iterweg 9 'Walwonmgen' langs rijksweg duur Oerdansen: 'Het moment dat je met je hele lijf denkt woehoé 1m 11 Saunacentrum ontloopt sluitingsbevel 'Weekend om te lachen' sluit seizoen Stadsgehoorzaal af n m 5§S mammam Idee voor geluidswerende muur' van huizen slechts beperkt uitvoerbaar 'Ik zag m'n zwagertje en werd helemaal gek' Buitenschoolse opvang samen met speeltuin College kijkt naar parkeren op plein Pollux: nog een kunstgrasveld Zeifverwonding: ziekenhuis in Beroving in fietsenstalling Knokpartij op Hoogstraat Pluim voor jongeman Rotterdams Dagblad Maandag 3 mei 1993 Door Nathalie Lans Schiedam - „Het is al een poosie geleden dat we elkaar leerden kennen hoor. Ik was 16 en hij 17. M'n broer had een winkel in schilderijen en lijsten en daar kwam hij met zijn vriend Cor. Hij stond boven op een trap te zingen in de winkel. Ik zei tegen m'n schoonzus: Bah, wat kan die vrijer hard zingen. Ja, en zodoende is het eigenlijk gegaan," vertelt de 80- jarige Marie Pijpers over de eerste ontmoeting met haar man Koos. Het begin van het huwelijk, zestig jaar geleden, ging niet helemaal zoals het bruidspaar gehoopt had. Koos zat bij de marine en toen er aangetekend moest worden was hij er niet. Gelukkig konden zijn ouders dat voor hem doen en was hij op de trouwdag wel weer in de haven van hun geboortestad Rotterdam. Koos trouwde in uniform en Marie netjes in het blauw. „We waren heel origineel; we gingen gewoon met de tram naar het stadhuis op de Coolsingeï." Koos bleef nog een paar jaar bij de marine werken, omdat hij dacht dat hij geen verre reizen meer hoef de maken. Toen zijn vrouw echter op het punt stond te bevallen van haar eerste kind, werd hij opgeroe pen en moest hij voor twee jaar naar Indië. „Zij liep op alledag en ik moest weg. Dat hadden wij niet voorzien, anders hadden we kinderen nog even uitgesteld. Het was 1933 en ik ging op weg naar In- die. Op zee kreeg ik al het bericht dat vrouw en kind het goed maakte.-Het was een zoon geworden. Ik zag hem pas töen'hiij-twee érïeën halfjaar oud was. Na mijiftweë jaar inlndië, brak de oorlog in Spanje uit en moest ik daarheen. Toen ik uiteindelijk thuis kwam, wilde ik niet meer bij de marine. Ik had geen zin nog langer soldaatje te spelen en ben bij haar broer inde zaak gaan werken,"vertelt Koos Pijpers. Toén' dë oorlog uitbrak moest hij er echter toch aan geloven. Hij werd opgeroepen en moest de Duitsers bij-de-Maasbruggen-tegenhouden. Toen het bericht van de overgave kwam liep de marinier naar de Schiedamseweg waar zijn vrouw, kind, moeder en andere familie woonden, Als Koos vertelt wat hij toen zag, kan hij zijn emoties niet de baas. „Ik zag geen huis meer.'Het. was een voltreffer. Op de plek van ons huis-zag'ik een grote put. Ik dacht: ik ben het hele zootje kwijt. Met te beschrijven wat een ellende ik zag. Ik zwierf door de straten en wist niet wat ik zag. Allemaal lijken en gebombardeerde huizen. Ik werd opgepakt en krijgsgevangene gemaakt." Wonder boven wonder had de hele familie het over leefd. Even voor het bombardement was de familie naar Kraiingen gevlucht. Toen Koos voor de poort bij de Rotterdamse Loyd, waar hij gevangen zat, zijn zwager zag staan, wist hij niet wat hem overkwam. „Ik'zag m'n zwagertje staan. Ik werd helemaal gek! Ik kreeg een paar uur verlof om naar m'n vrouw te gaan." Zij verhuisden later naar Schiedam en Koos kreeg, nadat hij naar de burgemeester was gestapt om om werk te vragen, een baan in de gasfabriek. Later werkte hij tot aan zijn pensioen onder meer als brug wachter bil de havendienst. Na de oorlog kwam er nog een dochter. Het 60-jarige bruidspaar heeft twee kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. Zij wo nen, zelfstandig en vermaken zich met puzzelen, winkelen, tuinieren en