re/eg Ui Dwangsommen voor garagebedrijf Liesveld overkapt EGAAL VOOR O INGEREDEN! iHSÜ Volgens DCMR mankeert er veel aan zaak in 's-Gravelandse Polder NEFKENS Nefkens Eurodam bv Schiedammer steekt geld k* -Tiiiieuprijs NEW BASSY'S HEEFT HOOIKOORTS - JE ZIET HET AAN DE PRIJZEN! Scholieren 'spelen bedrijije' WN-afdeling op komst Subsidie voor centrum Kruising weer dicht Brevetten voor Erica 'Nuts-baas' stapt op Start Milieuplatform Duo-raadslid stopt ermee Motorfreaks in Westland Van der Pol uit raad BRWSBfliET BSHWIlliffel Rij WNEFKENS COMPOSEEIJHIMLS" K0LBERT z49,„u129." PANTALON 159-,,u 98.- 100% VISCOSE SHIRTS j 89.90+ 109.-nu 49.90 UITGEWERKTE MNSSHIRTS „NEWS" 119,-nu 59,90 ÏP*B 198.-249.- KATOEHEN PANTALONS KATOENEN SHIRT 3^ren AUEZOMERTRUm EBBgE New fashion ie Het vogelasiel zoekt sponsors Rotterdams Dagblad Donderdag 27 mei 1993 Schiedam. Schiedam krijgt een afdeling van Veilig Verkeer Ne derland. In de personeelskantine van de dienst Ge meentewerken wordt 3 juni een oprichtingsvergade ring gehouden. Die begint om 20.00 uur. Het is de bedoeling bij de Brandersfeesten een le denwerfactie te houden. Op de oprichtingsvergade ring zal iemand van de politie het woord voeren. On der anderen burgemeester Scheeres zit in het comité van aanbeveling. De Bewonersvereniging Delflandseweg heeft ƒ7500,- subsidie gekregen van het Juliana Welzijn Fonds voor de inrichting van het Trefcentrum. Het gaat om een eenmalige bijdrage. Het Juliana Welzijn Fonds geeft jaarlijks ruim twintig miljoen gulden uit aan al lerlei projecten. VI aardingen De kruising Van Linden van den Heuvellsingel/Bur- gemeester Heusdenslaan/Lepelaarsingel is maan dag 7 juni vanaf 06.00 uur afgesloten voor alle ver keer. met uitzondering van (brom)fietsers. Die dag vindt de laatste fase plaats van de reconstructie van genoemd wegdek. Er wordt dan een toplaag van as- falf aangebracht, 's Avonds moet het werk klaar zijn. Met horden worden omleidingsroutes aangegeven. De bijna honderd leerlingen van de Erieaschool krij gen vrijdag uit handen van wethouders drs. Kees van der Windt (Onderwijs) in het Kolpabad zwemdi ploma's, brevetien en dergelijke. Ze hebben een jaar hard getraind om op hun eigen niveau een proeve van zwembekwaamheid af te leggen en slagen daar vrijdag in. 70 is de verwachting. De Erieaschool is een openbare school voor speciaal (voortgezet) onderwijs. De leerlingen moeten voor hun brevet onder meer onder water zwemmen, snor kelen. duiken, een half uur zwemmen en gekleed zwemmen. Directeur ing. A, J. van de Roer stapt eind juni op bij de NV Nutsbedrijf Vlaardingen/Maassluis. Hij gaat met pensioen. Tot zijn opvolger is J. B. Reijerkerk benoemd. "Hij is 46 jaar, woont in Vlaardingen en komt uit het bedrijfsleven. Reijerkerk treedt 1 juli officieel in dienst. Sinds kort is er een Milieuplatform Vlaardingen. Daarin zitten de Vereniging tegen Milieubederf, Mi lieudefensie. Milieugroep West. ambtenaren en wet houder drs. Kees van dec Windt (Milieu). De bedoe ling is datidd&fiïilfênfifeV^ëtf keer in de zes weken overleggen over wat er in Vlaardingen aan het milieu verbeterd kan worden en hoe dat moet. Maasland Raadslid D. Oosterlee (WD) heeft aangegeven dat het huidige plaatsvervangend commissielid W. G. J. Paaröekoper om persoonlijke redenen zijn werk zaamheden als duo-raadslid wenst te beëindigen. Ter