Waterweg Ambtenaren onderbreken het werk Dienstverlening voor ontuchtpleger Arbeidsconflict leidt tot schriftelijke PvdA-vragen aan college Ook actie in Maasland Brand legt SVDPW-complex in de as Brandjes aan de Parkweg een raadsel F amities Van der Kooij komen massaal bijeen Giessenpïein zes uur gestremd Kettingbotsingen en files door noodweer Biesbosch wordt pas later Nationaal Park Forse straffen geëist tegen groep overvallers Opleidingscentrum voor houthandel Toeters en rook ondersteunen protest ambtenaren Bromfietsen gecontroleerd Gewond bij aanrijding College steekt geld in redding bomen volksbos Man bekent jaren incest 25 Ruiten van school vernield Politie pakt inbrekers Kermis op andere plek Verdachte er vandoor A A Regio Waterweg I 1 Westhavenplaats 22 I I 3131 BT Vlaardingen mJmm tel 010-2340055/fax 4349754 Een met hout geladen vrachtwagencombinatie is gistermid dag om twee uur op het Giessenpïein in Rotterdam-west uit de bocht gevlogen en gekanteld. Daarbij kwam de lading hout op de rijbéran terecht. Het duurde tot gisteravond acht uur voor dat de stremming voorbij was. Verkeerop het Giessenpïein en op rijksweg A 20 ondervond grote hinder van de stremming. De 54-jarige Rotterdamse chauffeur van de vrachtwagen combinatie raakte bij het ongeval licht gewond en werd over gebracht naar het Sint Franciscus Gasthuis. Foto Robert vos/johnde Pater Rotterdam Het noodweer dat gisteren in de voor avond vooral boven het Rijnmondgebied en Lim burg onverwacht losbarstte, heeft meer dan honderd kilometer file en een groot aantal aanrijdingen ver oorzaakt. Voor zover bekend zijn daardoor alleen en kele lichtgewonden gevallen. Volgens een woordvoerder van de meldkamer van de landelijke politiediensten in Driebergen was er rond vier uur nog geen sprake van een abnormaal ver keersbeeld op de Nederlandse wegen, „Maar toen rond kwart voor vijf boven de Rijnmond en Limburg onverwacht zwaar onweer met hevige buien losbarst te, regende het binnen korte tijd meldingen van on gelukken," meldde de woordvoerder. „De langste fi les ontstonden rond Rotterdam en bij Ridderkerk, als gevolg van een reeks aanrijdingen. Meer dan honderd kilometer file is buitengewoon veel voor een dinsdagavond." Volgens de meldkamer zijn voor zover bekend geen ernstige ongevallen met gewonden gebeurd De meeste aanrijdingen onstonden toen het wegdek door de zware, onverwachte regen plotseling spek glad werd. Daardoor onstonden vooral veel kop- staart aanrijdirigemOmstreeks zes uur stonden ver spreid in Nederland 27 files.' Den Haag - Nationale parken kunnen op minder geld van het rijk rekenen. Het eerste slachtoffer daarvan lijkt De Biesbosch te worden. Omdat hetfhi- nisterie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij bijna de helft minder over heeft voor beheer en in richting, is het uitroepen van dit gebied tot nationaal park uitgesteld. Voorzitter drs. J. Bprgman van het Overlegorgaan Nationaal Park De Biesbosch is bang dat onderdelen van het beheer- en inrichtingsplan hierdoor in gevaar komen. Dat plan is met veel moei te tot stand gekomen en door alle betrokken instan ties goedgekeurd. Door deze tegenvaller verwacht Borgman dat de instelling van het nationaal park en kele maanden zal worden vertraagd. Amsterdam - Officier van Justitie mr. J. Sassenburg heeft gisteren voor de rechtbank in Amsterdam twaalf jaar gevangenisstraf geëist tegen de 27-jarige S.W. De man wordt er van verdacht de motor achter een grote reeks overvallen op cafés, coffeeshops, snackbars en pompstations te