Waterweg 9 Sticker in strijd tegen drukwerk Ander huis voor ontuchtpleger Auto's mogelijk geweerd van antieke gietijzeren brug Wildparkeren rond centrum voorlopig niet aangepakt Woningstichting Maassluis betrekt nieuw onderkomen Ongevraagde mailing Vlaardingen tegen ongewenste reclamefolders De miljoenste TL-buis t' Lijndienst Gotia naar Kopenhagen/Gothenburg Financiële steun voor allochtone ondernemer Visser valt in slaap Lafhartig doorgereden Fietsendief aangehouden Man perst twee jongens af Stoeptegel door ruit sportzaal Met 90 km per uur door stad Twee gewonden bij botsing Politie pakt twee inbrekers Rotterdams DagbSad Donderdag 22 juli 1993 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVIaardingen tel OlO-2340055/fax 4349754 Rotterdam - De inzameldienst Klein Chemisch Af- De Roteb val (KCA) van de Roteb in Rotterdam heeft deze heeft deze week de miljoenste TL-buis opgehaald. Nu de dienst week de landelijk opereert is het voor het eerst dat zo'n groot miljoenste aantal wordt gehaald. De verwachting van Roteb TL-buis in- KCA is dat dit jaar meer dan twee miljoen TL-buizen gezameld, worden ingezameld. In heel Nederland worden jaar- Uiteindelijk Riks vijftien miljoen van dergelijke lampen opge- verdwijnt haald, slechts één De 'gasontladingslampen' worden verwerkt bij het procent van bedrijf Lumenex, een BV van de elektriciteitsleve- het gewicht rancier PNEM uit Noord-Brabant. De fabriek in Den van de lamp Bosch versplintert de buizen en bezorgt ze bij diver- op de afva I- se bedrijven voor hergebruik. Allereerst wordt het hoop. De edelgasmengsel van argon en neon opgevangen. De- rest wordt ze gassen zijn op zich niet gevaarlijk voor het milieu, op een of Wel is er veel energie en moeite nodig om de gassen andere wij- te maken. Het versplinterde glas gaat naar glasfa- ze herge- brieken voor hergebruik. De aluminium dopjes wor- bruikt. den eveneens gerecycled. Het kleine kunststof on- Bednjfsfoto derdeel gaat nog naar de afvalverwerking. Evenals Roteb het witte poeder in de lamp, dat voor het eigenlijke licht zorgt. Deze kwik- en fosforverbinding gaat naar de AVR voor stort in het zogenoemde C2-depot. de betonnen bak op de Maassvlakte waarin niet te her- bruiken chemisch afval wordt gestort. Al met al wordt 99 procent van de TLbuis weer ingezet voor hergebruik. Het publiek kan de TL-buizen kwijt bij de Chemocar van de Roteb, die op diverse plaatsen in de stad een halteplaats heeft. Ook winkeliers die meedoen aan de inzameling nemen lampen in ont vangst. De Roteb biedt daarnaast de gelegenheid om de buizen af te leveren by één van de hoofdkantoren van de zeven reinigingsdistricten. Rotterdam - De luchthaven Rotterdam krijgt half oktober een rechtstreekse verbinding met de Deen se hoofdstad Kopenhagen en Gothenburg in Zwe den. De nieuwe Zweedse luchtvaartmaatschappij Gotia Shuttle Express gaat op deze route twee re tourvluchten per dag uitvoeren met een tweemotori- ge Saab 340 voor ruim dertig passagiers. De opening van de lijndienst was rond emd septem ber vastgesteld, maar daarin, is vertraging opgetre den doordat de SAS (Scandinavian Airlines System) aanvankelijk bezwaar maakte tegen de vergunning voor het traject Gothcnburg-Kopenhagen, De ver gunningen voor de route Kopenhagen-Rotterdam zijn weliswaar ook nog niet verstrekt, maar de goed keuring van de Deense en Nederlandse luchtvaart diensten is volgens Gotia-directeur G. Linden een formele zaak. De dienst van de Zweedse havenstad Gothenburg naar Kopenhagen en Rotterdam is de