Waterweg 11 Invoering leengeld blijkt fiasco Enquête Gorzen weegt zwaar voor Reijnhout Romny wil nauwere band met Vlaardingen Uitslaande brand in de keuken MW'27 onderhoudt de velden nu zelf Aanstaande BRUIDSPAREN opgelet!!! CORRIE Zomerpostzegels nu voor ouderen Doolhof van haagbeuken aan Torenvalklaan Colle wil pleintje Tavenu toeh saneren Eerste keuring voor caravans in Vlaardingen Zilver voor jubilaris bij garagebedrijf Van der Knaap bij woningstichting 'Samen problemen bij servicekosten oplossen' Bibliotheek komt 281.000 gulden tekort; weer bezuiniging niet gehaald Gemeente houdt vuilstort in de gaten Illegale verkoop van telefoons Telefoonkraker aangehouden Bonnen voor voor parkeren Auto bekrast Weinig interesse in fietsen Motorboot gestolen Aangehouden op rijksweg Naaimachines ontvreemd /\uioKraKen j Rotterdams Dagblad Maandag 19 april 1993 Schiedam - Twee bewoners van het onlangs gereed gekomen wooncentrum De Pionier voor 55-plussers in Schiedam-Zuid geven morgen het startsein voor de jaarlijkse verkoop van zomerpostzegels. Voor hen is gekozen omdat de opbrengst gaat naar ouderen. Plaatselijk mag een derde deel van de opbrengst van de wenskaarten worden besteed. De totale actie le vert landelijk jaarlijks het lieve sommetje van ruim drie mihoen gulden op. Dat geld wordt vanaf dit jaar uitsluitend aan projec ten voorouderen in heel Nederland besteed. Om die reden wordt ook al gesproken van zomerpostzegels/ ouderenpostzegels. Morgen zal ook bekend worden gemaakt welk plaat selijk project wordt gesteund met de opbrengst van de verkoop. Vlaardingen - Aan de Torenvalklaan in Vlaardingen komt een doolhof van haagbeuken. De afdeling Groen van de gemeente legt daar momenteel de laat ste hand aan. Het doolhof is ruwweg twintig bij vijf tien meter groot en bestaat uit drie cirkels die in elkaar grijpen. Het verzoek voor een doolhof op deze plek komt van de leerlingen van de basisscholen Pax Christi en Vo gelboek. In het park 't Hof ligt ook een doolhof van haagbeuken. Dit telt één cirkel. Maasland - Het pleintje Tavenu in Maasland moet worden gesaneerd, vindt het college van B en W. De gemeenteraad wordt voorgesteld hiervoor 163.500 gulden uit te trekken. Maasland wil hiermee een voorbef'd geven aan bedrijven die ook sanerings maatregelen krijgen opgelegd. Onderzoek heeft uitgewezen dat er in de grond on der meer lood, minerale oiien en smeerolie aanwezig zijn. De mate van verontreiniging staat afdekking toe, maar om er later toch plannen te kunnen ont wikkelen is sanering nu beter, vindt het college. Daarbij wordt de toplaag van de grond afgevoerd. Waarheen is nog niet bekend. Vlaardingen - Samen met het Nutsbedrijf Vlaardin- gen-Maassluis heeft de Vlaardingse politie zaterdag van acht tot vier uur de eerste vrijwillige caravan keuring, uitsluitend voor inwoners van Vlaardingen, van dit jaar verzorgd. Die keuring is er ook aanstaan de zaterdag, maar dan van acht tot twaalf uur. De keuring wordt gehouden inhetcarrosseriebedrijf van Van der Horst aan de Nettenboetsterstraat nr. 5. De inschrijving startte al maandag 5 april. Het maxi mum aantal deelnemers van 56 was snel bereikt. Vlaardingen - Ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstjubileum bij het Garagebedrijf Gebr. Zuid geest in Vlaardingen is aan Henk van den Heuvel de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau, in zilver verleend. De onderscheiding werd vrijdag uitgereikt in het garagefiliaal aan de Ener gieweg in Vlaardingen. Van