9 Broersveld-winkeliers feesten niet Stichting wil koningin naar Vlaardingen halen Voor pannekoeken twee maal rechts Brandersfeesten kosten teveel inzet van personeel Wereldtoppers Van Bracht en Bitalie demonstreren in nieuw biljartcafé Madera Graveer- industrie blijft groeien Bezuinigingen op leerlingenvervoer Goud voor Weststrate van Wester Apotheek Tjabbes directeur Stedelijk Museum Peter Don kandidaat voor wethouderschap Woningbouwprojectje in centrum Maassluis Nieuwe school heet De Driemaster GIBHILLEGERSBERG j^fBSCHIEBROEK w Politie pakt winkeldief Visvergunning veel gebruikt Inbraak op klaarlichte dag Auto raakt wielen kwijt Auto botst op bromfiets Met 114 km per uur over dijk Autokraken Man steelt bouwmaterialen Rotterdams Dagblad Maandag 26 april 1993 Maassluis - Burgemeester en wethouders van Maas sluis willen het aantal centrale opstapplaatsen voor scholieren terugbrengen van negentien naar vier of vijf plaatsen. Die wijzigingen moeten leiden tot in krimping van de uitgaven voor het leerlingenver voer. Om dat te bewerkstelligen stelt het college van B en W de gemeenteraad voor de Verordening Leerlin genvervoer Gemeente Maassluis te wijzigen. Het voorstel wordt woensdag 28 april in de commissie vergadering behandeld. Voorts komt het college ook met het plan de kilometergrens voor de toekenning van een vergoeding met betrekking tot het vervoer te verhogen. Vlaardingen - Aan mevrouw Janny Weststrate uit Vlaaidingen is zaterdag de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, verleend in goud. Dat gebeurde tijdens een afscheidsreceptie in De Serre, want mevrouw Weststrate treedt vrijwillig vervroegd uit bij de Wester Apotheek. Ze is 42 jaar in de apothekersbranche werkzaam geweest, waarvan 38 jaar bij haar laatste werkgever. Mevrouw Weststrate was van 1976 tot 1988 lid van de Werkgroep Alcohol en Drugs, waar zij actief mee werkte aan het geven van voorlichting aan jongeren. In de jaren zeventig had zij nog bijna vijf jaar zitting in de diaconie en kerkeraad van de Gereformeerde Kerk (Emaus Kerk). Als diaken was zij degene die contacten onderhield met drugsverslaafden. Schiedam - Mr. drs. Pieter Tjabbes is door de ge meenteraad benoemd tot directeur van het Stedelijk Museum in Schiedam. Twee jaar geleden volgde hij Hans Paalman op als waarnemend directeur. Tjabbes heeft de studies rechten en kunstgeschiede nis gevolgd en werkte nadien hoofzakelijk in het buitenland. Na stage te hebben gelopen in de Lon- dense Tate Gaiety werd hij benoemd tot internatio naal vertegenwoordiger van de Biënnale van Sao Paulo in Brazilië. Vervolgens bekleedde hij daar diverse functies. Tjabbes werkte er onder meer voor het ministerie van Cultuur en ais directeur van het Museum van Moderne Kunst in Sao Paulo. In de twee jaar van zijn waarnemerschap werd veel aandacht geschonken aan het beheer en behoud van de collecties en de interne organisatie alsmede het tentoonstellingsprogramma. De daarin opgenomen exposities van Dora Tuynman, Jef Diederen, Jan Mulder, Wout van Heusden, Corneille. Alechinsky. "Van Vlees en Bloed' en 'A Foreigner is a Traveller' mogen succesvol worden genoemd. Viaardingen/Rozenburg - Peter Don, onderwijzer aan de Erasmusschool in Vlaardingen, wordt mogelijk wethouder in Rozenburg. Hij is daar fractievoorzit ter van de PvdA en is door zijn partij naar voren ge schoven als kandidaat-wethouder. Het is de bedoe ling dat Don zijn onlangs overleden partijgenoot Joop van Schaick opvolgt. Don krijgt, als de gemeen teraad van Rozenburg hem inderdaad tot wethouder benoemd, hetzelfde takenpakket als zijn voorgan ger. Met de andere partijen die een wethouder leveren. CDA en WD, is de kandidatuur van Peter Don al be sproken. Ook de 