Waterweg 13 Plan Reijnhout tegen sloop Gorzen 'Meer rijksweg voor minder auto's?' i? Herdenkingsdienst voor bombardement Culturele Raad onderzoekt contributie toueelamateurs Woningbeheer wil te slopen hjuizen overnemen en behouden Bakker nuanceert standpunt Huijken Druggebruikers gearresteerd XTC-variant verovert straffeloos Rotterdam Provinciebestuurders houden het voor gezien Onderzoek naar kanker vooral in Rotterdam Gewonde pony wei in gejaagd Jongen gepakt voor diefstal De Haans boek nog niet verkrijgbaar Inbraken en diefstallen Spierenburg wat groter Eurobaak gesloopt Rotterdams Dagblad Vrijdag 19 maart 1993 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVIaardingen tel OlO-234ÜÜ55/fax 4349754 Rotterdam - Bij een inval in een drugspand in de Een politie- Spanjaardstraat heeft de politie gisteren eerst zeven man trapt de en later nog eens vijf druggebruikers aangehouden, voordeur in De eerste inval had gisterochtend plaats. Zeven ge- van het bruikers probeerden via de tuin te ontkomen maar drugspand zij konden worden opgepakt. Later op de dag werd aan de Span- hetzelfde huis nogmaals 'bezocht'. Toen werden nog jaardstraat. eens vijf mensen gearresteerd. In de woning werd Foto cees spruijt 130 gram heroïne en cocaïne gevonden. Rotterdam - MDMA of MDEA. Het scheelt slechts één letter én mogelijke strafvervolging. MDMA (me- thyleen-dioxi-methyl-amfetamine), de scheikundige naam voor de 'liefdespil' XTC, pry kt op lijst 1 van de Opiumwet en is daarmee sinds 1988 gebombardeerd tot harddrug. MDEA, het broertje van XTC, niet. „Als je bij die chemische drugs de substantie veran dert," zegt een woordvoerster van het ministerie van Justitie, „krijgt het automatisch een andere naam, en dan is het niet meer aan te pakken. Dus moet die lijst telkens worden aangepast. Dat doen we op voor dracht van het ministerie van Volksgezondheid." Pilienproducenten maken grif gebruik van dit gat in de wet en dumpen MDEA - ethyl in plaats van me thyl - op grote schaal in het Rotterdamse uitgaansle ven. De variant op de echte XTC is minder krachtig en werkt korter: twee tot drie uur, tegen vier tot zes uur bij een 'zuivere1 XTC-pil. „Liever MDEA dan die rotzooi," zegt voorlichter J. Zeilstra van het Boumanhuis. „Zolang het maar ge controleerd wordt gebruikt. MDEA mag legaal wor den geslikt. Het enige wat ze nu en dan aanpakken is een laboratorium, omdat er zonder vergunning che- mlcaüeën zijn opgeslagen. MDEA, maar ook MDMA, is bedoeld voor recreatief gebruik, en levert als zoda nig niet veel problemen op. Wél als te grote hoeveel heden tegelijk worden ingenomen, in combinatie met bijvoorbeeld alcohol." Rotterdam - Milieu-gedeputeerde Hans van der Vlist (PvdA) keert bij de volgende verkiezingen niet terug in het provinciebestuur van Zuid-Holland. „Dat staat voor mij vast," meldde hij gisteren. De in Schiedam wonende Van der Vlist is één van de Statenleden die persoonlijk te maken krijgen met de afsplitsing van Rijnmond en de vorming daarvan tot een nieuwe Nederlandse provincie. Dat gebeurt ver moedelijk in 1996. Vanaf dat moment kunnen men sen uit Rotterdam en omgeving geen deel meer uit maken van het in Den Haag zetelende provinciebe stuur van het overblijvende Zuidhollandse gebied. Dat geldt ook voor een andere PvdA'er, de uit Rotter dam afkomstige George Brouwer. Hij is niet alleen gedeputeerde van financiën en cultuur, maar ook van personeelsbeleid binnen het Provinciehuis. De onzekerheid die vele provincie-ambtenaren kwelt over het voortbestaan van hun baan, speelt ook bij hun bestuurlijke baas. In totaal teilen Provinciale Staten van Zuid-Holland (83 leden) bijna twintig afgevaardigden uit Rotter dam of nabije omgeving. Tenzij ze verhuizen, kun nen ze straks geen van allen terugkomen. Behalve twee van de drie PvdA-gedeputeerden zijn dat onder anderen D66-fractieleider Monique