Waterweg 13 Maatregelen tegen sluipverkeer Edisonstraat in opstand tegen komst café Kinderen tekenen eikaar met boeken Hondepoepzuiger ook in staking Vlaardingen en Schiedam overleggen over gezamenlijke aanpak Van Beethovenlaan schort overleg met huisbaas op 'Cocaïne verstopt in Surinaamse vruchten PvdA'er J. Wolf tijdelijk in Gedeputeerde Staten Frangaise komt om na ruzie op vluchtstrook GEB verhoogt tarieven 'Woonprojecten voor ouderen zijn modieus' Vaartland wil uitbreiden Kleine bedrijven langs Marathonweg Brandweer pakt inbrekers Man gepakt na achtervolging Dronken man botst tegen auto Auto's gestolen Computer weg na inbraak Babberspolder georganiseerd Rotterdams Dagblad RW Donderdag 17 juni 1993 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Vlaardingen - Na een tip van de douane heeft de Vlaardingse politie drie mensen gearresteerd op ver denking van de smokkel van één kilogram cocaïne. De drugs zaten in een vanuit Suriname verstuurd le vensmiddelenpakket In twee potten met Suri naamse vruchten ontdekte de politie 25 nepvruch- ten, waarin de cocaïne was verstopt. De vondst leidde tot de aanhouding var. een 44-jari- ge vrouw in haar woning aan de Johan de Wittstraat, Later werden nog twee mannen opgepakt, een 38-ja- rige Vlaardinger en een 40-jarige Capellenaar. De twee Vlaardingers zitten nog vast. Den Haag - De 46-jarige Rotterdammer Jaap Wolf (PvdA) is vanochtend benoemd tot tijdelijk Md van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Hij ver vangt zijn partijge note mevrouw Loudi Stolker-Nanninga. Zij zal vanwege een medische behande ling waarschijnlijk nog maanden niet kunnen werken. Wolf neemt van Stol- ker de bestuurstaak voor de ruimtelijke ordening in Zuid- Holland over. Eén van de belangrijkste kwesties waar hij de komende weken en maanden mee te ma ken krijgt, is de grote woningbouwplan- ning rond Den Haag en Rotterdam. Die nadert nu de beslis sende fase van voor bereiding, waarin duidelijk moet wor den of alles financieel haalbaar is. Wolf maakt sinds Jaap Wolf: 1978 al deel uit van het Provinciale Staten. In het da- nieuwe ge- gelijks leven is hij senior-adviseur van de Bouw- deputeer- fonds Adviesgroep, de. Foto Sijtiioff Pers Rotterdam - Een 25-jarige Frangaise is gistermiddag om het leven gekomen bij een ongeluk op rijksweg A16 ter hoogte van Ridderkerk. De vrouw was passa giers van een auto, die door de bestuurder op de vluchtstrook was geparkeerd na een ruzie tussen de in totaal vijf inzittenden. De vrouw stapte uit de auto en werd aangereden door een passerende auto. Als gevolg van het ongeval waren enige rijbanen van de A16 (richting Dordrecht) gedurende het begin van de avondspits enige tijd gestremd. Dit leidde tot een grote file, onder meer ook op de A 20 voor het Terb- regseplein. Ook de uitvalswegen aan de noordzijde van Rotterdam kampten door het ongeval met grote drukte. Rotterdam - De gas- en warmtetarieven van het GEB Botterdam stijgen per l juli. De prijs voor een ftubieke meter gas gaat van 48,39 cent naar 48,50 cent, De hogere dollarkoers en hogere inkoopprijzen 2ijn de oorzaak. Voor een huishouden met een ge middeld verbruik zal de prijsstijging uitkomen op circa 2 gulden per jaar aan extra gaskosten. De warmteprijzen stijgen evenredig tot ƒ20,50 per Gigajoule (bij warmtemeters met een telwerk) en tot 18,05 per Gigajoule (by warmtekostenverdelers). Het vastrecht warmte stijgt met 30 cent tot ƒ44,06 per maand. Ook de voomjkosten bij een onterecht be- rtep op een storingsmonteur van het GEB verande ren. Tussen G8.0G en 20.00 uur gaat dat ƒ40 kosten; in het weekeinde en tussen 20.00 en 08.00 uur ƒ70. On der 