eten koken. Hoek van Holland - De buitenschoolse opvang (BSO) in Hoek van Holland zal worden gecombineerd met de accommodatie van de speeltuin achter de Prins Hendrikstraat. Daar zal een nieuw gebouw worden gerealiseerd waarin zowel de BSO als een zaal voor de speeltuin een plaats kunnen vinden. Eerder had de speeltuinvereniging een verzoek ingediend om een eigen gebouw neer te zetten. Dat zou 225.000 gul den kosten en de deelgemeenteraad was gevraagd om een investeringssubsidie van 75.000 gulden. Door de buitenschoolse opvang met de speeltuinzaal te combineren kan dat gebouw nu vrijwel geheel uit de BSO-subsidie worden betaald. In Rotterdam is deze formule al op meerdere plaatsen toegepast. Bh de buitenschoolse opvang wordt uitgegaan van achttien kindplaatsen, waarvan er zes door bedrijven worden gefinancierd. De overige twaalf worden ge subsidieerd. Totale kosten: 330.000 gulden. Het echtpaar Pijpers, zes tig jaar bij elkaar: Het is al een poosie geleden dat we elkaar leerden ken nen hoor. ik was 16 en hij 17. Foto Dijkstra Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen onderzoekt of er genoeg parkeerplaatsen zijn in de omgeving van het flatgebouw aan de Dirk de Derdelaan. Daar wordt regelmatig door auto's op het plein gepar keerd, terwijl er voldoende parkeerruimte is opzij en achter de flat, zo beweert het raadslid Joke Fial-van Wingerden (Burger Belangen) in schriftelijke vragen aan het college van burgemeester en wethouders. Zelfs vrachtwagens rijden 'af en aan' over het plein. Volgens haar is er sprake van een gevaarlijke toe stand, ook al omdat de bestrating kapot is gereden. Joke Fial vraagt of er eerst ongelukken moeten ge beuren voor er wordt opgetreden. Het college is van plan voorlopig de situatie aan te zien en pas maatre gelen te nemen als de resulaten van het onderzoekje bekend zijn. Als blijkt dat er genoeg parkeerplaatsen zijhjnoet de politie controleren dat het plein autovrij blijft', aldus B en W. Als er te weinig plaatsen zijn, moeten er andere maatregelen worden genomen. Viaardingen - De kans dat er langs Rijksweg 20, ter hoogte van de Vlaardingse Westwijk, 'geluidswalwoningen' komen is zeer klein. Een dergelijk bouwproject is te duur. En als de woningen er al komen, zijn ze niet over de volle benodig de kilometer te realiseren, de af stand waarover geluidshinder be staat Er loopt namelijk onder meer een rioolpersleiding langs de rijksweg. Die leiding voert het Schiedamse rioolwater af naar de zuiveringsinstallatie Groote Lucht. Verplaatsing van die buis over een afstand van 770 meter kost 3,9 miljoen gulden. Dat is een te grote uitgave, vindt de ge meente. Er zouden, hebben ambtenaren van de gemeente Vlaardingen be rekend, slechts over een beperkte afstand, 230 meter, woningen kunnen worden gebouwd. Dat zouden er dertig kunnen worden, omdat ze breed moeten zijn om genoeg buitenlicht binnen te kunnen laten. Het idee voor de geluidswalwo ningen is indertijd geopperd door het PvdA-raadslid Peter Roovers. Hij dacht zo een handig alterna tief aan te voeren voor de geluids wal die er eigenlijk langs de rijks weg moet komen, maar waarvoor het Rijk maar geen geld heeft. De geluidswalwoningen blijken nu slechts over een beperkte af stand een rol te kunnen spelen. Ze zouden duur zijn en voor dit soort woningen in de koopsector met een prijs van boven de twee ton is er, aldus de ambtenaren, geen markt. Als vrije sectorwo ningen vormen ze een te groot ri sico voor de belegger, is de ver wachting. Daarbij komt dat minister Alders (Milieu) enige tijd geleden met zijn zogeheten 'benzeenbesiuit' is gekomen. Dat regelt de bouw van woningen onder meer langs rijks wegen waar als gevolg van uitlaat gassen (te) veel benzeendampen in de lucht zitten. Het besluit