlijn is economisch onhaalbaar. Dit heeft minister Andriessen (Economische Zaken) gisteravond gezegd tijdens een CDA-bijeenkomst in Brandwijk in de Alblasseiwaard. Hij liet er geen mis verstand over bestaan dat zelfs op de plaatsen waar de lijn voor veel geluidhinder voor de bevolking zal zorgen 'ondertunneling' niet zal plaats hebben. „De overheid heeft vijf miljard gulden voor de lijn uitge trokken. Als daar één miljard gulden bij zou komen, zul je mij daar niet over horen. Dat moet dan maar. Ondertunneling zou echter minimaal tien miljard gulden kosten. Dat is economisch niet haalbaar." Den Haag - ,.Het is een doorbraak, dat de uitbrei dingsplannen van de Rotterdamse haven nu worden getoetst op hun milieu-effecten. Bovendien: kiezen voor een schonere haven vergroot het politieke draagvlak voor het sluiten van vliegveld Zestienho ven. Daar zit een samenhang in." Dat betoogde de Zuidhollandse gedeputeerde J. van der Vlist gisteravond tegenover de leden van de Sta tencommissie Milieu tijdens een uitgebreid debat over 'ROM Rijnmond': het totaalplan waarin wordt nagegaan wat de Rotterdamse ideeën over de toe komst van de haven (vastgelegd in het 'Havenplan 2010') eigenlijk voor milieugevolgen hebbeu Van der Vlist kreeg van een kleine meerde, neid het vertrouwen om met de Rotterdamse bestuurders eerder te praten over een bijbehorende milieustrate gie. Tegen de zomer wordt van hem een nieuw ver slag over de stand van zaken verwacht. Vanuit zijn eigen partij, de PvdA, en ook vanuit D66 en GroenLinks kwam echter grondige kritiek. PvdA- woordvoerder K. Roest kenschetste de houding bin nen zijn fractie met: variërend van 'nee' tot 'hart grondig nee'. Hij vreesde dat een heleboel milieu doelstellingen niet worden gehaald bij uitvöering van het Havenplan. Van der Vlist vond de 'ROM Rijnmond'-strategie toch een meerwaarde hebben. ..Er is het afgelopen halfjaar echt veel gebeurd. Als je alles precies langs een meetlatje legt, ga je ook de mist in." Over de Oranjebuitenpoider zei hij nog dat Gedepu teerde Staten gehoor geven aan de Rotterdamse wens om er een distributiecentrum te vestigen. Er komen dus geen kassen, zoals het Westland nog al tijd wil. We! houdt Van der Vlist de mogelijkheid open dat hier ook fvalstortplaats komt. Vlaardingen - Het aantal misdrij ven in Vlaardingen is vorig jaar gestegen met 14,6 procent Tegen 4559 misdrijven in 1991, noteerde de politie er 5223 in 1992, een toe name van 664. Dit valt op te ma ken uit het deze week verschenen jaarrapport van het Vlaardingse korps. De grootste stijging deed zich ver moedelijk voor bij de zogenaam de vermogensdelicten, waaron der alle vormen van diefstal val len, inclusief inbraken in auto's en woningen. In 1991 lag dit aan tal op 3909. Een cijfer over vorig jaar is niet te geven, omdat de po litie is overgestapt op een nieuw registratiesysteem. Een politie woordvoerder zegt evenwel dat het m deze categorie om aanzien lijk meer gevallen gaat dan in '91. Ook het aantal vernielingen viel hoger uit dan een jaar tevoren. Onveilig Behalve een toename van de cri minaliteit signaleert de politie ook een groeiend gevoel van on veiligheid onder de bevolking. Vooral oudere mensen zouden zich bedreigd voelen, met name in winkelcentra en op markten. Oorzaken zijn zakkenrollerij, winkeldiefstallen, baldadige jeugd en een algemene verpaupe ring van de omgeving. De politie heeft dat gevoel nog niet kunnen wegnemen, ondanks geregelde surveillances in win kelcentra als De Loper en Holier- hoek. Erkend wordt dat de pro blemen vooral veroorzaakt wor den door de jeugd. „Geluidsover last, hinderlijk gedrag en het met brommers en fietsen over het voetgangersgebied rijden, waren steeds aan de orde." Volgende maand verschijnen de eerste vier politie-surveillanten in Vlaardingen op straat. De aan wezigheid van deze 'hulpagen ten*. hoopt de politie, kan er toé bijdragen dat de burger zich weer wat