'oppositiepartijen', D66 en Gemeen tebelangen Rozenburg, zijn inmiddels op de hoogte gebracht. Hoewel het wethouderschap voor Don wel zeer plot seling komt. ziet hij er beslist niet tegenop. „Ik heb er nooit een geheim van gemaakt dat ik dat wel zou willen doen," vertelt hij. De Rozenburgse sociaal-de mocraat heeft zijn werkgever om buitengewoon ver lof gevraagd, om zich een paar dagen per week aan zijn politieke taken te kunnen wijden. Overigens is Don niet langer dan een jaar zeker van de wethouderszetel. ..Dan gaan we de verkiezingen in en dan zien we wel hoe de wereld verder draait." Over de benoeming van Don wordt gestemd in een extra raadsvergadering op dinsdag 11 mei. Eerder verhuisde VlaardingerTed van der Veer naar Rozenburg waar hij wethouder Financien werd. Een paar jaar geleden overleed hij. Maassluis - Na de nieuwbouw op het Kerkeiland en het terrein van de voormalige Groen van Prmsterer- school zijn er in het centrum van Maassluis nauwe lijks nog bouwlocaties te vinden. Toch wordt er dit jaar een klein woningbouwproject verwezenlijkt. Aan de Groen van Prinslererkade en de Prinsekade worden de komende tijd zeven als luxe stadshuizen omschreven woningen gebouwd. Drie woningen worden gebouwd langs do Zuidvlict, op het terrein waar vroeger het gebouw van Eben Haézer stond. De andere huizen krijgen een plekje aan de Noordvliet. De drie verdiepingen tellende wo ningen zijn ontworpen door het Delftse architecten bureau Kloet en Van der Merwe. Kopers zullen het vermoedelijk niet zonder een flinke lening bij de bank kunnen stellen. De woningen gaan de verkoop in vanaf 285.500 gulden. Hoek van Holland - De fusie tussen de twee protes tants christelijke basisscholen in Hoek van Holland zal op 1 augustus een feit zijn. De Lichttorenschool. de Hoekse Hillschool en de dependance Het Woelige Hoekje zullen dan volledig samen gaan. Er zijn veel grote en kleine problemen opgelost en er werd een prijsvraag uitgeschreven om te komen tot een nieuwe naam voor de school. Het schoolbestuur heeft u:t de inzendingen gekozen \uui ue naam 'De Driemaster'. Vooral de Bijbelse betekenis van het getal drie en de verwijzing naar de scheepvaart hebben de keuze van het bestuur bepaald. Ook het feit dat de nieuw ge vormde school over drie gebouwen beschikt, speelt mee. Schiedam - De Stichting Broersveld-belangen neemt niet lan ger deel aan de organisatie van de Brandersfeesten in Schiedam. De in de stichting samenwerkende winkeliers heb ben te weinig personeel om actief mee te kunnen doen. Ze zijn bang dat hun zakelijke belangen in het gedrang komen. Volgens WV-direeteur Ruud Pil- lard, tevens bestuurslid van de Stichting Branders feesten Schiedam, dient het besluit te worden gerespecteerd. „Zakelij ke belangen van betrokken win keliers kunnen natuurlijk nooit ondergeschikt zijn aan de deelna me van een winkelstraat aan de Brandersfeeslen," redeneert hij. Het is echter een publiek geheim dat de Stichting Broersveld-be langen zich niet meer kan vinden in de organisatie van het evene ment. dat deze jaargang van 18 tot en met 26 september in de bin nenstad van Schiedam wordt ge- houd?n. Het wekte in 1991 bij de winkeliers van het Broersveld nogal wat wrevel toen de organi satie van de zondagsmarkt in handen kwam van het ONS. Volgens Frans vanThienen, voor zitter van de Stichting Broers veld-belangen, heeft dat niets te maken met het recente besluit. „Ons besluit heeft wel diepere achtergronden, maar ik heb geeu zin om de beerput open te trek ken." is het enige wat hij kwijt wil. Volgens een andere winkelier, die anoniem wil blijven, is de samen werking stukgelopen omdat het 'Broersveld' nauwelijks nog iets had in te brengen bij de organisa tie van de zondagsmarkt, het