eerste interna tionale route van Gotia. De luchtvaartmaatschappij, die een vloot van vier gehuurde Saabs 340 heeft, voert tot nu toe alleen een dienst tussen Gothenburg en Stockholm uit. Volgende maand komt daar een tweede regionale lijndienst bij. Gotia - de naam die de Vikingen destijds aan Go thenburg hebben gegeven - is volledig eigendom van de drie directeuren. De beroepsvlieger en onder nemer Linden (48) is tot vier jaar geleden alleeneige naar geweest van Golden Air. Deze regionale lucht vaartmaatschappij is onlangs failliet gegaan. Tijdens een kennismakingsbezoek in Rotterdam er kende hij gisteren met de lijndienst naar Rotterdam een financieel risico te lopen, nu de toekomst van het vliegveld opnieuw onzeker is. Commercieel direc teur mr. R. H. J. Wondolleck van Rotterdam Airport stelde hem enigszins gerust met de opmerking dat de komst van Gotia en de hernieuwde belangstelling van andere buitenlandse luchtvaartmaatschappijen het bestaansrecht en de groeimogelijkheden van Zestienhoven onderstrepen. Topman Linden verwacht in het eerste jaar rond ze ventienduizend passagiers tussen Rotterdam en Ko penhagen te vervoeren. Op langere termijn rekent men op een ruime verdubbeling van dit aantal. Rotterdam - Burgemeester en wethouders willen drie tot vijf ton per jaar uittrekken om het zelfstan dig ondernemerschap onder allochtone Rotterdam mers te ondersteunen. Daarmee wordt uitvoering ge geven aan eon motie van raadslid Dick van Puffelen (PvdA). Het collegevoorstel wordt na de zomer in de raad behandeld. Er wordt voorgesteld om financieel bij te dragen aan cursussen voor allochtonen. Centraal daarbij staat dat zij dan kunnen voldoen aan de vestigingseisen, maar ook is het de bedoeling om de kwaliteit van het ondernemerschap te verbeteren. Verder wil het col lege leningen verstrekken voor start of uitbreiding van een bedrijf en geld stoppen in een adviesbureau voor etnisch ondernemerschap. Ook wordt het op stellen van ondernemersplannen en haalbaarheids onderzoeken gestimuleerd. „Het beleid is gericht op het - binnen maatschappe lijk aanvaardbare kaders- ontwikkelen van een veelzijdige, internationaal aantrekkelijke stad," vin den b en w. Uitgangspunt daarbij is de sterke punten in de Rotterdamse economische structuur te verster ken Dat mnet uitstralen naar de zwakkkere delen van de markt, waarin het merendeel van de allochto ne ondernemers blijkt te opereren. Volgens b en w bestaat een groeiende behoefte aan 'gemengd' samengestelde winkelcentra met autoch tone en allochtone ondernemers. Bij nieuw te reali seren winkelruimten zullen selectie- en branche-ad- viescommissie nadrukkelijk gewezen worden op de vestigingsmogelijkheden van allochtone onderne- jners. Schiedam - De 50-jarige Schiedammer die heeft bekend in zijn huis aan de Wattstraat in Sehiedam-Oost met twee jonge tjes uit de buurt ontucht te heb ben gepleegd, keert niet terug in de wijk. De officier van justitie, mr. Kaptein, heeft bekend ge maakt dat in Rotterdam naar een woning voor de man wordt gezocht. Afgelopen week werd door de officier aan de ouders van één der slachtoffertjes meegedeeld dat de verdachte na een voorar rest van totaal veertig dagen weer op vrije voeten was gesteld. Er was echter sprake van een per soonsverwisseling want gisteren is vast komen te staan dat de hechtenis van de ontuchtpleger met nog eens dertig dagen is ver lengd. De man moet donderdag 9 september voor de rechtbank ver schijnen. Omdat enkele betrokken buurt bewoners het idee hadden dat de man