aterweg 9 Korf- en handhal naar VFC-terrein Èt Schiedam-Zuid is bang voor vuile speelplaais Hulpgoederen zijn onderweg naar Oekraine 'Reijnhout kan beter samenwerken met WBS' Sporthal aan Sportlaan; Fortuna, DVO'32 en VFC naar Broekpolder Overburen tegen nieuwbouw bejaardenflat In mei opening hulpcentrum ouderen Voorlichting bij ramp moet beter Inspraakavond over afvalberging later Roovers: Zelf GFT-afval gaan verwerken Brandweer redt man uit water iS&r'i Identiteit dode man is raadsel Zeker drie auto's gestolen 21 chauffeurs drinken te veel Geld weg uit huis Kelderboxen opengebroken Inbraken opgelost Drinker raakt rijbewijs kwijt Winkeldieven aangehouden Rotterdams Dagblad Maandag 5 april 1993 Vlaardingen - De opening van het HICO, het hulp en informatiecentrum voor ouderen in Vlaardingen, vindt volgende maand plaats. Dat is er één loket, een servicepunt, waar alle ouderen met hun vragen te recht kunnen. Wethouder Aart Kool zei dit kort geleden in verband met het Jaar voor de Ouderen waaraan in de ge meentebibliotheek aandacht wordt besteed. Er is on der meer een informatiemarkt en er is een expositie over klassieke jeugdliteratuur. Bij genoemd loket worden ook wensen en verlangens op allerlei gebied van ouderen genoteerd. Kool noemt dat „een goede zaak die perspectief biedt van afstemming en in sa menhang aanbieden van hulpaanbod". Hij meldde voorts dat de Raad voor het Ouderen werk een 'verkeers- en vervoersmanifestatie' voor bereidt. Er vindt momenteel bij de verschillende wooncomplexen voor ouderen een inventarisatie plaats van de verkeerssituatie in de directe omge ving. De politiek krijgt in het najaar te horen wat daarbij kan worden verbeterd. Het college heeft al besloten ƒ22.000,- gulden uit te trekken om de ver keersveiligheid voor ouderen te verbeteren. Vlaardingen - De voorlichting over rampen moet be ter, vindt het raadslid Arnold van Wezel (Burger Be langen Vlaardingen). Hy vindt de verspreide folder ('Bij een calamiteit naar binnen, ramen dicht en ra dio aan') niet goed. Er moet volgens hem een voor lichtingsfilm worden vertoond op de TV waarop te zien is dat bij rampen het terrein moet worden veria ten en 'dwars op de wind' moet worden weggegaan. Vlaardingen - De inspraakavond die voor 15 april in het stadhuis was georganiseerd over de plannen voor een afvalberging in het Lickebaert-gebied tussen Vlaardingen en Maassluis is vervallen. De Vlaar- dingse raadscommissies Milieu en Stadsontwikke ling vinden dat er een uitgebreide inspraak over de vustort moet komen en dat betekent dat er meer avonden moeten worden georganiseerd. Dat wordt gedaan, waarmee de geplande bijeenkomst van 15 april niet doorgaat. Vlaardingen - Met Maassluis moet Vlaardingen on derzoeken of er samen-een installatie voor compost- verwerking in de regio kan worden gebouwd. Die suggestie doet het PvdA-raadslid Peter Roovers aan het college van B en W, Roovers komt tot zijn voor stel.na mededelingen van de provincie dat apart in-, zamelen van groente-, fruit- ëh tuinafval (GFT-afval) op een laag pitje moet worden gezet omdat er niet voldtièride. verwerkingscapaciteit is. Woensdag buigt de Vlaardingse gemeenteraad zich over een voorstel van bet college om grote investeringen te doen in de verdere invoering van inzamelen van GFT-afval. Vlaardingen - Een 69-jarige Vlaardinger moes*, vrij dagmiddag worden gereanimeerd, nadat hij in Vlaar dingen met zijn voertuig in de Hofsingel was beland. Twee minuten nadat de melding binnenkwam sprongen twee duikers ter hoogte van de hock van de Hofsingel/Binnensingel in het water om de man uit zijn benarde situatie te redden Het slachtoffer is opgenomen in het Holv-Ziekenhuis. Er werden ook twee honden uit de auto gered De man was buiten bewustzijn toen hij uit de auto werd gesleept. Totdat de ambulance was gearriveerd werd de man vijftien minuten gereanimeerd door twee brandweermannen. Zaterdagmiddag is een 22-jarige Rotterdammer bij een uitwijkmanoeuvre voor een tegenligger op de Broekpolderweg met zijn bestelwagen in de sloot ge raakt. Bij do stuurbewegiag kwam hij