aterw e i 9 Comité Woonconsumenten dreigt BROOD MS MN DER HESDEN Ontucht bestraft met 180 uur dienstverlening 'Juridische stappen tegen verhoging servicekosten GWB' Buurthuis De Haven bestaat veertig jaar Maasland mag nieuwe wijk bouwen DIE ONS VOORDELIG BROOD NOG NIET KENNEN: OVENVERS R066E-TARWE Verdachte vloeistof in trappenhuis Straattegels VVV verkeerd begrepen Aanzienlijk minder verkeersongevallen Schiedammers kiezen massaal voor het water Sehweitzersingel krijgt drempels Driewieler voor ouderen PROBEER-PRKJS NUTIJDELiJK HEEL® Geweldpleging in Maassluis Tuinkabouters gestolen Doorrijder gezocht Inbraken in auto's Illegaal opgepakt 'Soos' bestormd Tram ontspoord Rotterdams Dagblad Dinsdag 1 juni 1993 v,; Vlaardingen - De Vlaardingse brandweer is gisteren enige tijd bezig geweest met het verwijderen van een verdacht goedje uit het trappenhuis van een flat op de hoek van de Jacob van Beïjnenstraat en de Samuel Esmyerstraat. Onbekenden hadden in het trappenhuis ongeveer 25 liter vloeistof uitgestort die voor behoorlijke stankoverlast zorgde. De bewoners gingen zelf met ammoniak in de weer. Daardoor ont stond een chemische reactie. De brandweer werd er bij gehaald, en die waarschuwde de milieudienst Rijnmond om de aard van de onbekende stof vast te stellen. De milieudeskundigen slaagden daar niet in. Door de brandweer weni de vloeistof met behulp van absorptiekorrels opgenomen en overgebracht naar het depot voor klein chemisch afval. Het trappen huis werd met water schoongespoten. Schiedam - Een nieuwe manier om het WV-kantoor te kunnen vinden? In plaats van wegwijzers? Dat hebben deze maand veel mensen gedacht toen ze op het trottoir in het centrum van Schiedam stuitten op bijzondere, zwart-gele straattegels. De opvallende te gels geven echter niet de kortste weg naar de VVV- post aan maar de route van de stadswandeling. De 'betegelde' route begint en eindigt bij het WV- kantoor. Waarschijnlijk is dat de oorzaak van het feit dat veel mensen de tegels interpreteren als wegwij zers naar het kantoor op de hoek van de Buitenha venweg. Er wordt op korte termijn bekeken op welke wijze de bedoeling van de tegels verduidelijkt kan worden. De opvallende tegels werden op 6 mei in de bestra ting. van de Schiedamse binnenstad aangelegd om bezoekers van de Brandersstad langs de belangrijk ste cultuur-historische objecten in de stad te leiden. De door de VW uitgezette stadwandeling maakt deel uit van het uitvoeringsplan dat hoort bij het toe ristisch en recreatief beleidsplan van de gemeente en de Vereniging Voer Vreemdelingenverkeer. Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen kan van het ministerie van Verkeer en Waterstaat een 'resul- taatpremie' van 73.893 gulden tegemoet zien/Dat is te danken aan het feit dat het aantal verkeersonge vallen afgelopen jaar in vergelijking met 1991 flink werd teruggedrongen. Het aantal geregistreerde on gevallen nam af met 71 (van 1241 naai 1169), het aan tal verkeersslachtoffers daalde van 161 naar 144. Een gemeente komt in aanmerking voor een premie als zij meedoet aan de aktie -25% verkeersslachtof fers in het jaar 2000'. Toen deze aktie startte, bedroeg het aantal slachtoffers in Vlaardingen 260. Ten op zichte van dat getal is de afname 45 proeent. Daar mee boekt Vlaardingen het beste resultaat van alle deelnemende gemeenten m Zuid-Holland. Het bedrag van de resultaatpremie wordt, zoals aan gegeven in het verkeersveiligheidsplan 1993, in het kader van het jaar van de ouderen voor een klein deel besteed aan activiteiten ter bevordering van de verkeersveiligheid. Overigens heeft Rijkswaterstaat voor andere projec ten uit het verkeersveiligheidsprogramma 1993 Vlaardingen inmiddels een afzonderlijke subsidie van 44.150 gulden toegekend. Aan de gemeenteraad wordt nu voorgesteld een aanzienlijk deel daarvan te besteden aan de uitvoering van de zogenoemde der tig kilometer-gebieden. Schiedam - Als havenstad mag Schiedam dan niet veel meer voorstellen, dankzij z'n vele water is het een geliefde aanlegplaats geworden voor de plezier- vaart. De vierde Open Dag Waterrecreatie bewees za terdag dat het zeemansbloed in Schiedam kruipt waar het niet gaan kan. Op de binnenwateren van de Jeneverstad krioelde het van de pleziervaartuigen en langs de kanten werd menig nieuw harinkje ver schalkt. Het recreatieve evenement, bestaande uit rondvaar ten en demonstraties en georganiseerd door water sportvereniging De Vrije Liggers van Goof Hen driks, trok naar schatting 4000 bezoekers. Dat waren er aanzienlijk meer dan in vorige jaren. Hoewei spec taculaire demonstraties met een bike boat en sjoffel- lopers een beetje in het water vielen, was Hendriks buitengewoon tevreden. „Een dag met een gouden randje," vond deplezierkapitein. Brandweer lieden vegen het verdachte spul op, nadat het is bewerkt met absorp- tiekorre s. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen - Op de Albert Sehweitzersingel worden in juni twee verkeersdrempels aangelegd. Ze wor den '50 kilometer drempels' genoemd en zijn van een soort dat nog niet eerder in Vlaardingen is toege past. De drempels zyn bedoeld om het verkeer op de Albert Sehweitzersingel te dwingen zich aan de maximum snelheid te houden. Er wordt, zegt de ge meente, vaak veel harder gereden dan de toegestane 50 kilometer. In totaal wordt de weg van zes drem pels voorzien. Tegelijkertijd met de eerste drempels komen er drie oversteekplaatsen voor voetgangers. De gemeente wil met deze maatregelen het verkeer op de singel beter regelen. De drukte is er toegenomen door de bouw van de nieuwe woonwijk langs de Vaart. Door Sander Sonnemans Rotterdam/Schiedam - Geen ge vangenisstraf maar vervangende arbeid. Dat was vrijdag de uit komst van de rechtzaak tegen een 41-jarige Schiedammer die be kende ontucht te hebben ge pleegd met twee meisjes van zes e.ï zeven jaar. De man hoorde tij dens een eerdere zitting acht maanden celstraf, waarvan viei maanden voorwaardelijk eisen. Die mochten eventueel worden omgezet in vervangende arbeid. Hij werd tenslotte veroordeeld tot vier maanden voorwaardelijk en 180 uur dienstverlening en hoeft dus niet te 'zitten'. De straf viel volgens advocaat mr. A. T. Tilburg lichter uit dan de eis, mede omdat zijn cliënt nooit eer der voor dergelijke delicten in aanraking was geweest met justi tie, De man wordt volgens het psychologisch rapport weliswaar m verminderde mate toereke ningsvatbaar genoemd maar de kans op herhaling van het ontoe laatbare gedrag wordt nihil ge acht. De proeftijd van twee jaar, eveneens door de rechtbank be paald, dient als stok achter de deur. De ontuchtpleger, een vrijgezel, begir.g de seksuele misdaad in ju li 1991 tijdens een vakantie in het Franco Pare du Morvan. Daar ver toefde hij met een aantal reisge noten op een camping en dwong hij de Nederlandse kinderen die nij zo nu en dan onder zijn hoede had, tot het plegen van ontuchti ge handelingen. Ze moesten zyn geslachtsdeel betasten en werden door de man op zekere plaatsen van hun lichaam ges'reeld. In au gustus van dat jaar Kwamen de meisjes met hun ervaringen voor de dag en werd aangifte gedaan bij de politie. „Een buitengewoon nare zaak," oordeelde rechtbankpresident mevrouw mr. A. C. M. P. van Breukelen-van Aarnhem. „U heeft misbruik gemaakt van kin deren én het vertrouwen dat hun ouders u hebben geschonken." Tijdens de zitSing van 15 januari, die werd aangehouden omdat het reclasseringsrapport niet be schikbaar was, kwam aan het licht dat de dader de ernst van de zaak niet of nauwelijks inzag. Een van de twee meisjes onder ging naar aanleiding van de ge beurtenissen een behandeling door een kinder- en gezinsthera- peut. De kosten van die behande ling werden door de ouders ver haald op de ontuchtpleger. Daar om besloot dn rechtbank ook een boete van 1500 gulden in de straf bepaling