zijn geweest, pe over vallen werden gepleegd door een groep Antiilianen, die opereerde vanuit de Bijlmermeer. W. wordt te vens verdacht van een schietpartij In een discotheek in Spjjkenisse. Daardoor raakten twee mensen ge wond.' De overvallen gingen veelal gepaard met grof geweld. Eisen van tien jaar formuleerde de officier tegen de 24-jarige R.P. uit Zaanstad, de 21-jarige S.B. uit Rot terdam en 2ijn 24-jarige broer R.B. uit Amsterdam. Zij waren allen actief betrokken bij diverse overval len. Mr. Sassenburg achtte evenwel niette bewijzen dat de groep deel uitmaakte van een criminele orga nisatie, hoewel de overvallen een 'georganiseerd en stelselmatig barakter' droegen. De groep mannen drong in wisselende samenstellin gen binnen bij zijn doelwit en bedreigde aanwezige personen met vuurwapens, Onwilligen werden ge schopt en geslagen. Een snackbareigenaar in Dor drecht werd neergeschoten, maar overleefde de aan slag. Kassa's werden leeggehaald en klanten beroofd van geld en sieraden. In de coffeeshops werden tel kens de aanwezige hoeveelheden softdrugs geroofd. De overvallen werden op verschillende plaatsen in het land gepleegd. Op een goed moment combineer den de roofbijstandsteams van de Rotterdamse en Amsterdamse politie hun onderzoeken, nadat zij de zelfde groep verdachten in beeld kregen. Tevens ver zamelden zij gegevens van diverse korpsen in het land. Op 21 december van het vorig jaar werden de eerste arrestaties verricht, later volgden meer aan houdingen. Zo loste de recherche 36 zaken op. Op 1 juni doet de rechtbank uitspraak. Zwijndrecht - De houthandel in de regio Zuid-West Nederland krijgt een nieuw opleidingscentrum op het terrein van Houtgroep Van Drimmelen aan de Merwedeweg in Zwijndrecht. De leerwerkplaats is een initiatief van wei kgevers in de regio en de Stich ting Vakopleiding Hout- en Meubileringsbedrijf. In september gaan de eerste lessen van start voor een groep van zes tot twaalf leerlingen uit het leerlingwe zen en voor ongeveer vijf langdurig werklozen. Ook herintredende vrouwen en allochtonen moeten in de toekomst terecht kunnen bij de nieuwe leerwerk- plaats voor de houthandel. Schiedam - Kortna de lunchpauze hebben Schiedamse ambte naren vanmiddag het werk neergelegd. Hun Vlaardingse colle ga's, (zie elders op deze pagina), deden dat gisteren. In Schiedam werd vooraf aange kondigd dat medewerkers van bijna alle ambtelijke diensten iu een optocht naar het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat zou den trekken. Met de werkonder breking geeft het gemeentelijk personeel uiting aan de onvrede over het verloop van de gesprek ken over de arbeidsvoorwaarden. De ambtenaren eisen een loons verhoging van 2,5 procent. Net als alle andere gemeenten in Nederland biedt Schiedam baar 1200 medewerkers geen salaris verbetering. Op centraal niveau onderhandelt het gemeentelijk overheidspersoneel met de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten (VNG). De gemeentelij ke werkgevers houden zich met hun salarisbod aan het beleid van minister Dales van Binnenlandse Zaken. De gemeenten zeggen zich tot deze stap gedwongen te voelen omdat zij van het Rijk Maasland - De gemeente-ambte naren van Maasland ondersteu nen de landelijke ambtenaren- protesten tegen het uitblijven van loonsverhoging. Een delegatie van 34 van de 50 ambtenaren pro testeerde gisteren bij de gemeen teraad van Maasland. Woordvoer der Edwin Westenberg bood de raadsleden een petitie aan. De Maaslandse ambtenaren vin den dat de looneis van de bonden {2,5 