sluitstuk van de Brandersfeesten. „Het is nogal hoog opgelopen omdat anderen de kraamïndeiing voor het Broersveld maakten" zegt de middenstander. ..Aangezien de kraampjes pal voor de winkels stonden en niet zoals tijdens de weekmarkt op de rijweg, konden sommigen met eens hun winkel opendoen. Daar aan werd op de dag zelf weinig door de heren gedaan. Sinds die tijd is de verstandhouding ver te zoeken. Misschien heeft het ook wel met broodnijd te maken. Wij huurden onze kraampjes name lijk voor een lagere prijs dan de winkeliers op de Hoogstraat." Door Ben van Haren Vlaardingen - De gehele biljart wereld var. Vlaardingen en om streken was zaterdag present op de opening van een nieuw biljart café. Op koninginnedag komen de wereldtoppers Rini van Bracht uit Waalwijk en Richard Bitalie uit het Franse Caen er demonstra tiepartijen spelen. Vlaardingen heeft in 'café-billard' d'Ouwe Rein van Mar van der Cijs en Ri- nus van der Waal een nieuwe aan winst. De traditionele Franse benaming van een biljartcafé siert sinds za terdag de gevel van de zaak aan de Prof. Rutgersstraat in Vlaar- dingen-West, waar bijna 25 jaar Wim van Rutten zijn café-restau rant/partycentrum dreef. Er is niets aan het pand veranderd. Al leen zijn er. naast twee gokkas ten, vier kwalituitsbiljarttaf els ge plaatst. ..Een schot in de roos." luidde za terdag het eerste oordeel van de tientallen bezoekers op de ope ningsreceptie. ..Vlaardingen was hard toe aan uitbreiding van zijn biljartcafés met voldoende tafels om er competitie te spelen." Op dit moment spelen ongeveer vierhonderd mannen en vrouwen competitiebiljart in Vlaardingen en de belangstelling voor het spe len van wedstrijden blijft groeien. De bestaande grote biljartgele- genheden. de cifés De Kroon. Rotterdam en Oude Markt, bie den niet meer voldoende soelaas, volgens insiders. De oprichting van een nieuwe biljartvereniging in d'Ouwe Rein ligt daarom voor de hand. Mar van der Cijs. een van de beste regionale biljarters en volgens ve len de beste ail-rounder van Vlaardingen. heeft dit voorne men. Daarom heeft hij met steun van zijn vorige baas Verhoeven Telecommunicatie BV samen met Rinus van der Waal de over stap naar de horeca gemaakt. „We willen hier een eigen vereniging krijgen, die aan de competitie deelneemt," zegt Van der Cijs, Hij werkte tot nog toe als tegelzetter en straatmaker, maar maakte naam als linksbuiten bij de voor malige voetbalvereniging Satel liet en als kundig biljarter. Hij speelt alle spelsoorten in het biljart en is een geduchte tegen stander in de competitie. Keu en ballen hanteert hij zowel in kader als libre of bij het bandstoten, zijn specialiteit, en driebandenspel, waarin hij de meeste regionale kampioenschappen behaalde. Daarom is de komst van de groot meesters Van Bracht en Bitalie op Koninginnedag naar zijn nieuwe zaak in Vlaardingen niet vreemd. Deze twee staan respectievelijk nummer elf en nummer vijf op de wereldranglijst driebanden. De Waalwijker Rini van Bracht werd achtmaal Nederlands kampioen en veroverde eenmaal de Europe se en eenmaal de wereldtitel. De in Pau geboren Richard Bita lie was negen keer kampioen van Frankrijk en verder tweede (ach ter Van Bracht) tijdens wereld- en Europese kampioenschappen. De verwachting is dat de biljartgroot meesters vrijdag na vieren hun kunsten in d'Ouwe Rein verto nen. Door Ben van Haren Vlaardingen - Madern Graveerin- dustrie BV, genomineerd voor de donderdag door minister-presi dent Ruud Lubbers uit te reiken Rotterdamse Ondernemersprijs, heeft vergevorderde plannen om een nieuw pand te bouwen in het industriegebied Het Scheur. Het acht jaar geleden betrokken pand aan de James Wattweg is al weer te klein geworden voor het in de laatste jaren