Tenviel, ge renommeerde CDA'ers als Werner van Katwijk, Diek van Yperen en Peter Elsenaar en de voormalige lijst trekker van GroenLinks, Erik Meijer. Meijer luidde gisteren in de Staten-vergadering als eerste de bel voor het vertrek van die rij mede-Rijn- monders. Hij kondigde aan dat hij nog wel zijn tijd volmaakt in de Staten van Zuid-Holland, maar per 1 april wil hij geen fractievoorzitter meer zijn. Dat kop manschap laat hij over aan een duo uit Den Haag en Alphen en den Rijn. Hans van der Vlist, die geldt als een van de krachtig ste provinciebestuurders in Zuid-Holland, zegt nog niet te weten wat hij wil doen als in Den Haag zijn tijd tot afscheid gekomen is. „Hier in het Provincie huis kom ik niet terug, dat is duidelijk. Over een kandidaat-stelling voor Rijnmond moet ik nog eens nadenken. Het is zeker een heel boeiend gebied, met die fascinerende haven. Maar de keuze over door gaan in de politiek heb ik nog niet gemaakt. Dat wil ik trouwens ook nog niet, want op het moment datje zoiets verkondigt, heeft dat het effect dat je bijna al weg bent. In elk geval heb ik als gedeputeerde heel veel nieuwe ervaringen opgedaan en het moet gek lopen als je die in de toekomst niet positief kunt ge bruiken." Ook George Brouwer is er nog met uit. .Mocht het proces van afsplltsjng in Rijnmond langer duren, dan kom ik graag nog een keer terug voor Zuid-Hol land. Maar het is natuurlijk waanzinnig interessant om in Rotterdam te helpen met de opbouw yan een nieuwe organisatie," gooit ook hij vast een visje uit. Den Haag - Nederland moet op het gebied van kan keronderzoek de Europese top worden, een 'centre of excellence'. Daarvoor is een bundeling van alle krachten nodig en dat dient volgens staatssecretaris Simons van Volksgezondheid te gebeuren in Rotter dam en Amsterdam, Nu vindt ook onderzoek plaats in Groningen, Utrecht en Leiden. Dat onderzoek zou niet op hoeven te houden. De bewindsman acht een taakverdeling mogelijk. Schiedam - De 160 voor sloop voorgedragen woningen in het zuidelijk deel van De Gorzen moeten behouden blijven. Dat is het uitgangspunt van een plan, dat wethouder Adri Reijnhout en directeur Ton Verdoes van het Gemeentelijk Woningbeheer (GWB) aan het ontwikkelen zijn, Het duo wil gaan participeren in de exploitatie van de woningen, die tot het bezit van de Wo ningbouwvereniging Schiedam (WBS) behoren, Reijnhout en Verdoes vermoeden dat de WBS uit vrees voor grote fi nanciële tegenvallers terugdeinst voor herstel van de voor sloop voorgedragen woningen aan de Havendijk, de Heenvlietsestraat, de Brielsestraat, de Zwartewaal- sestraat, de Oude Maasstraat en de Nieuwe Maasstraat. Het duo denkt dat de vrees voor tegenvallers wordt ondervangen als het risico in het zuidelijk deel van De Gorzen over beide volks- huisvesters in Schiedam wordt gespreid. De WBS bezit 468 hui zen in dit deel van De Gorzen. De GWB is bereid de exploitatie van de helft van deze woningen over te nemen m het geval dat dit leidt tot behoud van de bedreigde hui zenblokken. „In ruil kan de WBS een woning bouwcomplex elders in de stad overnemen," zegt directeur Ton Verdoes van het GWB. „In De Gorzen kan dit tot grote voorde len leiden. Mochten er bij de reno vatie grote tegenvallers opdoe men, dan kunnen we die samen opvangen. Wellicht kunnen we gezamenlijk een soort noodfonds in het leven roepen." Directeur Fenny de Graaf van de WBS ziet in eerste instantie wei nig heil in het voorstel van Ver does en Reijnhout „Praten kan natuurlijk altijd. Een discussie gaan we natuurlijk niet uit de weg, maar ik vind dit voorstel met direct geweldig. De financiële ri sico's van de plannen kunnen we in principe best op eigen houtje dragen." Volgens De Graaf geven Reijn hout en Verdoes met hun plan geen antwoord op een voor haar essentiële vraag. „Het klinkt mis schien hoogdravend, maar wat zijn de baten voor de gemeen