veiliger gaat voelen. Beperkte mankracht en een toe nemende werkdruk verhinderen een grootschalige aanpak van do plaatselijke criminalteit. Omdat dc misdrijven zich door de hele stad voordoen, en er geen aan wijsbare concentraties zijn. wordt de misdaadbestrijding nog eens extra bemoeilijkt, schrijft de korpsleiding in het jaarrapport. Daarom wordt nu de nadruk ge legd op preventief optreden (het voorkomen van misdrijven) en een dadergerichte aanpak. Van vernielingen bijvoorbeeld is bekend dat die veelal door jonge ren worden gepleegd. Bureau Halt moet deze groep zien te be wegen haar gedrag te wijzigen. De Vlaardingse politie heeft dit jaar ook ingevoerd dat bij iedere woninginbraak een buurtonder zoek wordt gehouden. Aan de ge dupeerden van inbraken wordt meer zorg besteed. Zij kunnen een beroep doen* op slachtoffer hulp. Tegelijkertijd bespreekt de politie met hen de mogelijkheden om Whaling te voorkomen. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft opnieuw bekeuringen uitgeschreven voor het te vroeg buiten zetten van zakken met huisvuil Ditmaal is dat gebeurd in de wijken Vlaardinger-Am- bacht/Babberspolder. Er zijn" twaalf bekeuringen uitgeschre ven. Eerder deze week werd al 24 keer bekeurd in Holy-Noord, De controle is steeds samen met de Stadsreiniging uitgevoerd. Het is, op de dag dat de huisvuil- dienst langs komt. verboden voor 's morgens vijf'uur vuil buiten te zetten. In andere wijken zulien ook controles worden uitgevoerd. Rotterdam - De vakbondsbestuurder Kees Marges van de Vervoersbond FNV is benoemd tot secretaris van de internationale ver voersbond ITF in Londen. Marges wordt belast met projecten in Laüjns-Ame- rika, Afrika, Azië en bin nenkort ook Oost-Europa om de positie van de vak bonden aldaar te verster ken. Het ligt in de lijn der verwachting dat Marges ook secretaris van de ha vensectie wordt: een posi tie die hij op nationaal ni veau gedurende een de cennium heeft bekleed. Marges is begin 1977 in dienst getreden van de Vervoersbond FNV, na zijn loopbaan in 1969 bij de zee- liecfcnbond FW2 te zijn be gonnen. Marges is nu re gionaal bestuurder in Rot terdam en heeft de olie-opslag, controlesector en de Kees Mar- veerdiensten in zijn portefeuille (alsmede internatio- ges Archieffoto nale contacten). De ITF heeft Marges uit 25 sollici- Rotterdams tanten, afkomstig uit alle delen van de wereld, geko zen. Schiedam - Wethouder Bart de Leede (Volksgezondheid) kreeg deze week na het offi ciële startsein voor het bevol kingsonderzoek naar borst kanker, direct kritiek op dat onderzoek. Veel vrouwen uit Schiedam hadden commen taar op het feit dat zij zich moeten laten onderzoeken in het Integraal Kankercentrum in Rotterdam. „Die locatie is niet goed," stelde Truus van der Spoel, die namens bejaardensoos 't Krekeltje van wijkcentrum De Erker de bijeen komst in het GGD-gebouw bij woonde. „Voor veel mensen is het al een heel avontuur om, zich te la ten onderzoeken. De lange af stand zou wel eens belemmerend kunnen werken. Vooral bij dege nen die slecht ter been zijn. En te genwoordig zijn heel veel oude ren bang om met het openbaar vervoer te reizen. Waarom wordt er niet met het onderzoek ge wacht totdat er in Schiedam een plek vrijkomt?" Volgens De Leede zou dit een ge miste kans kunnen betekenen. „Dat het onderzoek in Rotterdam plaatsvindt hoeft geen problemen op te leveren. Het is een kwestie van goede, duidelijke verwij zing." Daaraan hoeft het volgens de in formatie van de GGD Nieuwe Wa terweg-Noord niet te liggen. De vrouwen worden schriftelijk uit- genocL^d zich aan het bevol kingsonderzoek te onderwerpen. Wie zich 'ril laten onderzoeken kan zelf bepalen wanneer dat ge beurt. En buurvrouwen of vrien dinnen kunnen samen naar het onderzoek gaan. Voor een route beschrijving naar het Kankercen trum in de Rotterdamse Rochus- penstraat wordt gezorgd. Na Schiedam zijn Vlaardingen en Maassluis aan