'onterecht beroep'verstaat het GEB bijvoorbeeld .een defecte zekering of kapotte televisie. Het GEB levert tot aan de meterkasten het CAI-kastje. Met ingang van juli gaat het GEB ook het drinkwater met de inwoners van Rotterdam, Capclle aan den IJssel en Albrandswaard afrekenen. Daardoor zullen de termijnbedragen stijgen met een bedrag voor de levering van water. Alle genoemde prijzen zijn exclu sief 17,5 procent BTW. Rotterdam - „Het is op dit moment modieus om groepswoonprojecten voor allochtone ouderen te realiseren. Gemeenten en woningbouwverenigingen reageren er snel positief op, want het heeft een zeke re publiciteitswaarde. Maar het is maar de vraag of de allochtone ouderen zelf voldoende aan bod ko men bij de realisatie van de projecten." Dat zegt drs. D, Bergvelt van de Stuurgroep Experi menten Volkshuisvesting (SEV) in Rotterdam, De SEV heeft zo juist het inventariserend onderzoek 'Woonvormen voor allochtone ouderen' afgerond, In het najaar zal de SEV een definitief standpunt bepa len over de (financiële) ondersteuning van woonpro jecten voor allochtone ouderen. Ook het ministerie van WVC is geïnteresseerd in het onderzoek, want er wérd tot enkele jaren geleden van uit gegaan dat allochtone ouderen terug zouden gaan naar hun land van herkomst. Inmiddels is ge bleken dat zij steeds meer in Nederland blijven. „Het is goed om iets voor ouderen te doen en het is goed om iets voor allochtonen te doen. Een combina tie van die twee is natuurlijk helemaal mooi." Zo ty peert Bergvelt de initiatieven die op diverse plaatsen in Nederland inmiddels gestart zijn. Hij vermoedt dat de aardigheid bij gemeenten en woningbouwcor poraties er dan ook misschien gauw af is. „De pers komt natuurlijk niet meer bij het derde of vierde groepswoonproject dat voor oudere migranten wordt geopend." Uit het onderzoek blijkt dat de woning corporaties de mogelijkheid open willen houden an dere bewoners in het pand te zetten. Elk groeps woonproject voor allochtone ouderen is namelijk grotendeels hetzelfde: een aantal twee- of drie-ka merwoningen gegroepeerd om één of twee centrale ruimten. Slechts enkele projecten hebben duidelijk andere kenmerken, zoals bij voorbeeld een tropische kas of een gebedsruimte. Vlaardingen - Gemeenten in en rond Midden-Delfland hebben de koppen bij elkaar gestoken om maatregelen te verzinnen te gen het sluipverkeer op de polderwegen. Uitgangspunt is het weren van voornamelijk het woon-werkverkeer tussen Delft en Vlaardingen en Schiedam. De bij het overleg betrokken ge meenten vinden dat dit verkeer gebruik moet maken van de au tosnelwegen. Automobilisten dwingen de 'gro te weg' te riemen is een lastig pro bleem. Plaatselijke overheden en ook de provincie bijten er al jaren hun tanden op stuk. Vermoede lijk lukt het alleen als alle ge meenten één lijn trekken en op alle polderwegen dezelfde regels gaan gelden. Een paar wegen af sluiten heeft geen enkele zin, omdat het verkeer zich dan zal concentreren op de overblijvende verbindingen. Daarom wordt een 'integrale aanpak' nagestreefd voor alle polderwegen tussen de Vlaardingse Vaart en de Delftse Schie. De meest effectieve manier is alle polderwegen gesloten verklaren voor verkeer, maar die maatregel lijkt onhaalbaar. De polderbewo ners zijn daar op tegen, ofschoon zy zelf een ontheffing krijgen. Hun woningen worden dan ui terst moeilijk bereikbaar voor fa milieleden, bezoekers en leveran ciers. Begin jaren tachtig, toen de pro vincie probeerde enkele wegen in het gebied tijdens de spitsuren voor doorgaand verkeer af te slui ten, kwamen de bewoners al te gen deze oplossing in het geweer. Ook de gemeente