Waterweg 17 Minister doet niets voor Singelkerk Rijksdienst: 'Veenlagen niet beiasten' 'We hebben allemaal een flinkpotje staan janken' Rijk heeft geen geld over voor herstelwerkzaamheden Island Runners als eetsïéiflj - |g=é=====ra iWAQ-bpëte^vöoF twintig 'I 'Rotterdaniseb^dnjvep ■'Extra oven bij AVR niet langer nodig' Nieuwe Dol-Fijn opent de deuren Boelhuis brengt 15.000,- op 'Taxi' klopt Westnederland Auto Dial overgenomen Babbeltruc Koe in sloot 'Klassieke' rondvaartboot Politie pakt parfumdieven Inbraak tijdens uitlaten hond Botsing met portier auto Autokraken Deur uit met gestolen broek Deeltax start met aangepaste taxiritten voor ouderen 1 Rotterdams Dagblad Vrijdag 21 mei 1993 1 RW Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BT Vlaardingen tel 010-2 3 4 0055/fax 4349754 Parijs Na 32 litir een 55 minuten kwamen ze als eersten over dé» finish by Gare de FEst. pncjanks dat ze te kampen hadden "met twee uitvallers, hadden de Island Runners de'twééde Ebparun als' snel sten vol tooid. Op dat moment wareti zp er échter nog 'niet zé ker van, dat zé ook daadwerkelijk winnaar waren gé worden van's "f.,w wereld lang- ste estafette loop. Woensdag ochtend 'om twaalf uur waren ze ver trokken bij de Euromast, om 507 wed strijdkilome ters later nog twee uur te moeten wachten alvo rens ze. zeker waren varide zege. Een tijdstraf, 'die ze hadden op^ gelopen bij ■Antwerpen, was daarvan de oorzaak. '1-' De ontlading kwam" dan ook pas laten Nadat wed- strijdlèider' JaapHoogen- '"-:f •- 'r"x boom het verlossend^ woord had gesproken bleek de Niet lang na 'champagne,' 'die al' eerder kwistig jai dé'Parijse de start bij - I avondlucht was gespoten; het karakter van een over- de Euro-1 i winningsdrankjetedrageri.VoorhénzatdeRópamn mastpas- er toen op, maar voor de overige ^2 |eams, wachtten seertfen de l er nog veie lange en moeizame kilometers. Niemand 176 deel-'f die daar om maalde; want alle 176 deelnemersrad- nemers aan 1 den het evenement als een groot spektakel ervaren. <Se Röparuri Dat'werd mede ingegeven door het feit dat aan de de Dr.' Ra--- Roparun'een goed1 doel was gekoppeld. De lopers njel d®h hadden in de afgelopen-maan den op vele manieren HoedWi- ~geld bijeen gebracht voorde Dr. Daniel den Hoedkli- niek.waar- niek. Onder het motto 'Breng een naaste dichterbij' voor dè og- wilden de deelnemers 150.000 gulden bijeen brengen brengst van om aan het Rotterdamse ziekenhuis een telefoon-in- dé loop is-£' stallatie te schenken, waarmee de patiënten contact bèstèihd. I met het thuisfront zoudenkunnèn onderhouden. -'Ik kreeg er *Hét gespreksonderwerp was vooral de passage bij de kippevel *Dr. Daniel den Hoed-kliniek 'geweest, op de Groene van,'ve'rtel- Hilledijk. „Waanzinnig.":,,Ik kreèg er kippevel van." de oen Van l,,Ik liep 'er met tranen in de ogen," - dat waren de de lopers; •meestgehoorde uitlatingen'van de deelnemers,, die FetoJaW' f het voqral^nadüm.erg mogifijk hadden.' Een zware Roasma/ Irëgenbul njaafcte iet aHefrïjia£i?og eens extra lastig/ Rottenfcms "jmaar desondanksWieleh ë|-;gisteravond sléchtszes pagyab w |uitvallerste'noteren: 11 h" - i Rotterdam - He^Gemeenséhappiuk Administratie kantoor (GAK) in'Rotterdam heeft in de» maand maart van dit jaar twintigkéèr eën boete (malus)'op- - gelegd aan werkgevérswah1 wieeen werknemer in de ew p WAO terecht is gekomen.» In heel Neerland zijn ér ,^v ,-jj* in totaal tweeduizend boetes de deur Uitgegaan, De hoogte van de boetes is gemiddeld dertienduizend gulden. Deze 'malussen' vloeien voort uit het bopus-malus- systeem dat in maart 1992 is Ingevoerd in het kader van de Wet Terugdringing Arbeidsóngeschikts- heidsvolume. Wanneer bij een bedrijf een werkne mer in de ziektewet verdwijnt, krijgt de werkgever een boete aangezegd- Dit is in de'eerste plaats een waarschuwing voor de