procent loonsverhoging) rechtvaardig is. Westenberg: „Dit is gewoon de compensatie voor de inflatie." Het protest van de ambtenaren wordt door de gemeenteraad overgebracht op het verantwoor delijke College van Arbeidsza ken. In een brief aan dit orgaan schrijft de Maaslandse raad dat 'in diverse bedrijfstakken loon stijgingen worden overeengeko men. Vanwege de gelijkheid is het onjuist ambtenaren geen loonstijgingen te geven'. geen geld voor salarisverhogin gen krijgen. Het besluit om tot actie over te gaan werd afgelopen donderdag genomen. Toen waren enkele honderden ambtenaren aanwezig tijdens een informatieve bijeen komst in de kantine van het stadskantoor. Na een toespraak van medewerker Tim de Jong van de ambtenarenbond AbvaKabo besloten de aanwezigen om tot ac tie over te gaan. De werkonder breking wordt ook ondersteund door de ambtenarenbonden CFO, CMHFenNovon. De actie in Schiedam vormt een onderdeel van een serie protesten in het gehele land. In Amsterdam heeft het gemeentepersoneel reeds een dag het openbaar ver voer platgegooid. In Rotterdam is de vuilnisophaal overgegaan tot een stiptheidsactie, waarbij al leen correct aangeboden huisvuil wordt aangeboden. Deze actie, die er toe leidt dat er veel afval op de stoep blijft staan, krijgt volgende week navolging bij de Stadsreini ging in Vlaardingen. De verwach ting is dat de helft van het vuil op de stoep zal blijven staan. Wethouder Wiegman (personeels zaken) vindt de actie vanuit het perspectief van de werknemers „voor de hand liggend". „Er is vooraf goed overleg geweest met de bonden. Mij is verzekerd dat vitale onderdelen van de gemeen te gewoon blijven functioneren. Daar ga ik dan maar van uit." Op uitnodiging van het actieco mité zou Wiegman vanmiddag in het Stedelijk Museum het woord voeren. Volgens hem heeft de ge meente Schiedam geen geld om aan de eisen van het personeel te gemoet te komen. „Het zou ons 1 a 1,5 miljoen gulden kosten als we op de eisen van het personeel in gaan. In tegenstelling tot andere jaren wordt dit bedrag niet ge compenseerd door het Rijk. Dat zou betekenen dat we de gemeen telijke tarieven moeten verhogen of een extra bezuinigingsronde moeten inlassen. Dat zou kunnen leiden tot een inkrimping van de personeelsomvang. Ik zou dat een heel slechte zaak vinden." Metzo'n 25 wagens van brandweer en vuünisdienst werd tijdens de demonstratie bij het Vlaar dingse Stadhuis de Markt geblokkeerd. Foto BI en den Ouden/Roel Dijkstra Vlaardingen - Ongeveer 25 wagens van de Vlaar- van de werkgelegenheid of leidt tot hogere lasten"' dingse brandweer en de reinigingsdienst hebben gisteren rond het middaguur een demonstratie van zo'n honderd ambtenaren voor het stadhuis aan het Westnieuwland luid toeterend onder steund. De ambtenaren voeren actie voor een bete re CAO. Rookbommen verhoogden het spectaculaire effect van de actie, waarhij aan burgemeester Bert Stam een petitie, vergezeld van handtekeningen van „bijna alle ambtenaren," werd overhandigd. Wet houder Aart Kool was daarvoor gepasseerd. In de petitie staat onder meer dat het college de ambte naren „laat vallen als een baksteen." Stam liet de wethouder wel het woord voeren bij de demonstratie. Kool meldde dat volgens hem het overleg over de CAO nog moest beginnen, wat hem op ongeloof bij een aantal ambtenaren kwam te staan. De wethouder wees er onder meer op dat de eis van 2,5 procent loonsverhoging ten koste gaat van de burger. Voor de ambtenaren is 2,5 procent het minimum, zo bleek uit de woorden van vakbondsbestuurder Tim