Vlaardingen te kende toen beroep aan, want in het provinciale plan bleven de Breeweg en de Zouteveensweg wel open. Gevreesd werd voor een sterke concentratie van auto's op die wegen. Totale afsluitingen gekoppeld aan een systeem van ontheffin gen hebben nog steeds niet de voorkeur van Vlaardingen. Deze gemeente maakt zich sterk voor een circulatieplan waarbij de we gen open blijven maar gebruikers ervan grote stukken moeten om rijden. Voor omwonenden is dat volgens Vlaardingen geen groot bezwaar. Maar sluipverkeer zal zo'n maatregel niet leuk vinden, omdat de reistijd er langer door wordt. Op die manier worden woon-werk automobilisten alsnog naar de snelweg gedwongen. De andere deelnemers aan het overleg (Schiedam, Delft, Schi pluiden, Rotterdam/Overschie en de Reconstructiecommissie Mid den-Delfland) zetten vraagtekens bij deze naar hun smaak te om slachtige aanpak. In studie is nu het, ook alweer Vlaardingse, voor stel om in de hele polder een 30 of 40 kilometerzone in te voeren. De politie uit de deelnemende ge meenten bekijkt momenteel de gevolgen en mogelijkheden tot controle van deze maatregel. Blijkt die niet haalbaar, dan is een 60 kilometer-zone voor het hele gebied een - minder aantrekke lijk - alternatief. Ook zo'n snel heidsbeperking zou de route on aantrekkelijk kunnen maken. Voorstellen genoeg, maar concre te oplossingen liggen er nog niet op tafel. Voorlopig zijn er naast de Vlaardingse opties nog wat sug gesties gedaan, zoals het afsluiten van wegen door middel van obsta kels (bijvoorbeeld bussiuizen of slagbomen). Polderbewoners zou den dan een sleutel of kaart moe ten krijgen om het obstakel te kunnen passeren. Het sluipver keer kan er niet door, maar ook bezoekers van de polderbewoners dreigen in deze optie letterlijk voor een gesloten deur te komen staan. „En er is nog niet over na gedacht hoe we dat probleem dan weer zouden moeten oplossen," zegt een woordvoerder van de ge meente Schiedam. Knopen doorhakken kan pas als er voldoende gegevens beschik baar zijn over de verkeersstro men op de polderwegen. Op 13 mei is daarom een onderzoek ge houden in het hele gebied. Hon derden automobilisten werden die dag aangehouden en ge vraagd naar hun bestemming. De uitslag van het onderzoek is nog met bekend. Ondertussen rijdt het woon-werk verkeer nog gewoon dagelijks door de polder. Alleen ten noor den van Schiedam is het pro bleem op sommige plaatsen ver holpen door afsluitingen waar de bewoners zelf om hebben ge vraagd. Vlaardingen - Verzorgingstehuis Vaartland aan de Dillenburgsin gel in Vlaardingen wil de bestaan de gebouwen uitbreiden met een woontoren waarin minimaal 69 en maximaal 102 nieuwe bewoners kunnen worden ondergebracht. Het ontwerp voor de toren is al min of meer gereed. De architect bekijkt momenteel of het plan voldoet aan alle door de gemeente Vlaardingen gestel de bouwkundige voorwaarden. Een van die voorwaarden is dat de toren minimaal tien bouwlagen krijgt. Verder wordt de financiële haalbaarheid nog doorgelicht. Het aantal toekomstige bewoners is van die twee factoren afhanke lijk. Vaartland beslist over een maand of er een bouwaanvraag wordt ingediend. Het verzor gingstehuis is al sinds 1986 bezig met uitbreidingsplannen. Volgens directeur Van Woerden streeft Vaartland in de nieuwe af deling naar 'moderne zorgwonin- gen'. Dat zijn appartementen voor zelfstandig wonende oude ren die in het aangrenzende te huis 'zorg op maat' kunnen krij gen. De bewoners kunnen in Vaartland bijvoorbeeld para-me dische hulp bestellen, huishoude lijke hulp aanvragen, of gebruik maken van de diensten van ie mand die hen naar het winkelcen trum