Waterweg 15 Vrees voor 'gettovorming' camping Plant uw spaargeld in mei, dan groeit het beter. 'Jongeren in Nieuwland serieuzer behandelen' Ambulance naar Tsjechië Hoeks Welzijn is band voor 'werktoerisme' in Hoek van Holland VSB+BANK Bridge-instuif van start Inspectie Oranjebrug Rampenplan Kindergemeenteraad Zilver voor chauffeur Maasland nog veiliger - 6tó% Daar kom je verder mee. 'Plan Sclaavenburg prima initiatief Minder lezers bibliotrailer SP: D66 is tweeslachtig Proefrit met vrachtwagen van de baan Rotterdams Dagblad Dinsdag 25 mei 1993 Schiedam De jaarlijkse bridge-instuif die onder auspiciën van de dienst Sport en Recreatie wordt gehouden, begint woensdag met de eerste speelavond in het clubhuis van Excelsior'20 in sportpark Thurlede. Bridgers die mee willen kaarten moeten zich die avond uiterlijk 19.30 uur in de kantine a raison van vijf gulden per paar hebben ingeschreven. De bridge-avond begint om 19.45 uur. Men moet zes avonden hebben meegespeeld om in aanmerking te komen voor een van de prijzen. De overige speeldata zijn 2,9.16,23 en 30 juni en 7,14,21 en 28 juli. De Oraiyebrug wordt woensdag vaker opgehaald dan, gebruikelijk is. De brug over de Nieuwe Haven wordt uitgebreid geïnspecteerd en zal daarom meer malen open en dicht moeten. De inspectie vindt plaats om de kwaliteit van de diverse brugonderde- len te kunnen beoordelen. De werkzaamheden wor den morgen uitgevoerd van 9.00 tot 17.00 uur en het verkeer zal daar enige hinder van ondervinden. Agenda Schiedam dinsdag 25 mei Orgelconcert, Grot;; Kerk, 20.15 uur Jamsessie, Podium 2100 uur. woensdag 26 mei Piemfeest basisschool De Klinker. 13.30-1" 00 uur Start bndge-mstuif. dubhuis Excelsior 20 19 45 uur. Vlaardingen dinsdag 25 mei Sponsorloop obs Erasmus, Huygensstraat. 18 30 uur. Start cursus 'Eigen bedrijf voor vrouwen', Coerke, 19.3G uur. Bubbling brown sugar <musical). Stadsgehoorzaal. 20 15 uur. woensdag 26 mei Tentoonstelling over prehistorische dieren, bibliotheek Babber- polder, Urn eind juli iiiiumidtie-uchienu vuur bewoners vanaf 55 j ur van PLN 72ö-wo- mngen. Professor Teldersstraai 30b. 10 00-12 00 uur. Naar aanleiding van uw bericht 'Raadselachtige film niet op kabelnet' het volgende. Ik zal de laatste zijn die het college van B en W voor raadsels stelt. Immers, in alle wijsheid wordt het colle ge geacht de procedure te kennen die geldt om op het terrein van o.m. Shell, Esso, Chevron aan het werk te worden gesteld Zeker topambtenaren bij de brand weer moeten dit weten. Als ik iets wil weten, zal ik dat goed onderzoeken en niet met een smoesafdoen ('er zijn zoveel films over de chemie). Inderdaad, éér 1' eerben ik opgebeld doorde brandweer, maar aangezien ik overdag werk was ik niet bereikbaar. Wat is er tegen liet opnieuwte probe ren. of een afspraak te maken? Soms wordt gemaks halve vergeten dat er ook nog raadsleden zijn die een vaste baan hebben En inderdaad, v verslaggever vermoedt is juist- de voorlichting.-.him is bedoeld voor werknemers uit de chemie. Wat voor werknemers uit de chemie geldt, moet ook gelden voor de inwoners, want waarom moe ten werknemers zo snel mogelijkdepiaats des onheils verlaten en moeten de inwoners bij een gifwolk bin nen blijven'' Waarom ik hier weer over schrijf? Sinds jaar en dag wordt er gewerkt met onderaannemers die proberen zo goedkoop mogelijk arbeidskrachten in te huren. M.a.w. zo komt de veiligheid in gevaar. Ik heb dat aan den lijve ondervonden. Terwijl een fabriek in vol be drijf was moest een lekkende flens verwisseld wor den, Om vonken te voorkomen, moest daarvoor koper materiaal worden gebruikt. Bij de brandslangen stond men stand by. Wij waren geen monteurs, maar wel goedkoop, yindut wij via-via werden onderver huurd. Ik hoop bij deze een tipje van de grauwe sluier te heb ben opgelicht, want doordat er nu weer ontslagen val len in de chemie wordt de kans op ongelukken alleen maar groter. Arnold van Wezel, raadslid Burgerbelangen Vlaardingen. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Ca rel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 In het stadskantoor vindt woensdag de tweede zit ting van de kindergemeenteraad plaats. De jeugdige gemeenteraad is een project van de campagne 'Schiedammers van overal en nergens1 en is inge steld naar aanleiding van het Turks kinderfeest. Eén dag per jaar (23 april) hebben kinderen in Tur kije het voor het zeggen. Zij nemen zitting in de ge meenteraden en zelfs de president is een kind. Het thema van dit jaar is milieu. Er is een speciale lesbrief gemaakt die op de basisscholen wordt be handeld. Vervolgens zijn er jeugdige gemeenteraadsleden gekozen en wijkfracties gefor meerd, die plannen hebben gemaakt voor de verbe tering van het milieu in de wijk. De verschillende plannen worden tijdens een formele zitting van de kindergemeenteraad bediscussieerd. Maassluis De 55-jarige Maassluizer Johan van den Maagden berg is sinds kort in het bezit van een zilveren ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, Hij kreeg de onderscheiding ter gelegenheid van zijn afscheid bij de Geneeskundige en Gezondheids dienst Nieuwe Waterweg Noord. Sinds 28 juni 1965 was hij werkzaam als chauffeur/brancadier bij de GG &GD van Vlaardingen die in 1982 opging in_voor noemde dienst. Van den Maagdenberg is ruim 29 jaar in overheidsdienst werkzaam geweest. Sinds 1986 maakte hij namens de Abva/Kabodeel uit van de medezeggenschapscommissie bij zijn werk gever. In 1990 werd hij voorzitter van die commissie. De Maaslandse wethouder P. Houtenbos is bezig plannen te ontwikkelen om gevaarlijke routes in de ze plaats veiliger te maken. Hij voerde recent al ge sprekken met de schooldirecteuren. Houtenbos (Open Groepering) verwacht in juli concrete plannen te kunnen voorleggen aan de gemeenteraad Maas land heeft al twee jaar subsidie gekregen van het mi nisterie, vanwege de afname van het aantal ver keersslachtoffers. Hoek van Holland - De lokale politieke groepering Hoeks Wel zijn heeft geen vertrouwen in de maatregelen die Recreatie Rot terdam denkt te nemen ten aanzien van de leefbaarheid op de Hoekse camping. Leen Vreugdenhil. fractievoorzitter van Hoeks Welzijn, vreest zelfs 'gettovorming' door het 'werktoeris me'. Tientallen jonge mensen uit Po len, maar ook uit Engeland en Noord-Ierland verblijven gedu rende de zomermaanden op de camping. Niet als vakantiegan gers maar als werkers in de tuin bouw. „Fr is 60.000 gulden geïnvesteerd in exploitatiebevorderende maat regelen. Dat is een volkomen fou tieve inschatting geweest, maar gelukkig is het geld nog niet alle maal uitgegeven. Wij kunnen ons niet opstellen achter dit falend beleid," aldus Vreugdenhil, Hij waagt zich af waarom geen contact wordt opgenomen met de Stichting Het Zuidhollands landschap om het terrein tot een natuureamping te maken. De woordvoerder van Hoeks Welzijn ziet ook niets in een spreekuur van de politie. Naar zijn mening is de overlast op de Hoekse cam ping een zaak van de regiopolitie. CDA-fraetieleider Piet van der Wel van de deelraad vindt dat Hoeks Welzijn demagogie be drijft. „Vreugdenhil is bezig argu menten te verzinnen om tegen het Hillduin als camping te zijn. Wij willen juist proberen tot een goede regeling te komen, zodat het voor iedereen prettig en leef baar zal zijn. Wanneer er nu nega tieve publiciteit uit de raad komt, dan zijn we onverstandig bezig." Van der Wel stelt dat de proble matiek zich niet alleen voordoet op de camping. In het hele dorp worden in de weekeinden regel matig vernielingen gepleegd, ook door de Hoekse jeugd. Het