werkgever dat hij bet risico loopt een geldstraf opgelegd te krijgen. Hij krijgt vervolgens een jaar de tijd om een oplossihg te vin pen om zijn werknemer weer aan het werk te krij gen. - j - jln Rotterdam werden in de dertien maanden dat de regeling van kracht is 1.957 voorlopige aanzeggin gen gedaan. Opvallend daarbij is dat in de periode van vorig jaar maart tot en met december bij het GAK in totaal 1.175 voorlopige boetes de deur zyn uitgegaan. Terwijl dat er in de eerste vier maanden van dtijaar al 782 zijn; Woordvoerder G. Willems van het GAK. in Rotterdam: „De enige conclusie die wy hieraan kunnen verbinden is dat er de afgelopen vier maanden meer mensen in de WAO terecht zijn geko men dan vorig jaar," - Hoewel er door de bedrijven hevig is geprotesteerd tegen de malusrëgeïing, ondervindt het GAK weinig tegenstand bij het innen van de boetes. In Rotter dam gaat het om een bedrag van"ongeveer 260.000 gulden. Een ander onderdeel van het bonus-malussysteem is .het belonen van bedrijven die een WAO-er in dienst nemen. Deze zaken krijgen een bonus van ongeveer elfduizend gulden. Het afgelopen jaar zijn in Neder land slechts zevenhonderd bonussen aan bedrijven toegekend. In Rotterdam alleen zyn er sinds de in voering 32 beloningen dpbrbedrijven aangevraagd. Alkmaar - De voorgenomen bouwvan twee afvalver brandingsinstallaties in Noord- en Zuid-Holland (kosten naar schatting 1,5 miljard gulden) is'ovèrbo- idig. De hoeveelheid afVal neëmt sterker af dan tofnu uoe werd gedacht Dit kan worden opgemaakt uit een hog vertrouwelijke conceptnota (Houtskoolschétsen '-Randstad) van dé provincies Utrecht én Flevoland, 'die door de Stichting Afval en Milieu is bekendge maakt. - 1 'v Uit de conceptnota blijkt dat de hoeveelheid afval na 1995 sterker afneemt dan tot vorig jaar'werd aange komen, Daardoor ontstaat na 1998 binnen de vier Randstad-provincies een overschot aan verbran- dingseapaciteit, dat oploopt tot ruim 70G.0ÜO ton jp het jaar 2002. De bouwvan de Huisvuilcentrale Boe- kelermeer (385.000 ton) ep de zevende oven van de Afvalverwerking Rijnmond in Zuid-Holland (180.000 ton) worden daarmee oyèr)3odig, Vorig jaar bleek de hoeveelheid Jwantibaar afval drastisch af te nemén, waarna, één uitgebreid onder zoek werd ingesteld'. Iri april" verscheen een eerste concept van de nota Houtskoolschétsen Randstad en s op 18 juni wordt de definitieve nota besproken in het overlegorgaan Randstad AfvalOverleg. - Maassluis - Burgemeester Janny Sterkenburg-Versluis opent het nieuwe zwembad pas op vrij dag 4 juni, maar de Maassluise jeugd heeft zich dan al lang en breed kunnen uitleven in de nieuwe Dol-Fijn. Reeds aanstaande zater dag kunnen zwemlustigen een eerste duik nemen in het nagel- nieuwe overdekte bad. De ge meente verwacht zeer veel be langstelling voor de nieuwe at tractie. De vervroegde opening voor het publiek heeft alles te maken met de vakantieperiode. Volgende week heeft de schoolgaande jeugd een week lang Pinksterva- kantie. De ervaring leert dat er met name op vrije dagen druk ge bruik wordt gemaakt van het zwembad. Om die reden heeft het zwembadpersoneel niet willen wachten tot het moment van de officiële opening. De aannemer heeft het complex inmiddels op geleverd. Voorafgaande aan de opening van het bad begint Dol-Fijn aanstaan de vrijdag met de voorverkoop van kaarten voor het zwembad. Er zijn onder meer kaarten voor 12 én 25 bezoeken aan het zwem bad. 65-plussers kunnen gebruik maken van een abonnement. Een folder met de nieuwe tarieven en openingstijden is verkrijgbaar in de hal van het nieuwe bad. Maasland - Het traditionele boel huis op het oude terrein aan de Oude Veiling in Maasland heeft gisteren een voorlopig bedrag van naar schatting veertien- a vijftien duizend gulden opgebracht. De organisatoren van de veiling, le den van de