den Heuvel kwam bij Zuidgeest werken toen het daar nog slechts om fietsen, bromfietsen en maar een paar auto's ging. Van leerling-monteur werd hij in de loop der tijd fdiaalchef. Maassluis - Voormalig wethouder I. van der Knaap is lid geworden van de Raad van Toezicht van de ge fuseerde woningbedrijven in Maassluis. Met vier an dere mensen gaat Van der Knaap toezicht houden op het beleid van directeur Hans Ploeg. Van der Knaap is benoemd door de gemeenteraad. Die mag twee vertegenwoordigers in dit lichaam be noemen. De andere gemeentelijke representant is A.G.M. Keijzer. Na zijn vertrek uit de politiek in 1990 keert Van der Knaap met zijn toetreden tot de Raad van Toezicht voor het eerst terug in een openbare functie in Maas sluis. In Maassluis beperkte hij zich na zijn vrijwilli ge pensioen tot het lidmaatschap van het Comité van Aanbeveling voor de restauratie van de Grote Kerk. In Schiedam nam nij wel een echte bijbaan op zich. Daar zit hij in de Raad van Commissarissen van het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam. De Raad van Toezicht van de Woning Stichting Maassluis bestaat uit vijf personen. Naast de twee gemeentelijke vertegenwoordigers mogen de huur ders van de woningstichting twee mensen jn de Raad van Toezicht afvaardigen. Het gezelschap wordt gecompleteerd door een vertegenwoordiger van het personeel. De laatste wordt aangewezen door de ondernemingsraad. Het gros van de huurders in Maassluis draagt de huurpenningen tegenwoordig af aan de Woning Stichting Maassluis. Het bedrijf ontstond in het begin van dit jaar na een fusie van het Gemeentelijk Woningbedrijf en de Algemene Woningstichting Maassluis. Vlaardingen - Het CDA-raadslid Jan Jumelet heeft het college van B en W voorgesteld mee te werken aan het idee van het Platform Woonconsumenten Vlaardingen voor de oplossing van de problemen bij de berekening van de servicekosten. Daar is al heel lang onenigheid over tussen het GWB en de huur ders. Laatsgenoemden vinden dat ze teveel voor het groenonderhoud betalen in de servicekosten. Het 'platform' heeft voorgesteld alle betrokkenen (GWB, politiek, ambtenarij, enzovoorts) met elkaar rond de tafel te zetten en de zaak uit te praten. Die groep zou dan op 'objectieve' wijze naar de proble men kunnen kijken, aldus Jumelet. Bij de gemeente Vlaardingen kom nog regelmatig brieven binnen van huurders die het niet eens zijn met de hoogte van de sevicekosteri. I Door Jan Booister Vlaardingen - De invoering van het leengeld bij deVlaardingse bibliotheken, bedoeld om geld binnen te halen, is een fiasco. De maatregel heeft geleid tot het tegenovergestelde; er is een te kort ontstaan. Over 1992is er281.000 gulden minder aan inkom sten binnengekomen dan begroot. Tot maatregelen leidt dat nog niet. Wethouder drs. Kees van der Windt: „We hebben indertijd be sloten de zaak twee jaar aan te zien. Dat doen we nu." Dat bete kent dat pas op zijn vroegst eind dit jaar maatregelen te verwach ten zijn vanuit het college van B en W om wat aan de enorme te korten te doen. Het is de zoveel ste tegenvaller in de bezuini gingsplannen van wethouder John Ranshuijsen (Financiën). Er had ook 238.000 gulden minder aan onderhoud voor dc sportvel den moeten worden geregeld. Dat is evenmin gelukt. Ook de ver koop van de Lijnbaanhal en het voormalige jongerencentrum La byrinth wil maar niet lukken. De wethouder heeft over 1992 nog een tegenvaller, net als bij de bi bliotheken in de culturele sector. De Stadsgehoorzaal