terug was in zijn woning ont stond er weer de nodige onrast in de wijken zocht één van hen afge lopen donderdag contact met de politie. De man verweet de men sen op het bureau dat opzijn tele foontje pas drie dagen later werd gereageerd. De politie vindt de klacht onterecht. „Op het moment dat de man bel de was niemand van het Jeugd- en Zedenteam aanwezig," legt de persvoorlichter uit. „Op het ver zoek om een rechercheur terug te laten bellen is niet in het weekeinde maar pas drie dagen later ingegaan omdat de beller niet wilde zeggen waar het over ging. Volgens hem was het ove rigens niet dringend. Als hij di rect had doorgegeven dat het om de affaire in de Wattstraat ging, was er direct actie onder nomen en zouden dit soort pro blemen ongetwijfeld zijn voor komen." Vlaardingen - Alle Vlaardingers krijgen, waarschijnlijk tegen het einde van dit jaar, ongevraagd een sticker tegen ongewenst drukwerk in de bus. De mailing wordt verstuurd door de gemeente Vlaardingen, die hoopt dat wel inwoners de stic ker op hun brievenbus zullen plakken. Degenen die daar met voor voelen - en dus wel onge- adresseerd drukwerk willen blij ven ontvangen - zal worden ver zocht de sticker te retourneren. De gemeente heeft lang geaarzeld voordat besloten werd de sticker huis aan huis te verspreiden. ..Want in feite doe je dan hetzelf de als degenen die ongevraagd drukwerk verspreiden. Je stuurt iets rond waarvan je met weet of de mensen het willen ontvangen, met het risico dat het bij het oud papier belandt," aldus een ambte naar van de afdeling Milieu. De reden om toch actie te onder nemen is de uitslag van een en- quete van de scholengemeen schap Beneden-Maas. Uit dat on derzoek (onder 450 Vlaardingers) blijkt dat 38 procent van de bevol king geen prijs stelt op reclame drukwerk. Maar lang met ai die inwoners hebben een waarschu wing tegen commerciële folders op de bus geplakt. ,.De stickers zijn weliswaar bij verschiiler.de gemeente-instanties verkrijg baar, maar lang niet iedereen neemt de moeite ze op te halen," verklaart de woordvoerder van Milieu. „Vandaar dat we ze nu op deze manier gaan verspreiden." Omdat het te duur zou zijn de stickers apart te versturen wacht de gemeente op een gelegenheid ze in te sluiten bij een andere mai ling aan de bevolking. Overigens blijven de kosten ook dan nog aanzienlijk. De stickers kosten twintig cent per stuk, en het risico is groot dat een groot aantal ervan meteen in de prullenbak ver dwijnt. Niettemin denkt de gemeente dat de kosten van de actie opwegen tegen de verwachte besparing op de hoeveelheid papier die bij het afval belandt. Van de twee stickers die er tegen ongewenst drukwerk in omloop zijn, zal de gemeente er maar één versturen: die tegen reclamefol ders. Stickers die kenbaar maken dat de bewoner ook geen-hu is- aan- huisblad wil ontvangen wor den niet door de gemeente ver strekt. De ambtenaar Milieuza ken: „Wij ais gemeente adverte ren zelf heel veel in de huis-aan- huisbladen. Tegen die bladen kunnen we natuurlijk geen actie ondernemen, want dan missen de Vlaardingers de gemeentelijke informatie die erin staat." Schiedam - De karakteristieke gietijzeren bruggen over de Lan ge- en Korte Haven in Schiedam worden in de toekomst waar schijnlijk afgesloten voor alle snelverkeer. Met name de in 1843 gebouwde Korte Havenbrug blijkt ook na een ingrijpende res tauratie in het vorig jaar totaal niet bestand tegen het zware au toverkeer. Ook de Appelmarkt- brug heeft te lijden onder het drukke autoverkeer in de binnen