vervulling van de vacature wordt drs. R. R. Bouman voorgedragen als plaatsvervangend lid van de WD-fractie in één of meer commissies. HoekVan Holland De motortoerclub '40+ Senior Holland' uit Vorden houdt op zondag 6 juni een motortocht in de omge ving van het Westland. Partycentrum 'Bos en Duin' aan de Kerkhofweg in Hoek van Holland doet tussen 11.00 uur dienst als vertrekpunt. Dé! tocht door het Westland heeft een aantal att; le lies, waaronder een rit naar het dak van het gebouw van bloemenveiling en een bezoek aan het Hoek se fort. De rit eindigt bij 'Bos en Duin' waar de deel nemers soep en broodjes krijgen aangeboden. Het inschrijfgeld voor de tocht bedraagt ƒ22,50 per persoon. Informatie kan men krijgen bij het secreta riaat: mevr. Horsting-Spee (tel. 05752-3165). In de raadsvergadering van vanavond neemt Cecs van der Pol officieel afscheid van de deelgemeente- raad. De CDA-man heeft om gezondheidsredenen besloten zowel het dagelijks bestuur als de deelge- meenteraad te verlaten. Hij kan zijn functie als le raar niet langer combineren met het werk van dage lijks bestuurslid. Hij heeft drie jaar ais burgerlid in de commissie Sport gezeten, vervolgens is hij drie jaar raadslid en fractievoorzitter geweest en de laatste drie jaar maakte hij deel uit van het dagelijks bestuur Als de raad ermee instemt wordt Jolanda van Drongelen zijn opvolger in het dagelijks bestuur als portefeuillehouder van verkeer en groen. Schiedam donderdag 27 wei Lezing over vrouwen in Europa. Chnstenvrouwenbona. gebouw De Ark. Hargplein 101.19.45 uur. Jamsessie. Podium, 2100 uur vrijdag 28 mei t Kleding- en speelgoedbeurs, buurthuis Tieim-Iand. Albarai-.' i <iat 65.10 00-13 00 uur. Bert Vssseher (cabaret). Passagetheater, 2015 uur Muziek uit de jaren '60-"70. Podium. 2100 uur Bashu (film). Filmhuis. 2130 uur. Vlaardingen vrijdag'28 mei T, Feestavond jubilerende buurthuis De Haven met opening over zichtstentoonstelling, 20.00 uur Maassluis donderdag 27 mei Slotbndge-seizoen. Koningshof 19.45 u"r- vrijdag28 mei Spreekuur Ziekenfonds. Koningshof, 14 00 vur Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Schiedam - De DCMR Milieudienst Rijnmond heeft het Schiedamse garagebedrijf Estra Autoschade een aantal dwang sommen opgelegd omdat het werkt in strijd met de voorschrif ten van het besluit Herstelinrichtingen voor Motorvoertuigen Milieubchtor. De financiële dwangmiddelen variëren van hon derd tot vijftienhonderd gulden. Voldoet het bedrijf in de 's- Gravelandse Polder bij de volgende controle niet aan de eisen, dan moeten de in het vooruitzicht gestelde boetes worden be taald. Het bedrijf was eerder ander een andere naam gevestigd in de Spaanse Polder en werd vorig jaar mei tijdens een reguliere controle van de DCMR Milieudienst Rijn mond betrapt op een aantal over tredingen. Tot een dwangsompro cedure kwam het toen niet, omdat de garage werd gesloten. Bij toe val ontdekte een medewerkervan de DCMR vier maanden later ech ter dat het bedrijf zonder aanmel ding bij de DCMR Milieudienst Rijnmond onder een nieuwe naam in de 's-Gravelandse Polder was gevestigd. Bij een inspectie die vervolgens plaatsvond, bleek wederom een flink aantal voor schriften te worden overtreden. „Er is in het bedrijf geen doelma tige ventilatie, het ontbreekt aan een verflduis voor licht ontvlam bare