pro bleem van het werktoerisme is volgens Van der Wel een regio naal en zelfs een nationaal pro bleem en het moet ook als zoda nig aangepakt worden. PvdA-woordvoerder Adri Bras heeft wel vertrouwen in het be leid van Recreatie Rotterdam. Hij vindt wel dat in het algemeen har der opgetreden dient te worden. Ook Denny Dukers (WD) en Frits Soekhai (D66) kunnen zich vinden in de maatregelen die door de dienst worden voorge steld. Deelraadsvoorzitter Willie Doorn heeft er op gewezen dat het perso neel van het recreatieoord in eer ste instantie verantwoordelijk is voor een goede gang van zaken. ,,Het is een afgesloten, dus parti culier terrein. De politie zal alleen optreden als mensen de wet over treden, handhaving van de orde moet door de dienst gebeuren." Door Carel van der Velden Schiedam - De gemeente Schiedam faalt in haar aanpak van de jongerenproblemen in de wijk Nieuwland. Het is de be scheiden mening van Necibe Ge- zer, een 19-jarig meisje dat in haar vrije tijd onderzoek heeft gedaan naar het gedrag van een groep pu bers in de wijk. Het is niet een studie om opzij te leggen, want Necibe kreeg zaterdag een twee de prijs in de categorie project van de Nationale Wedstrijd voor Onderzoekers. De jury roemde de objectieve kijk, de toegepaste ob servatietechnieken en het analy tisch vermogen van Gezer. Onvrede vormde voor Necibe de belangrijkste reden om op het on- derzoekspad te gaan. Sinds an derhalfjaar werkt de voormalige Mavo-scholiere bij de bibliotheek op het Wibautplein in Nieuwland. Tot verdriet van een aantal men sen wordt de rust in de boekenuit- leen regelmatig verstoord door een groep jongeren uit de buurt. Na een aantal incidenten in de leeszaal zijn inmiddels maatrege len tegen de pubers genomen. Een surveillant houdt een oogje in het zeil en bij het minste of ge ringste wordt de jongeren de deur gewezen. „Ik was het met de ge kozen oplossing niet eens. De jon geren zijn alleen met machtsver toon geconfronteerd. Niemand verdiept zich echter in de jonge ren. Erwordt alleen gepraat in 'zij termen'. Er is geen communicatie met de betrokkenen en dat is vol gens mij toch nodig om een pro bleem op te lossen." Necibe besloot zelf wat aan de door haar geconstateerde nalatig heid te doen. Ze ging op onder zoek uit. Ze knoopte gesprekken aan met de jongeren, sprak met andere betrokkenen in de wijk, las wat boeken over opvoedkunde en bediende zich van een aloude onderzoekstechniek, de observa tie. Valkuil De omstandigheden waren vrij wel ideaal, want haar menselijke studiemateriaal zag in haar uit sluitend het meisje van de boe- kenuiüeen. De valkuil dat een on derzoeker door zijn of haar aan wezigheid de gebeurtenissen be- invloedt kon zij daarmee omzei len. Vanuit haar ooghoeken volg de zij van dag-tot-dag hoe de za ken in de bibliotheek zich ontwik kelden. „Toen ik hier net kwam werken, kwamen die jongens ook al in de bibliotheek." zegt Necibe. „In de loop van de tijd werden het er meer en gingen ze zich brutaler gedragen. Ze gingen de grenzen aftasten. Het is gebeurd dat ze de leestafels gingen verplaatsen of met tijdschriften gingen gooien." Necibe zag dat de jongeren meestal ontkenden als ze op hun gedrag werden aangesproken. „Dat heb ik niet gedaan." riepen Open nu een Mei-rekening Meimaand is rentemaand by de VSB Bank, Opentu tussen 19 en 28 mei een Mei- rekening en legt u minimaal f 1.000,- in, dan krijgt u maar lieft 6'/4% rente. Het geld staat een ja3r vast, m mei 1994 kunt u het geld plus rente weer opnemen of besluiten te verlengen. U kunt ook kiezen voor een Vaste Termijn Deposito met een looptijd van twee of dne jaar met een Hoge rente. De Mei-rekening is niet aan leeftijd Ken te lane* rn Mei- rek emng Vaste 1 ermijn Deposito Vaste Termijn Deposito Minimum inleg f 1 OOO,- f 