stad. Negen maanden nadat de brug uit de werkplaats op de oude stek terugkeerde, is het houten brug dek opnieuw zwaar beschadigd. Brugwachters hebben door de problemen ae grootste moeite om het overigens zeldzame scheep vaartverkeer doorgang te verle nen. Onder normale omstandigheden is het voor de twee Schiedamse brugwachters een koud kunstje om de twee brugdelen van elkaar te scheiden. Door de ontzetting moeten er tegenwoordig zes men sen aan te pas komen om de brug delen omhoog te krijgen. Norma liter zorgen de contragewichten ervoor dat de brug soepel open gaat. Menselijke spierkracht moet deze taak nu overnemen. Volgens voorlichter Jan Lang straat van de dienst Gemeente werken zijn de problemen met de brug niet uitsluitend te wijten aan het zware autoverkeer. „Sinds de terugkeer van de brug zijn er wat problemen met de juiste afstel ling van de contra-gewichten. Dat luistert allemaal heel nauw. Deze week wordt er opnieuw aan de brug gesleuteld." Feit blijft echter dat de brug flin ke schade oploopt door het auto verkeer. Bij de Korte Havenbrug staat een verkeersbord, waarop te lezen is dat er slechts auto's over heen mogen die minder dan 0,8 ton wegen. Er zijn echter regel matig vrachtwagens die illegaal de oeververbinding gebruiken. Probleem is dat de verkeersmaat regel moeilijk te controleren is. De politie is niet bfi machte om de gehele dag een agent bij dc brug te posteren. Op ambtelijk niveau wordt er daarom gestudeerd op stringentere maatregelen. Ge dacht wordt aan een vergelijkba re maatregel als bij de Willems brug, die de Gorzen verbindt met de Nieuwe Haven. Na het plaat sen van een paal in het midden van het wegdek is deze eveneens antieke brug alleen nog geschikt voor wandelaars, fietsers en bromfietsers. Deze maatregel zou ook toegepast moeten worden bij de Appelmarktbrag over de Lan ge Haven. Ook de Rijksdienst voor de Mo numentenzorg hecht er aan dat de oude bruggen beter worden be schermd tegen het geweid van het autoverkeer. Verleden jaar werd er 300.000 gulden uitgege ven aan de hersteloperatie van de Korte Havenbrug. Monumenten zorg nam een aanzienlijk deel van de kosten voor haar rekening. Dat gebeurde omdat de gietijzeren brug een grote monumentale waarde heeft. Dit type gietijzeren ophaalbrug is zeer zeldzaam ge worden m Nederland. De gietijzeren bruggen over de Lange en Korte Haven zou den met simpele handbedie ning geopend moeten kunnen worden. Ze zijn door het zware verkeer echter ontwricht en meerdere mensen zijn nodig Om ze te Openen, foto Roel DyKstra Vlaardingen - De parkeerregeltng voor belanghebbenden rond de Vlaardingse binnenstad wordt voorlopig niet uitgebreid. Burge meester en wethouders hebben dit laten weten aan een bewoner van de Hofsingel, die zich be klaagt over toenemende parkeer druk in zijn straat. De Hofsingel is een van de straten in de buurt van het centrum waar geen belanghebbendenregeling geldt. Iedereen kan er vrij parke ren, zonder te betalen. Dat ge beurt ook, tot groot ongenoegen van de bewoners. Zij hebben soms moeite een plekje voor hun eigen auto te vinden. Aan de gemeente is gevraagd maatregelen te nemen tegen deze \vildparkeerders'. De gemeente ziet daar echter geen mogelijkhe den voor, zeker met als het gaat om het invoeren van een. beiang- hebbendenregeling. Zo'n regeling bestaat wel in stra ten die direct in de binnenstad liggen. Bewoners moeten een speciaal vignet op de voorruit plakken, dat voor een paar gulden verkrijgbaar is bij de gemeente. Het vignet geeft recht op