schap als we dergelijke grote in vesteringen in de bewuste huizen gaan plegen? Het draait om de prijs/kwaliteitsanalyse. Die ver andert niet als het GWB in de plannen gaat participeren." Dc Graaf ziet sloop van een deel van de woningen als een belang rijk onderdeel van de visie van de WBS op de volkshuisvesting in de Gorzen. Op de plek van de te slo penwoningen kunnen 246 wonin gen worden gebouwd. Volgens de directeur bestaat er aan dergelij ke huizen veel behoefte in de wijk. De resterende 293 huizen in de wijk wü de WBS renoveren of een kleine opknapbeurt geven. Eerder deze week gaf wethouder Reijnhout de opdracht een onaf hankelijk onderzoek in te stellen naar de bouwkundige staat van de bedreigde huizen. Hij ver moedt dat ze lang zo slecht niet zijn als de woningbouwvereni ging beweert. Indien de woning bouwvereniging niet voor de sa menwerking voelt, overweegt de wethouder de woningen van de WBS in de wijk op te kopen. De karakteristieke huizenblokken verdienen in zijn ogen bescher ming. Vlaardïngen - Twintig paarden en pony's zijn gistermorgen door on bekenden uit de stallen van ma nege De Flardingba Ruiters aan de Broekpoldeiweg in Vlaardin- gen gehaald en de wei ingejaagd. Daar was een pony bij die van de dierenarts eigenlijk niet mocht lopen. Even werd voor het dier het ergste gevreesd, maar een die renarts constateerde dat de oude blessure niet al te ernstig was ver ergerd. De schrik was evenwel groot, maar de schade bleek ook bij de overige dieren uiteindelijk mee te vallen. Er zijn slechts enkele paarden en pony's lichtgewond geraakt. De stallen moeten gistermorgen tussen kwart over zeven en acht uur zijn opengemaakt. Op het eerst genoemde tijdstip is er nog een viervoeter gevoerd, wat om acht uur weer gebeurde. In de manege staan ongeveer vijf tig paarden en pony's. De politie (tel: 4342355, tst 210) zoekt getui gen van het incident. Vlaardïngen - Een 16-jarige jon gen uit Vlaardïngen is gistermid dag rond kwart voor twee door de politie aangehouden op verden king van diefstal in het winkel centrum De Loper. Personeel had gezien dat er een bijlage uit een fietsblad werd weggenomen. De knaap zal een Halt-procedure moeten ondergaan. r Vijftig jaar na het bombar dement op Maassluis is de herinne ring hieraan nog springle vend, zo bleek uit de opkomstinde Grote Kerk. Foto Roel Dijkstra Maassluis - Met het Wilhelmus werd gisteravond in de Grote Kerk een herdenkingsbijeen komst besloten van het bombar dement op Maassluis op 18 maart 1943. Na burgemeester Ster- kenburg, die een herdenkingsre de uitsprak, werd het woord ge voerd door oud-verzetsstrijder M. Schakel en D. Pons, voorzitter van de stichting die er voor pro- ?-°ert te zorgen dat Maassluis een monument krijgt ter nagedachte nis aan de slachtoffers van het bombardement. Het ontwerp voor het monument is van de Vlaardmgse kunstenaar Leen Droppert. De bijeenkomst in de kerk werd muzikaal opgeluisterd door de Verenigde Zangers onder leiding van Cor van den Wijn gaard, organist Jaap Kroonen- burg en trompettist Ruud den Broeder. De Maassluizer J. Weda heeft aan de hand van documen ten van de Royal Air Force ge tracht te reconstrueren wat er precies gebeurde op die rampzali ge dag in 1943. Weda zegt dat het doelwit van de Engelse bommen werpers met de schepen van de Duitse Kriegsmarine m de haven waren, zoals algemeen wordt aan genomen, maar de olieraffinade rij Witol. Aan het bombardement namen twaalf Ventura's deel. De raffinaderij werd net gemist; achttien burgers verloren het le ven, 47 raakten gewond. De mate riële schade was enorm. Schiedam - Het ziet er niet naar uit dat 'Klappen genoeg gehad!', de autobiografie van bokser Wim de Haan, spoedig in de boekwin kel verkrijgbaar zal zijn. De Haan moet het boek afnemen van de drukker, besiiste de Rot terdamse rechtbank onlangs in een kort geding. De