brengt. Vlaardingen - Op het bedrijven terrein dat de gemeente Vlaardin gen wil inrichten langs de Mara thonweg in de Westwijk, is plaats voor vier kleine ondernemingen. De voorkeur gaat uit naar dienst verlenende, ambachtelijke be drijfjes die nu nog in woonwijken zitten. De bedrijfsgebouwtjes moeten een representatief uiter lijk krijgen. „Het moet er schoon en netjes uitzien," meent een van de ambtelijke planvoorbereiders. De bedrijven komen op een voor malig voetbalveld tussen de Arij Koplaan en het nieuwe volkstui nencomplex van de van Hoogstad vertrokken 'Moermantuinders'. Natuurlijk, je kuntzittend lezen. Of liggend, al dan niet met je be nen omhoog. Je kunt in bed lezen, op de bank of op de grond. Hoe je allemaal kunt lezen ïsop een wand van 4,5bïj 2,5 meter te zien iti de Vlaardingse bibliotheek aan de Waalstraat. Een wand die volgeschilderd is door kinderen. Op de Vrije Academie. Directeur JLamens had al langer het idee om de buitenkant van de voorleeshoek, waar elke woensdagmiddag wordt voorgele zen, in de bieb op te fleuren. Maar om de een of andere reden kwam het daar maar niet van. Tot docente Marjet Kooy van de Vrije Academie zich ermee bezig hield. Zij liet de jeugd die bij haar tekenles volgt eerst elkaar in leeshoudingen tekenen. De beste werkstukken werden uitgekozen voor de wand in de biblïo- theek. En wethouder Kees van derWindt onthulde diegistermid- dag samen met de jonge makers. Waarna limonade volgde. Op 5 juni zijn er overigens alle tekeningen te zien. Voor de lief hebbers. Foto Roel Dijkstra Schiedam - In Schiedam-Oost is door menig bewoner tevreden ge reageerd op de schoonmaakbeurt die de wijk momenteel ondergaat. In het kader van het samenwer kingsproject 'Buurt Centraal' trekken werklieden van verschil lende gemeentelijke diensten en het ONS door de straten om de buurt een opgeruimd aanblik te geven.'Daarbij worden ze, waar mogelyk, geholpen door de buurtbewoners. Zwerfvuil wordt opgeveegd en onkruid wordt met een machine tussen de straatstenen verwij derd. Daarna blaast een speciaal toestel de stoepen schoon. Toch wordt de 'poetsbeurt' niet opti maal uitgevoerd. Het was de be doeling dat in de hele wijk ook ge bruik gemaakt zou worden van een zogenoemde hondepoepva- cuümzuiger. Aanvankelijk ge beurde dat ook maar de honde drollen blijven voorlopig nog 'even liggen. De poepzuiger komt de wijk niet meer in. „Dat is te danken aan de Roteb," legt een woordvoerder van de Werkgroep Wijkbeheer Oost uit. „Het apparaat wordt gehuurd van de Roteb en die levert er zelf een mannetje bij. Omdat de Roteb in Rotterdam staakt, moeten we het hier dus helaas zonder de honde- poepvacuümzuiger stellen. Als we alleen gebruik zouden maken van het zuigtoestel zou er niets aan de hand zijn. Maar dat ding wordt alleen verhuurd met ie mand die het bedient. Het is ont zettend jammer want er zijn al ve le positieve reacties op het appa raat gekomen. Men wil zelfs dat de poepzuiger na de actie terug keert in de wijk." Maassluis - De werkgroep Groot Onderhoud van de bewonerscom missie Van Beethovenlaan heeft woedend het overleg met hun huisbaas, de Woningstichting Maassluis,, opgeschort. De werk groep is ontevreden over de ma nier waarop de Woningstichting het onderhoud aan de woningen begeleidt. Bij de bewoners bestaat de indruk dat hun huisbaas hen wantrouwt en niet serieus neemt. De werk groep wilde een overeenkomst opstellen volgens het Model Groot-Onderhoudscontrtact van de Nederlandse Woonbond, maar dat werd door de Woningstichting 'zonder afdoende argumentatie van tafel geveegd'. Verder wordt geklaagd over slor digheden, zoals het niet tegen in braak