serviceclub Lions In ternational, zullen de opbrengst deze keer bestemmen voor de aanschaf van een antieke water pomp die een plek moet krijgen op het te renoveren dorpspleintje bij het Tavenu in Maasland, Tien procent van zowel de koop- als de verkoopsom van alle geveilde voorwerpen werd voor dit goede doei afgestaan. De honderden bezoekers van het boelhuis hielden het in de buiten lucht redelijk droog onder een voortdurend dreigende hemel. Meegekomen kinderen waren zorgvuldig geïnstrueerd om niet zo maar een hand op te steken. Elke onverwachte beweging kon immers worden beschouwd als een bod voor het een of ander. De dames en heren van de Lionsclub droegen met de verkoop van kof fie, bier en kroketten hun steen tje bij aan de opbrengst van het evenement. Het hoogste bod werd gedaan op een replica van een Friese stoel- klok, die voor 900 gulden van de hand ging. Veilingmeester Kroes vond zelf het Engelse zilveren horloge het topstuk van de mid dag, dat voor 'slechts' 600 gulden van eigenaar wisselde. Door Sander Sonnemans Schiedam - Met grote verslagen heid hebben het bestuur en een behoorlijk aantal leden van de voetbalvereniging SVDPW gerea geerd op de brand die het club huis en kleedka rs woensdag ochtend vroeg vc m de as legde. Hoe de brand ontstaan is nog onbekend. „Als de boel is aangestoken hoop ik dat de daders er niet zo makke- tijk van af komen als die gasten die het clubhuis van PPSC in lich terlaaie hebben gezet," kan voor zitter Henk van Uden zijn emo- Hoek van Holland - Het Hoekse taxibedrijf Rooney heeft het ver voersbedrijf Westnederland geen kans gegeven om het contract over te nemen voor vervoer van passagiers van de trein van het strandstation naar het strand, een afstand van dik een kwartier lo pen. Taxibedrijf Rooncy vult dat gat al enkele jaren op door op drukke dagen een mini-treintje te laten rijden. Westnederland heeft bij de spoor wegen geprobeerd dat contract over te nemen en de rit van sta tion naar strand met bussen uit te voeren. Maar het taxibedrijf, dat inmiddels een moderne, nieuwe minitrein heeft aangeschaft, kreeg toch de voorkeur van de spoorwegen. ties enkele uren na de brand nog steeds niet helemaal in bedwang houden. „Die lui hebben tenslotte maar 140 uur dienstverlening ge had. Aan de andere kant kan ik me niet voorstelen dat fomand zoiets doet." Dat de vier kleedkamers van de RVB-vereniging zijn afgebrand wordt op Harga niet eens zozeer betreurd. Die zouden toch worden afgebroken om plaats te maken voor zes nieuwe kleedgelegenhe den. Maar de aanblik van de res tanten van het clubhuis, begin dit seizoen na een ingrijpende reno vatie heropend, deed menig SVDPW-tid woensdagochtend in voor financiële steun meer kun nen worden verstrekt. De verleende steun toont volgens de minister aan dat er in zijn alge meenheid veel gebeurt om kerk en uit het fin de siècle van de 19e eeuw te behouden. Tegelijkertijd beseft d'Ancona echter, dat de subsidiestromen geen oplossing kunnen bieden voor de bouwkun dige problemen van de St. Li- duinabasiliek. Door het uitputten van het bud get beschikt de minister op dit moment alleen over een zoge noemde Knelpuntenpot, waarop Schiedam eveneens een beroep heeft gedaan. Voor 1993 is het mi nisterie van WVC echter gecon fronteerd met een forse bezuini ging, terwijl het aantal aanvragen minstens zo groot is als in het vo- huilen uitbarsten. Twee jaar zelf werkzaamheid met als resultaat een fraai verbouwde kantine was m nauwelijks anderhalf uur naar de Filistijnen geholpen. „Ik denk," treurt vice-voorzitter Kees Moret, „dat de boel voor zo'n 50.000 gulden was vertimmerd. Alle puien, het interieur en de verlichting waren vernieuwd. Zelfs van het nieuwe brandwe rende plafond is geen kruimel meer over. Dit is triest, heel triest. Vooral voor de mensen die dag en nacht aan