zou problematisch kunnen zijn voor woningbouw langs de rijksweg bij Vlaardingen. Op het stadhuis hebben CDA en D66 al laten weten geen behoefte te hebben aan verder onderzoek naar de bouwmogelijkheden. Ze zien er geen oplossing in voor de Deze tekening toont hoe woningen gebruikt kunnen worden als een wal om verkeerslawaai te ke ren. Tekening gemeente Vlaardingen lawaaiproblemen van de West- wijk. Wethouder mr. Ton van der Steen (D66, Stadsontwikkeling) wijkt in deze zaak af van de mening van zijn partijgenoten. Hij vil nog wel even nader onderzoek doen. Het raadslid Peter Roovers had daar ook om gewaagd. Boven dien weet hij te melden dat er ini tiatieven zijn om met behulp van rijkssubsidie een experiment met de woningen aldaar uit te voeren. „Misschien zijn er op landelijk ni veau middelen voor," oppert Roovers, die weet dat er bij de Rijksplanologische Dienst ideeën zijn geopperd om toch in Vlaar dingen aan de slag te gaan. Die subsidie is wel nodig, aldus Van der Steen. „Ik ben enthousi ast over het initiatief, maar er zit natuurlijk wel een prijskaartje aan. Zonder subsidie ben ik niet zo positief over de kans van sla gen." Door Nathalie Lans Schiedam - „Djata-djata ha ha, djatanta ha, ho." De klanken waarmee Anneke Wittermans haar cursisten begeleidt tijdens de lessen oerdansen in het Schiedamse wijkcentrum De Erker zijn niet van alledag. De cursisten staan in een kring en stam pen met hun voeten terwijl zij de kreten zingen. Dansen zon der zingen is volgens de pedagoge maar een halve dans. ,,Ik begin en ik eindig mijn les met zingen. In samenwerking is het totaler. Alle natuurvolken zingen zoals ze dansen. Het is heel bevrijdend om te zingen en daardoor kun je je lichaam beter laten gaan." Anneke Wittermans geeft al sinds 1980 cursussen oerdans. Mensen die denken dat zij heel wild staat te springen op Afri kaanse muziek hebben het mis. Oer verwijst volgens Anneke naar oeroud, naar de oorsprong, de bron van dans. „Ik kan het dansen niet laten. Dansen is zoiets oorspronke lijks. Wie zou er niet willen dansen? Iedereen wil dansen. Ik ben altijd getroffen door het zuivere. Veel mensen denken dat bijvoorbeeld Afrikaans primitief is, maar dat is het niet, het is oer. Het is zo dat Afrikaanse dansen maar uit één beweging bestaan. Alle stammen hebben een beweging. Door die bewe ging te dansen voel j- van binnen vibratie." Afrikaans-dansen L ee .i van de dansen die de lerares haar cur sisten leert, maar er zijn bijvoorbeeld ook veel Arabische dans en. Haar aanbod bestaat uit meer dan tachtig dansen, afkom stig uit de hele wereld. Per les wordt er slechts één dans be handeld. Tijdens de eerste oerdansles was dat de wals. „Ik bekijk altijd per les wat ik ga doen. De eerste keer dacht ik: ik doe de wals, ik Iaat ze stromen, genieten van de vrijheid van de ruimte." Twee uur lang walste de groep in zwierige rokken Oerdansen in De Erker; de vellen hingen na afloop aan de voeten Foto Roel Dijkstra door de danszaal. Er werd niet gekeken of je benen gestrekt waren, armen netjes en voeten uitgedraaid, nee het ging om het zwieren. Lekker met z'n allen dansen, zonder erop te let ten hoe het lichaam eruitziet. Anneke vindt dat ongedwonge- ne, gewoon dansen, belangrijk. Ik geef les aan goede en slechte dansers, maar dat maakt niet uit. Het gaat erom een dansgevoel bij mensen te creëren. Dans is een gevoel van binnen en het gaat bij mij niet om het uiter lijk. Bij ballet is het zo dat er wordt, gekeken wie het mooist danst, hoe het er uitziet. By mij gaat het erom datje een dans gevoel creëert, het moment dat je met je hele lijf denkt: woe- hoe." De cursisten zijn bijna allemaal gekleed in een lange wij de rok inet een shawl om hun middel geknoopt. Anneke vindt dat rokken zelfvertrouwen