wereldwijd bekend geworden bedrijf, dat gespeciali seerd is in de vervaardiging van rotatie-gereedschap voor onder meer sigarettenfabneken. Het door oud-wethouder Jan Ma dern opgerichte en sinds acht jaar door diens zoon en naamgenoot overgenomen bedrijf heeft in de afgelopen vijfjaar haar omzet ver dubbeld. De export werd vertwin- tigvoudigd. Het personeelsbe stand is aanzienlijk gegroeid en het machinepark gemoderni seerd en uitgebreid. Het bedrijf heeft een claim op een terrein naast Zwanenburg op Het Scheur voor een nieuw bedrijfs pand van 5.600 m2. Architect Wijnand Hou dijk heeft reeds een ontwerp gemaakt voor de nieuwe kantoren en werkplaatsen en een maquette staat al opgesteld in het pas acht jaar jonge Madern-kan- toor in industriegebied De Ver gulde Hand. De huidige vestiging heeft een npporvlakte van 2 600 m2. In 1984 vertrok Madern uit de Azaleastraat, waar het nog maar een bedrijfsoppervlak van 750 m2 had. De huidige directeur en eigenaar, de jonge Jan Madern, zegt dat zijn bedrijf nu een jaaromzet van ze ventien miljoen gulden, een jaar lijkse groei van vijftien procent en een winstpercentage van onge veer dertien kent, wat meer dan het dubbele is van het gemiddel de in de metaalsector. Imke Sonne- veld helpt kin deren bij het snijden van de pannekoe ken. want ook kinderver kunnen wor den gevierd in het Maas- landse pan nekoeken- hu IS Foto Ellen den Ouden/Roel Dijkstra Door Sandy Noordijk Maasland - Na Schiedam (De Vij ver) en Vlaardingen ('t Oudt Hol- landsch Koffiehuijs) heeft nu ook Maasland zijn pannekoekenzaak. Het Sonnetje geheten. Strate gisch gelegen, aan de rand van het recreatiegebied Midden-Delf land. tegenover het busstation bij de voormalige veiling. Imke en Piet Sonneveld hebben het voortouw voor een dergelijke horeca-voor zie rung genomen. ..Het idee om een pannekocken- huïs te beginnen is ontstaan toen mijn schoonouders uit het woon gedeelte van de boerderij ver huisden. Het leek ons leuk. te meer omdat de bestanddelen voor de pannokoeken grotendeels uit onze boerderij komen," vertelt ei genaresse Imke. En dat zowel Imke als haar man Piet geen moment spijt hoeven te hebben van hun beslissing is de afgelopen zondagen gebleken. De pannekoeken-boerderij is door vele enthousiaste mensen bena derd. Tot de eerste klanten kon Maaslands burgemeester Mary Kokxhoorn worden gerekend. De gekozen plek is niet helemaal toevallig. Achter de boerderij in de Foppenpolder ligt het recre atiegebied van dezelfde naam. Dit wordt in de komende jaren verder ontwikkeld. Fiets- en voetpaden leiden regelrecht naar de boerde rij van Sonneveld. Ook vanaf de snelweg was tijde lijk een bord te zien met 'voor pannekoeken twee maal rechts'. „Dit was een brutale stunt van ons." aldus de boerin, „maar we hebben het al snel weggehaald en het op eigen grond gezet." Imke voelt zich in haar element. „Zoals bij elk begin is het altijd even afwachten of het aanslaat. Daarom hebben wij besloten de zaak dc eerste maand alleen in het weekeinde te openen. Nu al kan ik zeggen dat het niet voorba rig is om vanaf april alle dagen open te zijn." De pannekoekenruimte is ook ui termate geschikt voor kinder feestjes. Bovendien geven Imke en Piet Sonneveld, die ook een zuivehvinkel hebben, graag een rondleiding op de boerderij, waar onder meer tachtig melkkoeien rondlopen. Ook zijn er momenteel kleine geitjes. „Met name kinderen vin den deze rondleiding erg leuk," verzekert Imke. DEELGEMEENTE HILLEGERSBERG-SCHIEBROEK IN DE REGIO: SAMEN MET OVERSCHIE OF ZELFSTANDIG? Op 28 april a.s. organiseert de deelgemeente Hillegers- berg-SchieDroek een informatie-avond - een OOR-zit- ting - over de ontwikkelingen rond het OOR, het hoe en waarom van de regiovorming en de