15 'Geen cultureel klimaat hier? Onzin! A Vermeer schilders wp uimm GkooC in.Peugeot v.d. VLIES B.V. HESSEL Deze advertentie is mogelijk gemaakt door nevenstaande adverteerders. AUTOSERVICE EIGENRAAM BANKSTEL EN MEUBELEN Nooit geweten dat werd verscheurd die lastige tante vait je moeder werd verschei door de stille pijn? [Hielp haar. W1 W k Vrijwilligers gezocht voor jeugdtuinwerk Themadag over wonen Wijnconcert bij boerderij Eerste zaterdagmarkt Kampioenenhuldiging Opruiming verkeersborden Hondenshow Margriethal Filatelistenvereniging houdt tentoonstelling Familie Stout verbindt Varia, Van Dijk's en Delta in Stadsgehoorzaal Zuid vreest voor toekomst IOBS Sinds 1883 De naem is oud, de waer vertrouwd ,39.95 Autobedrijf Dealer voor Vlaardingen, Maassluis, Maasland e.o. Klokgevels snel terug op Gedistilleerd Museum Rotterdams Dagblad Dinsdag 23 maart 1993 m. "JevuW* Schiedam De poorten van de Schiedamse Jeugdtuincomplexen "Vijfsluizen' en 'Park Kethe!' gaan op 29 maart weer open. Enkele honderden kinderen van het basison derwijs wordt de eerste beginselen geleerd van het tuinieren. Voor dit jeugdtuinwerk is een aantal nieu we tuinleiders nodig. Volwassenen die het leuk vin den met kinderen om te gaan en een aantoonbare in teresse hebben voor tuinieren, kunnen zich melden bij Marcel Scheefhals van de dienst Gemeentewer ken. 42'r5521. Tegenover het begeleiden staat een vergoeding volgens de richtlijnen van het vrijwilli gerswerk. Wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennes- straat organiseert zondag 28 maart een themadag over wonen. Diverse bedrijven uit Schiedam laten zien hoe in de eigen woning sfeer kan worden gecre- eerd en de hoofdafdeling Groenvoorziening van de gemeente draagt ideeën aan voor het inrichten van de tuin. Verder informeert een bewonersvereniging over het wonen in Schiedam-West. Voor de kinderen heeft de Jeugdbibliotheek een speciaal programma. De themadag duurt van 13.00 tot 16.30 uur en de toe gang is gratis. De Wijnboerderij, gelegen aan Zuidbuurt 40, organi seert op vrijdag 26 maart haar vierde wijnconcert. Er zijn optredens van de Vlaardingse pianist Léon Bak en de 16-jarige David van Dijk. Van Dijk won onlangs het Concours voor jong talent in Utrecht en in 1992 bracht hij het Prinses Christina Concours op zijn naam. De optredens beginnen om 20.15 uur cn de toegang bedraagt 25 gulden per persoon. Voorafgaand aan het concert is er voor vijftien gulden een wijnproeve rij, Kaarten kunnen worden besteld bij de Wijnboer derij, tel. 4603120, en Vlaardingse VW-kantoor, tel 4346666. In de binnenstad van Maassluis wordt zaterdag 27 maart de eerste van een reeks zaterdagmarkten ge houden. Tussen de vijftig en zeventig kramen staan bij elkaar in verschillende interessegebieden, zoals antiek en curiosa, kunst en kitsch en tweedehands artikelen. Tijdens de markt is er een optreden van de Engelse goochelaar Colin Rose. In totaal worden er dit jaar acht markten gehouden, telkens op de laatste zater dag van de maand. Hoek van Holland Nadat vorig jaar m Hoek van Holland voor het eerst een huldiging van de sportkampioenen heeft plaats gehad, heeft het dagelijks bestuur van de deelge meente besloten om daar een goede gewoonte van te maken. Daarom zijn 120 Hoekse sporters, die individueel of in teamverband in 1992 een kampioenschap hebben behaald, uitgenodigd om op vrijdag 26 maart 's avonds in De Hoekstee te verschijnen en een herm- neringsmedailie in ontvangst te