op te nemen. De man zelf leek tijdens de voor zetting van de zaak nauwelijks onder de indruk van de verwijten van zowel de president als officier van justitie mevrouw mr. C. H. van Beuningen, Hij had immers verklaard wel iets voor dienstver lening te voelen. Hij moet de 180 uur vervangende arbeid binnen zes maanden hebben uitgevoerd. Vlaardingen - Het actiecomité'Servicekosten-Lastposten'van het Platform Woonconsumenten Vlaardingen (PWV) over weegt juridische stappen als het Gemeentelijk Woningbedrijf (GWB) niet binnen afzienbare tijd opening van zaken geeft over de verhoging van de servicekosten. Vrijdag 4 juni vindt een eer ste gesprek plaats met GWB-direeteur mevrouw A. Theissen. Als dat op niets uitloopt gaat het comité tot actie over. In de afgelopen weken hebben huurders van het GWB een afre kening van de servicekosten over 1992 ontvangen waarin in ver schillende gevallen hoge bedra gen zijn berekend. Ruim 170 Vlaardingers hebben het PWV in geschakeld omdat ze de eindafre kening niet accepteren. Daarop werd mevrouw Theissen uitgeno digd vooreen onderhoud. Tijdens een openbare vergadering vorige week werd afgesproken dat het comité en de directeur 4 juni rond de tafel gaan zitten. Het comité wil afspraken maken over de afrekening van service kosten in 1992. Het GWB heeft volgens het platform zonder eni ge vorm van overleg met haar huurders of betrokken organisa ties eenzijdig een aanzienlijke verhoging van de servicekosten in rekening gebracht. Voorts meent het PWV dat de afrekening veel afwijkt van die uit voorgaan- dejaren. Het comité wil inzage in contrac ten, nota's en rekeningen omdat er over de afrekeningen veel on duidelijkheid bestaat. 2r wordt een controle geëist op de kosten posten met betrekking tot de ver richte werkzaamheden en de ser vicekosten. En het comité is van mening dat het onderhoud aan de woningen slecht wordt uitge voerd. „Wordt daar niet op ingegaan," zegt een woordvoerder van het PWV, „dan gaan we acties voeren en kijken welke juridische stap pen ondernomen kunnen wor den. Zo kan het niet langer. En natuurlijk worden de mensen met de laagste inkomens weer ge pakt." Actiedag Voor het zover zou kunnen ko men heeft het PWV voor zaterdag 3 juli in wijkcentrum De Telder een grote actiedag gepland. Alle huurders en bewonersorganisa ties zijn die dag van 10.00 tot 17.00 uur welkom om hun grieven op het gebied van de komende huur verhogingen, de stijgende woon lasten en de verhoging van de ser vicekosten bekend te maken. Vlaardingen - In samenwerking met de plaatselijke fletsenhandel en de ouderenbonden gaat de ge meente Vlaardingen onderzoe ken of de driewieler een bruik baar alternatief is voor ouderen die mobiel willen blijven. Veel mensen op leeftijd zijn aangewe zen op het openbaar vervoer of de benenwagen omdat zij op de fiets niet stevig meer in het zaael zit ten. Een driewieler zou in zulke gevallen uitkomst kunnen bie den, denken ambtenaren van de dienst Stadswerk, Driewielers zijn al in gebruik in de gehandicaptenzorg. Daardoor hebben ze een „negatief imago", zoals een medewerker van Stads werk zegt. Maar als blijkt dat men zich er makkelijk op kan voortbe wegen, is het wellicht zinvol het gebruik ervan te bevorderen, al dus dezelfde ambtenaar. Ouderen zouden de speciale fiets dan zelf moeten bekostigen. Het idee is geopperd in het kader van het 'Europees jaar voor de ou deren', waaraan Vlaardingen een bijdrage wil leveren. De gemeen te overweegt verder, ook met het oog op de verkeersveiligheid, op een aantal plaatsen de voetgan gerslichten aan te passen. Vaak komen ouderen halverwege een zebra in moeilijkheden omdat het licht alweer op rood is gesprongen. Alleen snelwande laars halen zonder problemen de overkant. Een langere 'groentijd' zou vooral moeten worden inge voerd bij de verkeerslichten langs de Holysingel (waar veel bejaar denoorden staan) en de Billiton- laan, eveneens in de buurt