blijkt hond- derdduizend gulden minder aan inkomsten te hebben binnenge haald dan begroot Dat tekort is ontstaan door hogere uitgaven voor voorspellingen. De bezuinig- insmaatregel bij de bibliotheken werd vorig jaar ingevoerd om te voorkomen dat de filialen in VI aardingen-West en aan de Van Hogendorplaan de deuren zou den moeten sluiten. Met onder meer de invoering van leengeld dacht men inkomsten te kunnen verwerven om aan die sluitingen te kunnen ontkomen. Maar dat viel tegen. Er blijkt minder gele zen te worden. Het leengeld wordt niet door iedereen geaccep teerd, blijkt uit de Voorjaarsnota, die deze week is gepresenteerd. De bibliotheekdirectie stelde eer der al voor de leenpnjzen voor de CD's terug op het oude niveau te brengen. Sinds in het kader van dc bezuinigingen was besloten de uitleenprijzen te verhogen, kel derde de uitleen van dit produkt dramatisch Wethouder Van der Windt nam het voorstel over en besloot tussentijds die tarieven en termijnen aan te passen. Ook voor de CD's was besloten de ont wikkelingen twee jaar aan te zien. Met onder meer een ladderwagen rukte de Vlaardingse brandweer zondagmiddag uit om een brandje te blussen in de keuken van een woning aan de Spechtlaan. Daar was rond half vier brand ontstaan tijdens het koken. De be woonster had het eten een moment gelaten voor wat het was waarna de vlam in de pan was geslagen en de afzuigkap in brand vloog. Na het bluswerk hielp de brandweer nog even met het naar buiten hozen van het meeste bluswater. Foto Roel Dijkstra Maasland - Voetbalvereniging MW'27 in Maasland gaat de drie velden zelf beheren. Met de ge meente is een regeling getroffen waarbij dit mogelijk wordt. Eer der trof Maasland al zo'n privati seringsovereenkomst met de korfbalclub ODO. De regeling houdt in dat de gemeente de ko mende acht jaar (dan loopt ook de overeenkomst met ODO af) jaar lijks 60,000 gulden overmaakt aan MW27. Van dit bedrag moet de voetbalclub de velden zelf onder houden. Ze mag ook de inkom sten uit verhuur in eigen zak ste ken. MW27 gaat ook de velden keuren en bepaalt dus in het ver volg zelf of wedstrijden al dan met doorgaan. Kosten van onder houd en eventuele beschadigin gen zijn voor rekening van MW'27. Voor dc huur van de vel den moet de club de gemeente wel jaarlijks negenduizend gul den betalen. MW27 en Maasland waren het in het verleden weieens oneens over de mate van onder houd van de velden. Gehoopt wordt dat dit met deze regeling tot het verleden behoort. De voet balclub heeft ook plannen om de kleedgelegenheid uit te breiden. Daarvoor is gemeentegarantie ge vraagd van 125.000. B en W wil len die geven. Vlaardingen - Zodra zich weer mogelijkheden voordoen, zal het Vlaardingse college van B en W opnieuw verzet aantekenen tegen de plannen voor een vuilstort in het Lickebaertgebied tussen Vlaardingen en Maassluis. Dat is geantwoord op schriftelijke vra gen van het SP-raadslid Remi Poppe. Die wilde onder meer we ten hoe burgemeester en wethou ders zich opstellen tegenover het pas genomen stortbesluit van mi nister Alders. B en W hebben al eerder laten weten weer bezwaren te zullen maken als daar aanlei- dingvooris. De mogelijkheden om elders een vuilstort te realiseren, worden momenteel onderzocht door een extern bureau in opdracht van de gemeenten Rotterdam, Vlaardin gen en Maassluis en de provincie. Bekeken wordt daarbij ook of de huidige prognoses voor de groei van de afvalberg nog gelden. Eind mei moet er aan gemeenten en provincie zijn