eventuele samen- voeging van de deelgemeenten Hillegersberg-Schie- broek en Overschie Verschillende forumleden waaronder wethouder Van der Schalk, Piet de Visser en de voorzitters van de bet- de deelgemeenten zullen elk vanuit hun eigen achter grond hun visie geven op de genoemde onderwerpen De inleiding wordt verzorgd door de heer Straasheijm, ambtenaar van de gemeente Rotterdam en beiast met de coördinatie rond het OOR. De zitting wordt geleid door Peter Schuiten. Deze avond c q. zitting is voor iedereen toegankelijk en begint om 20.00 uur in restaurant Plaswijck aan de C. N. A. Looslaan 9. Het publiek wordt tijdens deze avond geïnformeerd en geconsulteerd over de ontwikkelingen rond het OOR en de eventuele samenvoeging, leder een is van harte welkom om deze OOR-zitting bi] te wo nen. Door Manctte Olsthoorn Vlaardingen - Wegens het succes van vong jaar is er ook dit jaar op bevrijdingsdag weer een regiona le avondmarkt in Vlaardingen waar kooplieden en verzamelaars hun uiteenlopenoe handel kun nen aanbieden. Naast de vele kraampjes treden er ook verschil lende bands op en is er een mode show. De markt langs de Westhavenka- de is vanaf zes uur toegankelijk voor het publiek. Handelaren die nog een plaatsje op de markt wil len kunnen zich aanmelden bij Henk van den Berg. telefoon 4350453. Na afloop, rond tien uur, wordt er ter afsluiting van de fees telijkheden een klein vuurwerk afgestoken aan de Hoflaan. Overdag worden er op 5 mei in en om de surfplas surfwedstrijden, een parashow en vliegerdemon straties gehouden. Vanaf half elf kan er bij de VW worden gestart met de fietspuzzeltocht die door en rondom Vlaardingen voert. Dinsdag 4 mei herdenkt Vlaardin gen de doden met een stille tocht vanaf het stadhuis naar het Ver- ploegh Chasseplein waar de gele genheid tot het leggen van kran sen en bloemen is. Gerard van den Berg, bekend van radio en TV en oud-stadgenoot houdt een her den kingstoespraak. Voor 30 april zou het leuk zijn als de koningin een keertje naar Vlaardingen zou komen, rede neert de Stichting Nationale Ge denkdagen. Misschien over een paar jaar ofzo. Dat er een uitnodi ging richting Den Haag gaat is in elk geval zeker, aldus de stichting bij de presentatie van het pro gramma van koninginnedag en 5 mei. Vlaardingen heeft op 30 april im mers altijd een boordevol pro gramma te bieden. Eind van de week is het alweer zover. Vooraf een verzoek van de Stichting Na tionale Gedenkdagen aan alle Vlaardingers: steek de vlag uit, dat staat zo feestelijk Op het programma staan naast dc bekende onderdelen als de auba de, de Havenloop. de poppenkast voorstellingen, het jeugd festijn in de Fransenstraat ook weer de vrij markt, die dit jaar voornamelijk voor dc kinderen is, op het Lies veld. Wie het feestgedruis vanuit de lucht wil bekijken kan bij de technische school aan dc Delta weg voor 35 gulden een hchkop- tervlucht maken. Nieuw dit jaar is het muziekfesti val op de marktplaats aan de Broekweg. Deelnemers zijn ver schillende muziekkorpsen uit Vlaardingen zoals Thahta. Liber ie en Avalance maar ook korpsen uit de regio lopen mee in de stoet. Speciale trekpleister dit jaar is het Hof waar motorclub Flardmga het succesvolle oldtimer-festival houdt. De bewoners van bejaarden- en verzorgingshuizen en de Herman Fransenhuizen krijgen 's mor gens een rondrit door de stad aan geboden in vijf oude autobussen, 's Middags wordt er een défilé ge houden door het centrum van Vlaardingen, waarna de prijzen worden uitgereikt aan de beste deelnemers. Vorig jaar reden er zo'n 140 auto's mee. Over het aan tal deelnemers valt nu nog weinig te zeggen, zegt Anke Burger van Flardinga. Dat is voornamelijk af hankelijk van het weer. Automo- bielbezitters zijn zo zuinig op hun voertuig, zegt ze. Bij een spatje re gen blijven ze liever thuis. Spe ciale gast is de historische figuur Pieter van Dusseldorp, één van de eerste Vlaardingsc automobilis ten. Het is voor het eerst dat er m het Hof de hele dag door tot 's avonds elf uur wat te beleven valt. Over dag worden er naast het oldtimer- festival verschillende demonstra ties gegeven door de modelboot- club en de paardensport vereni ging Lickebaert. 