hun clubhuis hebben gewerkt. Het was hun trots." „We hebben vanochtend eerst een flink potje staan janken," ver- rige jaar. „Ook volgend jaar zal een eventuele aanvraag van uw gemeente veel concurrentie krij gen." Wethouder Wiegman zegt 'niet vrolijk' te zijn geworden van het schrijven van zijn partijgenoot. „De minister geeft meer nadruk aan moderne bouwkunst. Het door ons gevraagde onderhoud met de minister lijkt haar niet zinvol, maar wij denken daar an ders over. We praten hier over een basiliek en daar zijn er met zoveel van in Nederland. Verder vormt deze kerk een onlosmakelijk deel van het nieuwe stadshart. Dat wil len we de minister graag uitleg gen." Het voortbestaan van de kerk wordt door de ministeriele afwij- zing ernstig bedreigd. Door ver telt bestuurslid Joop Beukers die al zijn vrije tijd in de vereniging stopt. „Het is een grote ramp." „Zo'n mooi clubhuis krijgen we nooit meer," zegt een clublid. „Man," reageert weer een ander optimistisch, „volgend jaar staat er een nieuwe kantine. En die wordt nog mooier." SVDPW mag dan niet op het hoogste voetbalniveau acteren, aan de werklust van de leden kunnen maar weinig andere clubs tippen. De brandlucht is nog niet opgetrokken of er wor den al plannen voor de herbouw gemaakt. Verschilledne kaderle den hebben voorzitter Van Uden zakking dreigt de kerk op korte termijn van haar funderingen te schuiven. Als dat gebeurt, is het godshuis reddeloos verloren. Al leen met het consolideren van de funderingen is reeds een bedrag gemoeid van tussen de 2 en 2,5 miljoen gulden. De totale restau ratie kost 5 miljoen gutden. In overleg met het bisdom gaat de Schiedamse gemeente nu probe ren het geld zonder steun van het ministerie op te hoesten. „We gaan op korte termijn inventari seren wat de gemeente voor de kerk kan betekenen. Ook het bis dom kijkt of het fondsen beschik baar heeft. „Er is sprake van een groot probleem," meent wethou der Wiegman. „Het geld moet binnen enkele maanden op tafel zyn." Schiedam - Car Voice, een grote leverancier van mobiele commu- mcatie-apparatuur in Nederland, heeft gisteren de activiteiten overgenomen van Auto Dial Tele communicatie in Schiedam. Car Voice heeft vestigingen in Maars- sen, Amsterdam, Zaandam en Rijswijk, Auto Dial, gevestigd aan de Oli vier van Noortstraat in Kethel, werd onlangs failliet verklaard. Het bedrijf had vier werknemers, directeur A. van Hoeven inbegre pen. Van Hoeven gaat bij Car Voi ce Rotterdam werken. De overige personeelsleden zouden elders al een nieuwe baan hebben. Het fail lissement van Auto Dial zou een gevolg zijn van de sterk gedaalde prijzen van autotelefoons en aan verwante apparatuur. al laten weten hun zomervakantie op te willen offeren om aan het nieuwe clubhuis te gaan werken. Van Uden: „De eerste gedachte die bij mij opkwam toen ik over de brand werd gebeld, was dat we er wel mee konden stoppen. Nu ik alles zo'n beetje heb verwerkt kan ik stellen dat de zaak zo snel mo gelijk wordt opgepakt. Deze week hebben we overleg met betrokke nen om te bekijken wanneer we van start kunnen met de werk zaamheden. In elk geval heeft on ze buurman Schiedamse Boys ons alle steun toegezegd. We zijn altijd welkom en mogen gebruik maken van het complex." Vlaardingen - Twee vrouwen heb ben gisteren met een 'babbeltruc' vermoedelijk geld willen stelen bij een Vlaardingse die woont aan het Mendelssohn plein. Ze belden aan met de smoes dat ze een enve lop nodig hadden om wat voor de bovenburen in te doen. De vrouw sloot daarop de voordeur om de envelop te halen. Toen ze weer aan de deur kwam gaf ze de enve lop, maar de vrouwen gebruikten die niet. Ze reden in een auto weg. waarop de bewoonster van de wo ning aan het Mendelssohnplem de politie waarschuwde. Vlaardingen - Ter hoogte van Vlaardingen is een koe gisteren in een sloot