nemen. Na de huldiging zijn er verschillende muziekoptre- dens en wordt er een demonstratie stok vechten ge geven. Belangstellenden zijn welkom. Ruim zestig overtollige verkeersborden zullen in Hoek van Holland worden weggehaald. De deelge- meenteraad besloot onlangs dat het hele bestand van de verkeersborden geschoond moest worden, omdat te veel en vooral overtollige borden het ver keersbeeld vervuilen. Een onderzoek wees uit dat er ruim zestig borden langs straten en fietspaden staan die zonder bezwaar kunnen worden weggehaald. Dat gaat dan ook binnenkort gebeuren. Schiedam dinsdag-23 maart Jamsessie. Pudi um. 2100 uur. Vlaardingen dinsdag 23 maart Lening over geschiedbeoefening. Historische Vereniging Vlaar- dingen. Bethelkerk. 20 30 uur woensdag 24 maart Zitting be!2£.t:r.gd:er,Gt, dienstencentrum V,Yst. 09 00-17 00 uur Marijke Boon Stef van der Linden (kindertheater). Harmonie. 14 00 uur. Maassluis dinsdag 23 maart Bingo, Koningshof. 20.00 uur. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Op zondag 28 maart vinden de ciubkampioenschap- pen plaats van de Nederlandse Chow-Chow Vereni ging. Plaats van handeling is de Margriethal aan de Nieuwe Damlaan. Voor het eerst in het 50-jarige be staan van de vereniging zal deze grote show worden gegeven in Zuid-Holland. De uil China afkomstige honden zijn in de sporthal te zien van 10,00 tot 15.00 Vlaardingen Burgemeester Stam van Vlaardingen opent donder dag 25 maarteen drie dagen durende tentoonstelling van de Filatelisten Vereniging Vlaardingen en Om streken. Twintig leden zullen hun verzamelingen, die door een officiële jury worden beoordeeld, uit stallen op 132 kaders van een vierkante meter. De onderwerpen varieren van postzegels en luchtpost tot vlinders, archeologie en natuur. De tentoonstel ling duurt tot zaterdag en de toegang tot zaal Trian gel aan Fransenstraat 14 is gratis. Door Ben van Haren Vlaardingen - De liefhebberij in zang, muziek en toneel legt dit jaar een zwaar beslag op de vrije tijd van de leden van de familie Stout. Er staan drie grote produc ties op stapel waarin ze meespe len. Twee ervan zullen de Stouts nog dit jaar op de planken van de Stadsgehoorzaal brengen. De der de volgt in het voorjaar van 1994. Het eerste optreden, in april, is een unieke samenwerking tussen drie gerenommeerde plaatselijke culturele groepen, waartussen de verbinding werd gelegd in het be drijf van de familie, drukkerij Stout. Na een korte ski-vakantie in Noorwegen hebben Bea, Bas en Erik Stout naast het dagelijkse werk ook de vele repetities her vat. Een paar jaar geleden hadden ze niet kunnen denken zo'n druk ke vrijetijdsbesteding en over vloed aan optredens te krijgen. Lang slokte de opbouw van de ei gen drukkerij alle tijd op. Pas na dat Bea Stout-Verhoeks door een vriendin in 1989 werd opgepord om naar de auditie van de musical 'Kantje Boord1 te gaan, heeft de gehele familie het druk in de ver schillende verenigingen. Bea speelt toneel bij Toneel- en letter lievende vereniging Varia, die dit jaar het 120-jarig bestaan viert. Verder trekt ze aan een accordeon in Van Dijk's Amusements Or kest, dat Leen van Dijk in 1942 oprichtte en waarvan Bea nu ook bestuurslid is. Haar man Bas speelt daarin gitaar. Daarnaast zingt en speelt ze mee in produk- ties van de Vlaardingse Musical- vereniging. waar behalve Bas ook hun zoon Erik actiefis. Ja, van het één is het ander ge komen. Thuis hebben we altijd muziek gespeeld. Op mijn elfde had ik al