geven doordat ze zo lekker zwie ren. „De shawl maakt je krachtiger. Die scheidt je onder- en bovenlichaam en geeft bescherming. Er is ook geen enkele vechtsport zonder band om je middel." De dansers zijn het daarover eens want bijna allemaal hebben zij zich aan Anneke's kledingadvies aangepast. Of ze volgende week weer op blote voeten dansen, weten zij nog niet. Bij de een 'hingen de vellen erbij' en de ander had blaren. Maar dat was een kleinigheid, want het oerdansen was prima bevallen en zorgde voor een leuke middag ontspanning. Aan de cursus oerdansen kunnen nog enkele mensen mee doen. De cursus wordt op donderdag van 13.30 tot 15.30 uur gegeven in de Erker. De kosten bedragen flOO,-. Liefhebbers kunnen zich opgeven bij Anneke Wittermans, telefoon: 071- 143610. Schiedam - Het saunacentrum aan de Van Beethovenlaan in Schiedam moet haar deuren sluiten omdat de afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State vindt dat de eigenaar van het bedrijf ten onrechte weigert een hinderwet vergunning aan te vragen. Ondanks die uitspraak wordt het centrum waarschijnlijk toch niet op slot gedaan. Er moet intussen een andere vergunning worden aangevraagd. iEigenaariKoqs Goedhart is voornemens zijn be drijf uit te/breiden met een zwembad en heeft voor de verbouwing een zogenoemde Wet Milieu- beheer-vergunning nodig. Eerder kan door de ge meente Schiedam geen bouwvergunning worden verleend.,;'. De noodzakelijkheid van die nieuwe vergunning vloeit voort uit de samenvoeging van een aantal wetten, onder meer de Hinderwet, per 1 maart van dit jaar. Met het aanvragen van zo'n nieuwe vergunning wordt aanvragen van een 'ouderwet- se' hinderwetvergunning overbodig. Goedhart nzegt binnen ^nkele dagen de benodigde aanvraag :idè;deurïöittedoen en ontloopt daarmee de slui ting van zijn bedrijf. De Schiedammer weigerde een hinderwetvergunning aan te vragen, omdat hij meende dat niet verplicht te zijn. Aangezien hij door de gemeente in het ongelijk werd gesteld ging hij in beroep by de Raad van State en deed een verzoek om schorsing van het sluitingsbevel. Ook daar kreeg hij het gelijk niet aan zijde. „Hij beriep zich op een verordening van de gemeente waardoor zijn bedrijf niet onder de hinderwet zou vallen," legt milieubeleidsmedewerkster C Sirre uit. „Maar in Schiedam is nooit sprake geweest van een dergelijke verordening. Meneer Goed hart moet dus gewoon alsnog een vergunning aanvragen. Daar heeft hij twee weken de tijd voor. Doet hij dat niet, dan gaat zijn zaak definitief op slot." Zo ver zal het volgens Goedhart, die al ne gen jaar zijn saunacentrum bestiert, niet komen. Eén dezer dagen gaat zijn vergunningaanvraag de deur uit ora er voor te zorgen dat hij daaropvol gend ook een bouwvergunning krijgt. Hij moet ei eren voor zijn geld kiezen. „Dat doe ik ook," rea-. geert de 49-jarige Schiedammer. „Ik ontkom niet aan die vergunning, omdat ik anders mijn bedrijf niet kan. uitbreiden. Er zit niets anders op dan te voldoen aan mijn verplichtingen." Met de aanleg van het zes bij vijftien meter me tende zwembassin wil de saunabaas het predikaat 'meest milieuvriendelijke gezondheidscentrum in de regio' verwerven. Voor het te bouwen bad en het al aanwezige dompelbad en de whirlpool wil hij gebruik maken van zout water. „Het gebruik van chloor een zoutzuur wordt daarmee sterk te ruggebracht." Ook drukkerij Bosman aan de Lan ge Haven werd bedreigd met een sluitingsbevel omdat het niet beschikte over een hinderwetver gunning en er aanvankelijk weinig voor voelde er één aan te vragen. Nu bij de gemeente Schiedam toch een vergunning is aangevraagd, is het slui tingsbevel ingetrokken. Door Ben van Haren Vlaardingen - Een weekend Sy- brandaris voor vijftien gulden. Dat koopje ligt klaar voor ruim