een par keerplaats. Derden die in dit ge bied hun auto stallen krijgen een bekeuring. De gemeente voelt er echter met vee! voor het belanghebbenden- gebied uit te breiden. De regeling heeft te veel nadelen, zowel voor de overheid als voor de burgers zelf. Bezoekers van binnenstads bewoners komen door de regeling in de problemen: zij moeten of een eind uit de buurt parkeren, of ze moeten uitwijken naar een plaats bij een meier of hun wagen stallen in de Afrol-garage. Nadeel voor de gemeente i; dat een be langhebbendenregeling ook ge controleerd moet worden. Het aanstellen van extra parkeereon- troleurs kost voel geld. Het probleem dat centrumbezoe kers hun auto parkeren in straten waar (nog) geen belanghebben denregeling geldt, speelt niet al leen aan de Hofsingel, blijkt uit een toelichting van de dienst Stadswerk. Ook bewoners van de Vettenoord- sepolder en het Schravendijk- plein hebben zich bij de gemeen te beklaagd over parkeeroverlast in hun buurt. De gemeente Vlaardingen wil eerst afwachten hoe het publiek reageert op de bouw van de nieu we parkeergarage onderaan het Liesveldviaduct. Proberen dan nog veel automobilisten gratis te parkeren in straten waar geen be langhebbendenregeling geldt, dan zal de gemeente zich op maatregelen beraden, aldus de woordvoerder van Stadswerk. Maassluis - Een jaar na de start van de bouw betrekken de mede werkers van de Woningstichting Maassluis (WSM) een nieuw on derkomen aan de P. J. Troelstra- weg. Volgende week donderdag en vrijdag worden uitgetrokken om de spullen van de zeventig medewerkers naar de nieuwe werkplek te verkassen. De nieuw bouw staat pal naast het oude on derkomen van de vroegere Alge mene Woningstichting Maas sluis. De Woningstichting Maassluis is voortgekomen uit een fusie van deze Algemene Woningstichting en het Gemeentelijk Woningbe drijf. De voormalige ambtenaren van het Gemeentelijk Woningbe drijf nemen volgende week ook hun intrek in het nieuwe gebouw. De medewerkers van de huurad ministratie werkten in de linker vleugel van het stadhuis. Na hun vertrek gaat de gemeente probe ren de vrijkomende ruimte te ver huren. De nieuwbouw kost in totaal vijf miljoen gulden. De totale opper vlakte bedraagt 2450 vierkante meter. Het ontwerp is van de hand van het Vlaardingse archi tectenbureau Jan Kanters. In het gebouw met drie verdiepingen zijn alle publieksfuncties gecon centreerd op de begane grond. Hier komen onder meer de klach- tenbalie, de huuradministratie en de spreekkamers. Tijdens de verhuisdagen 29 en 30 juli is de WSM gesloten voor het publiek. Vanaf augustus is de grootste verhuurder van Maas sluis dagelijks beieikbaar van acht tot vijf uur. Het nieuwe tele foonnummer is (01B99)-30410. De officiële opening van het nieu we gebouw laat nog enige tijd op zich wachten. De werkplaatsen voor het onderhoudspersoneel zijn nog met gereed. De bouwkundige vernieuwing houdt gelijke tred met de organi satorische opbouw van de nog prille woningstichting. Enige tijd geleden plaatste de Raad van Toezicht een advertentie, waarin belangstellenden werden uitge nodigd om zitting te nemen in het bestuur van de eigenaar van 7030 sociale huurwoningen in Maas sluis. Directeur Hans Ploeg is blij ver rast door de enorme respons, die de advertentie heeft opgeleverd. Er hebben zich 44 mensen voor de zeven bestuursfuncties gemeld. 