schrijver, die de rechtszaak aanspande en ver loor. heeft de drukker laten weten dat hij bereid is te betalen. Het probleem is echter, zegt De Haan m een toelichting, dat hij geen geld heeft om de duizend exem plaren van zijn boek daadwerke lijk af te nemen. Hij hoopt op de een of andere wijze met de druk ker tot overeenstemming te ko men. De schrijver beweerde dat voor zijn boek de verkeerde papier soort was gebruikt, waardoor het eindprodukt er naar zijn mening „niet uitzag". De rechter oordeel de dat de drukker zich stipt had gehouden aan de overeenkomst die met de auteur was gesloten. Vlaardingen - Enkele uren nadat minister May-Weggen vol veront rusting het fcroeikasrapport van het KNMI in ontvangst had geno men, kregen haar ambtenaren van Rijkswaterstaat in de Harmo nie de vraag voorgelegd of hun dertig jaar oude plannen voor de aanleg van een nieuwe rijksweg tussen Vlaardingen en Schiedam richting Den Haag nog wel pas sen in deze tijd. Een woordvoer ster van het Comité Vlaardingen tegen RW19 wilde weten hoe groot de kans is, dat de in deze re gio gehate weg door Midden-Delf land overbodig ligt te zijn op het moment dat a'le door May beplei te maatregelen het autogebruik werkelijk hebben teruggedron gen. De mannen van Rijkswaterstaat hadden geen antwoord: „Dat is het dilemma waar we mee zitten." Wethouder Kees van der Windt, belast met milieuzaken, had de nog geen dertig aanwezigen aan het begin van de informatie avond van Rijkswaterstaat wat geschiedenis verteld. Onder meer hoe vele keren de gemeente zich tegen de aanleg verzette via motie of brieven aan minister en kamer commissies. Het liefst had Vlaar dingen gezien dat de plannen van tafel waren gegaan, maar met een nieuwe studie naar de milieu-ef fecten is Van der Windt ook inge nomen en gelukkig is hij met het onderzoek naar de effecten van een sneltram tussen Vlaardingen/ Schiedam en Delft. De mannen van Rijkswaterstaat heten duidelijk weten, dat vol gens hun berekeningen de aanleg van meer rijksweg tussen Rotter dam en Den Haag onvermijdelijk is Zogenaamd flankerend beleid (beter openbaar vervoer, spitsvig- net, duurder parkeren, meer car pooling) zou wel leiden tot minder groei maar niet tot vermindering van het autopark tot 2010 „In plaats van een groei van ventig procent wordt in onze plannen op 35 procent toename gerekend," herhaalde ambtenaar Bont enige malen. De verdere ontwikkeling van de Rotterdam se haven volgens het plan Haven 2010 heeft daar ook invloed op Insprekers hadden zo hun twij fels. „Waarom moet per zeeschip, dus langzaam, aangevoerd mate riaal na aankomst in Rotterdam plotseling sneller vervoerd wor den? Dat kan dan toch ook verder per schip?" „Slechts weinig vracht uit Rotterdam is bestemd voor luchttransport via Schiphol. Waarom maakt Haven 2010 dan uitbreiding van de wegcapaciteit in noordelijke richting nodig?" „Geldt de afspraak nog dat de rijksweg in Midden-Delfland, om heind met geluidswallen van maximaal 4,30 meter, niet meer dan 40 decibel herrie mag veroor zaken op 250 meter afstand?" Duidelijk werd wel, dat bij de aan leg van rijksweg 19 het Kethel- plein groter moet worden, dat aan de noordrand van Woudhoek en Holy-Noord opritten en afslagen zijn gepland en dat de aansluiting van de Holysingel op de rijksweg anders zal worden. De bij Europese richtlijn voor de aanleg van een rijksweg voorge schreven Milieu Effect Rapporta ge (MER) is nu door Rijkswater- Staat in gang gezet. Tot 1 april kan iedereen schriftelijk reageren op haar zogenaamde Startnotitie met drie ueschreven mogelijkhe den {sneltram, verbreden oude rijksweg A13 tussen Overschie en Den Haag of aanleg nieuwe rijks weg 19). Wettelijk hadden ook de betrokken gemeentes (Vlaardin gen en Schiedam) de MER mogen uitvoeren, maar - zo vertelde een van de voorlichtende ambtenaren - omdat beide gemeenten mordi cus tegen de