stoffen en de auto's worden gespoten op een daarvoor onge schikte plek," somt een woord voerder van de DCMR Milieu dienst Rijnmond de gebreken op. „Voorts is de afvoer van de spuit- inrichting aangesloten op het ri ool, wordt het bedrijfsafval niet op de daarvoor bestemde manier weggegooid en zijn de accu's op geslagen zonder dat gebruik wordt gemaakt van een opvang- bak voor het accuzuur. Dit is een greep van de overtredingen die zijn geconstateerd. Ik zou nog wel even door kunnen gaan." Estra Autoschade heeft tot eind deze maand de tijd om bij de Raad van State tegen de opgeleg de dwangsommen in beroep te gaan. Tot op heden is daar van de garage-eigenaar nog niets ver nomen. Als dat zo blijft wordt de autoherstelplaats binnenkort weer aan een controle onderwor pen. Mocht blijken dat dan nog steeds in strijd met de voorschrif ten wordt gewerkt, dan dienen de boetes te worden betaald. Voor de verschillende overtredingen gei den bedragen van 100, 250, 500, 750 en 1500 gulden per dag. De eigenaar van het garagebedrijf zegt inmiddels aan alle eisen te voldoen. „Ik heb alles in orde ge maakt. Alleen de aansluiting van de brandslang moet nog worden afgerond. Voor de rest voldoet mijn bedrijf aan de eisen. De he ren van de DCMR mogen komen kijken." Door Ben van Haren Vlaardingen - Het nieuwe winkel centrum. dat in de komende twee jaar m de Vlaardingse binnenstad wordt gebouwd, zal volledig over dekt zijn. Van de parkeergarage aan de Joubertstraat tot aan do luie trappen en een dag en nacht bereikbare lift in de nieuwbouw van C&A komt een glazen over kapping langs de winkels. Dat blijkt uit het definitieve plan voor het nieuwe Liesveld, dat een ge meentelijke delegatie vandaag op het Provinciehuis in Den Haag aan gedeputeerde George Brou wer voorlegt. Het gemeentebestuur, project ontwikkelaar MultiVastgoed en woningbouwvereniging Samen- werking'77 hebben overeenstem ming bereikt over alle details van het ongeveer negentig miljoen gulden vergende project. In het infocentrum op het Liesveld is gisteren korte tijd de maquette te zien geweest, die architectenbu reau AGS uit Heerlen maakte. Meest opvallend is de 65 meter hoge toren op de kruising van het Liesveld en het Veerplein. Wo ningbouwvereniging Samenwer- king'77 heeft besloten van dat straks hoogste gebouw van Vlaar dingen een hele woontoren te ma- kt-n. Van het voornemen om de eerste vijf verdiepingen als kan toren in te richten is met het oog op de inzakkende vraag naar kan toorruimte afgezien. Onzeker is nog of de ruim zestig luxe appar tementen in de aan de top ver smalde toren, inmiddels Lange Jan genoemd, in de (vrije sector) verhuur gaan of door Samenwer king te koop worden aangeboden. Architect Jan Decker heeft in zijn definitieve plan zowel voor de Liesveldwinkels als voor de nieu we supermarkt van Albert Heijn de Van Riebeeckstraat los plaatsen ontworpen op viaductni veau. Voor de bevoorrading van AH wordt een afgesloten los plaats naast het magazijn en de personeelskantine op het dak van de supermarkt, in de schaduw van V&D, gebouwd. Voor de an dere winkels komen losstations onder de twee woontorentjes, die boven de winkels tegen het via duct aan gebouwd worden. Het met de daken van de nieuwe win kels uit te breiden viaduct biedt ook parkeerplaats voor bewoners van de nieuwe appartementen. Lang is