duizend Vlaardingers. Aan de kassa van de Stadsgehoorzaal. Ter afsluiting van het seizoen 1992/1993 haalt het plaatselijk theater de sfeer van bungalow park Huuskesveem in het Friese natuurpark Dantumadeel haar complex binnen op vrijdag 7 en zaterdag 8 mei. De kwaliteit van het zwembad, de plaza, de snelte kenaar, het restaurant, de relax- bar, het hardrockcafé, het fotopa radijs, het beauty-centre. Kortom alles is er te beproeven. Boven dien hebben de bezoekers van 'Weekend' in de Stadsgehoorzaal kans op een later weekendverblijf in een zelf te verkiezen ander, nog luxer oord. Met financiële steun van onder meer het Schiedam/Vlaardingen Fonds en de Culturele Raad van de gemeente en vele sponsors heeft dc Vlaardingse theater groep Schmieren het speciale weekendarrangement als sei zoenafsluiting geregeld. Meer dan een jaar zijn de leden van Schmieren in de weer geweest om een en ander van de grond te krij gen. Ger van Veen (37) en Dirk Tempelaar (48) zijn twee van de drijvende figuren van de theater stichting Schmieren, die in 1986 in Vlaardingen werd opgericht. Ze hadden al een toneelloopbaan achter de rug bij andere vereni gingen. Van Veen is na een breuk met Ar gus en een korte verbintenis met De Fakkel met Schmieren begon nen. Hij schrijft zelf veel toneel en had onder meer succes met de eenakter Busstation, die zelfs op uitnodiging in Warschau we:d ge speeld. Tempelaar staat vanaf zijn veertiende op de planken. Hij speelde bij het voormalige Sun light, bij De Fakkel en in de musi cals Kantje Boord en Stampei in de Abdij. Schmieren, dat slechts bestaat uit vier bestuursleden en per pro- duktie op zoek gaat naar andere medewerkers, was vooral actief buiten Vlaardingen. Successen werden geoogst bij festivals in Rotterdam en Utrecht. Van Veen schreef de tekst voor 'Weekend', dat zich afspeelt in en rond het complete Stadsgehoor zaalcomplex. Ook de wandelgan gen, het theatercafé en De Har monie zijn er in betrokken. „Het is een vrolijke satire op het succes van de bungalowparken." zegj hij met pretlichtjes in de achter de rook van zijn onafscheidelijke pijp verborgen ogen. Tempelaar speelt de oudste van de twee broers Teun en Tubbe, die er alles voor over hebben om ook een weekend in het bunga lowpark door te brengen. Dirk Tempelaar zegt: „Het is prachtig theater. Wel met inhoud, maar ei genlijk is dit Weekend toch alleen maar om de mensen te laten la chen. Achter elkaar door." Aan 'Weekend' werken zestig mensen mee, onder wie plaatselij ke grootheden op specialistisch gebied zoals decorbouwer Jan van Ginneken, toneeltechnicus André van Rees en geluidsman RuudAndriessen. Nel Kester (40), afkomstig uit een toneelfamilie waarvan Pleuni Touw de bekendste representant werd, speelde bij verenigingen in Dordrecht en Rotterdam maar stond in Vlaardingen alleen op het politieke toneel. Ze was ge meenteraadslid en maakt nu al weer vele jaren deel uit van de Culturele Raad. Zij is ook nauw betrokken bij de ze grote produktie van Schmie ren, als een van de vier regisseurs en belooft: „Het wordt een span nende seizoenafsluiting met een perfecte organisatie. Allerlei mensen komen aan hun trekken. We houden rekening met liefheb bers van klassiek, van modern, van jazz of van pop en met thea terbezoekers, die op tijd naar huis willen of anderen, die tot in de la te uurtjes door willen gaan." De bezoekers aan 'Weekend' zul- - len om half acht in de Stadsge hoorzaal moeten zitten en daar een kleine twee uur onderhouden worden door de uitvoerenden van Schmieren. Daarna kunnen ze een meer persoonlijke invuiling geven aan hun eigen Weekend Sybrandaris. Vooruitlopend op de slotmanifes tatie van het theaterseizoen in de Stadsgehoorzaal hebben plaatse lijke middenstanders reeds een Wcekendbier, een