de beurt. Wanneer er in beide sleden met het onder zoek wordt begonnen, is niet be kend. Het onderzoek onder de Schiedamse vrouwen neemt naar alle waarschijnlijkheid een jaar in beslag. De bewoonsters van 50 tot en met 69 jaar uit de wijken Ke- thel, Groenoord en de Woudhoek worden het eerst opgeroepen. Twee weken nadat ze zijn onder zocht krijgen ze thuis de uitslag van het onderzoek. Wethouder De Leede plaatste zelf een kritische noot bij het feit dat de financiering van het landelijk bevolkingsonderzoek nog niet de finitief is en er naar alle waar schijnlijkheid bezuinigd gaat worden. Dat kan volgens De Leede in andere gemeenten ver traging opleveren. Verder noem de hij het besluit dat vrouwen van 70 jaar en ouder van deelname aan het onderzoek zijn uitgeslo ten. betreurenswaardig. Want juist bij deze groep komt borst kanker het meest voor en is het onderzoek heel betr uwbaar. Schiedam - Twee Schiedamse jongens, van 15 en 10 jaar, zyn gistermiddag rond vier uur door de politie opgepakt bij de Vijfslui- zerbaven omdat 2e met een lucht drukpistool schoten. Ze moeten een alternatieve straf uitvoeren. Schiedam - De brandweer heeft gistermorgen uit het water van de Buitenhavenweg in Schiedam een auto gehaald. Die bleek in Rotterdam te zijn gestolen. In Schiedam is gisteren in de Vol tastraat nog een zwarte Volkswa gen (YY-54-GX) ontvreemd. Schiedam - Uit een bedrijf aan de Noordmolenstraat in Schiedam is gisternacht bij een inbraak een computer ontvreemd, samen met een tv, videorecorder en een ant woordapparaat. Uit een kelderbox aan de Albarda- straat is een decoupeerzaag gesto len. Een bedrijf aan het Dr. Wi- bautplein mist sinds een inbraak een tv en geluidsapparatuur. Schiedam - In Schiedam zijn gis teren weer drie auto's opengebro ken. Dat gebeurde aan de West- vest, Rotterdamsedijk en de De Brauwweg. nog kleinere kinderen dan ze zelf zijn, dus met luiers om en al, streed de basisschool 'ee voor de prijzen. Foto Effen den Ouden/Roel Dijkstra Vlaardingen - uitermate span nend verloopt de competitie van het vierde Vlaardings Songfesti val. Vanavond gaan in de Stads gehoorzaal te Vlaardingen in de halve finale de twaalf kandidaten met elkaar in de slag. Voor de zes besten is de weg vrij naar de fina le, die zaterdagavond haar beslag krijgt. Voor de competitie, een gezamen lijke organisatie van de Stadsge hoorzaal en Young Entertain ment. heeft zich een aantal goede kandidaten aangemeld. Maan dag- en dinsdagavond 'sneuvel den' in de voorronden tien kandi daten. Voor zo'n honderdvijftig toeschouwers zetten de deelne mers een prima show neer. „In Nederland staat het Vlaar dings Songfestival uitstekend be kend door de goede organisatie," zei zangeres Albertina Vergou wen uit het Zeeuwse Wemeldin- ge. „Daarom heb ik graag inge haakt. De anderhalf uur autorij den heb ik er graag voor over," al dus de zangeres die eerder hoog scoorde op het landelijke Vara Songfestival en vorig jaar bij het gerenommeerde Brabants Song festival Split 5 Albertina behoort tot de deelne- j mers in de halve finalt Dat geldt ook voor de groep Split 5 (Vlaar- dingen/Hekendorp/Maassluis), Marijke van der Meer (Maasland), Ronald Nab en Tineke (Duo Hol land uit Rotterdam), Nash Bihari (Rotterdam), Angela van Oosten en Willeke Zeilmaker (Vlaardin gen). Ben van de Berg en Clifford Jamers (Schiedam), Bakar Abdul Ghani (Nagele-Flevopolder, Mar tin Pronk (Maassluis) en het trio Los Sombreros (Delft). Overigens had de jury, bestaande uit zanger/componist/tekstdich ter Jack van der Lee, zangeres Angelina van Dijk (ze deed mee aan het nationale songfestival), background-zangeres Astrid de Rot en de journalist Rein Wolters (tevens jury-voorzitter) het er maar moeilijk mee. Wolters: „Elk jaar stijgt de h /aliteit en is het toekennen van de juiste cijfers moeilijker." Mini-playback Gistermiddag werd voor ruim driehonderd toeschouwers in de Stadsgehoorzaal op