accordeonles, maar na mijn trouwen, en zeker toen ons eigen bedrijf lekker begon te draaien, kwam er weinig terecht van muziekbeoefening en andere Het bestuur van Van Dijk's Amusements Orkest op een repetitieavond. Van links naar rechts: Bea Stout, Jopie van der Windt, voorzitter JaapVons, secretaris John Harmsen en penningmeesteres- se/pianiste Agnes Van Fessem. Foto Roel Dijkstra liefhebberijen. Pas toen mijn zoons Erik en Lars wat groter wer den, kreeg ik behoefte om weer eens iets te gaan doen. Maar de vraag was wat. Ik sprak er zo'n vier jaar geleden over met mijn vriendin, die in hetzelfde schuitje zat, en toen gaf de oproep om au ditie-kandidaten voor Kantje Boord een zet in de goede rich ting. Tot onze grote verrassing mochten we nog meedoen ook in die bevrijdingsrevue. Het was een prachtige belevenis. Hartstikke leuk." Volle zalen Bea Stout glimlacht als ze terug denkt aan de repetities en vele volle zalen, die het door Dick Borst. Chris Bezooijen. Joop Vos en Leen Maat vol muziek ge schreven verhaal over Vlaardin gen 'v en vlak na de oorlog trok. „Toen het was afgelopen, viel er een leegte. Regisseuse JankaVer- hoeff vroeg me: Joh, kom toneel spelen bij Varia. Verder heb ik pianoles genomen bij Dick Borst en via hem kwam ik bij Van Dijk's Amusements Orkest terecht. Ik speel er accordeon en mijn man Bas, die gitaar speelt, is er ook lid geworden." „Het is een hartstikke gezellige club, wat ook wel blijkt uit het feit dat iedereen er blijft hangen. Nie mand wil er weg en daarom heb ben we veel oudere leden. Nor maal hebben we een jaarlijks op treden in Triangel, maar vorig jaar bestonden we vijftig jaar en hebben we een grote jubileumuit- voenng in een volle Stadsgehoor zaal gegeven. Op de laatste leden vergadering hebben wij het idee geopperd om weerzoiets te probe ren met behulp van sponsors. Na dat ik dat had gezegd, kon ik moeilijk weigeren om de vrije plaats in het bestuur in te nemen en daarin zit ik nu dus ook." Het voornemen voor een volgend optreden van Van Dijk's in de Stadsgehoorzaal mag er dan wel zijn. het beschikbaar krijgen van die theaterzaal op een geschikte datum is een ander punt. Toen dus de ook bij Drukkerij Stout werkzame penningmeesteresse van Varia, Marja Steenbergen, vertelde dat de toneelvereniging overwoog zijn vaste voorjaars voorstelling dit jaar te laten schie ten ten behoeve van een grootse viering in het najaar van het 120- jarig bestaan, vroeg Bea Stout of het amusementsorkest misschien de vrijkomende 24e april zou kun nen overnemen. Uniek „AJ verder pratend kwamen we echter op een unieke combinatie terecht. Zo onstond het idee om samen een avond te organiseren. Uiteindelijk wordt hei een grote voorstelling met een eenakter van Varia, muziek van Van Dijk's en een finale met toneelspelende muzikanten en zingende toneel spelers, waarin ook een rol is weg gelegd voor het Delta Orkest dat tevens de muziek verzorgt op het bal na afloop." Met deze gezamenlijke avond be dienen Varia. Van Dijk's Amuse ments Orkest en het Delta Orkest tevens de Culturele Raad, die sa menwerking tussen de verschil lende culturele verenigingen pro pageert. Gewoonte Het samenspel van muziek, to neel en zang is voor de theater- kunst-lievende familie Stout al langer gewoonte. Immers, toen na het succes van Kantje Boord bleek dat meerdere medespelers naar een nieuwe creatieve uitda ging hunkerden werd de Vlaar dingse Musicalvereniging opge richt en daar werden de Stouts lid