de Jong, die namens de gezamenlijke bonden het woord voerde. Volgens De Jong lijkt het er bij na op dat de overheid „een hekel krijgt" aan zijn ei gen ambtenaren, want er staan volgens hem ook verslechteringen op stapel voor het functioneel leeftijdsontslag en de ziekteregeling. Joop van Papeveld meldde dat de vakbondsleden van de nutsbedrijven in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis de ambtenaren steunen. Voor het nuts- personeel is er wel een loonsverbetering van 2,5 procent op komst, kon hij melden. De Amazing Stroopwafels („Jullie zijn tot hetuiter- ste getergd, en daarom zetten jullie allemaal een petje op")zorgden voor de muzikale omlijsting van de actie bij* het stadhuis. Over het salarisconflict zijn in middels schriftelijke vragen aan wethouder Wiegman gesteld door PvdA-fractievoorzitter Hans Bak ker. Hij '/raagt de wethouder of de gemeente zich realiseert dat het werkgeversaanbod leidt tot ver mindering van de koopkracht. Volgens Bakker gebeurt dit van uit de redenering dat de koop krachtvermindering nodig is om andere maatschappelijke priori teiten te betalen. Bakker stelt dat het aanbod er op neer komt dat het gemeentepersoneel wordt ge vraagd de kosten van die priori teiten te betalen. De PvdA/er, zelf rijksambtenaar, zou het logischer vinden als de gemeenschap als geheel betaalt voor de kosten van overheidsvoorzieningen. Kantine en kleedkamers van de voetbalvereniging SVDPW In Schiedam zijn vannacht door brand volledig vernield. Om kwart voor vijf kwam bij de brandweer het bericht binnen dat de kleedkamers in het Hargapark in lichterlaaie stonden. Toen de blussers aan de Olympiaweg arriveerden stond ook de kantine in de fik. Het vuurwaszo hevigdatrond half zes grootalarm werd geslagen. Om tien voorzes kon het sein brand meester worden gegeven. De politieonderzoektdebrand. FotoRcei Dijkstra Maassluis/Rotterdam - De 37-jari- ge Maassluizer die twee weken geleden voor de rechtbank be kende ontucht te hebben ge pleegd met een negenjarig meis je, hoeft niet de cel in maar moet aan het werk. Als straf voor zijn seksuele wangedrag kreeg de man gisteren 178 uur dienstverle ning en een voorwaardelijke ge vangenisstraf van acht maanden, met een proeftijd van twee jaar, opgelegd, Als bijzondere voor waarde stelde de rechtbank, zoals geëist, dat hij zich gedurende zijn proeftijd moet gedragen naar de aanwijzingen van de reclassering. Tegen de ontuchtpleger was tij dens de rechtzaak door officier van Justitie mevrouw mr. E. Rut ten twaalf maanden gevangenis straf geeist, waarvan acht maan den voorwaardelijk. Omdat vol gens het psychologisch rapport de kans op herhaling groot is, ver zocht raadsvrouw mr. J.W, E. Laanman haar cliënt onder be handeling te laten stellen. Schiedam - De politie van Schiedam is bezig met een onder zoek naar de vier brandjes die dit jaar in de steeg aan de Burge meester Honnerlage Gretelaan achter de winkels aan de Parkweg 2ijn aangestoken. Deze maand moest de brandweer tweemaal uitrukken om de niet bepaald om vangrijke fikken te blussen. In januari werd een stapel pallets aangestoken, vorige maand brandde een vuilcontainer uit en eerder deze maand was een ge parkeerde vrachtauto het doelwit van de brandstichter(s). Afgelo pen zondagochtend omstreeks half zeven kon nog maar net wor den voorkomen dat een perso nenauto in de fik zou vliegen. Bij de auto was een hoop vuilnis ge legd en aangestoken. Diverse bewoners van de flat bo ven de winkelnj zijn niet alleen ontstemd over het feit dat ze steeds frequenter in