28 Sollicitanten komen uit Maas sluis, de anderen uit plaatsen als Vlaardingen. Schiedam, Rotter dam en Spijkenisse. ..Begin september worden een kleine twintig mensen uitgeno digd voor een gesprek. De kwali teit van de belangstellenden is hoog. Er zitten juristen, bouw kundigen en kenners van bewo nersparticipatie bij. Gelukkig blijkt dat mensen zéér geïnteres seerd zijn in ontwikkelingen op hot terrein van de volkshuisves ting." Voor hun inspanningen krijgen de bestuursleden een on kostenvergoeding. Schiedam - Een I4-jarige Schiedammer die gisternacht met twee vriendjes in het Beatrix- park zat te vissen, is van zijn hen gel beroofd. De jongen viel, on danks zijn voornemen de hele nacht wakker te blijven en wat vissen te verschalken, omstreeks één uur in slaap. Toen hij twee uur later wakker werd, was zijn hengel verdwenen. Van een ande re hengel was de lijn doorgeknipt. Schiedam - De politie in Schiedam is op zoek naar een au tomobilist die gisteravond om streeks half twaalf is doorgereden na een aanrijding met een motor rijder. De auto reed de Burge meester Knappertlaan op zonder voorrang te verlenen aan de mo torrijder. Bij de botsing viel de 29- jarige motorrijder uit Vlaardin gen. Hij zag kans ondanks een hersenschudding en een gebro ken hand naar het ziekenhuis te rijden. Schiedam - Afgelopen nacht is aan de Lange Kerkstraat een 56- jarige fietsendief opgepakt. Een getuige hield de man rond twee uur staande, omdat hij het vreemd vond dat deze met een fiets op zijn nek door de straat liep. Daarna belde de bewoner de politie. Die nam de verdachte mee, nadat bleek dat de fiets nog op slot zat. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft gistermiddag rond half drie een 20-jarige Vlaardinger aangehouden wegens afpersing. De man had twee jongens van 15 jaar met geweld bedreigd om hun fiets en trainingsjack te kunnen bemachtigen. Schiedam - Onbekenden hebben gisternacht een stoeptegel door een ruit van de sportzaal aan de Celciusstraat in Schiedam ge gooid, Bij de daarop volgende in braak zijn een cassettedeck, vei" sterker, koffiezet-apparaat en wa felijzer gestolen. Ingebroken is er ook in een kel derbox aan de Rotterdamsedijk. Daar verdween een city-bike. Uit een kelderbox aan de Geert Rein- dersstraat is een mountain-bike ontvreemd. Schiedam/Vlaardingen - Op de 's* Gravelandseweg in Schiedam is gistermorgen een automobilist beboet omdat hij met een snel heid van 90 kilometer per uur door de stad reed. Hij kreeg de be keuring tijdens een controle, waarbij in totaal 23 keer een pro ces-verbaal werd uitgeschreven. De Vlaardingse politie controleer de gisteren ook op snelheid. Dat gebeurde op de Mr. L. A. Kesper- weg, de Schiedamseweg en de Floris de Vijfdelaan. Er werden respectievelijk zestien, achttien en vijf overtredingen geconsta teerd. De hoogste snelheid was 101 km, gemeten op de Mr. L. A. Kesperweg. Op de Schiedamse weg reed een motorrijder 92 kilo meter per uur. Vlaardingen - Op de kruising Pro- duktiestraat/Van Reethovensin- gel zijn gistermiddag rond half een twee auto's op elkaar gebotst. Een 31-jarige Vlaardinger en een 45-jarige Schiedamse, beiden be stuurden een auto, liepen ver wondingen op. De Vlaardinger kon na behandeling aan zijn hoofd in het Holy Ziekenhuis wer naar huis. De vrouw is met nekletsel opgenomen. Vlamingen De Vlaardingse po litie heeft vannacht rond twee uur twee inbrekers opgepakt in de Ida Maria de Raathstraat. Het tweetal was betrapt in een woning aan de Havenstraat en vervolgens ge vlucht. Het tweetal, Vlaardingers van 23 en 26 jaar. is ingesloten. Ingebroken is er verder m een wo ning aan de Aaischolverlaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1