Weekend-no tenmelange en een Weekendpiz za op de markt gebracht. Vlaardingen - De hockeyclub Pol lux in Vlaardingen krijgt een tweede kunstgrasveid. De ge-: meenteraad is gevraagd bij te dra gen in de kosten, ongeveer vier ton. Pollux beschikt al over een kunstgrasveld, maar de vereni ging is dusdanig gegroeid dat uit breiding nodig is. In 1988 telde Pollux 328 leden, nu zijn dat er 420. Naast het kunstgrasveld heeft de hockeyclub een gewoon grasveld, maar op dat soort velden wordt bijna geen hockey meer gespeeld. Daarnaast zijn er bij de trainin gen problemen. Die zijn op het kunstgras waardoor het daar vaak dringen is. Er is een Stichting Kunstgrasveld opgericht voor de realisering van het veld. Pollux zou aan de stichting 225.000 ren teloos willen lenen en de gemeen te zou een ton moeten bijdragen. Met daarnaast een banklening van 72.500 gulden is de financie ring rond. Ondanks de lening van Pollux wordt het veld eigendom van de gemeente Vlaardingen. Vlaardingen - Een 19-jarige Vlaar- dinger heeft zichzelf het afgelo pen weekeinde het ziekenhuis in- geholpen om uit de handen van de politie te komen. De jongeman - was opgepakt en wilde door zich zelf verwondingen toe te brengen in het Holy-ziekenhuis terecht komen om daarvandaan te kun nen ontsnappen. Hij werd op Koninginnedag in Schiedam aangehouden toen hij in een gestolen auto reed. De sleutels van de auto had hij buit gemaakt bij een inbraak in een woning aan de Frank van Borse- lenstraat in zijn woonplaats. De politie van Schiedam pakte de man op en droeg hem over aan de collega's in Vlaardingen. Tijdens het luchten op de binnen plaats van het bureau liet de ar restant zich met het hoofd hard op de grond vallen en liep letsel op. Na onderzoek in het zieken huis werd de jongen weer in het politiebureau ingesloten. De inbreker staat er bij het bu reau om bekend vaker op een der gelijke wijze te hebben gepro beerd in het ziekenhuis terecht te komen om daar vervolgens weg te lopen. Maassluis - Drie jongemannen van ongeveer achttien jaar heb ben gistermiddag de fietsenbe- waarder van de fietsenstalling aan het Stationsplein in Maas sluis beroofd. Het drietal kwam de stalling omstreeks 17.40 uur binnen en eiste geld van de 17-ja- rige bewaarder. Daarbij werd hij door de drie in j het gezicht geslagen. De bewaar-1 der gaf zijn belagers een geldbe- drag waarna die zich uit de voeten maakten. Een onderzoek naar de daders le verde niets op. Vlaardingen - Een voorbijganger die op Koninginnedag in Vlaar- dingen een aantal vechtende jon geren uit elkaar wilde halen, - heeft zelf ook de nodige klappen moeten incasseren. Dé man liep een een gebroken tand en een ge broken neus op. De knokpartij speelde zich af op de Hoogstraat. De dader, een 20-jarige militair uit Vlaardingen, werd aangehou- - den en is overgedragen aan de Koninklij ke Marechaussee. Diezelfde dag werd op het Veer- plein een 20-jarige Vlaardinger aangehouden omdat hij een afval bak in brand had gestoken. Een 6-jarig Vlaardings meisje liep op het plein een hoofdwond op. Zij stond met haar ouders naar5 het défilé van oude auto's te kij-;> ken toen één ervan een over de weg gespannen elektriciteitska- bel kapot reed. Het meisje kreeg/, een stuk kabel tegen haar hoofd. De wond moest worden gehecht. Vlaardingen - Een jongeman heeft vrijdag van de Vlaardingse politie een schouderklopje gekre gen voor zijn oplettendheid. Per toeval had de jongen ontdekt dat de bakkerswinkel aan de 2e Van Leyden Gaelstraat niet was afgesloten. De politie en de opge trommelde bakker stolden een onderzoek in en concludeerden dat er niet was ingebroken. De bakker had vermoedelijk ver- geten by het verlaten van zijn zaak de deur op slot te doen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1