langs Rijksweg 20 te recht gekomen. Politie en brand weer hebben het dier weer op het droge gebracht. Vlaardingen - Rederij Dulcis ver zorgt op drie vrijdagavonden en een zaterdagavond weer een rondvaart door de Vlietlanden met zanger Albert de Bruin die liederen van onder anderen Schu bert, Schumann en Belcanto ten gehore brengt. Passagiers krijgen tijdens de tocht een glaasje wijn en een kopje koffie gereserveerd. „We varen in een open boot, en zo over het water klinkt de muziek ontzettend mooi," vindt organisa trice CobyPiek. De tocht, die afgelopen zaterdag voor het eerst werd vervaren, duurt anderhalf uur en heeft mor gen nog plaats alsmede op 28 mei en 4 juni (vertrek 20 uur). Piek sluit echter niet uit dat de tochten in de zomermaanden worden herhaald. „Dat is afhan kelijk van de belangstelling. Maar ik denk wel dat we door kunnen gaan. Vorig jaar bleken de mensen erg enthousiast." Rederij Dulcis is sinds drie jaar gevestigd aan de Holyweg in Vlaardingen en verzo-.gt regelma tig tochten door Midden-Delf land. Reserveren 0104270905. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft woensdagmiddag op de Burgemeester Heusdenslaan een 32-jarige man en een 42-jarige vrouw uit Waddinxveen aange houden, die even daarvoor par fum hadden gestolen uit een win kel aan de Van Hogenourplaan. Het kenteken van hun auto was genoteerd. Vlaardingen - Het even uitlaten van de hond is de bewoonster van een woning aan de Van Hogen- dorplaan te Vlaardingen slecht bevallen. Ze had de balkondeur open laten staan en miste bij te rugkeer een handtas waarin geld, pasjes en girobetaalkaarten za ten, Woensdag aeed ze aangifte. In een woning aan de Sprinter plaats is woensdag overdag inge broken Er werden twee horloges, een filmcamera, een ketting en girobetaalkaarten gestolen. Schiedam - Een 64-jarige vrouw uit Schiedam is woensdag met haar fiets tegen het portier van een auto gebotst. Dat gebeurde op de Singel. Het portier werd onver wacht geopend, net toen ze pas seerde. De vrouw liep lichte ver wondingen op. Schiedam/Viaardingen - In Schiedam zijn auto's opengebro ken aan de Jan van Riebeeekweg, Vlaardingerdjjk, Westvest, Singel (2x), Jachthavenlaan, Lange Ha ven, Marconiweg en Rotterdam- sedyk. Tot de buit behoren onder meer radio's, kleding, gereed schap en een zonnebril. In Vlaardingen is een auto open gebroken aan de Willem Barends- zstraat. Er werden een radio en een camera uit gestolen. Schiedam - Een 46-jange vrouw uit Schiedam dacht er woensdag in een winkel aan het Hof van Spaland vandoor te kunnen gaan met een nieuwe spijkerbroek. Ze had die aangetrokken en haar ou de broek opgehangen in het rek. Ze werd even later in een andere winkel aangehouden. Schiedam - Het ministerie van WVC heeft geen geld om op kor te termijn het herstelwerk aan de tot St. Liduinabasiliek omge doopte Singelkerk in Schiedam te financieren. Dat heeft minis ter Hedy d' Ancona schriftelijk aan de wethouders Aad Wieg man en Adri Reijnhout bericht. Het tweetal tiet de minister en- jaren tachtig de Tijdelijke Subsi- kele maanden geleden weten dat het herstel van de honderd jaar oude kerk gezien de slechte bouwkundige staat van het ge bouw niet langer kan worden uit gesteld. De minister schrijft be zorgd te zijn over deze ontwikke ling, maar niets voor de gemeente en de parochie te kunnen doen. In Nederland zyn in de jaren tachtig honderd kerken in ver schillende neo-stijlen op de rijks monumentenlijst geplaatst. Voor de restauratie van deze doorgaans grote kerkgebouwen werd in de dieregeling Instandhouding Be schermde Kerkgebouwen inge steld. Inmiddels heeft het ministerie de restauratie van 27 kerkgebouwen gesubsidieerd. De regeling tot geldelijke steun voor de kerken, die inmiddels is ondergebracht in het Besluit Rijkssubsidiering Restauratie Monumenten, loopt