van ouderencomplexen. De gemeente wil ruim 25 000 gul den uittrekken om net verkeer voor ouderen in Vlaardingen wat veiliger te maken. Een clown vermaakte het jonge pu bliek tijdens het jubileum- feestje in buurthuis De Haven. Bij het bestuur heer ste ook be zorgdheid: hoe moet het in de toe komst verder met de activi- te ten? Foto Roel Dijkstra. Vlaardingen - In een grote ronde spiegel kijkt het jochie naar zijn zojuist beschilderde gezicht. Vro lijk huppelt hij even later naar de poppenkast waar hij wordt mee gevoerd in het verhaal van de heks die de kroon heeft gestolen en achterna wordt gezeten door een politieagent. Maar ze is hem steeds te slim af. De kinderen op het Weeshuisplein weten wel hoe het in elkaar steekt en roepen en schreeuwen om het hardst. Buurthuis De Haven bestaat 40 jaar en vierde dat dit weekend met een feestavond voor cen trumbewoners en vrijwilligers en een speciale kinderdag. De kinde ren werden zaterdag getracteerd op poppenkast met Jan Klaassen, clowns, suikerspinnen, ballon nen, een goochelaar en als klap- stuk van de middag een brunch- show. Afscheid Voor buurthuisvoorzitter Ton Mariens en de ruim vijftig vrijwil ligers was het een feest met ge mengde gevoelens. Na de zomer moeten zij afscheid nemen van het 100-jarige Weeshuis, waar De Haven sinds 1965 haar onderko men heeft. In het Weeshuis ko men dure appartementen en een aantal winkels. De mensen van het oudste sociaal-cultureel cen trum in Vlaardingen hebben nog steeds geen uitzicht op nieuwe huisvesting. Martens geduld raakt op. „Ik vind dat de gemeen te nu wel met iets moet komen." Op zijn minst had hu bij de vie ring van het 4ö-jarige jubileum, „waarmee het buurthuis zijn be staansrecht wel heeft bewezen," enige belangstelling verwacht van het Vlaardingse gemeentebe stuur. Maar nee. hij heeft nie mand gehoord of gezien. Geen fe licitatie. niks. Ja, een bericht van verhindering van wethouder Kool. „Maar," zegt de buurthuis- voorzitter „in het kader van de feestelijkheden doe ik vandaag geen kritische uitspraken," De feestelijke avond vrijdag werd druk bezocht door oud-opbouw werkers en ex-vrijwilligers zodat het even iets weg had van een re ünie. De tentoonstelling '40 jaar Buurthuis De Haven' maakte heel wat herinneringen los en zorgde volop voor gesprekstof. De expositie m het Weeshuis laat niet alleen het we! en wee van het buurthuis zien, maar ook histori sche foto's en de geschiedenis van straten in het centrum van Vlaardingen. Vandaag, morgen en donderdag is de tentoonstel ling nog te zien van twee tot vier uur en 's avonds van zeven tot ne gen uur. Maasland - De gemeente Maas land heeft toestemming gekre gen om een nieuwe woonwijk te bouwen. In de Comman deurspolder, langs de Maasslui- se Trekvaart, mogen ongeveer 200 huizen worden gebouwd. Waarschijnlijk worden het goed kope vrije-sectorwoningen. De nieuwe huizen zijn vooral be doeld om de grote woningnood onder de Maaslanders zelf op te lossen. Momenteel staan hon derden jongeren op de wachtl- jst. Wethouder F. de Vos (CDA) is in zijn nopjes. „Het zorgt voor een doorstroming in ons dorp. Maaslanders die naar de woon wijk verhuizen, laten weer hui zen achter. Zo kunnen ook jon geren aan een eigen huis ko men." De bevolking van Maasland zal naar verwachting in de toe komst groeien van 6400 tot bijna 7000 personen. De bouw van de nieuwe wijk begint waarschijn lijk in 1995- Tot die periode kun nen de provincie en gemeente nog enkele formaliteiten rege len. De woonwijk moet in het provinciale streekplan worden opgenomen; de gemeente Maas land moet haar bestemmings plan aanpassen. Hij moet ook nog in een Maasiandse woning- bouwnota worden opgenomen, De wijk, waarvoor nog geen naam is verzonnen, wordt om zoomd door het toekomstige Maasiandse Bos en de Maasslui- se Trekvaart. Het bos Is één van de nieuwe groenvoorzieningen in Midden-Delfland. Aanvanke lijk wilde de provincie de hele