rijkswegaanleg zijn, heeft Rijks- -aterstaat de zaak zelf in handen genomen. De insprekers in Vlaardingen lie ten, net als de vele malen grote groep vorige week in Schiedam, blijken dat ze van Rijkswaterstaat manipulatie van gegevens vrezen om het oude rijkswegplan, wat ze ten noorden van Delft a) hebben geklaard, eindelijk helemaal te kunnen laten uitvoeren. Op grond van deze rapportage en nog enkele ander adviezen moet mi nister Maij-Weggen of haar opvol ger de knoop doorhakken in fe bruari 1996. Vlaardingen - De Culturele Raad van Vlaardingen wil de contribu ties die de leden van toneelver enigingen betalen, aan een kri tisch onderzoek onderwerpen. Daarbij moet worden gekeken hoe deze in verhouding staan tot de opgeschroefde huurtarieven van de Stadsgehoorzaal/Harmo nie en de Grote Kerk. Ais daar een groot verschil tussen zit, moeten de verenigingen meer subsidie krijgen om die extra kosten te kunnen betalen. Zo luidt het advies van de Cultu rele Raad aan de gemeente Die extra gelden moeten uit de be staande subsidiepot komen, dus zal er elders gekort moeten wor den. „Als je het verenigingsleven in Vlaardingen wilt laten bloeien, dan moet je er ook wat voor over hebben," zei wethouder Van der Windt tijdens de vergadering van de Culturele Raad. Punt op de agenda waren de huurverhogingen van de Stads gehoorzaal/Harmonie. De toneel verenigingen maken zich grote zorgen over de forse stijgingen van de huren. Ene van der Ende, voorzitter van toneelvereniging Varia, meent dat door die extra kosten amateurs straks niet meer op kunnen treden in de Stadsge hoorzaal. Het nieuws was hard aangekomen bij de verenigingen. „We hoorden het pas toen we de zaal gingen reserveren," aldus Van der Ende. Tijdens de verga dering van de Culturele Raad werd Stadsgehoorzaaldirecteur Marten Putman om uitleg ge vraagd. Hij reageerde gekrenkt op de be schuldigingen aan 2ijn adres. „Ik draag de amateuristische kunst beoefening een warm hart toe. Die moeten we vertroetelen, heb ik altijd gezegd. Een versnelde doorvoering van de huurverho gingen was echt al anderhalfjaar bekend. We hebben gezegd dat het met die extraatjes, zoals gratis repetities, afgelopen zou zijn. Dat de amateurs daardoor gedupeerd zouden worden noem ik doem denken." De Varia-voorzitter en tevens lid van de Culturele Raad nam hel op voor de gedupeerde amateurs. „Ik krijg signalen dat verenigin gen in paniek raken als ze dit soort bedragen horen. Die zijn met re bekostigen. Het aantal voorstellingen in de Stadsgehoor zaal zal drastisch terug gaan lo pen voorspelde hij De raad was van memng dat Put man terecht heeft gehandeld. Hij kreeg de taak van de gemeente om zijn inkomsten met 25.000 gulden te vergroten. Daarnaast werd hij geconfronteerd met de invoering van een BTW-tarief dat er voorheen niet was en waaraan niet te ontkomen viel. „Als wij dat nodig vinden dan moet het geld van de subsidiegevers komen en met van Putman," meende de raad. Putman bestempelde de bewerin gen van Van der Ende na afloop van de vergadering als 'belache lijk' en 'onzin' en een 'storm in een glas water.' „Van der Ende heeft zojuist het omgekeerde be reikt. Straks moet hij aan zijn le den vertellen dat ze een gulden mcor aan contributie moeten be talen. Ze willen met een profes sionele voorstelling in een profes sionele zaai staan, praktisch voor niks. Nou dat kan niet." Per dag kost de Stadsgehoorzaal zo'n kleine vijfduizend gulden, of er m gespeeld wordt of niet. Het niet-commerciele tarief voor ama teurs bedraagt 1200 gulden voor een verkleinde zaal waar zo'n 450 mensen ingaan. Met het Vlaar- dings Centrum voor Amateurto neel (VCA) is Putman een specia le regeling overeengekomen be treffende optredens in de Harmo nie. Tachtig procent van de en treegelden gaat naar de VCA en twintig procent verdwijnt in de kassa van de Stadsgehoorzaal. Tenslotte legde Putman