vertederende wijze de voorronde van het Vlaar dings mini-playback festival ge houden. Aansprekend waren de acts van Sabrine de Garde (Vera Mann), Kevin Brouwer (Peter Koelewijn), Petei C-oen (Marco Borsato). Angelique Mahieu (Dia na Ross), Michael Maduro (Mi chael Jackson) en Marco Brouwer (Gordon). De zes gaan door naar de finale, die zaterdagavond sa menvalt met het Vlaardings Songfestival. Dan valt ook een optreden te ver wachten van de 11-jarige Edwin van Rijn. Als Peter Koelewijn 'in- live-concert' won het joch de 'School-award 1993 Vlaardingen' voor zijn St. Witlibrordusschool. Deze prijs is voor de basisschool die de beste playback-act op de planken zet. Acht scholen deden mee, maar Edwin kwam, zag en overwon voor zijn school. Uit han den van loco-burgemeester John Ranshuijsen ontvangt hij zater dagavond de bijbehorende beker. Het ligt in*de bedneling om van het scholenfestival «^enec-ns een jaarlijks evenement te maken, dat is gekoppeld aan het Vlaar dings Songfestival. Zowel presen tatrice Rita Young als educatief scholenmedewerker Rob de Vries droegen deze boodschap gisteren uit. Anita Meijer (de echte) is er zater dagavond ook bij. Tussen de ver schillende finales door treedt ze op Na de prijsuitreiking kan ook nog worden gedanst, want er is 'bal na. Zowel voor de halve finale vanavond als voor de slotsessie van het festival zijn aan de kassa nog kaarten verkrijgbaar. Vlaardingen - Vanwege werk zaam he len aan de spoorbaan tus sen Schiedam en Maassluis zul len de tremen op de lijn Rotter dam-Hoek van Holiand op zon dagochtend 21 maart anders rij den dan m het spoorboekje staat aangegeven. Vanuit beide richtingen rijden de tremen niet verder dan het sta tion Vlaardingen-Centrum. Om hun reis te vervolgen kunnen de reizigers daar overstappen op een andere trein. Ze moeten er rekening mee hou den dat zij ongeveer twintig mi nuten later dan normaal op de stations aankomen. De mensen die vanuit Hoek van Holland naar Rotterdam reizen, zullen minder vertraging hebben. Vanaf 18 maart liggen op de stations langs de lijn Rotterdam-Hoek van Hol land gratis folders met de gewij zigde dienstregelingen. Schiedam - Na het inwinnen van juridisch advies heeft wethouder Adri Reijnhout gisteren persoon lijk enkele bevoegdheden van het bestuur van het IOBS (Instituut Ondersteuning Bewoners Stads- vernieuwingswijken) overgeno men. De bestuurder kwam tot de ze stap omdat de aan de gemeente gelieerde instelling in zijn ogen stuurloos is geworden door een bestuurscrisis. De wethouder negeerde daarmee een fax, die tOBS-voorzitter Bert van Kan hem gistermiddag stuur de. Van Kan maande Reijnhout zie-1'1 niet met de interne zaken van de werkgever van de opbouw werkers en bewonersdeskundi gen te bemoeien. Met instemming van de voltallige raadscommissie voor Wonen, Wijk- en Buurtbeheer gaat Reijn hout zich toch met het perso neelsbeleid van het IOBS bezig houden Als dit niet gebeurt, dit t personeel volgens de we I aer de dupe te worden van de ontstane situatie. „En dat mag met gebeuren. De bewonerson- dersteuning moet ondanks de problemen gewoon doorgaan." Met name de situatie in Schiedam-Zuid heeft Reijnhout tot zijn initiatief aangezet. Op bouwwerker Marja Soesbergen werkt daar met een contract, dat op korte termijn afloopt. De wet houder wil het risico vermijden dat de bewonersvereniging Schiedam-Zuid de uoor haar ge waardeerde kracht kwijtraakt. De raadscommissie gaf Reijnhout gisteren een mandaat om een door hem gewenste commissie van 'wijze mensen' te vormen Deze club zou binnen zes weken een einde moeten maken aan de reeds maanden durende onrust bij het IOBS. In eerste instantie kreeg het insti tuut ruzie met de bewoners ver enigingen over een voorgestelde nieuwe werkwijze. Voorzitter Bert van Kan heeft inmiddels concessies gedaan aan deze clubs, maar met die stap kreeg hij pro blemen binnen zijn eigen be stuur. Verschillende werknemers