eerst in dt zompige berm terecht, waarop de zware wagen het water in zakte. De chauffeur bleef ongedeerd. De Broekpolderweg werd een uur afgesloten om een ta kelwagen de kans te geven de bestelauto weer op het droge te krijgen. Twee minuten na de melding sprongen dui kers vrijdag m het water van □e Hofsingel om een auto mobilist uitte redden (foto boven). De volgende dag werd de Broekpolder weg een uur afgesloten Dm een be stelwagen weer op het droge te krij gen. (foto on der) Foto's Roel DijKstra Schiedam - Net als in de West molenstraat in het centrum van Schiedam storen bewoners van Schiedam-Zuid zich aan een ver vuild terxeintje in de wyk dat eenvoudig toegankelijk is voor kinderen. Uit een onderzoek van het milieu-adviesbureau Ramil blijkt dat de grond van het be wuste terreintje aan de Pend- rechtsestraat ernstig vervuild is met polycyclische aromatische koolwaterstoffen (PAK's). Het terreintje wordt niet inten sief gebruikt, maar toch zou de werkgroep milieu van de Bewo- nersvereniging Schiedam-Zuid graag zien dat het ter hoogte van de Sommelsdijksestraat gelegen terreintje wordt afgesloten met een hekwerk. Volgens de ge meente is de gevraagde maatre gel ondanks de aangetoonde bo demvervuiling overbodig. De bodem in de Pendrechtse- straat en omgeving is onderzocht in opdracht van de Woningbouw vereniging Schiedam. Deze ver huurder gaat in de straat veer tien eengezinswoningen en vijf tig seniorénwoningen bouwen. Als voorbereiding werd eersteen bodemonderzoek venicht Voor dat met de bouw wordt begon nen, dient de bodem volgens ad viesbureau Ramil eerst te wor den gesaneerd. Op de plek waar de huizen ko men, bevindt zich een toplaag van één tot anderhalve meter dikte die is vervuild met lood en PAK's. De gemeente, de WBS en de provincie Zuid-Holland pra ten op dit moment over de te kie zen. saneringsvariant Het groot- ste gedeelte wordtwaarschijnlijk afgedekt met een schone toplaag van een meter. Volgens de projectleider van de WBS lopen kinderen op het speelterreintje ondanks alarme- rende signalen van Ramil geen gevaar. „Op deze plek zit de ver vuiling wat dieper in de grond. In het verleden is er reeds een scho ne laag zand van zestig centime ter gestort. De kinderen zouden alleen gevaar lopen als ze in de bodem gaan graven. Dat kan ech ter niet, want het terrein is bete- geld. Bij de sehoonmaakoperatie wordt ook het speelterrein gerei nigd. De kosten van de sehoon maakoperatie gaan circa één mil joen gulden bedragen, De WBS heeft de grond in erfpacht van de gemeente Schiedam, die de sane ring moet betalen. Het geld wordt voorgefinancierd door de ■WBS, De kosten worden later verrekend met de gemeente Schiedam. Vlaardingen - Laat de Vlaardingse voetbalclub VFC verhuizen naar Deltasport en gebruik de vrijkomende grond aan de Sport laan voorde bouw van een derde sporthal. Huisvest daar vervol gens de handbalverenigingen WIK en De Hollandiaan en de korfbalclub Spirit. Mogelijk zouden mettertijd ook de korfbal clubs Oranj e Nassau en Vlaardingen er worden ondergebracht. Deze, nog geheime aanbeveling doet ..de.„'Overleggroep bezuini- gingen sportvelden en -banen' aan het college van B en W. De groep, onder anderen bestaande uit bestuurders van sportvereni gingen, heeft uitgezocht hoe er 230.000 gulden kan worden bezui nigd op het onderhoud van de sportvelden in Vlaardingen en is bij die speurtocht op bovenge noemde aanbeveling gekomen. Aanbevolen wordt ook de voetbal verenigingen Fortuna en DVO'32 gezamenlijk te huisvesten in een nieuw onderkomen in de Broek polder, tussen Deltasport en de hockeyclub Pollux in. Daar zou den dan vier velden en een trai ningsveld moeten komen. CION, nu gehuisvest op het For- tuna-complex, zou moeten wor den ondergebracht bij HSC of RKWIK op het Nieuwelantpark. Zwaluwen krijgt wat meer te ma ken met de honkbalvereniging s.c. Vlaardingen-Holy dat name lijk van het nieuwe trainingsveld gebruik moet maken. Andere voorstellen doet de overleggroep niet, onder meer omdat bij de ove rige verenigingen al een intensie ve bespeling van de velden plaatsvindt. Renovatie