onderhandeld over vorm en materiaal van de overkapping van de winkelstraten. Opzet was een gebogen plaat van doorzich tig kunststof op staalconstructies. Geen van de Ie'-, nciers van dat materiaal kon e^tter de garantie gegeven, dat de kunststof onder invloed van luchtverontreiniging helder zou blijven. Toen is geko zen voor strakke glasplaten. Toen Midden op het oude Liesveld stond gisteren even de maquette van het nieuwe Liesveld, waarvan de 65 meter hoge woontoren, Lange Jan genoemd «jp de kruising van Liesveld er Veerplein en de nieuwe woontorentjes op het uitte breiden viadt de markantse onderdelen zijn. Foto Roei Dijkstra bewoners en kantoorhouders in de bestaande flats aan het Lies veld vreesden dat ze daardoor last van zeer hinderlijke schitterin gen zouden krijgen, is besloten gelaagd glas te gebruiken. Projectleider Rien Engelaar van de gemeentelijke dienst Stads werk, die in februari nadat minis ter Alders het bouwverbod voor het Vlaardingse centrum had op geheven nog uitging van het slaan van de eerste paal in mei, zegt nu te hopen op een start vlak voor of direct na de bouwvakva kantie. Het wachten is op goed keuring van de provincie, bij wie omwonenden bezwaren hebben ingediend. Het wegvallen door ziekte van de gedeputeerde Loudi Stolker heeft de besluitvorming vertraagd. De hoop is nu, dat de Provinciale Planologische Com missie op 24 juni een uitspraak doet. De formele goedkeuring kan er dan in enkele dagen zijn. Het terrein voor de parkeergara ge aan de Joubertstraat en de huurwoningen aan de M^kgraaf- laan is al bouwrijp. Bouwketen krijgen een plek op het Van Rie- beeekplein en op het voor busver- keer vrijblijvende Liesveldvia duct komen bouwkranen te staan. Uitvoering van het totale plan be tekent uitbreiding met 5.000 vier kante meter winkeloppervlak, on geveer 135 woningen en een par keergarage met 350 plaatsen. U vindt nu bij alle 24 Nefkens vestigingen vrijwel nieuwe Peugeots voor zeer aan trekkelijke prijzen! Hieronder een selectie. De Peugeots zijn in gebruik geweest bij medewerkers van de importeur en onze eigen bedrijven, of als directie- en demon stratieauto's. De auto's zijn gemiddeld tussen de 3 en 9 maanden oud en hebben 2.000 tot 12.000 km gereden. En voor deze Peugeots geldt, behalve de volledige fabrieksgarantie, ook nog eens de Nefkensgarantie van 12 maanden en 5 jaar op de carrosserie. Ga daarom snel naar de Nefkens vestiging bij u in de buurt. Want alleen daar vindt u dit voordeel! nov. '92, blauw metallic. jept. '92, wit, ju It '92, beige metallic, juni '92, grijs metallic, juli "92, rood, f 9.700 km. 12.000 km, 8.700 km, 5-bak. 9.000 km, 7.500 km. 5-bak. 5-bak, in twee delen neerklapbare 5-bak, van binnenuit verstelbare neerklapbare achterbank. neerklapbare ad" erbank. achterbank. neerklapbare achterbank, buitenspiegels, halogeen lampen, hoofdsteunen. elektronische loerenteiler, vernis meraifak, in hoogte verstelbare atbterruiwerwarmmg, antenne. interval op rui «wissers glazen fabneksschutfdak, stuurkolom. ruitewisser achter, achterruitverwarming, voor. rut te wisser/sproeier rondom getint glas, afsluitbare tankdop. 