hun nacht rust worden gestoord als gevolg van de bluswerkzaamheden. Ze vrezen dat het straks een keer fout gaat en de gevolgen dan niet zyn te overzien. „De vuilcontai ner, om maar een voorbeeld te noemen, die in brand is gestoken, stond tegen de achterkant van een winkel. Voor hetzelfde geld slaan de vlammen over en vliegt de winkel en misschien ook wel de flat in brand," zegt een bewo ner ongerust over de brandstich tingen. „Natuurlijk is het ook geen pretje elke keer in alle vroegte door die gekkigheid wak ker te worden." Volgens de bewoner liggen twee middenstanders die hun opslag ruimte aan de achterkant van de Parkweg hebben, met elkaar in de clinch en zouden de brandjes daar wel eens iets mee te maken kunnen hebben. De politie zegt daar niets over te weten maar houdt de zaak wel in onderzoek. Maasland - Wie morgen, He melvaartsdag, in Maasland de naam Van der Kooij Iaat vallen, moet er op rekenen dat veel mensen zich aangesproken zul len voelen. Uit het hele land en zelfs van over de grenzen mel den zich de nazaten van de eer ste Van der Kooijen voor de vijf jaarlijkse familiereünie. In totaal zyn er ongeveer twee duizend Van der Kooijen te vin den in de Nederlandse telefoon boeken. De gelijknamige stich ting telt een kleine duizend do nateurs en de meesten van hen zullen 's morgens vanaf onge veer elf uur present zijn in de oude kerk op het Kerkplein in Maasland. Alle neven, nichten, achterneven en achternichten kunnen daar luisteren naar een voordracht over het onderwerp eendenkooien. Debetovergroot vaders van alle Van der Kooijen waren immers kooiker van be roep of zij hadden hier hun hob by van gemaakt Hoogtepunt van de bijeenkomst is de presentatie van een 470 pa- gina's dik 'stamboek' van de fa milie. De genealogie bevat prak tisch alle takken van de familie uit het westen van het land. De Friese stamboom wordt in okto ber in een apart boekwerk uit de doeken gedaan. In de kerk is er voor de afstam melingen van de kooikers te vens gelegenheid om samen te zingen onder begeleiding van een orgel De hele middag maakt een Jan Plezier tochtjes langs alle mooie plekjes in de streek waar vele naamgenoten leefden en werkten. Daar voelde de officier ook wel wat voor maar ze vond dat de man desondanks een celstraf opgelegd moest krijgen om 'iets voor de maatschappij terug te doen'. „Het meisje zal van het gebeurde haar leven lang psychische last heb ben. Er is een ernstig feit ge pleegd en daar moet naar worden gehandeld," onderbouwde ze haar strafeis destijds. Behandeling De dader, die gedurende twee maanden het slachtoffertje onder meer ontuchtig had gestreeld en haar handelingen met zijn ge slachtsdeel liet uitvoeren, kon niet uitleggen waar de drang tot seksuele handelingen vandaan komt. Wel gaf hij te kennen ge holpen te willen worden om van die gewoonte af te komen. Hij was immers in 1984 ook al veroor deeld wegens dergelijke praktij ken met een aantal meisjes, maar kreeg toen geen behandeling. De uitspraak moet hem en zijn raadsvrouw bekoren, want tijdens de zitting gaf advocate mr. Laan man te kermen dat haar cliënt „er zelf aan wil werken om te voorko men dat hij in de toekomst weer in dergelijke handeling vervalt." Maassluis - Op het fietspad langs de Maasdijk in Maassluis zijn bromfietsers gecontroleerd op het hebben van een geldige verzeke ring. Twee bleken er tijdens de korte controle niet verzekerd en kregen een proces-verbaal. Voor zes bromfietsers was er een waar schuwing omdat er geen geldige verzekeringsplaat was gemon teerd. Schiedam - Op de Boerhavelaan in Schiedam is een fietser, rij dend richting Sneltiussingel, bij het linksaf slaan tegen een motor rijder gebotst. Hij raakte daarbij lichtgewond. Vlaardingen/Schiedam - Het Vlaardingse college van B en W is bereid 60.000 gulden op tafel te leggen om een alternatief onder houdsplan te kunnen bekostigen voor het 'volksbos1. Daarmee kun nen veel bomen worden gered. B en W noemen het teleurstellend dat het algemeen bestuur van het Recreatieschap Midden-Delfland toch onderhoudswerk in het Lick- ebaert-gebied wil plegen, waar door het risico ontstaat dat de helft van de bomen en struiken verdwijnen. Het bos, bestaande uit 17.000 bomen en heesters, is eind vorig jaar door de burgerij aangelegd uit protest tegen de plannen van de provincie om in het Lickebaertgebied een vuil- stort te realiseren. De gemeente Vlaardingen verzet zich ook tegen die plannen. Het college wijst erop dat het eventuele onderhoudswerk aan zienlijk schade zal toebrengen aan de bomen. Daarom is het aan bod gedaan 60.000 gulden optafel te leggen. Het recreatieschap is gistermiddag van het bod op de hoogte gesteld. De gemeente Vlaardingen ziet geen juridische wege .1 om het re creatieschap van heti mderhouds- werk af te houden. De stichting 'Groeiend verzet in de t ickebaert' had daarom gevraagd. Vandaag hebben brugklassers van scholengemeenschap Spieringshoek uit Schiedam on derhoudswerk verricht in het Volksbos'. Dat gebeurde in twee groepen. Schiedam - Een nu 76-jarige va der uit Schiedam heeft bekend zijn twee dochters, die nu 30 en 38 jaar zijn, tussen 1971 en 1981 meerdere malen sexueel te heb ben misbruikt. De 30-jarige vrouw, inmiddels'gehuwd, deed in maart aangifte, waarna in mei de aanhouding volgde. De oudste zuster heeft een getuigeverkla- ring afgelegd Zij kan geen aan gifte meer doen omdat haar zaak is verjaard. Maassluis - Van de in aanbouw zijnde Montessorischool aan de Seringenstraat (de voormalige Groen van Prinstererschool) in Maassluis zijn 25 ruiten vernield. Gisteren werd aangifte gedaan. De schade wordt geschat op tien duizend gulden. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft gisteren en vannacht meerdere inbrekers in de kraag gevat. Rond het middaguur werd gisteren op de Westhavenkade een 19-jarige Vlaardinger aange houden op verdenking van een woninginbraak in de Van Lim burg Stirumstraat eerder deze week. Vannacht rond één uur werden twee 22-jarige en één 18-jarige man uit Vlaardingen opgepakt aan de Marathonweg op verden king van een inbraak(poging) bij de aldaar gevestigde atletiekver eniging. Eén van de 22-jarige mannen was al naar binnen ge gaan om de deur voor de andere twee ve openen. Maasland - De kermis, vorige week nog aan de Hammerdreef in Maasland, zal op deze plek met meer terugkeren. Burgemeester M. Kokxhoorn heeft dat gezegd na aanleiding van klachten van omwonenden. Een eventuele ker mis zal op een terrein bij de Schutse worden geplaatst. Vlaardingen - Een 17-jarige Vlaar dingse bromfietser heeft gister middag omstreeks kwart over twee geprobeerd aan een aanhou ding door de politie te ontkomen door vol gas te geven en er met ongeveer tachtig kilometer per uur vandoor te gaan. Dat ge beulde op de Van Kogendorp- Iaan. De jongeman reed door rood licht richting Burgemeester Heusdenslaan, maar kwam in de bocht van de Lepelaarsingel ten val bij een opbreking. Hjj liep schaafwonden op aan arm en been. De GG GD behandelde hem ter plaatse. De bromfiets is in beslag genomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2