Een argument om geen verdere voorstellen te doen is ook de we tenschap dat de overige grond niet zo geschikt is voor de bouw van woningen of kantoren, omdat die te dicht langs rijkswegen ligt. Dat is bij Fortuna ook zo, maar daar geldt dat de gemeente voor grote uitgaven (vier ton) staat voor de renovatie van het com plex. Volgens berekeningen zou alle vrijkomende grond ongeveer zes miljoen gulden kunnen ople veren. Daar staat de uitgave van ongeveer zes miljoen gulden te genover om de plannen uit te voe ren. Vooral de bouw van een nieuw complex voor Fortuna en DVO'32 is duur. te weten onge veer drie mifjoen gulden. De overleggroep vindt dat, als be sloten wordt tot deze aanpak, er de eerste jaren geen bezuinigin gen in de veldsportsector meer moeten worden uitgevoerd. Door Ben van Haren Vlaardingen - Een grote vracht wagen met 450 persoonlijk ge adresseerde pakketten vol hoogst noodzakelijke levensmiddelen en kledingstukken, doktersjassen, verbandmiddelen en krukken is vanmorgen vanaf het Liesveld vertrokken naar de plaats Romny in de Oekraine. Het is hetpaasge- schenk van de Vlaardingse bevol king aan hulpbehoevende bejaar den, alleenstaanden en weeskin deren in deze door armoede, ziek te en werkeloosheid .bedreigde^ streek tussen Kiew en "CKarkóv i'n het land aan de Zwarte Zee. Een levende tranSpbHband vah leerlingen van de scholenge meenschap Beneden Maas hielp vanmorgen de pakketten vanuit de winkel van het Stadsinfo-cen- trum op het Liesveld in een vrachtwagen sjouwen. Beja Kluiters, die de inzamelings actie op touw heeft gezet en daar bij steun kreeg van onder meer het plaatselijke Rode Kruis, scho len en winkeliers, is overweldigd door het grote aanbod: „Zoveel hadden wc niet gedacht te krij gen." Kleding Veel particulieren kwamen met zakken vol kleding, die gesor teerd en netjes gevouwen tussen de levensmiddelen gingen. Het Rode Kruis schonk verbandmid delen, doktersjassen en krukken uit een oude voorraad. Van de eveneens aangeschreven huisart sen en apothekers kreeg Beja Kluiters echter taal noch teken. Met spontane hulp van voorna melijk vrouwelijke vrijwilligers heeft ze de pakketten tot en met zondagavond zorgvuldig inge pakt en van een adres voorzien. Het lukte niet om alles in te pak ken. „We hebben de nadrukkelijke eis gekregen om bij de pakketten een hygiëneverklaring voor de kle ding af te geven. Dat betekent dat we niet, zoals ik eerst van plan was, ook zakken met ongesorteer de kleding meenemen om ze ter plekke uit te zoeken en te verde len. Deze overgebleven kleding geven we nu later met een ander transport mee." Mevrouw Kluiters, voorheen voorzitter van de vereniging van centrumwinkeliers Winkelhart en sinds een jaar part-time werk zaam bij de gemeente voor het Stadsinfoeentrum, reist binnen kort de vrachtwagen achterna. Zij Vrijwïll igers waren tot zondagnacht half twee in touw met het samenstellen van de hulppakketten voor de Oekraine. Initiatiefneem ster Beja Kluiters, met haar door een zenuwontstekinggeteisterde rechterarm in een draagband, was het middelpunt. Foto Niels van der Hoeven/Rotterdams Dagblad zal in Romny aanwezig zijn als daar over tien dagen de Vlaar dingse pakketten arriveren. Het bestuur van Winkelhart heeft in antwoord op zijn verzoek aan burgemeester Androesenko om voor een goede distributie zorg te dragen afgelopen week een fax ontvangen. Bij de ABN/Amro- bank rolde een in het Russisch gestelde fax binnen ter attentie van het bestuurslid A. Veld van de winkeliersvereniging. Beja Kluiters zorgde voor de vertaling. De 'voorzitter van het uitvoerend comité', zoals een burgemeester naar oud-communistisch gebruik daar heet, schreef bijzonder ge lukkig te zijn met de humanitaire hulp uit Vlaardingen en beloofde voor een goede afwikkeling van de zending te zorgen. Hij zal Beja Kluiters, als vertegenwoordiger van Winkelhart, op 16 april offici eel in Romny ontvangen. De Vlaardingse logeert daar bij fami lieleden met wie ze op de juiste distributie toezicht houdt. Den Haag/Vlaardingen - Twee overburen van de Billitonflat, een verzorgingstehuis