3- en 5-deursmodellen. rui te wisser/sproeier achter. achter. centrale deurvergrendeling, nieuwprijs 22.300,- nieuwprijs 22.860,- nieuwprijs 27.275,- nieuwprijs 28.140,- nieuwprijs 33.62S,- m 18.750,- mi 18.950,- ua 22.250,- n, 21.950,- nu 27.250,- PEUGEOT Schiedam FoUersiiaat 576 Tel CIO 462 20 32 Fa* 010 djs 66 30 Rotlerdam'NOord Adrianalaan 376 Tel 010-422 00 22 Fax 010 4613100 Rotterdam: Scbrekade 34 Tel OIO 466 17 00 Fa* 010-467 2941 PEUGEOT Schiedam - Een bekende Nederlander zal dit najaar voor het eerst de Maltha Mi- lieuprijs uitreiken. De prijs, een initiatief van de gemeen te Schiedam en glasrecy- cünggigant Maltha, is be doeld voor bedrijven die een idee of proces voor herge bruik van produkten hebben ontwikkeld. De stad Schiedam drukt een zwaar stempel op de prijs. Milieuwethouder Bart de Leede en gemeentesecreta ris Arno Gorissen maken deel uit van de jury, het se cretariaat van de stichting is gevestigd in het Schiedamse stadskantoor cn de naamge ver is een oud-Schiedam mer. Nadrukkelijk wordt echter gesteld dat onderne mers uit heel Nederland kunnen meedingen naar de prijs. Exclusief voor Schiedamse bedrijven wordt binnenkort een plaatselijke milieuprijs ingesteld. De inzendtermijn sluit op 15 juni. Wethouder De Leede heeft nog geen zicht op het aantal aanmeldingen. Op een eerste advertentie in het blad Recycling eind vorig jaar was de respons niet groot, reden waarom in april en mei van dit jaar opnieuw in verschillende milieu-tijd schriften werd geadverteerd. Hoeveel reacties daarop zijn binnengekomen weet De Leede niet. Kunstwerk De prijs bestaat uit een kunstwerk en een geldbe drag dat alhankelijk is van di' 'i' ''der en het geleverde fonds van de stich- «dt gevoed door de „ei er. „Meneer Maltha wilde eens wat anders met zijn geld doen dan er een bungalow op de Bahama's van bouwen. Hij kwam zelf met het idee om het vooreen groot deel ten goede te laten komen aan de samenle ving," aldus wethouder De Leede. Volgens De Leede zou het fonds jaarlijks ten minste een ton kunnen uit keren. „Maar het is nadruk kelijk een stimuleringsprijs en geen cadeautje. We gaan er vanuit dat het geld be steed wordt aan het uitvoe ren van studies naar milieu vriendelijke produktiewij- zen, of het opstarten van zul ke processen." o,a. CHEVY - NEWS - PANMQ I SCABETTINO'XS j o.a. BOXER CHEVY elders 109.- wor jou bij New Bassy's 49,90 JEMS o.a. „RICHY" ftft 89.90nu 59.90 2voorïfwi* BR. PARIS 2 voor 99 KOSTUUMS PANMO,INITIAL elders 119 AQ QAM bij New Bassy's H J,ÏJU „NEWS" K,M.69.90 JQ QH perfect model nu J3.3U if O DDI IQ aa- EODBLE DUTY, lf£ rnJ-JD NEWS en NEW ROAD New Bassy's Fashion, jouw zaak voor o.a. Patlmo, News, Salty Dog, Rille, Riohy, Pepe, Stadium Company, MacKay, Cars, Hom, Ambrosio, Amstrong, Compagneros, Club de France. «Mi! Middellandstraat 7a, Rotterdam, telefoon 010-4134668 Schiedam - In navolging van werkzoekenden krijgen ook scholieren in Schiedam de mo gelijkheid zich in de praktijk te vormen als administratief medewerker. Bij scholenge meenschap Buiten De Veste wordt in het vervolg een cur sus aangeboden volgens het zogenoemde Homed-systeem. Deelnemers leren de kneepjes in het vak in een volledig gesi muleerd bedrijf. Telefoneren, factureren en boekhouden worden hier in de praktijk be handeld. Veel cursisten hebben na het volgen van het werktraject een baan gevonden. Dit succes vormt de aanleiding om dit project ook op schoolniveau te organiseren. Leerlingen van het LBO hebben na het verla ten van de school zonder spe ciale vaardigheden in het alge meen