nog door tot 1995. Maar de tot dus ver gedane toezeggingen hebben het beschikbare budget volgens de minister dusdanig uitgeput, dat er geen nieuwe toezeggingen Enkele tientallen leden van de stichting Groeiend Verzet in de Lickebaert waren woensdagavond aanwezig bij het metselen van de 'middeleeuwse' poort bij de toegang tot het nieuwe openluchtmuseum. Foto Roei Dijkstra Vervolg voorpagina Vlaardingen - In hun rapport schrijven Van den Broeke en Van Zyverden, die in februari en maart van dit jaar langs de Maas- sluissedijk negentig grondborin gen deden: „Vrijwel zeker is hier sprake van een bewoningsplaats uit de ijzertijd. De vondsten be staan uit houtskool, aardewerk, houtsnippers en verbrand bot." Minder stellig zijn ze over een an dere vindplaats, aan de voet van de dijk, waar Heliniumlid P, G. Heinsbroek opvallende vondsten heeft gedaan. De aanwezigheid van de oude zeedijk maakt ruim onderzoek op die plek moeilijk. De aangetrof fen materialen in een restgeul kunnen zowel uit de Ijzertijd als de Romeinse tijd zijn. De moge lijkheid, dat het hier gaat om een uit ie oude ijzertijd stammende woonplaats op een oude kreekrug sluiten de onderzoekers ook niet uit. In dat geval is er volgens hen sprake van een wetenschappelijk waardevolle tot zeer waardevolle plek, waar nader archeologisch onderzoek noodzakelijk is. „In nog geen enkel geval zijn er op zulke vindplaatsen structuren (huisplattegronden, erfbegren- zingen, verkavelingssporen enz.) bekend geworden, in tegenstel ling tot zulke vindplaatsen uit de Romeinse tijd. Bij aanwezigheid van organische resten zou hier voor het eerst een vergelijkend onderzoek aangaande economi sche differentiatie tussen neder zettingen op het veen en die op kreekruggen mogelijk worden." Op deze plek, nabij de toegang tot het Volksbos, zou een aantal proefsleuven gegraven kunnen worden om de juiste waarde van het aanwezige materiaal te ver kennen. Het onderzoek van de medewerkers van het aan de Uni versiteit van Leiden verbonden instituut vond plaats voor reke ning van het Provinciaal Afvai- verwijdermgsbedrijf Zuid-Hol land NV (Proav), dat wilde weten welke effecten de aanleg van een door haar gewenste stortplaats heeft op het bodemarchief. In sa menspraak met de aan de Rijks dienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek (ROB) verbon den archeoloog voor Zuid-Hol land, drs.W.A.M. Hessing, ko men de onderzoekers tot de aan beveling om beide plekken te vrijwaren van verstorende maat regelen. Dus geen graafwerk die per dan 40 centimeter, geen zware belasting van de oude veenlagv'n, geen grondwaterpeilverlaging, geen aanplant van diepwortelen- de bomen of andei activiteiten, die het onmogelijk maken om la ter opgravingen te doen. Vlaardingen - De Deeltax Vlaardingen, een aanvullende vervoers voorziening voor ouderen en gehandicapten, gaat 1 juni van start. De aangepaste taxirit maakt deur tot deur-vervoer mogelijk tegen gerin ge kosten. Voorwaarde is dat men een lidmaatschap van tien gulden per jaar be taalt, per rit 3,50 neerlegt, andere passagiers accepteert en een paar uur van tevoren de rit aanvraagt. De deeltax rijdt zeven dagen per week van. negen uur 's morgens tot elf uur 's avonds. Het vervoerssysteem is tot stand gekomen door samenwerking van de gemeente Vlaardingen, Het Vlaardings Overleg Revalidatie, de ouderenbonden, de Stichting Raad voor het Ouderenwerk Vlaardin gen en het Provinciaal Samenwerkingsorgaan Gehandicaptenbeleid Zuid-Holland. Het wordt uitgevoerd door taxibedrijf Van Dode- waard. Over de mogelijkheden werden drie informatiebijeenkomsten ge houden. Maandag 24 mei om 14.00 uur in De Bijenkorf, een dag late op het zelfde tijdstip in dienstencentrum Emma en donderdag 27 mei, ook om twee uur, in dienstencentrum West.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2