van. Ze waren aldus actief in de orkestbak en op het toneel in de musical Stampei in de Abdij van Chris Bezooijen, Dick Borst en Joop Vos, die vorig jaar het jubi leum van de Stadsgehoorzaal op luisterde. Nu staan ze ook weer klaar om aan de repetities te be ginnen voor de musicaluitvoering van Fenand van den Oevers streekroman Brood uit het Water, die in 1994 te zien zal zijn. Niemand moet bij Bea Stout aan komen met de opmerking dat er geen cultureel klimaat in Vlaar dingen aanwezig is. „Onzin, je kan hier echt voor bijna alles te recht en wij genieten daarvan met volle teugen." Schiedam - De Bewonersvereni ging Schiedam-Zuid (BVSZ) is verbaasd over de actie van een aantal werkers van het IOBS, dat niet verder tril met zijn voorzitter Bert van Kan. In Zuid wordt ge vreesd dat het conflict tussen de voorzitter en de beroepskrachten nieuwe complicaties oplevert, die het instituut voor bewonerson dersteuning niet ten goede ko men. In een schriftelijke reactie aan de gemeenteraad zegt de BVSZ bang te zijn dat het IOBS zich verder verwijdert van teen deel van de) aangesloten organisaties en dat de subsidies voor de professione le bewonersondersteuning wel eens zouden kunnen worden in getrokken. Voorts vraagt de be wonersvereniging zich af of dc omstreden noia Heroriëntatie nu echt wel van tafel is en of de ge meenteraad het niet beu wordt om steeds weer met conflicten bij het IOBS te worden geconfron teerd. Waar de BVSZ het in een eerder stadium met voorzitter Bert van Kan over de nota aan de stok had, wordt het in Zuid nu voor hem op genomen. „In januari is gebleken dat Van Kan bereid was om de door ons gewraakte nota in te trekken," wordt in de briefde me ning van de BVSZ geventileerd. „Ook conformeerde hij zich aan ons standpunt dat elke wijk recht heeft op een eigen opbouwwer ker. Naar wij veronderstellen is zijn ruimhartigheid hem aangere kend door enkele werkers, die een meer onafhankelijke koers van de bewonersverenigingen (hun huidige inhoudelijke werk gevers) voorstaan, en ook door Rob de Jager, die overigens per soonlijke omstandigheden aan voerde voor zijn ontslagaanvraag als secretaris van het IOBS." Omdat de bewonersveremging het zicht op de verdere handelwij ze van de voorzitter richting IOBS-werkers ontbeert, weigert zij over de vertrouwensbreuk een oordeel te vellen. De muitende werkers wordt overigens wel ver weten het door hen aangevoerde eigenzinnige optreden van Bert van Kan niet met argumenten te hebben onderbouwd. Westhavenkade 7, Vlaardingen Tel: OIO - 434 60 88 Een topkwaliteit grondverf huismerk-prijs. Voorbuutenen buiten, 2,5 liter van 47.50 de beste in verfde beste in behang Van Beethovensingel 124 Vlaardingen ESEM tel. 010-435 79 00 MITSUBISHI DBALKR Nijverheidsstraat 10, VlaardingenTel: 010 - 4350040 MEUBELSTOFFERINGSBEDRIJF Voor het stofferen van uw EENDRACHTSTRAAT 52 3134 GL VLAARDINGEN TELEFOON 010-434B784 NA 18.00 UUR €10-4341583 3 miljoen mensen in Neder land lijden aan één of andere vorm van reuma. 400.000 mensen hebben een ernstige vorm van chro nische reuma. 10% wordt zelfs invalide. Ze worden getroffen door de slille pijn. Ouderen, maar ook jonge kinderen. Vlakbij u in de buurt. Door goede voorlichting kan vaak veel erger worden voorko- een belangrijke bijdrage. En ook individuele hulp, patiënten verenigingen, wetenschappe lijk onderzoek, krijgen door gaans steun. Elke bijdrage is daarom welkom. Help mee. Wij kunnen uw steun met missen. M.