de leden van de culturele raad voor dat de Stadsgehoorzaal alles behalve de amateurs wil duperen. De musi cal 'Brood uit het water' van het Vlaardings Musicalgezelschap en de jubileumvoorstelling van Va ria heeft hij opgenomen in de pro grammering van de Stadsgehoor zaal. Hij is zelfs medeproducent van beide produkties. „Als ik amateurs weg zou jagen dan ben ik verkeerd bezig." Schiedam - De PvdA-fractie heeft tot dusver geen stand punt bepaald over het slüopplan van de Woning bouwvereniging Schiedam WBS in De Gorzen en kan der halve ook nog geen voorstan der zijn. Dat zegt fractievoor zitter Hans Bakker in reactie op uitlatingen van zijn fractie genoot Cor Huyken in de raadscommissie voor Wonen, Wijk- en Buurtbeheer. Huij ken gaf dinsdag op zijn minst de indruk dat zijn partij zich achter de ideeën van de wo ningbouwvereniging schaart „De saamhorigheid in de wijk is minder dan vroeger," liet Huijken weten. „Er zijn ge noeg Gorzenaren die ook wel eens in een nieuw huis willen wonen. Die mogelijkheden zijn u nu niet. Er is duidelijk meer behoefte aan kwaliteit." Directeur Fenny de Graaf van de woningbouwvereniging zou het gezegd kunnen hebben, maar volgens Bakker heeft zijn fractiegenoot beslist geen definitief oordeel over de plan nen willen vellen. „Hij wilde alleen eerdere uitlatingen van de wethouder nuanceren. De PvdA jaagt beslist niet achter sloop aan. Dinsdag komt de zaak aan de orde in de fractie." Hoe de discussie uitpakt, laat zich volgens Bakker niet voor spellen. „Wellicht komen we met een voorlopig standpunt, maar het kan ook later wor den," De opties sloop en reno vatie zjjn voor Bakker op dit moment beide nog open. „Maar als restauratie ver schrikkelijk duur zou uitpak ken, moeten we ons natuurlijk afvragen of het ons dat waard is. Alles heeft een grens. Sloop is derhalve op voorhand niet uit te sluiten." Schiedam - Uit een winkel aan de Hoogstraat is gisternacht een par tij kleding gestolen. Dezelfde nacht is ingebroken in een wo ning aan de Delflandseweg. De dief stal geld en nam ook de auto sleutels mee. De auto was de vol gende ochtend verdwenen. Ook werd ingebroken in een woonhuis aan het Newtonplein. Hier worden geld. waardepapie ren en geluidsapparatuur ver mist. Bij een inbraak in een wo ning aan de Mackaystraat werd gereedschap gestolen. Van de Laan van Spieringshoek ver dween een witte Opel, op de Bur gemeester van Haareniaan werd een zwarte Opel gestolen. Een 57-jarige Rotterdammer werd gisteravond door de politie aangehouden na dieftal van trui en uit een winkel aan de Broers- vest. Vlaardingen - Ron Goosens Au diovisuele Presentaties uit Spij- kenisse is onlangs in zijn geheel overgegaan in het bedrijf Fred Spierenburg Productions Film en Video te Vlaardingen. Zowel de freelance-medewerkers als de twee vaste personeelsleden wer ken nu in dienst van Spieren burg. Goosens zocht samenwer king omdat zijn eenmanszaak door concurrentie tn de verdruk king kwam. Door de overname kunnen investeringen voortaan gezamenlijk worden gedaan. Spierenburg is het grootste be drijf voor audio-videoproducties in de regio Rijnmond en maakt TV-commercials en bedrijfsfilms. Schiedam - Het kunstobject Eu robaak dat 34 jaar de Maasboule vard sierde en in februari werd weggehaald omdat het in erbar melijke toestand verkeerde, woidt gesloopt. Opknappen van het ijzeren bouwwerk zou op zijn minst 200.000 gulden hebben ge kost. De Eurobaak moest worden verwijderd omdat door de inwer king van het weer scheuren wa ren ontstaan op de lasnaden Ru harde wind zouden die scheuren kunnen leiden tot het afbreken van delen van de constructie. Dat zou gevaar opleveren voor pas santen. Het object werd vorige maand over water vervoerd naar de werf van de Hollandse Staal bouw Maatschappij BV. Daar wordt het tot schroot verwerkt. I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 3