's Middags wordt er opgetreden door de jazz- en dixieland band The New Orleans Syncopetors en 's avonds vanaf zeven uur is de Goldrush Band er tc beluisteren in een verlicht park. Maassluis - In het winkelcen trum Koningshock in Maassluis is zaterdag een 27-jange man aan gehouden voor winkeldiefstal. Toen hij werd ontdekt door twee mensen van een bewakingsdienst gooide hij een plastic tasje met gestolen spullen weg. De politie kwam erbij en vond in de auto van de man ook gestolen goederen. Een tweede man ging ervandoor. Zijn auto is in beslag genomen. Maassluis - De Maassluise politie heeft vrijdag en zaterdag sport vissers gecontroleerd op het heb ben van een visvergunning, 41 Personen kregen aldus langs de waterkant bezoek. Slechts een maal werd proces-verbaal opge maakt. Vlaardingen/Schiedam - In deCal- Ienburgstraat in Vlaardingen is zondagmiddag ingebroken. De voordeur werd geforceerd waarna een jas werd meegenomen waarin een portemonnee en wat los geld zat. Ook is er ingebroken in een wo ning aan de Da Costastraal, een kelderbox aan de Madridweg en een café aan De Loper. Uit een bejaardenwoning aan de Willem de Zwijgerlaan werd drie honderd gulden gestolen. Een pand aan de Galgkade werd met bezoek 'vereerd' waarna een por temonnee verdwenen bleek te zijn. In Schiedam waren inbrekers ac tief in een winkel aan het Broers veld waaruit speelgoed werd mee genomen. Dit een kelderbox aan de Verheystraat werd gereed schap gepikt, uit een woning aan de Celsiusstraat een mountain-bi ke en uit een schuurtje aan de Fa zantlaan boormachines. Een 28-jarige inbreker uit Rotter dam bekende tegenover de Schiedamse politie een partij spij kerbroeken uit een winkel aan de Hoogstraat te hebben gestolen. Schiedam - Vhn een personenau to die was geparkeerd aan het Chopinplein in Schiedam zijn de twee rechterwielen gestolen. Dit weekeinde werd aangifte gedaan. In de Van 's-Gravesandestraat is een trailer met daarop een boot gestolen. De trailer stond achter een auto. Eind vorige week heeft de politie nog twee mannen, Schiedammers van 37 en 38 jaai, op de Prins Bernhardlaan aangehouden op vei denking van diefstal van een partij hout vanaf een bouwter rein. Schiedam - Op de Olympiaweg in Schiedam is gistermiddag rond kwart voor zes een personenauto tegen een bromfiets gebotst. De auto uad geen voorrang verleend. Met de persoonlijke verwondin gen viel het mee. Schiedam - Tijdens een snel heidscontrole op de Rotterdamse- dijk in Schiedam heeft de politie vrijdagavond eën snelheid van 114 kilometer per uur gemeten. In totaal werden in twee uur tijd 53 bestuurders beboet. Eerder op de dag werden bromfietsers ge controleerd op de Laan van Boi- 'Es en tegenover het politiebu reau. Van de vijftig bestuurders gingen er tien op de bon. Vlaardingen - In Vlaardingen zijn dit weekeinde op twee plaatsen auto's opengebroken. Dat ge beurde aan de Landstraat en de Van Beethoven» ingel. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft een 23-jarige Schiedammer op heterdaad be trapt bij de diefstal van bouwma terialen. De man was daarmee vrijdagnacht bezig bij de in aan bouw zijnde kerk aan de Zwa- nensmgel toen de politie hem in de kraag vatte. Hij is voor nader onderzoek ingesloten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1