aan de Soendalaan in Vlaardingen, wil len dat de vergunning voor ver vangende nieuwbouw van de flat wordt opgeschort. Bij de Raad van State maakten de twee bewo ners vrijdag bij monde van hun advocaat mr. drs. A. Bommer be zwaar tegen de bouwvergunning. Op de zitting legde Bommer de nadruk op procedurele/formele fouten die de gemeente naar zijn oordeel heeft gemaakt. Het bouw plan ligt in een zone van de wet geluidhinder. Daarom moeten af wijkende (hogere) normen voor verkeers- en industrielawaai wor den vastgesteld. Volgens Bom mer heeft de gemeente niet vol daan aan de eisen die de Wet Ge luidhinder op dat punt stelt. De gemeente bestrijdt dat. Het nieuwe verzorgingstehuis wordt in afwijking van het gel dende bestemmingsplan ge bouwd: de bebouwingsgrenzen worden overschreden. De provin cie heeft een verklaring van geen bezwaar afgegeven. De gemeente liet bij de Raad van State weten dat bij de aanvraag van die ver klaring per abuis ook toestem ming was gevraagd voor afwij king van het maximale bebou wingspercentage. Dit bleek ech ter niet te worden overschreden. De twee overburen menen dat hun privacy door de nieuwbouw wordt aangetast. Hun advocaat heeft aangevoerd dat de bouw hoogte tegenover hun woningen van twee naar vijf bouwlagen wordt opgetrokken, terwijl de af stand tussen de bebouwing klei ner wordt. Een aantal toekomsti ge bewoners zal volgens de advo caat continu op de ramen van zijn cliënten kunnen kijken. Ook de verkeers- en parkeerdruk zal naar zijn stellen toenemen. Verbetering Het gemeentebestuur vindt de bezwaren niet gegrond. Ten op zichte van het bestemmingsplan is volgens de gemeente ven een verslechtering niet of nauwelijks sprake, soms eerder van een ver betering. Het bestaande verzorgingstehuis is verouderd en voldoet niet meer aan de eisen. Een gedeelte van de Billitonflat blijft staan totdat de nieuwbouw gereed is. Dat gedeel te zal later plaats maken voor aan leunwoningen. Volgens de bewo ners had de gemeente dit totaal plan aan de provincie moeten voorleggen, omdat deze nu slechts een deel van het plan heeft kunnen beoordelen. De ge meente liet weten dat het plan voor de aanleunwoningen tot voor kort financieel niet haalbaar was. Daar is verandering in geko men, het plan zal naar verwach ting aan het eind van dit jaar in procedure gebracht worden. Schiedam - In plaats van ruzie maken met de Woningbouwver eniging Schiedam (WBS) kan wethouder Adri Reijnhout beter een degelijk plan opzetten voor het volkshuisvestingsbeleid in Schiedam en samenwerken met zyn opponenten, vindt PvdA-frac- tieleider Hans Bakker. Het ont breken van een duidelijke visie is volgens het raadslid een duidelijk handicap in de discussie over sloop m de Gorzen. ..Het is een welles/nietesspelletje waarbij de wethouder zich als actievoerder ontpopt. Een goede inhoudelijke discussie wordt niet gevoerd." Reijnhout voert sinds enkele we ken strijd met de WBS over het vernieuwingsplan voor het zuide lijk deel van de Gorzen. Naast de renovatie van een aantal com plexen wil de WBS 160 woningen slopen en laten vervangen door 240 nieuwbouwwoningen. Reijnhout betichtte de WBS naar aanleiding van de gekozen proce dure van 'a-sociaal beleid.' Als re actie stuurde het personeel van de corporatie een pinnige brief aan de wethouder. Hierop rea geerde Reijnhout weer met een schrijven waarin hij stelt dat de kritiek niet was bedoeld voor het personeel, maar voor het voor het beleid verantwoordelijke bestuur van de woningbouwvereniging. Vragen „Een inhoudelijke discussie heb ik tot dusver echter gemist," zegt PvdA-fractieleider Hans Bakker. „Er wordt nu gesproken over een klein deel van de Gorzen. In het licht van de totale volkshuisves ting in de stad of de regio is dat natuurlijk maar een hele kleine discussie. Hoeveel goedkope huurwoningen willen we in de toekomst behouden? En welke ty pen gaan we bouwen? Dat zijn de vragen waar ik eerst een ant woord op wil hebben. Op basis daarvan kun jc discussiëren wat er in de Gorzen maar ook elders in de stad moet gebeuren." Zonder een virie op deze zaken is er