zijn opgesittUt en zes van de acht werknemers hebben inmiddels het vertrouwen in de voorzitter opgezegd. Zij verwijten Van Kan 'solistisch gedrag.' De 'wijze mensen' - namen wiide de wethouder gis* eren nog niet bekend maken - krijgen niet al leen de opdracht de bestaande conflicten de wereld uit te helpen. Reijnhout ziet graag dat deze club een toekomstperspectief voor de bewonersonderstcuning biedt. „Ik hoop dat we dan zonder ge zeur tien jaar vooruit kunnen." Hoek van Holland - De PvdA van Hoek van Holland heeft een nieuw initiatief bedacht om de contacten met de lokale bevol king strakker aan te halen. Met zogenoemde huiskameravonden wil de partij op visite gaan by mensen die aangeven daar be hoefte aan te hebben. Doel van de bijeenkomsten waarbij de Hoeke- naren hun vragen en grieven kwijt kunnen bij de politici, is het wegnemen van de argwaan ten opzichte van de politiek. „De mensen hebben zich dc laat ste jaren een onzettend negatieve houding aangemeten als het gaat om de wijze waarop de politiek werkt," zegt Toos Brabander van de PvdA, lid van de deelraad met de portefeuille van Ruimtelijke Ordening. „De politiek en de be volking zijn te ver uit elkaar ge groeid. Er moet beter worden ge communiceerd. We wil' _-n de mensen laten zien hoe -ve bezig zyn." Drempel Volgens Brabander moeten de in woners van Hoek van Holland be tere mogelijkheden krijgen om hun wensen kenbaar te maken. Ze kunnen daarmee weliswaar te recht bij de deelgemeentesecreta rie en de dagelijks bestuursleden van de deelraad die wekelijks spreekuur houden, maar het is gebleken dat de drempel daar naar tce voor de meeste mensen toch nog te hoog is. Informatie- en discussieavonden hebben weinig zin want de animo voor dergelijKe bijeenkomsten is nihil. „Daarom." zegt Toos Brabander, „willen we met de politiek de huiskamer in. Bij de huiskamer avonden kan men in eigen huise lijke kring met twee PvdA-politici praten over zaken die men zelf belangrijk vmdt. Men moet wel zelf' initiatief nemen door een groep van jngeveer zes mensen te formen 1 en een paar gespreks punten a? n te geven." Het PvdA-hd windt er geen doek jes om als ter sprake komt waar het groeiend scepticisme ten op zichte van de politiek vandaan komt. „Die houding wordt aange wakkerd door Hoeks Welzijn Sinds die party zich in Hoek van Holland mamfeMeert. deugt er m ons dorp ineens nog maar heel weinig. Hoeks Welzijn geeft Hoek van Holland een negatief imago. De mensen pikken dat helaas op." Ze gaat verder: „Veel mensen val len over de kleine dingen die bij hen op de stoep gebeuren maar vergeten dat er achter de scher men keihard wordt gewerkt om andere zaken aan te pakken. Er zijn klachten over het openbaar vervoer als er een uur op de bus gewacht moet worden. Of over het zwerfvuil en de overlast van de horeca. Maar grotere zaken als de dagopvang voor kinderen, de bouw van het nieuwe zwembad, de beibus die binnenkort gaat rij den en de aanpak van de jonge- renproblematiek worden kenne lijk met gezien. In 1991 fronste ie dereen zijn wenkbrauwen toen die voornemens werden aange kondigd. Nu ze worden uitge voerd horen we niets r "er." Vlaardingen - Tweede Kamer lid Erica Terpstra komt mor gen naar Vlaardingen om de nevenvestiging van de Wou tershof in de Broekpolder, een dagverblijf voor verstandelijk gehandicapten, te openen. Met de opening krijgt het dagver blijf er ook een winkeltje bij. De nieuwe vestiging aan de Sneeuwbalstraat is al enkele maanden in gebruik, maar met de officiële opening is gewacht totdat ook het in hetzelfde pand gevestigde winkeltje de deuren kon openen. In het winkeltje worden produkten als boterkoeken, appeltaarten, babykleding, speelgoed en ge bruiksvoorwerpen, die door de gehandicapten met de hand worden vervaardigd, te koop aangeboden. By de Woutershof ligt het ac cent van de d esteding op arbeidsmat' iteiten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2