beveiligen van de kelder boxen en het niet opruimen van oude, stinkende riolcringsbuizen, die buiten de flats werden ge dumpt. Verschillende bewoners namen een vrije dag op omdat de werklieden zouden komen, maar zij wachtten vergeefs omdat de af spraak niet werd nagekomen. „Een excuus van de Woningstich ting kon er niet af, laat staan een vorm van vergoeding." „Deze lijst kunnen we aanvullen tot een enorme waslijst van grie ven, klachten, aanmerkingen, lachwekkende situaties en op merkelijke zaken," meent de werkgroep. Maar het grootste be zwaar van de bewoners is dat de Woningstichting zjjn eigen gang gaat, zonder serieus overleg met de huurders. De werkgroep is nu bezig een zwartboek samen te stellen van de wijze waarop het onderhoud wordt uitgevoerd. Afschriften daarvan gaan naar de gemeente Maassluis, andere bewonerscom missies en de Huurdersraad Maassluis. Het is niet de eerste klacht van de bewoners van de Van Beethoven laan over hun huisbaas. Enige tijd geleden maakten zij hun onvrede kenbaar over de in hun ogen slor dige isolatie van asbest in de flats. Bij de Woningstichting Maassluis was gisteren niemand bereikbaar voor commentaar. Schiedam - Bewoners van de Edisonstraat en omgeving zijn woedend over het feit dat de ge meente Schiedam een vergun ning heeft afgegeven voor de ves tiging van een nieuw café bij hen in de buurt. Het wordt de vierde horeca-vestiging in de wijk en de derde binnen een straal van nog geen tweehonderd meter. Tegen de komst van het café wordt een dezer dagen bij de Raad van State bezwaar aangetekend. Aan de Van Swindenstraat is al geruime tijd een Turkse koffie shop gevestigd. Een stukje ver derop, aan de Edisonstraat, zit ook zo'n zaak en daartussen ligt een snackbar. Het café is op de hoek van de Edison- en van Swin denstraat gepland. De ontstemde buurtbewoners vinden dat te veel van het goede en vrezen straks geconfronteerd te worden met nog meer parkeer en geluidsoverlast. Om hun onge noegen kracht bij te zetten, zijn tegen de komst van het café ruim weehonderd handtekeningen opgehaald. Die zijn indertijd door de Bewoners Vereniging Schiedam Oost (BVSO) op het stadskantoor afgeleverd. „Voor zover wij weten is met die handtekeningen niets gedaan," zegt Bob van Vliet, die deel uit maakt van een actiegroepje dat naar aanleiding van de horeca- problematiek in het leven is ge roepen. „De buurtbewoners zijn woedend dat er tot op heden zelfs nog geen ontvangstbevestiging of reactie bij de bewonersvereniging is binnengekomen. Daarom is be sloten tot actie over te gaan." Dinsdagavond werd in het onder komen van de BVSO een bijeen komst georganiseerd om te bepa len welke stappen door de boze buurtbewoners ondernomen gaan worden. Er werd besloten bij de Raad van State bezwaarschrif ten in te dienen en ook bij het Bu reau Algemene- en Burgerzaken van de gemeente protest tegen de ontwikkelingen aan te tekenen. Voorts wordt bekeken welke juri dische stappen ondernomen kun nen worden. Er wordt een advo caat ingeschakeld om dat te on derzoeken. „Het is toch te gek om los te lo pen," maakt een bewoonster van het Edisonplem haar ongenoegen kenbaar. „Nu valt het nog mee maar als het straks warmer wordt, krijgen onze kinderen het weer zwaar te verduren. Met het raam open slapen, is er dan niet bij. Ze worden gegarandeerd wakker van de brommers en auto's die 's avonds af en aan rijden. Het maakt trouwens niet uit of het raam open of dicht is, Ik spreek uit ervaring. We hebben al vaker last van nachtelijk lawaai gehad. En dan heb ik het nog niet over parkeren. De bewoners kunnen vaak niet eens hun auto in hun ei gen straat kwijt. Daarom is de vestiging van nog een café over dreven. Ik snap niet dat de ge meente zomaar met vergunnin gen strooit zonder eerst eens in de wijk polshoogte te nemen." Vlaardingen - De Vlaardingse brandweer moest er gisteravond aan te pas komen om twee Rotter damse inbrekers. 