volgens Bakker sprake van een discussie, waarbij deD66-wethou- der zich bedient van gelegen heids-argumenten. „In Nieuw- land mag een deel van de goedko pe woningvoorraad wél worden gesloopt van de wethouder. En in de Gorzen weer niet. Zijn oordeel lijkt samen te hangen naar zijn persoonlijke sympathie met een wijk en wie er in de bewonersver eniging actief is." Met het laatste doelt hy op de rol van André Marbus in de discussie over de toekomst van de Gorzen. Marbus is actief in de werkgroep stadsvernieuwing van de bewo nersvereniging, voorzitter van de Schiedamse afdeling van D66 én familielid van de wethouder. De PvdA heeft zich door het ont breken aan gegevens nog geen oordeel over het WBS-plan kun nen vormen, zegt Hans Bakker. „Maar sloop van goedkope wonin gen is eigenlijk alleen verdedig baar als de huizen niet meer te verhuren zijn of wanneer de tech nische staat te slecht is. Vanuit dat uitgangspunt bekijken we de plannen van de WBS in Zuid, maar ook die van wethouder Reijnhout in Nieuwland." Schiedam - Oproepen in kranten en op televisie heeft de Schiedamse politie nog niet veel verder geholpen bij het onder zoek naar de identiteit van een man, die donderdagavond leven loos werd aangetroffen aan de Gustoweg. De doodsoorzaak is ook na sectie onbekend gebleven, waardoor nog niet duidelijk is of de onge veer 30-jaar oude man door een misdrijf om het leven is gekomen. Er zijn tot dusver veertig tips bin nen gekomen. Vlaardingen/Schiedam - Een blau we Opel Manta van een Duitser met het kenteken HH-SJ 706 werd weggenomen uit de Vlaar dingse Wagnerstraat. In Schiedam werd zaterdagmid dag ook een Opel (kleur groen, kenteken LG-46-TG) weggeno men uit de 's Gravenlandseweg, Een bewoner van de Parkweg deed zondagochtend aangifte van diefstal van een rode Volkswagen (kenteken HP-13-HS). Hoek van Holland - Agenten uit het hele politiedistrict (Vlaardin gen, Maassluis en Hoek van Hol land) hebben zaterdagnacht een alcoholcontrole uitgevoerd op de toegangswegen van en naar Hoek van Holland. In totaal werden 21 chauffeur geverbaliseerd wegens rijden onder invloed. Na het betalen van een schikking van 400 gulden werden de mees ten heengezonden. Vlaardingen - Uit een woning aan de Vlaardingse Parkweg werden zaterdagnacht geld, een televisie en geluidsapparatuur weggeno men. Een balkondeur werd gefor ceerd. In dezelfde nacht sloegen dieven toe in een bejaardentehuis aan de Dillenburgsingel Hier verdween men met sigaretten en een nog onbekend geldbedrag. Schiedam - Uit een kelderbox aan de Delflandseweg is vorige week een fiets gestolen. Aan het Lisztpiein in Groenoord hadden dieven het in de kelder eveneens voorzien op tweewielers. Naast een brommer werden twee fietsen ontvreemd. Dieven sloegen eveneens toe in een bedrijf aan de Calandstraat. ïn de nacht van vrijdag op zater dag werd hier de inhoud van een geldkastje ontvreemd. Aan het Broersveld werd zaterdagochtend ingebroken in een café. De eige naar mist geld. Vlaardingen - De politie heeft vrijdag het onderzoek afgerond naar een 26-jarige Vlaardinger, die verdacht wordt van verschil lende diefstallen. De man werd enkele dagen eer der aangehouden bij een inbraak in een bedrijfsloods. Hij bekende tevens inbraken in twaalf andere bedrijfspanden en twee winkels. Alle vergrijpen vonden in de maand maart plaats. Vlaardingen - Een 24-jarige Vlaar dinger is in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn rijbewijs kwijtge raakt wegens teveel drinken. Tijdens het rijden door de Mei doornstraat viel de man op door zijn rijgedrag. Na een ademalyse (1,4 promille) moest de man lo pend huiswaarts keren. Vlaardingen - Vijf inwoners van Hoogvliet zijn vrijdagmiddag aangehouden naar aanleiding van het plegen van winkeldief stallen in het centrum van Vlaar dingen. De vijf dieven hadden toegesla gen in verschillende winkels. In een auto werd voor 850 gulden aan gestolen kleding aangetrof fen. De winkeldievenbende ge bruikte het voertuig als tijdelijke opslagplaats. De verdachten zijn ingesloten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1