gerapporteerd. Op de plaats waar onder meer de restanten van bouw- en sloopaf val hadden moeten worden ge stort, is eind vorig jaar door dui zenden burgers een compleet bos van 17.000 bomen geplant. Schiedam - De uitslag van de on der de bewoners van het zuidelijk deel van de Gorzen gehouden en quête weegt zwaar mee in de poli tieke besluitvorming over het verbeterplan van dc Woning bouwvereniging Schiedam (WBS) voor dit deel van Schiedam. Die belofte deed wethouder Adri Reijnhout vrijdag bij het in ont vangst nemen van een door de be wonersvereniging Schiedam- Zuid (BVSZ) gehouden mening- peiling in de buurt. Het verbeterplan behelst onder meer de sloop van 160 woningen. Uit het buurtonderzoek is het de BVSZ echter inmiddels duidelijk geworden dat de WBS 179 huizen wil afbreken. De corporatie wil er 240 nieuwbouwwoningen voor in de plaats zetten. De meeste bewoners zijn tegen sloop gekant. Kanttekeningen zijn er ook van de meerderheid van de bewoners voor renovatie voorgedragen woningen. De meesten van hen zijn voorstander van een eenvoudiger en goedko pere opknapbeurt. In de voor sloop voorgedragen woning van bewoner Jan Joore aan de Havendijk kreeg wethou der Reijnhout complimenten voor zijn opstelling ten opzichte van de woningbouwvereniging. De wethouder reageerde fel toen de WBS de bewoners middels een brief met de sloopplannen con fronteerde. „Met die procedure was ik het niet eens," stelde Reijnhout in het propere paleisje van zijn gast heer. „De bewoners zijn door de plannen overvallen. Ik ben in mijn functie gekozen om de be langen van alle Schiedammers te beschermen. Ik moet er iets van zeggen als bepaalde groepen in de knel dreigen te komen." IJzeren wil Bewoner Joore kondigde vrijdag aan dat hij de WBS desnoods met juridische procedures op andere gedachten wil brengen. „Ik heb een ijzeren wil om hier te blijven wonen. Ik hoop dat we ze op ande re gedachten kunnen brengen. Ik heb sowieso drie jaar huurbe- scherming." Onbedoeld betekent het verbeterplan van de WBS een leuke opsteker voor de bewoners vereniging, die zich bij het be kendmaken van de enquêteresul taten "vierkant tegen sloop in dit deel van de wijk heeft gekeerd. Uit waardering voor de op poten gezette activiteiten heeft de BVSZ vijftig nieuwe leden kun nen inschrijven. De verdere uitwerking van haar plannen stelt de WBS aan de orde in de vergaderingen van het pro jectteam voor de Gorzen. De ge meente wordt in deze club verte genwoordigd door ambtenaren. Wethouder Reijnhout vertelde vrijdag dat hij zich direct op de hoogte wil laten stellen van het verloop van de vergaderingen. Veel betrokken bewoners hebben eenzelfde behoefte als de wethou der. De eerste openbare project teamvergadering over het plan trok vorige week vijfentachtig be langstellenden. In deze vergade ringen pogen dc Gorzenaren de WBS tot andere gedachten te in spireren. De wijkbewoners heb ben in eerste instantie echter hun hoop gevestigd cp de politiek. De WBS is als enige verantwoorde lijk voor de plannen, maar de ge meente Schiedam heeft een be langrijke vinger in de pap. Voor het verwezen 1 ij ken van haar plan nen kan de WBS het naast een sloopvergunning niet stellen zon der een nieuwbouwcontingent. Door Ben van Haren Romny/Vlaardingen - De hulpgoe deren die veertien dagen geleden vanaf het Liesveld in Vlaardingen per vrachtauto naar de Oekraine zijn verstuurd, hebben veilig hun bestemming bereikt. Na een voor spoedige reis arriveerden de kle ding, levensmiddelen en