19 en 20 jaar oud, in de kraag te kunnen vat ten. Het tweetal was 's middags rond half zes op de Mr. L.A. Ke- sperweg gezien in een auto die zo juist gestolen was. Toen de be stuurder zag dat de polite de ach tervolging inzette, probeerde hij er met grote snelheid vandoor te gaan. De wagen werd door de poli tie even uit het oog verloren, maar even later toch gesignaleerd bij het onderkomen van de GGD aan de Scbiedamsedijk. De auto was leeg. Bij een onderzoek in de omgeving werden de later opgepakte twee mannen aangetroffen op een acht meter hoge stalen bint. Ze bleken de lichtkoepel op het dak te heb ben weggenomen om op de bint te kunnen komen. De politie schakelde daarna de brandweer in om ze naar beneden te krijgen. Het tweetal is voor ver hoor ingesloten. Maassluis - De Maassluise politie heeft vanmorgen rond zes uur na een wilde achtervolging een 26-ja- rige Schiedammer aangehouden op verdenking van inbraak. De man heeft bekend. Hij had rond half zes de bewoon ster van een woning aan de Stads- molen in haar slaap gestoord. Na dat hij was betrapt ging hij er als een haas via een openstaand raam vandoor. Even later zag de politie een motorrijder in de Mo lenwijk, wiens signalement over eenkwam met dat wat de vrouw had opgegeven. De motorrijdtr draaide de gashandel wijd open toen hij de politie zag. Via de Westiandseweg, Mozartlaan, cen trum en Deltaweg reed hy het ter rein van Key Kramer op, waar hij geen uitweg zag. Hij draaide naar de Deltaweg en ging vervol gens onderuit en botste tegen een paal. Na in het Holy-ziekenhuis te zijn opgelapt, is hij meegenomen voor een eerste verhoor. Hij bekende de motor in Schiedam te hebben gestolen en in Maassluis nog te hebben ingebroken in het verzor gingstehuis Drie Maashave. Vlaardingen Een 51-jarige Ca pellenaar is gisteravond rond half elf met zijn auto tegen een andere auto gebotst, die stond te wachten tot de verkeerslichten op groen zouden springen op de afrit van Rijksweg 20 nabij de Marathon- weg. Onderzoek leerde dat de man een aicoholpromillage van 2,3 in zyn bloed had. Het rijbewijs van de bestuurder is ingevorderd. Hij kreeg een rijver bod van dertien uur. Vlaardingen/Schiedam - Op de Jean Monnetring in Vlaardingen is gisternacht een personenauto gestolen. Het betrof een witte Opel (TJ-84-HL). In Schiedam is een bruine Ford (FY-94-KF) ontvreemd. Dat ge beurde gistermorgen aan de Ad miraal de Ruijterstraat. In Schiedam zijn bovendien nog auto's opengebroken aan de Park weg en de Marconistraat. Daarbij verdwenen onder meer brillen en frisdrank. Schiedam - Bij een bedrijf aan de Fokkerstraat in Schiedam is gis teravond tussen negen uur en half tien ingebroken en een PC, beeldscherm en toetsenbord ge stolen. Uit een kelderbox aan de Buys Ballotstraat is een brommer ont vreemd. Dat gebeurde gistermor gen. Vlaardingen - De Babberspou. in Vlaardingen heeft sinds gister avond een bewonersvereniging. Die is opgericht tijdens het 'lente feest' dat gistermiddag en -avond plaatsvond in de wijk, waar nood woningen worden vervangen door nieuwbouw. De feestelijkheden begonnen met de onthulling van een speeltoe stel 's middags. In een feesttent werd vervolgens een receptie ge houden, waarna artiesten meer dere malen optraden. Op het programma stond ook het oplaten van ballonnen, een op tochten kinderspelen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2