1OOO - 1' l OOO,- l ooptijd 1 jaar 2 jaar 3 jaar Normale Rentetarief 6'/4% 6'/i% gebonden en u hoeft geen klant van ons te peze «nu- pert f ut a gts zijn alleen geldig als u in de periode tan 19 t m 28 ntei itrt van de termelde zijn- Als U uw Spaargeld goed Wilt laten rekeningen opent of verlengt groeien is het nu het moment om naar de VSB Bank te stappen ze dan. Naast de voorspelbare re actie herkende Necibe een ont wikkeld rechtvaardigheidsgevoel bij de jongeren. „Ze reageerden extra kwaad als een verband werd gelegd met eerdere incidenten. Dat blijkt niet slim te zijn. Het is beter om jongeren alleen aan te spreken op dingen die ze net ge daan hebben." Het bestuderen van de jongeren leverde meer interessante gege vens op. Vaak wordt veronder steld dat jongerengroepen met af wijzend gedrag een leiderfiguur in hun midden hebben die de rest opstookt. Een dergelijk patroon heeft Necibe Gezer niet kunnen ontdekken. „Er zitten wel jon gens by die meer lef hebben dan een ander. Maar verder is het los zand. Het valt op dat ze het nooit voor elkaar opnemen." Oorzaken Leverde het observeren van de jongeren aardig materiaal op, per soonlijk was ze geïnteresseerder in de motieven van de overlast veroorzakende jongeren. De jon gens bleken moeilijk aanspreek baar, maar uit korte gesprekken kon de onderzoeker afleiden dat zij zich flink vervelen in Nieuw land. Ze lieten weten dat er niet veelte doen is in de wyk. De activiteiten in het buurthuis noemde één van de jongeren 'echt stom'. „Het aanbod sluit duidelijk niet aan bij wat ze wil len. Het jongerenwerk houdt soms een disco, maar de leden van de groep waar het om draait (12 tot 16 jaar) gaan zelf al vaak 'echt uit'. Een echte disco vinden ze leuker dan een avond in een zaaltje met een paar lampjes." Gesprekken met anderen in de wijk bevestigden voor Necibe het beeld dat kinderen niet bepaald aan hun trekken komen in de wijk. Een onderwijzer uit Nieuw land vertelde dat bezuinigingen er toe hebben geleid dat de ont spannende vakken steeds meer in de knel zijn gekomen. „De bezuinigingen op het LOM- onderwijs leiden er toe dat er meer langzame kinderen in de klas komen," zegt Necibe. „Een onderwijzer vertelde mij dat dit veel extra aandacht vraagt. Het lesprogramma komt daardoor in de knel. Ontspannende vakken als tekenen, handvaardigheid en muziek vervallen het eerst. Het gevolg is een saaie schooldag. En in de wijk hebben de kinderen ook niet veel. De meeste kinderen zitten ook niet op een sportclub." Schets Dankzij haar Turkse achtergrond was Necibe in staat zich te verdie pen in de culturele achtergron den van de betrokken jongeren. Rond het Wibautplein wonen re latief veel Turken en Marokka nen. De 'jongeren van de bieb' vormen een goede afspiegeling van het gemêleerde karakter van de wijk. „Veel van deze jongeren hebben geen goede relatie met hun ouders," meent de onderzoe ker. „Ze leven zoals ze leven. Ze luisteren nog wel naar Turkse muziek, maar verder staan ze ta melijk los van hun achtergrond." Necibe geeft toe dat haar schets Necibe Gezer heeft in haar vrije tijd onderzoek gedaan naar het gedrag van een groep pubers in de wijk. Met dat onderzoek won ze een tweede prijs bij de Nationale Wedstrijd voor Onderzoe kers. Foto Roel bijkstra van de huiselijke achtergronden van een deel van de jongeren slechts op eigen waarnemingen uit het verleden en niet op hard onderzoeksmateriaal is geba seerd. „Maar die kant ben ik ver der ook niet uitgegaan," verde digt ze zich. „Ik heb het be schouwd als een algemeen jonge- renprobleem. „Zaken als het ge neratieconflict binnen de Turkse gemeenschap heb ik bewust laten In haar verdediging is zij inmid dels gehard, want als onderdeel van de Nationale Wedstrijd voor Onderzoekers moest zij haar stu die