andere gevraagde materialen in Romny nog voor de initiatiefneemster van de hulpactie, Beja Kluiters, daar aarjkwam. Zij is inmiddels Exclusieve bruidsmodeshow's op Maandag 3 mei 1993 RestaurantKeizershof' Martin L Kingweg 7, Rotterdam en op Maandag 10 mei 1993 Partycentrum 'De Baldakijn' Gor*ït Huygcnsstraat 122. Gouda De shows beginnen om 20 00 uur Zaal open 19 15 uur Kaarten a 12 50 afhalen of reserveren bij 99 CAPELSE BRUIDSHUIS Kanaalweg 6 Capelle a/d Ussel Tel 010-4505867 gearriveerd en zaterdag met de verdeling van de goederen begon nen. Vorige week dinsdag stond 's nachts om drie uur de Nederland se vrachtauto met zijn lading van 450 pakketten voor de deur van het ziekenhuis in Romny. Labora torium-directeur Sasja Nicola- jowitz, een volle neef van Beja's echtgenoot Henk Kluiters, en zijn personeel ontfermden zich over de hulpgoederen. Alles werd di rect opgeslagen in de garage van hel laboratorium waarvan de deu ren werden voorzien van een ver zegeld hangslot. Pas na aankomst van de uit twee vrouwen bestaan de Vlaardingse delegatie is het ze gel verbroken en vond controle van de zending plaats. „Alles bleek in orde en Sasja ziet er per soonlijk op toe dat niets in ver keerde handen terecht komt," vertelt een vermoeide Beja. Zaterdag is begonnen met het uit delen van de voedsel- en kleding- pakketten aan grote gezinnen, bejaarden, invaliden en alleen staanden. Verder gaan er pakket ten naar vier kinderhuizen, waar in gemiddeld 250 weeskinderen wonen. Vanaf haar aankomst in de Oekraine, donderdag, is Beja Kluiters druk bezet geweest. Zij kreeg een officiële ontvangst van het stadsbestuur van Romny, dat de hoop heeft uitgesproken op een vaste vriendschapsband met de gemeente Vlaardingen. Burge- mecsicr Androesenko van dc Oekrainse plaats heeft een bood schap met deze strekking over handigd aan Beja Kluiters toen zij officieel het paasgeschenk van de Vlaardingse bevolking bij de Oekrainers bezorgde. De initia tiefneemster van de hulpactie, die gesteund werd door zeventien scholen en winkeliersvereniging Winkelhart, kreeg het verzoek de ze wens over te brengen aan bur gemeester Bert Stam. De met een stadspenning van Romny verblijde Beja Kluiters zegt: „Men vraagt met alleen om meer hulpgoederen, maar wil graag ook van gedachten wisse len en adviezen ontvangen voor de praktische problemen m een democratisch bestuurde stad. Bij voorbeeld, hoe hou je een stad schoon? Ze zitten met veel vragen over gemeentelijke organisatie sinds de omwenteling." Overweldigend Vrijdag bezochten Kluiters en haar begeleidster een kinderhuis. De ontvangst was overweldigend. „Speciaal voor ons bezoek had den ze een toneelstukje ingestu deerd. De koude rillingen liepen over mijn rug." De situatie in de Oekraïne is de afgelopen maanden verder ver slechterd. volgens Beja Kluiters. Alles is nu op de bon. De inflatie is enorm. „Afgelopen zomer kreeg je voor een Amerikaanse dollar 200 cou- potmen, het na de verzelfstandi ging van de Oekraine ingevoerde betaalmiddel. Nu ontvangen we al 3000 couponnen voor een dol lar. En dan te bedenken dat het maandsalaris van een arts 1800 cou ponnen bedraagt. Dat is de prijs voor vijf kilo appels of ander halve kilo koffie. Je kan alleen nog maar op de bon iets kopen. Dat hebben ze gedaan om de woe kerhandel tegen te gaan." De Vlaardingse is bijzonder ge lukkig met het feit dat ze nu in Romny is geaccepteerd ais hulp verleenster. „We krijgen veel steun van een vrouw van het Ro de Kruis uit Rofnny. ene