polder bestemmen voor bos. De toestemming voor woningbouw komt Maasland erg gelegen. De gemeente had de bouwgrond al gekocht. Als er geen woningen mochten komen, had dat een fi nanciële strop van pakweg 2,5 miljoen gulden betekend. Naar veriuidt heeft Maasland de toestemming voor de bouw te danken aan de medewerking aan het transportcentrum bij Coldenhove. Wethouder De Vos wilde deze koppeling niet be vestigen. ONZE VASTE LAGE PRIJS 1.19 EN OOK BIJ: DIRK VAN DEN BROEK JAN BRUIJNS - DIGROS en DIRKSON MaasHuis - In Maassluis zijn zondagnacht drie mannen opge pakt wegens openlijke geweldple ging. Het drietal, 16,17 en 21 jaar oud, raakte op de Zuiddijk slaags met twee jongens dieop een stoep zaten te praten. De mannen kwa men uit een café- Ze meenden dat een van de jongens op de stoep zich met hen bemoeide, en begon nen te trappen en te slaan. De twee slachtoffers liepen onder meer een hoofdwond en enige kneuzingen op. Schiedam - Uit een tuinhuisje in volkstuincomplex Vijfsluizen zijn tijdens de Pinksterdagen 25 tuin kabouters gestolen. Uit het huis je, dat werd opengebroken, ver dwenen ook een fornuis, een sta peltje linnengoed, bestek en een tuinameublement. Aan het Jan Jacobus Smitpad werden zaterdagmiddag drie hui zen opengebroken. Er werd geld gestolen. Inbraken werden ver der, gemeld in een sportkantine aan de Olympiaweg, waar de flip perkast werd opengebroken, een woning aan de Buijs Ballotsingel (papieren, autosleutels en de au to), en een bedrijf aan de De Hoopstraat Hier ging de dief er vandoor met een fax. Vlaardingen - Bij een aanrijding op de secundaire rijbaan van de Van Beethovensingel is zaterdag avond een 7-jarig jongetje uit Vlaardingen gewond geraakt. Hij had schaafwonden en een wond aan het hoofd. De bestuurder van de auto die het ongeluk vermoe delijk veroorzaakte is doorgere den. De aanrijding vond omstreeks vijf voor half acht plaats. Getui gen zeggen dat er een rode Opel Kadett met het kenteken GY-C6- PS bij was betrokken. De politie is er nog niet in geslaagd de identi teit van de bestuurder vast te stel len. Getuigen wordt verzocht con tact op te nemen met de politie. Vlaerdingen/Schiedam - In de nacht van zaterdag op zondag hebben autokrakers zeven maal toegeslagen in Vlaardingen. Ze veroorzaakten grote schade en stalen geld, geluidsapparatuur en gereedschappen. In twee geval len lukte het niet de radio uit de auto te slopen. Maandagnacht werden twee be stelwagens in de Meerkoetstraat en de Vïnkenstraat opengebro ken. Omdat de eigenaren met te achterhalen waren, weet de poli tie nog niet wat er is gestolen. De eigenaar van een afgelopen nacht gekraakte auto bij station Vlaar- dingen-Oost deed wel aangifte. Hij is zjjn stereo-installatie kwijt. In Schiedam werden tijdens het weekeinde dertien auto's openge broken. De buit bestond behalve uit geluidsapparatuur, uit gereed schap, een zonnebril, papieren, een koffer en een camera. Maassluis - De Maassluise politie heeft tijdens het Pinksterweek- einde een 32-jarige man uit So malië opgepakt. De man werd aangetroffen in een portiek van eeu flat aan cie Wagenstraat. Hu lag te slaper'' Het bleek dat hij il legaal in Nederland verbleef. Hij is in bewaring gesteld. - Een 30-jarige Maas- j sluizer is zondagnacht gearres- teerd nadat hij met zijn auto de toegangsdeuren van het stadhuis en de sociale dienst had vernield. De man voerde deze 'bestorming' uit omdat hij vond dat hij zowel door de gemeente als de sociale dienst tekort was gedaan. Er werd proces-verbaal tegen hem opge maakt, Na zijn verhoor mocht de 1 Maassluizer naar huis. Schiedam - Ter hoogte van het Bacbpleïn in Schiedam-Noord is zaterdagavond een tram ont spoord. De tram liep uit zfin baan doordat een onbekende een be tonnen trottoirband op de rails had gelegd. De bestuurder zag het obstakel te laat. Het tramverkeer raakte tijdelijk ontregeld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1