verdedigen. Naar haar zeggen werd zij door de jury onderwor pen aan een 'kruisverhoor'. De Stichting Publieksvoorlichting Wetenschap en Technologie (PWT) was onder de indruk van haar betoog, getuige het feit dat zij als beloning voor haar studie in oktober naar Stockholm mag. Tijdens een internationale bijeen komst van jonge onderzoekers gaat ze daar de uitreiking van de Nobelprijzen bijwonen. Voor Necibe Gezer vormt dit een verrassende ontknoping van haar onderzoek, want aanvankelijk had ze geen idee wat ze met haar onderzoek aan zou moeten. Ze startte uit boosheid en in de hoop een rechtvaardige oplossing voor de problemen te kunnen beden ken. Ze was al lang en breed aan de slag toen ze in de bibliotheek een folder van de wedstrijd voor onderzoekers zag hangen. „Toen wist ik meteen wat ik er mee moest doen," lacht ze. De juiy herkende in Necibe Gezer een getalenteerd socioloog-in-de- dop, maar zelf heeft ze andere plannen. „Ik zou graag HTS bouwkunde doen. De organisatie zal me helpen om dal le verwe zenlijken. Ik heb nu alleen een Mavo-diploma." In haar studie beperkt de prijs winnaar zich niet tot de pro- bleemschets. Ze komt met aanbe velingen om iets aan de situatie van jongeren in de wijk te doen. „Het belangrijkste is dat er een dialoog met de jongeren op gang moet komen. Het is zaak dat we derzijds respect wordt opge bouwd. Dat kost veel tijd, maar het is belangrijk dat het gebeurt. Het jongerenwerk zou daar een rol in kunnen spelen. De huidige aanpak blijkt deze jongeren niet aan le spreken." De tiener geeft de verantwoorde lijke beleidsmakers gratis een paar voorzetjes. Het belangrijkste is dat de wijk de jongeren in de toekomst wat meer vertier te bie den heeft. „Verder is het belang rijk dat er hulpverlening komt op het vlak van geld. toekomst en ge zin. Door het slechte contact met hun ouders weten jongeren vaak veel te weinig van dit soort zaken af." Zelfs voor de incidenten in de bieb heeft de bekroonde Schiedamse een vriendelijke op lossing bedacht. „Er zou een pro ject kunnen worden opgezet. Ik denk aan een rondleiding en een leuke opdracht, waarbij de jonge ren vragen moeten beantwoor den. In de boeken in de biblio theek zijn best onderwerpen te vinden die hen interesseren. Niet realistisch? Ik denk dat er heel veel kan als het gesprek met deze jongeren op gang komt." Vlaardingen - Gert-Wim van Veelen en Joop Brokaar uit Vlaar dingen zijn vanmorgen in alle vroegte op een speciale missie naar Moravska Trebova vertrok ken. Het tweetal (Van Veelen is gemeenteraadslid voor de SGP/ GPV/RPF, Brokaar medewerker van de GGD) brengt een tweede hands ambulance naar de Tsjechische stad. De ziekenauto is een geschenk van de Vlaar- dingse bevolking. Volgens Van Veelen, die al eerder op bezoek was in Moravska Tre bova (deze stad wil vriendschaps banden met Vlaardingen aankno pen), bestaat in deze Tsjechische gemeente met zo'n 25.000 inwo ners grote behoefte aan goed zie- kenvervoer. „Mensen die naar het ziekenhuis moeten, worden daar op de achterbank van een perso nenauto heengebracht. Onvoor stelbaar." Bij het bezoek van een delegatie uit Vlaardingens Oos- teuropese vriendschapsgemeentc in april zegde burgemeester Bert Stam het geschenk toe. De ambu lance is afkomstig van een ge neeskundige dienst in Oostvoor- ne, die het voertuig bij een reor ganisatie verkocht. De ziekenau to is vakkundig opgeknapt en vol ledig voor zij n taken uitgerust. De wagen (kosten circa 40.000 gul den) zal worden betaald uit de op brengst van een mzamelactie on der scholen, verenigingen en be drijven. Van Veelen verwacht weinig problemen op de 1200 kilo meter lange reis. „Alleen de in voer by de Tsjechische grens kan moeilijkheden opleveren." Bro kaar en Van Veelen rekenen bij de grens echter op de steun van het