weinig kans op een baan. Homed wordt gezien als een goede aanvuller op de middelbare schoolopleiding. Suggesties om deze opleiding aan te bieden zijn afkomstig uit de raadscommissie voor onderwijs, sociale zaken en emancipatie. De gemeente Schiedam stelt eenmalig 53.000 gulden be schikbaar voor het project. Van dit geld worden meubilair en kantoorapparatuur aange schaft. Verder dient het pro ject zichzelf in de toekomst te bedruipen. Aan leerlingen wordt daarom een bijdrage van veertig gulden per jaar ge vraagd. Buiten De Veste fun geert als trekker van het pro ject, maar leerlingen van ande re middelbare scholen zijn ook welkom. Hoek van Holland - „Het is eigen lijk belachelijk dat we van drie di rect betrokken gemeenten in to taal nog geen vijfentwintighon derd gulden aan subsidie ontvan gen. 's-Gravenzande geeft 950 gulden, Monster 100 en de deelge meente Hoek van Holland draagt jaarlijks 1350 gulden bij. Ik denk dat we in een stadium kunnen ko men dat we moeten zeggen: jullie bijdrage is op, dus er mogen van uit die gemeenten geen vogels meer gebracht worden." Het is aan Piet Rensen, beheerder van vogelasiel De Houtsnip in Hoek van Holland, te horen dal de financiële nood hoog is geste gen. Het asiel zit in de problemen. ,,Als er zieke of gewonde vogels worden aangeboden, dan kun je natuurlijk niet zeggen: die komt uit Hoek van Holland en die mag wel binnen, terwijl je een vogel die op het strand van Monster is aangespoeld zou terugsturen." Begin dit jaar zat er nog een aar dig bedrag in kas; rond tiendui zend gulden. Maar toen was er weer een olieramp. Tientallen zeekoeten werden er gebracht, besmeurd met olie. ..Zo'n vogel moet niet alleen gewassen wor den met dure schoonmaakmidde len. Die moet ook medicijnen hebben en er moet voedsel ko men. Die olieramp kostte ons ze venduizend gulden, want de ver zorging van een zeekoet kun jv_- op dertig gulden per week stellen." Het vogelasiel heeft in de wijde omgeving een uitstekende naam. Regelmatig staan dierenambu lances voor de deur met gewonde en zieke vogels. Reigers en zwa nen, maar ook zeevogels als de Jan van Gent en de Noorse storm vogel zijn regelmatige gasten. „Ruim 1590 vogels werden in het eerste kwartaal aangeboden. Ie dereen weet ons te vinden als er vogels moeten worden geholpen. Maar helaas komen al die vogels zonder geld binnen. Natuurlijk zijn er wel eens mensen die een bedragje achterlaten, maar het is een druppel op een gloeiende plaat. Als er geen structurele fi nanciële hulp komt, zie ik de toe komst somber in. Dan kunnen we binnenkort de deuren wel slui ten," stelt Rensen verbitterd vast. „We hebben de hulp nodig van een aantal vaste sponsors die jaar lijks bereid zijn ons met een vast bedrag te steunen. Alleen dan kunnen wij, of liever gezegd kun nen de vogels overleven. Belang stelling hebben we genoeg; zelfs van het ministerie van WVC. Maar wat koop ik ervoor als ieder een komt vertellen dat we het zo goed doen en dat we zulk nuttig werk verrichten. „Van mooie woorden kunnen wc dc vogels niet in leven houden, met geld he laas ook niet altijd, maar dan kun nen we in ieder geval ons besi doen. Bij ons overleeft bijna ze ventig procent van de olievogels. Landelijk ligt dat op vijftig pro cent, dus ik mag we) zeggen dat we goed bezig zijn."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1