Anna. Voor de deur van de woning van de familie Nicolajowitz staan, sinds onze komst in de regionale krant is vermeld, elke dag men sen in de hoop iets van de zending te krijgen." Sasja Nicolajowitz, die aan de Oekraïne kant de organisatie van de Vlaardingse hulpverle ning heeft geregeld, is 31 jaar en directeur van het laboratorium van het ziekenhuis. Hij weet dat hij nog slechts enkele jaren te le ven heeft omdat hij na de ramp in Tsjemobyl als hulpverlener te lang is blootgesteld aan radio-ac tieve straling. Vlaardingen - Twee Rotterdam mers van 23 jaar zijn zaterdag middag door dc Vlaardingse poli tie in het centrum aangehouden omdat ze zich verdacht gedroe gen. Het tweetal bleek gehuurde telefoons en antwoordapparaten te verkopen. Zc bekenden op het politiebureau dit al zo'n vijftig keer te hebben gedaan. Vlaardingen - Bij het NS-station Vlaardingen-Oost heeft de politie gisteravond rond half negen een 20-jarige Schiedammer op heter daad kunnen betrappen toen de ze man een telefooncel kraakte. Hij is voor nader onderzoek inge sloten. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft dit weekeinde meerde re malen op de Westhavenkade opgetreden tegen fout parkeren. Gisteravond werd drie maal een bon uitgeschreven. Zaterdagavond werden twee au to's weggesleept van een taxi standplaats en vrijdag gebeurde dat bijna toen een automobiliste haar voertuig voor het benzine station op deze kade had neerge zet. Daardoor konden anderen niet meer tanken. Ze moest wel honderd gulden 'voorrij kosten' van dewegslepers betalen. Maassluis - In Maassluis is dit weekeinde een auto bekrast aan de Mimosastraat. In het verleden zijn meerdere auto's in Maassluis bij herhaling op deze manier be schadigd. Verder werden dit weekeinde een auto gestolen aan de Zwaluwstraat, een Oldsmobile (RJ-29-GX), en auto's opengebro ken aan de Joseph Israëlstraat en Sportlaan. Maassluis - Maassluizers hebben er blijkbaar geen behoefte aan hun gestolen fiets terug te krij gen. Tijdens een fietskijkdag van de politie, zaterdag, konden er maar vier aan de rechtmatige ei genaars worden teruggegeven. Maassluis - Een aan de Noord- vliet in Maassluis afgemeerde motorboot is gestoten, zo meldde dit weekeinde de eigenaar bij de politie. Uit een bloemenwinkel aan de Dr. Kuy per kade zijn daterdag enkele speeldoosjes met een waarde van 590 gulden ontvreemd. Schiedam - Zc moesten er even moeite voor doen. maar uiteinde lijk kon de Schiedam se politie zondagmiddag op rijksweg 20 een 35-jarige Schiedammer aanhou den. Hij werd erv an verdacht kort daarvoor uit een bedrijf aan de Fokkerstraat een personal com puter te hebben gestolen. De man had die computer nog bij zich toen hij werd aangehouden Hij kon mee naar het bureau. Schiedam - In het wijkcentrum aan de Albardaslraat in Schiedam is dit weekeinde ingebroken. Er werden drie naaimachines gesto len. Sigaretten vormden de buit bij een inbraak in een pompstation aan dc Nieuwe Haven Gokkasten werden opengebroken tijdens een inbraak in een koffiehuis aan de Boerhaavolaan en de telefoon werd gestolen bij een inbraak in een café aan de Singel. Een opticien aan dc Hoogstraat was na een inbraak een flinke hoeveelheid brillen kwijt. Schiedam - In vijf straten in Schiedam zijn dit weekeinde au to's opengebroken. Dat gebeurde aan de Boerhaavelaan, de Sta tionsstraat, de Hargalaan, de Sportlaan en het Bagijnhof. Geld, toiletartikelen en radio's vorm den de buit.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 3