Vlaardingse gemeenteraads lid Jan Bulva, die oorspronkelijk uit Tsjechic komt. Van Veelen: „Hij spreekt de taal en kent het klappen van de zweep." Vlaardingen - Het alternatieve bouwplan van de Historische Ver eniging Vlaardingen voor het ge bied Sclaavenburg (omgeving •Dijksteeg en Maassluissedijk) moet betrokken worden in de ge meentelijke plannen voor dat ge bied, vindt gemeenteraadslid Cor de Jonge (SGP/GPV/RPF). Hij schrijft in een brief aan wet houder Ton van der Steen (Stads ontwikkeling) het idee van de his torische vereniging 'een prima en te waarderen initiatief te vinden. Er zitten volgens hem ook ele menten in die lijken op het bouw plan dat de gemeente ongeveer een jaar geleden voor he. eerst op tafel legde. Als in juni de raadscommissie Stadsontwikkeling opnieuw over dit plan praat, moet het ontwerp van de historische vereniging ook op zijn waarde worden bekeken, oppert De Jonge. „Mijn voorstel is de goede elementen van het ini tiatiefplan over te nemen." Overi gens vindt het raadslid dat niet eindeloos over de bebouwing van het gebied Sclaavenburg gepraat mag worden. „Er moet haast ge maakt worden. Vlaardingen heeft dringend behoefte aan inwo- Maasland - De wekelijks naar Maasland komende bibliotrailer van jde Provinciale Bibliotheek Centrale (PBC) trekt steeds min der lezers. Kwamen er in 1991 nog 724 lezers (238 volwassenen en 486 jeugd t/m 17 jaar), vorig jaar was dit aantal met 590 lezers (197 volwassenen en 393 jeugd) aan zienlijk lager. Het aantal uitleningen hield gelij ke tred met de vermindering van het aantal lezers. Van 19.555 boe ken in 1991 daalde dit aantal vorig jaar tot 18.961. In dit van de PBC ontvangen jaaroverzicht, worden geen conclusies getrokken of aan bevelingen gedaan. Heel veel Maaslanders maken ge bruik van de bibliotheek van buurgemeente Maassluis. Een exact aantal is niet bekend, maar het zou om zo'n duizend lezers gaan. Binnen de Maaslandse poli tiek wordt al geruime tijd gespro ken over een permanente biblio theekvestiging in het eigen dorp. De Open Groepering is daar al ve le jaren een voorstander van. Net zo min als het gemeentebestuur heeft ook de dorpspartij voor dit streven een verantwoord financi eel plan op tafel weten te leggen. Vlaardingen - De raadsfractie van de Socialistische Partij in Vlaar dingen verwijt D66 een twee slachtige houding aan te nemen bij de plannen voor een vuilstort in het Lickebaertgebied. Dat is, aldus de SP, tot uiting gekomen in het Recreatieschap Midden- Delfland. Dat schap moest kort geleden stemmen over een onderhouds plan voor het betrokken gebied, waar burgers uit protest tegen de afvalberging eind vorig jaar 17.000 bomen en struiken plant ten. Uitvoering van genoemd plan betekent dat de helft van die bomen weer verwijderd moet worden. De SP wijst erop dat de D66-verte- genwoordigers van in ieder geval de provincie vóór het onder houdsplan gestemd hebben, ter wijl de Vlaardingse pa1'icnoten daar tegen waren. Ve SP is D66 nu „een belangrijke vijand van het Groeiend Verzet in de Liekebaert, of op zijn minst een volstrekt onbetrouwbare bondge noot Vlaardingen - De proefrit met een vrachtwagen op de Westhavenka- dc in Vlaardingen, bedoeld om na te gaan of en hoe ver die weg kan worden versmald, is van de baan. Ondernemers langs de Westha- venkade vreesden dat de weg met de uitvoering van de wandelroute Van 't Hof naar 't Hoofd te smal zou worden, maar de gemeente heeft een nieuwe tekening ge maakt waarop een breedte staat waarmee ze akkoord kunnen gaan. Dat maakt de proefrit over bodig. De versmalling riep met name ter hoogte van de Prinses Julianabrug vragen op. Daar wordt een en ander gereconstru eerd, onder meer in verband met de aanleg van een fietsbrug.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1