Ê Schiedam - De restauratie van de in 1985 uitgebran de panden van de voormalige distilleerderij Melchers wordt binnen enkele maanden afgerond. Dat vertelde architect Ronalt Osterholt tijdens een rondleiding voor buurtbewoners door het gehavende complex. Na het restauratieve gedeelte wordt het pand ingericht als Nederlands Gedistilleerd Mu seum. Met die operatie is ongeveer twee jaar ge moeid. Een aantal uitgenodigde omwonenden nam vorige week de kans waar om een kijkje te nemen in de ou de jeneverpanden. Onder de kijkers waren Kees Klein van chocolade-atelier De Bonte Koe, Hilly de Jonge van café Podium en kunstenaar en galerie houder Martin Moesman. Deze Lange Havenbewoners hebben het ingrijpende proces van het geven van een nieuwe functie aan een oud jeneverpand al achter de rug. Toch schrokken zij van de staat waarin het voormalige bezit van dc fami lie Melchers verkeert. Los van de hier cn daar gam mel ogende muren zat er na de brand weinig bruik baars meer aan dc tweehonderd jaar geleden ge bouwde panden. Bij de brand ging acht jaar geleden het dak verloren. Twee jaar later werd er provisorisch een dak op ge plaatst. In de tussentijd hadden de elementen hun werk gedaan. Als gevolg van vocht en zvvamvorming was de uit eikenhouten balken bestaande construc tie totaal verrot. Na een grondige sloop var alle in deze eeuw gebouw de toevoegingen worden de contouren van het her stel inmiddels duidelijk zichtbaar. Op het dak zijn de nieuwe dakspanten inmiddels geplaatst. Aan de achterzijde van het kleinste van de twee jene verpanden wo>.,f gebouwd aan de uitbouw. Onder meer de toilottui en de keuken krijgen hier een plaatsje. Binnen is een voortvarende start gemaakt met het vervangen van de houten balkenconslructies. Dat kon pas nadat er grondig was gestut. En de voorgevel van het aan de Nevenkerk grenzende pand is geheel gesloopt. Net als in het naburige gebouw worden hier de oorspronkelijke klokgevels nagebouwd. Penningmeester Bob de Kuyper van De Gekroonde Brandersketel, de initiatiefnemer van het. museum, is tevreden met het verloop van de werkzaamheden. De meeste onderdelen van de gigantische klus wa ren volgens hem voorzien. Het belangrijkste probleem vormde tot dusver de zij gevel naast de Havenkerk. Deze bleek bij de start van de werkzaamheden op instorten te staan. In het verleden was de gevel reeds overbelast door de op slag van grote hoeveelheden graan op de zolder. De verzwakte houtconstructie was de laatste jaren met in staat om het wijken van de gevel te keren. Er zijn voorzieningen aangebracht om instorten te voorkomen. Met de nodige constructieve maatrege len kan de zijgevel van sloop worden gered. In financieel opzicht verloopt de operatie volgens Bob de Kutjper ook naar wens. „We kampen nog met een relatief klein financieel gat. In totaal is er 5.1 mil joen gulden met het museumproject gemoeid. We hebben nog ruim een miljoen gulden nodig. Wij gaan door met het werven van sponsors. En er volgen in een later stadium ook publieksacties om geld binnen te krijgen." Burgemeester Reinier Schee ros toonde zich zeer op timistisch over het dichten van het gat. De sponsor actie luupL nog twee jaar door. Sponsors en potentie- Ie donoren wil Soheeres, die tevens voorzitter van de Gekroonde Brandersketel is. warm maken met een regelmatig verschijnende glossy nieuwsbrief. De eerste uitgave reikte de burgemeester vorige week uit aan de buurtbewoners.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1